Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.21. 20:12:58

Az látszott, hogy nem támadó, de jobbat játszott támadó poszton, mint Munir vagy Sandro valaha. Az első gólunknál meg úgy éreztem h alábecsülték, most már nem fogják. :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.21. 20:12:17

Tanár volt az a gólpassza, jár neki is a taps. =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.11.21. 19:16:56

Alfa írta:Gyerünk Robi mutasd meg Madrid népének , hogy milyen is egy igazi La Masia növendék. Nagyon remélem , hogy nem izgulja el ezt a meccset és hozza az idei átlagját.
Hasonló megmozdulásokat várok tőle: https://www.youtube.com/watch?v=KK_J6RfktxA
Eddig nem lehet rá panasz. Igazi joker lett a gyerekből, ki hitte a szezon kezdete előtt? 8)
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.21. 17:39:35

Gyerünk Robi mutasd meg Madrid népének , hogy milyen is egy igazi La Masia növendék. Nagyon remélem , hogy nem izgulja el ezt a meccset és hozza az idei átlagját.
Hasonló megmozdulásokat várok tőle: https://www.youtube.com/watch?v=KK_J6RfktxA
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.14. 23:00:42

Nem kötelezik h bent maradjon. Recommendation. Csak javaslat.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.14. 15:09:20

palesz77 írta:Sergi Roberto, who is spending the weekend in Paris, is staying inside, following recommendations by French government. [sport]

Ő is pont jókor ment oda.. :?
Azért reméljük Clasicora visszaengedik.
Amúgy olyat is olvastam, h a terrortámadás idején Párizs utcáin tartózkodott, de szerencsésen visszaért a hotelbe.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.14. 15:05:16

Sergi Roberto, who is spending the weekend in Paris, is staying inside, following recommendations by French government. [sport]

Ő is pont jókor ment oda.. :?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.07. 02:33:52

ZBarca írta:Pep [2011]: "Sergi Roberto az a játékos, aki pár év múlva megmutatja, mire képes. Mindenki meg fog lepődni, amikor az áttörés megtörténik"
Hirtelen az jutott eszembe, hogy hány ikyen játékosunk lehetett, akik ugye a összességében kudarcot vallottak, és azt se tudjuk már mivan velük, de ha ugyanolyan türelmesek és szerencsések lettek volna mint most Robi, akkor lehet hogy itt lennének alapemberek. Lehet Bartra fejében is ez jár.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.11.06. 20:02:46

Pep [2011]: "Sergi Roberto az a játékos, aki pár év múlva megmutatja, mire képes. Mindenki meg fog lepődni, amikor az áttörés megtörténik"
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.03. 16:07:14

La Pulga írta:Lassan el is felejthetjük nála az oldalpassz nevet :lol:
És kicserélhetjük "gólpassz" Robira :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.03. 14:57:46

Chino írta:Most egyértelműen őt kellene nyomatni és Rakiticet padoztatni, szerintem a Villarreal ellen is beleférhet, hogy Ini és SR legyen a Busi előtt, a horvát pedig pihenjen.
Nem hiszem, hogy LE nélkülözné bárki javára ia Rakétát. Nála ő alapember. Max cserélgetni fogja, ahogy eddig is, vagy ha rákényszerül, hogy mást játszasson sérülés miatt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.03. 12:43:21

Most egyértelműen őt kellene nyomatni és Rakiticet padoztatni, szerintem a Villarreal ellen is beleférhet, hogy Ini és SR legyen a Busi előtt, a horvát pedig pihenjen. Van annyira mobilis Robi, hogy amolyan Xavi pozíciót is jól el tudjon látni, lát a pályán, a passzai ülnek. Jövőre kérdés lesz a kp. Akkor már lesz egy egészséges Rafinha-nk, SR és Halilovicot is visszahozhatjuk, plusz Arda is itt lesz. Van egy olyan érzésem, hogy Ini a neve miatt bent marad a kezdőben és igazolunk is valakit.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy lesz megoldva a kp. Így lenne hét minőségi játékosunk két posztra. Ezért nem biztos, hogy jó ötlet a kis horvátot visszahozni. Ha bent marad a Gijon lehúzhat még egy szezont és úgy térhet vissza, hogy kap játékperceket. Mondjuk többször megy át a bal oldalra is, így lehet, hogy Ini helyére is be lehetne rakni. Megnéznék egy-két év múlva egy Halilovic/Rafinha - Verratti - Busikp-t, a padon pedig Rakitic, Ini, Arda, Masch , Sr pedig jobbhátvédben, vagy akár Busi cseréjének. Megvan benne minden, hogy ott is alkothasson. Szerintem ütős lehetne.Tudnánk forgatni a csapatot, a sérülések sem tennének be annyira.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.03. 10:06:38

palesz77 írta: Attól függ az egész, hogy Lucho milyen típusú középpályást akar.. Suárez és Halilovic teljesen a "régebbi Ini" típus - ha nem támadóbb szelleműek -, SR-re még azt mondom tud hasznosan hátrébb játszani, de nála se vagyok biztos, hogy ott lenne a legjobb, Rafinha szintén. Szóval lehet, hogy a jó felhozatal ellenére "rá leszünk kényszerülve" egy középpályás igazolásra, mert arra, amire Luchonak kéne, nem lesz ember.

SR amúgy csak nálam lenne alapból jobbhátvéd továbbra is? :D Nekem még mindig ott volt a leghasznosabb, középpályán azért ilyen jó szerintem most, mert Busin kívül senki nincs formában, de amúgy alapesetben még a mostani énjét is "elnyomnák" Iniék. Jobbhátvédben viszont jelenleg nem tudok nála hasznosabbat mondani a keretből, úgyhogy remélem hamarosan visszatér oda - Alvest például megint kioktatta beadásból.
Szerintem ez megoldható lenne azzal h Rakitic visszavontabb szerepkörben játszik. Pl a Getafe ellen is látványosan egy sorral hátrább volt, mint SR. A felállásunk vmi ilyesmi lehetett:
--------Sergi-------
------------Rakitic-
----SR--------------
Hőtérképen is jól látszik ez. Hátránya lenne ugyanakkor a taktikának h nem lenne kihasználva teljes mértékben Rakitic.

Másik módosítás lehet az h klasszikus irányítóval játszunk, amire ugyebár már volt bőven példa, de a klasszikus irányító nem Messi, hanem Halilovic lenne, Messi alap pozíciója pedig szélen. Ennek a másik előnye h Messi és Halilovic bármikor helyet cserélhetnének. Mondjuk ez a felállás leginkább egy Sergi(vkp), Rakitic(klasszikus box-to-box) kp-val működhetne legjobban.
Továbbá azért azt se feledjük el, hogy fiatal játékosokról van szó, akiknek lehet módosítani valamelyest a játékát. Halilovic se ijedős ha párharcokról van szó.
Mindenesetre elég luxus problémái lesznek LE-nek jövőre.
Szerintem az ideális megoldás a több-féle felállás alkalmazása lenne. A számos helycsere és a kiszámíthatatlanság mellett extra előny h Messi gyakran szélen játszana, ahol nem rúgják annyira szét.

Amúgy szerintem is a jelenlegi legerősebb felállásunk az, amikor kp-n Ini és Rakitic, szélen SR játszik, ha mindenki formában van(Alves ki tudja lesz-e még valaha). A gond az h Ini sérült volt, Rakitic nincs jó formában(bár már alakul a dolog), a szélső poszt pedig nincs akkora hatással a meccsre, mint a kp, így szerintem jelenleg minden figyelembe véve a leghasznosabb, ha SR kp-n játszik, mert jelenleg nagyobb hatással van ott egy meccsre, mint Ini vagy Rakitic. Hosszú távon úgy gondolom az lesz a vége idén h Vidal lesz jobb oldalon, SR lesz az alap csere Ini és Raki mögött, miközben Arda lesz a beugró szélső támadónak és főleg fizikálisabb meccseken kp-n is.

UI: bár ahogy SR fejlődik idén benne van a pakliban h kezdő helyet harcoljon ki magának akár Rakitic akár Iniesta kárára. Mekkora lenne az már. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 20:43:06

Szerintem ő alapból univerzális, mert a képességei és játékintelligenciája miatt bárhova betud ugrani, de alapvetően ő középpályás és most hogy van önbizalom ott is kiemelkedik. Sokszor az jön elő, hogy a csapat miatt teljesít jól valaki máskor meg hogy úgy könnyű, hogy igazából mások gyengébbek én arany középúton vagyok és azt vallom, hogy egyénileg kell nézni és bizony SR egyénileg alapból középpályára termett és remekül játszik ott is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.02. 20:27:40

noname írta:Senki se számított arra h főleg SR és Halilovic ennyire jó legyen. Ha tartják(növelik) a szintet tényleg nincs szükség senkire.
Én is azok közé tartozom, akik Gündogannak és Verrattinak örülnének, de sokkal jobban örülök ha megoldható a dolog házon belül, márpedig most úgy tűnik az.
Attól függ az egész, hogy Lucho milyen típusú középpályást akar.. Suárez és Halilovic teljesen a "régebbi Ini" típus - ha nem támadóbb szelleműek -, SR-re még azt mondom tud hasznosan hátrébb játszani, de nála se vagyok biztos, hogy ott lenne a legjobb, Rafinha szintén. Szóval lehet, hogy a jó felhozatal ellenére "rá leszünk kényszerülve" egy középpályás igazolásra, mert arra, amire Luchonak kéne, nem lesz ember.

SR amúgy csak nálam lenne alapból jobbhátvéd továbbra is? :D Nekem még mindig ott volt a leghasznosabb, középpályán azért ilyen jó szerintem most, mert Busin kívül senki nincs formában, de amúgy alapesetben még a mostani énjét is "elnyomnák" Iniék. Jobbhátvédben viszont jelenleg nem tudok nála hasznosabbat mondani a keretből, úgyhogy remélem hamarosan visszatér oda - Alvest például megint kioktatta beadásból.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.02. 18:12:34

SR a hónap játékosa, Rafinha is biztató volt, Halilovic pedig a liga felfedezettje és nem elfelejtkezni Denis Suarezről.
Senki se számított arra h főleg SR és Halilovic ennyire jó legyen. Ha tartják(növelik) a szintet tényleg nincs szükség senkire.
Én is azok közé tartozom, akik Gündogannak és Verrattinak örülnének, de sokkal jobban örülök ha megoldható a dolog házon belül, márpedig most úgy tűnik az.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.11.02. 17:20:55

edermatyi írta:Roberto in Barça squad, Liga 15/16:
- Most assists
- 3rd most dribbles
- 3rd most acc. crosses
- 2nd most passes blocked
- 3rd most tackles
És akkor minek ide Gündogan.
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2015.11.02. 16:06:33

Roberto in Barça squad, Liga 15/16:
- Most assists
- 3rd most dribbles
- 3rd most acc. crosses
- 2nd most passes blocked
- 3rd most tackles
"Xavi is more important than the coach"
Vicente Del Bosque
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.11.01. 23:10:25

Lassan el is felejthetjük nála az oldalpassz nevet :lol:
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.01. 22:20:12

Bob_Marley írta:Baromi jó ezeket olvasni, amiket írtok róla. :D És állítom hogy még ennél is több van benne, baromi képzett olvassa a játékot, magas játékintelligenciája van és folyamatosan kitudja választani a legjobb megoldásokat. A csillagok állása is úgy alakult hogy ebben az évben sok minden a kezére játszott (Alves, Rafinha sérülés stb) és meghálálja a bizalmat. Csak így tovább Robi, nyomassad!!!!
Én is úgy gondolom, látunk még ennél is jobbat Tőle, bár, ha csak ezt hozza folyamatosan, már azzal is elégedett lennék. :-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.11.01. 22:11:37

roby122 írta:Ügyes a srác. Jól bánik a lasztival, és a legdurvább az, hogy 90%-ban mindig a jó megoldást választja, kezd labdabiztos lenni.
Szerintem a labdabiztonsága korábban is megvolt, csak eddig szinte mindig a kockázatmentes passzokat választotta (talán ezért nevezte el valaki itt oldalrobinak : ) ), míg mostanában előrefelé is egyre többet próbálkozik. Lehet, hogy nem lesz Xavi szintű, de mindenképp jót tenne a csapatnak ha lenne a középpályán egy újabb "passzkirály" emberke, aki ráadásul futásban is erős.
don70at
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:34:19

2015.11.01. 12:36:33

En azt irtam az Atletico elleni meccs utan, hogy ez volt a fordulopont sokaknal, koztuk SR- nel is. Tovabbra is ez a velemenyem - meg ha voltak vesztes meccseink is- es remelem sokaig kitart a lendulet.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.11.01. 11:46:52

Ügyes a srác. Jól bánik a lasztival, és a legdurvább az, hogy 90%-ban mindig a jó megoldást választja, kezd labdabiztos lenni.
Rafinhanak egyre nehezebb dolga lesz majd visszakerülni, bár addigra még sok minden történhet.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.01. 11:24:13

Azért ne essünk át a ló túloldalára vele kapcsolatban. Xavi szintjét talán soha nem fogja elérni, de hogy valami átfordult a srácban az biztos. Sorozatban hoz megbìzható játékot és a tegnapi passza valami zseniáli volt. Arda, Vidal felszabadulása után eléggé nehéz dolga lesz Lucho-nak, ha a "kis" SR ezt a szintet továbbra is tartani tudja. Jár a dicséret, de csak módjával.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.01. 10:10:23

ZBarca írta:Ha Pogba 100 millió, akkor Robi barátunk felbecsülhetetlen! :D 8)
ja, ha Pogba adott volna sarokkal gólpasszt tegnap, akkor ma már kb. 150 milliót érne :D
Válasz küldése