Oriol Romeu

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.05. 09:35:16

bence0330 írta:
2023.09.05. 09:22:37
A gálakezdőnél meg ne felejtsd el, hogy dupla pivot-4 kp-s felállásnál gyakorlatilag nincs is más középpályásunk a keretben, nem is tudnánk nélküle felállni. Védekezőbb profilú egyáltalán nincs rajta kívül. De nagyon jó ő DJ mellé, csak igen, eközben ez a 4 középpályás rendszer kinyírja a támadásokat. Erről tényleg nem Romeu tehet, ő azért szintén egész jó előre, csak nincs kinek indítania, mert Lewy nem fog beindulni, Raphinha csinál még ilyeneket, ő meg nem volt a pályán idén gyakorlatilag, és most nem néztem utána, de szerintem Ferránnal konkrétan egy percet sem töltött együtt a pályán.
Mindenki egész jó, minden szuper, csak mégse jó az összkép.
Akkor ez önellentmondás.

4 kp sok, ez a közvélekedés, csak mindenki ragaszkodik mind a 4-hez.

Valakinek padon kéne ülnie másik felállásban. Most a világklasszis De Jong, a top4 Gündogan, vagy akkor Pedri üljön a padon, ha azt veszem Romeu mindenképp kell? (Gavit nem veszem ide, mert amíg Pedri elérhető volt, rögtön padra került)

Amúgy Gündogan eredetileg vkp volt, később tolták feljebb, szerintem köröket verne Romeura azon a poszton.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 09:22:37

Troym írta:
2023.09.05. 09:12:02
A harmadik gondolatra meg miért is B opció? Ki az A opció akkor? Csak mert minden felkészülési és tétmeccsen kezdő volt eddig, átlag 70-80 percet játszik, nálam egy ilyen játékos nem a B opció. Ő Xavinál a gálakezdő tagja.
A B opció szerintem az igazolásra vonatkozott a kollégánál. Ahogy írta is, Zubimendit (Kimmich-t, haha :D ) akartuk, de erre nem volt lóvé, Romeu jött. És mint ilyen olcsó B opció, szerintem bőven átlag feletti igazolás.

A gálakezdőnél meg ne felejtsd el, hogy dupla pivot-4 kp-s felállásnál gyakorlatilag nincs is más középpályásunk a keretben, nem is tudnánk nélküle felállni. Védekezőbb profilú egyáltalán nincs rajta kívül. De nagyon jó ő DJ mellé, csak igen, eközben ez a 4 középpályás rendszer kinyírja a támadásokat. Erről tényleg nem Romeu tehet, ő azért szintén egész jó előre, csak nincs kinek indítania, mert Lewy nem fog beindulni, Raphinha csinál még ilyeneket, ő meg nem volt a pályán idén gyakorlatilag, és most nem néztem utána, de szerintem Ferránnal konkrétan egy percet sem töltött együtt a pályán.

Attól még, hogy valaki Busi helyére jön, nem Busi szerepkört kell egy az egyben átvennil És amúgy is, tényleg ne sírjuk vissza Busit, egyetlen komoly meccsen nem volt már tényező. Szerintem ha valahol, akkor pont egy komolyabb meccsen lehet előrelépés Oriol, a sok kisfiú között egy férfi feelinggel. Ne értsd félre, szerintem sem egy top játékos nyilván, de ha már Busival hasonlítom össze, akkor én örülök hogy ha inkább ő van ott egy BM ellen, mint az öreg. Jövőre amúgy tuti, hogy egy vkp lesz a nagy durranás nyáron, addig szerintem kihúzzuk vele olyan szinten, hogy nem rajta fognak elmenni a győzelmek, vagy nem miatta lesznek nagyobb vereségek ebben kb biztos vagyok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.05. 09:12:02

La Masia1 írta:
2023.09.05. 02:28:35
Jó lenne, ha hozzá lehetne hasonlítani, de ez egy totálisan irreális elvárás.
Senki egy pillanatig nem gondolta, hogy ő Busi "helyére" jön.

Fel sem merült, hogy jobb lesz, mint Busi.

De 3 millióért Romeu tökéletes B opció lett. Azt hozza, amit vártak tőle; a legtöbb ember elvárásához képest, akik már előre lehúzták, meg sokkal többet mutat.
Erre a 3 dologra reagálnék.
- Mindenhol elmondta Xavi, hogy Busi helyére jön ember.

- A másodikat nem értem, mert nyilván nem azt várom, hogy a prime 25 éves Busi szintjén működjön adott esetben Romeu, de ha a 34-35 éves lelassult, kissé megkopott Busi szintje is magas neki, akkor hogyan várjuk, hogy a játék, eredmények, csapat jobb legyen?

- A harmadik gondolatra meg miért is B opció? Ki az A opció akkor? Csak mert minden felkészülési és tétmeccsen kezdő volt eddig, átlag 70-80 percet játszik, nálam egy ilyen játékos nem a B opció. Ő Xavinál a gálakezdő tagja.
Pont ezt nehezményezem. Játszon 5-15 percet meccs végén, legyen a 3-4. csere, ezzel semmi probléma. Ennél több szerintem nem indokolt.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.05. 02:28:35

Troym írta:
2023.09.05. 00:11:09
Én direkt Busihoz hasonlítom, az ő helyét vette át, nála kéne jobbnak lennie, hogy javuljunk.

De azért az is beszédes, hogy még fix Barca kezdőként sem merül fel a spanyol válogatottban, legalább a keretben.
Jó lenne, ha hozzá lehetne hasonlítani, de ez egy totálisan irreális elvárás.
Senki egy pillanatig nem gondolta, hogy ő Busi "helyére" jön.
Ő nagyjából arra a posztra jött, és a tudásához képest a maxot nyújtja.
Fel sem merült, hogy jobb lesz, mint Busi.
Busit össze-vissza elhordta mindenki, de ő is csak - nem meglepő módon, az idő múlásával - a saját világklasszis szintjéhez esett vissza az elmúlt években, és még úgy is elit volt a posztján.
Ilyenkor látszik, hogy milyen szintet hozott, amikor már nincsen.

Xavinak kellett egy fapados Busi, aki egy szó magyarázat nélkül úgy érti a játékot, ahogy az Xavinak kell. Megkapta.
De Romeut is visszasírná mindenki, ha most hirtelen Amrabat játszana helyette.

A spanyol válogatott az egyik legjobb a világon, rengeteg extra jó játékos nem fér be.
De ott sincsen meglepetés, Zubimendi játszik a helyén, őt akarta Xavi, ő lett volna az első opció Busi helyére, csak ugye nem volt rá 60-70 millió.
De 3 millióért Romeu tökéletes B opció lett. Azt hozza, amit vártak tőle; a legtöbb ember elvárásához képest, akik már előre lehúzták, meg sokkal többet mutat.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.05. 00:11:09

bence0330 írta:
2023.09.04. 22:54:25
Szerintem te magad írtad le, miért óriási igazságtalanság erre fogni a gólokat. Hirtelen bejönnek a gólképes támadóink, és 3, néha 4-el nyomjuk a 2 helyett. Pl. a messze legjobb formában lévő támadónknak, Ferránnak soha nem volt még esélye gólt rúgni, amíg Romeu a pályán volt. :D Pedig ráadásul pont összeillene a két játékos elvileg, Romeu bátran indít hoszúakat, Ferrán meg kifejezetten jól indul üresbe.
Nem attól éled fel a játék, hogy ő nincs ott, hanem hogy bejönnek a támadóink pont akkor. Szerintem remekül teszi a dolgát. Valaki írta a bajnoki topikban, hogy nem egy klasszis játékos, nyilván nem, de abszolút kell ide, hasznos, kemény, jól szerel, és elég jó előreszúrt lasztijai vannak. 1-2 alkalommal peche is volt, hogy nem lőtt gólt. Nálam ő az éppen elmegy szódával kezdőnek Barca szint, vagy a bitang jó kis csereszint. Ha a második állandósul, akkor is sokkal előrébb vagyunk vele. Fillérekért megbízható csere, és nem SR-t kell beállítani.
Egyrészt igen, elismerem nehéz megítélni, de valahogy mégis ő lóg ki lefelé a középpályán és el kell ismerni, hogy a középpályán akadozunk.
Négyen vannak és se előre, se hátra nem elég effektív a játék, mert igenis akkor kapjuk a gólokat, amikor 4 középpályással játszunk és ő a szűrő.
Több hozzászólásban olvastam, hogy kapott gólnál nála többen azt nézitek, hogy a gól előtt esetleg pont nem ő vesztette el a labdát, hanem Frenkie, Pedri, Gündogan, Lewa akárki, ami lehet igaz, de ő a védekező középpályás, neki a fő feladatainak egyike a labdszerzés mások labdavesztései után.
Előrefelé meg keveset tesz hozzá a támadójátékhoz ugyanazok az oldalpasszok, mint Busi passzai mínusz a meccsenkénti 2-3 klasszis indítás.

Úgy fordítottam le, hogy Ő kb olyan mint egy 80%-os 34 éves Busi tudásban, csak már tavalyi szezonban is iszonyatosan kevés helyzetünk és gólunk volt, szóval nagyobb célok, vagy jobb játék elvárása esetén szerintem kevés.
Nálam ő semmiképp nem a minden meccsen tegyük a kezdőbe játékos, az őszintén nem érdekel mennyibe került kezdőcsapat kiválasztásakor, ha 50 millióba került volna is ugyanezt gondolnám róla, nem az alapján pakolja gondolom Xavi sem a pályára a csapatot, hogy ki mennyibe került.

SR-el nyilván nem hasonlítgatom, mert őt kb másodosztályú játékosnak tartom, annál nyilván nagyságrendekkel jobb Romeu. Én direkt Busihoz hasonlítom, az ő helyét vette át, nála kéne jobbnak lennie, hogy javuljunk.

De azért az is beszédes, hogy még fix Barca kezdőként sem merül fel a spanyol válogatottban, legalább a keretben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 22:54:25

Troym írta:
2023.09.04. 21:01:49
Én továbbra is tartom, hogy sokra nem megyünk vele.
Szürke, támadásokhoz sokat nem tesz hozzá, védekezésben meg nem jobb a 35 éves Businál.
Plusz valahogy a csapat sem működik, amíg pályán van:

Egy példa érzékeltetésképp:
Az eddigi 3 bajnoki meccsen akkor lövünk gólt, miután lecserélik és addig kapunk gólokat amíg fenn van. (Nem, nem az ő hibája minden, de a rendszer vele nem működik)

Barca - Cadiz meccsen 79. percben cserélték le, gólok 82,93. perc.
Villareal ellen 2-3 hátránynál cserélték le 63. percben utána lőttünk 2 gólt.
Hétvégén 80. percben cserélték le 1-1nél és utána gól.
Még a Madrid elleni felkészülésin is azután lőttünk 2-t, hogy lejött a 80. perc körül.

Nyilván a felállás is változik, de feltűnően akkor éled fel a támadójáték, amikor már nincs pályán.

Még nem is lenne gond, hogy a keret tagja, ha mondjuk nem fix kezdő lenne minden meccsen. Biztos lehetne kiscsapatok ellen hasznát venni az utolsó 15 percre.
Szerintem te magad írtad le, miért óriási igazságtalanság erre fogni a gólokat. Hirtelen bejönnek a gólképes támadóink, és 3, néha 4-el nyomjuk a 2 helyett. Pl. a messze legjobb formában lévő támadónknak, Ferránnak soha nem volt még esélye gólt rúgni, amíg Romeu a pályán volt. :D Pedig ráadásul pont összeillene a két játékos elvileg, Romeu bátran indít hoszúakat, Ferrán meg kifejezetten jól indul üresbe.
Nem attól éled fel a játék, hogy ő nincs ott, hanem hogy bejönnek a támadóink pont akkor. Szerintem remekül teszi a dolgát. Valaki írta a bajnoki topikban, hogy nem egy klasszis játékos, nyilván nem, de abszolút kell ide, hasznos, kemény, jól szerel, és elég jó előreszúrt lasztijai vannak. 1-2 alkalommal peche is volt, hogy nem lőtt gólt. Nálam ő az éppen elmegy szódával kezdőnek Barca szint, vagy a bitang jó kis csereszint. Ha a második állandósul, akkor is sokkal előrébb vagyunk vele. Fillérekért megbízható csere, és nem SR-t kell beállítani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.04. 21:01:49

Én továbbra is tartom, hogy sokra nem megyünk vele.
Szürke, támadásokhoz sokat nem tesz hozzá, védekezésben meg nem jobb a 35 éves Businál.
Plusz valahogy a csapat sem működik, amíg pályán van:

Egy példa érzékeltetésképp:
Az eddigi 3 bajnoki meccsen akkor lövünk gólt, miután lecserélik és addig kapunk gólokat amíg fenn van. (Nem, nem az ő hibája minden, de a rendszer vele nem működik)

Barca - Cadiz meccsen 79. percben cserélték le, gólok 82,93. perc.
Villareal ellen 2-3 hátránynál cserélték le 63. percben utána lőttünk 2 gólt.
Hétvégén 80. percben cserélték le 1-1nél és utána gól.
Még a Madrid elleni felkészülésin is azután lőttünk 2-t, hogy lejött a 80. perc körül.

Nyilván a felállás is változik, de feltűnően akkor éled fel a támadójáték, amikor már nincs pályán.

Még nem is lenne gond, hogy a keret tagja, ha mondjuk nem fix kezdő lenne minden meccsen. Biztos lehetne kiscsapatok ellen hasznát venni az utolsó 15 percre.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.04. 15:03:30

Már túl vagyunk azon, amikor egyesek túlzottan is lelkesedtek Oriol Romeu játékát figyelve. A magam részéről nyugodtabb lennék, ha posztján pár percet meccsen is kapna Casado és Pau Prim, hogy később az ellenféltől függően lehessen eldönteni, hogy kit érdemes a csapatba tenni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 02:00:09

Romeut ki hájpolta? :O Szerintem volt a "borzasztó lesz, már előre tudom anélkül, hogy valaha láttam volna játszani pár percnél többet, nem Barca szint" részleg, illetve az a szűkebb tábor, akik álláspontja kb az volt, hogy "várjuk már meg, amíg béna lesz, mielőtt lebénázzuk, de akár még jól is elsülhet az árához képest". Szerintem ez volt kb a legmagasabb szintű dicsérete. Ha ez hájp, az már a negatív szemlélet és kettősmérce legalja...

De én tartom, hogy az első pár meccs alapján több dologban lesz jobb Businál, mint amennyiben gyengébb. Nyilván az öreg Busira gondolok, de van pár olyan tulajdonsága, ami a prime Busit is lazán veri, mert akármekkora játékos volt, mindig is a leggyengébbek közt volt olyan dolgokban, mint test-test elleni harc, fejelés elöl-hátul, kapuralövés, sebesség (még ha Oriol sem gyorsvonat, de Busihoz képest...) stb, ezekben Romeu szintekkel jobb, nem azért, mert zseni, hanem mert az öreg nagyon gyenge volt ebben a témában. Szerintem végre modernebb kinézete lesz majd a középpályának meg a labdakihozataloknak. Ha valaki beindul, Romeu nem töpreng másodperceket, hogy mit csináljon, hanem küldi is előre gondolkozás nélkül, ahogy kell, ebből lett már gólunk is, legutóbb a Tottenham elleni első.

Plusz az nagyon jó jel, hogy pár nap alatt gyakorlatilag beilleszkedett, azért ez azon a poszton nem egy egyszerű dolog. Ha most még tök béna lenne, vagy túl sok hibája, akkor is lenne esély, hogy belejön, de számomra meglepően gyorsan érzem azt, hogy ide való, most mindegy, hogy végül csere lesz-e vagy kezdő, az majd elválik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 18:05:27

Guille írta:
2023.08.09. 17:34:26
ElBartimaeus írta:
2023.08.09. 16:23:19
Abszolút az volt a benyomásom róla, hogy védekezésben halálgyenge, mindkét gólnál ő maradt le, számtalan helyzetnél őt játszották át könnyedén.
Nem figyeltem kulonosen a mozgasat a kapott góloknal, azt viszont igen, hogy a masodiknal DJ adta el a labdat a 16-osunk előtt, majd ő maradt le szepen az emberrol is, szóval ezt nem varrnam Romeu nyakaba.
Igazad van, megkövetekm magam. Az egyikre emlékeztem, a másiknál meg a barcás összefoglalóbó után tűnt úgy, hogy épp loholt a támadó után. A tottenham-éből látszik, hogy De Jong hibázott nagyot, Romeu meg próbálta menteni, de elég menthetetlen helyzet alakult ki. https://www.youtube.com/watch?v=mpDSNSD ... hamHotspur

Lehet jó lesz itt, csak hatalmas játékot vártam tőle az itteny hype miatt, aztán nem váltotta meg a világot.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.09. 17:34:26

ElBartimaeus írta:
2023.08.09. 16:23:19
Abszolút az volt a benyomásom róla, hogy védekezésben halálgyenge, mindkét gólnál ő maradt le, számtalan helyzetnél őt játszották át könnyedén.
Nem figyeltem kulonosen a mozgasat a kapott góloknal, azt viszont igen, hogy a masodiknal DJ adta el a labdat a 16-osunk előtt, majd ő maradt le szepen az emberrol is, szóval ezt nem varrnam Romeu nyakaba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.09. 16:39:09

Abszolút ellene voltam a leigazolásának, nem is misztifikálom túl, meg nem mondok olyanokat, hogy spanyol bajnokság egyik legjobb vkp-ja volt, meg advance statok vagy mik.
De ezen a poszton türelem kell, és belejöhet, gondolom nem kell emlékeztetni senkit, hogy Busquets hogy kezdett ott azon a poszton, minden volt csak életbiztosítás nem, aztán látjuk mi lett belőle. (Persze a kor is számít, meg a képességek nyilván.)

Meg kell tanulnia, mit kell csinálni ott, hova kell helyezkedni.
Egy csúcs Vieranak is idő kellene, hogy beleszokjon, hát még egy Romeu féle emberkének.

Nem ott leszünk idén a legnagyobb bajban, erre mérget veszek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 16:23:19

Abszolút az volt a benyomásom róla, hogy védekezésben halálgyenge, mindkét gólnál ő maradt le, számtalan helyzetnél őt játszották át könnyedén. A labdakihozatalokban viszont nagyon penge, néhány hosszú labdája is veszélyes volt.

Bízok benne, hogy még tanulnia kell ezt a posztot, nem egy egyszerű feladat, meg neki még új a rendszer, de benne van, hogy ez kvalitásbeli kérdés.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.08.09. 15:26:23

Ősszefoglalót láttam én is, de az alapján nem valami emberfogó típus. Mindkét gólnál csak kocogott miközben az ember akit fognia kellett volna rászáguldhatott a védőkre. Első gólnál szembetűnőbb amit nem csinál. Nyilván egy összefoglaló kevés megítélni bárkit, de egy védekező középpályástól több védekező futást és emberfogást várnék el.
94:39 6 - 1
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 13:14:06

Subinho írta:
2023.08.09. 11:58:30
Nem láttam még itteni meccsen, de ismételgetnek LaLiga meccseket, elkaptam párat, amióta ideigazolt, de valahogy olyan semmi extra. Sokáig eltűnik, majd van 1 jó megmozdulása. Nem vesz részt úgy a játékban, mint Busi. Tegnap pont a RM elleni Girona meccset adták, 10-15 percenként volt egy jó megmozdulása, közben meg mintha pályán sem lett volna. Tartok tőle, hogy García vol 2. lesz. De ne legyen igazam! Meglátjuk. Kessiétől csak jobb lesz....
Kessie egy-két meccset leszámítva nem vált be, szerintem nem is tudta igazán, hogy mit is vár tőle itt az edző. A Milanban sokkal jobb teljesítménye volt. Ez a Romeu gyerek nyilván nem csúcs Busi, de ez megint olyan, hogy a megüresedett posztot valakinek be kellene töltenie. Tegnapi meccsen hajtott, akart, mondjuk ez a legkevesebb elvárás is, voltak jó passzai. A játékrendszertől is függ majd, hogy mi lesz a szerepe. 4 - 3 - 3 esetén szerintem FDJ és Gündogan is többet kap szerepet, 4 - 4 -2 ben többet játszik majd biztosan. Szerintem ő egy sötét ló, de van benne potenciál.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 12:04:42

Én ezt a meccset csak összefoglalón láttam, ami az ő posztján nyilván semmilyen képet nem ad, egy nagyobb helyzetet kihagyott ott Raphinha labdájából, de a valós munkáját az ő posztján nyilván nem láttam. A korábbi meccsek nagy részét viszont elkaptam, és ott nagyon tetszett, megadja azokat a dolgokat, amit Busquetsből sokszor hiányoltunk. Nem top szinten, de elég jól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 11:58:30

Nem láttam még itteni meccsen, de ismételgetnek LaLiga meccseket, elkaptam párat, amióta ideigazolt, de valahogy olyan semmi extra. Sokáig eltűnik, majd van 1 jó megmozdulása. Nem vesz részt úgy a játékban, mint Busi. Tegnap pont a RM elleni Girona meccset adták, 10-15 percenként volt egy jó megmozdulása, közben meg mintha pályán sem lett volna. Tartok tőle, hogy García vol 2. lesz. De ne legyen igazam! Meglátjuk. Kessiétől csak jobb lesz....
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.09. 11:33:29

Fernando írta:
2023.08.09. 10:46:22
Tegnap pont hogy kabare volt amit csinált, de az elottelevo meccseken egészen jó volt.
Azt hittem csak én láttam iszonyú gyengének. Nem értettem a hurrá hangulatot vele kapcsán. Se előre se hátra nem jó, de több olyan szabálytalanságot követett el, amiért némely bíró simán kiszórná.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.09. 10:46:22

Messias2 írta:
2023.08.09. 10:43:14
nagyon jó fit de jong mellé, odaver ha kell, és a labdás játékban sem elveszett. egyelőre hatalmas meglepetés.
Tegnap pont hogy kabare volt amit csinált, de az elottelevo meccseken egészen jó volt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.08.09. 10:43:14

nagyon jó fit de jong mellé, odaver ha kell, és a labdás játékban sem elveszett. egyelőre hatalmas meglepetés.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.02. 20:49:27

Troym írta:
2023.08.02. 20:21:02
Azért eddig is lehetett őt meccsen látni, ne csináljunk úgy, mintha külső-Kazakhsztánból jött volna.
Miért ne láthattam volna Girona meccseken? Nem mondom, nem az összeset, de azért jópárat igen.
Továbbra is fenntartom, hogy nem lesz jó ide. Persze az Almeria ellen igen, de arra Christensen is jó lenne pivot poszton. Komolyabb ellenfél ellen tétmeccsen kevés lesz. Ezért írtam, mert úgy néz ki van aki már most a szezon nagy felfedezéseként aposztrofálja, szerintem meg várjunk még vele.
De örömmel beismerem tévedésem, ha ősszel a meccseken nagyot domborít.
Az, hogy "jól mozog", "jól néz ki eddig", és a "Xavi Alonsoékhoz képest végre egy árához és lehetőségeinkhez mérten jó játékost hozott ide, még nem jelenti, hogy a szezon felfedezettje, csak hogy az adott lehetőségekhez képest kifejezetten jól is elsülhet. Legyen egy nagyon jó kis csere, vagy végül akár kezdő is. Passz. Itt nyilván nem egy 80 misis Kimmichhez viszonyítom, hanem az árához képest. Nem tudom, mit fog hozni hosszabb távon, de a skilljeiből és ahogy mozog én úgy gondolom, hogy mindenképp jó igazolás volt, csak az a kérdés, hogy a padra, vagy a kezdőbe.

Xavi ezeket a fajta váltásokat nem húzza meg, hogy Chris pivot, Kessié kh, Raphinha támadóközéppályás, még akkor sem, ha ég a ház. Plusz ha Christ meg is húzná, akkor hátul maradna egy lyuk. Valaki kellett, én most elhiszem, hogy Kimmicheket nem tudtunk hozni, úgyhogy a középső polcról kellett valaki, és azok közül akkor már olyan, aki realtíve ide is illik a rendszerűnkbe. És szerintem ő mindkét általunk játszott alapfelállásban meg tudja állni a helyét, az eddig látottak alapján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.02. 20:21:02

Azért eddig is lehetett őt meccsen látni, ne csináljunk úgy, mintha külső-Kazakhsztánból jött volna.
Miért ne láthattam volna Girona meccseken? Nem mondom, nem az összeset, de azért jópárat igen.
Továbbra is fenntartom, hogy nem lesz jó ide. Persze az Almeria ellen igen, de arra Christensen is jó lenne pivot poszton. Komolyabb ellenfél ellen tétmeccsen kevés lesz. Ezért írtam, mert úgy néz ki van aki már most a szezon nagy felfedezéseként aposztrofálja, szerintem meg várjunk még vele.
De örömmel beismerem tévedésem, ha ősszel a meccseken nagyot domborít.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 19:36:15

Érdekes, amikor negatívan árazták be, nem volt szó arról, hogy várjuk 20-30 meccset.

Nem tudni még, hogy megugorja-e a szintet. A vízválasztó a nemzetközi porond. A sorsdöntő BL-meccseken mindenkiről kiderül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.02. 19:28:08

Hát igen, én három meccsel többet vártam a beárazásával, mint a túloldal. :D És azért hozzátettem, hogy ha tartja ezt a szintet. Meg persze majd a tétmeccseken dél el. De jól nézett ki egyedül is szűrőben, meg duplában is.

De igen, amúgy egyetértek, majd úgy december környékén lehet teljesebb véleményt adni, de az első benyomások jók, és akármi is hoz, az egyértelmű, hogy miben előrelépés az öreghez képest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.02. 19:05:40

Troym írta:
2023.08.02. 17:15:27
Szerintem meg várni kéne 20-30 tétmeccset mielőtt "beárazza" valaki. Játszott 3 felkészülési meccsen és nem ő volt a leggyengébb, azért ez még kevés ahhoz, hogy kijelentsük milyen jól jártunk vele. Alonso és EG sem ez alapján a 3 meccs alapján tűnik gyengének, hanem egy hosszú folyamat mutatja.
Tény, de tekintve, hogy sokan életükben nem látták, mielőtt beárazták, nem kezdett rosszul.

De igen, érdemes várni minden igazolás esetén, mielőtt bármelyik irányba elragadtatná magát az ember.
Válasz küldése