Vitor Roque

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 12:07:15

Remélem szegény srácnak hamar megjön az áttörés, még mielőtt elkezdene elszállni az önbizalma. Egy kiscsapatban, ahol nincs tét, már alighanem két gólja lenne. Nem mintha bármi gond lenne azzal, ha kihagyja akár az első 20 ziccerét 18 évesen egy új kontinensen, csak ugye az elmúlt évek tapasztalatai alapján már előre félek, hogy mi lesz, ha ő is összeomlik itt. Remélem ő az a fajta, aki ha talál egy gólt, akkor átszakad a gát. :)

És bár Xavi erősen hangoztatta, hogy együtt tudnak játszani Lewyvel, én remélem, hogy inkább ő lesz az elsőszámú center amikor becserélik, hadd játsszanak rá a többiek. Főleg amíg Raphinha és jobb meccsein Felix a pályán van, akkor tuti kap elég labdát, hogy elkezdjen kijönni a nagy számok törvénye.

Én most is nagyon erős megilletődöttséget láttam az arcán, mikor a beálláshoz készülődött. A meccsen is a helyzeténél, földbegyökerezett kb a lába, lefagyott, nem tudta eldönteni, mit csináljön, lőjön, emeljen, cselezze le a kapust... iszonyatosan stresszelt még. Szerintem ez inkább jó hír, mert nyilván ez hamar el fog múlni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.05. 22:43:58

Troym írta:
2024.01.05. 18:54:51
Igazából mindegy melyik játékost, ki milyennek értékel, annyit írtam, hogy kb 1 éve van, mivel szezon közben érkezett, legyen másfél. Szóval nem az első meccsen kell 5 gólt lőnie, de cca 50 bajnoki, 10 BL és 4 kupameccsen kell bebizonyítania, hogy hasznos lehet. Nincs több, akkor se, ha brazil, ha 30 millió volt, ennyi van.
A Barcelonába klasszisok kellenek, nem középszerek, egy évnek meg elégnek kell lenni, ahhoz hogy meggyőzze a vezetőséget és a szurkolókat. Neki is és másnak is. Bár még ő is elég fiatal.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.05. 18:54:51

Igazából mindegy melyik játékost, ki milyennek értékel, annyit írtam, hogy kb 1 éve van, mivel szezon közben érkezett, legyen másfél. Szóval nem az első meccsen kell 5 gólt lőnie, de cca 50 bajnoki, 10 BL és 4 kupameccsen kell bebizonyítania, hogy hasznos lehet. Nincs több, akkor se, ha brazil, ha 30 millió volt, ennyi van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.05. 14:56:08

Kovbal88 írta:
2024.01.05. 14:47:10
nekem Dest pl tetszett, de ha azóta se képes jól focizni, akkor nem volt hülyeség az ő elküldése se.
Kicsit off, de Dest alapember abban a PSV-ben, akik 16 meccsen 48 ponttal, 100%-osan állnak a holland bajnokság élén, illetve továbbjutottak a BL csoportkörből

Tegnap kb. pont az utolsó 15 percre értem haza, amikor Roque beállt, azok alapján tetszett. Nagyon jól indult be, érezte az üres területeket. Ha ezt nem felejti el, mint kicsit Ferran tette, hanem folyamatosan tud helyzetbe kerülni, illetve a tegnapi kihagyott ziccer se marad benne a fejében, akkor nagy baj nem lesz itt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.05. 14:47:10

Troym írta:
2024.01.05. 09:43:03
Lesz ez még sokkal jobb is, de egész jó kezdés.


Akik viszont az Ő esetében a türelmet kérik, igénylik itt egy lista:

Nico 1 szezon a felnőtt csapatnál
Tricao szintén
Dest 2
Mingu 1,5
EG 2
J.Araujo 0 meccs
Torre 1 szezon
Riad 0
Abde 1

Így bánik a Barca a fiatalokkal, átlagosan 1 éve van bizonyítani mindenkinek, mindegy, hogy vásároltuk, vagy saját nevelés.
Guiu esetén már látom a kölcsön + vételi opció valami visszavásárlásival, Casado gondolom ingyen távozik, Torre ismét megy majd valahova kölcsönbe, Fatit majd elszórjuk 10-20 millióért és így tovább.
Roque gondolom 2025 télig kap majd időt, estleg 2025 nyárig.
Ebből a listából igazán Abde tudta megmutatni, hogy szükség lehet rá. A többiekkel inkább csak eggyel többen lennénk, nekem Dest pl tetszett, de ha azóta se képes jól focizni, akkor nem volt hülyeség az ő elküldése se. Garcia meg hatalmas csalódás
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.05. 14:26:52

superman írta:
2024.01.05. 11:24:31
Ne de valami 60 millióba került az ember, nem? Biztos, hogy sokkal türelmesebbek lesznek vele, mint a lenti példákkal. A drága játékosokkal mindig azok, minden csapatnál.
Ha ez a gyerek 60 millióba fog kerülni akkor a klub történetének egyik legjobb igazolását kötöttük.

Troym írta:
2024.01.05. 09:43:03
Lesz ez még sokkal jobb is, de egész jó kezdés.


Akik viszont az Ő esetében a türelmet kérik, igénylik itt egy lista:

Nico 1 szezon a felnőtt csapatnál
Tricao szintén
Dest 2
Mingu 1,5
EG 2
J.Araujo 0 meccs
Torre 1 szezon
Riad 0
Abde 1

Így bánik a Barca a fiatalokkal, átlagosan 1 éve van bizonyítani mindenkinek, mindegy, hogy vásároltuk, vagy saját nevelés.
Guiu esetén már látom a kölcsön + vételi opció valami visszavásárlásival, Casado gondolom ingyen távozik, Torre ismét megy majd valahova kölcsönbe, Fatit majd elszórjuk 10-20 millióért és így tovább.
Roque gondolom 2025 télig kap majd időt, estleg 2025 nyárig.
Azért kicsit felemás egy lista. EG alapból egy kényszerigazolás volt. Azt nyilván nem lehetett tudni milyen teljesítményre képes, elit védők voltak 20 évesen a konkurenciái. (Stones, Dias, Laporte, Aké) És amit mutatott az alapján nem is érdemelt volna 2 szezont szinte alapemberként.

Az Araujo/Dest duó még azért erősen kérdéses. Mindketten visszatérnek, ha az FFP engedi szerintem a mexikói marad. Gondolom Cancelo érkezése is erősen közrejátszott és Dest bérét el lehetett engedni.

A felsoroltak közül nálam Torre és Riad, aki leginkább csípi a csőröm, bár az utóbbi inkább Inigo érkezése miatt. Torre remélem azért visszatér, benne van fantázia. Riad ennek ellenére alapból hatalmas kockázat. Legalábbis amiatt, hogy lehet-e számolni vele vagy sem. A felnőtteknél láttuk egy percet, nagyon nehéz így véleményt mondani, nem láttam rendszeresen utánpótlás meccseket, csak abból tudok építkezni, amiket elkaptam. Az alapján tényleg ügyes és talán többet érdemelt volna. Ez sajnos nem derül ki.

Habár nagyon nehéz így korrekt véleményt mondani, hogy jó döntések voltak-e ezek vagy sem. Mi elég keveset látjuk, sokukat csak néhány meccsen 20-30 percre, a szakmai stáb viszont minden nap velük dolgozik. Szerintem nagyon kevés kivételtől eltekintve nem múlik annyira az edzőtől/szakmai stábtól, hogy kinek a távozásával mennyit nyerünk/vesztünk. Legyen az a Barca/City/Real stb.
Illetve az utóbbi 1-2 év erősen szólt arról, hogy mennyi játékost tarthatunk meg és kik azok akinek fontosabb a távozása. Sanszosnak tartom, hogy legalább egy Kessiét, Destet, Fatit szívesen megtartott volna Xavi, de ha lehetőség van akár Dembélét, esetleg Albát és nem egy 19 fős kerettel vágni neki a szezonnak.

A másik pedig, hogy új edzővel mindenhol komolyat változik a keret. Az előző edző "emberei" közül mindig többen távoznak. Koemannál is volt komoly mozgás, pedig akkor kicsit más volt az egész csapat. Volt ott egy játékos, akit Messinek hívtak és még akkor is nagyjából köré épült minden.

De, hogy visszatérjünk a listára, sokakról lehetne pro-kontra érveket írni és lehet, hogy kevés lehetőséget kaptak majd távoztak, viszont ezeknek tényleg a túlnyomó része legfeljebb egy középcsapatban tud megragadni. A kölcsönről nem is beszélve.
Mingueza is alapember a Celtában, de csak jh-t/jobbszélsőt játszik. Nico már 22 éves de távolról sem alapember, bár ő azért top-csapatban játszik. Trincao 24 évesen időhúzó csere a Sportingban. Szóval lehetetlen így megmondani ki mennyire volt jó döntés vagy kinek kellett volna több lehetőséget adni.

Fati azért egy teljesen más kávéház. Neki volt egy fantasztikus szezonja, aztán szinte közvetlenül egymás után két olyan sérülése, amik szezonokat vettek el. Nem vagyok orvos, de egy ilyen fiatal játékosnál ez olyan helyzet, ami nagyon sok esetben karrierbe kerül, legalábbis arra a szintre visszatérni ha nem is lehetetlen, de nagyon nehéz. És látjuk, hogy ezután is jön a komoly kihagyás. Tavaly megúszott egy évet most néhány meccs után megint kidől 3 hónapra. Ez nem elszórás, ha eladjuk olcsón. Senki nem vesz komoly áron olyan játékost aki ennyi operáción, ennyi komoly sérülésen ment át.
Nagyon kíváncsi vagyok most milyen szinten lenne, milyen játékos vált volna belőle, ha azt a két szezont az orvosi helyett a pályán tölti.
Pedrivel kapcsolatban ugyanez a kérdés fogalmazódik meg bennem, bár ő azért korántsem ilyen nagy problémával küzdött mint Fati.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.01.05. 12:39:29

Troym írta:
2024.01.05. 09:43:03
Így bánik a Barca a fiatalokkal, átlagosan 1 éve van bizonyítani mindenkinek, mindegy, hogy vásároltuk, vagy saját nevelés.
Guiu esetén már látom a kölcsön + vételi opció valami visszavásárlásival, Casado gondolom ingyen távozik, Torre ismét megy majd valahova kölcsönbe, Fatit majd elszórjuk 10-20 millióért és így tovább.
Roque gondolom 2025 télig kap majd időt, estleg 2025 nyárig.

Ez tuti, hogy így lesz és ez szerintem így is van jól. Ezen a szinten eredménykényszernél nincs idő arra, hogy jaj tutujgassuk majd bevállik. Ha megnézitek a többi csapatot ott is ez van. Vagy hozzák egy-két éven belül amiért megvették, vagy mehet a fenébe. Roque is ha nem vállik be jövő január körül már kifelé fog állni a rúdja. 25 nyarán meg megy majd kölcsönbe.

Nincs sok idő bizonyítani. Ha megnézitek Madridékat, ott is max. két éven belül asztalt bontanak az alannyal, ha gáz van.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.05. 11:54:40

superman írta:
2024.01.05. 11:24:31
Ne de valami 60 millióba került az ember, nem? Biztos, hogy sokkal türelmesebbek lesznek vele, mint a lenti példákkal. A drága játékosokkal mindig azok, minden csapatnál.
Coutinho, Ibrahimovic stb.

Természetesen nem azt mondom, hogy lenne párhuzam a helyzetük között, a közös csak az, hogy türelemből egy nagy csapatnál nincs sok.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.05. 11:41:42

Andris írta:
2024.01.05. 10:08:22
Szerintem semmi sem lenyeges benne, mert olyanok voltak a korulmenyek, hogy nem szamitott.
Dehogynem számított, az entrée, belépő, bemutatkozás, ami szerintem neki számított a leginkább. Nekem nem, mert ha nincs gól, ziccer vagy helyzet, akkor is türelmes vagyok vele. De neki nagyon is fontos lehet, hogy minél hamarabb elfogadtassa magát, és bizonyítsa, hogy megérte őt leigazolni.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.05. 11:27:40

https://www.youtube.com/watch?v=xmy6iwvCHvs

megkezdodott a bemutatoja

FULL LIVESTREAM: VITOR ROQUE OFFICIAL PRESENTATION
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.05. 11:24:31

Ne de valami 60 millióba került az ember, nem? Biztos, hogy sokkal türelmesebbek lesznek vele, mint a lenti példákkal. A drága játékosokkal mindig azok, minden csapatnál.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.05. 10:56:49

Troym írta:
2024.01.05. 09:43:03
Akik viszont az Ő esetében a türelmet kérik, igénylik itt egy lista:
Barcelonában nincs sok türelem. Első meccsen mindent elnéz az ember, de az ilyet be kell majd lőnie, különben zúdulni fognak a kritikák. A listádat azzal egészíteném ki, hogy Lewandowski ezt már gólkirályként is megkapta.

Az agresszív stílusa tetszett, ahogy felöklelte például az egyik sárgamezest, és egy elérhetetlennek tűnő labdára is rástartolt, megsürgette az ellenfél kapusát.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2024.01.05. 10:29:33

Engem csak az zavart amikor a végén ellőtte a labdát holott simán passzolhatott volna a jobbról érkező játékosnak, meg közepén is várták a labdát. Azt hiszem Felix.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.05. 10:08:22

Szerintem semmi sem lenyeges benne, mert olyanok voltak a korulmenyek, hogy nem szamitott.

Sztem nem lehet felroni hogy kimaradt, es nem is tartanam kulonosebb erenynek, hogy abban a konkret szituban helyzetbe kerult.

Bealllt, es jol mozgott 15 percig, ennyi a lenyeg.
Szuper csere lesz belole Lewanak, es ha a lengyel nem mavul fel, akkor konnyen kiszorulhat majd a kezdobol.

Jol kezdeni mindenki jol kezd. Uj jatekosok, uj csapatok, uj edzo… aztan mikor kicsit megtalalja minden es mindenki az uj helyet, akkor dol el, hogy azon a helyen tartosan mire kepes.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.05. 10:04:42

Abban a kihagyott ziccerben nem az a lényeg, hogy elhibázta, hanem hogy ziccerbe tudott kerülni, pár perccel a becserélése és néhány nappal a megérkezése után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.05. 09:48:03

Tetszett, ahogy beszállt, simán összejöhetett volna a gól is. Jó lesz ez. Csak ne álljon be pár hét múlva az ötlettelen paszolgatásba. Anno Lewa is jól kezdett...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.05. 09:43:03

Lesz ez még sokkal jobb is, de egész jó kezdés.


Akik viszont az Ő esetében a türelmet kérik, igénylik itt egy lista:

Nico 1 szezon a felnőtt csapatnál
Tricao szintén
Dest 2
Mingu 1,5
EG 2
J.Araujo 0 meccs
Torre 1 szezon
Riad 0
Abde 1

Így bánik a Barca a fiatalokkal, átlagosan 1 éve van bizonyítani mindenkinek, mindegy, hogy vásároltuk, vagy saját nevelés.
Guiu esetén már látom a kölcsön + vételi opció valami visszavásárlásival, Casado gondolom ingyen távozik, Torre ismét megy majd valahova kölcsönbe, Fatit majd elszórjuk 10-20 millióért és így tovább.
Roque gondolom 2025 télig kap majd időt, estleg 2025 nyárig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 09:33:41

Nem üti egymást a kettő. Igen, agresszív volt, ment, mint a golyó, majdnem gólt szerzett egy rossz passzból is hátul, centikkel maradt csak le. Nagyon jó volt látni végre egy ilyen játékost, rég volt ilyen Guiu 30 percén kívül.

De ettől még szerintem megilletődött volt, ami a clutch pillanatban jött ki. De szerintem ez így van rendjén. Szerintem erős gyerek lesz ő fejben, 1-2 hét és megérkezik a góllövőkéje is az akarata, hajtása mellé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.05. 09:29:36

bence0330 írta:
2024.01.05. 09:00:14
No igen, egy elég rosszul érkező labdából ballal elhibázta a 90+ percben az első meccsén Barcelonában. Megesik. Nem lehet mindenki Marc Guiu.

Mikor a pályára lépett, már lehetett látni, hogy meg volt illetődve. Ez azért várható volt.
Én pont az ellenkezőjét vettem észre. Agresszív volt, kérte a labdát, ha hozzákerült sem egyből a biztosat választotta. Amikor ütközött Valles-szel, akkor is bátran ment a labdáért, talán kicsit túl bátran is, de simán belement a szituációba, ahogy egy támadónak kell. Mondjuk volt még egy lehetőség, amikor ha a passzt választja nagy helyzet lehetett volna, de inkább lőtt, csak sajnos blokkolták.
És az egész magatartása olyan volt, mint egy igazi támadónak.

Azt nagyon jó volt látni, amikor a helyzeténél Lewa állva, szinte fogcsikorgatva szorított neki, aztán megtapsolta. Ha a szárnyai alá veszi a kis brazilt nagyon sokat taníthat neki, ami rengeteget jelenthet. Egy ilyen, szinte mindent megtapasztalt játékostól a posztján, aki hosszú évekig a világ egyik legjobb gólvágója volt rengeteget tanulhat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 09:00:14

No igen, egy elég rosszul érkező labdából ballal elhibázta a 90+ percben az első meccsén Barcelonában. Megesik. Nem lehet mindenki Marc Guiu.

Mikor a pályára lépett, már lehetett látni, hogy meg volt illetődve. Ez azért várható volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.05. 08:18:35

Erre számítottam, a srác már legalább 10 perce itt van, de még mindig nem lőtt gólt. Még januárban el kellene adni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.05. 02:28:40

Óriási helyzetet hagyott ki. Egyébként agresszíven, agilisen mozgott, remélhetőleg nem fog leépülni ebben.

Egyértelmű, miért igazoltunk centert, a góljaink most is abból születtek, ha középen akadt éppen valami (Ferran is inkább középcsatárt játszik már ebben a szezonban, és valamivel eredményesebb is, mint korábban). Leginkább random szerencsétlenkedésekből, mert tiszta gólhelyzet nem volt sok ezen a meccsen. Mint nagyon sokszor ebben a szezonban, most is mi kaptuk az első gólt, és akkor tudtunk igazán meggyőző mezőnyfölényt kialakítani, amikor az ellenfél már nem bírta szusszal. Legalább a gyengébb csapatok ellen végigbírjuk. De amíg bírta a Las Palmas is, addig inkább szenvedtünk, és ez nagyon sok meccsünkől elmondható eddig ebben a szezonban.

Kíváncsi vagyok, ki fog legközelebb Lewandowski mellett kezdeni. Ferrannak jót tett most a gól, Roque-nak is jót tett volna, ha betalál. Lesz harc azért a pozícióért.

Az árak meg, na igen. Manapág már mindenkire ráteszik a horribilis árcédulát, arra érdemtelenekre is.
Ralph1995
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2023.12.12. 16:43:45

2024.01.05. 01:48:46

Attyaúristen mit hagyott ki ez a gyerek #-o
Íme egy 40 milliós csatár 2024 Ben... =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.04. 16:22:39

bence0330 írta:
2024.01.03. 23:24:17
Jelen pillanatban én az őt a többiekre gyakorolt hatásával kapcsolatban is nézem. Ha Xavi bízik benne annyira (vagy legalább kötelességének érzi, ha már ennyit kiadtunk érte), hogy legalább rendszeresen berotálja, az Lewy teljesítményét is szerintem a többszörösére emelheti, és kvázi kaptunk két kilencest, egy régi-újat, és egy újat. Egy ilyen szűk keretben, egy nem kimondottan bátor kísérletezőnek nevezhető edzőnél ez is szempont.


De én még mindig százszor égetőbbnek értem a középpályát, remélem hozunk oda két embert, és a brazil ittléte nem foglalja az ffp helyet előlük, szerintem ezen fog múlni a sikerességünk, nem egy 18 éves gyereken, aki nem is biztos, hogy jobb, mint a már itt lévő 17 éves gyerekünk.
Az, hogy mennyire számít rá nem 2-3 hét alatt fog kiderülni. Nyilván van hátránya annak, ha egy ideig sokat padozik, talán a csapat eredményességen látszani fog, de ha mentális, pedagógiai szempontból nézzük inkább a lassú haladás lehet célravezető. Egyértelmű, hogy a csapat legnagyobb problémája, hogy képtelenek vagyunk, akár egy közepes szintű helyzetkihasználásra is. Nem kell alapvetőnek, vagy olyan mutatónak venni az xG-t és egyéb statisztikát ami szentírás és vitathatatlan, de az hogy ebben Európában a legrosszabbak (második legrosszabbak) vagyunk az elég jól tükrözi mi itt az igazi probléma és a statisztika mellett a pályán is kiveri a szemünket.
És nagyrészt ezt ellensúlyozandó hoztuk idő előtt a brazilt viszont, ha nagyon érezni fogja ezt a terhet, hogy neki kell megoldani a problémát könnyen összeroppanhat. Senki sem így tervezte szezon elején, Ennek ellenére kellett egy megoldás, mint egy falat kenyér. Emiatt, ha nem is egyszerűen, de sikerült elhozni a brazilt, ami valljuk be nemcsak ár/érték arányban volt a legjobb, hanem fél év múlva úgyis jött volna, lehet hosszútávra építeni, alacsony a bére. A téli időszakban, néhány hét alatt találni egy minőségi játékost, akit maximum kölcsön tudunk elhozni és a fizetése is a földet verje kb. lehetetlen. FT sem véletlenül került anno annyiba. Nem is tudtunk volna annyit kiköhögni. Nagyon kellett, a City télen nem kért érte pénzt, hanem nyögjünk 50+ milliót 3 (4?) nyár alatt. Nyilván nem ő lett volna az első számú célpont, mondjuk a nyári időszakban, még tőlünk sem kaptak volna egy Torresért annyit, így viszont nekik is megérte.

Ugyanez igaz a kp-ra. 30 millióból nem hiszem, hogy lenne olyan, akivel előrébb lennénk. Jól hangzanak az ilyen Aleix Garciák, de van esély rá, hogy a Girona a legjobbját elengedje akkor, amikor a legnagyobb szüksége van rá?! Reális áron pláne nem, kölcsönbe meg hülyék lesznek. Ráadásul igazán jó teljesítményre számítani kétséges, de még egy korrekt cserének is kockázatos. És ez nem csak AG-re vonatkozik.
Szóval kp-t megoldani legkevésbé kockázatosan, kellően alacsony fizetéssel szerintem csak olyan oltári szerencsével lehetne, ami 10 évente egyszer van.

És itt jön az, hogy miért nem rotáljuk Lewát és hasonlók. Egyszerűen nincs kire. Torres ugyanaz, mint oly sok más játékos, akit beleerőltetünk egy számára olyan posztba amit úgy-ahogy megold, de világos hogy nem érzi komfortosan magát. Dembélé is pl. sokkal jobb teljesítményt nyújtott a jobb oldalon, annak ellenére, hogy két lábas, Torresnek sem a bal oldal fekszik legjobbban (amikor Raphinha nem tükörszélsőt játszott Dembélével detto) stb.

Guiu-t lehetne felhozni lehetőségként, de rá építeni még Roquénél is sokkal kevésbé lehet, legfeljebb korai kupa vagy eldőlt/hokimeccseken. Ráadásul komolyabban számba venni csak az utóbbi hetekben lehetett, felfigyelni rá is az U17-es torna után lehetett, de még az Atletic padjára is alig került oda, a pályára vagy kétszer került percekre.
Szóval rá számítani Lewa mellett úgy, hogy a bajnokságot és a BL negyed-elődöntőt (sorsolástól függően) célozzuk meg vicc.
Még a brazillal is nagyon kockázatos, de azért nem álomvilág, ha mentálisan erősnek bizonyul és kihozza magából azokat a skilleket, amikért idehoztuk. Mert nem egy sambakirály cselgépre van szükség, nem ezek a legfőbb erősségei, hanem olyan támadó, aki ha oda kerül kihasználja azt a lehetőséget, amit jelenleg csak kis százalékkal teszünk.

Reális góltermelést én egyelőre nem tűzök ki, nagyon sok dolog játszik közre, talán majd 2-3 hónap múlva, amikor már elég perce lesz, ahhoz, hogy meg lehessen ítélni. Meccsenként többnyire 10-20 perccel nem lesz mérvadó.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.04. 10:42:04

davi10 írta:
2024.01.03. 16:29:07
Nekem az elsőszámú kérdőjel, hogy egyáltalán mennyit fogjuk látni. Ferran és Guiu is érzésre jobban értékesíti a helyzeteket, mint Lewy, mégis a lengyel van középen folyamatosan.

Papíron semmivel nem tűnik logikusabbnak egy 18 éves brazil gyereket játszatni a lengyel helyén, mint egy 17 éves spanyol utánpótlás eb-gólkirályt, vagy Ferran-t, aki a szezon elején csereként rendre be tudott találni.

Én igazából egyelőre nem várok sokat tőle, viszont remélhetőleg felüdülés lesz egy új arcot látni a csapat leggyengébb csapatrészén.
Szerintetek, hány gólt fog lőni idén? Én olyan 5-8 közé gondolom amit összehozhat.
Viszont nem hiszem, hogy Lewy helyén játszana, inkább mellette lesz kipróbálva Félix helyett. Az tuti, hogy a lengyelt nem ülteti le Xavi a kispadra.
Válasz küldése