Lamine Yamal

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.09. 14:25:15

Ha már Neymar vonal.
A Marca szerint 200 milliós ajánlatot küld érte a PSG....
Mondjuk küldeni azt lehet. :-)
Jó lenne, ha jövő alappillérei érinthetetlenek maradnának.
TS - Fort, Araujo, Cubarsi, Balde - Yamal, Gavi, Roque....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.09. 11:25:02

Én többet látok benne Neymarnál talán tehetségben is, és nyilván mentalitásban. Meg Neymar valahogy a kapu előtt nem volt... hát nyilván nem lehet mondani, hogy nem volt jó, de nem volt olyan jó, mint amennyire tehetséges volt, mint amennyire lehetett volna. Yamalnál egyre inkább az látszik, hogy ebben simán fölé nőhet. Plusz Yamalnál eddig nincs öncélúság. Neymarnál azért az mindig is volt. Ez főleg egy utalás az érettségére. Yamal mozgása, cselei magától értetődőbbek, talán a rúgótechnikája is. Nyilván most nincs a csúcs Neymar szinten, főleg stabilitásban, de szerintem ha nem csesszük el, akkor úgy 3 év múlva túlnőheti simán.

Persze az a durva, hogy már most, 16 évesen is a legjobb meccsein, kipihenten alighanem top3 körüli jobbszélső. Persze ez engem legalább annyira aggaszt, mint amennyire hihetetlen öröm és mázli, de a szintjét jól mutatja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.09. 11:17:51

NovaProspekt írta:
2024.03.09. 08:41:31
Tiszta Neymar a kölyök, már arra értve, amit a pályán látok. :D
Talán durva, amit írok, de szerintem már most érettebb a játéka, mint Neymarnak valaha is volt. Az idő sok mindent megszépít, de a brazil sok azért sok hibával játszott, a jó megoldások mellett megannyi rossz is volt, támadások haltak el rajta. Amikor toppon volt, 2015-2016 környékén, akkor játszott viszonylag letisztultan, de előtte és utána is azt jellemezte, amit írtam, a PSG-ben ahogy kezdett hanyatlani, pedig még inkább kijöttek ez a dolgai. Mellette a magatartási problémák, amiket egy idő után a pályán is láttunk: kaskadosások, odamondogatások, az ellenfél közönségének hergelése stb. Yamal-nál ebből semmit nem látunk, és remélhetőleg ez így is marad.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.09. 08:41:31

Tiszta Neymar a kölyök, már arra értve, amit a pályán látok. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 23:40:52

bence0330 írta:
2024.03.08. 22:43:21
A zsenialitásához már nem nagyon lehet mit hozzátenni, az nyilvánvaló. De amilyen alázattal melózik közben, az valami egészen meghökkentő. Fatiban pl. ennek a harmada nem volt hátrafelé.

Iszonyatosan nagy mázlink van vele, konkrétan lehet, hogy ő fog minket kihúzni a kakiból 2-3 év múlva.
Igen, a legtöbb tehetséges támadó azért ebben a korban még elég kicsapongó, ehhez képest az ő játéka nagyon érett. A maiért (is) nagy gratula! =D>

Azt viszont remélem, hogy innentől Xavi nem nyomatja őt végig eredménykényszerből. Tényleg ott van Pedri esete intő példának. Ő egyértelműen hosszútávra kell nekünk, többet veszíthetünk vele, mint esetleges néhány rossz meccsel a már félig amúgy is bukott bajnokságban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.08. 22:43:21

A zsenialitásához már nem nagyon lehet mit hozzátenni, az nyilvánvaló. De amilyen alázattal melózik közben, az valami egészen meghökkentő. Fatiban pl. ennek a harmada nem volt hátrafelé.

Iszonyatosan nagy mázlink van vele, konkrétan lehet, hogy ő fog minket kihúzni a kakiból 2-3 év múlva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.08. 18:24:06

Andras Inieszta írta:
2024.03.08. 15:52:49
Én személy szerint nagyon féltem a srácot. Számomra is ez már egy séma, hogy vannak nagyon jó tehetségeink, akiket
a) nem kell ide, ezért elherdáljuk, ledaráljuk az önbizalmát, minek ide? (X. Simmons, Puig, Cucurella, Bartra, Mingu stb)
b) esetleg tényleg nagyon jónak tűnik valamiért és elkezdjük agyonjátszatni ész nélkül (Fati, Pedri, Gavi, Yamal stb...)

a) XS-ot nem tudtuk itt tartani. Bővebn meg volt becsülve, a Masia egyik legnagyobb tehetségeként bántak vele. Ugyanúgy ahogy Cesc, Alba a klub engedélye nélkül elmehetett, plusz jó pénzt is kapott. Puig amíg itt volt 3 edzőnek sem kellett, egyedül Setien alatt játszott. Valami biztosan volt ha ennyire nem kellett senkinek. Cucurella és Bartra nem voltak akkora tehetségek, plusz utóbbi elég sokat játszott. Cucurella ilyen Eibarokig meg Getafekig jutott. A Chelseaben is Chilwell sérülése miatt játszott, míg ő is meg nem sérült.
Mingueza nagyon érdekes eset, míg itt volt bőven kapta a savat, hogy béna jh-ként, minek őt erőltetjük, jh kell, most hogy nincs itt, persze hogy ő kell.
Fati nem volt agyon játszatva és nem is azért sérült meg, hanem kapott egy hatalmas rúgást. Ez úgy is összejöhet, ha 10 percet játszik. Gavi bírta, plusz akkor sem volt sok választásunk a kp-ra, a sérülése is a válogatottban jött. Yamal is csak az utóbbi kezdett többet játszani. Szinte egész évben csere volt, átlag 40-50 perceket játszott. Mikor Raphinha kiesett akkor kezdett inkább meccseket végigjátszani. Amikor felépült rendesen a brazil, egyből egész meccsre padra került, a Bilbao ellen ssem kezdett, kényszerből kellett beállnia.
Ha bővebb keretünk lenne, jobban szét lehetne osztani a perceket, de egész csapatrészek tűnnek el rendszeresen, így nyilván több perc jut a fiataloknak is.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 16:19:48

Andras Inieszta írta:
2024.03.08. 15:52:49


A másik oldal viszont az, hogy jelenleg olyan szűk a keret, hogy Xavinak nincs jobb lehetősége, mint hogy az ifiket játszatja. Innen nézve pedig az is bravúr, ha top3-ban végzünk a szezon végén.
Ez itt a fő probléma, hogy kénszerből (is) játszanak ennyit a fiatalok. A legtöbb csapat bizony megszenvedi az idei szezont, a covidos megszakítást követő erőltetett menet most fejti ki igazán a negatív hatását, nagyon durva sérüléshullám sújtja egész Európát. Mi pedig magunknak is megnehezítettük, hogy egy nagyon szűk kerettel vágtunk neki a szezonnak, és elherdáltunk olyan embereket, akik most aranyat érnének.

Ennek viszont nem szabad, hogy a fiatalok igyák meg a levét, ezt remélem Xavi is belátja. Óvatosnak kell lenni Yamal-lal, de pl. Gündogan-nal is, akinél egy komoly sérülés már lényegében a pályafutása végét jelentené.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2024.03.08. 15:52:49

Én személy szerint nagyon féltem a srácot. Számomra is ez már egy séma, hogy vannak nagyon jó tehetségeink, akiket
a) nem kell ide, ezért elherdáljuk, ledaráljuk az önbizalmát, minek ide? (X. Simmons, Puig, Cucurella, Bartra, Mingu stb)
b) esetleg tényleg nagyon jónak tűnik valamiért és elkezdjük agyonjátszatni ész nélkül (Fati, Pedri, Gavi, Yamal stb...)

Azért lettem végérvényesen Barca szurkoló, mert a legszebb focit toló, legjobb utánpótlással rendelkező klub volt már akkoriban is ('90-es évek közepe, 2000-es évek eleje). Ez most is így van szerintem, hogy fantasztikus tehetségek jönnek ki a La Masiáról, de egyáltalán nem tűnik úgy, mint ha bármi átmenetet kapnának. Értem ez alatt, hogy sokkal jobb lenne, ha pl. kötelező 1-2 szezon a Barca B-ben, vagy az U19-ben... 16 évesen a La Ligában kezdőjátékosnak lenni egy Barcában, az nagyon risky.

Bár ne lenne igazam, de tényleg van itt már egy ilyen séma: Fati, Gavi, Pedri után itt az újabb tini, akit le lehet selejtezni. :(

A másik oldal viszont az, hogy jelenleg olyan szűk a keret, hogy Xavinak nincs jobb lehetősége, mint hogy az ifiket játszatja. Innen nézve pedig az is bravúr, ha top3-ban végzünk a szezon végén.

Szorítok a srácnak, hogy elkerüljék a sérülések. Meccsről-meccsre tudta emelni a szintet, kíváncsi vagyok, hogy a Napoli ellen mit fog hozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 16:37:36

brazilfan írta:
2024.03.07. 12:39:36
bence0330 írta:
2024.03.07. 09:37:43
Akkor mégis találtál konkrétumot, vagy csak el tudod képzelni, mások sérülései miatt?
Nem értek hozzá, de térdfájdalom (ha tényleg fáj a térde) szerintem a gyors és jól cselező Lamine-t megállítani igyekvő hátvédek faragatlansága miatt is lehet, nemcsak a kimerültségtől.
Nem, lehet ez bármi, meg az is lehet nyilván, hogy az égegyadta világon semmi köze a nyilvánvaló túlterheléséhez. Csak az a gond, hogy ha az elmúlt évek GB nyerteseit és várományosait nézzük, mind tropára ment. Gavi még nyilván kérdéses. Ennyi véletlen egymás után nincs, az én könyvemben ez már egy minta.
Meg az is gyanús, hogy pont azután fájdul meg a térde, miután mindenki látta, hogy alig tudott már menni a pályán, annyira túl volt erőltetve a teste. Lehet, hogy nincs összefüggés, de azért nagyon meglepő lenne.
Az is lehet, hogy a jól cselező Yamal a belépők miatt szedett össze valami minimális sérülést. Szerintem ez nem változtat a problémán, ha kevesebbet játszik, kevesebbet kap, kevesebb a sérülés veszélye egy még nem kiforrott testnél. Van összefüggés az izomfáradtsággal így is, hisz még egy 25 évesnél is van, könnyebben megsérül valaki egy bizonyos belépőtől, ha túl van terhelve. Hát még 16 évesen. 18-20 éves korára több és erősebb izomzat lesz rajta, alighanem jobban fogják támogatni a szalagjait is. Nem véletlen, hogy olyankor szoktak elkezdeni berobbani a játékosok, és meghatározó szerepet betölteni a csapatban. De a 18 is még nagyon az alsó határ, és nem full kezdőként. (Fun fact: Yamal kb annyi meccset játszott le végig a pályán maradva 1 hónap alatt zsinórban, amennyit Raphinha 1,5 év alatt összesen: 6 vs 7.)

És attól félek, hogy őt is játszatjuk majd a fájdalom ellenére, mert úgy érezzük, muszáj. (Itt most felteszem, hogy tényleg van valami kisebb problémája, nem szoktak ilyet csak úgy kitalálni.)

És az a gond, hogy itt most tényleg egy potenciálisan korszakos játékosról beszélünk, akit már 16 évesen lehet ha nem is stabilitásban, de 1-1 meccsen hozott teljesítményét az elithez hasonlítgatni. A többiek is jók voltak/lettek volna/lehetnek(?) de Yamal nagyon más szint. Idén már volt kisebb sérülése, mikor ősszel játszattuk sokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.07. 12:39:36

bence0330 írta:
2024.03.07. 09:37:43
Akkor mégis találtál konkrétumot, vagy csak el tudod képzelni, mások sérülései miatt?
Nem értek hozzá, de térdfájdalom (ha tényleg fáj a térde) szerintem a gyors és jól cselező Lamine-t megállítani igyekvő hátvédek faragatlansága miatt is lehet, nemcsak a kimerültségtől.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 10:46:32

