Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.15. 17:49:30

Sergi Roberto az utóbbi 12 meccs játékperceinek a felében pályán volt. 5-ször kezdett, 7-szer csereként lépett pályára.

Nem is rossz. :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.12.23. 00:47:36

Tényleg nem volt ma túl fényes, de azért az látszik rajta hogy hol nevelkedett. Nem jön zavarba, ha hozzá kerül a labda, és rárontanak 3-an, volt is egy ilyen szitu a vége felé, totálisan Xaviestásan oldotta meg. Szépen fordult a tengelye körül és lazán továbbtette. Jó lesz a srác, sok van benne, a gyilkos passzok még nem jönnek tőle, de játékban nem rossz.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.22. 20:50:14

Ma nem tetszett annyira Rob, nekem úgy tűnt, hogy lassabb, bátortalanabb, körülményesebb, pontatlanabb, mint általában (más kérdés, hogy így sem hiányzott sok ahhoz, hogy bevéshessünk egy gólpasszt a neve mellé, valamint összehozott egy 93%-os passzpontossági mutatót is :D ). Talán jót tett volna neki, ha belövi azt a nagy helyzetét.

Ennek ellenére azért örülök, hogy játszott, szerencsére Tata egyre több lehetőséget ad neki mostanában. Mondjuk kapkodnia is kell magát, egy nagyszerű tavaszi szezonnal elérheti, hogy a nyáron ne Gündogan legyen a fő téma, viszont ha nem tesz annyira jó benyomást Tatáékra, akkor elképzelhető, hogy nem lesz itt nagy jövője, egyrészt a török-német, másrészt Rafinha miatt. Remélem, előbbi fog megvalósulni. :) Vamos!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.13. 23:14:19

shutterisland írta:
azt nem hiszem, hogy klasszis, vagy a jövő barcájának alapembere lesz belőle (bár érdemes megnézni, hol tartott ennyi idősen xavi vagy iniesta, szóval kizárni nem zárom ki) de hasznos, intelligens focista lehet belőle az A keret számára is.
Én egyáltalán nem tartom kizártnak. Ahogy írtad ott van Iniesta, Xavi, de lehetne mondani Busit, Piquét vagy (a Pep alatti) Pedrot. Az ellenkezőjére pedig legalább annyi példa van. Hány csodagyerek volt akikből senki sem lett.
Mindent egybevetve én bizakodó vagyok vele kapcsolatban, de ha egy stabil, megbízható első számú csere lesz akkor is sokkal beljebb vagyunk.

A fejlődés viszont szemmellátható. Meccsről meccsre jobban teljesít, ha így folytatja és nem jön egy komolyabb sérülés a szezon végére komolyan lehet vele számolni.
Forca Barca!!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.12.13. 14:57:23

És nem utolsósorban nem derogál neki padozni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.13. 00:58:21

nekem is pozitív csalódás egyelőre, kevés lehetőséget kap, de akkor megnyerő.
nem vállal sokat, nem villog, viszont kellően stabil és a korához képest érett, okos passzjátékot mutat.

azt nem hiszem, hogy klasszis, vagy a jövő barcájának alapembere lesz belőle (bár érdemes megnézni, hol tartott ennyi idősen xavi vagy iniesta, szóval kizárni nem zárom ki) de hasznos, intelligens focista lehet belőle az A keret számára is.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.12.12. 14:33:06

Én továbbra is azt vallom, hogy Iniesta menjen vissza Xavi szervezőpozíciójába, és előrébb legyen Cesc a cseréje meg Sergi, 2 sokkal kiszámíthatatlanabb, gólerősebb játékos. Iniesta meg elbírna a szervezéssel.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.11. 23:32:52

Pacsit neki, ügyes volt ma, nem vallott szégyent így kezdőként sem - habár az ellenfél nem volt túl veretes. Valaki meg tudja mondani hány gólpasszt adott? 1-et asszem osztott Neymarnak - szerk.: egy nappal később visszanézve mégse hiszem hogy adott -, meg volt még szép összjátéka vele amiből nem lett gól, de a többit nem tudom.

Amúgy egyre jobban megkedvelem a kölyköt, még mindig kételkedek benne, hogy klasszis lesz és eléri Xaviék szintjét, de rendkívül szimpatikus amit meccsről meccsre lehoz. A megindulásai nagyon jók, a passzai is pontosak általában, habár olyan nagy gyilkos passzra még nem emlékszem tőle. De eddig összességében felülmúlta a várakozásaimat. És a nyilatkozatai alapján is rendkívül szimpatikus, nincs elszállva magától, csendben teszi a dolgát és várja a sorát. Csak így tovább! :wink:

Meccs közbe meg eszembe jutott egy kósza gondolat, hogy lehet többet kéne a Xavi-Ini párost külön játszatni, és Sergit vagy Cescet berakni egyikük mellé, emlékeim szerint olyankor dinamikusabb a középpálya. A 2 kis törpe - idén - mintha egymást lassítanák - vagy lehet csak rosszul emlékszem most így nagy hirtelenjében. Cesc meg Roberto sokkal "kapura törőbb" játékot mutatnak be, megnézném egyszer őket egymás mellett is - kupába hasonló volt, csak hát ott Cesc csatárt játszott. De ez már más topic, csak eszembe jutott..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2013.12.12. 15:05:23-kor.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.30. 11:24:56

Midfielder Sergi Roberto could get a chance against Athletic tomorrow, as Martino could decide to rotate Xavi or Iniesta. [md]

Mondjuk kicsit bátor lenne pont a Bilbao ellen pihentetni Xavit vagy Iniestát... :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.27. 18:38:30

Gareth Tello írta:Köszi :)

Amúgy én sosem láttam benne annyit, mint mondjuk Thiagóban vagy Rafinhában, de ha már idáig eljutott, akkor nagyon szurkolok neki, már csak azért is, mert számomra különösen szimpatikus gyerek, akinek a hozzáállásával semmi gond sincs, az meg külön pozitívum, hogy még mindig itt képzeli el a jövőjét. Annak ellenére, hogy igencsak mellőzve volt eddig, nem adta fel, nem akar távozni, hajt azért, hogy minél többet játszhasson, Tata pedig láthatóan értékeli ezt a hozzáállást.

VAMOS ROB! 8)
Ezzel én is így voltam, valahogy úgy lehetne összehasonlítani, mint Init és Xavit (bár SR kicsit támadóbb felfogású). Rafa-ban több a "fantázia", a fineszesség, technikásabb, ellenben Rob megbízhatóbb, kiegyensúlyozottabb, viszont jól be is tud lépni a támadásokba és nagyon érzi a passzokat.

Azt nem igazán értettem, hogy az előszezonban nagyon jól és viszonylag sokat játszott, ennek ellenére Tata eléggé hanyagolta és a már eldöntött meccseken is inkább fent hagyta Xavit.

Viszont az egyik legnagyobb pozitívum számomra, hogy nem hőzöng azért, hogy többet játsszon. Sajnos mostanában, főleg a tehetségesebb fiatalok körében ez egyre ritkább. Dos Santos, Krkic, Thiago, Assulin VS az újak közül Deu és most Sanabria is. Talán Bartra lehet pozitív példa számukra, de akár Ini és Xavi is. Ők se 19 évesen lettek kezdők vagy első számú cserék. Utóbbinak pedig tudjuk kivel kellett volna megküzdeni a helyért.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.27. 17:13:24

Gareth Tello írta:Egyébként vicces, hogy november elején írtam Tata topikjába, hogy nem értem, miért játszatja ilyen keveset Rob fiút - hát azóta szinte minden meccsen lehetőséget kap, igaz, egyelőre csak csereként, de ez is sokkal több, mint a semmi. :D
Azért bőven lett volna lehetőség, hogy ennél is több játékpercet kapjon. Nem is kell messzire menni. Tegnap például simán a kezdőbe jelöltem volna, egyrészt a középpályánkra is ráfér a pihenés, másrészt pedig a tétje sem volt akkora a meccsnek.
De hamarosan kezdődik a spanyol kupa, ahol biztosan a kezdőben lesz és egy két hazai bajnokin is több lehetőséget kaphatna érzésem szerint, de ahogy Te is írtad, ez is több mint a semmi. :)

A hozzáállása tényleg példaértékű, remélhetőleg nem fog változni, mert a tavaszi élesebb menetelésben talán még kevesebb lehetőséghez fog hozzá jutni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.27. 17:05:32

Köszi :)

Egyébként vicces, hogy november elején írtam Tata topikjába, hogy nem értem, miért játszatja ilyen keveset Rob fiút - hát azóta szinte minden meccsen lehetőséget kap, igaz, egyelőre csak csereként, de ez is sokkal több, mint a semmi. :D És eddig meglepően jól szállt be a meccsbe szinte minden esetben.

Amúgy én sosem láttam benne annyit, mint mondjuk Thiagóban vagy Rafinhában, de ha már idáig eljutott, akkor nagyon szurkolok neki, már csak azért is, mert számomra különösen szimpatikus gyerek, akinek a hozzáállásával semmi gond sincs, az meg külön pozitívum, hogy még mindig itt képzeli el a jövőjét. Annak ellenére, hogy igencsak mellőzve volt eddig, nem adta fel, nem akar távozni, hajt azért, hogy minél többet játszhasson, Tata pedig láthatóan értékeli ezt a hozzáállást.

VAMOS ROB! 8)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.27. 17:00:13

Miután többen is kértétek és újabban kap játéklehetőséget is az ifjú titán, így megkapja a topicját is.
Reméljük ad rá okot, h alaposan tele legyen firkálva pozitív töltetű post-okkal ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése