Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.10.19. 21:03:18

Messa írta:Valóban nagyon jól játszott ma, kellemesen csalódtam. Szerintem az eddigi legjobb meccsét produkálta, mégha csak csereként is állt be.
egyetértek, de azért megint összehozott egy sárgát :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.10.19. 21:02:19

Grat neki, de emellett szerintem Valdés volt a meccs embere
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2008.10.19. 21:01:26

Valóban nagyon jól játszott ma, kellemesen csalódtam. Szerintem az eddigi legjobb meccsét produkálta, mégha csak csereként is állt be.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.19. 20:57:56

Azthiszem ma az eddig kétkedőknek is bizonyított. :)
Én nagyon boldog vagyok, ismét kitermeltünk egy szuper képességekkel megáldott kp-t, ráadásul védekező típusból.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.10.16. 16:58:25

Gondolom ott voltatok a tárgyaláson. :lol: Röhej.

Srácok, milyen feltételeket ajánlott a Klub? A többieknek is ezt ajánlották első profi szezonjukba? Vagy csak vádaskodunk orrba-szájba?

Felesleges ISMÉT a fasságon pörögni, mert a sztori nagy része hatalmas homály még nektek is.

Amúgy külön ki van emeleve a cikkben, hogy maradni akar, a Barca is akarja, szóval következőleg meg is egyeznek.

Minek a bolhából elefántot? :roll:
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2008.10.16. 16:55:14

Kétlem, hogy követelőzne. Maximum a menedzsere.
És amég nem tudjuk milyen volt a kontraktus felesleges cseszegetni a srácot amikor a többségnek csak az szúrja a szemét, hogy Yaya helyett ő játszik.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.10.16. 16:50:50

gekkodan írta:menczel,

Azt tudom, hogy egy saját nevelésű játékosban kell lennie akkora lojalitásnak, hogy az első profi szerződést összegtől függetlenül elfogadja. Ezt tette anno Iniesta, Bojan, Messi. Itt vannak a mai hírek, láthatod, hogy Leo már a világ legjobban fizetett játékosa lett.

Ad 2. gondolhatod, hogy nem filléreket kínáltak neki, egy amatőr-szerződéshez képest 10-20x akkora összeget kap egy profi, szóval Busquets csak szóljon rá a managerére, hogy biliben van a keze. Nem fog kapni a srác 4 milliót abban előre biztos lehet. Mint ahogy eddig nem is tett le annyit az asztalra, hogy ennyit kérhessen egyáltalán.

Ad 3. Tourétól sem szép ami történik vele, de addig nem hiszek el semmi vele kapcsolatos hírt, ameddig nem áll ki vagy Touré, vagy a képviselője, vagy a csapat részéről valaki a média elé és igazolja. Addig pletykának és sz.rkeverésnek tekintem a Yayával kapcsolatos híreket. Tudjuk, hány játékosunkat adták már el a sajtó részéről tucatszor...
Ámen.

Pontos helyzetelemzést olvashattam megint Tőled, kedves Dani.
Sergi még egy szalmaszálat sem tett keresztbe, és már követelőzik. Mire föl? Gondolkozzon már el. Négy meccsel a háta mögött ne akarjon Samu-szintű fizetést követelni magának. Nehogy már a nyúl vigye a puskát.
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.10.16. 11:37:54

Tourét -pontosabban a menedszerét- mégis szoros összefüggésbe lehet hozni a két dolog kapcsán. Ök azzal akarnak több lehetőséget hogy azt mondják a juve érdeködik, sergio meg ugy akar nagyobb lovét hogy azt mondják sok nagy csapat érdeködik.
Könyebb dolgunk lenne ha tudnánk a szerződés feltételeit de sztem 1 millios alapfizu+500 a kupákért lenne a maximum aminél ha többet kérnek én is hálátlanságról beszélnék. de nem tudjuk a feltételeit... még az is lehet nem az összeg volt kevés hanem mondjuk kevés idöre szolt, vagy meccsszámhoz kötötték a prémiumot, bármi elöferdülhet
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.10.16. 11:17:31

menczel,

Azt tudom, hogy egy saját nevelésű játékosban kell lennie akkora lojalitásnak, hogy az első profi szerződést összegtől függetlenül elfogadja. Ezt tette anno Iniesta, Bojan, Messi. Itt vannak a mai hírek, láthatod, hogy Leo már a világ legjobban fizetett játékosa lett.

Ad 2. gondolhatod, hogy nem filléreket kínáltak neki, egy amatőr-szerződéshez képest 10-20x akkora összeget kap egy profi, szóval Busquets csak szóljon rá a managerére, hogy biliben van a keze. Nem fog kapni a srác 4 milliót abban előre biztos lehet. Mint ahogy eddig nem is tett le annyit az asztalra, hogy ennyit kérhessen egyáltalán.

Ad 3. Tourétól sem szép ami történik vele, de addig nem hiszek el semmi vele kapcsolatos hírt, ameddig nem áll ki vagy Touré, vagy a képviselője, vagy a csapat részéről valaki a média elé és igazolja. Addig pletykának és sz.rkeverésnek tekintem a Yayával kapcsolatos híreket. Tudjuk, hány játékosunkat adták már el a sajtó részéről tucatszor...
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.10.16. 11:12:15

gekkodan írta:Na ezek után szidja valaki Tourét.... Ez a tehetséges, de még hihetetlen csikó Busquets, 4 darab élvonalbeli mérkőzéssel a háta mögött sz.patja azt a csapatot, aki kinevelte és ilyen feltételeket adott neki.

Fenyegetőzzön csak azzal, hogy sokan érdeklődnek utána... Ez nagyon nem szép hozzáállás, ráadásul amúgyis sok feszkót kavar a jelenléte, hiszen a tavalyi év legjobbját, Tourét és a méregrdága Keitát is kiszorítja, szvsz alaptalanul.

Rossz kezdés ez Sergio...
Te nem pénzért kapod a párizsit a közértben? Evidens hogy minél nagyobb fizetést akarnak kiharcolni, ráadásul alapfizetést hátha kölcsönadják vagy stb...
Másrészt meg remélem te sem gondoltad ugy hogy sergio döntött ugy hogy nem fogadja el az ajánlatot... Az ilyen megbeszéléseken ott se szokott lenni a játékos.
Az is benne lehet hogy a képviselője 1 hónapja dolgozik, meg akarja mutatni mit tud.

nem kéne mindenbe belekötni. Touréhoz meg bárki beirhatná hogy 10 millioért bárhova elmenne,sőt el akar menni csak mert az elsö 6 meccsből 4 en nem kezdett....UGYANMÁR
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.10.16. 10:58:16

Na ezek után szidja valaki Tourét.... Ez a tehetséges, de még hihetetlen csikó Busquets, 4 darab élvonalbeli mérkőzéssel a háta mögött sz.patja azt a csapatot, aki kinevelte és ilyen feltételeket adott neki.

Fenyegetőzzön csak azzal, hogy sokan érdeklődnek utána... Ez nagyon nem szép hozzáállás, ráadásul amúgyis sok feszkót kavar a jelenléte, hiszen a tavalyi év legjobbját, Tourét és a méregrdága Keitát is kiszorítja, szvsz alaptalanul.

Rossz kezdés ez Sergio...
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2008.10.16. 10:47:30

Kicsit szánalmas.

Ilyen lehetőséget ad neki az élet,hogy ilyen fiatalon,sokkal kisebb tehetséggel,mint pl. Messi,kezdő lehet a világ egyik legjobb csapatában,mert az edző lát benne valamit,ami pl. én nem,s van pofája visszadobni a szerződés ajánlatot.Két lábbal kúrnám ki menedzserestől,mindenestől. :evil:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2008.10.16. 10:17:21

Kicsit erősnek érzem, h nem fogadta el a szerződés-hosszabítási ajánlatot busquets. Fél éve még örült, ha visszadobhatta a lasztit messinek. Ráadásul a csapat szerepléséhez kötöttek több pontot is, talán nem bízik eléggé a barca sikerességében? Jaj-jaj, rohadék menedzserek, azoknak csak a pénz számít. Én életem végéig ingyen ülnék a kispadon :lol:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2008.10.09. 20:53:55

gonosz írta:Rotáció ide vagy oda, azért nem tenném be a kezdőbe Touré vagy Keita kárára, mindenképp csak valamelyik cseréje kellene hogy legyen! Amellett persze, hogy van tehetsége és az ő szereplését még mindíg jobban megértem, mint például Pedro szereplését Bojan kárára (bár az utóbbi időben hál'Istennek javul a tendencia és Bojan is kap szerepet).
Igaz, mert Messi sem volt azonnal kezdő, amikor frissen felkerült a nagycsapathoz, de szerintem ahhoz, hogy jobban belerázódjon, nem mindig csak cserének kell beállnia. Jó az, ha kezdőként számít rá néha Pep, de Tourénak és Keitának is megkell lennie a megfelelő meccsszámnak, hogy ők is játékban legyenek, mert ha jön egy olyan időszak, amikor sok sérült, illetve eltiltott játékos lesz, akkor őket fogja Pep játszatni. Ha meg alig játszanak most, akkor addigra meg nem lesznek formában, mikor kellene.
Kép
Kép
Kép
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.10.08. 15:32:42

Vitoval egyetértek, és hozzátenném: Busquets ügyes, tehetséges, játéka nagyon hasonlít Touré játékára, de még nem éri el a szintjét és lényegesen több "unforced errort" vét. Szóval örülök, hogy van alternatíva, de Torét sokkal többet kellene játszatni.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.10.08. 14:46:08

gonosz írta:
menczel írta:mikor touré volt a pályán szenvedtünk, sergioval a fedélzeten löttünk 6ot a gijonnak és a madridnak szoval ha lehet azután kezdjetek nyavaloygni miután nem jönnek az eredmények. amig sikeresek vagyunk vele addig minek kritizálni???
Hát azért ezt Te sem gondolod komolyan...láttad egyáltalán a meccseket???!!! :?:
Attól meg, hogy "sikeresek" vagyunk, még nem kell mindent feltétel nélkül elfogadni. Tudod van építő jellegű kritika is a világon (a Te hszed nem ilyen!).
persze épitö kritika értem én. ettöl függetlenül állitom hogy van ugy hogy egyszerüen egy csapat akármilyen jo spilerekből áll még nem ér el semmit (pl madrid 3éve, milan most, barca tavaly). NEM VITATOM hogy yaya nagyon jó, sőt aláírom hogy ha össze kéne hasonlítani őket egyértelműen jobb mint sergio. de tavaly kiderült hogy a -vv puyol marquez abidal yaya xavi ini eto messi henry - csapat nem működik. kellenek az uj arcok ezért mondom hogy sergionak kell játszani főleg amig jönnek az eredmények. mert lehet hogy nem ugyanaz a véleményünk: én ugygondolom hogy amig sikeresek vagyunk addig mindent feltétel nélkül el kell fogadni, főleg hogy a barcánál a sikeresség a szép játék szinonimája is egyben. szoval mi is lehet jobb az eredményes szép játéknál???

és kár személyeskedni több barca meccset láttam mint te...
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.08. 13:03:50

menczel írta:mikor touré volt a pályán szenvedtünk, sergioval a fedélzeten löttünk 6ot a gijonnak és a madridnak szoval ha lehet azután kezdjetek nyavaloygni miután nem jönnek az eredmények. amig sikeresek vagyunk vele addig minek kritizálni???
Hát azért ezt Te sem gondolod komolyan...láttad egyáltalán a meccseket???!!! :?:
Attól meg, hogy "sikeresek" vagyunk, még nem kell mindent feltétel nélkül elfogadni. Tudod van építő jellegű kritika is a világon (a Te hszed nem ilyen!).
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.10.08. 11:35:07

Nekem a játéka láttán az tűnt eddig fel, hogy heves vérmérsékletű (ami nem feltétlenül baj), ez bizonyos szituációkban rossz döntésekhez vezetett, gondolok itt néhány felesleges szabálytalanságra a részéről.

Emellett viszonylag jól szűr, de az eladott labdái jelzik, még hosszú út áll előtte, azonban a tehetségét én nem kérdőjelezném meg.

Az pedig egy egy újabb érv mellette, hogy "vetélytársai" közül talán ő illeszkedik leginkább Xavi és Iniesta mellé, az attraktív játékot előtérbe helyezve. Többször láttam tőle -a kisebb-nagyobb hibáin kívül- figyelemre méltó megoldást.

Passzolásban még mindenképp Touré mögött van.
Keitával nehezebb összehasonlítani, mivel Pep Serginek több védekező, Keitának több támadó feladatott adott, vagyis inkább úgy fogalmazok: utóbbi sokkal kötetlenebb, szerepkörben bizonyíthatott, Pephez mérten "szabad kezet kapott".

A számok tükrében lehetne mondani, hogy Touré lenne a legoptimálisabb megoldás a posztra, s én is ezt vallom. De azt sem szabad elfelejteni, hogy alig kapott bizonyítási lehetőséget, illetve a sérülése még hátráltathatja.

Az, hogy Guardiola rotációs rendszerébe eddig Touré nagyon kevés helyet kapott, azt nem értem. Néhány mérkőzés múlva pontosabb képet kapunk.

Ami biztos, mindenképp meg kell tartani Busquetst, lehetőséget kell kapnia, neki pedig ezt kihasználva tanulnia, fejlődnie.

Touréra visszatérve néhány szó erejéig: számomra ő az ideális védekező középpályás, ezt a tavalyi produktuma tökéletesen alátámasztja. Így az én értékrendemben ő lenne a stabil kezdő. Ahogy már említettem, pontosan csak Pep és ő maga tudhatja az eddigi kevés pályán töltött perc okát, mindamellett hiszek benne, hogy hamarosan visszatér, s rengeteg mérkőzésen nyújt hozzá méltó teljesítményt, miközben Keita, de elsősorban Sergi is lehetőséget kap.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.10.08. 11:16:33

nekem is ellentétes érzéseim vannak vele kapcsolatban.. :roll:

egyrészt örülök neki, mert a 'b' csapatos éve után stabil kezdő tud lenni, ráadásul nem lóg ki a csapatból (sőt, azt hallottam, hogy del Bosque egyenesen beleszeretett a gyerekbe, neki pedig nincs rossz szeme :!: ).

másrészt viszont nagyon sajnálom, hogy Yaya miatta került ki a kezdőből. tavaly a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt ő nyújtotta a csapatból. évekig hiányposzt volt a Barcanál a vkp, most pedig a bőség zavara. ...Murphy's law...

ha folytatódik ez a tendencia, akkor Yaya el fog menni, mert ő bárhol, bármelyik csapatban stabil kezdő lenne.
és pont tegnap olvastam egy cikket a Barca utánpótlás neveléséről.
VV-Puyol-Piqué-Sergi-Iniesta-Xavi-Messi a Madrid ellen, meggyőző játékkal...
...ezt jelenleg egyik európai élcsapat sem tudja felmutatni.
Pep ősBarca-s, meg més que en club, szóval nyilván nem véletlen erőlteti Sergi-t.
lehet, hogy saját reinkarnációját látja a gyerekben :)

sok sikert neki!
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.10.08. 10:49:12

Beszéljenek a számok, amiket a Barca hivatalos honlapján találtam.

Bajnoki statisztikák:

Busquets: 360 perc, 26 labdaszerzés, 16 eladás, vagyis 90 percenként átlagban 6,25 labdaszerzés és 4 eladás.

Yaya: 129 perc, 14 - 8, átlagban 9,8 és 5,5.

Keita: 285 perc, 9 -14, átlagban 2,8 és 4,4.

Habár a játékuk képét persze egyáltalán nem tükrözi, de azért árulkodó. Én teljesen elégedett vagyok Sergivel, de Yaya-t nem kéne kiszorítania. És Keitának kellene lennie a 3. számú vkp-nek. De Pep mindenféleképpen bizonyítani szeretné, hogy szükség volt a megvásárlására. Pedig Sergi tökéletes alternatíva.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.10.08. 10:35:24

mikor touré volt a pályán szenvedtünk, sergioval a fedélzeten löttünk 6ot a gijonnak és a madridnak szoval ha lehet azután kezdjetek nyavaloygni miután nem jönnek az eredmények. amig sikeresek vagyunk vele addig minek kritizálni???
remelem h ez csak egy vicc... es nem volt komoly hsz... szerinted azon mult a csapat sikere h yaya v sergio volt a palyan?... nem fognak sokan megdicserni:) de legalabb sikeresen bekerultel a listamba akivel nem fogok focis temat megvitatni:)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.10.08. 10:31:45

mikor touré volt a pályán szenvedtünk, sergioval a fedélzeten löttünk 6ot a gijonnak és a madridnak szoval ha lehet azután kezdjetek nyavaloygni miután nem jönnek az eredmények. amig sikeresek vagyunk vele addig minek kritizálni???
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2008.10.08. 10:03:07

Üdv. Sergio...

Igen kezdő lehet néhány meccsen,de ne rangadókon,kis csapatok ellen nyugodat játszhat felőlem nincs vele semmi gond,bár sok labdát elad,de ez esetben szerez is sokat hiszen ez a dolga.Remélem azért a Margit,Valencia,Sevilla és Villareal ellen nem lesz benne a kezdőben mert egy Rossi,Luis Fabiano,David Villa,Nistelrooy beforgatná szerintem elég simán...na mindegy sok sikert neki! :wink:
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.08. 09:48:39

Lionel85 írta:Testfelépítése Touréra hasonlít, hosszú lábai vannak, jól tud szerelni, viszont fizikálisan még erősödnie kell, hogy mindenben Touréra hasonlítson.
Rotáció ide vagy oda, azért nem tenném be a kezdőbe Touré vagy Keita kárára, mindenképp csak valamelyik cseréje kellene hogy legyen! Amellett persze, hogy van tehetsége és az ő szereplését még mindíg jobban megértem, mint például Pedro szereplését Bojan kárára (bár az utóbbi időben hál'Istennek javul a tendencia és Bojan is kap szerepet).
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Válasz küldése