Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.26. 01:13:44

Szerintem ez nem csak a szerencse műve és igenis példa lehet a többieknek, hogy türelemmel kell várni. Voltak előtte sérülések, de mikor lehetőséget kapott bizonyított amennyire tudott és nem adta fel. A tehetsége, játéktudása megvolt és nem sírt hanem csinálta tovább. Remek hogy sok poszton belehet vetni, de azt a játékintelligenciát, amivel rendelkezik "vétek" lenne elpazarolni hátvédként. Megoldja azt is, mert képzett és van egy átlagos sebessége is, de a kp-n jön ki az hogy fejben jó döntésekre képes.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.11.25. 21:29:44

Thiago példa sem állja meg nálam a helyét, mert mióta a Bayern-ben van 88 meccset hagyott ki sérülés miatt és jelenleg is sérült. Sokan a véletlennek tudják be de ez is egy tulajdonság sajnos.

Szerintem pont Sergio Roberto esete mutatja, hogy a klubnál tudják a dolgukat. Mégha 0 percel is de marasztalták és mostmár érthető miért. Lehet a szerencsének betudni de nem véletlenül maradt és csak ez számít. Én ezért nem tudok aggódni amikor yx fiatal játékperceiért megy a dráma.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.11.25. 21:16:21

Azért azt én még hozzátenném, hogy nem tudok most mondani olyan játékost(közben eszembe jutott Thiago, de ő meg más rendszerben érzi jól magát :D ), aki elment, mert nem volt kezdő, és máshol robbantott volna, szóval az edzői stábunk azért tudja a munkát, és nem véletlenül ők döntenek, és nem a játékosok.
Bojan, Jeffren, ... végtelen sor. Mind sírtak a percekért, aztán egy Stokeból nem emelkednek ki kellőképp.
Palesznak:
Azért az egy dolog, hogy folyamatosan játékban van, de elég sokszor fel kell így vennie azt a bizonyos állarcot... Ha valahol, akkor Barcelonában szeretik a nézők a fiatalokat, szóval ez se lehet kifogás. Szerintem itt az esetek többségében arról lehet szó,hogy kezdőről álmodoznak a csikók, amit az edző érthető okok miatt nem adhat meg neki, és dacból elmennek máshova, bárhova, ahol szerződést adnak nekik.
Roberto a tökéletes mintapéldája a modern utánpótlásnevelésnek. Manapság topcsapatban ritka a 18-19 éves játékos, mert egyszerűen nem elég tapasztalt hozzá. Idő kell, mire beérik, edzésen meg ugyanúgy a társaival van, és mégsem lúzerokkal edz nap,mint nap.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.25. 19:58:10

barca0417 írta:Vagy Bojan? most jobb neki hogy egy Stoke-ban alapember? Minthogy itt lett volna egy olyan támadó aki be lehet vetni bármikor.
Miért ne lehetne neki ott jobb? Folyamatosan kezdő, egy csapat húzóembere, a szurkolók szeretik, megbecsülik.. Nem mindenkinek az az álma, hogy a Barca padon ülje végig a szezon 3/4-ét, még ha így a vitrinbe nem is kerülnek be olyan díjak, amiknek a megnyeréséhez alig volt köze. Ha focista lennék én is inkább játszani szeretnék folyamatosan, még ha ehhez be is kéne érnem egy gyengébb csapattal.

Robi szerintem amúgy nem az a tipikus követendő példa a fiatalok felé. Ő az egy az ezerbőlnek a tökéletes példája inkább. Ha nem sérül le alapozáskor a teljes jobboldal, ugyanott tartana mint eddig, és csak telnének az évek a karrierjéből. Nagyon örülök, hogy megragad végül nálunk - legalábbis úgy néz ki -, de tényleg rohadt nagy mázlija volt, nála tehetségesebb emberek kényszerültek elhagyni a csapatot szerintem már hosszabb padozás után, mert nem volt ilyen sérüléshullám, amivel komoly bizalmat kaphattak - nem csak az miatt maradt természetesen, de kellett az is. Nyilván egy Jonathan nem tudott volna ilyen jól jobbhátvédet játszani, szóval tényleg nagyon sok érdeme van Robinak is abban, hogy ki tudta használni az "üresedéseket", de szerintem teljesen érthető, ha egy fiatal nem akar arra várni sok évet, hátha kidől előle a csapat, és akkor berobbanhat. Itt most SR esetében olyan szinten együtt álltak a csillagok, hogy olyan a mesében sincs - Alves aki nem volt sérült évek óta kidől 1 hónapra legalább, nem igazolhatunk nyáron, a cserék is kidőlnek jobbról, a betervezett jobbhátvéd csak januártól játszhat -, de azért ez nagyon sokszor nincs így.. Úgyhogy szerintem nem lehet megszólni senkit azért, mert máshol szerencsét mer próbálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.25. 19:19:25

raffa írta: Szerintem már lassan Rakitic előtt van a sorban.... Nem véletlen őt hozta le a classicon is és Roberto maradt a pályán....
Nagy játékos lehet még a srác, egyre bátrabban és jobban játszik, így tovább ;)
Rakiticet valószínűleg óvatosságból hozta le LE, szintén sérülésből tért vissza, ez már valószínűleg előre el volt tervezve. Ennek ellenére nagyot játszott. Tegnap ellenben nem villogott annyira (legalábbis az eddigi teljesítményéhez képest), persze nem is lehet elvárni folyamatosan tökéletes meccseket.

Nagyon örülök, hogy sikerült így bevágódnia, bevallom nagyon keveset néztem ki belőle az elmúlt években. Azt sem igazán éreztem, hogy ha az a mentális gát átszakad tudna alkotni. Komoly kétségeim voltak a képességeivel kapcsolatban, de örülök, hogy rám cáfolt. Mondjuk kellettek ehhez a sérülések, de kihasználta a lehetőséget. Azért LE-nek is van ebben érdeme.

Arra kíváncsi lettem volna, mi van ha Rafinha nem sérül le. Kit favorizált volna Lucho. Személy szerint bármennyire is pozitív csalódás Robi, Rafinhaban én még mindig többet érzek, remélem nem vet véget ez a sérülés a barcelonai karrierjének.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.25. 16:10:12

Azért a példák tekintetében volt nem is kis sarkírás. Jeffrent azért engedte el a csapat, mert többet volt sérült mint Vermaelen. Bojan pedig inkább volt elküldve, hiszen teljesen használhatatlan volt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.25. 15:15:19

Official: Sergi Roberto has a bruised ankle, not yet clear when he will be back

Reméljük, minél hamarabb.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2015.11.25. 07:22:05

barca0417 írta:Azt gondolom, hogy az ő példája mutatja, a többi saját nevelésnek hogy miként kell hozzáállni a dolgokhoz. Ő is gondolhatta volna úgy hogy 'á úgysem tudom kiszorítani Busit, vagy Rakiticet, meg még érkező is lesz, minek maradjak.' De maradni kell, meg nem úgy kell felfogni egy Barca szintű csapatnál, hogy vagy kezdő 11 vagy elmegyek. Sergi Roberto sem fog Rakitic vagy Iniesta elé kerülni a sorban azon a poszton, de így is lehet fontos tagja a csapatnak és így is megvan az esélye bekerülni a világ egyik legerősebb válogatottjába. Ahogy Pedro is csak egy évben volt igazi kezdő , de mégis állandó kerettag a válogatottban. Akkor miért is távozott? Most többet játszik? Vagy fontosabb szereplő?
Vagy Bojan? most jobb neki hogy egy Stoke-ban alapember? Minthogy itt lett volna egy olyan támadó aki be lehet vetni bármikor.
Mint ahogy mi szurkolók is sokszor túlzásba esünk a fiatalokkal, mindekit kezdő szintűnek akarunk. Nem kell mindenkinek annak lennie. Kell olyan is aki szép csöndben megtűri a padot és közben alázattal dolgozik és felépíti magát. Ahogy Rafinha, ahogy most Sergi Roberto.
És ahogy nem tette ezt meg Bojan, Jeffren, Giovani, és ahogy szerintem nem fogja Deulofeu sem.
Pedig mind tehetségesek, csak túl korán akartak túl sokat, amiből végül kevesebb lett.
Szerintem már lassan Rakitic előtt van a sorban.... Nem véletlen őt hozta le a classicon is és Roberto maradt a pályán....
Nagy játékos lehet még a srác, egyre bátrabban és jobban játszik, így tovább ;)
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.11.24. 15:43:23

Azt gondolom, hogy az ő példája mutatja, a többi saját nevelésnek hogy miként kell hozzáállni a dolgokhoz. Ő is gondolhatta volna úgy hogy 'á úgysem tudom kiszorítani Busit, vagy Rakiticet, meg még érkező is lesz, minek maradjak.' De maradni kell, meg nem úgy kell felfogni egy Barca szintű csapatnál, hogy vagy kezdő 11 vagy elmegyek. Sergi Roberto sem fog Rakitic vagy Iniesta elé kerülni a sorban azon a poszton, de így is lehet fontos tagja a csapatnak és így is megvan az esélye bekerülni a világ egyik legerősebb válogatottjába. Ahogy Pedro is csak egy évben volt igazi kezdő , de mégis állandó kerettag a válogatottban. Akkor miért is távozott? Most többet játszik? Vagy fontosabb szereplő?
Vagy Bojan? most jobb neki hogy egy Stoke-ban alapember? Minthogy itt lett volna egy olyan támadó aki be lehet vetni bármikor.
Mint ahogy mi szurkolók is sokszor túlzásba esünk a fiatalokkal, mindekit kezdő szintűnek akarunk. Nem kell mindenkinek annak lennie. Kell olyan is aki szép csöndben megtűri a padot és közben alázattal dolgozik és felépíti magát. Ahogy Rafinha, ahogy most Sergi Roberto.
És ahogy nem tette ezt meg Bojan, Jeffren, Giovani, és ahogy szerintem nem fogja Deulofeu sem.
Pedig mind tehetségesek, csak túl korán akartak túl sokat, amiből végül kevesebb lett.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.24. 14:41:46

Látom végre a transfermarkt-on is felfigyeltek rá. Most már 15-re taksálják, ami elég reális így pár hónap jó játék után. Lesz az még év végén 25 is. 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.24. 14:21:17

Ha így folytatja már csak jó marketinges kell mellé és kész is a 70-80 milliós igazolás.
Nagyon meg kell becsülni, mert kevés olyan játékos van a piacon aki ennyi poszton tud ilyen magas szinten teljesíteni. Ha így alakul akkor a válogatottban is hamar bekerül és meghatározó tagja lesz.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.24. 14:05:18

Robit jelenleg nem lehet nem megkövetni, régebben oldalpassz Robi volt a beceneve :mrgreen: Jelenleg viszont változtatni kell Gólpassz Robira. :D
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.11.24. 13:31:06

A főoldali cikk nagyon jól leírja azt a hullámvasutat, amit éreztem vele kapcsolatban.

Amikor elkezdett kopogtatni a csapat ajtaján, akkor hatalmas tehetségnek tartottam, iszonyatosan szurkoltam neki, aztán a felkészülési meccseken nyújtott remek teljesítménye után mindig jött a bátortalan, alibi, önbizalom nélküli tétmeccsek sora. Aztán már szépen lassan elkezdtem lemondani róla, sőt idegesített, hogy mennyire gyámoltalan, bosszantott, hogy minden évben megkapja a lehetőséget, és minden évben belebukik, ráadásul soha nem a tehetség, hanem az önbizalom és tökösség hiánya miatt. Ezekben az években jöttek a gyenge védőbeszédek, hogy 'ha elkapja a fonalat, meg Xavinak is kellett a töretlen bizalom, bla-bla-bla", én meg már tényleg úgy voltam vele, hogy ha itt marad még azt a lehetőséget is bebukja, hogy egy spanyol első osztályú csapatban elkaristoljon, a pályán nyújtott teljesítménye meg egyenesen idegesítő volt.

Aztán idén nem tudom mi lett vele, vagy másképp fogalmazva idén nem tudom mi más, mint azokban az években, amikor rendre megkapta az esélyt, de kijátszotta magát még a cserepadról is, de az biztos, hogy a csapat egyik legjobbja, bármilyen posztra dobják nemcsak megállja a helyét, de bőven hozzátesz a csapat teljesítményéhez, végre bátorsággal és hittel játszik, és nem csak gálameccseken, hanem a közvetlen riválisok ellen is.

Persze korai még ódákat zengeni, nem akarok elkiabálni semmit, de az idei teljesítménye a szezon eddigi legörömtelibb fejleménye!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.24. 10:46:00

Vérbeli jobbhátvéd a srác, mondom én.. :D Remélem Vidal érkezéséig még láthatjuk azon a poszton - elvégre középről felépült szinte mindenki -, az azt jelentené, hogy Lucho számol vele ott - is.

szerk.: Jó ez a Robis cikk a főoldalon, de nekem úgy jön le belőle, mintha nem érdemtelenül lett volna "jegelve" éveken keresztül, pedig azért tett ő érte bőven.. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.11.24. 03:56:29

"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.11.22. 10:43:19

LG írta:Pedig ha igazolhattunk volna nyáron, könnyen lehet, hogy nem tudta volna megmutatni mire képes. Igy viszont ő lett a nagy igazolásunk. Hosszú idő után épithetünk be újra saját nevelésű játékost a csapatba.
Bár, ha megjönnek az új igazolások, és felépül Rafinha is, nehezebb dolga lesz, de ha továbbra is ilyen formában játszik, akkor biztos, hogy lesz elég játéklehetősége, főleg azt figyelembe véve, hogy több igazi univerzális játékosról van szó.
Az a vicc az egészben, hogy tényleg bárhol tud játszani. Eddig volt irányító, szélső hátvéd, vkp, szélső. Kíváncsi vagyok mikor lesz belőle 9-es vagy kapus. :D Zseniális. Amióta megtört nála a jég olyanjtékot mutat ami tanári!
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.11.22. 10:12:41

