Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 14:26:39

Nehéz időszakotok lesz az elkövetkezendő 10 évben, mert kb még annyit lesz nálunk Busquets. :D Nem is értem hogy tudtok valakit ennyire zsigerből utálni, saját játékos ráadásul még csak nem is ellenfél de még ha az is lenne akkor sem tudnám felfogni.
Én nem érvelek tovább ellened, mert felesleges. Amit felhozok, azt te lerendezed annyival, hogy hát az régen volt, nem emlékszel rá, csak arra, hogy Busquets már születése előtt zseni volt. Ennek így van értelme.
Az megvan, hogy semmit nem hoztál fel. És olyanra nem emlékszem, hogy mi történt pontosan, de az képzeld el megvan, hogy jól játszott mindkettő, de Busquets ott ragadt mert véleményem szerint megérdemelte, szerinted meg nem. Lépjünk túl, valahogy továbbra is ott van, nyolcadik csodaként.

Mascherano-Song? Biztos voltam hogy ez fog előkerülni, hogy hát konkurencia, de a válogatottal mi van? Oda még nagyobb a merítési lehetőség és onnan se akar senki megszabadulni a kerékkötőtől.

Ha annyira körömpasszokat ad, akkor miért van az hogy a csapatban átlagban övé a második legtöbb hosszú labda?
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 14:02:22

Nah mostmár a ritmust is ő adja, az igen... =D>
Egyszer látnám,hogy a forgolódásait arra használja,hogy támadást indít vele,nem pedig leteszi a mellette állónak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 13:58:29

Bob_Marley írta:Újraformálás időszaka volt olyan edzővel, aki az ifistáktól jött. Most is megkapják a lehetőséget, Bartra valóban kivétel, de a többiek viszont nem nagyon tudtak élni a helyzettel. Pedro és Busquets is berobbant, de Kricikic is rengetegszer megkapta az esélyt. Gondolom az fel sem merül, hogy Busquets azért kapott annyi lehetőséget, mert meg is érdemelte. :D
Sanama írta:[
Busuqets meg már azelőtt tolta a súlypont áthelyezést, melőtt megszületett volna, értem én :mrgreen:
Az hogy te valamit nem figyelsz és bagatell dolognak állítasz be sőt már-már cinikusan, attól még az nem szűnik meg létezni. Szerinted nem fontos a játékforgatása, meg a ritmus megadása? Tudom forgolódik...Véletlenül se azt keresi hol indíthasson támadást a csapat.

Azt biztosra veszem, hogy ismeretség volt, miután Peppel együtt dolgozott, de hogyan csinálja az emberünk, hogy ő mindenhol ott van a kezdőben és kihagyhatatlan játékos? Valahogy mégis minden edző egyik kedvence, pedig csak súlypontáthelyezéseket csinál...
Én nem érvelek tovább ellened, mert felesleges. Amit felhozok, azt te lerendezed annyival, hogy hát az régen volt, nem emlékszel rá, csak arra, hogy Busquets már születése előtt zseni volt. Ennek így van értelme.

Ki játszott volna helyette? Az a Mascherano aki évek óta kényszerből khv, vagy a zseniális Song?!
Kár, hogy most nem kap annyi indokolatlan lehetőséget Samper, mint anno a Zseni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 13:42:59

Újraformálás időszaka volt olyan edzővel, aki az ifistáktól jött. Most is megkapják a lehetőséget, Bartra valóban kivétel, de a többiek viszont nem nagyon tudtak élni a helyzettel. Pedro és Busquets is berobbant, de Krikic is rengetegszer megkapta az esélyt. Gondolom az fel sem merül, hogy Busquets azért kapott annyi lehetőséget, mert meg is érdemelte. :D
Sanama írta:[
Busuqets meg már azelőtt tolta a súlypont áthelyezést, melőtt megszületett volna, értem én :mrgreen:
Az hogy te valamit nem figyelsz és bagatell dolognak állítasz be sőt már-már cinikusan, attól még az nem szűnik meg létezni. Szerinted nem fontos a játékforgatása, meg a ritmus megadása? Tudom forgolódik...Véletlenül se azt keresi hol indíthasson támadást a csapat.

