Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.06.07. 14:42:30

After many changes and twists, Sergi Roberto will finally sign his new deal with Barcelona later this week. The plan is to complete it on Friday.
New deal will be valid until June 2023 already approved by Xavi. (Fabrizio Romano )
Na végre valami jó hír :mrgreen:
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.04.28. 14:53:45

Vicc ez az ember.
Umtiti 2.0.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.04.28. 12:49:09

Mindenki Robikája még a gyógyulás előtt ismét megsérült....

Ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy "azért szépen megvárta a szerződés hosszabbítást...."

Ha nem, akkor meg azt, hogy Ő is sikeresen felkerült arra a listára, akiket szerettek a szurkolók (bár nem a játéka miatt...), de mivel görcsösen ragaszkodott a kényelmes helyéhez és szerződéséhez, így sikerült megutáltatnia magát és megnyernie magának az Arda Turan Vándorserleget, ami annak a játékosnak jár, akinek a távozását a legjobban várja a szurkolótábor...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.27. 00:41:59

johdepp írta:
2022.04.27. 00:23:33
...Szóval akármennyire is szeretnénk, hogy ne legyen elfogultság, -szerintem- csak az nem látja, aki nem akarja, hogy mennyire vannak favorizálva a haverok...
Ezt a békát le kell sajna nyelni, ha így van. Szerintem ezt Xavi előre tudta, előre félt tőle, és ez volt a fő oka, ami miatt várni akart, csak úgy jött ki a szitu, hogy sajna/szerencsére nagy szükség volt rá. És nyilván ezzel együtt is hatalmasat alakított, amit senki nem vitat el tőle, de hogyha nem tud pártatlan lenni a volt csapattársaival, az teljesen érthető számomra. Eleve nagyon ritka eset, hogy visszatér ilyen hamar egy topklubhoz valaki edzőként, és a csapat fele még ugyanaz, mint ami nála volt. Pirlo volt ugye hasonló cipőben nemrég, és gyászosan leszerepelt, bár ott más gondok (is) voltak.

Nyilván abban is van igazság, hogy Albának, Piquének és Busquets-nek nincs minőségi cseréje, és lehet, hogy 8 ponttal kevesebbünk lenne, ha folyamat kirotálgatta volna őket valakire, sosem tudjuk meg. SR-nél jobban kilógna a lóláb, ha folyamatosan játszana, de tényleg remélem, hogy ő ilyen vészcsere lesz. Személy szerint bármilyen B-s arc (Sanz?) jobban tetszene ilyen vésztartaléknak, de annak meg fog felelni ő is, ha elkerülik a sérülések. Csak középső védő ne legyen, szerintem mindenki emlékszik az utolsó ilyen próbálkozásra a tavalyi szezon végén a Levante ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2022.04.27. 00:23:33

