Jules Koundé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.14. 23:27:54

gránit írta:
2024.01.14. 23:13:38
Amióta a Barcelonában játszik, szidom, és nem véletlenül. Ő egyszerűen nem ide való. Nem elég, szerencsétlen, béna, szétszórt.

Ezt majd a másik topic-ban részeltesebben kifejtem, de Koundéra főleg igaz, hogy külön kell választani a bajnokság hokimeccseit és a nagy rangadókat. Kisebb meccseken is hibázgat, de akkor általában belefér, és nem tulajdonítunk ennek nagy jelentőséget. A nagy meccseken ez nem fér bele. A Manchester United ellen öngólt lőtt, most gólpasszt ad az ellenfélnek, eladja a labdát, elesik a saját lábában, azt se tudja, milyen rendezvényen van. Ez a Granada meg a Lakatlan-szigetek ellen belefér, ilyen meccseken nem fér bele. Nyáron házalnék vele, és igyekeznék elsózni. Elképesztő, hogy 50 millió eurót fizettünk érte. Sokkal de sokkal jobb védőt, akár védőket szerezhettünk volna ebből a pénzből. Távoznia kell, azt gondolom.
Adom. Totál fogalmatlan a pali, lassú, körülményes, de legalább divatos. 🤡
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.14. 23:13:38

Amióta a Barcelonában játszik, szidom, és nem véletlenül. Ő egyszerűen nem ide való. Nem elég, szerencsétlen, béna, szétszórt.

Ezt majd a másik topic-ban részeltesebben kifejtem, de Koundéra főleg igaz, hogy külön kell választani a bajnokság hokimeccseit és a nagy rangadókat. Kisebb meccseken is hibázgat, de akkor általában belefér, és nem tulajdonítunk ennek nagy jelentőséget. A nagy meccseken ez nem fér bele. A Manchester United ellen öngólt lőtt, most gólpasszt ad az ellenfélnek, eladja a labdát, elesik a saját lábában, azt se tudja, milyen rendezvényen van. Ez a Granada meg a Lakatlan-szigetek ellen belefér, ilyen meccseken nem fér bele. Nyáron házalnék vele, és igyekeznék elsózni. Elképesztő, hogy 50 millió eurót fizettünk érte. Sokkal de sokkal jobb védőt, akár védőket szerezhettünk volna ebből a pénzből. Távoznia kell, azt gondolom.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.14. 22:53:56

ellenunk hozta a klasszist, sajnos
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.14. 22:37:40

gránit írta:
2023.11.30. 22:38:01
Én a szezon elején sem láttam tőle olyan hű de nagy formát. Kibírt néhány meccset nagy hiba nélkül, de már akkor is hiba volt őt középen játszatni. Eközben Araújót pazaroltuk, sprinteltettük a szélen, bele is sérült. Őszintén szólva, engem az is meglepett, hogy több mint 50 millióért őt hoztuk, ennyi pénzért azért megbízhatóbb játékost is igazolhattunk volna.
Adom. Ha szinte korlátlan anyagi lehetőségeink lennének, akkor azt mondanám, hogy okés, hogy megrpóbáltuk. De a helyzetünket tenkintve 50 millió euró oriás áldozat volt érte. Ezt klasszis teljesítménnyel kellene meghálálnia, ehhez képest a legjobb napjain is max. elfogadható volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.14. 22:36:42

Sajnos tartok tőle, hogy az ő jó képességei nem párosulnak kellő játékinteligenciával, és ez hatalmas probléma lesz.
Nem merem ezt egyelőre 100%ra kijelenteni, de nagyon hosszú hetek, mostmár kb hónapok óta érlelődik bennem ez a megfigyelés.

Ettől függetlenül a mai meccs után sztem nincs ember, akit személyesen elő kéne venni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 22:34:13

És az a gond, hogy ő is egy azok közül, akit Xavi kifejezetten nagyon akart (vagy épp nagyon el akart küldeni). Nem nagyon jöttek be sajna azok, akiket szeretett volna. Koundé nem rossz, de szerintem nem ebbe a rendszerbe való. Amúgy nagyon gyors a végsebessége, de közben meg lomhán fordul, lassan gyorsul. Tömörülősebb szitukban tök jól helyezkedik, fejel, stb, de mikor jönnek rá ketten, azzal semmit nem tud csinálni. Ettől még nem olyan rossz, mert kevesen vannak a világon, akik tudnak az ilyen szitukkal mit kezdeni.
Nagyon örültem, mikor múlt nyáron szóba jött Saliba helyette, amikor még a L1-ben volt kölcsönben. Xavi nagyon Jules-t akarta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2024.01.14. 22:25:45

Nem szoktam meccs után írogatni, de hihetetlen milyen impotens játékot játszik mostanában. A vicc, hogy jobb értékelést kapott mint Araujo. Persze benne van a kiállítás is, de szerintem a francia még így is gyengébb volt nála. Egyszerűen lassú és egyáltalán nem Barca szint szerintem. Az év végén biztosan eladnám és keresnék jobbat helyette.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.30. 22:38:01

Én a szezon elején sem láttam tőle olyan hű de nagy formát. Kibírt néhány meccset nagy hiba nélkül, de már akkor is hiba volt őt középen játszatni. Eközben Araújót pazaroltuk, sprinteltettük a szélen, bele is sérült. Őszintén szólva, engem az is meglepett, hogy több mint 50 millióért őt hoztuk, ennyi pénzért azért megbízhatóbb játékost is igazolhattunk volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.30. 13:46:11

Messa írta:
2023.11.30. 11:00:06
Chino írta:
2023.11.29. 23:36:56
Az, hogy egy játékos elmondja, hogy örül hogy ott játszhat, ami az eredeti posztja, mert kénylmesebben érzi magát ott nagyon távol áll attól, hogy ő zsarolja Xavit, ő dönti el hol akar játszani meg amik felhajtva itt keringenek. Érdekes az első 8-10 meccs során fel sem vetődött.
Nem védeni akarom, de ez is csak egy felfújt dolog, kismillió játékos nyilatkozik ilyet.
Persze, ha nem lenne ennek semmi előzménye én is ezt mondanám, de idén májusban a Marcától kezdve, a Sport, az AS, a goal.com minden oldal cikkezett róla, hogy ultimátumot adott a vezetőségnek ezzel kapcsolatban. Vagy visszateszik középre, vagy távozik. Lehet hogy ez is fel lett fújva, mert ha jól rémlik Xavi utána nyilatkozta, hogy nem ultimátum volt, csak egy szimpla kérés hogy jobban szeretne ott játszani. Valamicskét több azért valószínűleg mégis lehetett ebben, mert azóta jól láthatóan Xavi nagyon fázik kirakni jobbra. Még akkor is, ha a csapat érdeke nagyon is ezt kívánná meg, meg még akkor is, amikor az Alaves 2 fejjel nagyobb csatára a negyedik tiszta ziccert alakította ki mellőle középen. Üvöltöttem a tv elől, (meg gondolom még velem együtt kismillióan) hogy cseréld már meg Araujoval... 4 tiszta ziccer kellett, mire nagy nehezen meglépte. Utána Koundé adott egy gólpasszt jobbról, Araujo meg leradírozta a csatárukat.

Sokkal stabilabb volt tavaly a védelmünk amikor ő játszott jobbon, az uru meg középen. Nyilván ha Vinicius vagy valami hasonló pengés szélső jön szembe akkor ideiglenesen mehet ki jobbra Araujo, de nehogymár őt kelljen rotációban a szélen elpocsékolni, mert Koundé nem hajlandó... Nálam ez továbbra is a vicc kategória.
Azért ehhez hozzátartozik, hogy az első 8-9 meccsünkön, nagyjából a sérüléséig a legjobb védőnk volt, úgy pótolta Araujót, hogy észre sem lehetett venni a különbséget, ő volt az aki tavalyhoz képest a legnagyobbat fejlődött. 1-2 meccsig gyengébb volt, de inkább csak az előzőekhez képest. A szurkolóktól a stábig mindenkit megcsapott a sérülése, ő maga is tudta jól hogy egy nagyon jó időszakban esik ki, nem véletlenül volt annyira mérges és verte a földet. Utána kezdődött egy lejtmenet
Szóval nem az volt, hogy egy nagy 0 középen, de csak azért is odarakják. Az pedig hogy ultimátumozott volna nem hiszem. Ha ez lenne inkább a padon vagy a lelátón csücsülne, főleg hogy már van még 3 minőségi belső védő plusz jh.
Egy Valverdéből sem nézem ki, hogy egy távolról sem kihagyhatatlan játékos ultimátumának meghunyászkodjon, Xaviból főleg nem.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.30. 11:00:06

Chino írta:
2023.11.29. 23:36:56
Az, hogy egy játékos elmondja, hogy örül hogy ott játszhat, ami az eredeti posztja, mert kénylmesebben érzi magát ott nagyon távol áll attól, hogy ő zsarolja Xavit, ő dönti el hol akar játszani meg amik felhajtva itt keringenek. Érdekes az első 8-10 meccs során fel sem vetődött.
Nem védeni akarom, de ez is csak egy felfújt dolog, kismillió játékos nyilatkozik ilyet.
Persze, ha nem lenne ennek semmi előzménye én is ezt mondanám, de idén májusban a Marcától kezdve, a Sport, az AS, a goal.com minden oldal cikkezett róla, hogy ultimátumot adott a vezetőségnek ezzel kapcsolatban. Vagy visszateszik középre, vagy távozik. Lehet hogy ez is fel lett fújva, mert ha jól rémlik Xavi utána nyilatkozta, hogy nem ultimátum volt, csak egy szimpla kérés hogy jobban szeretne ott játszani. Valamicskét több azért valószínűleg mégis lehetett ebben, mert azóta jól láthatóan Xavi nagyon fázik kirakni jobbra. Még akkor is, ha a csapat érdeke nagyon is ezt kívánná meg, meg még akkor is, amikor az Alaves 2 fejjel nagyobb csatára a negyedik tiszta ziccert alakította ki mellőle középen. Üvöltöttem a tv elől, (meg gondolom még velem együtt kismillióan) hogy cseréld már meg Araujoval... 4 tiszta ziccer kellett, mire nagy nehezen meglépte. Utána Koundé adott egy gólpasszt jobbról, Araujo meg leradírozta a csatárukat.

Sokkal stabilabb volt tavaly a védelmünk amikor ő játszott jobbon, az uru meg középen. Nyilván ha Vinicius vagy valami hasonló pengés szélső jön szembe akkor ideiglenesen mehet ki jobbra Araujo, de nehogymár őt kelljen rotációban a szélen elpocsékolni, mert Koundé nem hajlandó... Nálam ez továbbra is a vicc kategória.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.29. 23:36:56

Messa írta:
2023.11.29. 16:52:50
Nagybarcelona írta:
2023.11.29. 10:20:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... t-the-win/
Èn örülök, hogy Kounde örül, hogy kh-et játszik, de az edzője igazán megmondhatná neki, hogy nem a játèkos dönti el, hol játszik.
Na ennyit arról, hogy ne terjesszünk fals pletykákat, miszerint ő nem akar jobbhátvéd lenni. :roll: Rémlik nekem tavalyról is nyomásgyakorlás, a sajtón meg még talán az ügynökén keresztül is Xavira. Azért ez marhára nem így működik. Messze nem akkora játékos ő, hogy ezt megtehesse, az edző meg szalutáljon neki. Különösen ha ilyen trágya módon játszik mint az elmúlt hetekben. Kis önkritika nem ártana talán. Vagy felőlem mindegy, ha ekkora az önbizalma akkor legyen ő csak középhátvéd, de akkor ne Eric Garcia szinten teljesítsen, hanem kb Araujoén. Tegnap az uru melózott helyette is. Egyébként különösen nem értem, hiszen itt nem is arról volt szó hogy jobb oldali szárnyvédőt kellett volna játszania, hanem egy jobb oldali középső védőt, ami azért nem áll távol tőle egyáltalán. Araujot én ki nem szedném középről (max Vini esetében), ő a védelem bástyája. Ha ő nincs középen az egész védelem ingataggá válik.
Az, hogy egy játékos elmondja, hogy örül hogy ott játszhat, ami az eredeti posztja, mert kénylmesebben érzi magát ott nagyon távol áll attól, hogy ő zsarolja Xavit, ő dönti el hol akar játszani meg amik felhajtva itt keringenek. Érdekes az első 8-10 meccs során fel sem vetődött.
Nem védeni akarom, de ez is csak egy felfújt dolog, kismillió játékos nyilatkozik ilyet.
Forca Barca!!!!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.11.29. 17:22:01

Először közelítse meg a 30+-os “napi 5 órát alszok” üzletember Piqué teljesítményét mondjuk minimum fél évig aztán kérjen.
Ha meg nem megy és nagy marad a pofa akkor el kell adni a chelseanek.
Ezekkel az afrikai franciákkal csak a baj van.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.29. 16:52:50

Nagybarcelona írta:
2023.11.29. 10:20:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... t-the-win/
Èn örülök, hogy Kounde örül, hogy kh-et játszik, de az edzője igazán megmondhatná neki, hogy nem a játèkos dönti el, hol játszik.
Na ennyit arról, hogy ne terjesszünk fals pletykákat, miszerint ő nem akar jobbhátvéd lenni. :roll: Rémlik nekem tavalyról is nyomásgyakorlás, a sajtón meg még talán az ügynökén keresztül is Xavira. Azért ez marhára nem így működik. Messze nem akkora játékos ő, hogy ezt megtehesse, az edző meg szalutáljon neki. Különösen ha ilyen trágya módon játszik mint az elmúlt hetekben. Kis önkritika nem ártana talán. Vagy felőlem mindegy, ha ekkora az önbizalma akkor legyen ő csak középhátvéd, de akkor ne Eric Garcia szinten teljesítsen, hanem kb Araujoén. Tegnap az uru melózott helyette is. Egyébként különösen nem értem, hiszen itt nem is arról volt szó hogy jobb oldali szárnyvédőt kellett volna játszania, hanem egy jobb oldali középső védőt, ami azért nem áll távol tőle egyáltalán. Araujot én ki nem szedném középről (max Vini esetében), ő a védelem bástyája. Ha ő nincs középen az egész védelem ingataggá válik.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.11.29. 14:11:35

Sajnos életveszély a játéka, és nem javult attól sem, hogy középen játszhat és nem szélen.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.29. 14:10:33

Andris írta:
2023.11.13. 09:02:07
Fernando írta:
2023.11.13. 08:36:47
Abszolút a legjobb volt a seruleseig, de hozzá kell tenni hogy nem volt Araujo. Szerintem ők ketten lennének a legjobbak középen. Szegény Christensent sajnálom. Xavi beleszeretett Inigoba, aminek a dán issza meg a levét. Az hogy kizavartak a szélre inkább annak szólt, hogy fizikalisan Araujo tudta csak felvenni a versenyt Samuval.
Egyrészt Inigo parádés, szerintem jobban játszik az utóbbi meccseken, mint Christensen a legjobb meccsein. Másrészt ha nem így lenne, akkor is igaz, hogy Christensen idén egyáltalán nem volt olyan hűde jó.
A lényeg, hogy azoknak kell játszani, akik aktuálisan a legjobbak. Ez az egyetlen út ugyanis ahhoz, hogy a játékosokat az ember élesen tartsa, a csapaton belüli versenyt fenntartsa.
Én speciel nem hiszek az erőltetett rotációban, szerintem az ésszerű pihentetésen nem kell kényszeresen túllépni. Ez egyidejűleg megadja a bizonyítási lehetőséget másoknak is meccsen, amúgy meg heti 5-6 napjuk van edzésen bizonyítani, hogy fizikailag vagy mentálisan jobb formába kerültek.
Ha Inigo a jobb, akkor Christensen csak epizódszerephez fog jutni, amíg ki nem ugrik újra.
Amúgy is fontosnak tartanám, hogy ha minden sérült visszatér, kicsit stabilizáljunk újra egy formációt és egy alap kezdőt. Nem lehet túlhangsúlyozni egy csapat összeszokottságának fontosságát.

Christensen egyébként állítólag sérüléssel bajlódik, már azzal játszott meccseken keresztül.

És képességek alapján valóban Araujo-Koundé a legjobb, csak a francia nem találja a formáját.
Baldét és Cancelot is kell ráadásul pihentetni, úgyhogy fontosak az ilyen meccsek, mikor Araujo vagy Kondé van jobboson.
Inigot én is védem! Nem igen emlékszem vissza az elmúlt 30 évben, hogy volt e másik ilyen betonkemény védőnk( kezeljétek a helyén) mint ő.( Puyol, az más tészta ;) )
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.29. 13:01:14

Ő volt a tegnapi nap gyengepontja. Nem vagyok nyugodt, ha ő van középen. Christensen sajnos sérüléssel küszködik. Csak korlátozottan tudjuk játszatni. Koundé-t viszont így sem lenne szabad középre tenni. A három belső védős felállás tetszik. Még stabilabb lenne, ha lenne előttük egy romboló vkp (aki passzjátékban is erős). De őt középre tenni... Nálam Araújo a befutó, de Martinezt is előbb raknám oda.

https://www.barcablaugranes.com/2023/11 ... ing-injury
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 10:29:12

Szerintem nem kérdés, hogy Koundé a 4. számú kh jelenleg. Christensennel fogalmam sincs mi van, nem tűnik olyan habitusú embernek, aki összeveszik pl. az edzőjével. :D Magasan Koundé felett van, de Inigo is. Koundé szerintem most cserekh, és csere jobb bekk, főleg utóbbi. Cancelot meg bátran át lehet tenni többször Baldé helyére, le kell venni a kicsiről már némi nyomást.

Szezon elején szerencsére sokkal jobb volt, mikor többen sérültek voltak.

Ha tényleg akadékoskodik, akkor tőlem mehet jó pénzért bármikor, 4. számú kh-t tudunk akasztani helyette olcsóbban. Amúgy szerintem más rendszerekben top védő is lehet még, lenne rá kereslet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.29. 10:20:45

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... t-the-win/
Èn örülök, hogy Kounde örül, hogy kh-et játszik, de az edzője igazán megmondhatná neki, hogy nem a játèkos dönti el, hol játszik. Kedvelem Koundet, de ha nem változik a helyzet, èrte nyáron jó pènzt kaphatunk 50-60+ milliót, amiből kijön elvileg Cancelo ára ès egy kh-è. (Persze FFP-től is függ)

A meccs előtt leírtam a várható kezdőt. Cancelo játszatását jó ötletnek tartottam, már règen (nyáron?) írtam róla. Azt viszont nem gondoltam, hogy megint Araujo lesz száműzve jhv-nek, holott látszik, hogy a 2 játèkost meg kellene cserèlni, tavaly is jól működött, ès már van egy Cancelonk, így Koundenak sem kell minden meccsen ott kezdenie, de minimum elvárás, hogy a fontos meccseken elvállalja a kötelezőt.
Tegnap ráadasul sokszor nem is volt a helyzet magaslatán, sokszor Araujo segítette ki. Legkésőbb meccs közben változtatni kellett volna szerintem.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 07:20:31

baas11 írta:
2023.11.14. 21:54:43
bence0330 írta:
2023.11.13. 20:10:00
Igen, Koundét szerintem Araujo "láttatja" nem túl jó védőnek, ezt a világon senki nem bírta volna el hiba nélkül. Kivéve az Urut, aki szerintem még egy Mbappét is zsebre tenne álmából felkeltve is.

Az egy dolog, hogy feltova játszunk, de hogy 3 védővel, amiből kettő kb a vonalnál álldogál, ezt el sem tudom képzelni, hogy gondolta Xavi.
Ugy gondolta hogy most epp ebben van h ezt a 3-5-2 t próbálgatja , kiserletezget … miert ? Mert Xavi is fejlődésben levő edző !
A baj az h a Barca első csapata az alapvetően nem egy gyakorló iskola rezidens edzőknek !
De amíg Laporta (csak) hisz benne, addig ….

Amiben jol es eredményesen játszottunk az a 4-3-3 !
Cancelo - Araujo - Christensen - Balde
Gavi De Jong Gundogan
Raphinha - Lewa - Joao

/ + Pedri

vagy erősebb ellenfélnel 4-2-3-1
Gavi - Gundogan
Pedri / De Jong tetszés szerint

Es ennyi, nem kellene ezt túl gondolni csak konzisztens en tartani a szerkezetet es nyonyni nyomni amíg tokeletes nem lesz !
Es nem ossze vissza hetente pakolgatni mindenkit mindenkivel jobbra balra aztan csodálkozunk h 2 kenyszeritot nem tudunk megcsinalni …
Ennyi. Pont! Tökéletes.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.14. 21:54:43

bence0330 írta:
2023.11.13. 20:10:00
Igen, Koundét szerintem Araujo "láttatja" nem túl jó védőnek, ezt a világon senki nem bírta volna el hiba nélkül. Kivéve az Urut, aki szerintem még egy Mbappét is zsebre tenne álmából felkeltve is.

Az egy dolog, hogy feltova játszunk, de hogy 3 védővel, amiből kettő kb a vonalnál álldogál, ezt el sem tudom képzelni, hogy gondolta Xavi.
Ugy gondolta hogy most epp ebben van h ezt a 3-5-2 t próbálgatja , kiserletezget … miert ? Mert Xavi is fejlődésben levő edző !
A baj az h a Barca első csapata az alapvetően nem egy gyakorló iskola rezidens edzőknek !
De amíg Laporta (csak) hisz benne, addig ….

Amiben jol es eredményesen játszottunk az a 4-3-3 !
Cancelo - Araujo - Christensen - Balde
Gavi De Jong Gundogan
Raphinha - Lewa - Joao

/ + Pedri

vagy erősebb ellenfélnel 4-2-3-1
Gavi - Gundogan
Pedri / De Jong tetszés szerint

Es ennyi, nem kellene ezt túl gondolni csak konzisztens en tartani a szerkezetet es nyonyni nyomni amíg tokeletes nem lesz !
Es nem ossze vissza hetente pakolgatni mindenkit mindenkivel jobbra balra aztan csodálkozunk h 2 kenyszeritot nem tudunk megcsinalni …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 17:11:08

Szerintem Kounde-t maga a 3 védős rendszer zavarja. ( Engem is zavar).
Az állandóan elöl kolbászoló, többnyire teljesen eredménytelenül és haszontalanul szárnyvédöink háta mögé kellene jobbra, balra kiérnie szerelni helyettük. Jó néhányszor kettő -egyben hozzák a labdát a hatalmas területen rá.
Ki nem hozna ilyenkor hibás döntéseket, vagy ne volna a gatyája tele, hogy már megint ez van?!
ha volna 4-es stabil védelem, konkrét posztokkal, arra lehetne építeni, de ebben a formában...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 20:10:00

Igen, Koundét szerintem Araujo "láttatja" nem túl jó védőnek, ezt a világon senki nem bírta volna el hiba nélkül. Kivéve az Urut, aki szerintem még egy Mbappét is zsebre tenne álmából felkeltve is.

Az egy dolog, hogy feltova játszunk, de hogy 3 védővel, amiből kettő kb a vonalnál álldogál, ezt el sem tudom képzelni, hogy gondolta Xavi.

Gránittal abban nagyon egyetértek, hogy egy vkp hiányzik nagyon, úgy még meg is lehetett volna úszni ezt a tegnapi borzalmasan felrakott háromvédős rendszert. DJ-al is lett volna esély, bár ő nem vkp, vagy csak valaki más mellett. Igazából egy Romeu kellene, csak nem a Romeu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.13. 20:00:20

Azzal teljesen egyetértek, hogy a túlzottan feltolt védelem nagyon nagy kockázat, ez korábban is rengeteg problémát okozott. Lenglet sem akkora bohócként kezdte, mint ahogy bevégezte. Emlékeim szerint góllal debütált egy Sevilla elleni szuperkupameccsen, és kifejezetten jól játszott eleinte. Aztán jött a túlzottan feltolt védelem, mint taktika, folyamatosan kapta a hátába az indításokat, állandóan szélvészgyors támadókkal kellett versenyt futnia hátrafelé. A végére teljesen szétesett fejben. Sajnos gyakran ebbe a hibába esünk, és ez jó védőket is rossz színben tud feltüntetni.

Engem leginkább Koundé eladott labdái, ezen a meccsen meg főleg a 31. percben mutatott produkciója zavar, ahogy egy az egyben meg lett verve. Egy határozottabb és főleg erősebb védővel ez azért nem így nézett volna ki. Xavi ki is rakta szélre.

Ilyenkor jön elő az is, hogy nincs rendes mélységi középpályánk, ami áthidalná a támadók és a hátvédek közötti űrt, és nem kellene annyira felhúzódni. Gündogan is inkább tkp, mert még ő tud leginkább kapcsolatot teremteni a csatárokkal, főleg Lewandowskival.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.11.13. 17:15:36

Megforgatta ez tény de ha emlékezetem nem csal ez annak remek taktikai bravúrnak volt köszönhető, hogy a félpályáig fel volt tolva az egész védelem az első 30-35 percben. A gólt is úgy kaptuk, hogy 10-ből 8 ember rohant előre középkezdés után, mintha nem lenne holnap.

Ezeken ment a szópazarlás évekig amikor annak a bizonyos vesszőnek végén éppen nem Koundé állt hanem Lenglet, Pique, Umtiti, Mathieu stb. nem tudom. Annyi változott, hogy Xavi legalább bele tud nyúlni a koncepcióba ha ég a ház meccs közben.
A lényeg az, hogy ez nem Koundé képességeinek a hiánya, hogyha 20-40 méteren kvázi zavartalanul vezetik rá a labdát akkor nem tud mindig szerelni. Maldini vagy Beckenbauber sem tudna, elárulom.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.13. 13:21:32

Mikor mentette meg Koundé ter Stegent? Mert úgy megforgatta Samu, hogy a francia azt sem tudta, merre hány méter.
Válasz küldése