Lamine Yamal

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 19:52:18

https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... t-nrt.html

Yamal a 4. legtöbbet játszatott U20-as focista az elmúlt 1 évben (klub+válogatott, és minőségi szorzóval, a ciprusi másodosztály meg a lille kapusa percei nem ugyanannyit érnek, mint a La Liga RW-je, szóval nem is szó szerint a legtöbbet, hanem a "legintenzívebben" lenne a helyes magyar kifejezés). Az első 100-ban csak 5 18 éven aluli van (mind jóval hátrébb), és csak Cubarí és egy ecuadori gyerek van 17 év környékén, és Yamal az egyetlen, aki 17 alatt van.

(Gavi is ott van a top10-ben, pedig mióta sérült...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.12. 09:47:38

Troym írta:
2024.04.12. 09:35:59
Szerintem aggasztóbb Cubarsi terhelése. Utolsó 11 meccsen a 990 percből pályán volt cca 970 percet. Na ezt nem szabadna. Ehhez képest azért Yamalt többször lecserélik.

De akár nézhetjük Mbappet. 18-19 évesen már több szezonnal a háta mögött vb-t nyert, ahol nem időhúzó csere, hanem alapember volt.
Persze, Cubarsí ugyanez, ott egyrészt a poszt miatt aggódom csak kevésbé, egyértelműen kisebb a terhelés kh poszton, azért is lehet ott még 36-7 évesen alapemberként focizni, meg Cubarsín nem látszott méga fáradtság, Yamal végiglihegett és sétált félidőket, Pedri is pont így nézett ki a szezonja második felében. Azért a kicsi iszonyat mennyiségű sprinttel közlekedik, plusz ugye veszélyesebb fizikai kontakt is jobban benne van nála a cselezési képességei miatt. Ettől még ja, Cubarsira majdnem ugyanannyira vonatkozik, háromnegyed évvel idősebb azért, de az nem sok különbség.

Megnéztem Mbappét, nem értem, miért hoztad példának, 98-as születésű, 16 éves korában, és még azt is felfelé kerekítve (14/15) egy db felnőtt meccse sem volt, de még az ifi BL-ben is csak 30 percet kapott. 17 éves korában (15/16) 676 perce a nagyok közt, két alkalommal kezdőként, ha jól látom. Nem is említhető egy lapon a kettő. Ez kb a normális. 18 évesen aztán megkapta azt a 2700 percet, amit Yamal most bő két évvel fiatalabban fog elérni. Nem is kallódott el, nem is volt soha sérült.
De ha 16 évesen ennyit is játszott volna valaki, amire eleve nincs precedens szerintem (FC Barcelonán kívül, Gavi...), akkor is a múltkori hasonlatod jut eszembe, ha végigcigizte az életét valaki és 110 éves, azt nem jelenti azt, hogy cigizni jó, csak azt, hogy mázlija volt.
Peléékről nehéz nyilatkozni, de 70 évvel ezelőtt a foci inkább volt olyan, mint most a grundon. Már a 2000-es évekhez képest is sokkal fizikálisabb, 30-40 évet visszamenve már egy lassított felvétel az egész, hát még ha visszamegyünk onnan is 30-40-et. Semmi köze nem volt a maihoz, mint ahogy Nova is írja. Plusz hol találtál statokat róluk, mennyit játszottak szezononként? Én sehol nem találtam, lehet rossz helyen kerestem. Azt látom, hol focizott, de azt nem, hogy hány meccsen.

Nem mellesleg simán meglehet még az a 60 meccses szezon neki, a nyári EB-vel. 47-nél tart. Vissza van biztosan 8 bajnoki, 1 BL meccs, az már 56, EB 3 59. Ha bárhonnan továbbmegy(ünk), már meglehet a 60, és kétlem, hogy lesz meccs, ahol nem játszik, még ha nem is mindegyiken lesz kezdő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 09:35:59

Szerintem aggasztóbb Cubarsi terhelése. Utolsó 11 meccsen a 990 percből pályán volt cca 970 percet. Na ezt nem szabadna. Ehhez képest azért Yamalt többször lecserélik.

Azért Sidney Crosby, Ovecskin, Lebron James, Doncic, Giannis, Verstappen, Phelps, stb nem gondolom, hogy olyan gyenge szakemberekkel lenne körbevéve, vagy kevesebb pénzből néznék adott sportág tudományos, fizikális részét és szerintem egyik sem kosárfonó vb-n indul.
De akár nézhetjük Mbappet. 18-19 évesen már több szezonnal a háta mögött vb-t nyert, ahol nem időhúzó csere, hanem alapember volt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.12. 09:14:00

A világ leginkább követett sportjáról beszélünk. Az nem mérvadó, hogy mi volt a fociban 50 éve, vagy hogy manapság milyen módszerekkel dolgoznak a kosárfonó világbajnokságon.
A legnépszerűbb, leginkább követett sport. Így a legtöbb pénz és tudás is ide koncentrálódik. Ehhez mérten vannak az edzésmódszerek, diéta, a legális (és nem mondom kétszer, de valószínűsíthetően) az illegális teljesítményfokozók belőve, plusz a mentális háttérmunka (pszichológia, sportpszichológia) hogy minél többet ki tudjanak facsarni egy játékosból (több km minden meccsen, több meccset bírjon játszani egy szezonban, tovább tudjon koncentrálni egy meccsen, több gólt lőjön, stb.), akit több száz millió ember néz hétről hétre. Egy ilyen közegben csúcsra járatni egy tizenéves szervezetet igenis nem egészséges. Nyilván játsszon, de egyetértek azokkal a véleményekkel, hogy kíméljük ezeket a srácokat, amíg lehet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 09:06:05

Azzal egyetértek, hogy egy 16-18 éves ne játszon 60-70 meccset, de ne essünk már át a túloldalra sem. Puskás 16 évesen a Honvéd felnőttcsapatában játszott, Pelé VB-t nyert 17 évesen stb. az idei második legjobb 400 vegyes úszó idejét egy 15 éves magyar lány hozta össze, jégkorongban is simán bedobnak 17 éveseket is.
Nem gondolom, hogy csak 10-20 percet bírna fizikálisan valaki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.12. 01:03:16

Legyen igazad, nekem ijesztő a dolog akkor is. Pedri azért idősebb volt. Nyilván az a nevetséges kategória volt, amit ő kapott az első és a második évében. Ahhoz kár is bármit hasonlítani, lehet hogy a történelem során nem lesz még egy ilyen eset. Gaviéhoz áll közelebb a története eddig.
Persze, Messivel ezt könnyebb volt megtenni, tény. De ettől még az egészség mindennél előrébbvaló, szerintem. Ha a szakemberek döntő többsége azt állítja, hogy ilyenkor egy felnőtt meccsen egy gyerek még nem lehetne stabil kezdő, nálam ennek a semmibevételét nem igazolja a szűk keret sem. Azt abszolút értem, hogy kettős a helyzet a szűk keret miatt kicsit, főleg akkor volt az, amikor Raphinha-Torres-Felix egyszerre voltak sérültek. De még akkor is szerintem iszonyú fontos figyelni a gyerek megfelelő terhelésére. Most viszont nem ez van, mindenki felépült.
A szintje miatt felőlem kezdhetne, nem túl jó mostanság, de Felixnél nem gyengébb, max kevésbé gólerős. Csak most van elég alternatíva, úgyhogy minek, ha amúgy sem túl jó. Amikor Raphinha nem volt túl jó, nem is kezdett, így is volt jól. Amikor Felix nem túl jó, ő sem kezdett, Yamal kezd gyengébb formában is. És szerintem Xavi 2,5-3 évének megítélésébe pont ez rondít majd utólag bele, hogy oké, hogy építkezünk, sok tekintetben tök jól, csak milyen építkezés az, ahol közben lebuldózerezzük az alapokat, ez súlyos ár. Ha Yamallal is megtörténne... Pedig ő azért tényleg egy 3-4-5-6 év múlva BL győzelemért hajtó csapatban a mérleg nyelve lehet, ha minden rendben marad. Sőt, akár még most is lehetne az, képzeld el, ahogy egy kizsigerelt Yamal helyett beeresztünk a 60. percben egy frisset a fáradó védelemre, rémálmokat okozhatna a védőknek, meccseket dönthetne el már most is. Én inkább áldoznék/áldoztam volna most fel pár meccset a bajnokságban, akkor is, ha bukunk 20 misit mondjuk azzal, hogy harmadikak-negyedikek leszünk csak, de csökkenteném a rizikófaktort. Felhozni még egy fiatalt, akkor is, ha nem olyan jó. Bár jelenleg erre nincs szükség, mert mindenki egészséges. Vagy valamilyen kétcsatáros rendszerre váltani, ha senki nem elég jó, mindegy.

Szerintem a mostani ütemben tolva kifejezetten mázli kell ahhoz, hogy túlélje a következő két évet. Simán megeshet, csak sokkal nagyobb a rizikó, mintha normál ütemben építenénk fel.

Amúgy nyitva hagyta az olimpiai témát, amikor rákérdeztek, hogy ha relatív hamar kiesnének az EB-ről, mi lenne, azt felelte, hogy na az más tészta. Remélem meg sem fordul senki fejében, hogy elengedjék. Ő még a következőn is részt vehet, 20 évesen, fociban meg ez amúgy is egy semmi, senki nem emlékszik arra sem, mi történt az előzőn.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 00:34:24

Nem hasonlítanám a helyzetet Messiéhez. Akkoriban jóval minőségibb támadók voltak a keretben, akik erejük teljében voltak 25-32 között (hirtelen Ronaldinho, Etoo, Larsson, Giuly jut eszembe, (tán Maxi Lopez és Ezquerro még), persze, hogy volt lehetőség fiatal nagyon tehetséges kölyköt 5-8-15 percre betenni, de ma nem ez a helyzet. Nem rohangál prime aranylabdás Ronaldinho a csapatban.

Ahhoz, hogy ezt a fajta építkezést megismételjük, az össznépileg értelmi fogyatékossá nyilvánított Dembele és a hadirokkant Fati megtartása kellett volna ahhoz idén (+ talán Abde), hogy Yamal az emlegetett 10-20 perceket játsszon Lewa rotálása mellett, amire meg ember sincs.
Már nyáron látszott, hogy kevés lesz a keret, de nem győztünk eladni még augusztus 30-31én játékosokat. (másik topik)

De a kölyök akkor se rossz. Hullámzó. Pont, mint az összes többi támadónk. Lewa 8 hónapig volt gödörben, Raphinha 3, Ferran meg 2 éve van itt és tán 3 hónapig nem volt gödörben mióta itt van, szerintem ez Yamalnál is belefér, hogy pár hétig esetleg halványabb, de még így is sokkal jobb, mint az alternatívái.

A srác maga nyilatkozta, hogy nem megy az olimpiára, így én annyira nem félnék, hogy Pedri 3.0 lesz belőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 23:41:33

Troym írta:
2024.04.11. 23:34:02
bence0330 írta:
2024.04.11. 21:36:14
Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton.
Pedig igyekszel minden hozzászólásodban egyet belerúgni.
A másik topikban még a félhalott, full formán kívüli Ferrant is elé helyezed.
Elfogadom, hogy neked akár nem szimpi, nekem sem az mondjuk Felix tötymörgése és unott feje a pályán, de Raphinha tegnapi gólja is az Yamal érdeme, nélküle aztán nem rúghatott volna 10 méterről üres kapuba brazil barátunk.
Ferránról nem tudjuk, milyen formában van a visszatérése óta, nagyon kevés percet kapott. Meg lehetne nézni egyszer. És nem azért tenném elé (bár jelenleg talán azért is, passz), mert jobb, hanem mert Yamal 16 éves. Megnéztem, oda is írtam, hogy a kora miatt.
Yamal a top2 legszimpatikusabb játékos számomra a keretben, mert az űrtehetsége mellett megfelel a nekem fontos kritériumnak is azzal, hogy kihajtja a belét, és csúcsformájában alighanem a legjobbnak tartom (Ara?). Egyet nem rúgtam bele, Xavi döntéseibe vele kapcsolatban annál jobban, hogy nem tanult a 3-4 másik tini történetéből. Mivel imádom a kicsit, és látom benne én is a korszakos zsenit, és szerintem akár a státuszunk, vagy BL címünk is függhet attól, hogy normálisan fejlődhessen azzá, akivé lennie kell, iszonyúan félek, hogy ugyanazt fogjuk leművelni vele, mint Pedriékkel, ezért nem akarom, hogy kezdjen, ezt is kiemeltem többször. Az meg nem belerúgás, hogy a tényt írom le, igen, 1 gólpontja van bő másfél hónapja. Nem azért, mert béna, hanem mert csapágyasra van járatva. Előtte meg volt 2 meccsen 4, na azt a Yamalt szeretném, ha megőriznénk, és vigyáznánk rá, mert ő már 16 évesen is elit játékos, csak nem 90 perces. Nem szeretném még egyszer a térdére támaszkodva lihegni látni, hogy már futni alig tud, mint már több nagyobb meccsen. Nem azért, mert utálom, hanem mert nekem ez rémisztő a sorminta tudatában. Remélem érthető, hogy ez sem ellene van, hanem az edzői döntések ellen. Még 18 évesen is necces az idei játékperce, nemhogy 16. Messi sem volt sehol ehhez képest, pedig minden idők legjobbja, amit már akkor is lehetett sejteni.

És azért ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül, angol, magyar kommentátorok, edzők, szakértők hajtogatják minden meccsen, hogy ebben a korban 20-30 perceket kéne kapnia a nagyok közt, néha esetleg 1-1 meccsen kezdetni, nem sorra végigjátszani a meccseket. Még Xavi maga is többször elmondta, hogy kímélni kéne, aztán valahogy mégsem történik meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 23:34:02

bence0330 írta:
2024.04.11. 21:36:14
Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton.
Pedig igyekszel minden hozzászólásodban egyet belerúgni.
A másik topikban még a félhalott, full formán kívüli Ferrant is elé helyezed.
Elfogadom, hogy neked akár nem szimpi, nekem sem az mondjuk Felix tötymörgése és unott feje a pályán, de Raphinha tegnapi "közel" üreskapus első gólja is Yamal érdeme, nélküle aztán nem kerül helyzetbe brazil barátunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 21:36:14

Zoldbela írta:
2024.04.11. 21:24:51
bence0330 írta:
2024.04.11. 14:09:50


Ezen bő másfél hónapban hozott 1 db gólpontot. ...
Csak nem a tegnapi (a Raphina által értékesített) gólhelyzetet teremtő beadására gondolsz?
Nem, a gólpont azt jelenti, hogy vagy gól, vagy gólpassz, Objektíve egy volt neki a másfél hónapban, a Mallorca ellen, pedig végig a posztján játszott. Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton. Ha nem hajtjuk tropára, a világ egyik, ha nem a legjobb játékosa lehet belőle 3-4 év múlva. Ebben a tekintetben Xavit szólom le, aki szétjátszatta, és másfél hónapja visszaszürkült az őszi formájába a srác. Raphinha tegnap 15 perc alatt hozott annyi gólpontot a jobbszélről, mint a kicsi másfél hónap alatt. Nem azért, mert béna, hanem mert egyrészt fáradt, másrészt 16 éves, és mostanában több nagyobb meccsünk volt (BL, Atleti), ahol látványosan meg is volt illetődve, ahogy az egy tizedik osztály körüli sráctól normális is, és ezeken a meccseken pláne nem bírja még a tempót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.03.29. 11:24:11

Deluigi írta:
2024.03.28. 21:19:58
https://www.youtube.com/watch?v=gFd9SagBm3I

par emlekezetes momentum YAMAL <3
Atya ég, hát ez milyen teljesítmény volt. Durva hogy 16 évesen 10 perces highlightsot lehet csinálni 1 db meccséből, ahol az ellenfélnél nem is kutyaütők játszanak... Nem semmi. 8)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.29. 03:25:05

Egyre több Ronaldinhot látok a srácban. Ugyanúgy táncol, sose tudhatod biztosra, hol lesz a labda, váratlan megmozdulások és folyamatos játékosság. Nagyon régóta nem éreztem ilyet senkinél, hogy csak miatta érdemes lehet leülni a tv elé, de nagyon jó úton halad afelé, hogy ez nála igaz legyen.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.28. 21:19:58

https://www.youtube.com/watch?v=gFd9SagBm3I

par emlekezetes momentum YAMAL <3
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.27. 12:42:26

Chino írta:
2024.03.27. 12:11:32
Bielsát ilyen szempontból viszont becsülöm, bár ő volt klubcsapatnak is edzője, biztos jobban tisztában van a helyzettel.
Nem tudom, hogy ebből a szempontból van-e különbség a szöv. kapitányok között, nyilván de la Fuente is tisztában van azzal, hogy a Barcelonának mekkora szüksége van Lamalra. Igaz, Gavit sérülten is fent hagyta a pályán.
Lamal videós portfóliója megint gazdagodhatott pár látványos jelenettel, most már a válogatott meccseket is elsősorban miatta lesz érdemes nézni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.27. 12:11:32

brazilfan írta:
2024.03.27. 07:06:42
Tegnap a brazilok ellen rögtön a meccs elején rátapostak a bokájára, ennek ellenére pár perc híján végigjátszotta a meccset, és szerintem a mezőny legjobbja volt. Hétvégén pihennie kellene.
Az szerintem nem kérdés, hogy MOM volt, egyedül az utolsó megoldásokban szokott hibázni. Wendellnek biztosan rémálmai lesznek. Viszont de la Fuentével sem vagyok kibékülve. Értem én, hogy valamennyire presztízs meccs, de ha lehet hatot cserélni, akkor miért csak négyet használ ki és azt is csak az utolsó 10 percben. A Las Palmas ellen jegelni kell, nincs mese, ha Xavi kezdőbe rakja hatalmas hiba lesz..

Nyilván a szövetségi kapitánynak édes mindegy, hogy ez a klubcsapatokra milyen hatással van, de azért valamilyen szinten erre tekintettel lehetne. Most következik a szezon legfontosabb szakasza, most dőlnek el a címek/helyezések. Gündogan is végigjátszotta a a válogatottban meccsek háromnegyedét, Cancelo és Felix, amikor a csapattal volt szintén teljes meccset kapott. Ezeknek a barátságos mérkőzéseknek pont az lenne a lényege, hogy sok játékost próbáljanak ki, főleg olyanokat, akik most debütálnak vagy még nem sokat játszottak a válogatottban és megnézni mit/mennyit tudnak a játékhoz/csapathoz hozzá tenni.
Bielsát ilyen szempontból viszont becsülöm, bár ő volt klubcsapatnak is edzője, biztos jobban tisztában van a helyzettel.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.27. 07:06:42

Tegnap a brazilok ellen rögtön a meccs elején rátapostak a bokájára, ennek ellenére pár perc híján végigjátszotta a meccset, és szerintem a mezőny legjobbja volt. Hétvégén pihennie kellene.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.13. 16:18:41

bence0330 írta:
2024.03.13. 10:43:43
A marca is lehozta, hogy a Barca élből visszautasította azt a 200-220 milliós ajánlatot, amit a PSG nyújtott be.
Egyetértek vele ha végre elkezdjük a korának és edzettségi állapotának megfelelően játszatni, mert a tegnapi meccs már kb a 3. volt, ahol lépni alig tudott a második félidőben, futni meg már csak labdával tudott, és jó megoldása nem volt közben. Sőt, tegnap ez már úgy a 15-20. perctől megvolt. Mert ha baj lesz vele, hiányozni fog ő is és a 200 millió is.

Tegnap is ilyen elpazarolt dolognak éreztem a jelenlétét 15 szenzációs perc után, ha élesen tartottuk volna az elmúlt 1-2 hónapban, 30, de akár 45 perces csereként lehet duplázik a végén. Így meg mire kapu elé ért, elfáradt, és rontott többször, a maga szenzációs tehetségéhez képest gyenge befejezésekkel. Mezőnyben meg egy szellem volt. Ha ő fáradt, az izomzata is az. Tűzzel játszunk.
Szerintem sem volna szabad korlátozás nélkül játszatni Yamalt és Cubarsit sem, mert nincs jogunk a látott mértékben megterhelni a még fejlődésben levő szervezetüket.(Hozzáértő szakemberek ezt a megengeghető mértéket meg tudják állapítani.)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.03.13. 12:20:30

LG írta:
2024.03.09. 17:02:14
Troym írta:
2024.03.09. 16:10:38
200 millióért még akár őt is eladnám. Úgy tűnik nagy jövő előtt áll, világklasszis is lehet, akár aranylabdás is, de ekkora összegért bármelyik játékosunkat eladnám.
Én nem. Ha már felmerült Neymar, az érte kapott pénzt is sikerült elégetni. Öcsikével értek egyet, nehéz manapság igazán jó játékosokat találni, ezért a már meglévőket kell megtartani, ez az elsőszámú cél jelenleg.
Pláne ha mondjuk a kapott összeg felét vagy negyedét lehet majd átigazolásokra/bérekre fordítani. Úgy rögtön nem egy akkora összeg ez a 200M.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.13. 11:51:53

Érdekességképp néztem egy videót Messi egyik korai meccséről, mintegy összevetni azzal, ahogyan akkor játszott a kis zseni a mostani Yamallal, hogy várhatunk-e tőle hasonló szintű korszakos dominanciát? Nyilván, ezt nem lehet előre megmondani, inkább csak magam szórakoztatására.

Az ötlet onnan jött, hogy számok alapján jobb szezont fut, mint akkor Messi, mindezt úgy, hogy egy lényegesen gyengébb csapatban játszik. És a világért sem benchmarkként hoznám Messit, Yamalról Yamalként érdemes beszélni, már látszik, hogy elképesztő a srác, talán inkább a stilisztikai különbségek érdekelnek.

Az első, ami szemet szúrt az a játék nyitottsága, aztán az elképesztő mennyiségű legenda a pályán és a nosztalgia megütött. Aztán figyeltem Messire is.

Vele kapcsolatban az tűnt fel, hogy mennyivel szabadabban mozgott a pálya bármelyik területére. Azt tudni lehet, hogy főleg Pep óta nagyon nagyot változott a foci taktikailag és sokkal feszesebb szerepkörök vannak, sokkal kontrolláltabb mozgással, ami igaz Xavi barcájára is, ezért nehéz lenne megmondani, hogy ez mennyire edzői utasítás és mennyire játékos ösztön. Mindezzel együtt egyelőre azt látom, Yamal kevésbé mer többet vállalni a mezőny bármelyik pontján, annak ellenére, hogy az egyik legjobb meccse pont beljebb húzódva volt.

A másik az a sebesség. Messi irgalmatlan gyors volt már akkor is. Yamal sem lassú, de Messit alig lehetett utolérni. Nem tudom, ez mennyire fejlődik még ilyen korban, azért azt gyanítom, hogy tudnak gyorsulni, csak meg ne nőjön nagyon itt a végén.

A harmadik az a labdavezetésbeli különbség. Messi mindent nagyon hirtelen csinált, a semmiből váltott irányt, a semmiből adott passzokat és körbekarikázta a védők lábát. Ez az, amiben a legnagyobb különbség van, Yamal inkább táncol és váratlanabb megoldásokat húz elő (pl ahogy kiemelte a labdát magának a Cancelo gólja előtt). Olyannyira, hogy kicsit Ronaldinhora emlékeztet inkább. Többször tűnik úgy, hogy elrontotta, de igazából valamit varázsol, mint az a kötény.


Nagyjából ennyit láttam, ahogy írtam, két külön játékosról van szó, Yamal különleges, de hogy teljesen őszinte legyek, nem hiszem, hogy meg fogja közelíteni Messit, ami lássuk be, valószínűleg senkinek sem fog sikerülni a következő 20 évben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 10:43:43

A marca is lehozta, hogy a Barca élből visszautasította azt a 200-220 milliós ajánlatot, amit a PSG nyújtott be.
Egyetértek vele ha végre elkezdjük a korának és edzettségi állapotának megfelelően játszatni, mert a tegnapi meccs már kb a 3. volt, ahol lépni alig tudott a második félidőben, futni meg már csak labdával tudott, és jó megoldása nem volt közben. Sőt, tegnap ez már úgy a 15-20. perctől megvolt. Mert ha baj lesz vele, hiányozni fog ő is és a 200 millió is.

Tegnap is ilyen elpazarolt dolognak éreztem a jelenlétét 15 szenzációs perc után, ha élesen tartottuk volna az elmúlt 1-2 hónapban, 30, de akár 45 perces csereként lehet duplázik a végén. Így meg mire kapu elé ért, elfáradt, és rontott többször, a maga szenzációs tehetségéhez képest gyenge befejezésekkel. Mezőnyben meg egy szellem volt. Ha ő fáradt, az izomzata is az. Tűzzel játszunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.09. 17:02:14

Troym írta:
2024.03.09. 16:10:38
200 millióért még akár őt is eladnám. Úgy tűnik nagy jövő előtt áll, világklasszis is lehet, akár aranylabdás is, de ekkora összegért bármelyik játékosunkat eladnám.
Én nem. Ha már felmerült Neymar, az érte kapott pénzt is sikerült elégetni. Öcsikével értek egyet, nehéz manapság igazán jó játékosokat találni, ezért a már meglévőket kell megtartani, ez az elsőszámú cél jelenleg.

Ha meg tényleg korszakos játékos lesz belőle, marketing szempontból is aranybánya lesz. Nyilván történhetnek olyan dolgok, amelyek derékba törhetik a karrierjét, pl. egy súlyos sérülés, de ez mindenkinél benne van, ezt muszáj megkockaztátni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.09. 16:59:07

Én sem adnám el, a jó játékossal többre megyünk, mint a pénzzel. Nem pénzre van elsősorban szükségünk, hanem jó játékosra. Ha már megvan, minek cseréljük pénzre, ha azért a pénzért zsákbamacskát veszünk, és korántsem biztos, hogy az illető beválik majd? Főleg a mi speciális játékfelfogásunkban, amibe nagyon nagy neveknek tört már bele a bicskája. Ha a jó játékos adott, nem cserélném pénzre, zsákbamacskára.

A túlhájpolt játékosainkat már megfontolnám eladásra, de most olyan szűk a keretünk, hogy még őket is megtartanám.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.09. 16:44:35

Troym írta:
2024.03.09. 16:10:38
200 millióért még akár őt is eladnám. Úgy tűnik nagy jövő előtt áll, világklasszis is lehet, akár aranylabdás is, de ekkora összegért bármelyik játékosunkat eladnám.
Szerintem teljesen felesleges lenne eladni. Tizedét lehetne visszaforgatni. Meg ki játszana a helyén?
Vagy úgy járnánk, mint Neymar esetében. Tudják, hogy van lovénk és jól lehúznának. Pörögnének az Euro jelek és mindenki 3x-el szorozná a játékosai árát.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.09. 16:10:38

200 millióért még akár őt is eladnám. Úgy tűnik nagy jövő előtt áll, világklasszis is lehet, akár aranylabdás is, de ekkora összegért bármelyik játékosunkat eladnám.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.09. 15:11:17

Én akkor merném azt mondani, hogy több van benne, mint Neymarban, ha láthattam volna Neymart 16-17 évesen, rendszeresen, minden meccsen. De hát nem láthattam, a 19 évesen lőtt csodagólját, meg egy-két összefoglalót leszámítva.
Egyébként meg, Lamine már most magasabb, és még növésben van, izmosodik. Mást játszik, másban erős, másfajta iskolán nevelődött.
A fiatal Neymar finom eleganciája szerintem nincs meg benne.
Válasz küldése