Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.02.18. 19:57:30

Nem túl bonyolult a szituáció, max. a "köpködők" agonizálhatnak egyet, meg azok, akik úgy adják el a dolgokat, mintha itt folyamatosan milliárdokból lehetne csapatot építeni és csak kívánság műsor lenne az egész.

Ezen a verseny szinten - gyorsaság - már nem lehet versenyképes - ellentétben a spanyol bajnoki mérkőzések jelentős részével -, főleg, hogy két "motor" is kiesett a középpályáról.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.18. 18:25:31

Kicsit sajnálom, hogy ott lesz Manchesterben, mégpedig azért mert ha nem fogja tudni hozni a szintet és kiesünk, akkor a támogatói szerint azért lesz, mert most tér vissza és nem 100%os, a kritikusok szerint meg ismét bebizonyítja, hogy kevés ide. Elég hihetetlennek tűnik, hogy nem ez lesz a téma, ha kiesünk, viszont nem látom Gavi Pedri nélkül hogy tudnánk továbbmenni, főleg ha Lewy továbbra is halványabb lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.18. 14:49:15

Nem vagyok meglepve olyan alkata van h alig tud megsérülni ( pl. nincs rajta izom ami meghúzódna:)

Nagyon fog kelleni az Old Traffordon főleg h se Pedri se Gavi … de a legjobb formája lesz szükség !
Kell az a fajta kontrollja ami terfelukon tudunk lenni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.18. 14:37:42

Z.Chris írta:
2023.02.18. 14:06:14
Ez gyors volt "Sergio Busquets returns to the squad for Cádiz game!" gondolom nem fog sokat játszani csak egy kicsit átmozgatják, inkább a hétközi MU elleni meccsre hozzák játékba.
25-30 percre jó lesz szerintem. Jovoheten meg legalább 60-ra.
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.18. 14:06:14

Ez gyors volt "Sergio Busquets returns to the squad for Cádiz game!" gondolom nem fog sokat játszani csak egy kicsit átmozgatják, inkább a hétközi MU elleni meccsre hozzák játékba.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.17. 19:52:46

Chino írta:
2023.02.06. 11:29:48
Hivatalos. Bokaszalag sérülés, legjobb esetben is kettő, de inkább három hét off.
A MU visszavágóra elvileg már közel leszünk a 3 hét leteltéhez, én nagyon bízom benne hogy valami csoda folytán összedrótozzák és tudja vállalni a játékot. Kb minden eddiginél nagyobb szükség lenne most rá. Nem nagyon értek hozzá, de talán egy bokaszalag sérülés kicsit másabb jellegű, mint egy klasszikus izomsérülés, amire nagyon könnyű rásérülni, ha siettetve van. Reméljük rendbe jön, mert a Kessié, De Jong, SR trió még egy Cádiz ellen is vékony lenne, nem hogy az Old Traffordon. :|
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.06. 16:03:38

Csóró,pedig nagy formában van,volt. Remélhetőleg hamar túl lesz rajta és újult erővel visszatér,hiányozni fog.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.06. 11:29:48

Hivatalos. Bokaszalag sérülés, legjobb esetben is kettő, de inkább három hét off.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.14. 18:43:10

Nem igazán tudom értelmezni a főoldali cikkben Laporta nyilatkozatát azon túl, hogy Ruben Neves nem kell neki....:

“Ruben Neves nagyszerű játékos, de előre kell tekintenünk és tervezni a jövőt. Ha Busquets szerződését meghosszabbítjuk, sok minden változhat."

Nem igazán értem és nem is tudom elképzelni, hogy mi változhat, ha Busi hosszabbít (azon túl, hogy Laporta szerint ő lehet a jövő :roll: )

Avagy szerkesztési hiba és két külön gondolat "ha busi hosszabbít" . "sok minden változhat"
Ez érthető lenne így.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.14. 10:03:43