Chino írta:
2024.03.07. 10:36:23
A Napoli ellen nem volt Raphinha, Torres, Felix is csak néhány perces volt. A legutóbbi 4-5 meccset elég muszájból kellett lehozni, még ha néha le lehetett volna cserélni. Az első 28 meccsén pl. csupán ötöt játszott végig.
Mellesleg augusztus óta nőtt 2,5 centit és leadott egy csomó testzsírt és felszedett 7 kg-ot, aminek jó része izom. Volt is egy kép amin a szezon elején van és most. Rohadt nagy a különbség. Nincs szétgyúrva, de látványosan erősebb. Nyilván nem kell ráadni 20 kiló izmot, de ilyen korban gyorsan és rengeteget változik az ember teste, a magassága, súlya és ha valaki élsportoló akar lenni ezeket muszáj megfelelően kezelni, ami nála úgy tűnik rendben van. Szemre is egyre jobban bírja a terhelést, a Napoli meccsen kívül nem nagyon láttam, hogy lógna a nyelve.
Volt már a brazil a Napoli ellen. Ráadásul nem is az első meccse volt, egy félidős minimum volt már, a kövi meccsén 3 nappal később már atom volt kezdőként, szóval tutira veszem. De ha nem lett volna, nálam ez akkor sem mentség, más felállás, akármi, hamarabb játszanék Araujoval jobbszélsőként, vagy akár 10 emberrel, mint hogy egy csak sétálni bíró 16 éves extra zseni játékost tartsak bent. És akkor az edzői oldalt bele sem veszem, hogy egy lépni nem tudó játékos helyett nyilván jobban jártunk volna azzal, aki legrosszabb esetben is legalább futni tud. Tényleg, bárki, ha Raphinha nem lett volna 100%, bárki más.
Pont a fejlődő szervezete miatt kéne vigyázni rá. Nyilván jobban bírja erőnlétileg a meccseket, és csak 6-7*90 perc után fáradt el látványosan, de ha már odáig jut valaki, hogy tényleg nem tud már futni, az rég túl van azon a ponton, amikor fáradt, és az izomzatának pihenésre van szüksége. Az már az előtte lévő meccsen is bőven meglátszott, tán még az azelőttin is. Az tök jó, hogy arányosan pakolnak rá izmot is, örülök, egy a gond vele, hogy akkor ez azt veti fel, hogy nem annyira az erőnléti felkészítéssel van a gond, hanem orvosi és edzői.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.07. 10:36:23

bence0330 írta:
2024.03.07. 09:37:43
brazilfan írta:
2024.03.07. 07:27:52
Konkrétumot nemigen tudnánk találni, cikkeket annál többet, az egyik portál megírja, a többi meg átveszi.
Valószínűleg mégis lehet alapja a hírnek, kb. annyi, hogy Fati és Pedri példája miatt Lamine-nak talán pihennie kellene, bár nem tudom elképzelni, hogy a stáb ne ellenőrizne állandóan egy ekkora kincset.
Persze, lehet, hogy semmiség.
Én sajna az elmúlt 3 évünk alapján el tudom. Szürreális dolgokat műveltünk sokszor a kicsikkel, Gavi remek példa, aki már 16 évesen stabil kezdő volt, alig kirotálva. A cikkek ráadásul arról szólnak, hogy most is fájdalommal játszott. Ha csak erről beszélünk, akkor is idén Chris, Ara, Cancelo, Felix, Yamal játszott alsó hangon fájdalommal közvetlenül sérülés előtt vagy után. Értem, hogy szűk a keretünk, de ezzel szerintem egy teljes szezont nézve csak tovább szűkítjük, és szerintem nincs az a körülmény a világon, amivel ezt indokolni lehet. Ha 4 egészséges játékosunk lenne, szerintem akkor sem nagyon szabadna.
Láttuk Yamal utolsó kezdő meccsét a Napoli ellen, mikor járni alig tudott, konkrétan végigsétálta szerencsétlen a meccset egy jó megmozdulás nélkül, és majdnem végigjátszotta még azt is. Felteszem ott jött össze a térdfájdalom, ha valaki lépni sem tud, az izomzata sem bírja már. Ennyire vigyázunk rá, ennyire ellenőrizzük folyamatosan a legtehetségesebb Masiás játékost Ini és Messi óta.
Azért azt zárójelben meg kellene jegyezni, hogy amig egészségesek voltak ott elől többnyire csere volt, vagy nem játszott végig meccset. Amikor Raphinha visszatért egyből végigülte a meccset és jó eséllyel a Bilbao ellen is hasonló lett volna, de ott kényszerből le kellett hoznia egy félidőt.
A Napoli ellen nem volt Raphinha, Torres, Felix is csak néhány perces volt. A legutóbbi 4-5 meccset elég muszájból kellett lehozni, még ha néha le lehetett volna cserélni. Az első 28 meccsén pl. csupán ötöt játszott végig.
Mellesleg augusztus óta nőtt 2,5 centit és leadott egy csomó testzsírt és felszedett 7 kg-ot, aminek jó része izom. Volt is egy kép amin a szezon elején van és most. Rohadt nagy a különbség. Nincs szétgyúrva, de látványosan erősebb. Nyilván nem kell ráadni 20 kiló izmot, de ilyen korban gyorsan és rengeteget változik az ember teste, a magassága, súlya és ha valaki élsportoló akar lenni ezeket muszáj megfelelően kezelni, ami nála úgy tűnik rendben van. Szemre is egyre jobban bírja a terhelést, a Napoli meccsen kívül nem nagyon láttam, hogy lógna a nyelve.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 09:37:43

brazilfan írta:
2024.03.07. 07:27:52
Konkrétumot nemigen tudnánk találni, cikkeket annál többet, az egyik portál megírja, a többi meg átveszi.
Valószínűleg mégis lehet alapja a hírnek, kb. annyi, hogy Fati és Pedri példája miatt Lamine-nak talán pihennie kellene, bár nem tudom elképzelni, hogy a stáb ne ellenőrizne állandóan egy ekkora kincset.
Persze, lehet, hogy semmiség.
Én sajna az elmúlt 3 évünk alapján el tudom. Szürreális dolgokat műveltünk sokszor a kicsikkel, Gavi remek példa, aki már 16 évesen stabil kezdő volt, alig kirotálva. A cikkek ráadásul arról szólnak, hogy most is fájdalommal játszott. Ha csak erről beszélünk, akkor is idén Chris, Ara, Cancelo, Felix, Yamal játszott alsó hangon fájdalommal közvetlenül sérülés előtt vagy után. Értem, hogy szűk a keretünk, de ezzel szerintem egy teljes szezont nézve csak tovább szűkítjük, és szerintem nincs az a körülmény a világon, amivel ezt indokolni lehet. Ha 4 egészséges játékosunk lenne, szerintem akkor sem nagyon szabadna.
Láttuk Yamal utolsó kezdő meccsét a Napoli ellen, mikor járni alig tudott, konkrétan végigsétálta szerencsétlen a meccset egy jó megmozdulás nélkül, és majdnem végigjátszotta még azt is. Felteszem ott jött össze a térdfájdalom, ha valaki lépni sem tud, az izomzata sem bírja már. Ennyire vigyázunk rá, ennyire ellenőrizzük folyamatosan a legtehetségesebb Masiás játékost Ini és Messi óta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.07. 07:27:52

bence0330 írta:
2024.03.06. 23:05:10
Tud valaki valami konkrétat a térdproblémájáról? Több cikkben láttam megszellőztetve, hogy lehet ki kéne hagyni 1-2 meccset, meg hogy a minap is fájdalommal játszott, de konkrétumot nem találtam.
Konkrétumot nemigen tudnánk találni, cikkeket annál többet, az egyik portál megírja, a többi meg átveszi.
Valószínűleg mégis lehet alapja a hírnek, kb. annyi, hogy Fati és Pedri példája miatt Lamine-nak talán pihennie kellene, bár nem tudom elképzelni, hogy a stáb ne ellenőrizne állandóan egy ekkora kincset.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.06. 23:38:28

bence0330 írta:
2024.03.06. 23:05:10
Tud valaki valami konkrétat a térdproblémájáról? Több cikkben láttam megszellőztetve, hogy lehet ki kéne hagyni 1-2 meccset, meg hogy a minap is fájdalommal játszott, de konkrétumot nem találtam.
Én sem tudok többet, viszont ettől függetlenül is pihentetném hétvégén.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.06. 23:05:10

Tud valaki valami konkrétat a térdproblémájáról? Több cikkben láttam megszellőztetve, hogy lehet ki kéne hagyni 1-2 meccset, meg hogy a minap is fájdalommal játszott, de konkrétumot nem találtam.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.04. 22:44:55

Annyiban megvédeném Xavit, hogy ha nincsenek a sérülések, akkor valószínűleg tegnap is később jött volna. A Mallorca ellen viszont pihentetném, a BL-ben nagyobb szükség lehet rá.

Amúgy tényleg nem látszik rajta a legtöbb fiatalra azért jellemző forrófejűség. Bár ez Cubarsi-ra is igaz.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.04. 22:28:02

Yokozuna írta:
2024.03.04. 21:37:10
Az utóbbi évek Barcelonájában az elszabadult indulatok váltak uralkodóvá. Hiányzó képességeket azzal próbálnak pótolni, hogy túlzott akarással vetik magukat a küzdelembe a higgadt játék helyett.
A "túlzott akarást" pedig túlmisztifikáljuk, és egyesek játéktudásának hiányosságait a nagy akarással mentegetjük.

Yamal a bajnokságban meccsenként átlagosan 51 percet játszik, nagyon azért nincs túltoltva. Raphinhával váltják egymást. Lehetne kevesebb percet adni neki, de Raphinha nem egy nagy eresztés, más lehetősége meg nem nagyon van Xavinak arra a posztra. Cancelót lehetne átrántani, de akkor meg azon az oldalon nem lenne senki, mert Balde sérült, Valle kölcsönben.

Nem szabad túlhajtani, de talán nincs is. A korosztályos csapatban vagy a B-ben is futna ennyit, csak alacsonyabb szinten.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.03.04. 21:37:10

Én azt szeretem benne, hogy semmiféle fanatizmus nincs a szemében. Könnyed lelkesedéssel teszi a dolgát, nagyon magas szinten.
Az utóbbi évek Barcelonájában az elszabadult indulatok váltak uralkodóvá. Hiányzó képességeket azzal próbálnak pótolni, hogy túlzott akarással vetik magukat a küzdelembe a higgadt játék helyett. Xavi pálya széli viselkedése is ugyanez a kategória, nagyon rossz példát mutat.
Jön a Mallorca elleni meccs. Érdemes lenne megfigyelni a két edző viselkedése közti különbséget, de csak Aguirrét láthatjuk majd az oldalvonal mellett, mert ha jól emlékszem Xavi megint eltiltott lesz.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.04. 20:15:44

Leon írta:
2024.03.04. 19:32:00
Xavi nem tanul semmiből.
Fati kuka, Gavinak is annyi, Pedri dettó. Most Yamal van a soron. Kár érte mert kiváló ügynök volt.
Kíváncsi vagyok a következő edző is folytatja-e a fiatal tehetségek tönkretételét.
Azért ezt elég nevetséges Xavi nyakába varrni. Először is, Pedrit nem ő járatta csapágyasra, hanem Koeman, másodszor is Gaviba beleszálltak, úgy sérült a térde egy válogatott meccsen, semmi köze ennek semmilyen edzőhöz. Fati fél évig alig játszott alatta és rendkívül óvatos volt a visszatérése után, mondanom sem kell, hogy a visszaeső sérüléseket Koeman alatt szedte össze, de az ő esetében sem hiszem, hogy bármilyen edző tehetne erről.

És végül, annyi sérült van a csapatban, kényszerpályán van az edző bá. 2 meccse nem kezdett Yamal, előzőn nem is játszott, most is kényerből állt be második csereként. Az a tény, hogy eredménykényszer van és ez a srác teljesít a legjobban, megbízhatóan, egészen pocsék helyzetbe teszi az edzőt. Ennek ellenére, amint volt alternatívája, visszavett a játszatásából a csapat kárára.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.03.04. 19:32:00

Xavi nem tanul semmiből.
Fati kuka, Gavinak is annyi, Pedri dettó. Most Yamal van a soron. Kár érte mert kiváló ügynök volt.
Kíváncsi vagyok a következő edző is folytatja-e a fiatal tehetségek tönkretételét.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.04. 18:09:47

Az a baj, hogy ilyen teljesítmény mellett folyamatosan pályán kéne lennie, de ez elég kockázatos egy ilyen idős srácnál. Remélem, hogy nem lesz agyonhajtva ő is és amikor elkezd úgy rendesen testesedni, nem lesz olyan sérülékeny, mint egy bizonyos Pedri, aki hasonlóan elnyűhetetlennek tűnt az olimpiás évében.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.04. 16:44:52

brazilfan írta:
2024.03.04. 15:28:12
Megint nagyon jó volt, most már tényleg sorozatban hozza a jó formáját. Amikor a tizenhatosunknál becsúszva szerelt, megijedtem, hogy lábat fog találni, de meglepően tiszta szerelés volt.
Nehéz lesz rotálni, de valahogyan meg kell oldani, hogy pihenni is tudjon.
Nem látszik a játékán a kora, igazi alapember. Rotálásra van lehetőség, mivel elől megvagyunk, középpályán vannak súlyos gondok.

más: Mi ez hogy széket csinált Arda Gülernek? Valami trollkodás?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.04. 16:30:08

brazilfan írta:
2024.03.04. 15:28:12
Megint nagyon jó volt, most már tényleg sorozatban hozza a jó formáját.
Igazad van, tegnap is bizonyította, hogy egy éles ki-ki rangadón igenis ő az alapember és nem zavar sem Raphinha, sem Ferran, sem Felix esetleges duzzogása a padon, mert jelen pillanatban jobb, mint a másik 3 támadó. Ugyanígy Cubarsi igenis jobb választás, mint Inigo. Tőlem a Mallorca ellen játszon SR, Romeu, Inigo, Felix, Raphinha, de BL Napoli ellen a két fiatal kellene a kezdőben.
Válasz küldése