Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.16. 23:28:24

Kovbal88 írta:
Feast4 írta:Azért úgy látom hogy 190 millióért zokszó nélkül lemondana róla itt sokminndenki.Ami valahol érthető.Megvehető lenne egy Pogba/Koke egy tetszés szerinti szélső támadó, egy minőségi védő egy csere támadó egy balbekk.Ez 4 minőségi igazolás lehetne ebből kettő a kezdőbe.Vagy akár tetszés szerint átalakítható lenne a csapat mondjuk szerkezetileg is.

Másrészt megszabadulnánk apucitól.

Nem mintha el kéne adni mert szerintem nem kell de vannak logikus érvek az eladása mellett.
Az a baj ezzel, hogy még az életben nem adtunk el jó áron játékost, ennyit meg még senkiért se fizetek, a vége lenne ennek mondjuk 70-80 millió. Barcelona esetében pedig akkor inkább 50-60 körül, ahogy az eddigi éveben intézték. Szóval okosabb, ha marad.
Felreppent egy hír, hogy a PSG kifizetné a kivásárlási árát. Nyilván olyan olcsón, mint te írtad nem adná el senki.

Igazad van, hogy nem adtunk el mostanában jó áron játékost, de olyanokat adtunk csak el, akikre amúgy sem volt szükségünk, és ezt tudták azok a klubok is, akik megvették. Egészen más történet lenne a csapat egyik legnagyobb sztárját eladni. Utoljára Figo volt ilyen, akkor ugye átigazolási rekordot jelentő összeget kaptunk.
Azért vicces, hogy akkor az a 56 millió euró hatalmas pénz volt, most meg már a kicsit jobb játékosokért simán elkérnek ennyit, a legjobbak meg duplájáért mennek, mennének.
Gondoljunk bele, most pl. 190 millió euróról beszélünk... bár én kamunak tartom a dolgot. Ekkora pénzt még a PSG sem fizetne ki szerintem... ez csak az átigazolási díj, és hol van még a fizetés, és az aláírási pénz, amivel átcsábítanak. + az FFP is korlátozza a költekezési lehetőségeiket.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.04.16. 22:59:20

Feast4 írta:Azért úgy látom hogy 190 millióért zokszó nélkül lemondana róla itt sokminndenki.Ami valahol érthető.Megvehető lenne egy Pogba/Koke egy tetszés szerinti szélső támadó, egy minőségi védő egy csere támadó egy balbekk.Ez 4 minőségi igazolás lehetne ebből kettő a kezdőbe.Vagy akár tetszés szerint átalakítható lenne a csapat mondjuk szerkezetileg is.

Másrészt megszabadulnánk apucitól.

Nem mintha el kéne adni mert szerintem nem kell de vannak logikus érvek az eladása mellett.
Az a baj ezzel, hogy még az életben nem adtunk el jó áron játékost, ennyit meg még senkiért se fizetek, a vége lenne ennek mondjuk 70-80 millió. Barcelona esetében pedig akkor inkább 50-60 körül, ahogy az eddigi éveben intézték. Szóval okosabb, ha marad.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.16. 22:48:15

Mondjuk ha Gameiro jon kozepso tamadonak, akkor Munir teljesen felesleges lesz a keretbe..
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.04.16. 21:10:23

palesz77 írta:Mundo állítása szerint Gameiro hajlandó jönni 4. embernek, és a Sevilla 20 milliót + Halilovicot kéri.
AMENNYIBEN ez igaz, szerintem jó vétel lenne. Szélre lesz nekünk Denis, akár Rafinha is be tud ugrani, nem kell nekünk három posztra hat már befutott kimondott támadó.. Főleg, hogy Munir is marad nagy valószínűséggel.

Ha Gameiro érkezik, akkor három posztra lesz: Messi, Suarez, Neymar; Munir, Gameiro, Sandro (?) -> tud játszani itt Rafinha, Denis, sőt ott van Arda, aki bár nem győzte meg LE-t - se - támadóként, de ha sikerülne neki aklimatizálódni a játékunkhoz, akkor jó lehet ott, de őt ne számoljuk ide.

Számban még sok is, minőségben szerintem megfelelő. Szvsz felesleges nagy név a padra, egyrészt úgyse jönne, másrészt ki győzi azt pénzzel.

Remélem összejön a vétel, egy hangyányival jobban örülnék neki, mint Nolitonak (ha ő érkezne se lennék szomorú, de egyszerre a kettő felesleges!).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.16. 19:52:47

Nero. írta:
Bob_Marley írta:Én Gameirot nagyon adnám. Sevilla egyik húzóembere, nemzetközi tapasztalattal, legjobb korban, spanyol ligából mi kell még? Én pont azért tettem be múltkorában a nevét, hogy nem hiszem hogy eljönne, aztán tessék. :D Nagy húzás lenne.
Szerintem is ő lesz vagy Nolito, és még mindig tartom, hogy mást nemfogunk igazolni.
Akkor inkább Nolitot választanám, ő nemcsak középen tud játszani.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.16. 19:49:07

Bob_Marley írta:Én Gameirot nagyon adnám. Sevilla egyik húzóembere, nemzetközi tapasztalattal, legjobb korban, spanyol ligából mi kell még? Én pont azért tettem be múltkorában a nevét, hogy nem hiszem hogy eljönne, aztán tessék. :D Nagy húzás lenne.
Szerintem is ő lesz vagy Nolito, és még mindig tartom, hogy mást nemfogunk igazolni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.16. 19:18:39

na ő viszont tényleg csak középen tud játszani...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.04.16. 18:46:48

Ő klassszikus középcsatár, vagy szélen is tud játszani? Nem igazán ismerem
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.16. 18:43:54

Én Gameirot nagyon adnám. Sevilla egyik húzóembere, nemzetközi tapasztalattal, legjobb korban, spanyol ligából mi kell még? Én pont azért tettem be múltkorában a nevét, hogy nem hiszem hogy eljönne, aztán tessék. :D Nagy húzás lenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.16. 17:59:15

Nincs egyezség, csak a La Liga Hungary hozza a szokásos híreit.. Mundo állítása szerint Gameiro hajlandó jönni 4. embernek, és a Sevilla 20 milliót + Halilovicot kéri. Ennyi csak, de ezt is a Mundo hozta csak le, szerintük meg már Nolito a miénk volt a télen, Gündogan a nyáron, 1 hete meg még Dembelé volt az első számú opciónk a támadó részlegbe.. Úgyhogy én még helyén kezelném a hír. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.04.16. 17:40:30

A La Liga Hungary FB oldala lehozta a MD-ra hivatkozva, hogy a klub mindenben megegyezett Gameiroval, vételár 20 millió € + Halilovic kölcsönben a következő idényre.

(Mundon tényleg van hasonló hír, de spanyolul nem igazán beszélek, google fordítóban meg nem bízom)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.16. 16:51:06

palesz77 írta:Pogba nincs tervbe a nyarra, csak a forum "kivansaga". Szponzori szerzodesek meg targyalas alatt vannak gondolom, nyarra ugyis le lesz fixalva.
mondjuk ilyen szempontból sem tett túl jót a bl kiesés, mert elődöntő -7 milla, döntő -10 v -15 milla. mondjuk az úgyis elment volna prémiumokra :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.16. 16:32:19

Pogba nincs tervbe a nyarra, csak a forum "kivansaga". Szponzori szerzodesek meg targyalas alatt vannak gondolom, nyarra ugyis le lesz fixalva.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.16. 16:21:30

Egyébként most akkor a mezszponzorral mi lesz? Csak mert alapból gondba vagyunk már csak a fizetésekkel is, nemhogy még Pogba + 50 millás sztárvédő, de jelenleg még egyezség sincs a szponzorral kapcsolatban ez elég aggasztó szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.04.16. 14:38:12

Samuel Umtiti 2015-16:
https://youtu.be/KnAQwVnWVzs" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.16. 11:45:54

visca el barca írta:olvastam itt touéról h valaki visszahozná :D láttátok játszani mostanában? az az ember olyan tetű lassú lett, hogy rossz nézni. jelenleg abszolut alkalmatlannak tartom az élfocihoz.
Nincs olyan formában, mint 2 éve, lehet már nem is lesz, de, hogy alkalmatlan lenne az élfocihoz, az nem igaz! A gyorsasága megkopott, de a technikája, ereje még mindig kiváló.

Mindig sírunk, hogy nekünk olyan emberek kellenek, aki megtudja bontani a betemörölű védelmet. Na, ha valaki, akkor ő megtudja.

Szerintem csere kp-nak bőven jó lenne, de sok esély nincs a visszatérésére. De majd kilövi a Realt a BL-ből, és rájön a vezetőség, hogy kell nekünk. :mrgreen:
Vele inkább az a baj, hogy a futómennyisége, akarása ami kevés már a City-be is(semmit nem védekezik, nem zár vissza, csak sétál vissza mint Messi kb.)
Ez mondjuk igaz, pedig régen nem ilyen volt, akkor simán végighajtotta a meccseket emberfeletti munkabírással. Gondolom ebben benne van a kor is. De mondom, cserének sztem még jó lenne, de ez inkább csak álmodozás.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.04.16. 11:42:04

Touré abszólut nem lassú játékos, ha van területe felgyorsulni, akkor én inkább még gyorsnak mondanám. Vele inkább az a baj, hogy a futómennyisége, akarása ami kevés már a City-be is(semmit nem védekezik, nem zár vissza, csak sétál vissza mint Messi kb.), a Barcába meg alapból LE, inkább a Rakitic féle hajtós kp-okkal számol mint kreatívokkal, ezért lett elküldve Fabregas is(ami szvsz ritka nagy hiba volt, elfért volna ő itt Rakéta mellett is, bőven).
Az a baj, hogy nehéz megtalálni azt a határt a kp-n, ami elég hajtós, védekezni tudó és kreatív is, tavaly bejött ez Rakitic-el, most viszont az Atma ellen kevés volt a kreatív játékos sztem, ezért nem voltak helyzetek, plusz a a rossz formaidőzités, persze.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.16. 11:16:11

olvastam itt touéról h valaki visszahozná :D láttátok játszani mostanában? az az ember olyan tetű lassú lett, hogy rossz nézni. jelenleg abszolut alkalmatlannak tartom az élfocihoz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nigel
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.02.22. 11:10:57

2016.04.16. 11:04:10

Ha már Lyon, Lacazettéről mit gondoltok ő lehetne barca szint??
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.16. 10:41:50

palesz77 írta:...
Telóról írok!Ne akadj már fent azon hogy 4 vagy 5! :D

Tegnap egy 20-30 percig néztük amúgy.De egy olyan nézhetetlen bajnokinak iteltük hogy inkabb pizzát rendeltünk filmet néztünk és söröztünk.Arról a kis időről tudok nyilatkozni.Fel se tűnt hogy a pályán van pedig direkt néztem holott lett volna éppen mit csinálnia.Lehet egy rossz periódusában kaptuk el a meccset vagy ő volt rossz passzban de abból a csapatból nem hiszem hogy bárkire szükség lenne itt...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.16. 10:14:11

Barcelona sports director Robert was in Lyon tonight to watch Olympique Lyon defender Samuel Umtiti (22) in league game against Nice. [rac1]

Rac1 megbízható, szóval úgy tűnik tényleg figyeljük. Nem nézte valaki esetleg a meccset? Hogy játszott?
Feast4 írta:Azért úgy látom hogy 190 millióért zokszó nélkül lemondana róla itt sokminndenki.Ami valahol érthető.Megvehető lenne egy Pogba/Koke egy tetszés szerinti szélső támadó, egy minőségi védő egy csere támadó egy balbekk.Ez 4 minőségi igazolás lehetne ebből kettő a kezdőbe.

Ez 5 igazolás nem? :D És amúgy a 190 elmenne Pogba+Neymar pótlására már, max még egy csere jöhetne, de ennyi. Pogba 100 lesz nagyjából annak, aki megveszi, Neymart ha nem tehetséggel akarjuk pótolni - passz kivel lehetne -, az is 50 alsó hangon, egy jó kh is 50 körül lesz, ha nem Umtiti féle igazolást ütünk nyélbe. A cserék meg 20 körül fájnak majd fejenként gondolom, manapság ennél olcsóbban nem nagyon lehet hozni senkit. Sok értelme nem lenne szerintem.
nagyatyesz írta:...
Ezzel szinte teljesen egyetértek, csak én Denist kipróbálnám jövőre Ini posztján, és Ardát ha úgy van elengedném.
Samper írta:...
Téged meg bátorítalak, hogy a random egysorosok helyett inkább ilyeneket írj.. :D Még ha nem is feltétlen értek egyet.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.04.16. 10:08:32

Tavaly én is szorgalmaztam volna azt, hogy Hozzunk egy minőségi középpályást. Elvileg meg is tettük Arda személyében, bér eddig ebből nem sokat láttunk. Idén én max D. Suarezt hoznám vissza, bár inkább őt sem, mivel nem jutna neki játékperc. Ini még vezér, bár nem bír már olyan sokat, Busi szintén jó, míg Rakitic idén is robotol. Ez adott lesz jövőre is. Én nagyon kellemesen csalódtam SR-ben, aki a középpálya bármely pontján hasznos csere lehet. Rafinha lendülete hiányzott idén, míg Ardának adnék még egy szezont. Ha nem hozza azt, amiért vettük, akkor is 2 ember lesz helyette középre, aki bevethető.
Mint már utaltam rá...én idén kitenném a létzámon felülieket. Előre hoznék egy univerzális szélsőt, aki Munirral elég lenne, így Sandrot eladnám. Hátul én rettentően bízom Alves távozásában, és remélem Adriano, Douglas is megy. Így kell 2 szélső hátvéd, míg középhátvédként egy megbízható ember. Szerintem idén ezek az elsődlegesek, de jövőre jöhet a középpálya...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.16. 09:21:19

Azért úgy látom hogy 190 millióért zokszó nélkül lemondana róla itt sokminndenki.Ami valahol érthető.Megvehető lenne egy Pogba/Koke egy tetszés szerinti szélső támadó, egy minőségi védő egy csere támadó egy balbekk.Ez 4 minőségi igazolás lehetne ebből kettő a kezdőbe.Vagy akár tetszés szerint átalakítható lenne a csapat mondjuk szerkezetileg is.

Másrészt megszabadulnánk apucitól.

Nem mintha el kéne adni mert szerintem nem kell de vannak logikus érvek az eladása mellett.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.16. 07:58:39

ntibi67 írta:Hát azt veszem észre,hogy a felvetésem,hogy ha jó áron eladható Neymar,még úgy is ha teljes értékű pótlása nem megoldható,teljesen nem verte itt ki a biztosítékot.Hiszen az árából 3-4 akár meghatározó fiatal játékos is megvehető.Egyre tőbbekben igy bennem is rossz érzéseket kelt ami vele kapcsolatban nap mint nap olvasható.Gondolok itt az apja zsarolás szerű nyilatkozataira az adóügyeire a bulizásaira a nem éppen tiszta szerződtetésére a most nyilvánosságra került érthetetlen garantált bónuszaira.
Én nem aggódnék annyira Neymar miatt. Amikor egy játékosnak nem megy, akkor általában a média még rátesz egy lapáttal, és előhoz olyan dolgokat, amiket olvashatunk. Persze ezek valós problémák, de nem gondolom, hogy megoldhatatlanok lennének. Nyáron biztos nem adnám el. Ne feledjük, nem is olyan régen még bomba formában volt! Ha a következő szezonja gyenge lesz, akkor én is elgondolkoznék rajta. Attól nem félek, hogy egy gyengébb szezon után ne lenne olyan csapat, aki hajlandó lenne kisebb vagyont kiadni érte.

De mondom, elsősorban arra törekednék, hogy ő se akarjon elmenni, és a klub segítsen neki megoldani a problémáit. 24 éves, még nagyon sok lehet benne. Több, mint 4 évvel fiatalabb, mint Messi, CR-nél 7-el, tehát néhány éven belül ő lehet a világ legjobbja, persze, ha nem esik Ronaldinho hibájába.
Az ilyen Denis Suarez, Halilovic féle játékosokra nem érzem, hogy szükség lenne.
Én annyira nem figyeltem a játékukat, hogy véleményt tudjak róluk mondani. Sokan azt írják róluk, nincs posztjuk a csapatban, hát akkor LE találja meg!
Nekem nagy szívfájdalmam, hogy nem tudunk fiatalokat beépíteni már egy ideje. Pár éve még verte a mellét a fórum, hogy mi akár 11 saját neveléssel is ki tudunk állítani egy ütős kezdőt, bezzeg a Real, meg a többiek... Hol vannak már azok idők? Ha mi is Pogbákat fogunk igazolni 100 milliókért, akkor miben leszünk különbek pl. egy Real Madridnál?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.04.16. 07:52:37

Samper írta:Neymar eladása és helyette újak vétele abba a koncepcióba illene bele, hogy a csapat játékát is meg kéne változtatni. Guardiola alapvető döntést hozott, amikor elküldte Yaya Tourét és Busquetsre tette a tétjét. Ettől lett a Barca egy időre csodacsapat és verte végig a világot. Így egy periódusra igaza lett. Gyerekség azt képzelni, hogy mindakettőt meg kellett volna tartani és felváltva játszatni. Ilyen nincs! Most viszont szerintem a fordított lépést kellene megtenni. Nem Yayát visszahozni, hanem egy hasonló zsánerű középpályás vezéregyéniséget hozni - hívják őt Pogbanak, vagy másképp. És ehhez illeszteni Messi és Suarez szerepkörét és ezt figyelembe vételével keresni Neymar helyére csatárokat.
Samper! Most buktál le! :lol:
Eddig csak trollkodtál, ez a hsz is mutatja, hogy van benned kurázsi. :wink:

A Pogba résszel nagyon egyetértek, ő az akire szükségünk lenne, vagy egy hasonló kvalitású középpályásra. Francia bajnokságból lehet ilyeneket előbányászni.
Az ilyen Denis Suarez, Halilovic féle játékosokra nem érzem, hogy szükség lenne.
Denisre max. azért, hogy haszonnal továbbadjuk.
Válasz küldése