João Félix

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.25. 11:07:51

Cunhát 50 millióért adta el az Atletico, itt meg 20-30 milliókról beszéltek. Annyi a kölcsönért fognak kérni. 120-ért vették, akkor le kéne írniuk a veszteségnek 100 milliót.

De tuti megvesszük, mert az elnök szerelmes a srácba (oka mondjuk nem sok van rá) és az fog igazán fájni, amikor majd kifizetjük a 65-75 milliót Felixért és lesz 200 millióért egy Raphinha, Ferran, Felix triónk, góljaink meg továbbra sem. Velük nem lehet nagy célokat elérni, egyszerűen minőségre, mentalitásra nem alkalmasak többre és mindegyik a 20-as évei közepén jár, nagy változásra már nem érdemes számítani.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.25. 10:26:30

Szerintem meg simán szokott hozni 4-5 meccses üres járatot két jó meccs között. 30 milliót semmiképp nem fizetnék érte. Az Atletinek sem kellett, ő sem akar oda visszamenni, win-win, ha olcsón lepasszolják, és megszabadítjuk őket tőle, a fizetésétől is megszabadulnának. Csak sajnos nem így fogunk leülni a tárgyalóasztalhoz, és tartok tőle, hogy megint palira fognak minket venni. 30 milliót semmiképp nem adnék érte (ez már önmagában dicshimnusz lenne).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.25. 10:19:32

Mostanában is volt több olyan meccse egymás után, amikor jó volt, meg több hétig szezon elején is. A statjai sem rosszak, még ha nem is kiválóak. A dicshimnusz szót sosem fogom megérteni, de asszem ebbe bele kell törődnöm. Szerintem ha valaki jól játszik, lehet dicsérni, van rá alap. Ha nem, akkor meg nem, vagy akár kritizálni. Ha valaki dicséri, az nem azt jelenti, hogy őt tartja a következő Neymarnak, hanem hogy aktuálisan jó a játéka.

Nekem ő abszolút vételár függő lenne, 30 körülig megvenném, 40 körül erősen elgondolkodnék, de talán inkább nem, afelett esélytelen. Ő ennyiért mindig is továbbadható lesz, szerintem kicsi lenne a kockázat.

Mi a dicshimnusz ellentéte? Mert az legalább akkora túlzás, hogy van egy jó meccse, aztán 4-5 semmi, csak lefelé könnyebben bocsátja meg a túlzást az ember, kevésbé piszkálja a csőrét valamiért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.25. 10:12:28

Ugyanazt csináljuk vele, mint Ferrannal. Van egy jó meccse, akkor jön az ováció, dicshimnusz. Aztán meccsekre eltűnik. Majd megint lesz valamikor egy jó meccse, és ez így folytatódik.

Nálam max akkor maradna, ha nagyon olcsón adná az Atleti, és brutálisan lead a fizetési igényeiből. Akkor maradhatna keretbővítő töltelék, tartalék, peremember. Nagy pénzt nincs értelme kiszórni rá. Azt a nagy pénzt inkább egy gólerősebb játékosra költsük.

Sajnos tartok tőle, hogy érte is nagy pénzeket fogunk kifizetni, aztán sírunk majd, hogy nincs pénzünk igazolni, hogy elnyom minket Tebas meg az FFP. Engem személy szerint megijesztenek azok a cikkek (az eurobarcán is jelent meg ilyen, nem csak noname oldalakon), amik a megvételéről írnak.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.01.25. 00:25:39

Mintha pályán sem lett volna. Rettenetesen gyenge volt ma (is). Remélem ezt látják az illetékesek is, nem csak a fórum, és nem fogjuk megvenni. De van egy olyan sejtésem, hogy fizetni fogunk érte és jól le leszünk húzva megint.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.25. 00:22:45

Ismét jött a szokásos Felix. 1 jó meccsre jut 3-4-5 értékelhetetlen, ahol nem tud-akar semmit megoldani. Még egy további év kölcsönt is luxusnak érzek. Küldjük szépen vissza Madridba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 16:20:04

ocsike83 írta:
2024.01.24. 15:01:51
Ha Lewa menne a nyáron és jövőre tényleg lenne egy játszós csapat, akkor én simán itt tartanám, akár kölcsönben, akár nyomott áron. Szerintem a gyorspasszos, védőket megkeverős, kapu elé többen berobbanós játékban jobban érzi magát, mint ebben az "állandóan tömjük Lewa-t posványban".
Amint az előttem szólók is írták, 30-40 millióért nincs a piacon hasonló játékos.
Az, pedig, hogy kitermelünk hasonlót.....Kit termeltünk ki eddig? Nem tudok felidézni olyan játékost, akit mi mostanában a saját UP-ból hoztunk volna előre.
Talán Fati....de belőle sem jött ki az, amit sokan vártak tőle.
Ezzel annyi a gond, hogy a balszélső "probléma" még megoldható, viszont Cancelo és és egy átlagon felüli képességű vkp/pivot mindenképp kell, ez kulcskérdés, emellett 20-25 milliót még el kell különíteni Cancelora.
Ha ezen felül van még lehetőség megtartani, akkor OK.

Az uánpótlásunk, legalábbis a B/Atletic nagyon gyenge volt, nem is voltak igazi tehetségek. Akit ki lehet emelni az Fati, Gavi, Baldé és talán Nico. Fatiról soha sem tudjuk meg, de bőven benne volt, hogy 19-20 éves korára már közel klasszis szintű játékos legyen, de szerintem nincs olyan játékos, aki 4 műtét, közel 2 szezonnyi off után megközelítené azt a szintet, amit előtte vagy amire predesztinálták.
Gavira és Baldéra mindent lehet mondani, csak hogy nem besült játékosok, Nico pedig hatalmas kérdőjel. Ha marad és megkapja a bizalmat talán lehetett volna vki. Most jött egyy új generáció: Yamal, Bernal, Fort, Cubarsí, Guiu (Bergvall) akik egy nagyon ígéretes ötös (hatos) Ha ezekből csak 2-3 beválik (amire bőven van esély) már azzal hatalmasat lépünk előre.

De visszatérve Felixre, a képességei tagadhatatlanok és komoly tényező tud lenni. Jól is indított, nem véletlenül lökött be az Atma egy 80 milliós árat. Ha nem is volt komoly, de az időzítés és az egész kerete sem volt véletlen, aztán úgy ahogy a csapat közel egésze, ő is visszaesett.
Ha egy újabb kölcsönt ki tudnánk harcolni, akkor egyértelműen maradnia kellene.
Forca Barca!!!!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.01.24. 15:01:51

Ha Lewa menne a nyáron és jövőre tényleg lenne egy játszós csapat, akkor én simán itt tartanám, akár kölcsönben, akár nyomott áron. Szerintem a gyorspasszos, védőket megkeverős, kapu elé többen berobbanós játékban jobban érzi magát, mint ebben az "állandóan tömjük Lewa-t posványban".
Amint az előttem szólók is írták, 30-40 millióért nincs a piacon hasonló játékos.
Az, pedig, hogy kitermelünk hasonlót.....Kit termeltünk ki eddig? Nem tudok felidézni olyan játékost, akit mi mostanában a saját UP-ból hoztunk volna előre.
Talán Fati....de belőle sem jött ki az, amit sokan vártak tőle.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 13:59:22

A csávó engem néha borzasztóan idegesít, flegma, nem elég dinamikus, nem is védekezik annyira jól és teljesen bele tud szürkülni a játékba. Mindezzel együtt ő az, akiben tényleg ott van a villanás és a clutch faktor. Ha megtanulna megcsinálni 2 cselt egymás után és egy picit odatenné magát - mint ahogy az atletico ellen nyomta -, akkor felőlem akár 50-et is adhatnánk érte, de így 25-30-nál többet nem ér. Annyit viszont jogosan kérnének érte, és ha nem változik jelentősen semmi nála, még úgy is megérheti, mert rendszerint hoz extrát a padról.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.01.24. 13:04:21

Ő egy más stílusú játékos, mint akiket mi a Masián kinevelünk.

Játékban nem mondanám extrának, de a kapu előtt igenis vannak klasszis megmozdulásai. A hétvégi külsős gólja is az volt. Ezt ebből a keretből senki nem oldotta volna meg így, sőt, merem állítani hogy meg sem fordult volna senkinek a fejében hogy külsővel eltekerje a hosszúba 18-ról. Lehetne egyébként simán 3-4 góllal több a neve mellett, emlékszem több nagy kapufájára meg felsőlécére is.
Nekem ebből is inkább az jön le hogy ő inkább támadóként/árnyékékként érzi jól magát és nem szélsőként. Ott sokszor teljesen elveszett, ő nem az a játékos aki folyamatosan keresi az 1v1 lehetőségeket és bontja a védelmet betörve a szélről. Szerencsére sokszor nem is kellett azért tipikus szélsőt játszania.

Én lehet hogy megpróbálnám pár meccs erejéig Lewy helyén, főleg hogy a rugói is elég jók és nem is alacsony. A lengyelnél sokkal mozgékonyabb, biztos hogy többször tudna helyzetbe kerülni is.

20-25 körül megérheti ha lesz rá pénzünk, 30 fölött már necces. Ennyi pénzből nem nagyon fogunk jobbat találni, de még sok van a szezonból. Remélem ma este a kupában kezd.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2024.01.24. 12:25:17

Henrynek kellett egy teljes év a beilleszkedéshez. Felixnek nem izlett az Atletico. Nem meglepő, nem az ő világa az a játék stílus. Kölcsönadták a Chelseabe, ami éppen szétesőben volt. Szerintem ez így nem egyértelmű bukás. Persze a 120 misi irreális volt érte, de ettől még jó játékos. Lehet nem elég kiegyensúlyozott még, de ha megy neki, akkor öröm nézni minden megmozdulását. Én nagyon kedvelem a játékát, de vele szemben is kell még türelem. Több gólja is klasszis teljesítmény volt kritikus helyzetben. Számomra ő inkább előkészítő, és inkább betömörülő csapatok ellen hasznos.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.24. 12:06:30

Én a jelenlegi helyzetben Troym-el értek egyet. Ilyen számokat hozó csatárt vagy kinevelünk vagy olcsóbban veszünk mint amennyiért elengedi a tico Felixet. Tényleg sokat elmond, hogy sehol sem vált be igazán és nálunk sem azt hozza amit kéne. Sokan panaszkodnak hogy Gavi körül mekkora a hype hát én pont Felixnél érzem azt, hogy minden jó mozdulatában látjuk a klasszist és a silány nulla mecsseit amiből nem egy van elfelejtik sokan. Hozzáállásban sem látom rajta, hogy kiharcolna egy megvételt. Ferrannak szemmel láthatóan nagyobb a work rate-je és ha őt sokszor pancsernek bélyegezik akkor bőven mellé kell venni Felixet is hiába. Látványosabbak a sikeres megmozdulásai de ha nincs belőle gólpont és eltelik a fél szezon két jó mecss között az mit ér. Még egy év kölcsön ha kijön normális áron akkor természetesen maradjon.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.24. 09:57:51

Troym írta:
2024.01.24. 08:49:08
10-20 milliónál többet semmiképp nem szabd fizetni egy szezononként a bajnokságban 7-8 gólos támadóért, ilyet bármikor kinevelhetünk. Állítom ugyanennyi játékperc alatt Guiunak is lenne ugyanúgy 4-5 gólja, sőt Roque is érzésre fogja hozni. Semmivel nem tud többet, csak pár felesleges csel, és a meccsek 3/4-én kedvetlen hozzáállás.
Nem gondolom, hogy ilyet bármikor kinevelünk. Abdet láthatjuk (vagy inkább nem a Betisben, igaz nem saját nevelès). Guiu középső támadó.
Felix gólja továbbjutást ès csoportelsőget èrt a BL-ben, persze ha elsőkènt nem is, másodikkènt nèlküle is biztosan továbbjutunk.
Győztes gól Atletico, Betis ellen. Granada ellen is, de érvénytelenítették, amit tegnap is emlegetett a vezetés a VAR kapcsán.
Bilbao ellen a gólpassza 3 pontot èrt, amit Guiunak adott, a Salamanca ellen a gólpasszával egyenlítettünk, ami nélkül nehezebb lett volna a meccs.
Persze nem egy klasszis szint jelenleg, de ki az a jelenlegi csapat formájában? 80 milliót biztosan nem èr, kèrdès belefèr e egy újabb kölcsön, vagy egy 30-40 milliós ár.
Ahhoz kèpest, hogy sokan nem is akarták itt látni, nem teljesít rosszul. Èn szemèly szerint vèdekezèsben is hasznosabbnak látom, mint pl. Ferrant, mikor azon a poszton játszik, az igaz, volt pár rossz meccse mostanában.
Szerintem benne van a klasszis szint, kèrdès mit tudunk kihozni belőle, ès mentálisan sokat kellene fejlődnie, ami az igazi kèrdès, kèpes e rá.
Off: Ferran fejben sokat fejlődött.
Múlt hèten volt egy összehasonlítás Vinicius ès Raphinha között, ahol Raphinha a gólok kivètelèben mindenhol jobban teljesít, pedig nagy a különbség a kèt játèkos ès a kèt klub jelenlegi szintje között.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 09:46:37

ocsike83 írta:
2024.01.24. 09:17:28
Troym írta:
2024.01.24. 08:49:08
10-20 milliónál többet semmiképp nem szabd fizetni egy szezononként a bajnokságban 7-8 gólos támadóért, ilyet bármikor kinevelhetünk. Állítom ugyanennyi játékperc alatt Guiunak is lenne ugyanúgy 4-5 gólja, sőt Roque is érzésre fogja hozni. Semmivel nem tud többet, csak pár felesleges csel, és a meccsek 3/4-én kedvetlen hozzáállás.
Ebben annyival vitatkoznék, hogy Guiu seggén még rajta van a tojáshéj. Egy kényesebb meccsen, amikor változást kellene vinni a játékba, akár csereként is Felix többet tud adni,nagyobb a rutin. Képes meccseket eldönteni.
Kérdés, hogy a padra kellene-e Felix. Aztán ki tudja, mennyire ízlik neki az a játék, amikor Lewa is fent van. Lehet egy új, fiatalabb, gyors passzos, földön tartott labdákkal neki is nagyobb kedve lenne focizni.
Én inkább ott vitatkoznék, hogy Guiu egy center, míg Felix egy szélső, de abból is inkább az a playmaker fajta nem olyan igazi kaput támadó stílusú, mint teszem azt Dembélé, akit Messi tömött labdákkal és így is legfeljebb 5-6 gólos szezonokat hozott.. De akko ilyen alaponr hasonlítsuk össze Kane-nel.

Ráadásul ő is ott van abban a "kapufa tengelyben", mint Yamal, de akár Raphinha. Szerintem ez a 3 játékos legalább annyi, ha nem több lécet lőtt idén mint gólt. Ez is tökéletesen jellemzi a szezonunkat.

Nagyon jó játékosnak tartom, aki sokat tudna adni a csapatnak, de hogy véglegesen leigazoljuk elég rossz ötletnek tartm. Ott van Cancelo, aki talán a legégetőbb, illetve kp-ra is mindenképp kell valaki, aki nem Romeu szint. Ha ezen felül még marad a kasszában és olcsón meg lehet szerezni, akkor talán. De inkább kölcsönvétel, akár pár millióért is, lehetne megoldás. Az Atma úgyis szabadulna tőle, más csapatoknál nem hiszem hogy engedne ennyit, ha egyáltalán engedne, a fizujából, szóval nem lehetetlen egy újabb év. Ha az eladás/vételben nem i8s, de bben pedig úgyis jók vagyunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.01.24. 09:59:00-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.01.24. 09:17:28

Troym írta:
2024.01.24. 08:49:08
10-20 milliónál többet semmiképp nem szabd fizetni egy szezononként a bajnokságban 7-8 gólos támadóért, ilyet bármikor kinevelhetünk. Állítom ugyanennyi játékperc alatt Guiunak is lenne ugyanúgy 4-5 gólja, sőt Roque is érzésre fogja hozni. Semmivel nem tud többet, csak pár felesleges csel, és a meccsek 3/4-én kedvetlen hozzáállás.
Ebben annyival vitatkoznék, hogy Guiu seggén még rajta van a tojáshéj. Egy kényesebb meccsen, amikor változást kellene vinni a játékba, akár csereként is Felix többet tud adni,nagyobb a rutin. Képes meccseket eldönteni.
Kérdés, hogy a padra kellene-e Felix. Aztán ki tudja, mennyire ízlik neki az a játék, amikor Lewa is fent van. Lehet egy új, fiatalabb, gyors passzos, földön tartott labdákkal neki is nagyobb kedve lenne focizni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.24. 08:49:08

10-20 milliónál többet semmiképp nem szabd fizetni egy szezononként a bajnokságban 7-8 gólos támadóért, ilyet bármikor kinevelhetünk. Állítom ugyanennyi játékperc alatt Guiunak is lenne ugyanúgy 4-5 gólja, sőt Roque is érzésre fogja hozni. Semmivel nem tud többet, csak pár felesleges csel, és a meccsek 3/4-én kedvetlen hozzáállás.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.24. 03:35:16

Én is azt érzem, hogy 80 milliót biztos nem ér, de egyértelműen "sztár jelleg". A megoldásai, a mozdulatai, mind-mind a Barca kiemelkedő játékosait idézi. A konzisztencia viszont kérdéses, meg hogy mennyire tud érvényesülni a Barcelona játékos-temető hatása: lásd: Coutinho.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2024.01.23. 19:51:05

Számora érthetetlen, hogy Xavi miért jegeli. A Betis elleni meccsen FT lőtt 3 gólt, de Felix egy mozdulatában több foci volt, mint Ferrean egesz évében. Oké, tán kicsit túlzás, de a Betis elleni gólja Messi szintű tökéletes kivitelezés volt. A meccs kétségkívül legszebb pillanata. Persze Isco lába is elsült az első gólnál, na de ez még is csak egy Barca fórum.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.09. 22:18:26

Chino írta:
2024.01.09. 10:15:53

Azt az Atma sem gondolta komolyan, hogy majd 60-80 milliót kapna, nyilván nem mondhatták már szezon elején, hogy 20-30-ért nyáron vihetitek. Szerintem egy újabb kölcsön lesz majd ebből, aminek legfeljebb a feltételei változhatnak. A jobbszélre kelleni fog ember, mert van egy FT, akivel nem sokat érünk, vagy majd rendszeresen Roque lesz odapakolva.
Eddig egész jó helyzetben vagyunk, nem játszik olyan jól, hogy nagy pénzt kérjenek érte, magas a fizetése, megtartania se érdemes az Atleticonak, egy ha egyenlőre itt akar játszani, az is tovább nehezíti az eladását. A két portugál remélem, hogy marad jövőre is.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 10:17:42

Andris írta:
2024.01.09. 09:33:13
Ezt a Cruyffista nevű kiváló facebookos blogról emeltem át ide, és mélyen egyetértek a lényegével.
Már megérte, hogy gyengébben játszott, eddig nem tudtam, hogy létezik ilyen blog. Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet.

Szerintem gyengén játszott, kilógott, és a Barbastro első gólját hozó szöglet az ő sutaságából vagy flegmaságából született, nem tudom, mit akart azzal a passzal.
Az viszont Faragó Richárdot minősíti, hogy megrótta Félixet, hogy a finom megoldásokat ezek az alacsonyabb osztályú csapatok nem díjazzák. Már bocsánat, de egy válogatott játékos azért ne vegyen át egy labdát finoman, mert az falun nem szokás?, ráadásul ezzel nemcsak Féixet, hanem a Barbastrót is sikerült leszólnia.

A Félixről szóló híreket én is láttam a spanyol sportoldalakon, de a meccsről is úgy írtak, hogy azt hittem, kikaptunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.09. 10:15:53

Andris írta:
2024.01.08. 13:21:30
soadroli írta:
2024.01.08. 12:53:27
The ups and downs of Joao Felix's level make the club doubt about seriously considering his permanent signing in the summer. @fansjavimiguel
Engem a leginkább a stílusa aggaszt, kb minden meccsen látszik, hogy egy hisztis, egomániás kisfiú.

Amíg maga a csapat is döcög, addig nem temetném őt, illetve a lehetőségét, hogy konzisztensen képes jót nyújtani, hiszen vannak eléggé jó meccsei, és ami még fontosabb: kritikus meccseken jó teljesítményei.

Egyébként meg 20-30 milliónál többet sztem nem adhatunk ilyen játékosokért, annyiért meg nem fogja odaadni az Atletico, szóval semmi gond. Esetleg marad kölcsönben majd.
Én inkább azt látom benne,mint legfőbb negatívumot, hogy ha a csapatnak megy, akkor ő is jó, sokszor kiemelkedő teljesítményt nyújt, de ellenkező esetben ugyanúgy beleszürkül a mezőnybe, nem tud előlépni, ilyen szituációkban "vezérré" válni. Senki nem azt várja el, hogy vegye vállára a csapatot egy-egy gyengébb meccsen, de arra azért szükség van, hogy ha szükség van rá döntő faktor tudjon lenni akár eredményességben akár játékban. Pedig a képességei meglennének hozzá.
Nem tudom azt se, hogy az utóbbi meccseken csak elfáradt vagy nagyban tesz a meccsekre, iszonyatosan flegmának tűnik sokszor.

Azt az Atma sem gondolta komolyan, hogy majd 60-80 milliót kapna, nyilván nem mondhatták már szezon elején, hogy 20-30-ért nyáron vihetitek. Szerintem egy újabb kölcsön lesz majd ebből, aminek legfeljebb a feltételei változhatnak. A jobbszélre kelleni fog ember, mert van egy FT, akivel nem sokat érünk, vagy majd rendszeresen Roque lesz odapakolva.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 09:33:13

Ezt a Cruyffista nevű kiváló facebookos blogról emeltem át ide, és mélyen egyetértek a lényegével.
A spanyol média ismét hozta a szokásosan elvárható szintet.
João Félix gyenge teljesítményt nyújtott a hétvégi, Barbastro elleni kupameccsen, egy gólt ennek ellenére így is szerzett, ami bár szabályos volt, mégis elvették lesre hivatkozva.
A média ezek után természetesen hozta a szokásos szalagcímeket: Xavi nem számít a folytatásban már annyira Joãóra, mint korábban, a klub eldöntötte, hogy nem veszi meg őt a nyáron és még lehetne őket sorolni...
Rengetegen sajnos be is nyelik ezeket, a gond csak az, hogy a klubnál bárkit kérdeztek a portugál jövőjéről eddig, mindannyian elmondták, hogy szeretnék megtartani, végleges döntést pedig csak a SZEZON VÉGÉN hoznak. Egyfelől a szezon végi bevétel alapvetően határozza meg, mennyi mozgástere lesz a Barcelonának a nyári átigazolási időszakban, másfelől Félix teljesítményét is csak az idény végeztével fogják értékelni.
Amatőrizmus felsőfokon, de csodálkozni felesleges ezen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.01.08. 14:34:53

soadroli írta:
2024.01.08. 12:53:27
The ups and downs of Joao Felix's level make the club doubt about seriously considering his permanent signing in the summer. @fansjavimiguel
Pláne 80-ért, mint amit Madridban remélnek érte. :lol:

Szerintem valójában szóba sem fog kerülni a végleges leigazolása fent.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.08. 13:21:30

soadroli írta:
2024.01.08. 12:53:27
The ups and downs of Joao Felix's level make the club doubt about seriously considering his permanent signing in the summer. @fansjavimiguel
Engem a leginkább a stílusa aggaszt, kb minden meccsen látszik, hogy egy hisztis, egomániás kisfiú.

Amíg maga a csapat is döcög, addig nem temetném őt, illetve a lehetőségét, hogy konzisztensen képes jót nyújtani, hiszen vannak eléggé jó meccsei, és ami még fontosabb: kritikus meccseken jó teljesítményei.

Egyébként meg 20-30 milliónál többet sztem nem adhatunk ilyen játékosokért, annyiért meg nem fogja odaadni az Atletico, szóval semmi gond. Esetleg marad kölcsönben majd.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.08. 12:53:27

The ups and downs of Joao Felix's level make the club doubt about seriously considering his permanent signing in the summer. @fansjavimiguel
Kép
Válasz küldése