zeli39 írta:
2023.01.14. 09:00:32
Andris írta:
2023.01.13. 15:18:13
A jelenlegi keretnek égető szüksége van rá, ha nem is kezdőként, egyébként pedig a Camp Nou imádja. Nagy átlagban nem rajta próbálják levezetni az emberek a klubbal kapcsolatos frusztrációjukat, ilyen szempontból a fórum a lehető legkevésbé reprezentatív mintavétel. Bár ez általánosan igaz mindenre, az interneten vehemensen vagy legalábbis rendszeresen kommentelők és hozzászólók nagyon torz képet festenek a valósághoz képest.
Nem egészen értem, mire gondolsz. Nem olyan jó a teljesítménye, hogy fix kezdő legyen, de attól még nem követelik a fejét.
Miből derül ki,hogy Camp Nou imádja Busquetset?2007-2020 között kb 40 meccset láttam élőben Barcelonában nincsenek ilyen tapasztalataim sőt a stadionban még Busquets feliratú mezt sem láttam senkin ,,gondolom katalán szurkolók szeretetből aggatták rá a "teknősbéka" gúnynevet .Andris olvasson bele katalán vagy spanyol szurkolói hozzászólásokba mit gondolnak róla mert az én véleményem nem releváns .
Öhm.. nos, én meleg szívvel ajánlom, hogy picit jobban becsüld meg / szívd magadba az alkalmakat amiket a Camp Nouban tölthetsz kint. Illetve most majd az Olimpiai stadionban egy kis ideig. Én is a szerencsések között vagyok, évi 4-6 meccset megnézek odakint, ez lényegesen több 40nél, még Busquets karrierjének kezdete óta is, ami nem 2007, hanem 2009 ha jól emlékszem. Nem mintha ez számítana, úgy tűnik legalábbis.
Ha jól figyelsz (amit tényleg nagyon ajánlok mindenkinek, mert páratlan stadionélmény a Camp Nou), akkor egyrészt megfigyelheted azt, hogy a stadiont általában két fajta ember tölti meg: a katalán törzsszurkolók (részben bérletesek), részben pedig mi turisták. Utóbbiak többsége a legnagyobb aktuális sztárok mezét veszi (idén pl mindenkin Lewa, elvétve Pedri mez van, vagy saját névvel ellátott). Előbbiek között pedig elvétve találni csak mezben ücsörgő embert, akik pedig mégis hordanak, azok jellemzően Busquets ideje előttről (vagy még mindig Messit, a fiatalabbak). Én egyébként hiába vagyok "vendég", nem veszek fel mezt már kb 10 éve a stadionban, egyszerűen nem szeretem. Pedig megveszem, kivéve most ősszel, mikor képtelenség volt beszerezni egész katalóniában eredeti mezt. Szóval ennyit a Busquets mezekről.
Ha jól figyelsz, akkor azt is tudhatod 40 meccs után, hogy mikből lehet felmérni a helyiek játékosokhoz fűződő viszonyát. Rögtön a kezdőcsapat bejelentésével kezdődik, nagyjából 10-15 perccel a bemelegítés előtt szokták egyessével beolvasni a neveket, az ováción már itt is le lehet venni, hogy kit mennyire szeretnek. Aztán persze ott vannak még a megmozdulások: a kedvenceknél / régieknél skandálnak a jó megmozdulás esetén (bár most ritka lehet, még 1 évvel ezelőtt is nem volt kevés a "Busi-Busi", manapság a Pedri és talán az Uruguayo a leggyakoribb). A rossz megmozdulások esetén hevesen gesztikulálnak, és igen temperamentumos felháborodásokba bonyolódnak, míg az újaknál/töltelékembereknél szinte csak egy-egy szó, legyintés van ugyanarra. Azt is érdemes hallgatni, mit mondanak, ha Busi ront el valamit, és mit, ha pl Jordi Alba. Nagyon nem ugyanaz, pedig mindketten régi stabil motorosok, ezerszeres kupanyertesek.
És persze a cseréknél se mindegy, hogy kit mennyire tapsolnak meg, sőt mostanában megy a fütyülés és ordibálás is néha. Busi ilyet sose kap, ellentétben szerencsétlen Sergi Robertoval pl, és bizony Piqué meg különösen Jordi Alba is igen sokszor megkapták már a magukét.
Szóval Busquets igenis nagyon jól állt a Camp Nouban ezidáig, és kétlem, hogy az alapvető tisztelet vele kapcsolatban változna. Pedig nem vak a stadion közönsége, mindannyian látjuk, hogy Busi már nem a régi, és a legfontosabb meccseken nem is kezdőbe való. Ettől függetlenül nem gyűlölik őt, mint ahogy az itt a fórumon divat, akkor sem, ha nem játszik éppen jól. Sőt, alapjáraton kifejezetten szeretik őt továbbra is. És minél kevésbé vállal jelentős szerepet majd a csapatban (mint ahogy az utóbbi hónapokban már elindult, jóval gyakrabban padozik), annál kevésbé van esély rá, hogy ez változzon. A stadion nem felejt, egy hangadó mikro-kisebbség nem tudja úgy ledominálni, mint az internetet (általánosságban).

Az utolsó mondatodra kiemeltem a válaszomat még az előző hozzászólásból, biztos nem sikerült elolvasni elég figyelmesen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 21:22:15

Asensi írta:
2023.01.13. 21:20:02
Andris írta:
2023.01.13. 21:04:56
Semmi racionalitást és alátámasztást nem látok jelenleg azt illetően, hogy ne Busi legyen általában a negyedik ember a 3 fős kp-ra. Egyszerűen nem volt Gavin, Frenkien, és Pedrin kívül, aki jobbat hozott. Pedig nincs már túl magasan a léc, és alapvetően szabad a pálya. (Nyilván kivéve azok szerint, akik szerint Xavi nem rendelkezik józan ítélőképességgel, és akkor se rakna be mást, ha jobban teljesít)
Egyetértek az egész mondandóddal, de...
az miért baj ha Busi lesz jövőre a negyedik számú középpályás? Talán Laportáék így nem szórják úgy a pénzt André Gomesekre.
Nem jövő évről van szó, csak az idénről. :) És nekem nem baj, én pont emellett érvelek, hogy jelenleg egyértelműen övé a negyedik számú pozi.
A jövő év még messze van, addig még bedurranhat Torre, vagy visszatérhet Nico, lássuk meg. Vásárolni remélem nem fogunk, de még ezt se zárnám ki, amilyen hülyén igazolnak általában Laportáék.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.01.13. 21:20:02

Andris írta:
2023.01.13. 21:04:56
Semmi racionalitást és alátámasztást nem látok jelenleg azt illetően, hogy ne Busi legyen általában a negyedik ember a 3 fős kp-ra. Egyszerűen nem volt Gavin, Frenkien, és Pedrin kívül, aki jobbat hozott. Pedig nincs már túl magasan a léc, és alapvetően szabad a pálya. (Nyilván kivéve azok szerint, akik szerint Xavi nem rendelkezik józan ítélőképességgel, és akkor se rakna be mást, ha jobban teljesít)
Egyetértek az egész mondandóddal, de...
az miért baj ha Busi lesz jövőre a negyedik számú középpályás? Talán Laportáék így nem szórják úgy a pénzt André Gomesekre.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 21:18:03

bence0330 írta:
2023.01.13. 21:11:23
Andris írta:
2023.01.13. 21:04:56
Én semmit nem láttam mostanság Kessiétől, és Torrétól sem, ami csak közelébe érne annak, amit Busi még mindig tud adni. Attól függetlenül, hogy az mire elég, itt most arról beszélünk, hogy egymáshoz képest mit tudnak nyújtani.
De kíváncsian várom, hogy tudnak-e majd valamit mutatni, nyilván nem bánnám.

SRt nem fogjuk középpályán próbálgatni, ő Koundé mellett jobb hátvéd, és ez idénre így is marad. Bellerin nyilván nem hozza a szintet, még Baldé is előbb lesz bent a helyén.

Semmi racionalitást és alátámasztást nem látok jelenleg azt illetően, hogy ne Busi legyen általában a negyedik ember a 3 fős kp-ra.
Kessiétől én sem, mivel pont az öreg játszik a helyén, aki ha nem lenne itt, már lenne is Kessiének helye, ttehát már megérné. Ez nálam egy teljesen alaptalan összehasonlítás így. Vannak játékosok (mint FDJ, BS, stb), aki alig gyengébbek, ha előre/hátratolod őket, de Kessié nem ilyen. Láttam a Milanban évekig, egy horror volt elöl mindenki ki akarta paterolni, aztán berakták vkp-nak, és klasszis szintet tolt vagy 2 évig.
Nem csoda, hogy nem láttál semmit tőle... Írtam, hogy akkor lenne ez igazságos 100%-osan, ha egy darabig Kessié lenne 6-osban, és Busi nyolcasban. Busi is horror lenne. 10 éve is horror lett volna a prime éveiben, és akkor ennyi erővel rá is lehetett volna mondnai, hogy milyen gyenge játékos.
Torre meg tolt talán két meccset, mindkettőn egészen jó volt, de ebből nyilván megint csak nem lehet párhuzamot vonni, nem csak azért, mert más poszt, hanem mert Busi a kezdő és a stabil csere között ingadozik, és ezt sehogy nem lehet összevetni azzal, aki kap néha pár percet.
Jó, a másik topikban meg valaki más azt írja, hogy össze se hasonlítsam Busit és Kessiét, mert rohadtul nem ugyanaz a posztjuk. Meg kb százszor írtátok le (szerintem te is), mikor leigazoltuk, hogy ő amúgy kifejezetten jó előrejátékban, és amúgy meg egy profi, fizikális, rakkolós mezőnyjátékost is tud nyújtani. Akkor most kinek higyjek? Megmondom, kinek: a saját szememnek hiszek. Volt már Kessié kezdő, volt már csere, játszott már több száz percet. Játszott mostanában is nem egyszer, jött már be védekezni, jött már be támadni. Volt előrébb, hátrébb. Mindig egy nagy darab agyatlan húsnak látszott, aki annyit se tesz hozzá a játékhoz, mint a 45 éves Busquets fog.
Én tényleg örülnék, ha ez nem így lenne, de így volt.

Én bízok annyira Xavi ítélőképességében, hogy nem véletlen nem játszik többet Kessié.. azért van így, mert ezt nyújtja edzésen is. Nem fog valaki 5 tétmeccsen keresztül csak azért játszani, hogy kiderülhessen, mit tud 90 perc alatt, amiből edzésen és 30 percek alatt morzsákat sem tud megmutatni... ez egyelőre luxus. Ehhez legalább valami kicsi bíztatót kéne mutatni, mikor beáll. Legalább annyit, hogy nem teljesen idegen tőle minden, amit egy középpályásnak tudni kell a labdával.

Szerk: megnéztem, összesen kb 15 meccsen lépett pályára idén, bő 600 perce van. Ennyi idő alatt én nem láttam tőle szeritnem össesen 10 kulcspasszt-kulcsszerelést-kiváló helyezkedést/helyzetfelismerést/megelőzést, egyáltalán bármit, amiből Busi még [auto_cenzúra] teljesítmény mellett is hozz meccsenként 10et (ami nem sok, de valamennyi). Még egyszer: nem vagyok ellene, hogy játsszon még, és játszon akár még többet, lesz lehetőség. De bizonyítania kell, ~nagyjából az eddigi arányok mellett, mert csak a bizonyítás lehetőségért nem fogja fixen megkapni a negyedik pozit egy hónapra, puszira.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.13. 21:11:23

Andris írta:
2023.01.13. 21:04:56
Én semmit nem láttam mostanság Kessiétől, és Torrétól sem, ami csak közelébe érne annak, amit Busi még mindig tud adni. Attól függetlenül, hogy az mire elég, itt most arról beszélünk, hogy egymáshoz képest mit tudnak nyújtani.
De kíváncsian várom, hogy tudnak-e majd valamit mutatni, nyilván nem bánnám.

SRt nem fogjuk középpályán próbálgatni, ő Koundé mellett jobb hátvéd, és ez idénre így is marad. Bellerin nyilván nem hozza a szintet, még Baldé is előbb lesz bent a helyén.

Semmi racionalitást és alátámasztást nem látok jelenleg azt illetően, hogy ne Busi legyen általában a negyedik ember a 3 fős kp-ra.
Kessiétől én sem, mivel pont az öreg játszik a helyén, aki ha nem lenne itt, már lenne is Kessiének helye, ttehát már megérné. Ez nálam egy teljesen alaptalan összehasonlítás így. Vannak játékosok (mint FDJ, BS, stb), aki alig gyengébbek, ha előre/hátratolod őket, de Kessié nem ilyen. Láttam a Milanban évekig, egy horror volt elöl mindenki ki akarta paterolni, aztán berakták vkp-nak, és klasszis szintet tolt vagy 2 évig.
Nem csoda, hogy nem láttál semmit tőle... Írtam, hogy akkor lenne ez igazságos 100%-osan, ha egy darabig Kessié lenne 6-osban, és Busi nyolcasban. Busi is horror lenne. 10 éve is horror lett volna a prime éveiben, és akkor ennyi erővel rá is lehetett volna mondnai, hogy milyen gyenge játékos. Kessié amint lejátszena 5-6 meccset sok perccel a helyén, már lehetne jogos véleményt mondani róla, még ha korait is. Eddig inkább csak annyit, hogy nyolcasban 0, de azt mindenki tudta, aki valaha látta, nem meglepő.
Torre meg tolt talán két meccset, mindkettőn egészen jó volt, de ebből nyilván megint csak nem lehet párhuzamot vonni, nem csak azért, mert más poszt, hanem mert Busi a kezdő és a stabil csere között ingadozik, és ezt sehogy nem lehet összevetni azzal, aki kap néha pár percet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 21:04:56

Én semmit nem láttam mostanság (sőt, soha) Kessiétől, és Torrétól sem, ami csak közelébe érne annak, amit Busi még mindig tud adni. Attól függetlenül, hogy az mire elég, itt most arról beszélünk, hogy egymáshoz képest mit tudnak nyújtani.
De kíváncsian várom, hogy tudnak-e majd valamit mutatni, nyilván nem bánnám. Kapjanak lehetőséget, és lássuk meg. De igazából Kessié mostanában kap is, mégse kötheti meg az amúgy gyengén muzsikálók csékánk cipőfűzőjét se.

Szerintem SRt nem fogjuk középpályán próbálgatni, ő Koundé mellett jobb hátvéd, és ez idénre így is marad. Bellerin nyilván nem hozza a szintet, még Baldé is előbb lesz bent a helyén.

Semmi racionalitást és alátámasztást nem látok jelenleg azt illetően, hogy ne Busi legyen általában a negyedik ember a 3 fős kp-ra. Egyszerűen nem volt Gavin, Frenkien, és Pedrin kívül, aki jobbat hozott. Pedig nincs már túl magasan a léc, és alapvetően szabad a pálya. (Nyilván kivéve azok szerint, akik szerint Xavi nem rendelkezik józan ítélőképességgel, és akkor se rakna be mást, ha jobban teljesít)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.13. 20:37:06

visca el barca írta:
2023.01.13. 17:01:12
Andris írta:
2023.01.13. 15:18:13
A jelenlegi keretnek égető szüksége van rá
tegnap sokadjara bebizonyosodott h semmi szukseg ra. van egy standard 3as, ami kiegeszulhet a kessie, sr, torre hármassal.
Sajnos 100%-ban egyetértek, pedig az én türelmem elég sokáig tartott vele. Addig, amíg nem lett nagyon látványos a lassúsága már nem csak a sprintekben, hanem a passzjátékánál is, és amíg nem adott minden második meccsen gólpasszt az ellenfélnek. Valahol ott az Inter ellenin meccsen telt be nálam a pohár, mert zsinórban sokadik alkalommal szórta már el röhejes helyzetben a lasztit.

És az a durva, hogy ha kérdőjelesen is, de talán én is elé teszem jelenleg SR-t, amit idén a pár meccsén nyújtott középpályásként, az teljesen elfogadható volt csereként. Busquets beállásai meg kb odáig fajultak, hogy EG-vel versenyeznek, ki a veszélyesebb a kapunkra, és EG már csak orrhosszal vezet.
Ez nem cserére alkalmas szint. Bármelyik középcsapat bármelyik középpályása többet adna szerintem már nekiünk, mint az idei Busi. Ő akkor csereszint, ha 3-0-ára vezetünk, vagy ha még vele a pályán is lebarbarizálunk egy csapatot. Egy cserének nálam olyan szintnek kell lennie, akivel talán gyengülünk kicsit, de nem omlik össze az egész játékunk.

És magával a játékossal semmi bajom, nem reklamál, ha padozik, korrekt, szerintem ő itt ugyanannyira áldozat, mint amennyire mi a játékával. Nem véletlenül mondott le a válogatottságról is, nagyon érzi ő már, hogy még oda is kevés, nemhogy ide... és azt is érezte, hogy nyomatták volna tovább, megelőzte a bajt. Itt egy évet késett, mondjuk tavaly még a mostaninál jóval elfogadhatóbb szinteket hozott. Az alapján kicsit még megértem, miért vállalt be még egy évet, de szerintem ha előre tudja, hogy a kopottas Busiból szétszakadt Busi lesz idénre, nem folytatta volna.

Tehát nálam már akkor sem nagyon lenne időhúzó cserénél több, ha nem jönne egy minimum Tielemans szint. Ennél a B-ből is szerzünk hasznosabb, kevésbé veszélyes játékost, főleg Sánz-ot, de akár Casado-t is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.13. 17:01:12

Andris írta:
2023.01.13. 15:18:13
A jelenlegi keretnek égető szüksége van rá
tegnap sokadjara bebizonyosodott h semmi szukseg ra. van egy standard 3as, ami kiegeszulhet a kessie, sr, torre hármassal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.13. 16:35:33

Andris írta:
2023.01.13. 15:18:13


A jelenlegi keretnek égető szüksége van rá, ha nem is kezdőként, egyébként pedig a Camp Nou imádja. Nagy átlagban nem rajta próbálják levezetni az emberek a klubbal kapcsolatos frusztrációjukat, ilyen szempontból a fórum a lehető legkevésbé reprezentatív mintavétel. Bár ez általánosan igaz mindenre, az interneten vehemensen vagy legalábbis rendszeresen kommentelők és hozzászólók nagyon torz képet festenek a valósághoz képest.
Nem egészen értem, mire gondolsz. Nem olyan jó a teljesítménye, hogy fix kezdő legyen, de attól még nem követelik a fejét.
Maga az, hogy úgy fejezi be, hogy nem kezdő, szaggatja a babérait. Mennél később megy ki az USA-ba, vagy máshová, annál kevésbé valószínű, hogy ott a csodájára járjanak.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 15:18:13

bunga írta:
2023.01.13. 10:35:22
Vajon miért nem képes Busi szépen búcsúzni?
A jelenlegi keretnek égető szüksége van rá, ha nem is kezdőként, egyébként pedig a Camp Nou imádja. Nagy átlagban nem rajta próbálják levezetni az emberek a klubbal kapcsolatos frusztrációjukat, ilyen szempontból a fórum a lehető legkevésbé reprezentatív mintavétel. Bár ez általánosan igaz mindenre, az interneten vehemensen vagy legalábbis rendszeresen kommentelők és hozzászólók nagyon torz képet festenek a valósághoz képest.
Nem egészen értem, mire gondolsz. Nem olyan jó a teljesítménye, hogy fix kezdő legyen, de attól még nem követelik a fejét.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.13. 10:35:22

Vajon miért nem képes Busi szépen búcsúzni?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.11. 12:45:01

Chino írta:
2023.01.11. 10:46:32

Nem véletlen, hogy a jh. poszt mögött a középpálya a prioritás. (Persze az anyagi tényezők is befolyásolják). Ezért megyünk gőzerővel Kantéra, aki szerencsére komoly hajlandóságot is mutat erre. Évekig a világ egyik, ha nem a legjobbja volt azon a poszton és a 31 év nem is igazán problémás, illetve Rúben Neves aki kalapban van (bár ő Xavinak állítólag nem olyan szimpi) és nagyon könnyen mozdítható, mert a klubja is szabadulna tőle, mivel nem hosszabbít és mindenképpen távozni akar, leginkább a Barca a prioritás számára. Az előbbi ráadásul ingyen érkezhet. Ahogy Tielemans is kalaban van, bár ő nem tipikus vkp, de ki tudja. A francia viszont nagyon esélyes, mivel a Chelea számára elég előnytelen szerződést kínál.
Nem akarok offolni, mindezzel annyit akartam mondani, hogy Xavi és a vezetőség is látja, hogy mi a prioritás és Busquets számára is csak egy 6 hónapos szerződést kínálnak fizetés felezéssel. Nekem ebből az jön le, hogy nem akarnak nyáron mindenképp hozni valakit, aki csupán félmegoldás és nézhetjük évekig, miközben sírunk, hogy minek kellett egy ilyet leigazlni. (ahogy ez rengeteg igazolásunkkal megy)

Jó esélyt látok arra, hogy ez a trió lesz nyomatva, de nem építhetünk rájuk. Évi 50-60 meccset plusz a válogatottat, egész tavasszal heti két meccs ritmusban nem lehet végignyomni, még ha van is egyfajta rotálás. És az, hogy ilyen fiatalok igenis számít, mind mentális, mind fizikai fáradtságban. Ez pedig pont a szezon legfontosabb szakaszára jöhetnek ki.
Arról nem beszélve, hogy benne vannak a pakliban huzamosabb ideig tartó sérülések és akkor olyan ember kell pótlásra, akivel nem romlik szignifikánsan a középpálya. Nekem speciel Nicoval kapcsolatban vannak fenntartásaim. A tavalyi szezonja nem volt igazán mérvadó, Egyrészt szinte mindig kkp pozícióban játszott, másrészt még csak az első éve volt. Hozott egy korrekt teljesítményt, de még nem robbant,ami nem is volt elvárható. A Valenciában eddig nem tudott meghatározó ember lenni, inkább ilyen 20-25 perces játékos volt, akkor sem Busi helyén játszott, Guillamónt nem tudta megszorongatni. Bár kölcsönjátékosnak nagyon nehéz kiharcolni a helyet. Ráadásul, most le is sérült.
Szóval én vele kapcsolatban nagyon komoly fenntartásaim vannak, még De Jong mögött sem látnám biztosnak, túl fontos és felelőssségteljes pozíció, hogy lehessen vele számolni. Legalábbis én így látom.
Egy Pedri-Gavi-De Jong-Kanté kvartett szerintem jól nézhetne ki, ha emögött lenne egy Busi, engem nem zavarna, feltéve ha konstansan mögötte lenne.
Na jó, de még mindig kicsit másról beszélünk. Amikor arról beszélünk, hogy Busi helyére hozunk/hoznánk valakit, akkor az nálam azt jelenti, hogy a 3 középpályást használó rendszerünkben a gálakezdő hátsó pozíciójára keresünk embert, ráadásul hasonló tulajdonságokkal, mint Busi.
Szerintem ilyenben nem gondolkodunk, ez egyelőre Frenkie lenne. Legalábbis én ezt tartanám jó gondolatnak. Hogy rotációra, tehermentesítésre, egyáltalán variációs lehetőségnek amúgy akarunk igazolni (ha tudunk), az más kérdés, nem egészen a Busquets pótlása témakör.
Zárójeles megjegyzés: Szerintem túlságosan elhiszitek továbbra is ezeket az újságírói képzelgéseket. Attól, hogy minden nap megírják, hogy valaki iránt érdeklődünk ,még nem jelenti, hogy gőzerővel megyünk valakiért. Csak azt, hogy a kötelező fieldwork megvan az ügynökeink részéről. Érdeklődünk, tárgyalgatunk, feltérképezzük a lehetőségeket. Rosszabb eseten meg még ez se igaz. Én pl ezt a Kanté meg Neves dolgot egyáltalá nem venném komolyan, főleg nem így Január közepén.

A másik téma: amikor azt mondom, hogy erre a hármasra építünk, akkor nem arra gondolok, hogy ők megvannak hárman, és rábólinthatunk, ki van pipálva a középpálya. Hanem arra, hogy nem fogunk se nagy neveket, se nagy ígéreteket igazolni. Második sort, meg alternatív kiegészítő embereket keresünk majd, mert erre a hármasra gondolunk jelenleg úgy, mint az alap kezdő, a legerősebb hármas (általánosságban).
Jöhet Kanté tőlem, vagy hozhatnak akit akarnak, ha belefér, csak olcsó legyen, és tisztázott legyen, hogy nem a kezdőbe jön, hanem egyértelmű negyedik embernek. Maximum jól járunk, és mégis kinyom valakit majd, de ne ennek megfelelően tervezzünk meg költsünk.

Nicoval kapcsolatban is természetesek a fenntartások, de mondjuk szerintem Gattuso egy kutyaütő edzőként, előtte meg nálunk szinte egyáltalán nem kapott lehetőséget. Mikor kényszerből szinte folyton játszott (Gavival egyetemben), akkor szerintem mindketten egészen parádésak voltak. Remélem, hogy meglátjuk majd, mire képes, ha minden héten játszhat Xavi alatt valamennyit.
Összességében, én középpályán igenis a meglévő emberekre és az utánpótlásra építenék, mert a pálya másik harmadaiban egyértelmű hiányposztjaink vannak, közben meg pénzünk az nincs.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.11. 10:46:32

Andris írta:
2023.01.10. 22:20:56
Messa írta:
2023.01.10. 11:56:57

Nem értek egyet, a jobbhátvéd mellett egyértelműen Busi posztja a prioritás, és szerencsére Laporta is látja ezt, legalábbis minden nyilatkozatában utal rá, hogy gőzerővel keresik a megoldást a pálya közepére. A legmagasabb szinten, a BL ki-ki meccseken ő már nem elég, megeszik fizikálisan, sokszor bebizonyosodott sajnos. Hogy kivel tudjuk pótolni, az viszont nagy kérdés.
Szerintem félreértjük egymást, bár én leírtam, hogy Busira 4./5. emberként számítanék a jelentős fizetéscsökkentés mellett is.
Hogy Laporta mit nyilatkozik, az nálam semmit nem nyom a lattban, régesrég ellehetetlenítette már azt, hogy komolyan vehessem amiket mond.
Azt figyelem amit Xavi mond, meg főleg amit tesz. Meg persze van saját elképzelésem is.
Szóval a félreértés: nálam megvan Busi utánpótlása, Frenkie személyében. Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy olyna középpályást tudjunk igazolni, akivel megváltozna az a véleményem, miszerint a Gavi-Pedri-FdJ nálunk a követktező 5-8 év alap középpályája, legalábbis jelen állás szerint erre építenék.
Akkor meg csak az jöhet szóba, hogy a Busi helyett igazolt középpályást egy 4./5. számú tartaléknak igazoljuk. Erre meg én a klub jelen helyzetében nem pazarolnék se fizetést, se igazolási díjat, se energiát. Ahogy írtam: hacsak nem történik gyökeres fordulat, és már minden valódi hiányposztra igazolás után is marad pénz, akkor én megpróbálnám Busit marasztalni említett feltételek mellett, és Nico meg további utánpótlásból érkezők mellett a padon tartanám.
Nem véletlen, hogy a jh. poszt mögött a középpálya a prioritás. (Persze az anyagi tényezők is befolyásolják). Ezért megyünk gőzerővel Kantéra, aki szerencsére komoly hajlandóságot is mutat erre. Évekig a világ egyik, ha nem a legjobbja volt azon a poszton és a 31 év nem is igazán problémás, illetve Rúben Neves aki kalapban van (bár ő Xavinak állítólag nem olyan szimpi) és nagyon könnyen mozdítható, mert a klubja is szabadulna tőle, mivel nem hosszabbít és mindenképpen távozni akar, leginkább a Barca a prioritás számára. Az előbbi ráadásul ingyen érkezhet. Ahogy Tielemans is kalaban van, bár ő nem tipikus vkp, de ki tudja. A francia viszont nagyon esélyes, mivel a Chelea számára elég előnytelen szerződést kínál.
Nem akarok offolni, mindezzel annyit akartam mondani, hogy Xavi és a vezetőség is látja, hogy mi a prioritás és Busquets számára is csak egy 6 hónapos szerződést kínálnak fizetés felezéssel. Nekem ebből az jön le, hogy nem akarnak nyáron mindenképp hozni valakit, aki csupán félmegoldás és nézhetjük évekig, miközben sírunk, hogy minek kellett egy ilyet leigazlni. (ahogy ez rengeteg igazolásunkkal megy)
Andris írta:
2023.01.10. 22:20:56
Peter írta:
2023.01.10. 14:35:01
A középpálya teherbíró képessége és annak a minősége nagyon fontos tényező. Ezt láthattuk az Atleti ellen is, nem volt kellő válaszunk amikor átvették az irányítást.
Valamennyi jelenlegi középpályásunk más más erényekkel rendelkezik, de komolyabb ellenfél ellen, nagyobb nyomás alatt egyikük sem képes 90 perces komplett mérkőzésre. Vagy fizikálisan vagy mentálisan vagy mindkettőben elfogy Pedri és Gavi is. Ez így Busival kiegészülve egy komolyabb igénybevételű éles meccsen egyáltalán nem stabil megoldás.
Egyedül Frenkie - de ő is csak akkor, ha "nagyon egyben" van - lehetne képes a mai középpályán ilyen terhelést elbírni, de jól jönne mellé egy komolyabb segítség.
Peter, azért nem értek egyet, mert Pedri és Gavi nagyon fiatalok, és se az idei nyári felkészülés, se a vb menetrend nem segített nekik. Szerintem ezeket figyelmen kívül hagyod, simán lehet rájuk építeni. A hangsúly az építésen van. Nyilván ők törpék, de attól még bírhatják fizikailag és fejben is a 90 percet, ahogy Xavi és Iniesta is bírták. Semmi akadályát nem látom, hogy a legmagasabb szinten helyt álljanak a jövőben, teljes meccseken. Nyilván van olyan opció bármelyiküknél (de Frenkinél, és bármilyen új igazolásnál is), hogy végül nem tudnak fejlődni és nem bírják fizikailag, vagy fejben. De jelenleg semmi okot nem látok arra, hogy ezt feltételezzem. Akkor meg minek költekezni? Még ha lenne miből, akkor sem hiszem, hogy kéne. Így meg végképp nem.

Jelenleg ott tartunk, hogy egy rendkívül fizikális rangadót kellett lejátszani tegnap előtt (az Atleti talán egész európában a legkeményebb ellenfél ilyen szempontból), és a négy középpályásunkból nem a tini törpéket, és nem a nyugger Busit, hanem egyedül Frenkiet kellett lehozni még a 60. előtt, annyira alulteljesített. A többiek se remekeltek, de ... Ez csak egy pillanatnyi látlelet, az egyetlen következtetés, amit le kéne vonni belőle: a játékosok állapota és képességei a legkevésbé sem konstansok, már rövid távon sem, hosszútávon meg még kevésbé. Ha igazolásokról, a klub jövőjéről beszélünk, akkor a játékosok fejlődési potenciáljában kell gondolkodni, nem a pillanatnyi állapotukban.
És persze mégegyszer: azt se lehet figyelmen kívül hagyni, hogy más posztokra olyan játékosunk sincsen, aki 10 percig meg tudná oldani elfogadható szinten. Meg azt se, hogy nincs pénzünk azonnali megoldásokat vásárolni (még ha el is hinnénk, hogy most másképp lesz, mint az elmúlt 20 évben, és nem csak 10ből 3 játékos fog beválni).

Összegezve, szerintem Pedri, Gavi, Frenkie olyan hármas, akiket minenek előtt nyomatni kell a következő 1-2 évben, vakulásig, mert bennük van a potenciál, hogy a világ legjobb kp-je legyenek.
Jó esélyt látok arra, hogy ez a trió lesz nyomatva, de nem építhetünk rájuk. Évi 50-60 meccset plusz a válogatottat, egész tavasszal heti két meccs ritmusban nem lehet végignyomni, még ha van is egyfajta rotálás. És az, hogy ilyen fiatalok igenis számít, mind mentális, mind fizikai fáradtságban. Ez pedig pont a szezon legfontosabb szakaszára jöhetnek ki.
Arról nem beszélve, hogy benne vannak a pakliban huzamosabb ideig tartó sérülések és akkor olyan ember kell pótlásra, akivel nem romlik szignifikánsan a középpálya. Nekem speciel Nicoval kapcsolatban vannak fenntartásaim. A tavalyi szezonja nem volt igazán mérvadó, Egyrészt szinte mindig kkp pozícióban játszott, másrészt még csak az első éve volt. Hozott egy korrekt teljesítményt, de még nem robbant,ami nem is volt elvárható. A Valenciában eddig nem tudott meghatározó ember lenni, inkább ilyen 20-25 perces játékos volt, akkor sem Busi helyén játszott, Guillamónt nem tudta megszorongatni. Bár kölcsönjátékosnak nagyon nehéz kiharcolni a helyet. Ráadásul, most le is sérült.
Szóval én vele kapcsolatban nagyon komoly fenntartásaim vannak, még De Jong mögött sem látnám biztosnak, túl fontos és felelőssségteljes pozíció, hogy lehessen vele számolni. Legalábbis én így látom.
Egy Pedri-Gavi-De Jong-Kanté kvartett szerintem jól nézhetne ki, ha emögött lenne egy Busi, engem nem zavarna, feltéve ha konstansan mögötte lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.11. 09:53:46

Mondjuk szerintem nálunk kifejezetten sok játékos épül le a brutális nyomás és a speciális játékrendszer miatt, amibe megpróbáljuk begyömöszkölni, sokszor posztidegen helyen. És azért nem mindenki Messi meg Neymar, hogy 3-4 poszton tudjanak top teljesítményt hozni.
De Busquets-et amúgy szerintem senki nem démonizálja. Én legalábbis nem láttam azt, hogy valaki kifejezetten nekimenne, sokkal inkább az egész jelenség a probléma, hogy mindenki mindenáron játszatja, bárki helyett. Itt is, a spanyoloknál is. És már egy ideje mindenhol bőven alulteljesít minden értelmezhető konkurenciával szemben, és ez sajnos egyre látványosabban jön elő a meccsekben, de főleg az eredményekben. Önmagában nincs, vagy nem lenne ezzel semmi baj, idős, ami nála kicsit hatványozottan jelent meg, mert eleve lassú volt. Csak az, hogy van két top védekező középpályásunk, még ha különböző profilúak is, és még helyettük is ő kezd, az zavaró. Nekem főleg az volt nagyon fájdalmas, hogy nyáron még Nicoval is mennyivel gördülékenyebb és biztonságosabb volt a középpálya, pedig neki sem az a fő posztja, fiatal, és nem is feltétlenül egy elit játékos.
Ráadásul ez az egész nem is előremutató, mert hamarosan úgyis elmegy, akár most nyáron, akár kicsit később.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.01.11. 07:21:46

Ez a szelektív látásmód, amit itt megy, már abnormális.

Amennyiben egy ereje teljében lévő játékosunk hibázik vagy egyszerűen nem nyújt megfelelő teljesítményt (pedig némelyikért brutális pénzt adtunk ki és/vagy a fizetése sem aprópénz), azt mintha nem szabadna észre venni, vagy természetesnek veszik sokan.

Persze jár a dédelgetés sokszor olyan játékosnak is, aki még képtelen volt (de lehet, hogy lesz is), megszolgálni azt, hogy egy ilyen clubban játszik.

Az elmúlt évtizedben számtalan játékost vettek itt brutális pénzekért, fizetésért, akik sem itt, sem utána máshol meg sem közelítették azt a teljesítményt, amibe az itteni jelenlétük került.
Ezek nem leépültek (egy agyonfizetett profi sportolónál ezen a szintem max. a sérülést lehetne ilyen "bűnös" faktornak venni), hanem egyszerűen túlárazott emberek, akiknek ha volt egy-két jó évük vagy fejsejlett bennük a potenciál, azt itt jelentősen túlfizették.
Van ilyen, csak itt túl sok hasonló eset történt.

Persze, egy olyan játékost, aki több társával együtt lehetővé tette az általuk elért sikerek által, egy milliárdos költségvetési pozíció megteremtését, hogy ezáltal később gyengébb szintű játékosokat - akár horribilis pénzért - leigazoljanak és/vagy túlfizessenek, most démonizálni kell, miközben csak a teljesítmény alapján még rá sem szolgálna, ha mindenkit ugyanolyan szigorú mércével néznének.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.10. 22:44:31

Van fél évünk még, hogy eldőljön. :)
Én erőteljesen arra számítok, hogy a hátralévő liga és el meccseken Busi csak negyedik lesz játékpercekben, kezdőtagságokban. Feltéve persze, hogy mindenki egészséges marad, és pl Frenkie nem nyújt kifejezetten hosszú távon is mindig olyan rossz teljesítményt, mint az Atleti ellen vasárnap.

Ha mégse így lesz, akkor fejet hajtok, és elfogadom az érvet, hogy már a keretbeli jelenléte önmagában is kártékony a jövőre nézve.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése