İlkay Gündoğan

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.17. 18:50:37

Nem értem Gündogant, valamiért hajlamos a társakat okolni a vereségek után. Ugyanakkor a párizsi odavágó után egyetlen szót sem írt arról, hogy Araujo volt a csapat egyik legjobbja, nagyon jól védekezett. Ha a 3-2-es győzelmet csapatként értük el, akkor a mostani vereséget is csapatként érdemeltük meg. És ha szóvá teszi Araujo kiállítását, akkor a saját kapufáját is megemlíthetné, meg az eladott labdáit stb.
Mellesleg szerintem buktatták, 11-est kellett volna adni érte, a magyar bíró tök következetlen volt.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.04.17. 11:16:19

bunga írta:
2024.04.17. 11:06:00
Kétségtelen, hogy ő is, Lewa is, Cancelo is tud még focizni. De tegnap az is látszott, hogy a PSG tempóját nem tudják felvenni. Ami a bajnokságban talán elég, az a BL-ben nem. Meglátjuk, hogy az új edző hogyan gondolkodik majd erről.
Ő akkor tud klasszis lenni előrefelé, ha van mögötte/mellette egy rombolni tudó játékos. Védekezésben sosem volt top szint, maximum egy jó átlagos játékos ezen a szinten. Szerintem nem Araujo kiállításán ment el a párharc, hanem Christensen kisárgázódásával már Párizsban. Tempóban ezelőtt 10 vagy 5 évvel sem volt gyorsabb. Tavaly sem a gyorsasága miatt volt csk egy BL győztes Cityben, hanem mert volt mögötte/mellette egy Rodri/Stones.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.17. 11:06:00

Kétségtelen, hogy ő is, Lewa is, Cancelo is tud még focizni. De tegnap az is látszott, hogy a PSG tempóját nem tudják felvenni. Ami a bajnokságban talán elég, az a BL-ben nem. Meglátjuk, hogy az új edző hogyan gondolkodik majd erről.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 00:53:30

Őt is sajnálom. Ment, próbálkozott, amikor 1-3 lett, talán ő kapcsolta be leginkább a rakétákat, akkor egy ideig nagyon jók voltunk, legalábbis emberhátrányhoz képest. Egész évben vitte a hátán a csapatot pillanatnyi pihenő nélkül, amit sajna azért kicsit ma is lehetett már érezni. Továbbra is magasan ő nálam az év játékosa, ha az egész évet nézzük, 24-ben azért Cubarsi, TS meg lassan Raphinha felzárkózna.

Többet érdemelt volna ennél a trófeamentes szezonnál, de szerintem bajban lettünk volna nélküle a bajnoki ezüst és a BL menetelés szempontjából is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.08. 15:25:22

Most olvastam el az interjút vele és bár eddig is lerítt róla, hogy egy érett játékos, nekem még szimpatikusabb lett. Kifejezetten értelmes, nem sablon válaszokat ad, átgondolt és logikus. Nem véletlen, hogy ennyi mindent tud a pályán is hozzáadni a játékhoz.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.13. 02:09:21

Vicces, mennyire szidva volt az elején, és hogy mennyire nem lett neki hely találva, ennek ellenére többször, több pozícióban is remek teljesítményt hoz. Mindezzel együtt szerintem az elmúlt két meccsen elég sokat hibázott és továbbra sem követi jól az embert védekezésben. Aztán adott egy olyan passzt, amit jelenleg csak ő tud a keretből stabilan hozni. Szóval jah, nagy fogás volt, örülök, hogy nálunk játszik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 00:36:10

Chino írta:
2024.03.13. 00:33:31
Szerintem a mai meccs az idei teljesítményéhez képest elég gyengus volt. Az utolsó 20-25 percre feljavult, de addig nagyon kevés volt, szerencsére a többiek ezt most ellensúlyozták. És ha nem is teljesen az ő hibája, de a Napoli góljánál teljesen elfeledkezett az emberéről.
Igen, ez kb annyit tesz, hogy nem kiváló, top3-as csapaton belüli teljesítmény, hanem "csak" nagyon jó volt. :) És még így is volt gólt érő húzása. De aki minden meccset végigjátszik 33 évesen, annál elég meglepő lenne, ha mindig tökéletes formában lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.13. 00:33:31

bence0330 írta:
2024.03.13. 00:17:45
Ronaldinho&Barca írta:
2024.03.13. 00:09:16
Kevés szó esett ma róla, de szerintem nála nagyobbat senki sem melózik ebben a szezonban, pedig annyit játszott és annyi lépés van a lábában, a földet is megkerülhetné. Tartson ki mert alap emberünk, óriási érték egy ekkora győztest ebben a csapatban tudni, legnagyobb igazolásunk volt a nyáron.
Ő minden meccsen annyira jó, hogy már alapnak vesszük. Le a kalappal előtte, ő mindenképp a szezonunk legjobb és legfontosabb játékosa, akármi történik a hátralévő időszakban. Nagy mázlink volt vele, hogy ide akart jönni. :)
Szerintem a mai meccs az idei teljesítményéhez képest elég gyengus volt. Az utolsó 20-25 percre feljavult, de addig nagyon kevés volt, szerencsére a többiek ezt most ellensúlyozták. És ha nem is teljesen az ő hibája, de a Napoli góljánál teljesen elfeledkezett az emberéről.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 00:17:45

Ronaldinho&Barca írta:
2024.03.13. 00:09:16
Kevés szó esett ma róla, de szerintem nála nagyobbat senki sem melózik ebben a szezonban, pedig annyit játszott és annyi lépés van a lábában, a földet is megkerülhetné. Tartson ki mert alap emberünk, óriási érték egy ekkora győztest ebben a csapatban tudni, legnagyobb igazolásunk volt a nyáron.
Ő minden meccsen annyira jó, hogy már alapnak vesszük. Le a kalappal előtte, ő mindenképp a szezonunk legjobb és legfontosabb játékosa, akármi történik a hátralévő időszakban. Nagy mázlink volt vele, hogy ide akart jönni. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.13. 00:09:16

Kevés szó esett ma róla, de szerintem nála nagyobbat senki sem melózik ebben a szezonban, pedig annyit játszott és annyi lépés van a lábában, a földet is megkerülhetné. Tartson ki mert alap emberünk, óriási érték egy ekkora győztest ebben a csapatban tudni, legnagyobb igazolásunk volt a nyáron.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.10. 01:31:41

LG írta:
2024.03.10. 00:34:51
Szerintem is Gündogan az idei legjobbunk. Ha Európában is körülnézünk, szerintem azért van konkurenciája Ödegaard személyében. A helyzetek kialakításában nem tudom, hogy változott kettejük között a helyzet, de február végén nem sokkal volt lemaradva a norvég, de sok statisztikában veri is az emberünket. Csak azért nem rakom elé, mert a BL-ben gyengébben teljesít.

A másik Kroos. Neki ugyan nincs kiemelkedő szezonja, de hoz egy erős átlagot. Rendkívül rutinos, ami a nagy meccseken aranyat érhet, pl. a Lipcse ellen is nagyon kellett. Egyelőre még a másik kettő mögött van, de a BL-ben azért neki van a legtöbb esélye babérszerzésre, és azért az mindig kiemelten számít. Amilyen jó középpályásaik vannak a németeknek, nem is értem, hogy lehet annyira rossz a válogatott, de talán nyárra összeállnak valahogy.

Visszatérve Gündogan-ra: sokat elvett tőle az élet a sérülésekkel, VB-aranyat, EB-érmeket (és ki tudja, lehet vele még fényesebb lett volna valamelyik), késleltette a top csapatba való igazolását. Legalább így a vége felé kapott egy kis kompenzációt a tavalyi triplával. Persze jó lenne, ha a Barcával is nyerne valamit, meg az EB-n szurkolok neki, hogy egy érem leessen, de ezekre most nincs nagy esély sajnos.
Már offoltunk egy ideje, áthozom.
Igen, ha vkp-t nézünk, Rodri, ha igazi 10-es/tkp-st nézünk, akkor a norvég, és lassan Wirtz lesz, akit oda lehet tenni (KDB nyilván, csak ő mindig sérült szerencsétlen). Fernandes sincs nincs sokkal lemaradva. Azért használtam szándékosan a középső középpályást, mert Gündogan se nem Rodri, se nem Ödegaard posztja az én szememben. (Ez nem neked, de aranylabda várományosnak nem hívtam, csak HA tőlünk kéne választani, mert mondjuk az évszázad csodájával behúznánk a BL-t, akkor egyértelműen ő kapná, a csapaton belül nem lenne konkurenciája...)

Én is szurkolok neki. Jövőre még összejöhet, új edzővel sosem lehet tudni, az igazi csodák általában úgy születnek, hogy fél éve ül ott csak valaki, de felrázza az állóvizet. Nem szeretem a németeket mint csapat, de ha mi bekaparnánk magunkat valami pokoli szerencsével az elődöntőbe, akkor tudnék egy EB-döntőben nekik szurkolni miatta. Bár abban igazad van, hogy ebben az esetben akkor pont Kroost kéne lenyomnia, aki minden nem elszállt opció szerint is addig alsó hangon is el fog jutni a BL-ben, mint mi, plusz LL cím. Azért szerintem a német csapattársánál ő jobb játékos, Kroost nem lebecsülve.

Én amúgy egy ok miatt tenném talán még a norvég elé is: Ödegaard egy sokkal precízebb gépezetben játszik. Ami nem vesz persze el az érdemeiből, de mégiscsak egyszerűbbé teszi picit a dolgát. Szemben Gündogannal, akinek rendre helyben kell kitalálnia valamit, egy kevésbé kiforrt rendszerben, összességében szerintem kevesebb mozgással maga körül a támadók részéről. (Ha most belegonolok, mi lenne, ha kiugratható centerrel fociznánk pl... még jobban élne, nagyon érzi azokat a körömpasszokat a végén...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.27. 19:23:09

Gundogan: "Favourite movie or series? Gladiator."
Eddig bírtam de most ez rátett egy lapáttal :mrgreen: 🖤
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.03. 20:47:45

Én már a Dortmundban nagyon kedveltem, évekkel ezelőtt is szívesen láttam volna a csapatnál. Ez végül csak nyáron valósult meg, de ugye jobb később, mint soha. De így sem okozott csalódást, 33 évesen még mindig top szint. Csak azt sajnálom, hogy idén nincs olyan formában a csapat, hogy címekért harcoljunk vele, mert rajta nem múlik.

Remélhetőéeg nem súlyos a sérülése. Erőltetni mondjuk nem kell, 10 pontos hátránynál szerintem ne kockáztassunk egy nagyobb kiesést. A BL-re kelleni fog mint egy falat kenyér.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 19:03:52

Eltelt fél év az érkezése óta, ennyi idő után már le merem írni, hogy az idei legjobb játékosunk. Mégpedig nem is kevéssel. :) Több posztot lefed, alig hagyott ki pár percet, nagyon hozza a gólpasszokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 22:31:02

Chino írta:
2023.11.25. 22:12:46
Nekem Gündogannal az a legfőbb bajom, hogy megakadnak rajta a támadások, simán van ideje a védelemnek rendeződni, embereket felvenni.
Gündogan, aki egy támadó szellemű csapatból érkezett, vajon önmagától megváltozott és szándékosan mást játszik, mint ami eddig az erénye volt?

Szerintem, ha valakiről ebben a csapatban, akkor Gündoganról lehet azt feltételezni, hogy többé kevésbé maradéktalanul betartja a játékára vonatkozó edzői utasításokat.....
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.05. 01:26:59

Olyan volt ma, mint a Titanicon a zenészet, az utolsó percig húzta a nótát, és milyen jól tette. Kell ő ide, régóta a radaron volt de most érkezett csak, de mennyire is kell a sok fiatal mellé, FT ma is kapott 3-4 ziccert, szerencsére a labdaszedők nem kell a szomszédos utcát járniuk érte, a Gündogan pedig a bl győztes mentalitással forintos labdát adott, imádom ezeket a passzokat, ez a “fél” gól ma Araujo másik fele, rajtuk nem múlt, kalapom előttük, a többieknek pedig ébresztő egyben.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.05. 00:09:50

No igen, ha valaki vezér akar lenni, így kell megtenni, erre ő is gyorsan rájött. Clutch gólpassz, aztán csapaterősítő tettek. Nagy pacsi neki! 1-2 lasztit elszórt tőle szokatlan módon, gondolom így novemberre már rajta is kijön ebben a korban, hogy mindent végigjátszik, de még így is hihetetlen jó játékos. A passzait szeretem nagyon, valahogy mindig jól van kimérve az irány-tempó-időzítés, akár valami egyszerűbbről van szó, akár nehezebbről, jobb, bal, külső, mindegy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.04. 23:59:58

Andris írta:
2023.11.04. 23:36:31
Gondolom nektek is feltunt ahogy osszeterelgette a sracokat a lefujas utan egy huddle-be adni egy kozos percet a dolognak. Nem tudom megmondani pontosan h miert, de ezt kifejezetten fontosnak ereztem. Es nyilvan o maga is, a mult hetvegi nyilatkozat utoelete miatt.
Persze hogy feltűnt, fontos volt, szerencsére a rendező is így érezte. Kíváncsi leszek Gündogan értékelésére, gólpasszt adott, viszont az első félidőben elég gyenge volt labdakihozatalban, több labdát is veszélyes helyen adott el.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.04. 23:36:31

Gondolom nektek is feltunt ahogy osszeterelgette a sracokat a lefujas utan egy huddle-be adni egy kozos percet a dolognak. Nem tudom megmondani pontosan h miert, de ezt kifejezetten fontosnak ereztem. Es nyilvan o maga is, a mult hetvegi nyilatkozat utoelete miatt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.04. 13:00:01

baas11 írta:
2023.11.04. 09:26:47
Idővel a dolgok azért általában a megfelelő helyükre szoktak kerülni, miközben vannak dolgok amiket a vélemények szabadsága tesz érdekessé.
A jó pap is holtig tanul.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.04. 09:26:47

Semmi különös nem történt csak mint egyetlen érintett kijött belőle - most jol vagy rosszul - a bajnok győztes mentalitas ami a reakciók bol is láthatóan sajnos mar/ még szokatlan jelenség nálunk …
Nincs ezzel gond !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.02. 16:58:15

brazilfan írta:
2023.11.02. 16:25:18
De egyelőre nem a csapat szóvivője vagy csapatkapitány, és ahogy már írtam korábban, nem nagyon látszódott eddig, hogy megszakadna a pályán.
Mitől lenne hitelképesebb, mint mondjuk ter Stegen, Felix vagy Lewandowski; ők sem kevésbé világlátottak.
Remélem, nem attól részegült meg és emelte magát a többiek fölé, hogy végre valahára lőtt egy gólt (már épp ideje volt, a kamaszaink simán lekörözik).
- ahogy már írtam korábban.....abban biztosan nem volt benne sem az, hogy szóvivő, sem az, hogy csapatkapitány, sem az, hogy bárkinél is hitelképesebb....sőt mi több, ahogy írtam korábban, nem estem hasra az érkezésétől sem....ahogyan a pályán nyújtott eddigi teljesítményétől sem (ezt talán másik topicban írtam, de a teljesség kedvéért megismétlem itt)

- minden további gondolat utánam szabadon
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.02. 16:25:18

Peter írta:
2023.11.02. 12:51:56
tapasztalata, "világlátottsága és hitelképessége" azért nem gyenge lábakon áll.
De egyelőre nem a csapat szóvivője vagy csapatkapitány, és ahogy már írtam korábban, nem nagyon látszódott eddig, hogy megszakadna a pályán.
Mitől lenne hitelképesebb, mint mondjuk ter Stegen, Felix vagy Lewandowski; ők sem kevésbé világlátottak.
Remélem, nem attól részegült meg és emelte magát a többiek fölé, hogy végre valahára lőtt egy gólt (már épp ideje volt, a kamaszaink simán lekörözik).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.02. 15:30:20

Ez igaz, annyira nem tudunk sokat, akár még jogos is lehet a részéről a kifakadás... de ettől függetlenül ennek komoly negatív hatásai is lehetnek, manapság a sajtónyilvánosság már nagyon durva következményekkel is tud járni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.02. 13:14:54

Tapasztalata viszont van.
Nem a feladatköre, nem is ő felel az öltözői fegyelemért. Mihez és milyen tudással rendelkezik, azt nem tudom, de e tekintetben ennek nincs jelentősége sem. Meccs utáni nyilatkozat, semmi több.
Véleményét, tapasztalatát ugyanakkor semmi sem tiltja, hogy szóvá tegye.
Döntésének a határozott minősítéséhez szerintem vajmi keveset tudunk.
Válasz küldése