Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.21. 19:30:20

Piqué interjú önmagáért beszél. Öt éve ugyanazokat mondja és mindíg van még olyan, aki ezt elhiszi. Erre mondja azt a közmondás, hogy amíg lósz.r van, veréb is van.
Barto papával cinkostárs, semmivel sem különb nála.
Amíg itt van, ez az öltöző a morális csőd.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.19. 16:24:22

sansz írta:
2021.02.18. 14:47:58
Pont nem a pénz a leglényegesebb pont, hanem az, hogy hogy fognak rá emlékezni az emberek. Az tisztán látható, hogy a szurkolók már szeretnék, ha távozna, eljutott idáig, ahelyett, hogy ezt még emelt fővel megtette volna. Hogy nem a pénz számára a legfőbb prioritás - elsőként jelentette be, hogy elfogadja a fizetéscsökkentést -, az még inkább azt támasztja alá, hogy fölösleges már maradnia. Ha a pénz lenne számára a legfontosabb, az egy indok lenne a maradásra. Ha nem, az viszont pont azt támasztja alá, hogy abba kéne neki ezt már hagynia.

Lehetne még kiegészítő ember, egyébként is mindig a bő keret híve voltam, hogy sérülések esetén bármikor kényelmesen lehessen válogatni, és a rotáció miatt is fontos. Hogy ő ezt a peremszerepet elfogadná-e, azt kétlem. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az utóbbi években jócskán lerombolta az imázsát. Kár érte. Persze, ha őt ez egyáltalán nem érdekli, az más.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.02.18. 16:17:37

sansz írta:
2021.02.18. 14:47:58
Biztos van ilyen is, de most Piqué esetében nem erről van szó. Nyilván a Barcától kap olyan fizut, mint egy magyar kistelepülés összes lakója, de ő befutott üzletember és valójában ebből van a pénze.
Piqué nagy barca fan, ezt nem vehetjük el tőle ez tartja ott és persze a tehetsége. [/quote]

Egyetértek, nem hiszem, hogy Piqué csak a pénzért csinálná.
Talán az egyik leggazdagabb futballista lehet a világon. Ugye Ő az arca egy új teniszliga indításának is ami több milliárdos üzlet is lehet, emellett kimondottan gazdag családból származik.
Ha jól emlékszem a saját anyja monda róla régebben, hogy neki minden összejön az életben.
És tényleg nem vehetjük el tőle, hogy igazi Barca fan, szerintem is ez tartja Őt itt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.02.18. 14:47:58

gránit írta:
2021.02.17. 20:20:03



Ez a focira is igaz. Sokan túl sokáig nyomják, valószínűleg az eszeveszett fizetések miatt, amit sajnálnának otthagyni. Így ami eurómilliót ki tudnak facsarni a pályafutásukból, azt kifacsarják. Piqué is simán visszavonulhatott volna a 2016-2017-es szezon után, legkésőbb 2018-ban. Akkor most hiteles is lenne a megmondóemberkedése, hogy "bezzeg a mi időnkben", és ez esetben igaza is lenne.

Biztos van ilyen is, de most Piqué esetében nem erről van szó. Nyilván a Barcától kap olyan fizut, mint egy magyar kistelepülés összes lakója, de ő befutott üzletember és valójában ebből van a pénze.
Piqué nagy barca fan, ezt nem vehetjük el tőle ez tartja ott és persze a tehetsége.

Sok játékosnál a kellő önkritika hiánya ami itt tartja őket és az, hogy egykoron nagyon jók voltak. A Barca azt szívja meg az utóbbi években, ami jó volt előtte. Ha csak egy játékos öregedett volna ki "A" csapatból, akkor azt pótolja. Mikor egymás-után teszik ezt, az nagyon nehézzé teszi az egészet.
Piqué szerintem világklasszis védő volt, mellesleg most sem annyira rosszak a statjai és egyik "öregnek sem" mint amennyire megy ellenük a gyűlölködés (Kivéve Messi ellen).

Ha Piqué egy közepes kis védő lett volna, akkor picit lassul, kikopik, lecserélődik. De Piqué még lassulva sem olyan rossz. Nem olyan jó, hogy azt hozza, amit szeretnénk, de nem olyan rossz, hogy "bárkire" lecseréljük.
Busira is igaz és Messire is, sőt, Albára is.

Iniesta és Xavi megérezte, hogy eljött az idő, hogy levezessenek és keressenek egy mázsa pénzt. Mindkettőjükben benne lett volna még akár 3 év is, de mind egyre szenvedősebb lett volna. És biztos vagyok benne, hogy Init is ugyanúgy mentegetnék, hogy csak önmagához képest gyengébb, mint most Messit... Ez már a lejtmenet közepe, mikor ez az érv. Erőltetnék, adna gólpasszokat, de kevés lenne, hogy igazi eredményt érjünk el. Mindenki mást szidnánk, csak őt nem, mert papíron hozna gólpasszokat. Hogy a meccs mekkora részéből vonná ki magát, döntene rosszul a fáradtságtól és lenne emberhátrány,. azt meg senki nem nézné.
Ehhez önkritika és intelligencia kell, ami ilyen formában egyik ittmaradt öregünkben sincs benne. De mellesleg nehéz is, ha 10+éve isnetítenek valakit.

Nem a Barca az első és nem az utolsó, aki beleesik ilyenbe. Tényleg extrém nehéz igazi klasszis játékost elővenni, bántani és elküldeni, miközben még sántán és 70 évesen is bennük van, hogy világszinten fociznak perceket. Csak nem 90-et és nem egy teljes bajnokságban. És bármennyire is utálják sokan Busit (én is kritizálom sokat) valójában nagyon nehéz objektíven megítélni. Vannak olyan labdaszerzései, ütempasszai, amire képtelen lenne a posztján a világ legjobbja is. A mérleg másik oldalán a rosszabb részt meg ismerjük. És ki lehet tenni örökre Busit, lehet bízni abban, hogy az utódja kevesebbet hibázik, de szinte biztos, hogy extra jót is kevesebbet fog nyújtani.

Szerintem a Barca jelenlegi, az utóbbi években sorozatban bukó öregjei tök jók volnának erős kisegítő emberként. Egyáltalán nem szégyen, hogy Piqué az ő korában már nem állít meg mindenkit egyedül, az meg pláne nem, hogy Messi nem bír egész meccset.Messi semmivel nem nyújtana kevesebbet, ha egy félidőt játszana és mondjuk Puigot váltaná. Busi neccesebb, de még rá is azt mondom, hogy stabilizálni a középpályát 20 percre teljesen jó megoldás. Ahogy Piquét is be lehetne tenni harmadik belsővédőnek, ha nyomás alatt vagyunk.
De itt jön a szurkolók által táplált egójuk, az üzleti részek (a tvnéző akkoris rájuk kíváncsi, ha nem jók), és az, hogy ki-ki a maga posztján még mindig villant nem is egy extrát, amit csodálunk. Ezek gátolják a szép búcsú lehetőségét. Az edző meg vagy kirakja őket a csapatból - háborúskodást okozva, vagy nem. De úgy néz ki Piqué-ék sem adnak középút lehetőséget.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.17. 23:59:59

gránit írta:
2021.02.17. 20:20:03
Azon gondolkoztam még el, hogy miért van az, hogy manapság sok sportoló nem tud tisztességgel, időben visszavonulni.
Én nem bánnám, ha visszavonulna.
De a jelenleg bevethető középső védőink közül még mindig ő a legjobb.
Umtiti, Lenglet is visszavonulhatna :lol:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 23:43:05

gránit írta:
2021.02.17. 20:20:03
Azon gondolkoztam még el, hogy miért van az, hogy manapság sok sportoló nem tud tisztességgel, időben visszavonulni.
Egyéni sportokban régebben előfordult.
Fociban egy valóban sztár egy usa, japán, arab levezetés alatt talán több pénzt is kereshet, ha már a pénzről lenne szó....
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.17. 21:44:30

jarvis írta:
2021.02.17. 20:35:54
MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 20:15:34
Nero. írta:
2021.02.17. 19:43:03
https://www.fcbarcelona.com/en/news/187 ... nd-lenglet

Még 3 szezon. Zseniális.
Lenglet Pique? visítok :lol: :lol: :lol:
Szerintem Umtitivel és Dembelével is azonnal hosszabbítani kell, nehogy elkapkodják előlünk.

Egyáltalán az ideiglenes vezetés miért hosszabbít velük? Nem lehet hogy a fizucsökkentés miatt lett új szerződés?
Ez még októberben volt, mielőtt Bartomeu meg a bandája lemondott. De igen, ez a Lenglet-Pique hosszabbítás kicsit ilyen utolsó döfés volt :D
Én úgy tudom ennek a hosszabításnak anyagi okai voltak, a megállapodás szerint most semmi fizut nem kapnak, majd az így elmaradt fizut később rendezik meg kapnak cserébe egy grátisz évet :D
Na csak ennyire volt egy állat Baromteu, neki mindegy volt, csak a könyvelők valamit áttoljanak a Ligán fizetési plafonok mellett, mindegy kit igazol, csak valami drága hangzatos dolog legyen, ő egy politikus, és mint a legtöbb nem a saját pénzével játszó lovag egy látszat színházat hozott létre a pártolóknak, a katalán hangadó játékosokat busásan meg(le?)fizetve így biztosítva a helyét. Persze mint a legtöbb esetben ez a sérülékeny modell addig tartott amíg nem jött valami komolyabb gond.
Csak hogy tisztázzuk, ha nincs korona, még mindig ő az elnők, és lett volna pénz kb. 200 milláért hozni valakit, Coutit meg Dembit csereberébe rakni, még komoly védőnk is lett volna.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.02.17. 20:35:54

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 20:15:34
Nero. írta:
2021.02.17. 19:43:03
https://www.fcbarcelona.com/en/news/187 ... nd-lenglet

Még 3 szezon. Zseniális.
Lenglet Pique? visítok :lol: :lol: :lol:
Szerintem Umtitivel és Dembelével is azonnal hosszabbítani kell, nehogy elkapkodják előlünk.

Egyáltalán az ideiglenes vezetés miért hosszabbít velük? Nem lehet hogy a fizucsökkentés miatt lett új szerződés?
Ez még októberben volt, mielőtt Bartomeu meg a bandája lemondott. De igen, ez a Lenglet-Pique hosszabbítás kicsit ilyen utolsó döfés volt :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 20:22:10

Barcahun írta:
2021.02.17. 19:11:24
Vakmacska írta:
2021.02.17. 18:54:04
Kálmi bácsit idehoznánk azt hiszem nem lenne ideje Griezlánynak befonni a haját meccsre addig gyakoroltatná vele a labdarúgást =P~ =P~
Biztos rákérdezne, hogy b..i-e vagy :D :D :D :D

Puyol pedig... lehet, hogy én leültetném másodedzőnek magam mellé a padra.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.17. 20:20:03

Peter írta:
2021.02.17. 19:50:22

Jól felforrósodott a meccs után az egész fórum. Korábban annyi mindent "kifórumoztunk" már, hogy most csak ismételgetni tudnék. Haldokló oroszlánba (na nem Piquére gondolok, mert ő sosem volt oroszlán, hanem a csapatra) belerúgni pedig nem stílusom....
Igen, itt nem is a káromkodás volt az "érdekes", hanem az, hogy egy olyan ember akarta megmondani a tutit, akinek a teljesítménye már nagyon régóta nem jogosítja fel őt arra, hogy bárkit leugasson (mert eredendően nem is egy konkrét személyt szidott meg, hanem az egész csapatnak megmondóembereskedett, amit láthatóan nem fogadnak el tőle a csapattársak, mert ő ehhez egyszerűen nem elég jó játékos, hogy ezt megengedhesse magának).

Azon gondolkoztam még el, hogy miért van az, hogy manapság sok sportoló nem tud tisztességgel, időben visszavonulni. Erről Wéber Gábor beszélt annak idején a Forma-1-gyel kapcsolatban, hogy a pályafutások irreálisan kitolódtak. És valóban, 35-40 év között sokan ottragadnak a mezőnyben, és tépik le a leveleket a jól megtermett babérkoszorújukról. Nico Rosberg volt egy érdekes ellenpélda, aki egy szerencsés szezonban meg tudta verni a sok kieséssel küszködő Hamiltont. Tudta, hogy ilyen éve többet nem lesz, így a csúcson, dicsfénnyel övezve hagyta abba, ahelyett, hogy még lehúzott volna x szezont Hamilton árnyékában. Ehelyett abszolút a csúcson hagyta abba, és semmilyen negatívumot nem lehet a pályafutásához társítani, semmilyen kiégett, fogatlan oroszlán-feelinggel nem rombolta le az addigi eredményeit.

Ez a focira is igaz. Sokan túl sokáig nyomják, valószínűleg az eszeveszett fizetések miatt, amit sajnálnának otthagyni. Így ami eurómilliót ki tudnak facsarni a pályafutásukból, azt kifacsarják. Piqué is simán visszavonulhatott volna a 2016-2017-es szezon után, legkésőbb 2018-ban. Akkor most hiteles is lenne a megmondóemberkedése, hogy "bezzeg a mi időnkben", és ez esetben igaza is lenne.

Egy másik ok lehet az is, hogy a mai sztársportolók kicsi gyerekkoruk óta robotként vannak nevelve. Hol vannak már azok az idők, amikor Patrick Ewing meg David Robinson kamaszkorukban kezdtek el versenyszerűen kosarazni, és néhány éven belül a világ legjobb centerei lettek. A mai sztársportolók már kicsi gyerekkoruk óta mint a gépek, erre vannak felkészítve, így lehet, hogy ők nem igazán értenek máshoz, és a nagy részük nehezen találná fel magát az élet más területein. Így amíg tudnak, sportolnak.

Ehhez képest, megint az F-1, Lauda pilóta lett és légiközlekedési társaságot alapított, Jody Scheckter bio-farmer lett, és szimulátor-céget is alapított, Nelson Piquet műholdakon dolgozott, Thierry Boutsen a repülőgép-bizniszben találta fel magát, Häkkinen alkoholistákat szoktatott le az ivásról stb-stb. Ezek az arcok mind vissza tudtak időben vonulni, és nem maradtak még évekig a sportágban pofozógépnek. Ahogy Häkkinen is látta, hogy gyengül a csapata, és már ő sem olyan jó, hogy megverje Schumachert, 33 évesen visszavonult. Maradhatott volna még évekig, jó pénzeket keresni, miközben Schumacher bucira veri? Persze. De minek? Hogy így emlékezzenek rá az emberek? Így meg megmaradt mindenki emlékezetében úgy, mint aki egyenrangú ellenfele volt Schumachernek, és le tudta őt győzni.

Hogy Piqué-nek miért hiányzik még ez...? A pénz nyilván sokat dob a latba. Ezt még meg is lehet érteni. A szükséges önkritika nélkül viszont ez nagyon gáz. Amikor valaki játssza az alfa hímet, és rajta kívül senki nem tekint rá így, csak ő saját magára... Ciki.

+ Ha már Mészöly Kálmán szóba került, ő 30 éves sem volt még, amikor elmondta, hogy "a mi időnk lejárt", és egy év múlva vissza is vonult a válogatottságtól. Abban a generációban már valóban nem volt több. Igaz, a következő rosszabb lett, de akkor ezt nem lehetett tudni, csak azt, hogy az Albert-Mészöly-féle generációban már nincs több, így a generációváltás abban a pillanatban logikus volt. Ezt pedig a játékosok is tudták.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2021.02.17. 20:36:08-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 20:15:34

Nero. írta:
2021.02.17. 19:43:03
https://www.fcbarcelona.com/en/news/187 ... nd-lenglet

Még 3 szezon. Zseniális.
Lenglet Pique? visítok :lol: :lol: :lol:
Szerintem Umtitivel és Dembelével is azonnal hosszabbítani kell, nehogy elkapkodják előlünk.

Egyáltalán az ideiglenes vezetés miért hosszabbít velük? Nem lehet hogy a fizucsökkentés miatt lett új szerződés?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 19:50:22

gránit írta:
2021.02.17. 14:41:48
Amúgy tényleg nagyon nagy szükség lenne egy Puyol-típusú karakterre, csak Piqué nem az. Ő annak képzeli magát, de nem az.
Jól felforrósodott a meccs után az egész fórum. Korábban annyi mindent "kifórumoztunk" már, hogy most csak ismételgetni tudnék. Haldokló oroszlánba (na nem Piquére gondolok, mert ő sosem volt oroszlán, hanem a csapatra) belerúgni pedig nem stílusom....
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.17. 19:43:03

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.17. 19:11:24

Vakmacska írta:
2021.02.17. 18:54:04
hogy a csúnya beszédre egy klasszikust idézzek:

https://www.youtube.com/watch?v=AQg9u98bSnM

https://www.youtube.com/watch?v=D4jqoYHGGDM
Kálmi bácsit idehoznánk azt hiszem nem lenne ideje Griezlánynak befonni a haját meccsre addig gyakoroltatná vele a labdarúgást =P~ =P~
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.02.17. 19:05:28

Kedves szomszed jobaratom tudna errol meselni. Egyutt fociztunk sok even at, ritka volt az a meccs, ahol nem kuldtuk el egymast melegebb eghajlatra. Mindezektol fuggetlenul meccs utan ugyanakkora baratsag volt, mint azelott. Mivel lenne kulonb ez magasabb szinten?
Mindketten "csovesek voltunk", ok sem az intelligenciarol/ muveltsegrol hiresek, a penztol meg nem leszel kulonb az ember, sot...
kar ezert Piquet hibaztatni, a szive a palyan volt. Fizikailag sokat nem tudott hozzatenni, az mas kerdes
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 18:54:04

hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 17:37:38

Barcahun értem amit mondasz. El se tudjuk képzelni, hogy micsoda “játszmák/fúrások” mehetnek egy ilyen öltözőben. Főleg ahol millió ajrókért megy a verseny. Jelenleg itt tart a Barcelona és még mindig úgy érzem nem ez a gödör alja.... :roll:
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.17. 16:50:57

hau30 írta:
2021.02.17. 16:03:18
Barcahun írta:
2021.02.17. 15:10:32
Húha vannak itt érdekes vélemények =P~
Az látszik a legtöbb ember még csak tévébe látott focipályát, csúnya beszéd :( :shock: jujj :D most komolyan =P~ Azt hogy egymást anyázzák nem jelenti azt, hogy nincs egység, vagy utálják egymást.
Majdnem magzat korom óta valamilyen csapatban focizok. Ebben a 40 akárhány évben hallottam egy-két összeszólalkozást hol csapattársak között, hol ellenfelek között.Amikor valaki így beszélt a csapattársával annak elég durva következményei voltak mégha utána kibékültek akkor is. Szóval van egy különbség a hangos “koordinálás” és a nyilvános megalázás között. Nekem ez inkább megalázásnak tűnt. Főleg úgy, hogy több millió emberhez eljuthat a hanganyag. Akkor sem engedhet meg magának ilyet egy csapattárs, ha fitymája alá tetováltatta, hogy Barca forever! Itt minimum nyilvános bocsánatkérést kellene tennie Piquenek, bár nem fog szerintem és ezzel be is bizonyítja azt, hogy ő nagy ívben tesz arra, hogy milyen a csapatmorál. Szóval ő egy vezéregyéniség és klubikon.
Azt hogy ebben volt némi megalázási szándék nem tudom vitatni, jogosságát sem, ahogyan Griez visszatámadása is ilyen szempontból adja, mármint Piqq se jobb.
Ugyanakkor aki ismeri az öltözői hierarchiát tudja, hogy is van ez, én nem Piquet akarom védeni, de egyszerű tény, amit leírtam (mármint az a részt nem idézted, de az) ennek igazságosságát lehet vitatni, de létezését már nem.
Ha pedig magzat korod óta tudod, hogy is megy ez nincs min meglepődni, már bocsi de az hogy ez, vagy a PSG meccsen a negruzás egyátalán napvilágott látott csupán az üres lelátó műve =P~ =P~
Most komolyan mit gondoltatok (nem csak Te rád gonolok) mi megy a pályán? Vagy mikor takargatják a szájukát éppen egymás PIN kódját mondják :twisted: ez még semmi, fogalmatok nincs miket mondanak egymásnak.
És lehet csak NB3-ba voltam, de mai napig számos barátom van NB1-be, Portugál 1-be, német 1-be, sőt nem menőzni akarok, de van "barátom" de legalábbis jó ismerősöm mert tényleg nem felvágni akarok La Ligába is, és nem is rossz játékos, igaz 2 éve taliztam vele utoljára nyáron, de azért némi rálátásom van ezekre, mielőtt valaki megdobna újjamból [auto_cenzúra] itt ezeket NB3-as senkiként, fogalmatlanul a nayg ligákra, de sztm sokan tudják amúgy is milyen egy gátlástalan féreg szövegek mennek és igen csapaton belül is. Sőt ez nem a tesi öltöző, simán dolgozni járnak be sokan egy fociklubba, simán nem bírják egymást, de legalábbis nem mindenki mindenkit, a szomorú az, hogy a Barcelona alapvető értékeit is elveszíteni átszik eredményessége mellet, miszerint több mint egy klubb! Ez nem egy család többé, ez már kevesebb, mint egy remény, csak egy szép múlt... Jelenleg ez a Barcelona.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.02.17. 16:14:15

Többféleképpen lehet anyázni, barátok közt akár még viccesen is... oké ez nem az volt, de nem is kell olyan komolyan venni mint teszitek. Legalább még ennyi "harciasság" van bennük, amíg nem esnek egymásnak addig nem sok közünk van hozzá.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.17. 16:09:27

Rettenetesen fel van ez a szóváltás fújva. Eleve próbáljátok meg a körülményeket is figyelembe venni. Támad a PSG állandóan a Barca meg könnyelműen eladogatja a labdákat percek óta. Erre reagált Pique és kezdett el ordítani, hogy szedjék össze magukat és utána a meccs hevében volt egy szóváltás, ahol káromkodtak. Ennyi történt. Én biztos vagyok benne, hogy ilyen minden csapatnál van és igenis kell, hogy valaki próbálja felrázni a csapatot , hogy jobban koncentráljanak.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 16:08:09

hau30 írta:
2021.02.17. 16:03:18
Barcahun írta:
2021.02.17. 15:10:32
Húha vannak itt érdekes vélemények =P~
Az látszik a legtöbb ember még csak tévébe látott focipályát, csúnya beszéd :( :shock: jujj :D most komolyan =P~ Azt hogy egymást anyázzák nem jelenti azt, hogy nincs egység, vagy utálják egymást.
Majdnem magzat korom óta valamilyen csapatban focizok. Ebben a 40 akárhány évben hallottam egy-két összeszólalkozást hol csapattársak között, hol ellenfelek között.Amikor valaki így beszélt a csapattársával annak elég durva következményei voltak mégha utána kibékültek akkor is. Szóval van egy különbség a hangos “koordinálás” és a nyilvános megalázás között. Nekem ez inkább megalázásnak tűnt. Főleg úgy, hogy több millió emberhez eljuthat a hanganyag. Akkor sem engedhet meg magának ilyet egy csapattárs, ha fitymája alá tetováltatta, hogy Barca forever! Itt minimum nyilvános bocsánatkérést kellene tennie Piquenek, bár nem fog szerintem és ezzel be is bizonyítja azt, hogy ő nagy ívben tesz arra, hogy milyen a csapatmorál. Szóval ő egy vezéregyéniség és klubikon.
Hát most már félve értek egyet, de itt mindent helyesen megfogalmazol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 16:05:41

Varatrix írta:
2021.02.17. 15:48:00
drobika írta:
2021.02.17. 14:48:02
Az a férfias, ha valaki csúnyán beszél? Szerintem meg nem. Persze mindannyian káromkodunk,még akkor is, ha különböző a habitusunk. Sajnos minden évben a megfogadott ígéretem ami az időnkénti csúnya beszéd elmaradását illeti, sosem tudom betartani. De ettől nem leszek férfias. Valakinek az anyját pedig nem szoktuk szidni. Legalábbis nem túl szép dolog. Érdekes, hogy ezt valaki védi.Vannak azért határok. Nyilván lehet egymást kritizálni és jobbító szándékkal odaszólni, de semmiképp sem anyázni, és ráadásul csapaton belül.
Nem ezt írtam, akkor sem ha szándékosan félre akarod értelmezni. Az nem férfias aki a pályán leáll agonizálni, hogy csúnyán beszélnek vele, miközben mindenki idegállapotban van. Ha bajod van ezzel, az öltözőben lerendezed a saját ízlésed szerint, nem megsértődsz és felülsz egy repülőre.

Amúgy sosem értettem ezt... valaki tényeg komolyan gondolja, hogy ilyenkor baja van a drága mamussal? Lehet már rosszul szocializáltak a sport világába, de nekem egy csapat, ahol nincs egy tisztességes k.anyád, az a következő lépés, hogy érmet adjak a részvételért. Aki ettől megalázva érzi magát, az nemhogy él, de amatőr sportra is alkalmatlan mentálisan.
Nem kívánok semmit sem félremagyarázni
Egyszerűen nem értek ezzel a stílussal egyet.
Ez pontosan oda vezet amit már láthatunk.
Nem védtem Griez sem csak bátorkodtam megjegyezni hogy szerintem igaza volt a stílust illetően. Ennyi volt
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 16:03:18

Barcahun írta:
2021.02.17. 15:10:32
Húha vannak itt érdekes vélemények =P~
Az látszik a legtöbb ember még csak tévébe látott focipályát, csúnya beszéd :( :shock: jujj :D most komolyan =P~ Azt hogy egymást anyázzák nem jelenti azt, hogy nincs egység, vagy utálják egymást.
Majdnem magzat korom óta valamilyen csapatban focizok. Ebben a 40 akárhány évben hallottam egy-két összeszólalkozást hol csapattársak között, hol ellenfelek között.Amikor valaki így beszélt a csapattársával annak elég durva következményei voltak mégha utána kibékültek akkor is. Szóval van egy különbség a hangos “koordinálás” és a nyilvános megalázás között. Nekem ez inkább megalázásnak tűnt. Főleg úgy, hogy több millió emberhez eljuthat a hanganyag. Akkor sem engedhet meg magának ilyet egy csapattárs, ha fitymája alá tetováltatta, hogy Barca forever! Itt minimum nyilvános bocsánatkérést kellene tennie Piquenek, bár nem fog szerintem és ezzel be is bizonyítja azt, hogy ő nagy ívben tesz arra, hogy milyen a csapatmorál. Szóval ő egy vezéregyéniség és klubikon.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.17. 16:00:59

mvik írta:
2021.02.17. 15:56:53
Szerintem Piquének teljesen igaza volt (jó anyázni talán nem kellett volna), a középpálya és a támadósor semmit nem mozgott, nem egyszer volt olyan a meccsen (igaz leginkább a második félidőben), hogy hátulról indulna a támadás és nincs mozgás elől sehol, senki nem mozgott a labda felé, senki nem kérte a labdát, semmi nem volt, labdatartás 0, a PSG úgy ment át a Barca támadó során és középpályáján mint f.s a libán. Folyamatosan vezethették rá erre az amúgy is ingatag védelmünkre a labdát és akkor még a kis copfos békazabáló van megsértődve, mert valaki számon kéri rajtuk a semmittevést, hát menj is el a jó büdös francba innen, ne is jöjjön vissza az ilyen ember, azért mert másfél év alatt volt egy jó hónapja a csapatba akkor már azt hiszi pattoghat, húzzon innen a bús francba.
Azért gurult el a gyógyszere, mert Griezzie elkezdett neki visszaugatni, ahogy olvastam a twittereket...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2021.02.17. 15:56:53

Szerintem Piquének teljesen igaza volt (jó anyázni talán nem kellett volna), a középpálya és a támadósor semmit nem mozgott, nem egyszer volt olyan a meccsen (igaz leginkább a második félidőben), hogy hátulról indulna a támadás és nincs mozgás elől sehol, senki nem mozgott a labda felé, senki nem kérte a labdát, semmi nem volt, labdatartás 0, a PSG úgy ment át a Barca támadó során és középpályáján mint f.s a libán. Folyamatosan vezethették rá erre az amúgy is ingatag védelmünkre a labdát és akkor még a kis copfos békazabáló van megsértődve, mert valaki számon kéri rajtuk a semmittevést, hát menj is el a jó büdös francba innen, ne is jöjjön vissza az ilyen ember, azért mert másfél év alatt volt egy jó hónapja a csapatba akkor már azt hiszi pattoghat, húzzon innen a bús francba. Piqué sincs már top formába egy jó ideje, de ő legalább próbálkozik, hajtja a többieket (ha már a 2 CSK-nk és az edzőnk ezt nem teszi meg), 3 hónap kihagyás után semmivel se volt rosszabb, mint bárki más a csapatból. Nagyon nagy tisztogatást kell itt csinálni a csapatba a nyáron, a KH-eket Araujo kivételével le kéne cserélni (bár akárki akármit mond, Piqué kiegészítő embernek még használható lenne, DE semmi képen nem állandó kezdőként), jöjjön Eric Garcia, meg én látok potenciált Todiboban is, nem volt ő olyan rossz amikor játszott, csak az egóját egy kicsit vissza kell venni, ha tényleg ez a baj vele. És ami a legfontosabb szerintem, kell hozni a csapatba egy vastüdejű szűrőt aki az egész meccs során felszántja a pályát és fut még a 90. percben is és szerel (ilyen Milner féle palit csak nála azért nagyobb spílert :lol: , én nagyon kedvelem a palit mert nem egy világklasszis játékos, de 35-6 éves kora ellenére az elsőtől az utolsó percig fut!!!!), mert De Jong jól szűr, de szerintem neki előrébb kell játszania, mert elég jól érkezik a kapu elé. Középpályán maradjon De Jong, Pedri, Puig, a többi húzzon. A támadó sor Messi és Fati kivételével (na jó még talán Dembi és Trincao is maradhat) húzhatna a fenébe (támadónak veszem Cout is) akár nyomot áron is, és nem világklasszisokat meg agyon sztárolt egy szezonos tininindzsákat kell idehozni, hanem már kiforrott, de még mindig nem világsztár játékosokat akik küzdenek és hajtanak a sikerért, nem ilyen jóllakott agyonfizetett békazabáló "világklasszisokat".
mvik
Válasz küldése