Pedig ha igazolhattunk volna nyáron, könnyen lehet, hogy nem tudta volna megmutatni mire képes. Igy viszont ő lett a nagy igazolásunk. Hosszú idő után épithetünk be újra saját nevelésű játékost a csapatba.
Bár, ha megjönnek az új igazolások, és felépül Rafinha is, nehezebb dolga lesz, de ha továbbra is ilyen formában játszik, akkor biztos, hogy lesz elég játéklehetősége, főleg azt figyelembe véve, hogy több igazi univerzális játékosról van szó.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.11.21. 23:27:52

Alig várom már hogy a transfermarkt észre vegye magát és legalább 20 millióig nyomja fel az árát vagy még az fölé. Iszonyat jó a kölök, Rafinhanak nehéz dolga lesz visszakerülnie, viszont a mai meccs után még azt sem mondhatom hogy jöjjön ki Alves helyére és úgy, mert ő is zseniális volt (mint mindenki)

szerk.: És ez már a sokadik ilyen, hogy Enrique-nek dicsérnie kell mert az újságírók rákérdeznek. Azt hiszem az egyedüli kérdés a jövőjével kapcsolatban az, hogy jobb hátvéd lesz vagy pedig a 2 irányító középpályás poszt egyikén kap helyet. Kedvelem Rafinha-t de ha őt szorítja ki azt se fogom sajnálni
94:39 6 - 1
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.21. 22:46:53

A modern kori Amor, én megmondtam. :mrgreen: Óriási szükség van rá, ő is fejben erős még ha nem is gyors de játékintelligenciában kiemelkedő és ez nagyon fontos. Beteszed, képzett és mindig eltudja látni a feladatát. Nagy kedvenc, szép volt Robi nyomassad!!!
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.11.21. 21:20:19

ZBarca írta:Kellemes gond, hogy kiket játszassunk majd a kp-n januártól. :) Ma tényleg nagyon jól tolta, hihetetlenül sokat fejlődött tavaly óta. =D>
Hosszú a tavasz. Ha nem sérül meg senki, akkor is rotálni kell. SR ráadásul a legtöbb poszton bevethető ember a keretben.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.11.21. 21:04:27

Kellemes gond, hogy kiket játszassunk majd a kp-n januártól. :) Ma tényleg nagyon jól tolta, hihetetlenül sokat fejlődött tavaly óta. =D>
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.21. 20:58:47

Stalkyard írta:Azt mondja már meg valaki, hogy a negyedik gólnál ő adta a gólpasszt Suáreznek? Mert egyszerűen nem tudtam rájönni. :D Ha igen, két gótlpassz egy clásicón elég korrekt teljesítmény.
Alba adta azt a labdát Suareznek. De ennek ellenére is remekül jászott. =D>
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.21. 20:57:30

Azt mondja már meg valaki, hogy a negyedik gólnál ő adta a gólpasszt Suáreznek? Mert egyszerűen nem tudtam rájönni. :D Ha igen, két gótlpassz egy clásicón elég korrekt teljesítmény.

Nagy meccset játszott ő is, nagyon berobbant a szezonban, kíváncsi vagyok hogy miután Arda és Vidal is közvetlen posztriválisa lesz, mennyire ragad meg a csapatban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.21. 20:50:26

IMÁDOM EZT A SRÁCOT !!!

Elképesztően nagy passzt adott Luisnak. Nem az eredeti posztján játszott , de még így is nagyon jó meccse volt. Azt nem mondanám , hogy ma ő volt a legjobb de , hogy az egyik legjobb volt az szerintem egyértelmű. Az kijelenthető ,hogy a régebbi izgulós játék már a múlté , ha a real ellen nem rakta tele a gatyáját , akkor máskor se fogja. Folytatnia kell ezt a formát és akkor simán kiszoríthatja Rakiticet és összeállhat az Iniesta-Busi-Sergi saját nevelésű középpálya [-o< 8) .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.11.21. 20:25:11

Ma megmutatta hogy a nehéz (ja bocs a mai nem volt az :mrgreen: ) meccseken is lehet rá számítani!Szuper a pali,Gyakorlatilag minden poszton bevethető!Kiváncsi vagyok mikor lesz Bravo helyett a kapuban! :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése
cron