Gyengélkedő

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.20. 22:35:49

A Gavi topic már kezdett átmenni off-ba, úgyhogy inkább áthozom ide.

Ami a terhelést illeti, volt idő, amikor a Liga 42 meccsből állt. Volt idő, amikor a BL-ben két csoportkört mentek, ami plusz négy meccset jelentett, és a második körben már elég erős ellenfelekkel kellett oda-vissza játszani. Most már a kupameccsek számát is csökkentették (igaz, +1 szuperkupameccs is van). Ha a nemzetek ligáját eltörölnék, kevesebb meccset játszanának, mint 20 éve. Arról nem is beszélve, hogy sok más sportágban nagyobb terhelésnek vannak kitéve a sportolók.

Minél inkább engedik a keménységet, annál inkább fogynak a virtuózok. Nem a futballpályán kell keménykedni, ez nem küzdősport. Aki keménykedni akar, menjen bokszolni, birkózni. Ja, hogy oda menni már nem mer, mert azok semmi perc alatt földhöz vágnák? Inkább keménykedni a Neymar-félékkel...?

A futballban mindig benne lesz a kontakt. Én magam is gyakran hangoztatom egy minőségi védekező középpályás szükségességét, ebben benne vannak a taktikai faltok, az ellenfél feltartóztatása, eszközökben nem válogatva (ha lenne ilyen játékosunk, a Real Madrid elleni legutóbbi meccsünk legrosszabb esetben is x). Sok csapat viszont 11 emberrel műveli ezt, ami már nem futball, hanem pankráció. Ez pedig már nem ízlés kérdése, hogy szeretjük-e a keménykedést a futballpályán vagy sem. Ez nekünk nem érdekünk. Hogy szanaszét rugdossák a játékosainkat, hogy birkózássá fajulnak a mérkőzések, amiben a mi játékunk kevésbé tud érvényesülni, mint egy tisztább futballban. Ez már nem is arról szól, hogy szeretjük-e a keménykedést vagy sem. Amit sok csapat megenged magának, és a bírók ezt hagyják is, az nem áll az érdekünkben.

A terhelést meg én is csökkenteném, a Liga mezőnyének a fele is elég lenne az első osztályba, és inkább azok játszhatnának többsször egymással (a szuperliga most egy ideig nem fog terítékre kerülni).
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.20. 13:05:39

Hihetetlen, hogy egész egyszerűen képtelenek vagyunk kiállítani a legjobb 11-t, állandóan sérült valaki, és nem 1-2 hétről van szó, ez pedig egy 19 fős keretnél elég nagy gáz.

Dembele sokat volt szidva, de az ifjabb titánok sem különbek, Araujo, Pedri is minden szezonban legalább 4 hónapra offos. Ezen kellene sürgősen javítani.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.20. 08:15:34

dingdong írta:
2023.11.19. 22:42:25
Reméljük Ansu esetéből minden fél tanult.
Érdekelne, mert sokadszor olvasom több fórumozótól.

Ansu mit is hibázott sérülésekor?

Elszenvedett egy súlyos sérülést, kés alá feküdt és az orvosok rontották el a műtétjét, emiatt hosszabb volt a felépülés, még kétszer meg kellett műteni, majd 4. vagy 5. alkalommal már konzervatív kezelést választott, azóta meg egészséges.

A srácnak mikor kellett volna más döntést hoznia?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.11.20. 07:24:12

most h gavi kidolt, gondolom sergi robertot is elovesszuk megint. rola mit tudni?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.03. 17:34:37

Troym írta:
2023.11.03. 16:56:51
De Jong csak november végén tér vissza a sport szerint. Fura egy dolog, hogy lebegtetik mi lesz a Classicoval, majd utána kiderül, hogy még egy hónapig sérült.
Valószínűleg csak a dezinformálás ment a médián keresztül, hogy a Real ne tudja, milyen kezdőre számítson majd tőlünk. Sokra nem mentünk vele mondjuk végül. :mrgreen:
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.03. 16:56:51

De Jong csak november végén tér vissza a sport szerint. Fura egy dolog, hogy lebegtetik mi lesz a Classicoval, majd utána kiderül, hogy még egy hónapig sérült.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.03. 14:10:43

bence0330 írta:
2023.11.03. 13:14:34
Chino írta:
2023.11.03. 13:00:35
De Jong még mindig nem edzett a többiekkel, a Soci ellen kizárt a játéka, de még a Shaktar ellen is jó esetben a padon "kezd".
Pedri már teljes értékűen edzett, már játékra alkalmas állapotban van de egyelőre biztosan csak csere lesz, ha egyáltalán pályára lép. Nem akarnak senkivel nagyobb kockázatot vállalni.
Azért hatalmas mák, hogy Ferminnek sikerült berobbannia és ilyen komoly teljesítményt leraknia, nélküle még komolyabb bajban lennénk.
Remélem Pedrivel marad is ez a bánásmód most 1-2 hónapig, akármilyen körülmények lesznek. Egyébként ez jó hír.
Remélem hogy a klasszikón már beállt emberek is felveszik közben a tempót, megtalálják a korábbi formájukat, mert a brazil és a lengyel is épp nagyon jó passzban voltak, mikor kiszálltak. És akkor talán kilábaltunk a gödörből, és megúsztuk egészen olcsón.
Arra kíváncsi leszek, hogy Raphinha bekerül-e újra középre, ahogy a Sevilla ellen. Simán meg lehetne próbálni, Fermin jelenlegi pozíciójában. Egy Gündogan-Gavi duó előtt osztogathatna, támadná a kaput és elkezdhetne kedvére lövöldözni. És még védekezésben/letámadásban is talán jobb, mint a spanyol.

Gondolom Lewy sem fog egy teljes meccset játszani, 50-60 percnél több nem biztos hogy jó lenne. Ahogy Koundé is pihenhetne még, jelenleg van elég pótlás a posztján, nem egy EG-t/Marcos Alonsot kell ott játszatni.
Ugyanakkor ez a Soci azért elég erős csapat, főleg otthon. San Sebastianban még veretlenek idén, minden sorozatot figyelembe véve. Nem lesz könnyű dolog, lehet, hogy rákényszerülünk egy-két frissen visszatérőre.

Amúgy Roqué felépülését még novemberre várják, a januári érkezéséről viszont 15.-ig kell dönteni. Ennek fényében a sérülése irreleváns. Idén biztos, hogy felépül, januárra elvileg a sérülése nem befolyásolja.
A fizetése is ha jól emlékszem 3 millió, azt még be lehet valahogy tuszkolni.
Bár ez szerintem még nagyon bonyolult folyamat lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.03. 13:14:34

Chino írta:
2023.11.03. 13:00:35
De Jong még mindig nem edzett a többiekkel, a Soci ellen kizárt a játéka, de még a Shaktar ellen is jó esetben a padon "kezd".
Pedri már teljes értékűen edzett, már játékra alkalmas állapotban van de egyelőre biztosan csak csere lesz, ha egyáltalán pályára lép. Nem akarnak senkivel nagyobb kockázatot vállalni.
Azért hatalmas mák, hogy Ferminnek sikerült berobbannia és ilyen komoly teljesítményt leraknia, nélküle még komolyabb bajban lennénk.
Remélem Pedrivel marad is ez a bánásmód most 1-2 hónapig, akármilyen körülmények lesznek. Egyébként ez jó hír.
Remélem hogy a klasszikón már beállt emberek is felveszik közben a tempót, megtalálják a korábbi formájukat, mert a brazil és a lengyel is épp nagyon jó passzban voltak, mikor kiszálltak. És akkor talán kilábaltunk a gödörből, és megúsztuk egészen olcsón.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.03. 13:00:35

De Jong még mindig nem edzett a többiekkel, a Soci ellen kizárt a játéka, de még a Shaktar ellen is jó esetben a padon "kezd".
Pedri már teljes értékűen edzett, már játékra alkalmas állapotban van de egyelőre biztosan csak csere lesz, ha egyáltalán pályára lép. Nem akarnak senkivel nagyobb kockázatot vállalni.
Azért hatalmas mák, hogy Ferminnek sikerült berobbannia és ilyen komoly teljesítményt leraknia, nélküle még komolyabb bajban lennénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.10.26. 20:48:39

Nagybarcelona írta:
2023.10.26. 18:01:47
Raphinha a csapattal edzett, Lewa ès De Jong kèrdèses, többiek biztosan nem játszanak. Szerintem Lewa ott lesz a kezdőben, De Jong nagyon fontos lenne, de talán az övè a legkomolyabb sèrülès ès biztosan nem fogják kockáztatni a játèkát.
Raphinha szerintem nagyon kellene a kezdőbe, de nem tudom milyen állapotban van, van ahol húzódásról, van ahol szakadásról írtak.
Az igazi bicskás, szívós, Favellás brazilunk! Ami másnál 8-10 hét, az nála 3-4 hét
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.26. 18:44:08

Nagybarcelona írta:
2023.10.26. 18:01:47
Raphinha a csapattal edzett, Lewa ès De Jong kèrdèses, többiek biztosan nem játszanak. Szerintem Lewa ott lesz a kezdőben, De Jong nagyon fontos lenne, de talán az övè a legkomolyabb sèrülès ès biztosan nem fogják kockáztatni a játèkát.
Raphinha szerintem nagyon kellene a kezdőbe, de nem tudom milyen állapotban van, van ahol húzódásról, van ahol szakadásról írtak.
Lehet èrdemesebb lenne nem kockáztatni és kiállni egy
Stegen
Araujo-Christensen-Inigo-Balde
Oriol (legnagyobb kèrdès számomra, de Gündogan sem a legjobb ott)
Gündogan-Gavi
Cancelo/Raphinha-Ferran/Lewa-Felix sorral.
A brazilra és a lengyelre is azt írják, hogy javulóban van, de legfeljebb egy félidőt jósolnak nekik, nem akarnak nagyot kockáztatni és a formájuk sem a legjobb még, de leginkább nem akarják rizikózni, hogy túl gyorsan visszatérjenek és újra lesérüljenek.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.26. 18:01:47

Raphinha a csapattal edzett, Lewa ès De Jong kèrdèses, többiek biztosan nem játszanak. Szerintem Lewa ott lesz a kezdőben, De Jong nagyon fontos lenne, de talán az övè a legkomolyabb sèrülès ès biztosan nem fogják kockáztatni a játèkát.
Raphinha szerintem nagyon kellene a kezdőbe, de nem tudom milyen állapotban van, van ahol húzódásról, van ahol szakadásról írtak.
Lehet èrdemesebb lenne nem kockáztatni és kiállni egy
Stegen
Araujo-Christensen-Inigo-Balde
Oriol (legnagyobb kèrdès számomra, de Gündogan sem a legjobb ott)
Gündogan-Gavi
Cancelo/Raphinha-Ferran/Lewa-Felix sorral.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.26. 16:35:00

bence0330 írta:
2023.10.26. 11:13:46
Andris írta:
2023.10.26. 10:43:30
...
Mindenesetre én nem bánnám, ha senkit nem erőltetnénk vissza a clasicora, ahogy írtam is. Fontos meccs, de nem életbevágó. És ha kikapunk, szerintem jobb, ha nem a lábadozó sztárjainkkal a pályán tesszük.
Mióta belejött, kétszer volt 10-emberes meccsen döntő gólos utolsó percekben, volt MOM klasszikón, United ellen, ezek csak amik fejből megvannak. Nagy meccsek voltak mind. Dembéléről azt írtad, hogy gamechanger, hát hozzá képest a brazil egy igazi clutch játékos.

Ezzel egyetértek. Vagy tényleg legyenek fittek, vagy kapjunk ki a B csapattal úgy, hogy jogosan lehessen mire fogni, az jobbat tesz hosszútávon mindenkinek, majd tavasszal visszavágunk. No meg persze ha egy Fermín-Felix-Ferrán-Yamal-Gavi-Cancelo-Gündogan (meg persze a védelmünk) közül páran épp parázs napot fognak ki, még lenne is keresnivalónk, a B sorunk sem hullagyenge épp, csak azért nem full egészséges Reál szint talán.
Egy dolgot azért ne felejts el, hogy egy hónapos sérülésből jönne vissza teljesen "hidegen", kb. egy edzéssel a háta mögött. Ez még egy klasszis játékos esetében is kritikus. Kellene idő, hogy felvegye a ritmust, tempót, nem fog egyből 100%-osan teljesíteni, de még 50%-osan sem hiszem. Az, hogy milyen volt 1-1,5 hónapja szinte irreleváns. A jelenlegi kondival a védekezésben sem hiszem, hogy annyira részt tudna venni, a rásérülés veszélye pedig hatványozódik.
Én sem vagyok annak a híve, hogy Yamalt nyomassuk, főleg hogy mostanában rengeteget kellett játszania, de a brazil szélen amúgy sem egy top játékos, a kicsivel legalább megvan az esély hogy a védelem mögé tudjunk kerülni, egy Mendyt simán megeszik.
Talán még az is jobb megoldás lenne, ha Lewy jobb állapotban van őt kezdetni, Torres-szel a szélen.

Normális esetben én is azt mondanám, hogy mindenképp Raphinha kezdjen, de most elég necces a helyzet
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.26. 11:44:53

bence0330 írta:
2023.10.26. 01:49:00
Szerintem még Csaba is azt mondta rá, hogy idén rendre a legjobbjaink közt van, pedig őt aztán felidegesítettem vele rendesen. :D
Így van, Raphinha kell, és ő is többet mutatott szeptemberben, mint korábban bármikor.
Vele kapcsolatban is a túlzások idegesítettek fel, de ezerszer kitárgyaltuk.

Mondjuk most nem látom, hogy FT vagy Raphinha-e a hasznosabb. Sok mindentől függ, mert FT-nél azt látom, hogy középen érzi jól magát, onnan tud helyzetbe kerülni, amit ímmel-ámmal be is lő már, Raphinha meg hátrébb, jobbról középre húzódva szeret focizni.
Az biztos, hogy egyik sem vonalszélső, abban mindkettő csúnyán elvérzik.

Szóval hozzútávon biztosan kell Raphinha, de most a real ellen nem feltétlenül fog hiányozni, nem az ő játszatásán, vagy hiányán fog múlni a meccs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 11:40:19

Borzasztó nehéz ezekkel vitatkozni, de valamiért bennem egyáltalán nem változott meg az az érzés, hogy nem vagyunk jobbak vele, és rosszabbak se nélküle. Dembelével nem ez volt a helyzet, akármennyire is unszimpatikus a srác.
Elhiszem neked ezeket, mert nem emlékszem, ki kapott milyen odaítélt címet melyik meccsen. Nyilván nem véletlen kapta, ugyanakkor nem mindegy az sem, hogy milyen mezőnyből emelkedik ki. De ezeket is a legutolsó részletig kéne fejtegetni, aminek nincs sok teteje. Pl a MU ellen kiestünk, és leginkább azért, mert a jó játékosaink mind sérültek voltak. Tőlem lehet MOM ezen a meccsen a brazil, ha egyszer a B csapatunk játszott és ki is kaptunk.

Nem venném el az érdemeit, arra nagyon jól emlékszem, hogy fontos pontokat szerzett nekünk különböző gólpontokkal. Csak most hogy nincs, megteszi ezt helyette ugyanúgy más. Ez a jobb csapatok tulajdonsága.
Azzal viszont nem tudok mit kezdeni, mert egy hosszú idő alatt érzésre kialakult dolog, hogy ha hozzá kerül a labda, nem várok semmiféle izgalmat, mert nem szokott következni. És ha meglátom a kezdőben egy igazán nehéz meccsen, nem várom tőle azt, hogy majd helyzeteket teremt és védőket ver meg, mert elvétve szokott csak így alakulni. Nem csettintek a jelenlétére, hogy na ő ha jó napot fog ki, keresztülmegy majd a madridoknak vagy egy Internek, Portonak, Bayernnek a védelmén.
Lehet neki 20 Mom címe és 30 gólpontja, akkor is ez alakult ki bennem, végignézve minden egyes játékpercét, és a valós gyakorlati teljesítményét mindig a körülmények tükrében súlyozva. (Ahogy teszem ezt mindenkivel, meg összességében a csapattal is.)

Pedig nem kifejezetten unszimpatikus a srác, szóval akármennyire is lennék rá esetleg fogékony, szerintem nem értékelem alul ebből kifolyólag.
Mondjuk jó véleményem sincs a személyiségéről... a pályán is kockázatos az érzelmi inteligenciája, és ha lecserélik/padozik, akkor se szokott mindig profi módon viselkedni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 11:13:46

Andris írta:
2023.10.26. 10:43:30
...
Mindenesetre én nem bánnám, ha senkit nem erőltetnénk vissza a clasicora, ahogy írtam is. Fontos meccs, de nem életbevágó. És ha kikapunk, szerintem jobb, ha nem a lábadozó sztárjainkkal a pályán tesszük.
Mióta belejött, kétszer volt 10-emberes meccsen döntő gólos utolsó percekben, volt MOM klasszikón, United ellen, ezek csak amik fejből megvannak. Nagy meccsek voltak mind. Dembéléről azt írtad, hogy gamechanger, hát hozzá képest a brazil egy igazi clutch játékos.

Ezzel egyetértek. Vagy tényleg legyenek fittek, vagy kapjunk ki a B csapattal úgy, hogy jogosan lehessen mire fogni, az jobbat tesz hosszútávon mindenkinek, majd tavasszal visszavágunk. No meg persze ha egy Fermín-Felix-Ferrán-Yamal-Gavi-Cancelo-Gündogan (meg persze a védelmünk) közül páran épp parázs napot fognak ki, még lenne is keresnivalónk, a B sorunk sem hullagyenge épp, csak azért nem full egészséges Reál szint talán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 10:43:30

Én amúgy nem vagyok vele elégedetlen, akármennyire is úgy tűnik. Csak a helyén kezelem őt, egy középszerű szélsőként, aki igazán semmiben nem emelkedik ki, és különösen jobb védők/védelmek ellen nem lehet támaszkodni a "gólpontjai"ra, vagy kulcs megmozdulásaira.
Ha visszatérne, szerintem nem lennénk jobbak vele Ferran vagy Lamine helyett. Rosszabbak se, de jobbak se. A csapat frissességén és változatosságán amúgy nyilván segítene.

Mindenesetre én nem bánnám, ha senkit nem erőltetnénk vissza a clasicora, ahogy írtam is. Fontos meccs, de nem életbevágó. És ha kikapunk, szerintem jobb, ha nem a lábadozó sztárjainkkal a pályán tesszük.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 01:49:00

Idén már a közvéleményt is meggyőzte szerencsére főleg, mióta a kedvenc helyén játszatjuk. Szerintem még Csaba is azt mondta rá, hogy idén rendre a legjobbjaink közt van, pedig őt aztán felidegesítettem vele rendesen. :D Nálam aki fél szezonon keresztül dönti el az 1-0-ás meccseket, rengeteg MOM címmel (miközben az egyik legjobb védekező játékosunk is), vagy épp idén hátrányban bever egy bombát 20-ról és rátesz még két ziccert negyed óra alatt a társakra, asszem tavaly november óta, de idén is jobb a gólpont/perc aránya mint Lewynek (a világ egyik legjobbjának, ízlelgessük!), és ezzel a legjobb ebben már majd' egy éve az egész csapatban, az nagyon-nagyon gamechanger. Lehet mondani, hogy cselezni nem annyira tud (idén ebben is javult), de hogy nem playmaker, pláne az új szerepkörében... Megállás nélkül rakja a kreatív lasztikat a társakra, mint egy faltörő kos, sosem hátrál meg. Ő pont,hogy egy playmaker 10-es, és nem egy klasszik vonalszélső. Néhány, néha sok rossz megoldása is van, de minden meccsen addig próbálkozik, míg lesz jó is. Különösen beállt védelmek ellen hatékony. És úgy néz ki sülnek végre az átlövései is. Meg hát amikor nem játszik, az oldaláról kapjuk a gólokat, mint ma is. Amikor játszik, akkor meg nem. Ezeket is gólokban lehet mérni. Nagyon nem mindegy, ez nagyon fontos lesz a klasszikón. Ha Yamalnak kell kezdenie, akkor ahol egy Shahtar megkontrázott minket az üres folyosón, a Reál kézenállva meg tudja tenni. Már csak ezért is kéne ő nagyon vissza, hogy a kicsi padozhasson.

Ettől még Lewy nyilván klasszis és jobb játékos, csak neki okés a pótlása jelenleg, Ferránra rá merem bízni a kilences posztot, megoldja mondjuk Lewy sikerességi rátájának alsó hangon 50-60%-ával idén, Yamal meg így, sokat játszatva kezdőként nagyon gyenge és erőtlen, merem állítani, hogy nem először a csapat leggyengébbje Romeuval egyetemben. Neki padoznia kellene, és onnan 20 percekre beszállni. Sőt, néha tán a B-ben játszani, ha mindenki egészséges épp.

De legjobban tény, hogy DJ kell, hogy ki lehessen venni a szétesett Romeut.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 01:30:46

Bence, tudod jol hogy engem nem erdekelnek a statok.
A műbrazilunk nagy meccseken es jo vedokkel szemben rendre kudarcot vall, kb semmilyen gamechanger vagy playmaker tulajdonsaggal nem rendelkezik.
Es ez meg a kis 15eves, kiegyensulyozatlan, cingar Yamalhoz kepest is igaz.

Szerintem nem javulunk azzal, ha o kezd, persze nem is feltetlen romlanank.
Maradjunk annyiban, hogy Lewa vagy Frenkie hianyat nagyon megerzem, es a csapat is. Raphi hianyat szerintem nem kulonosebben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 21:09:31

Raphinha nem előrelépés az alig 282 perc alatt összeszedett 5 gólpontjával Yamalhoz képest, akinek már meccsek óta nincs jó megmozdulása? :O Gólpontja meg pláne. Ráadásul pont Cancelo mellett, akihez kell egy jól védekező szélső? Pont Vini ellen? Szerintem sokkal nagyobb előrelépés a Yamal-Raphinha - jelenleg - mint a Torres-Lewy. Torres azért meglövögeti a góljait, ha nem is a lengyel szintjén. A marokkói/spanyol viszont osztályokkal van egyelőre az idei brazil alatt (nem kritika felé, ez a normális, akármilyen ügyes...). Nekem ha választanom kéne, a klasszikóra gondolkodás nélkül ő épüljön fel a lengyel előtt. És nem azért, mert szeretem, mert Lewyt is nagyon szeretem, egyszerűen a jobbszélső posztunk most a leggyengébb a csapatban, és amikor lesérült, bombaformában volt.
Bár ha belegondolok, és Lewy esetleges játékával Torres menne ki jobbra, akkor már nem tudom, melyik lenne a fontosabb, talán a lengyel. A jobboldali védelem megerősítése miatt azért necces.
Üljenek inkább mindketten a padon. :)

DJ nagyon kéne, az tény, talán ő a legjobban hármuk közük, de szerintem ő nem lesz ott. Amúgy a sérülésére én nem a mostani hossza miatt olvastam, hogy veszélyes, hanem kiújulásra hajlamosnak mondták.

Pedri esete viszont gázos, hetek óta mondogatják, hogy egész jól áll már, lehet, hogy a keretben lehet az aktuális meccsen. Remélem ez már csak az extrém óvatosság, mert akkor örülök neki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 21:00:26

bence0330 írta:
2023.10.25. 18:39:43
barcauniversal és a fcbarcelonanoticias szerint az SR-Koundé-Pedri trió teljesen esélytelen a klasszikóra. A Lewy-Raphinha-DJ trió nem 100%-ig kizárt, Lewy és Raphinha játékára (azért inkább csereként) van reálisabb esély, DJ esetében ez csak hangyányi. Elvileg ők hárman már csütörtöktől a többiekkel fognak edzeni.
Én nem erőltetném egyiküket se, legalább lesz mentségünk egy zakóra. Ami elsősorban mentális szempontból fontos a csapat számára. Ez egyáltalán nem mellékes szempont szerintem.

Mondjuk Raphival szerintem nem vagyunk sokkal előrébb, Lewy tekintélye meg a világ legjobb középpályása viszont nyilván segítség lenne.
Csak azt nem tudom, hogy most akkor mi a helyzet a hollanddal.. pár napja még úgy volt, hogy valami extra veszélyes, potenciálisan rásérülést generáló, karriert veszélyeztető bokasérülése van. Most meg 3 nap múlva játszana?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 18:39:43

barcauniversal és a fcbarcelonanoticias szerint az SR-Koundé-Pedri trió teljesen esélytelen a klasszikóra. A Lewy-Raphinha-DJ trió nem 100%-ig kizárt, Lewy és Raphinha játékára (azért inkább csereként) van reálisabb esély, DJ esetében ez csak hangyányi. Elvileg ők hárman már csütörtöktől a többiekkel fognak edzeni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.21. 06:40:38

Deluigi írta:
2023.10.20. 21:44:37
https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/jele ... 267233edd7

A világ futballját irányító testületnek van egy biztosítási kötvénye – a FIFA Club Protection Program (CPP) –, amely 28 naptól egy évig fizeti a játékosok fizetését, legfeljebb 6,5 millió fontot, ha nemzetközi mérkőzések alatt megsérül.


valaki tudja, hogy igenyeltunk valaha ilyesmit? jelentos fizukonnyites volna a csapatnak

2020-as EB-n mikor a magyar francián lerúgtuk Dembelèt, a hírek szerint fèl èvig fizettèk a fizetèsèt. Vagyis a max 6,5 milliót.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.20. 21:44:37

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/jele ... 267233edd7

A világ futballját irányító testületnek van egy biztosítási kötvénye – a FIFA Club Protection Program (CPP) –, amely 28 naptól egy évig fizeti a játékosok fizetését, legfeljebb 6,5 millió fontot, ha nemzetközi mérkőzések alatt megsérül.


valaki tudja, hogy igenyeltunk valaha ilyesmit? jelentos fizukonnyites volna a csapatnak
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2023.10.20. 15:07:01

Andris írta:
2023.10.19. 00:23:17
Egyelőre ehhez a fórumverzióhoz nem találok pin post opciót, de idővel lehet, hogy meglesz az is. :) Szerk: vagy nem.. lehet, hogy ehhez valamilyen kiegészítőre van szükség, ami jelenleg nem áll rendelkezésre. Szavazásra tudjuk kirakni esetleg, mint a távkapcs topikban.
Andris, esetleg ki lehetne rakni egy külön boxba a főoldalra. Úgy, mint ahogy a következő meccs is van. Mondjuk az alá, a feed fölé.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Válasz küldése
cron