zsoltfree írta:
2022.04.26. 21:26:24
Azért ez a haver dolog nekem kicsit erős. Szerintem ilyen szinten azért ez eléggé nem így néz ki, hogy haver meg nem haver. Ezen a profi szinten a csapat legutolsó tagjából is többet nézek ki. Valamint ez nem úgy néz ki, hogy itt van a csapatban egy-két nagyon jó vkp, de inkább helyettük Busi játszik. Vagy tele lennénk iszonyat tehetséges bal hátvédekkel, de inkább mindig Alba játszik. És ha már ebben a topicban vagyunk, ne legyek teljesen off: Sergi sem azért lett ilyen kezdő jobb hátvéd, mert annyira haver, hanem ha jól emlékszem pont Dani Alves után (az utolsó 1-2 évében azért már eléggé szidta őt is itt mindenki a fórumon) nem volt jó jobb hátvéd, és ő kényszerből elkezdett ott játszani. És mint kiderült Semedo sem lett egy nagy spíler ott. Dest sem játszotta le Robertót mióta itt van, Mingueza felejtős, aztán maradt az a Dani Alves, aki már 8 éve is kevés volt ide. Én is örülnék, ha fiatal, csúcsformában lévő minőségi játékosok rohangálnának minden poszton, de sajnos nem ez a helyzet. Egy ilyen játékos évi 3 millióért nagyon jó szerintem. Nem neki kell majd Messi szintű játékot nyomni, de az árát tudja.
Ha jól tudom, Baldé már kb. egy hónapja egészséges, mégsem kapott egy másodpercet sem, pedig kifejezetten jól mozgott még ősszel, mikor kapott lehetőséget.
Középpályán meg kvázi tömve van a csapat. Nico -szerintem- jó volt még télen is, ősszel meg aztán főleg. Pedrit, de Jongot, Gavit talán nem kell magyarázni. Szóval lenne kivel rotálni a jó öreg Busit (ha konkrétan posztra rotálás, akkor Frenkie és Nico simán jó oda, szerintem. Megnéztem volna hosszabb távon egy Pedri-de Jong-Gavi sort középen, de ez megint nagyon más téma már), mégsem teszi. Helyette Nico lett nagyon durván jegelve, le is építette Xavi rendesen. Az ígéretes gyerekből lett egy közutálat tárgya, mert két hónap pad után kezdőként nem tudott egy félidő alatt világváltást hozni, szóval nyilván s..r játékos és nem szint így 20 évesen. De vehetünk korábbi éveket is, ha már ilyen profi szinten nem így megy, hogy Piqué is, Busquets is, Alba meg főleg milyen nulla szinten játszva is folyamat kezdők voltak. Egyedül Koeman kezdte lecserélgetni Busit, azon meglepődtem még én is.
Szóval akármennyire is szeretnénk, hogy ne legyen elfogultság, -szerintem- csak az nem látja, aki nem akarja, hogy mennyire vannak favorizálva a haverok.

Kis stat is ide, bár itt már nagyon off Busquetsről beszélni. Majd Davi jól megfegyelmez, ha muszájnak látja.
Bajnoki meccsen Busit utoljára február 27-én cserélte le Xavi a 87. percben. Előtte január 2-án egy egész meccset kihagyott eltiltás miatt. Előtte november 20-án nem játszott még végig meccset, akkor a 78. percben cserélte le Xavi. Ezelőtt meg nem Xavi volt az edző. Szóval bajnoki meccseken Xavi alatt összesen 15 perc "pihenőt" kapott Busi az elmúlt 5 hónapban. (Az eltiltásból származó kényszert nem veszem ide.) Szerintem magáért beszél ez az adat.
Kupában, szuperkupában végignyomta mind a három meccset, amiből kettő hosszabbításos volt, tehát extra 60 perc ezen az oldalon januárban.
A BL-ben két meccsből kettőt játszott végig ősszel.
Az EL-ben tényleg rotálta kicsit. Február 17-én csak 25 percet játszott, 24-én 62-t, március 10-én egy félidőt, de utána a maradék három EL meccset is végignyomta.
A március 10-es pihenő óta azonban minden meccset végignyomott az "öreg". Az másfél hónap.

Összegezve: Xavi alatt Busi a lehetséges 2850 percből 2697-et játszott. De Jong összesen 10 meccset játszott végig ezen idő alatt. Busi 26-ot... És azért Frenkie egy kicsit jobb korban van az ilyen fizikai terheléshez, mint Sergio. Frenkie amúgy 2057 percet játszott a lehetséges 2850-ből, csak hogy itt legyen ez az adat is. 640 perccel, vagyis 7 egész meccsel kevesebbet, mint Busi. Vagy hogy még csűrjük a dolgot, Busi a lehetséges játékidő 95%-át pályán töltötte, de Jong csak 72%-át.
(A statokat a transfermarktról szedtem, magam számoltam, lehet benne hiba vagy pontatlanság.)

És nem, nem azt mondom, hogy ne játsszon Busi egy percet sem (bár szerintem jobb lenne/lett volna a csapatnak hosszú távon, ha Messivel együtt elment volna a maradék négy csk is), mert alapvetően az elmúlt évekhez képest nem játszik rosszul (mondjuk nem volt túl magasan az a bizonyos léc), de rotálhatná egy kicsit, pihenhetne, Nico kaphatott volna több lehetőséget, mert őt meg tényleg nagyon leamortizálta. Nincsenek jól elosztva a percek, szerintem, főleg a középpályán.

