İlkay Gündoğan

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.02. 12:54:31

Focistaként maximális tiszteletem, a pályán lehet is vezéralak tőlem, az öltözőben is, de máshol nem. Ez ugyanis nem tartozik még távolról sem a feladatköréhez, és egyáltalán nem is rendelkezik ehhez megfelelő tudással. Persze meg nem lehet tiltani, de ettől még ez egy kifejezetten rossz döntés volt, és ezt nyugodtan meg lehet jegyezni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.02. 12:51:56

Nem igazán találkoztunk clasico utáni "csámcsogó hírekkel", ami nekünk jelenleg inkább jobb, mint rosszabb. (Vinicius sztorit leszámítva, de az nem a mi dolgunk)

Egyelőre azért nem tolnám ezt a dolgot annyira Gündogan felé.
Mindíg is egy új keret (fiatalság) pártján álltam, de azért messze nem mutattak még annyit az ifjak, hogy szép sorban mindenkiért tűzbe tenném a kezem.
Gündogan ugyanakkor néhány öltözőt látott már életében, többek között vesztes és győztes BL döntő után is, Pep Cityjének csk szalagja is a karján volt, nem hinném, hogy véletlenül.

Ismétlem, sosem voltam a rajongója és egyáltalán nem estem hasra, hogy idejött, de tapasztalata, "világlátottsága és hitelképessége" azért nem gyenge lábakon áll.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.11.02. 12:55:19-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.02. 11:52:03

Deluigi írta:
2023.11.02. 10:47:49
nem ide tartozik, nem Gundoganos tema, de van foallasu sportpszihologusunk

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... redanovic/

Az elmúlt három évben már bizonyított a spanyol labdarúgó-bajnokság két csapatánál is, mostantól az FC Barcelona játékosainak lelkével foglalkozik Sasa Sredanovic. A montenegrói pszichológus sajtóhírek szerint hat évre kötelezte el magát a katalánoknál.

nem is akarmilyen a csajszi
Erre most nem tudok mit mondani :D fiatal srácok sportpszichológusának egy poszter bombázót igazolni.. na mindegy, ők tudják. Reméljük h tényleg jó szakember a hölgy.
Nekem amúgy annyira nem jön be, több irányból is az elfogadhatatlanul mű kategóriát súrolja. :|
Szerk: megnéztem az insta profilját közelebbről, nem csak súrolja a kategóriát, hanem a kellős közepén van... nem tudom milyen az a pszichológus, akinek ilyen szintű önértékelési problémái tudnak lenni, hogy ilyen külső öntorzításba kezd.

Remélem beküldik hozzá Gündogant, és találnak neki valami jobb frusztráció levezetést.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.02. 10:47:49

nem ide tartozik, nem Gundoganos tema, de van foallasu sportpszihologusunk

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... redanovic/

Az elmúlt három évben már bizonyított a spanyol labdarúgó-bajnokság két csapatánál is, mostantól az FC Barcelona játékosainak lelkével foglalkozik Sasa Sredanovic. A montenegrói pszichológus sajtóhírek szerint hat évre kötelezte el magát a katalánoknál.

nem is akarmilyen a csajszi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.02. 10:25:13

Mihu írta:
2023.11.02. 08:16:00
Andris írta:
2023.10.31. 15:28:55

Gündogan meg nem tudom mit mondott pontosan, ha valakinek van videója róla, azt szívesen meghallgatom. Amíg nincs, addig nekem ez csak bulvár, és se a meg nem nevezett játékosokat, se Gündogant nem veszem elő egy szó erejéig se.
Itt az ominózus videó:

https://www.youtube.com/watch?v=d0u2vXI__Zg

Az, hogy a játékosok a telefonjukat nyomkodták, röhögcséltek, stb., az ebben a videóban nem hangzik el. A forrást már nem tudom megnevezni, nem emlékszem és nem is találom már, de azt tudom, hogy olyan helyen olvastam, ami megbízható, mert a csapattal kapcsolatos összes történést előtte 1-2 nappal már lehozták és úgy is lett.
Köszi, ez sokat segít! Így van miről beszélni igazából, és sajnos meg is kell tenni.

Kicsit lentebb megírtam, hogy mi a véleményem azokról a marhákról (mostmár kijelenthetem, hogy Gündogan is közéjük tartozik), akik úgy gondolják, hogy elvártható, hogy az emberek ugyanúgy reagáljanak bizonyos szituációkra, sőt ő még tovább megy, ugyanazokat az érzelmeket várja el homogén módon egy húszfős öltözőtől. Aki kíváncsi rá, az nyugodtan elolvashatja, nem kell sokat legörgetni.

Amiről fontosabb beszélni, az az, hogy Gündogannak szerintem egyáltalán nincs igaza: ő szerinte ha nincs meg a frusztráció és a düh ilyen esetekben, az a pályán is meglátszik. Szerintem meg egy mentálisan egészséges embernél pont fordítva van: ha a pályán nem jött össze a megfelelő egyéni teljesítmény, akkor jön a frusztráció és a düh. Ha meg éppen kikapsz egy szoros rangadón a real madridtól, úgy, hogy igazából egyel még te voltál a jobb játékban, akkor nincs miért dühösnek lenni. Csalódottnak persze igen, de egyébként szerintem az sem egészséges. Szerintem pont az az egészséges mentális szempontból, ha valaki minél könnyebben túl tud lépni olyan dolgokon, amiken képtelenség változtatni (például bármi a mi a múltban történt). Ez a profi futballra is igaz. Minél erősebben van jelen a fejükben ez a vereség utólag, úgy mint egy vereség, egy kudarc, annál kevesebb lesz az önbizalom, és a mentális rezisztencia rosszul alakuló meccsek közben. És ez nagyon káros. Az önbizalom talán fontosabb még a fizikai állapotuknál is. Ez már nem a mindent megnyert, nyugdíjas társaság, akiket fel kell rázni egy vereség után, mert esetleg motivációs gondok lehetnek. Hanem egy épülőfélben lévő, példátlanul fiatal csapat, rengeteg tehetséggel és potenciállal.
Az olyan meccsek után, mint ez a clasico volt, biztosan nem kellene őket nyilvánosan támadni, pláne nem belülről.
Amiért azt gondolom, hogy különösen nincs igaza, az az, hogy szerintem a pályán egyáltalán nem látszott, hogy ne akarnák a srácok megnyerni. Minden utolsó idegszálukkal és izomrostjukkal ezen voltak, többségükben legalábbis egészen biztosan.

Ahogy a többieknek, úgy Gündogannak sem akarnám megmondani, hogy hogy vezesse le a saját csalódottságát. Ha neki a kamerába kell keseregnie és másokat hibáztatnia, akkor legyen így. Illetve mondhatnánk ezt is, csak sajnos ez már igazán káros szerintem a csapatkohézióra. Ez elhangozhat az öltözőben, de nem sajtónyilvánosan, ebből ugyanis komoly gondok lehetnek még. A nyilvánosság és a tömeges ítélkezés ereje ugyanis mindent elsöprő.

Nagyon nem vagyok boldog most az emberünkkel. Szerintem minimum részben butaságokat beszél, ráadásul nagyon rossz helyen és időben.

Kívánom a Barca mindenkori focistáinak, hogy soha ne legyenek dühösek, frusztráltak, és elkeseredettek, ha lejátszottak egy olyan meccset, ahol mindent kiadtak magukból. Akkor se, ha 5-0ra kaptak ki, mert ez nem mutat előre. Ha valaki megtesz mindent, akkor eredménytől függetlenül legyen elégedett. Persze ez nem lesz így, de törekedni kell rá, mert csak ez visz előre.

Egyébként ha most lenne profizmus és szakmaiság és pénz ennél a csapatnál vezetőségi szinten, akkor egy egész csapat főállású sportpszichológusunk lenne. Van valakinek erről információja, hogy mi a dolgok állása jelenleg?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.11.02. 08:16:00

Andris írta:
2023.10.31. 15:28:55

Gündogan meg nem tudom mit mondott pontosan, ha valakinek van videója róla, azt szívesen meghallgatom. Amíg nincs, addig nekem ez csak bulvár, és se a meg nem nevezett játékosokat, se Gündogant nem veszem elő egy szó erejéig se.
Itt az ominózus videó:

https://www.youtube.com/watch?v=d0u2vXI__Zg

Az, hogy a játékosok a telefonjukat nyomkodták, röhögcséltek, stb., az ebben a videóban nem hangzik el. A forrást már nem tudom megnevezni, nem emlékszem és nem is találom már, de azt tudom, hogy olyan helyen olvastam, ami megbízható, mert a csapattal kapcsolatos összes történést előtte 1-2 nappal már lehozták és úgy is lett.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.01. 21:48:28

grgly50 írta:
2023.11.01. 21:17:29
de az tény, hogy az utóbbi időben a második félidő utolsó harmadától izgulni kell a leggyengébb csapatok ellen is. A szerencse ment meg minket.
A többi része számomra továbbra sem érdekes igazán, sokkal inkább reagáltam csak a kollégák véleményére, mintsem a konkrét helyzetre, ami számomra csak bulvár értékkel bír.

Viszont az idézett részeknél muszáj kötözködnöm:
1. valójában ez a "tény", másnéven a sorminta amit említesz, csak a legutolsó 2 meccsünkre igaz.. és arra sem biztos, hogy teljesen..
Menjünk csak vissza időben: madrid (elfogytunk), sahtar (ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy elfogytunk, vagy csak kiengedtünk egy edzőmeccs jellegű 2-0 után), Bilbao (pont hogy a hajrában nyertük meg, a második félidőben voltunk jobbak), granada (hajrában mentettünk pontot, felállva 2 eléggé potyás/peches gólból ha jól emlékszem), Porto (itt visszaestünk a második félidőben, de kiharcoltuk a győzelmet).
2. A fentieket nem nevezném egyértelmű tendenciának,sőt... de ha úgy is érezzük (részben én is), akkor is igaz, hogy a visszaesés (szerintem főleg fizikailag) törvényszerű ilyen mennyiségű sérülttel és ilyen soha nem látott mértékben rövid kispaddal, meg tinikkel teletűzdelt kezdővel. Úgyhogy aligha lehet ezt számonkérni (pl Gündogan által) a játékosok hozzáállásán.
3. A szerencse faktor volt bizonyos meccseken (pl Porto), de szerintem a madrid ellen pl pont hogy nem volt szerencsénk. Egyértelműen döntetlen szaga volt, pontozással még inkább mi nyertünk volna. Az eredmény meg hajszálon múlt, hosszabbításos megpattanós győztes góllal. Simán lehetett volna fordítva, és pont ezek a dolgok múlnak apróságokon, amit akár szerencsének is hívhatunk.
DE: a csapattól én folyamatos harcot látok, még ha egyre gyengébb embereket is kell becserélnünk, és egyre kevésbé bírjuk a sok meccset sok sérülttel... én egyáltalán nem találtam kivetnivalót a srácok hozzáállásában a pályán, sőt szerintem kifejezetten sokan emberfelettit hajtanak legtöbbször. Az eredmények messze nem csak szerencsével jöttek, még ha meg is volt néha a visszaesés a második félidőre. Elsősorban azért jöttek, mert mentünk, ahogy bírtunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.01. 21:17:29

Olvasva a hozzászólásokat, véleményem szerint érvényesül a magyar közmondás: "Mond meg az igazat, betörik a fejed!"
A fórumozók közül senki nem tudja, tudhatja, hogy mi folyik az öltözőben, milyen a hangulat. Csupán különböző újságíró tollából származó hírekre ráugorva alakulnak vélemények.
Nem tudom mi a háttere a "nyilatkozatnak", de az tény, hogy az utóbbi időben a második félidő utolsó harmadától izgulni kell a leggyengébb csapatok ellen is. A szerencse ment meg minket. Talán erről akart szólni Gündogan.
Részemről én a német/török mellett állok annak ellenére, hogy nem tudom hová tenni a mutatott játékát. Nem tudom/tudjuk, hogy Xavi milyen instrukciókkal küldi pályára. A Cityben csapatkapitány, stabil top5 szint, aki nem állt hátra, bátran vállalkozott lövésre. Itt még talán ziccerben is passzol. Bevallom, örültem a góljának. Végre azt a Gündogánt láttam, aki harcol, küzd a labdáért, a gólért.
Remélem igaza van, s pozitív hatással lesz a csapatra
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.31. 15:41:00

bence0330 írta:
2023.10.31. 14:51:25
Na mondjuk én pont ebből a két játékosból, Gaviból és Raphinhából nézem ki, hogy szétverték az öltözőt idegességükben, szerintem nekik ennél kevesebb is elég hozzá. :D Ha valaki telefonozott, azok tuti nem ők voltak. :D
Ha figyelmesen elolvasod pont azt írtam, hogy Gavi veszi legjobban a lelkére, már mikor elindult az öltözőbe látni lehetett, hogy szinte a sírás kerülgette.
Ha pedig olyan komoly lett volna szerintem MAtS nem hagyta volna szó nélkül, ő eléggé átérzi már az ilyen meccsnek a súlyát és a természetileg sem egy visszahúzódó típus.
Ugyanakkor nem hiszem, hogy itt bármilyen komolyabb dolog történt volna, nagyobb a füstje ennek, mint a lángja, Gündogant is tartom annyira profinak, hogy ne álljon ki a sajtó elé és teregessen ki bármilyen szennyest. Inkább valamilyen kiragadott mondatnak érzem, amit kellően el lehet ferdíteni és szenzációt csinálni belőle.
Amúgy én sem érzem azt a németen, hogy ő itt olyan játékos lenne, aki szívét-lelkét kirakja a pályára és küzd, hajt ameddig tud, igazi vezér lenne, ami nem is gáz, nem kell feltétlenül annak lenni, hogy a teljesítménye megfelelő legyen, nem azért kellett a csapatba. Persze nem árt, ha a 18-20 éves srácokat megfelelően terelgeti a játékával és a mentalitásával.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.31. 15:28:55

Minden ember másként dolgozza fel a csalódást, az idegességet, a dühöt, a szomorúságot. Egy vereség eleve nem ugyanazt az érzelmet váltja ki mindenkiből. Akár kifejezetten más alapérzelem is lehet. Olyan egyforma súlyú dolgoktól függ, hogy az adott vereséget mi okozta, mennyire volt megalázó pl.. meg olyanoktól is, hogy kinek milyen személyiségtípusa van, vagy épp ki mennyire érzi az eredménytől függetlenül kimaxoltnak a saját egyéni teljesítményét. És kb jövő keddig lehetne sorolni.
Biztos vagyok benne h van aki befejeli az öltözőszekrény ajtaját, van aki sírdogál, van aki meg igyekszik elterelni a figyelmét valami mással, vagy emlékeztetni magát hogy egy k. meccs még nem a világ vége. És muszáj is, hogy mindenki különböző reakciókat adjon, mert különbözőek vagyunk. Én pl ha nem akarok magamban kárt tenni (akár csak belsőleg), akkor egy komoly, tehetetlen düh esetén nagyon gyorsan és hatékonyan meg kell valahogy feledkezzek a dolgokról. Amint lehet és amennyire lehet, el kell terelni a gondolataim, amíg nem vagyok képes már nyugodtabban reflektálni.

Egy bizonyos érzelmet, majd arra adott egy bizonyos reakciót számonkérni egy egész csoport ember szerintem az ostobaság négyzetének a netovábbja.
Ha valaki instagramozik vagy smsezik és közben vigyorog, mindezt egy vesztes el clasico után 10 perccel, ám legyen. Ő tudja, mire van szüksége.
Nekünk szurkolóknak arra van szükségünk, hogy a pályán látszódjon, mennyire akarja az adott játékos. Ha ebben nincs hiba, akkor nincsen gond sem. Minden ami utána történik, az már az ő saját MAGÁNügye. És mindenki más jobban teszi, ha nem pofázik bele.
Ezt gondolom a témáról.

Gündogan meg nem tudom mit mondott pontosan, ha valakinek van videója róla, azt szívesen meghallgatom. Amíg nincs, addig nekem ez csak bulvár, és se a meg nem nevezett játékosokat, se Gündogant nem veszem elő egy szó erejéig se.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.31. 14:51:25

Na mondjuk én pont ebből a két játékosból, Gaviból és Raphinhából nézem ki, hogy szétverték az öltözőt idegességükben, szerintem nekik ennél kevesebb is elég hozzá. :D Ha valaki telefonozott, azok tuti nem ők voltak. :D

Amúgy nem csekkoltam a tényeket, szóval HA Gündogan pontosan ezt mondta, és HA tényleg lazán vették a figurát a többiek, akkor ezt én is hatalmas hibának tartom. Ha leteremti a játékosokat bent, azzal kb semmi bajom, de ilyet nem szabad megtenni a csapatmorállal, ami alapvetően pont az erősségünk jelenleg.

És sajna én sem érzem eddig Gündoganon, hogy ő akkorát kaparna, hogy ez jogos legyen. Nem mondom, hogy nem játszik jól, csak hogy van vagy 5-6 nagyobb vezér a pályán nála viselkedésben, és ezek közül van, aki csak 19 éves.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.31. 12:58:25

La Masia1 írta:
2023.10.31. 01:09:35
Andris írta:
2023.09.27. 13:09:52
A city nem azért játszik annyival jobban mindenkinél, mert kétszer olyan jó embereik vannak minden adott poszton a többi nagycsapathoz képest, hanem elsősorban azért, mert korunk elsőszámú és szerintem egyetlen edzőzsenije ül a padon.
ÁMEN! :)

És mert ez az ember sok év alatt, sok munkával, irányában végtelen türelemmel, korlátlan lehetőségekkel, adott a csapatnak egy markáns, felismerhető stílust, az egészet a nulláról felépítve. Kiépített egy rendszert. Felépített egy modern "Barcát".
Igen, tudom, előtte is volt bajnok a City, stb. De talán a játék minőségében a különbséget nem kell magyarázni.

Na, ezek azok, amire Xavinak nincsen se ideje, se lehetősége.
Neki Romeunak is örülnie kell.
Van amiben egyetértek és nagyon jó edzőnek, taktikusnak és "pszichológusnak" tartom Pep-et, de ilyen magasságokba nem emelném.
Nem azt mondom, hogy azt a játékosállományt nem kellett összerázni, de azt sem hiszem, hogy ha ő vette volna át ezt a Barcát, mentálisan, pénzügyileg, játékosminőségben kb. romokban, már az elit felé közelítenénk, sőt sokkal nem is hiszem, hogy előrébb lennénk. Egész más az,hogy olyan korlátlan lehetőségeid vannak, hogy bárkikkel a saját képedre formálhatod a csapatot vagy megszorulva kell szinte az egészet lecserélned sokszor, ha ló nincs számár is kincs alapon. Abból a csapatból amit átvett, jelenleg itt van kb Araujo, Frenkie és Pedri meg pár peremember. Nyilván más lenne, mondjuk jött volna egy Bernardo Silva, Kimmich, Haaland stb, és nem kell guberálni, filléreket számolva hozni zenitjükön túl lévő sztárokat, posztokra minél olcsóbban, minél kevesebb fizetésért játékosokat, fiatalokra támaszkodni, de ami a legfontosabb türelmet kapni, hogy minél gyorsabban szép és eredményes játék legyen.
Nem felmentve Xavit a hibái alól és nem lefitymálva Pep-et (akinek azért volt már bőven edzői tapasztalata top kluboknál), de nem lehet őket összehasonlítani.

De, hogy ne legyen off., én amúgy nem vagyok 100 %-ig biztos abban, hogy ez pont így hangzott el, nem volt benne árnyalás/ferdítés és nem tudjuk mi történt valójában. El tudom képzelni, hogy egy Raphinha vagy hasonló játékos nem vette úgy a szívére, mint mondjuk Gavi, aki a könnyeivel küszködött, de a csapat jó részének ez is csak egy meccs volt, nem sokkal komolyabb vereség, mint bármely másik.
Ezzel nem felmentve senkit, aki túl lazán vette, bár inkább megnéztem volna, mint hogy egy játékos két mondatából halljam vagy egyáltalán kik voltak az illetők. Nyilván más, ha mondjuk egy Romeu, Torres, aki borzasztó teljesítményt rakott le, mint mondjuk egy Inigo. (csak egy példa)
Azt viszont szerintem nem lehet vitatni, hogy a pályán a csapat túlnyomó része odatette magát és nem az látszott, hogy félvállról vennék és ne a győzelemre hajtanának.

Ezzel együtt bármi-bárhogy történt Gündogan legalább akkorát hibázott, mint a szóban forgó illetők. Ez a játékosokra, az edzőre és esetleg a szakmai stáb néhány személyére tartozik. Ez csak felesleges indulatokat, konfrontációt szül, zülleszti az öltözőt. Reméljük ez nem fog kihatni a jövőbeni teljesítményre.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.10.31. 07:44:01

Eddig nemigen vettem észre, hogy Gündogan megszakadna a pályán, vagy hogy Puyol-kaliberű vezéregyénisége lenne a csapatnak. És jobb lenne, ha a kritikáit nem az újságírók előtt mondaná el, hanem az öltözőben (bár lehet, hogy ott is elmondta).
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.31. 01:09:35

Andris írta:
2023.09.27. 13:09:52
A city nem azért játszik annyival jobban mindenkinél, mert kétszer olyan jó embereik vannak minden adott poszton a többi nagycsapathoz képest, hanem elsősorban azért, mert korunk elsőszámú és szerintem egyetlen edzőzsenije ül a padon.
ÁMEN! :)

És mert ez az ember sok év alatt, sok munkával, irányában végtelen türelemmel, korlátlan lehetőségekkel, adott a csapatnak egy markáns, felismerhető stílust, az egészet a nulláról felépítve. Kiépített egy rendszert. Felépített egy modern "Barcát".
Igen, tudom, előtte is volt bajnok a City, stb. De talán a játék minőségében a különbséget nem kell magyarázni.

Na, ezek azok, amire Xavinak nincsen se ideje, se lehetősége.
Neki Romeunak is örülnie kell.

Gündogan meg jobban tenné, ha nem apáskodna, és nem érzelmeket várna el, hanem valóban vezér lenne a pályán és a játékával tűnne ki. Romeuval ellentétben őt City-sztárként és BL győztesként azért hozták.
Mindenki máshogy, egyénileg éli meg/dolgozza fel/kezeli a vereséget.
Elég nagy hülyeség elvárni hogyan "illene" egy felnőtt játékosnak viselkednie egy vereség után.
Vannak akik összezuhannak (ez amúgy miért is lenne kívánatos...?), vannak akiken nem látszik, de belül zavarja őket. És vannak, akik látszólag leszarják...de attól még ugyanúgy 200%-ot adnak a következő meccsen.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.31. 00:11:00

Peter írta:
2023.10.30. 23:22:33
Szerintem egyáltalán nem az a probléma, hogy ez kijött belőle és lenyilatkozta, hanem az a probléma és az a gáz, hogy ezt tapasztalta!
Hát nem tudom. Azért ez nagyon nem profi. Sőt, buta és amatőr. Ha csak simán kiszivárgott volna, hogy üvöltözik a fél öltözővel emiatt, akkor megemelem a kalapomat előtte. De az, hogy ezt lenyilatkozza, az nagyon gáz és még rosszabb hatással lehet az öltözőre. Lehet találgatni, hogy kikre gondol, megint beindul(hat) a feszkó akár játékosok közt is.

Mondom, ha csak simán kiszivárgott volna egy ilyen eset, akkor azt mondanám, hogy nem vele van a gond, hanem azzal, hogy ez tényleg igaz(ha igaz).

Egyébként könnyen el tudom képzelni, hogy igaza van, mert meccs közben sem látszott senkin, hogy ez egy különleges találkozó. De mondjuk a Real oldaláról se. 30-40 percet kezdtek el kicsit támadgatni, mondjuk ez is elég volt, hogy leblokkoljon a teljes középpályánk és nyerjenek.
Félreértés ne essék, tisztességesen odatették magukat, aztán tisztességesen rácsodálkoztak, hogy az ellenfél óhajt néha támadni is. De olyan igazi tűz nem volt. Nem sírom vissza a Murinho-féle Real elleni meccseket, amikor az a "zseni" vért itatott a játékosokkal és egy ilyen őrült gyűlöletfoci lett belőle. De azért valami szikra hiányzott.
davi10 írta:
2023.10.30. 21:42:32
de mondjuk azt nem hiszem, hogy mondjuk Gavi ne lett volna frusztrált az öltözőben :D
Jó, de ő mikor nem az? :D Szerintem az anyja sem tudja leolvasni az arcáról, hogy nyert, vesztett, születésnapja van, vagy meghalt a kedvenc kutyája...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 23:22:33

Szerintem egyáltalán nem az a probléma, hogy ez kijött belőle és lenyilatkozta, hanem az a probléma és az a gáz, hogy ezt tapasztalta!

Vállalom, hogy sem Lewa, sem Gündogan érkezésekor nem lelkesedtem, de rajtuk keresztül a korábbi helyük szellemiségének az öltözőnkbe érkezésének örültem.

Egyébként hárman egészen biztosan említettük itt a fórumon, csak másik topicban.(Mascherano14, gránit és jómagam)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.30. 21:42:32

Lehet, hogy csak a szimpátia miatt, meg mert Ő volt az egyik legjobbunk, engem egyáltalán nem bosszantott fel a nyilatkozata. Szerintem semmi gázat nem mondott, de mondjuk azt nem hiszem, hogy mondjuk Gavi ne lett volna frusztrált az öltözőben :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.10.30. 19:44:14

Fura, hogy így két nappal később sincs még komment a "kis" kifakadásáról a játékostársak irányába az öltözői hangulat kapcsán a vereséget követően...

Azért ilyen kritikát ritkán tapasztalunk úgy en block az élfoci világából, tőlünk meg én legutóbb Eto'o-ra emlékszem, de arra meg a fórumozók 50%a nem.

Mai kiegészítés, hogy állítólag 2 játékos a telefonját nyomkodta, többen viccelődtek, nevetgéltek.

Ha ez igaz, az nagyon gáz, viszont ezt szerintem semmiképp nem a médiában kéne közölni, pláne nem egy új játékosnak, akinek ez a 11. meccse a csapatban. Még egy rutinos játékost sem érzek feljogosítva arra, hogy egyből egy ilyen kritikával álljon sajtó elé, nemhogy egy újat.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.27. 16:01:18

Andris írta:
2023.09.27. 13:09:52
Meg arról, hogy eleve nincs ő fele olyan jó játékos sem, mint amennyire istenként gondolnak rá egyesek, csak mert egy jól játszó city egyik meghatározó játékosa volt. A city nem azért játszik annyival jobban mindenkinél, mert kétszer olyan jó embereik vannak minden adott poszton a többi nagycsapathoz képest, hanem elsősorban azért, mert korunk elsőszámú és szerintem egyetlen edzőzsenije ül a padon.
Vannak dolgok, amiket nagyon különbözően láttunk, látunk és vélhetően látni is fogunk, de Gündogan (City, Pep) tekintetében nagy az egyezés.... :wink:
Már az átigazolása kapcsán, az első hozzászólásoknál feltűnt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.27. 13:09:52

Gündogan egyáltalán nem játszott olyan hű de jól a cityben, pontosabban messze nem minden meccsen. A tavalyi egy kiugróan jó szezon volt neki pl kapu előtt, de aki követi a cityt rendszeresen, az tudja, hogy ott sem megy mindig minden és mindenki.

Valóban szó sincs arról, hogy elfelejtett focizni. Hanem arról, hogy ha szét van játszatva, ő is elfogy, mint bárki más. Meg arról, hgoy neki is lehet rosszabb meccse. Meg arról, hogy a csapatnak is lehet rossz meccse, amikor meg aztán különösen nehéz jól muzsikálni a pálya közepén. Meg arról, hogy eleve nincs ő fele olyan jó játékos sem, mint amennyire istenként gondolnak rá egyesek, csak mert egy jól játszó city egyik meghatározó játékosa volt. A city nem azért játszik annyival jobban mindenkinél, mert kétszer olyan jó embereik vannak minden adott poszton a többi nagycsapathoz képest, hanem elsősorban azért, mert korunk elsőszámú és szerintem egyetlen edzőzsenije ül a padon.

Nem is értem, hogy került elő egyáltalán az emberünk, nem volt jó meccse, és kész, ennyi. Nincs vele (se) semmi gond.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.27. 12:17:18

Jack Napier írta:
2023.09.27. 01:58:09
recrea írta:
2023.09.27. 00:17:58
Jack Napier írta:
2023.09.26. 23:32:38
Oke, hogy ingyen volt a török-német de ha csak a tengerpart miatt jött hozzánk levezetni akkor ennyi erővel Fabregast is visszahozhattuk volna... ezt ő is lehozná.
Tök őszintén és semmi megbántással kérdezem: szerinted és szerintetek a játékos felejtett el focizni 1 hónap alatt vagy valahol máshol kell keresni a hibát? Kérdésben a válasz…
Most nem elmélkedni kell, mert pénteken meccs lesz. Minthogy a középpályán mélységi irányító hiányzik, adódik, hogy az intellektuálisan megfelelő Gündogan menjen vissza ebbe a poícióba. (És maradjon is ott, amíg De Jong sérült.) A fix poszt alighanem neki is segítség.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.27. 09:00:25

Jack Napier írta:
2023.09.27. 01:58:09
recrea írta:
2023.09.27. 00:17:58
Tök őszintén és semmi megbántással kérdezem: szerinted és szerintetek a játékos felejtett el focizni 1 hónap alatt vagy valahol máshol kell keresni a hibát? Kérdésben a válasz…
Akkor én visszakérdezek:
Most ha nem törölhetem bele jól a lábamat egy random kiragadott játékosba amikor nem nyer a Barca akkor minek szurkoljak egyáltalán...?
Válasz elfogadva :D
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.09.27. 01:58:09

recrea írta:
2023.09.27. 00:17:58
Jack Napier írta:
2023.09.26. 23:32:38
Oke, hogy ingyen volt a török-német de ha csak a tengerpart miatt jött hozzánk levezetni akkor ennyi erővel Fabregast is visszahozhattuk volna... ezt ő is lehozná.
Tök őszintén és semmi megbántással kérdezem: szerinted és szerintetek a játékos felejtett el focizni 1 hónap alatt vagy valahol máshol kell keresni a hibát? Kérdésben a válasz…
Akkor én visszakérdezek:
Most ha nem törölhetem bele jól a lábamat egy random kiragadott játékosba amikor nem nyer a Barca akkor minek szurkoljak egyáltalán...?
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.27. 00:17:58

Jack Napier írta:
2023.09.26. 23:32:38
Oke, hogy ingyen volt a török-német de ha csak a tengerpart miatt jött hozzánk levezetni akkor ennyi erővel Fabregast is visszahozhattuk volna... ezt ő is lehozná.
Tök őszintén és semmi megbántással kérdezem: szerinted és szerintetek a játékos felejtett el focizni 1 hónap alatt vagy valahol máshol kell keresni a hibát? Kérdésben a válasz…
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.26. 23:51:30

Jack Napier írta:
2023.09.26. 23:32:38
Oke, hogy ingyen volt a török-német de ha csak a tengerpart miatt jött hozzánk levezetni akkor ennyi erővel Fabregast is visszahozhattuk volna... ezt ő is lehozná.
Vagy Roberto. Eddig sem brillirozott, de ma extran lefele logott ki.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése
cron