Azt biztosra veszem, hogy ismeretség volt, miután Peppel együtt dolgozott, de hogyan csinálja az emberünk, hogy ő mindenhol ott van a kezdőben és kihagyhatatlan játékos? Valahogy mégis minden edző egyik kedvence, pedig csak súlypontáthelyezéseket csinál...
Kép
Kép
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.03.05. 18:48:56

visca el barca írta:"gondolom a sok fikázó most örül, én kevésbé, már csak azért is mert így a hátsó piq-pasch párost meg kell bontani.

jobbulást!"
ne írjál már zőccségeket maesztro! ki az a magát barcelona szurkolónak tartó felhasználó, aki BÁRMELYIK barca játékost érintő sérülésnek örülne, függetlenül az emberrel kapcsolatos véleményétől? még az ellenfelek sérüléseit sem ünnepli az ember, nemhogy a mieinkét.
gyógyuljon meg a lehető leghamarabb!

aztán tipli.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.05. 11:51:04

Gyűlölöm a palit és imádom fikázni,de sérülést sose kívánnék neki,és nem is örülök a sérülésének. Mondjuk főleg azért,mert a védelem szívja meg, de ez van, talán a real ellen összerakják.
Lehet én vagyok túl bevállalós,de pl hétvégén a Rayo ellen simán megnéznék egy Rakitic-Rafinha-Iniesta kp-t, Masch meg maradhatna a védelemben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.05. 10:50:31

tegnap mikor megláttam h kijött a második félidőben a kispadra már sejtettem, hogy nem lesz komoly baja. gondolom a sok fikázó most örül, én kevésbé, már csak azért is mert így a hátsó piq-pasch párost meg kell bontani.

jobbulást!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.05. 09:56:04

Ez nekem olyan volt, mint az a belépő amit Messi kapott. Az is lassítva egy igazi horror volt, mert teljesen természetellenesen állt a lába egy pillanatra. Az eredmény is hasonló volt, ha jól emlékszem. Titokban bíztam benne amikor történt, hogy megússza ennyivel. Szerencsére bejött. Jobbulást Busi.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.03.05. 09:15:06

Nagy kedvencem Busi de ha 22.ig nem léphet pályára akkor mindenképp a Mascherano-Ini-Rakitic hármast kéne a klasszikuson erőltetni.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.03.05. 07:46:13

a repülőről a saját lábán jött le, mankó még elővigyázatosságból se volt nála. ennek örülök, durvábbnak látszott, mint ami valójában. semmi komoly csak pár hét gondolom.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.05. 04:50:04

hank1ee írta:
S.Agüero írta:Az első hírek szerint Busquetsnek csupán húzodása van a bokájában, nem szakadt el a szalag.

Azért ez megnyugtató. Jó lenne, ha 22-én pályára tudna lépni... :)
Kulcspozíció az övé és nem lesz játékban addigra. Szvsz jobban járnánk Masch-kal, de majd LE megoldja.
Az jó, hogy se törés, se szakadás, de nem szabad idő előtt forszírozni a gyógyultnak nyilvánítást, mert még nagyobb baj lehet belőle.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.05. 01:00:50

S.Agüero írta:Az első hírek szerint Busquetsnek csupán húzodása van a bokájában, nem szakadt el a szalag.

Azért ez megnyugtató. Jó lenne, ha 22-én pályára tudna lépni... :)
Kulcspozíció az övé és nem lesz játékban addigra. Szvsz jobban járnánk Masch-kal, de majd LE megoldja.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.04. 22:23:18

Az első hírek szerint Busquetsnek csupán húzodása van a bokájában, nem szakadt el a szalag.

Azért ez megnyugtató. Jó lenne, ha 22-én pályára tudna lépni... :)
Avatar
13l4cks!d3
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.05.27. 15:34:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.03.04. 22:22:00

noname írta:Csak mielőtt több lesz a vészharang:
1. a boka nagyin ritkán törik
2. a bokaszalagok nagyon ritkán szakadnak
Nem kötözködni akarok, de ez így annyira nem helyt álló.
Ha a boka törik, akkor nagy valószínűséggel szakad is, ez a kettő 90%-ban együtt jár.
A 8 év karrierem alatt sikerült rácáfolnom ezen megállapításaidra az 5 szakadásommal és 1 törésemmel! :)
Abban igazad van, hogy az esetek döntő többségében csak ficam és akkor nyúlik, csak éppen azt is bele kell számolni az egyenletbe, hogy milyen állapotú az a szalag és persze, hogy milyen ütést kap.
Az én szalagom személy szerint ugyan ettől a mozdulatsortól szakadt már el és ahhoz egy ellenfél láb sem kellett, úgyhogy semmit sem lehet kizárni.

Viszont az szerintem viszonylagos örömre adhat okot, hogy mosolyogva ült a padon.
(Szerintem és reményeim szerint megússza egy ficammal, ami simán rehabilitálható egy hónap alatt.)
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.03.04. 22:00:27

Barcelonában fogják majd kivizsgálni. Gondolom majd holnap megerősítik mi van vele és , hogy mennyit hagy ki. Következő bajnokit egészen biztosan kihagyja , de még lehet a következőt is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.04. 21:55:16

Nem kívántam az ilyen jellegű kiesését a csapatból, úgyhogy mielőbbi jobbulást, real ellen már ott lesz szvsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.03.04. 21:27:38

Csak mielőtt több lesz a vészharang:
1. a boka nagyin ritkán törik
2. a bokaszalagok nagyon ritkán szakadnak
3. nem volt rajta az ellen játékosának teljes súlya, anélkül pedig nem törik a csont
4. nekem ennél csúnyább ficam volt 3 hét gipsz, de csak szalagnyúlás volt
A Fifa egy szégyen
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.03.04. 20:59:49

Csúnya volt sajnos, bízom benne, hogy max. 1 hónap és rendbe jön.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.04. 20:58:16

palesz77 írta:
S.Agüero írta:Akkor asszem, vége a szezonjának... :roll: :(
Kétlem, Busi emlékeim szerint egyszer nem volt még sérült, elég jó genetikája van. 1 hónap max szerintem, aztán újra forgolódhat már az 5-ös mezben.
Egyszer emlékszem mikor szintén nagyon megijedtünk még pár éve, s akkor sem hagyott ki sokat. Én most is bízok benne, hogy a szalagok nem sérültek és pihentetéssel meg könnyített munkával 1-2 hét alatt rendbe lehet hozni a bokáját.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.04. 20:52:56

S.Agüero írta:Akkor asszem, vége a szezonjának... :roll: :(
Kétlem, Busi emlékeim szerint egyszer nem volt még sérült, elég jó genetikája van. 1 hónap max szerintem, aztán újra forgolódhat már az 5-ös mezben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.04. 20:51:12

pont tegnap beszéltük itt valakivel, hogy milyen jó, hogy minket évek óta elkerülnek a súlyos sérülések... remélem jól van busi és semmi komoly.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.04. 20:50:28

Akkor asszem, vége a szezonjának... :roll: :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2015.03.04. 20:51:28-kor.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.02.28. 20:43:12

Samper írta:Ez korábban tényleg így volt. Csak a saját nevemben beszélhetek, de látom azokat a dolgokat amiket írtál, ezért is védtem, amikor Yaya elment, mert nagyon jól illeszkedett a csapatba és kulcsember volt. Most sem labdaszerzésben, se indításokban/támadásépítésben stb. nemhogy nem kimagasló, de kb. átlag.
mondjuk yayánál kábé háromszor több labdát szerez jelenleg. a csapatban alvessel és mascheranoval karöltve ők hárman szerzik a legtöbbet, és pont, hogy a többi nagycsapat játékosai közül is kiemelkedik. pl egy realban sincs egy játékos se, aki többet szerezne nála. hirtelen csak maticot találtam, aki ebből a szempontból jobb lenne nála, pedig busquets aztán tényleg nem az a tipikus labdaszerző vkp.

támadásépítésben meg az az egyik feladata, hogy mindig megjátszható legyen, hogy mindig legyen egy lehetséges passzlehetőség, ha a többiek nem tudnák előre játszani a labdát. és hogy ezeket labdákat gyorsan és észrevétlenül továbbítsa. plusz, hogy forgassa a játékot, ahogy szokta is a szélsőknek kirakni, ha lehetséges. nem pedig az, hogy előre menjen és kulcspasszokat osztogasson, mivel általában a két belső védő után ő van leghátrébb a csapatból.

egyszerűnek tűnik, mert csak "öt méteres passzok", és "csak folyton üresre helyezkedik", de az ő technikai tudása, játékolvasása szükséges, hogy gyorsabban átvegye a labdát, meglássa és továbbrakja, mert az az egy másodperc előny azt jelenti mondjuk rakiticnek, hogy ennyivel több ideje van neki is. kis dolgok, de ezektől lesz gyorsabb és veszélyesebb a játékunk, nem attól, ha valaki látványos üldözi az ellenfelet, vagy három méterről csúszik be. ezért mondták rá mindig is, hogy alulértékelt játékos, mert nincsenek látványos szerelései, nincsenek szólói, nem megy előre, csak mindig elvégzi a dolgát magas szinten. egy pontos, stabil, megbízható játékos, pont ezért nagyon idegesítő, amikor rátekeredik a labdára és ebből valami bajunk származik. ez és az, hogy a kontrákra még nem teljesen állt rá - néha belassítja őket - ami hibája szerintem.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.28. 19:56:31

Chino írta:
Bob_Marley írta:Akkor nem volt érvelésem se most se előzőleg. Nem ment át amit írni akartam, nem tudok jól fogalmazni más okot nem találok rá. Beszélünk úgy valamiről hogy valaki azt írja az alma finom más szerint meg a narancs. Így nehéz egyről a kettőre jutni. Hibáit elfogadom, meg is tárgyaltuk, de hogy emellett mennyi olyan tulajdonsága van, ami elengedhetetlen az is egyértelmű.

Ez korábban tényleg így volt. Csak a saját nevemben beszélhetek, de látom azokat a dolgokat amiket írtál, ezért is védtem, amikor Yaya elment, mert nagyon jól illeszkedett a csapatba és kulcsember volt.
Most sem labdaszerzésben, se indításokban/támadásépítésben stb. nemhogy nem kimagasló, de kb. átlag. Egy az egyben nem tudja levédekezni az embereket, ami ebben a játékrendszerben már szükséges, de a legnagyobb gond vele, hogy ahányszor labdát kap iszonyatosan sokat tötyörészik vele, a támadásaink nagy százaléka rajta akad meg. Korábban a Xavi-Ini-Messi trió ezt ellensúlyozta, mert hiába állt fel a védelem ezek az emberkék 2-3 húzásból megoldották a dolgot. A hozzáállása viszont bicskanyitogató. Az egyik legrosszabb a csapatban, pedig vannak kihívói. Pedig neki adták az 5-ös mezt amivel járna egy kis felelősség.
Nekem nincs különösebb bajom vele, ha jól játszik elismerem és mkegkapja a dícséretet, ahogy az őszi szezon nagy részében pl. Piqué-vel volt hasonló a közvélemény, de feljavult a játéka és lám nincs szidva, megkapja az elismerést. Busquets-el szemben szerintem hasonló a helyzet.
Ha majd már nem lesz ott Xavi és Ini is hátrébb szorul, akkor Businak újra ki kell találnia a helyét a csapat5ban a játékával együtt. Nem hülye, bizonyára ki is fogja találni az edzőjével együtt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7434
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.28. 18:50:44

Bob_Marley írta:Akkor nem volt érvelésem se most se előzőleg. Nem ment át amit írni akartam, nem tudok jól fogalmazni más okot nem találok rá. Beszélünk úgy valamiről hogy valaki azt írja az alma finom más szerint meg a narancs. Így nehéz egyről a kettőre jutni. Hibáit elfogadom, meg is tárgyaltuk, de hogy emellett mennyi olyan tulajdonsága van, ami elengedhetetlen az is egyértelmű.

Ez korábban tényleg így volt. Csak a saját nevemben beszélhetek, de látom azokat a dolgokat amiket írtál, ezért is védtem, amikor Yaya elment, mert nagyon jól illeszkedett a csapatba és kulcsember volt.
Most sem labdaszerzésben, se indításokban/támadásépítésben stb. nemhogy nem kimagasló, de kb. átlag. Egy az egyben nem tudja levédekezni az embereket, ami ebben a játékrendszerben már szükséges, de a legnagyobb gond vele, hogy ahányszor labdát kap iszonyatosan sokat tötyörészik vele, a támadásaink nagy százaléka rajta akad meg. Korábban a Xavi-Ini-Messi trió ezt ellensúlyozta, mert hiába állt fel a védelem ezek az emberkék 2-3 húzásból megoldották a dolgot. A hozzáállása viszont bicskanyitogató. Az egyik legrosszabb a csapatban, pedig vannak kihívói. Pedig neki adták az 5-ös mezt amivel járna egy kis felelősség.
Nekem nincs különösebb bajom vele, ha jól játszik elismerem és mkegkapja a dícséretet, ahogy az őszi szezon nagy részében pl. Piqué-vel volt hasonló a közvélemény, de feljavult a játéka és lám nincs szidva, megkapja az elismerést. Busquets-el szemben szerintem hasonló a helyzet.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése