Fermín López

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 12:02:08

Amerikában pl tudtommal kifejezetten jellemző az élsportolókra a magas fokú képzettség párhuzamos megszerzése. És teljesen ésszerű is, a napi néhány órás edzéstől még simán lehet tanulni, ma már nem is kell feltétlen mindenkinek ugyanazt a szigorú tempót követni.

A magyaroknál valóban nem divat, de hát.... a sportvilág olyan szinten van minden téren félremenedzselve a kis hazánkban, hogy arra szavak nincsenek. Pedig tehetség az van/lenne.
Fatert annak idején a 80as években kivágták házi gólirályként az akkoriban még bajnok, és egész más színvonalú Honvédból, mert a BME mellett csak a délutáni edzésekre tudott járni, a délelőttiekre nem. Ez volt kiadva, és bár ma már biztos nincs feltétlen így, de a régi gyakorlat még mindig átitatja az országban a döntéshozás minden szintjét. Nekem 6 évesen eldöntötték, hogy inkább tanulok, nem is jártam többet edzésre, csak a grundra. Nem bántam meg, hogy az elmúlt években nem az NB1ben kerestem a kenyerem. :)
Manapság itthon inkább az nem is megy élsportolónak a tehetsége ellenére, akinek van elég sütnivalója.
Gera barátunk pl alig pár éve érettségizett le vért izzadva kegyelemkettesekkel, ő viszont nyilván hiába járt volna egyetemre. Ezt csak véletlen tudom, egy kedves ismerősöm volt az "osztályfőnöke" :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 11:47:45

bunga írta:
2023.10.26. 09:11:03
Ha nem olvastam valamit félre, akkor Fermin egyetemre jár. Jelentsen ez akármit, mindenesetre pályán kívül sem egy bunkó. Talán azért döntöttek a tanulás mellett, mert akkor még egyáltalán nem látszott nagy focista karrier.
A sportolók nem mindegyike alapoz csak a sportra. Bármikor jöhet egy sérülés.Spanyoloknál nem tudom mi a jellemző,kis hazánkban a focistákra nem annyira sajátja a szellemi háttér bővítése,de pl. a vízilabdázók,vívók előszeretettel fektetnek energiát a tanulásba.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.10.26. 10:57:34

Fernando írta:
2023.10.26. 08:13:28
Eddig amit lerakott idén az elkepeszto. Kombinativ, technikás, lát a pályán, ráadás ami évek óta hianyerzetet keltett a kozeppalyas jatekunkban: mer lőni, nem is akárhogyan. Bevallom őszintén a nyári Classicon azt gondoltam meglotte élete gólját 20 évesen, nagyot tévedtem. Meg fogja izzasztani Xavit, ha mindenki egészséges lesz. Már most azt gondolom, hogy nem sokkal gyengébb egy De Jong-Gavi-Fermin 3-as mint egy de Jong-Gundogan-Pedri.
Egészen elképesztő, hogy így csőd szélén 2 év alatt felépítjük a Klub és a válogatott gerincét 10 évre és még a kispadra is adunk embert. Tény, ha mindegyik egészséges lesz (lenne), hogy lesz összeállítva és rotálva a csapat, mert bőség zavara lehet, ahogy a védelem közepére is.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.26. 09:11:03

Ha nem olvastam valamit félre, akkor Fermin egyetemre jár. Jelentsen ez akármit, mindenesetre pályán kívül sem egy bunkó. Talán azért döntöttek a tanulás mellett, mert akkor még egyáltalán nem látszott nagy focista karrier.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.26. 08:13:28

Eddig amit lerakott idén az elkepeszto. Kombinativ, technikás, lát a pályán, ráadás ami évek óta hianyerzetet keltett a kozeppalyas jatekunkban: mer lőni, nem is akárhogyan. Bevallom őszintén a nyári Classicon azt gondoltam meglotte élete gólját 20 évesen, nagyot tévedtem. Meg fogja izzasztani Xavit, ha mindenki egészséges lesz. Már most azt gondolom, hogy nem sokkal gyengébb egy De Jong-Gavi-Fermin 3-as mint egy de Jong-Gundogan-Pedri.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.25. 22:42:53

Így, ahogy van is hasznos tagja a Barca keretének, de ha szorgalmas marad, még klasszissá is fejlődhet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 22:13:02

Azt hiszem lassan Ő is megérdemel egy topicot.

Fabrizio szerint tegnap aláírta az új szerződését is 2027-ig.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése