Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.16. 14:47:42

Javier Mascherano ‏@Mascherano
Today 's birthday the best midfielder in the world. Happy Birthday Busi. Congratulations my friend !!!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.16. 13:07:51

Boldog születésnapot, Busi! :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.07.02. 01:06:22

engem az eb-n is meggyőzött, hogy az egyik legjobb a posztján.
hozta amit kellett, a helyezkedésével mindig megteremtette a létszámfölényeket, jól biztosított, hajtott, a labdakihozataloknál ugyanúgy visszalépett szépen segíteni, mint a barcában, de még sok apróságot lehetne sorolni.

jól játszott, és ahogy a barcának, úgy a válogatottnak is sokat dob a stabilitásán.

amúgy pöppet küldte el lövőcsellel a kivetődő egyik olaszt a végén, csak sajnos elcsúszott aztán ő is.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.07.02. 01:02:14

Busi még azért majdnem leverte a berohanó szurkolót

http://static7.origos.hu/i/1207/2012070 ... palyan.gif
Kép
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.05.22. 17:25:39

Tény, h nagyon fontos láncszeme a csapatnak, de ha nem szimpatikus akkor szívsebben lát az ember helyette egy olyan játékos akit szeret is és megtudja oldani a szerepét.
A szimpátiával nyilván nem lehet mit kezdeni, az úgy van, ahogy van, inkább szakmai okokból nem értem, hogy hogy lehet mást elképzelni a helyére. Többen is tudnának remekül játszani ott, Mascherano és Keita is nyújt ott jó teljesítményt alkalomadtán, Touré is tudott és tudna is, de szerintem ezt a szintet egyszerűen nem érik el. Nem véletlenül mondta Guardiola és Del Bosquets ( :D ) is, hogy ha újjászületnének játékosként, Busquets bőrébe bújnának a legszívesebben.
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.21. 18:00:27

10Messi4ever írta:...
Szerintem a többség elismeri inkább csak a személye miatt hívnák vissza Yaya-t. Tény, h nagyon fontos láncszeme a csapatnak, de ha nem szimpatikus akkor szívsebben lát az ember helyette egy olyan játékos akit szeret is és megtudja oldani a szerepét.
Mert az érdemei tényleg elévülhetetlenek, de én is inkább játszatnék helyette vki mást legyen az Yaya v egy 3. számú jelölt, aki tudom, h szintén klasszis teljesítményre képes ott.
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.05.21. 17:53:31

Ritka kommentjeim egyikét írom. Elszomorító látni, hogy itt, a saját Családjában mennyire alulértékelt Busquets. Sokan felismerik remek képességeit és kivételes taktikai érzékét, de a nagy többség simán visszarakná helyette Tourét a kezdőcsapatba, akit egyébként én is nagyon kedvelek, de ebben a játékrendszerben messze lemarad Sergio mögött. Jó lenne, ha észrevenné mindenki, hogy mekkora kincs az ő játéka, ráadásul még csak 24 éves lesz, és három éve teljesen stabil kezdő - nem érdemtelenül. A csapat esze Xavival együtt, és a kis sunyiságaival együtt úgy kell szeretni, ahogy van! Tisztelet a kivételnek. Visca!
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
Adam Philip
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009.01.30. 23:20:32
Tartózkodási hely: Petőháza

2012.05.13. 02:38:52

Soha nem fogom igazán megkedvelni, viszont amit az idei szezonban produkált, azelőtt le a kalappal.
Letisztult játék, kevés hiba, kiegyensúlyozottság jellemezte.

És még mindig csak 24 éves.

Hosszú-hosszú évekre meg van oldva vele a védekező középpályás poszt.
evikem97
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.02.21. 17:25:58

2012.05.13. 00:42:50

Ma le a kalappal előtte :) Jót játszott :)
Csak tartsa meg ezt a jó szokását :lol:
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.05.13. 00:04:22

Meglehetősen váratlan húzás volt, hogy ma inkább támadó szellemben játszhatott, a megszokottnál jóval feljebb. Egész jó kis cseleket tud, elképesztő, hogy egy szűrő is milyen technikás itt. Kíváncsi vagyok, hogy volt-e ennek valami oka is, hogy ott játszott, vagy csak úgy kipróbálta Pep, ha már tét nincs. Góljának nagyon örültem.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.04.24. 21:28:46

Nagyon kellett ez a gól ma!

"Drogba fogja a száját, Busquets mondja neki, hogy ne színészkedjen.
A bagoly és a veréb esete jut eszembe.."

Hajdú B. :DDDDD
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Brian 20

2012.04.21. 21:00:58

Eddig ő a legjobb játékosunk ma. Nagyot játszik!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.19. 19:36:49

Az egyik legjobb teljesítményt nyújtotta tegnap. Szép lett volna, ha az utolsó percben bevágja, de sajnos elcsúszott a lövés pillanatában.

Egyenesen nevetséges, hogy hisztis, öregemberes Touré-Eto'o fanok képtelenek túllépni életük nagy válságán.
Igazából nem kötelező a Barcának drukkolni (aminek nem értitek a játékát!!!, pedig nyilván nem most látjátok először), lehet City-knek meg....hol a fészkesben is játszik Eto'o?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.18. 23:47:47

Sok sok lényegesen ordítóbb helyzet volt, mint az övé. Persze csúnyán elbombázta de tényleg ez volt a legkevesebb a mai napon.
Mezőnyben meg szerintem remek volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.18. 23:05:55

Azoknak az agyatlanoknak mondandóm... akik nem hisznek a barcában csak divat emberek akik 2 perc után tementtek minket....... tovább fogunk jutni ...még így is... aki nem látta a két csapat közötti különbséget az beteg ember vagy Real drukker?
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.18. 22:49:01

bali 15 írta:Ha már apuci protekcióval elintézte a kerettagságodat, és elküldtük az amúgy tökéletesen megfelelő Toure-t legalább élnél a lehetőséggel.
Hülyegyerek...
Nem akarok neked csúnyát mondani, de nem értesz a focihoz. Nézzél sakkot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.18. 22:45:11

Kalap1988 írta:Jézusom, srácok :) Ez már abszolút Freud. A végén ő hibázik, igen, rosszul lő, erre a nyakába varrjuk, hogy rosszul játszott, és feltette az i-re a pontot. No komment... Ugyanúgy játszott, mint máskor.. Magabiztosan és jól, a lövést a végén meg ugyanúgy elrontotta, mint mindenki más a meccsen. Jövőhéten gólt kell rúgni, 2-öt és nincs mese. Nem lehetetlen, csak be kell lőni a helyzeteket. Ne varrjuk már egy ember nyakába, akinek ez nem a feladata.
Így van!

Higgadtan kell értékelni, jól játszott amit kihagyott azért nagy kár, s valóban elmehet rajta a továbbjutás, de ha az egyik serpenyőbe ezt teszem a másikba meg azt, hogy lehozott egy jó 70-75 percet hiba nélkül, akkor még mindig ez nyer nálam :D

Haló van egy visszavágó, s ma JÓL JÁTSZOTTUNK, csak a gól nem jött össze na bumm!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.04.18. 22:42:13

Jézusom, srácok :) Ez már abszolút Freud. A végén ő hibázik, igen, rosszul lő, erre a nyakába varrjuk, hogy rosszul játszott, és feltette az i-re a pontot. No komment... Ugyanúgy játszott, mint máskor.. Magabiztosan és jól, a lövést a végén meg ugyanúgy elrontotta, mint mindenki más a meccsen. Jövőhéten gólt kell rúgni, 2-öt és nincs mese. Nem lehetetlen, csak be kell lőni a helyzeteket. Ne varrjuk már egy ember nyakába, akinek ez nem a feladata.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.04.18. 22:40:59

Ha már apuci protekcióval elintézte a kerettagságodat, és elküldtük az amúgy tökéletesen megfelelő Toure-t legalább élnél a lehetőséggel.
Hülyegyerek...
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.04.18. 22:40:18

Ezt én is belövöm busi.-.-
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2012.04.18. 22:39:30

Buta vagy, nagyon buta, lehet ez a hiba a kiesést jelenti.

Nem kell szépen, belsővel helyezni, hanem bele kell bikázni.

Buta vagy, szörnyen buta.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.18. 22:38:57

ezzel a lövéssel a pont került az i-re részéről. hihetetlen nulla volt ma. mondjuk sok mindenkit nem lehetne kiemelni,de rég láttam ennyire gyengének.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 19:46:29

Szerintem mindketten képesek lennének más csapatban is teljesíteni. Busquets pl. szerintem a Realban is megállná a helyét, nem Alonso helyett, hanem mellette (azért Khediránál és Graneronál szerintem nem csak a mi rendszerünkben jobb futballista...).
Vagy épp szerintem a Milanban is le tudná hozni Ambrosini vagy Nocerino szintjét, hogy most csak az általad hozott példákra reagáljak.
ez pontosan így van. (most csak busquetsre vonatkozóan, pedroról más a véleményem kicsit.)
egyik csapat kezdője sem gyengülne busquets-el.
a világ egyik legjobb vkp-ja lett, és MÁR (mert az utóbbi években így volt) nem csak azért, mert belepasszol a barcába, hanem azért, mert egyénileg is jobb játékos lett.

higgadt,jól passzol, jól helyezkedik, kreatívabb is mint az átlag vkp-k, magas, és bár nem túlzottan erős, de harcos, a kétségbeejtő szituációkat rendre szépen megoldja, technikás, az átlag vkp-knál jobban is cselez, és még sorolhatnám.
de a legnagyobb pozitívum az utóbbi évek során, ami változott a játékában, az az, hogy sokkal kevesebbet hibázik, mint régen.

én pedig megkockáztatom, hogy minimum TOP 5-s védekező feladatokkal ellátott középpályás a világon (írhattam volna vkp-t is) mert körül lehet nézni, kik vannak most ezen a poszton...

essien ? köze nincs már a régi essienhez.
m'vila ? bizonyítson magasabb szinteken is évekig, mert egyelőre csak wonderkid.
toure ? pályafutása elvileg legjobb éveit töltötte itt, és semmivel nem volt jobb, mint az a busquets, aki még bőven fog fejlődni, hiszen folyamatosan ezt teszi.
xabi alonso ? az utóbbi időkben folyamatosan szidják, hogy alibizik, pontatlan magához képest, bla-bla...a válogatott sem érzi meg negatívan, ha nem ő játszik, hanem busquets.
pirlo ? bár ő is inkább mélységi irányító, mint xabi, de már ő is rég túl van a csúcson, ma már köze nincs ahhoz a szinthez, amit akkor képviselt, amikor világsztárnak aposztrofálták.
gattuso ? szinte hasonló pirlohoz, bár sosem tartottam túl nagy spílernek.
wilshere ? talán...de ő sokat sérült, szóval lehet, hogy robben2 lesz.

és még sorolhatnám....alig találunk jó csapatban játszó, nem öreg, tehát potenciállal rendelkező ilyen középpályást, akinél minden stimmel, és ennyi idős korára ennyit tett le az asztalra.

nálam top 5. képességek alapján IS. most már igen.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.13. 19:06:30

Mikaos írta:Mihu

Ha tényleg és őszintén érdekel a válasz a kérdésedre (és nem csak érzelmi kitörés volt ez a részedről), akkor -ha kicsit tudsz angolul- ezek a videók nagy segítségedre lehetnek.
(Egyébként a youtube-ra beírtam, hogy Busquets, és az első 7 találatból máris 5 lényeges videót találtam).

Szánj rá fél órát (ennyi idő ez az 5 videó):
http://www.youtube.com/watch?v=GgT3f9aENX0
http://www.youtube.com/watch?v=eCYJOCoxDIQ
http://www.youtube.com/watch?v=aVEoQWYcQG8
http://www.youtube.com/watch?v=ls9OcInocao

És ez a legjobb videó, ami leginkább összefoglalja játékának lényegét:
http://www.youtube.com/watch?v=ijDdpNxPyPU

A cikkeknek most nincs időm utánanézni - egyébként gondolom hasonló metódus, csak youtube helyett google-ba írod be, hogy: "Busquets" :)
Na hát most lustasággal nem lehet vádolni engem, mert nem youtube-os videókkal akartam kezdeni, hanem két komplett meccsel :D Tényleg nem érzelmi kitörés volt részemről, csak most van időm és kedvem is végignézni két nagyon fontos és színvonalas meccset, ahol az ellenfél nem egy Gimnastic Tarragona. De ettől függetlenül már ha így felhívtad rá a figyelmemet, akkor kezdem a youtube-os videókkal :wink: Jövök vissza az eredménnyel :D
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2012.04.13. 18:09:18

kanty írta: Egyik sem fogja kinőni. Engem rettenetesen zavar, h ennyit dobálja magát, komolyan kéne szólni neki, h nézzen be a lába közé és viselkedjen úgy, mint egy férfi.
A játékát nagyon bírom, tényleg a maga nemében lenyűgöző, de ezzel a folytonos színészkedéssel csak magát járatja le.
Amúgy ezt Pep hibájának is érzem. Ha megy a "mes qué un club", akkor az ilyenekre is fel kellene hívnia a figyelmét.
Szóról szóra ugyan ez a véleményem !
Válasz küldése