És most majd jön Csodarobi, aztán folyton pályán lesz vagy jobbekkben, vagy középpályán Nico elé kerülve a sorban, mert ő rutinos, Nico meg s..r, nyilván. Alig várom.
(Remélem, nem lesz igazam.)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 21:26:24

bence0330 írta:
2022.04.26. 20:11:34
zsoltfree írta:
2022.04.26. 20:05:38
Szerintetek nem erős kicsit, hogy ti jobban tudnátok, hogy kit kellene tennie Xavinak?

Lehet én sem értem, hogy 1-2 dolgot miért így csinál, de valahogy nem tartanám magam alkalmasnak arra, hogy kijavítsam őt.
Hát, de akkor kevés értelme marad a fórumnak. :D Szóval igenis jobban tudjuk, maximum már megint neki lesz igaza. :D
Egyébként meg akármilyen képzett, intelligens valaki, nem lesz minden döntése jó, ez egyszerűen lehetetlen. Csak nyilván többször lesz igaza, mint mondjuk egy hozzám hasonló kanapéharcosnak. Mindig lesznek döntései, amikbe jogosan is bele lehet kötni, sokat alighanem ő is belát majd utólag.

Az meg jogos feltevés, hogy a haverjaival nem bír objektív maradni. Ki tudna? Nagyon kevesen képesek erre. Mint ahogy mi is szebbnek látjuk a párunkat, szebbnek halljuk a hangját, jobban megbocsátunk egy havernak a hülyeségéért, stb. Ő egy világverő, tán minden idők legjobb csapatának volt a tagja, és még mindig itt van pár régi társa, akik ebben a szenzációs menetelésben részt vettek, akikkel együtt ünnepelt tudjaafenehány kupát. Ezt nagyon-nagyon nehéz kezelni, és tuti, hogy ebből adódóan lesznek rossz döntései, akármilyen sikeres is lesz.
Azért ez a haver dolog nekem kicsit erős. Szerintem ilyen szinten azért ez eléggé nem így néz ki, hogy haver meg nem haver. Ezen a profi szinten a csapat legutolsó tagjából is többet nézek ki. Valamint ez nem úgy néz ki, hogy itt van a csapatban egy-két nagyon jó vkp, de inkább helyettük Busi játszik. Vagy tele lennénk iszonyat tehetséges bal hátvédekkel, de inkább mindig Alba játszik. És ha már ebben a topicban vagyunk, ne legyek teljesen off: Sergi sem azért lett ilyen kezdő jobb hátvéd, mert annyira haver, hanem ha jól emlékszem pont Dani Alves után (az utolsó 1-2 évében azért már eléggé szidta őt is itt mindenki a fórumon) nem volt jó jobb hátvéd, és ő kényszerből elkezdett ott játszani. És mint kiderült Semedo sem lett egy nagy spíler ott. Dest sem játszotta le Robertót mióta itt van, Mingueza felejtős, aztán maradt az a Dani Alves, aki már 8 éve is kevés volt ide. Én is örülnék, ha fiatal, csúcsformában lévő minőségi játékosok rohangálnának minden poszton, de sajnos nem ez a helyzet. Egy ilyen játékos évi 3 millióért nagyon jó szerintem. Nem neki kell majd Messi szintű játékot nyomni, de az árát tudja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.26. 20:11:34

zsoltfree írta:
2022.04.26. 20:05:38
Szerintetek nem erős kicsit, hogy ti jobban tudnátok, hogy kit kellene tennie Xavinak?

Lehet én sem értem, hogy 1-2 dolgot miért így csinál, de valahogy nem tartanám magam alkalmasnak arra, hogy kijavítsam őt.
Hát, de akkor kevés értelme marad a fórumnak. :D Szóval igenis jobban tudjuk, maximum már megint neki lesz igaza. :D
Egyébként meg akármilyen képzett, intelligens valaki, nem lesz minden döntése jó, ez egyszerűen lehetetlen. Csak nyilván többször lesz igaza, mint mondjuk egy hozzám hasonló kanapéharcosnak. Mindig lesznek döntései, amikbe jogosan is bele lehet kötni, sokat alighanem ő is belát majd utólag.

Az meg jogos feltevés, hogy a haverjaival nem bír objektív maradni. Ki tudna? Nagyon kevesen képesek erre. Mint ahogy mi is szebbnek látjuk a párunkat, szebbnek halljuk a hangját, jobban megbocsátunk egy havernak a hülyeségéért, stb. Ő egy világverő, tán minden idők legjobb csapatának volt a tagja, és még mindig itt van pár régi társa, akik ebben a szenzációs menetelésben részt vettek, akikkel együtt ünnepelt tudjaafenehány kupát. Ezt nagyon-nagyon nehéz kezelni, és tuti, hogy ebből adódóan lesznek rossz döntései, akármilyen sikeres is lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 20:05:38

Szerintetek nem erős kicsit, hogy ti jobban tudnátok, hogy kit kellene tennie Xavinak?

Lehet én sem értem, hogy 1-2 dolgot miért így csinál, de valahogy nem tartanám magam alkalmasnak arra, hogy kijavítsam őt.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2022.04.26. 17:46:16

Nem tudom elhinni, hogy ennek a nímandnak odapasszolnak 3 millát még egy évre. Döbbenet. Én nagyon szeretem Xavit (top 5 kedvenc játékosom evör), meg elismerem, hogy nagy változások történtek a csapatnál, de Alba és Busquets folyamatos, nulla rotációval való játszatása még nekem is sok. Ha most Szuperrobit is nyomatni fogja, akkor végképp lemondok mindenről a közeljövőt tekintve. Amíg ezek a vesztes mentalitású hangadók itt vannak, addig sok jót nem lehet várni néhány időleges fellángoláson túl.
És ha még belegondolok abba is, hogy ez az ürge a harmadik számú csk, akkor végképp elfog a hányinger.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.04.26. 17:27:05

Szerintem nem baj alapvetően ez a hosszabbítás. Az a baj, ha alapember lesz. Ugyanez a gond Albával, Erickel, és Busival is. Xavi azért kedvez a barátoknak, ez látszik, szóval majd ezen is sok múlik, hogy milyen szerepet szán neki. De pl ebben az idényben,amikor SR játszott, elég hasznos volt, gólokat is lőtt a csodatinik helyett is.
És most is jobb lett volna SR, mint Araujot kivenni középről, ha már Gézában ennyire nem bízunk.
A múlt kudarcairól nem csak SR tehet,hanem nagyon sokan. Busi is, Messi is és az egész katalán vonat, ki-ki a maga módján és mértékében, de akarva,akaratlanul együtt égtek le. Az más kérdés, hogy attólmég lehet valakit jobban utálni a másiknál, de SR egész karrierje alatt nagyon megosztó volt. Ezen a fórumon az imádat és a gyűlölet közt billegett, még azt se lehet mondani, hogy valami íve volt, vagy,hogy lassan ment át szeretetből utálatba. Mert ez nála nagyon ingadozott, kb utálattal kezdődött, aztán voltak nagy pozitív kilengések is.
Ha nem tudunk igazolni jobbhátvédet ÉS egy támadóbb középpályást, akkor érdemes SRt megtartani beugrónak. Mert most egyikre sincs opció,akiben bízik Xavi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 16:50:09

Atlantis írta:
2022.04.26. 16:29:16
A rutinos szó nem azt jelenti, hogy klasszis, vagy a posztján a legjobb. A rutin a korral és meccsszámmal jár. Ő pedig a legmagasabb szinteken játszott rengeteg meccset a Barcával. :wink:

Egyértelmű, hogy ha szavazás lesz kiírva, nem fognak neki örülni az emberek. Divat lett őt utálni és hibáztatni az elmúlt években.
Le is szerepelt már párszor a legmagasabb szinten, ezért mondom, hogy a rutinos, mint jelző önmagában nem sokat jelent.

Szerintem is a többség szívesebben látna a csapaton kívül, csak kiváncsi vagyok az arányokra. Meg hát születtek itt már érdekes eredmények, talán megint a többség a halkabb.
szilva írta:
2022.04.26. 16:01:29
SR szerződés hosszabbítása nem egy önálló esemény. Csak úgy lehet dönteni róla, hogy látjuk, mekkora mozástere van a klubnak, és azt mire kívánja felhasználni. Szóval ez a szavazás szerintem egy hitvita, aminek nincsenek tényszerű alapjai. Majd kb. szeptemberben látjuk, hogy mire jutottunk az átigazolási piacon, akkor már több értelme lehet értékelni ezt a szerződés hosszabítást, de akkor se fogunk tudni minden részletet.
Nyilván mérleg- és cash flow kimutatást nem fogunk kapni a klubtól, de szerintem a többség a hírekből el tudja dönteni, hogy szerinte érdemes-e megtartani. Aztán ha úgy van 1 év múlva kiértékeljük.

Nyilván van, amiről nem tudunk (mennyit keres, mennyit adhat az öltözőben a csapatnak, stb.) meg van amit látunk (10 éves teljesítmény, mennyire áll rendelkezésre, stb.). Ne magyarázzuk túl.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 16:29:16

davi10 írta:
2022.04.26. 15:47:09

Mondjuk az szerintem Xavi hülyesége, hogy inkább berakja Lenglet barátunkat középre, mint Gézát a szélre. De én nem tudok olyan forgatókönyvet elképzelni, hogy Robi hasznos legyen. Jobboson Alves, Dest, Géza, Araujo jobb nála. Középpályán is szinte mindenki. Balosra kirakni meg semmi értelme. Maximum akkor lenne értelme használni, ha nincs más, és kidőlt 11 ember az elsőcsapatból.
Ezt a rutinos jelzőt meg ne puffogtassuk, a BL-ben (is) rendre előjött, hogy mennyire kevés a csávó. Egy 30 éves boxolóra, akit minden meccsén kiütöttek szintén ráhúzható, hogy rutinos :D
Ja és az utóbbi 2 szezonban többet volt sérült, mint egészséges.

De játsszuk le, kiírok szavazást :D
A rutinos szó nem azt jelenti, hogy klasszis, vagy a posztján a legjobb. A rutin a korral és meccsszámmal jár. Ő pedig a legmagasabb szinteken játszott rengeteg meccset a Barcával. :wink:

Egyértelmű, hogy ha szavazás lesz kiírva, nem fognak neki örülni az emberek. Divat lett őt utálni és hibáztatni az elmúlt években.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.04.26. 16:01:29

davi10 írta:
2022.04.26. 15:47:09
Ezt a rutinos jelzőt meg ne puffogtassuk, a BL-ben (is) rendre előjött, hogy mennyire kevés a csávó. Egy 30 éves boxolóra, akit minden meccsén kiütöttek szintén ráhúzható, hogy rutinos :D
Ja és az utóbbi 2 szezonban többet volt sérült, mint egészséges.

De játsszuk le, kiírok szavazást :D
SR szerződés hosszabbítása nem egy önálló esemény. Csak úgy lehet dönteni róla, hogy látjuk, mekkora mozástere van a klubnak, és azt mire kívánja felhasználni. Szóval ez a szavazás szerintem egy hitvita, aminek nincsenek tényszerű alapjai. Majd kb. szeptemberben látjuk, hogy mire jutottunk az átigazolási piacon, akkor már több értelme lehet értékelni ezt a szerződés hosszabítást, de akkor se fogunk tudni minden részletet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 15:47:09

Atlantis írta:
2022.04.26. 12:39:11
Egy szóval sem mondtam, hogy kezdőbe kell kerülnie. Viszont ilyen típusú játékosokra egész egyszerűen szükség van, ha például úgy járunk mint most: kiesik 2 jobbhátvéd és Arujot kell kiküldeni akinek a helyére egy Lenglet kerül aki sajnos lassan meccsenként fixen összehoz egy gólt az ellefélnek. Arról nem is beszélve, hogy a két játékos közül aki a posztján van az egyik 39 éves mindjárt és a szerződése ugyancsak lejár a nyáron, ráadásul az utóbbi hetekben szintén nem teljesített valami fényesen.

A lényeget pedig leírtad: minden euró számít. Ha nincs pénz igazolni egy normális jobbhátvédet 20-30 millióért, 4-5 millás fizuval akkor 0 millió átigazolási díjjal 3 millás fizuval sokkal jobb, mintha megint ember nélkül maradnánk a poszton a szezon kritikus pontján, vagy esetleg igazolnánk X millióért meg Y millió fizuval valakit aki semmivel sem jobb SR-nél.

Aki szerint meg majd emiatt nem igazolunk jobb hátvédet esetleg: Értelemszerűen HA nem érkezik senki a jobbhátvéd pozícióra az nem azért lesz, mert Roberto marad egy évet, hanem azért hosszabbítottak Robertoval mert úgy kalkuláltak nem fog érkezni senki aki minőségileg Destnél jobb lehet.
Mondjuk az szerintem Xavi hülyesége, hogy inkább berakja Lenglet barátunkat középre, mint Gézát a szélre. De én nem tudok olyan forgatókönyvet elképzelni, hogy Robi hasznos legyen. Jobboson Alves, Dest, Géza, Araujo jobb nála. Középpályán is szinte mindenki. Balosra kirakni meg semmi értelme. Maximum akkor lenne értelme használni, ha nincs más, és kidőlt 11 ember az elsőcsapatból.
Ezt a rutinos jelzőt meg ne puffogtassuk, a BL-ben (is) rendre előjött, hogy mennyire kevés a csávó. Egy 30 éves boxolóra, akit minden meccsén kiütöttek szintén ráhúzható, hogy rutinos :D
Ja és az utóbbi 2 szezonban többet volt sérült, mint egészséges.

De játsszuk le, kiírok szavazást :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.04.26. 15:15:17

Ász????? gondolom elnézték, hogy kiről is van szó :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... as-2888859
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.04.26. 14:28:46

La primera opción de Roberto siempre ha sido seguir en el Barça y, como no ha tenido sobre la mesa ninguna oferta interesante de primer nivel, ha priorizado aceptar la oferta de renovación con las nuevas condiciones.
Vagyis nem volt senkitől ajánlata, ezért elfogadta a 3M-s ajánlatot 1 évre, mert a semmitől még az is több...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.26. 12:39:11

davi10 írta:
2022.04.25. 22:48:04
Belőled remek salesman lenne :D
De nem versz át, azon a több poszton több olyan játekosunk van, aki jobb nála. Nincs értelme alacsonyabb fizetésért se itt tartani, amikor kb. minden euro számít, és idén is matekozgatni kellett a fizetési sapkával.
Egy szóval sem mondtam, hogy kezdőbe kell kerülnie. Viszont ilyen típusú játékosokra egész egyszerűen szükség van, ha például úgy járunk mint most: kiesik 2 jobbhátvéd és Arujot kell kiküldeni akinek a helyére egy Lenglet kerül aki sajnos lassan meccsenként fixen összehoz egy gólt az ellefélnek. Arról nem is beszélve, hogy a két játékos közül aki a posztján van az egyik 39 éves mindjárt és a szerződése ugyancsak lejár a nyáron, ráadásul az utóbbi hetekben szintén nem teljesített valami fényesen.

A lényeget pedig leírtad: minden euró számít. Ha nincs pénz igazolni egy normális jobbhátvédet 20-30 millióért, 4-5 millás fizuval akkor 0 millió átigazolási díjjal 3 millás fizuval sokkal jobb, mintha megint ember nélkül maradnánk a poszton a szezon kritikus pontján, vagy esetleg igazolnánk X millióért meg Y millió fizuval valakit aki semmivel sem jobb SR-nél.

Aki szerint meg majd emiatt nem igazolunk jobb hátvédet esetleg: Értelemszerűen HA nem érkezik senki a jobbhátvéd pozícióra az nem azért lesz, mert Roberto marad egy évet, hanem azért hosszabbítottak Robertoval mert úgy kalkuláltak nem fog érkezni senki aki minőségileg Destnél jobb lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.26. 00:18:40

Csak nehogy emiatt ne igazoljunk jobbhátvédet, mert akkor behalok.

Egyébként amellett, hogy borzalmasan lelassult, védőnek nagyon tutyimutyi (6. számú kp-snak még tán okés), azt is érdemes megemlíteni, hogy az elmúlt 1-2 évében alig volt egészséges. Persze nála volt a legendás "belesérülök egy lövésbe" ügy, ami Xavi alatt vélhetően nem fog megtörténni.

Még annyi szerencse van, hogy csak '23-ig hosszabbítottak, nem nyomtunk még egy Lenglet-féle hosszútávú förmedvényt. Nem érdekel, ha ingyen távozik 1 év múlva, csak távozzon, pénzért (valódiért, nem jelképesért) úgysem venné szerintem már meg senki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.04.26. 00:08:14

visca el barca írta:
2022.04.25. 22:23:24
neto, lenglet, roberto, dest, alves, umtiti, puig, adama, braith, mingueza + ha nagyon szigoru akarok lenni, akkor luuk, garcia, nico, akik semmilyen szintet nem utnek meg. 13 olyan embertol kellene szabadulni akik még a padra is kevesek.
Az idényt nem lehet végigtolni 11 játékossal. De olyanokkal se, akiket állandóan szidtok. Olyanokkal meg pláne nem, akik a pénzért más klubot választanak, és ide se jönnek. Arról nem is beszélve, hogy milyen jó lenne a csapatba egy 20 éves Messi, egy fiatal Iniesta...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.26. 00:06:37

Megnyertük az " Év igazolása " címet.... #-o
Tényleg nincsenek szavak
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 22:48:04

Atlantis írta:
2022.04.25. 22:22:20
Egy rutinos, több poszton bevethető saját nevelésű játékos átigazolási díj nélkül itt marad az eddiginél jelentősen alacsonyabb fizetéssel még 1 évre. Miközben a klubnak ugye nincs pénze átigazolásokra.
Aki szerint ez rossz döntés, annak csak gratulálni tudok. :D
Belőled remek salesman lenne :D
De nem versz át, azon a több poszton több olyan játekosunk van, aki jobb nála. Nincs értelme alacsonyabb fizetésért se itt tartani, amikor kb. minden euro számít, és idén is matekozgatni kellett a fizetési sapkával.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.25. 22:23:24

neto, lenglet, roberto, dest, alves, umtiti, puig, adama, braith, mingueza + ha nagyon szigoru akarok lenni, akkor luuk, garcia, nico, akik semmilyen szintet nem utnek meg. 13 olyan embertol kellene szabadulni akik még a padra is kevesek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 22:22:20

Egy rutinos, több poszton bevethető saját nevelésű játékos átigazolási díj nélkül itt marad az eddiginél jelentősen alacsonyabb fizetéssel még 1 évre. Miközben a klubnak ugye nincs pénze átigazolásokra.
Aki szerint ez rossz döntés, annak csak gratulálni tudok. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 22:12:33

Veb tedd a szívedre a kezed. Most így a szezon vége felé, mi volt az az 1 faktor, ami hiányzott végig? Ugye hogy Robi :D

Tényleg nem értem, a kp-n így is megvagyunk és akkor még jön Kessie (és nem lennék meglepve, ha megint képbe kerülne egy La Masia-s kölyök). A jobboson pedig még Géza is jobbat hoz.

Semmi az égvilágon nem indokolja, hogy itt legyen jövőre is. Már csak azért ki kéne rugdosni, mert nem ment bele első körben a fizucsökkentésbe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.25. 21:46:30

Most olvasom az nson h hosszabbitottunk ezzel az alsopolcos perememberrel. Hihetetlen. Nem hogy szabadulnank a selejttol, még idekotjuk oket ki tudja mennyi idore.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése