Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.06. 21:48:40

Messivel még egy mondatban sem lehet említeni.

Ennek a kiragadott momentumoknak a fele semmi, csak most éppen jónak tűnik mert az FT-Fati kettős hullagyenge teljesítményt nyújt.
Én látom benne a potenciált egyébként, rúgótechnikája rendben van legalább, de ennél többet tőle kár várni. Így is lehet hasznos tagja a csapatnak, az is szerintem.
De még mindig kevés lenne alapesetben ide, csak lásd a fentebbi dolgokat.

Amit én hiányolok:
- kevés gólt lő
- nem támadja a kaput
- nem támadja a védőket
(tehát alapvető támadó kvalitásokat nem produkál)

Ami dicséretes számomra, és amiért azt mondom helye van a kezdőben az az hogy nem flegmázik, nem duzzog mint a másik két spanyol jómadár, hanem teszi a dolgát, amennyit tud, leszegi a fejét és megy.
Ez mindenképp kiemelendő, talán az alázat szó ami illik rá.
Tudja mit jelent felvenni a mezt.

Fatira ráadtuk a 10-est, de égeti a hátát. Világ szégyene hogy hordhatja azt a számot amit előtte Messi, Ronaldinho, Rivaldo viselt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 16:27:34

Chino írta:
2023.03.06. 09:07:35
Én általában egyet szoktam érteni veled, de a Raphinha vs csel kategóriában képtelen vagyok. Nem tudom, mi alapján listázzák ezeket, de több statisztika is mást ír. Egyik szerint Dembélé az egész liga legjobban cselező játékosa a statok alapján, 6 felett van az adatok alapján, de ez számomra egy nagyon sántító dolog. Ez alapján Messi kb. 20-nál lenne szerintem.
Gondolom hasonlókat is beleszámolnak, mint, hogy megtolja a szélen a védő mellett és versenytfut vele aztán az alapvonalnál estében berúgja középre. De egy klasszikus cselt, amikor szemben áll a védőjével én nem tudom mikor láttam tőle. A franciánál azért vannak ilyenek bőven. Szóval lehet hogy papíron így van, de 1 vs1-re én nem emlékszem tőle. Baldé pl. a felfutásainál, amikor behúz középre rendre eteti a védőket testcselekkel, finom húzásokkal, olykor kettőt-hármat is egyszerre. Nálam pl.. azok ebbe a kategóriába esnek. Szóval ez túl szubjektív ahhoz, hogy statisztikákra lehessen építeni.
Tudom, hogy elfogult vagy vele szemben de ebből a szempontból szerintem még FT és Fati mögött is van.
Az oké, hogy más-mást számol egy statisztika, de attól még ugyanaz a rendszerű a stat a két játékos különbségére igaz lesz, hisz ugyanazon szempontok alapján nézik. Tegnap is, meg a Madrid ellen is volt olyan progresszív, natúr 1v1-es csele, amiről beszélsz, szívesen linkelek is. A többség valóban olyan, hogy bokából helyzetet csinál magának egy kulcspasszhoz, de mindig akad 1-1 "rendes" is. Viszont előbbivel sem tudom mi a baj, amikor azzal kreálja három meccsből kb kettőn azt a rengeteg helyzetet. Miért lenne jobb, ha megverne 3 embert annál, ha megver egyet finoman a fentiek szerint, és abból kioszt egy gólpasszértékű labdát?

Nem amellett érvelek, hogy jobban cselez, minde Dembélé, bár nála is gyakran elfelejtődik, hogy volt kb az az überbrutál utolsó meccse, mikor szétalázott mindenkit, azelőtt meg vagy 2 hónapig főleg vezetgette a lasztikat az ellenfélbe. Szerintem valahogy így jön ki az, hogy nagyjából ugyanannyi sikeres csele van a két játékosnak. Dembélénél nyilván jóval magasabb a plafon e téren.

Én amellett érvelek, hogy kit érdekel? Megint csak KDB-t hoznám fel, aki azért elég sokszor szélső is, szóval van hasonlítási alap. A világ egyik legjobb játékosa, és fogalma sincs, hogy kéne az általad leírt módon lecselezni valakit. Közben ő alakítja ki egész európában talán a legtöbb helyzetet. (Nem KDB-hez hasonlítom a brazilt, remélem érthető, mire akarok kilyukadni). A mi brazilunk meg a csapatunkban magasan a legtöbb helyzetet alakítja ki. Szerintem teljesen mindegy, hogyan, csak csinálja. És ő csinálja. És nem ez van megjegyezve, meg a sokadik meccset eldöntő gólja/zsugája, hanem a cselei, és még az is durván le van húzva. Megnézem, melyik City drukker jegyzi meg ugyanezt a belga zseniről, mikor közben szétkreálta a meccset szokás szerint. A csel nála is annyi, hogy helyzetbe hozza magát egy nagy átadáshoz.

Tegnapi meccse: https://www.youtube.com/watch?v=jkGyISdCq6A

Natúr tények, hogy kivegyem a szubjektivitást.

00:27 - Ferrant ugratja ki jó ütempasszal
00:32 - Szép gólt fejel
00:39 - gólhelyzetbe hozza Fatit kiugratással
00:51 - másodszot ugratja ki Ferránt
1:00 - általad kért 1v1, közönség is rendesen felhördül
1:08 - veszélyes kereszt, pár centi tévedéssel, de így is veszély lett belőle
1:12 - harmadszor ugratja ki Ferránt, amiből akár gólhelyzet is lehetne, ha nem rontja el
1:23 - kreatívan emeli középre Fati lábára a lasztit, aki luftot rúg (nem volt könnyű, tény)
1:33 - tökéletes ütemben nyomja rá Fati fejére a rá jellemző lőtt tekerését, aki tiszta ziccerben elkalkulálja és a földre fejeli
2:00 - tökéletes ütemű lőtt passz Fati lábára, aki nem tudja levenni 16-oson belül
2:04 - negyedszer hozza gólhelyzetbe, és másodszor ziccerbe Fatit, aki kapufát lő

Ezeket érdemes megnézni annak, aki nem figyeli, mit művel, vagy aki nem látta a meccset. Ezt 60 perc alatt hozta össze, Messinek is becsületére vált volna. Döbbenetes mennyiségű helyzetet kreált megint, szinte az összeset, ami nekünk volt, amit meg nem, abból gólt lőtt. Nem rajta múlt, hogy nem 5-0 állt az eredményjelzőn Ara kiállításánál. Nem találok erre vonatkozó statot, de nagyon meglepődnék, ha nem vezetné simán a kreált helyzeteket az egész La Ligában, és nem lenne élmezőnyben egész Európában. Mint ahogy a VB-n is ő volt ebben a legjobb. Mindezek mellett ugye elég nehezen lehet találni nála jobban védekező és hajtó szélsőt, ha létezik egyáltalán ilyen.

Vagy ki lehet emelni azt a 4 rontott passzt és a 4 rontott cselt, és arra fókuszálni. De ezt még Leo szintjénél is simán meg lehetne tenni. Annak örülök azért, hogy odakint látványosan javul a megítélése, rendre tapssal kisérik már le, meg a külföldi oldalakat olvasva is eltűnt a flop szó a megjegyzésekből.

Itthon meg még az eurobarca is mellőzi, lehoznak minden nyilatkozatot, most is lehozták SR és Christensenét, csak a brazilét nem. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.25. 11:28:57

A "húzzuk szét a védelmet" érdekes téma, mert valóban ezért alkalmazunk ilyen szélsőket, csak ez nem nagyon működik. A védelmek tömörülnek a játékunk ellen, és nem húzódnak szét. Nem veszik a lapot, hanem játszák a saját védelmüket. Írták azt is, hogy Raphinha nem tud bontani. Nem nagyon tud, és nincs is rá nagyon módja. A szélső játék olyan meccseken működik, amikor a csapatok nyíltsisakos játékot játszanak. Ez a típusú 4-3-3 a mi helyzetünkben ilyen szélsőkkel nem a legobb felállás. Inkább még egy belső csatár kellene, hogy bent a sűrűben ne hárman fogjanak egy embert. Angliában lehet, hogy jobban működött a játéka, hívta is az Arsenal, csak nem adtuk.

Ellenünk úgy védekeznek, ahogy a sakkban sáncolnak. Ilyenkor a másik félnek taktikát kell váltania. Raphinhával és Dembelével ez nem igazán megy. Velük is gond van, mert nagy hibaszázalékkal játszanak, és nem lőnek elég gólt. De maga a felállás sem jó.

A brazil válogatottban sem játszott igazán jól, pedig ők aztán tényleg számtalanszor lerohanták az ellenfeleiket, és végigtámadták a meccseiket. Ott aztán fickándozhatott volna, de a befejezéseiben, előkészítéseiben akkor is rendre hiba csúszott. Pontatlan játékos.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.02.25. 11:14:03

gránit írta:
2023.02.25. 10:56:06
Egy nagy bajom van vele, hogy nem lő elég gólt. Dembelével ugyanez. Ő is havonta lő egy gólt, akkor kikiáltják hatalmas tehetségnek, aztán hetekig semmi. Lewandowski nélkül a Ligában sem vezetnénk, és a BL-ben lőtt 12 gólunkból 5-öt ő szerzett ebben a szezonban. Fura, amikor őt kritizálják, mert nélküle tényleg sehol nem lennénk. A BL-ben is egész jól termelt. Ritkán kerül helyzetbe, mert sajnos még mindig elég ötlettelenül játszunk. A többi támadó viszont meg sem közelíti az ő góltermését. Raphinha sem, Dembelé sem. A védelem idén egész jó. A középpályára kellene több kreativitás, és kellene még legalább egy gólvágó Lewandowski mellé.
Engedd meg, hogy ne értsek veled teljesen egyet. Természetesen én is szeretném, ha Raphinha és Dembélé több gólt lőne, de szerintem nekik inkább az a dolguk, hogy széthúzzák a védelmet és kiszolgálják a középen érkezőket. Lewa érdemeiből semmit sem vesz el, az hogy ő van a legközelebb az ellenfél kapujához, ő birkózik a védőkkel, viszont emiatt neki kell a legtöbb gólt is lőni. Fura lenne, ha Marcos Alonso lenne a gólkirály. Én úgy látom, hogy Lewa formája, helyzetkihasználása hagy kívánni valót, főleg a vb után. Ahogy már valaki szépen megfogalmazta, Raphinha mentálisan nem tűnik felkészültnek, Baldéval ellentétben, de ezen biztosan tud segíteni, akár Ferran pszichológusa is.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.25. 10:56:06

Egy nagy bajom van vele, hogy nem lő elég gólt. Dembelével ugyanez. Ő is havonta lő egy gólt, akkor kikiáltják hatalmas tehetségnek, aztán hetekig semmi. Lewandowski nélkül a Ligában sem vezetnénk, és a BL-ben lőtt 12 gólunkból 5-öt ő szerzett ebben a szezonban. Fura, amikor őt kritizálják, mert nélküle tényleg sehol nem lennénk. A BL-ben is egész jól termelt. Ritkán kerül helyzetbe, mert sajnos még mindig elég ötlettelenül játszunk. A többi támadó viszont meg sem közelíti az ő góltermését. Raphinha sem, Dembelé sem. A védelem idén egész jó. A középpályára kellene több kreativitás, és kellene még legalább egy gólvágó Lewandowski mellé.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.25. 10:37:07

En igazabol ot is, ferrant is meg fatit is is eldanam. Ha angliaban lennenk es mind3 vmi toltelek klubban jatszana, az ottani árakkal a 3 jatekosert kb 250-300 milliot le lehetne akasztani, amibol lehetne oket potolni. A barca eladasi strategiajat ismerve viszont 20-at sem kapnank egyikert sem, abbol meg nem lehet oket minosegileg potolni. Szoval 100000% h jovore is itt lesz mind3.

Xavi a vedelmet meg a kpt nagyjabol rendbe tette, balde, chris, araujo, busi, gavi pedri elég jól muzsikál idén, a támadók viszont borzasztoan gyengek. Remelem legkesobb nyaron kitalal vmit hogy az elso 5 emberbol legalabb 3 elérjen vmiféle szintet, mert most mindegyik sirlamasan gyenge (még lewa is, a góljai ellenére)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.25. 10:25:08

Persze, hogy nem villog, és hogy látványosan görcsöl. De ettől még fontos, és hasznos már hónapok óta, és még görcsölve is hozza a meccsi felét fontos láncemként, sokszor meccsdöntő faktorként. Szemben Fati/Ferránnal, akik görcsölve duplanullák. Plusz a meló, amt belerak, szerintem eleve elismerésre méltó.

Erre is kitértem. Nem véletlen, hogy Gavinak és Baldénak nincs ilyen gondja. Egyrészt itt nevelkedtek, de ami fontosabb, hogy nem kell gólt lőniük. Ha megnézed, nem véletlen, hogy folyamatosan a támadóink csődölnek be, főleg a szélsők. Eleve mást kell csinálniuk, mint máshol, és itt van az igazi elvárás, egyrészt felérni az előtte lévőkhöz, ami kvázi lehetetlen, másrészt a góllövés az, ami iszonyú fontos mentális szempontból, és Baldééknak ez a teher nincs a vállukon. Ha beraknád Raphinhát szélsőbekkbe, szerintem kb semmiféle mentális blokkot nem látnál benne,. Ferránban sem. Vígan futkároznának és képességeiknek megfelelően szerelgetnének, stb.

A lényeg, hogy ez egy elég régóta tartó minta, hogy akármelyik szélső idejön, vagy becsődöl a görcsösségtől, vagy nem elég akkor sem, ha egész korrektül teljesít. Az elvárások élve eszik meg a játékosokat, és már túl sok ilyen volt az elmúlt években ahhoz, hogy azt mondjam, hogy na, xy pont gyenge fejben. Cou, Raphinha, Torres (Fati :(... konkrétan ráaggatták az új Messi nevet, 10-es mezt... ennél nyíltabb elvárásmegfogalmazás nincs...), de még Trincaot is idevenném, aki agyontermelte magát, még ha gyengébb bajnokságban is, idekerült, és fél évig egy értelmes megmozdulást nem tudott produkálni (Messi posztján ugyebár...), szétroppant ő is annyira, hogy azóta máshol is duplanulla.

És az a baj, hogy itt néha nem csak egy sikertelen katalán kiruccanásról van szó, hanem akár egy egész karriernek annyi. És persze, lehet mondani, hogy fejben atomerős játékost kell venni, de ezt honnan tudod előre? Szerintem 1 a 3-ból bírná el ezt a nyomást a poszton, és ez probléma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.25. 09:55:07

Bence, én általában egyetértek veled, és értem, hogy szeretnéd megvédeni Raphit a fikaáradattól, de szerintem azért kijelenthetjük, hogy nem teljesít túl jól a srác.
Értem én, hogy hozza az assistokat úgyahogy, néha bejön neki valami, de alapvetően önbizalomhiányosan, nagyon sok hibával játszik, ilyen szempontból meg tök mindegy, hogy ki van jelen pillanatban a piacon. Hozzáteszem, biztos, hogy vannak még jobb játékosok, de nyilván nem realitás, hogy igazoljunk jelenleg.

Nekem a fő problémám az, hogy nem is tudjuk, mennyire jó játékos, mert sugárzik belőle, hogy mentális blokkok vannak nála. Emberi oldalról meg tudom érteni, de a szurkolók hozzáállása is teljesen jogos, hiszen ez egy Barcelona, nem pedig egy lelki segély szolgálat. Nyilván így is megkap minden pszichológiai támogatást, de nekünk mégiscsak a teljesítménye alapján kell ítélnünk.

Ha kontrasztba helyezed mondjuk Gavival, Baldeval, akkor válik egyértelművé, mennyire nincs töke sajnos Raphinak, mennyire görcsöl, lámpalázasnak tűnik éles meccseken. Ferrannal is látjuk, hogy ez a helyzet, és mondhatod Coutinhot is, jó példa, de azért nem hiszem, hogy ez csak a Barca hibája lenne. Ilyen a top foci, rohadt nagy a nyomás, és nem mindenki alkalmas ezt elviselni, amit emberileg tényleg meg is értek.

Szóval szerintem közös érdekünk, hogy magára találjon, de nem lesz könnyű már ebben a korban. És tény, hogy nem borzasztó amit csinál, de mindenképpen kevés, és általánosságban erőtlen. 2-3 olyan meccse volt, amire azt tudom mondani, hogy a legjobbjaink között volt a pályán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 20:17:19

Oké, legyen gyenge a színvonal. Akkor sem tudsz elküldeni valakit, hogyha nem tudsz jobbat hozni a helyére. Garantált előrelépés kb csak Gnabry és Salah lenne, akik meg talán, vagy kb, azok Saká, Mahrez, és még lehet, hogy 1-2 nevet ide lehet venni, de többet nem. Csak a jelen posztriválisokhoz lehet mérni. Aki nála komolyabb/legalább ilyen szint, az nem csak kevés van, de nem is igen mozdítható, max hatalmas pénzekért. Dinhot nem fogod tudni idehozni, Rivaldot sem, ergo a jelen mezőnyyben lehet gondolkodni, legalábbis ha reálisan tesszük.

Azért azt mondani, rá, hogy nincs komoly hatással a meccsinkre, főleg az utóbbi 4 hónapban - VB idő...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 20:03:20

Hagyjuk ezeket a top 5, top 10 kifejezéseket, mert egyrészt nem igaz, másrészt a mai hígfos színvonalon, ahol mozog a futball, a top 10 sem jelent semmit adott esetben. Ami a lényeg, egy Barca szélsőtől igenis elvárom hogy verjen meg 1vs1 ben védőt, legyen komoly meccsen döntő faktor, egyáltalán legyen hatással a meccsekre. Nagy reményekkel vártam, és ettől, amit letesz, sokkal sokkal többet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 19:23:20

bence0330 írta:
2023.02.24. 18:24:41
Rivaldo11 írta:
2023.02.24. 18:17:31
már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
És nem értékeljük azért, ami, hanem Messihez, vagy te épp Dinhohoz hasonlítod,és úgy tényleg elég gyenge.
Azért az inkább dicséret, hogy aranylabdásokkal hasonlítjuk össze. Egyetértek, hogy nem tudom kinek milyen elvárásai vannak egy 55m játékossal szemben, de az említett játékosok mai áron 200-300m kerülnének.
Szerintem vállalható játékos, hasznos is, amit meg kéne érteni mindenkinek, hogy ő sose lesz az aki egymaga a hátán viszi a csapatot, neki lesznek gyengébb meccsei.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 18:24:41

Rivaldo11 írta:
2023.02.24. 18:17:31
Lehet itt statozni, de hatalmas csalódás a pali, rendkívül gyenge futballista. Nekünk olyan szélső kell, aki bontani tud, ez a figura konkrétan egy bólyát sem cselez ki kB. brazil létére. Mondjuk a vbn sem volt egyetlen olyan momentuma sem, amire emlékezne az ember. De hát meg kell szokni úgy látszik, már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
Egyrészt ez nem igaz, max az elit szinthez képest nem jól cselez. Ez tény. De kit érdekel, ha pl. a "gyenge VB-jén, ahol momentuma nem volt", nemhogy a brazilok közül, hanem az egész mezőnyben ő alakította ki a legtöbb helyzetet. A negyeddöntőig volt ez a stat, amíg ki nem esett a válogatottja, úgyis addig jogos csak az összehasonlítás. És még csak nem is játszott annyi percet, mint Leo vagy Griez.
De persze ez smafu, az a fontos, hogy cselezgessen, nem a nettó kialakított gólhelyzetek száma, amiből a gólok lesznek. Pont erről írtam, hogy az egyetlen közepes, gyenge közepes tulajdonsága marad meg, mikor a VB legjobb playmakere volt, és nálunk is toronymagasan a legjobb ebben. Hogy ő ezt máshogy csinálja, mint xy, pl Dembi? Igen. Nem, vagy kevés csellel.

Egyrészt igen, vitték volna 70-80 körül, de akkor megnézhettük volna magunkat, főleg Dembélé kiesésével, széttermelte magát azóta. És az sem véletlen, hogy vinni akarták, nem hülyék gyülekezete az sem.

É nem amelett érvelek, hogy ő egy világklasszis, hanem hogy a posztján jelenleg az egyik legjobb talán top5, de vita nélkül top10, és nekünk ez nem elég, csak azt rójuk fel neki, amiben pont nem jó annyira. És nem értékeljük azért, ami, hanem Messihez, vagy te épp Dinhohoz hasonlítod,és úgy tényleg elég gyenge.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 18:17:31

Lehet itt statozni, de hatalmas csalódás a pali, rendkívül gyenge futballista. Nekünk olyan szélső kell, aki bontani tud, ez a figura konkrétan egy bólyát sem cselez ki kB. brazil létére. Mondjuk a vbn sem volt egyetlen olyan momentuma sem, amire emlékezne az ember. De hát meg kell szokni úgy látszik, már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2023.02.24. 17:45:30

Bence ne haragudj, hogy ezt mondom, de Ferran amióta a barca mezt magára rántotta, a leggyengébb játékosunk lett eric botlábú garciával együtt..
Mindketten a cityből jöttek, ahol mindkettejüket agyon dicsérte Guardiola, és valóban ott jól is játszottak nagy részt, de tegyük hozzá, hogy az a city egy tökéletesen működő gépezet volt és nem egy formálódó barca, ahol igenis szükség van arra, hogy bemenjenek azok a bizonyos helyzetek, mert nincs belőlük 100 db amit el lehet benázni (A védelem szintén jóval össze szedettebb volt, így Garcia is kevésbé lógott ki belőle).
A válogatott beli góljaira pedig csak annyit tudok mondani, hogy ott tényleg sok gólt lőtt, de tegyük hozzá hogy nem volt a posztján vetélytársa csak egy Morata, plusz Enrique volt az edzője, aki a barátnőjének egyben a faterja, szóval gondolom lefekvés előtt nem nagyon izgult azon hogy kezdő lesz-e.
És igen, tűrni kell jobban a nyomást, Dembelének is ment pedig ő neki ezerszer rosszabb híre volt és sokat volt sérült. Ráadásul Xavi akkor is játszatta Ferrant amikor látszott rajta, hogy akkor se tudna gólt lőni ha 5 centiről kéne a kapuba passzolnia labdát. Szóval nekem ne védje senki a kis pedigrés fenekét.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.24. 17:41:13

bence0330 írta:
2023.02.24. 16:35:35
.
Köszönöm és köszönöm!!!!! Én se tudtam volna jobban leírni!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 16:35:35

Nem tudtam, Ferránhoz, vagy hozzá írjam, mert kettejükről akartam írni egy olyat, amivel még az átlagnál is kevésbé leszek népszerűbb. :D Illetve még 1-2 közelmúltbéli szélsőre-támadóra is rá lehetne aggatni, csak most, jelenleg kettejükre vonatkozik, de általánosságban az érkező támadókra, kiváltképp a szélsőkre. Végül ideírtam, mert jobban kedvelem és emiatt jobban érdekel.

Mindkettőt a fél fórum elzavarná, hogy nem érdemlik meg, hogy itt játszanak. Szerintem totál fordítva van, mi nem érdemeljük meg őket.

Először is: TM, statok, elmúlt 2-3 év alapján mindkettő kérdés nélkül top10 a jobbszélső poszton. Raphinha talán top5 is. Statokban, keresettségben, értékben, mindenben.

Torressel kezdem, mert az ő része itt off: A Cityben Mahrez, Sterling, Jesus(!) előtt a legjobb gólpont stattal rendelkezett az első évében. A spanyol válogatott elsőszámú góllövője lett, átlagosan minden második meccsen talált be. Idejött, nyomott lábtörés után 21 évesen óriási nyomás (BL indulás) egy nagyon-nagyon erős kezdést. 6/6-os stattal. A Barca-drukkerek reakciója erre az volt, hogy "dehátkihagyhelyzeteket". Amik nagy részét amúgy pont ő kreálta. Senkit nem érdekelt, mennyit segít a meccseken, mennyi gólt lő és mennyi gólpasszt ad, bénázva, ekézve, falábúzva lett már akkor is, mikor ment neki. Aztán egyszer csak tényleg nem ment neki, ne csodálkozzunk. Iszonyat mostohán tudunk bánni a játékosainkkal, ő talán konkrétan depressziós is lett.

Aztán megjött Raphinha. Szerencsétlen elfelejtett lőni az előszezon után, tény, de 1-2 hónapos beilleszkedési periódus után november eleje óta kb. minden második meccsünket ő döntötte el, ai szenzációs egy friss játékostól, akiben senki nem bízik. 23-ban még durvább a szitu a 10 gólpontjával 1,5 hónap alatt. Hogy ne kelljen túl messze menni, ő tartott minket gólokban lélegeztetőn egy héttel ezelőtt a MU ellen is, de hát az már régen volt. Mindezek mellett állítom, hogy még Gavinál is jobban kapar minden meccsen. '23-ban top3 támadó európában számokban, és asszem még mindig a legjobb spanyolban.

De nekünk ez nem elég. Senki nem emlékszik a gólpont értelemben vett egy héttel ezelőtti duplájára, a két héttel azelőtti, a három és a négy héttel ezelőtti duplájára. November óta 6/8-nál jár utolsó perces döntő gólokkal és passzokkal, senkit nem érdekel, ő flop és kész, és ha jön végre egy ilyen rossz meccse, mint a tegnapi, akkor meg igazolva is van a vélemény, és már mehet is világgá.

Xavi is hibás, semennyire nem támogatja, ami akkor is gázos lenne, ha tényleg flop lenne. Dembéléről minden sajtótájékoztatón hozzsánákat zeng akkor is, ha sérült, vagy ha nem kérdezik, róla szót sem ejt. Szerintem a brazil dühkitörése azért történt meg, mert nem értette, mi a jó istent kéne még csinálnia azon túl, hogy megállás nélkül meccsdöntő faktor régóta, Salah, Mahrez, Saka szintjén hozza a pontokat. Az marad meg, hogy "de nem olyan jó 1v1-ben, meg hibázgat". És ezt láttam rajta most a visszavágón ezt a teljes kétségbeesést, hogy "nektek nem elég, hogy folyamatosan helyzeteket kreálok, döntöm el a meccseket, és én küzdök talán a legjobban az egész csapatból? Ha Gavi küzd így, akkor mindenki élteti. Akkor bammeg most úgy fogok játszani, mint Messi, mert ezt várjátok tőlem", és mindent egyedül akart megoldani. És spoiler, ő nem Messi. Senki sem az. Az ő skilljeit kellene kiaknázni, arra kéne koncentrálni, mert van neki bőven az 1v1-en kívül. Remélem nem Xavi mondta neki, hogy 1v1-ezzen.

Mikor a MU odavágón dührohama volt, és lejött a pályáról, volt pár másodperc, mikor egyszer csak kitisztult kicsit, és megszeppenve felnézett, mert nem értette, mi történik, a Camp Nou a nevét skandálta és tapsviharral kisérte le. Kb az első nyilvános elismerése volt bárkitől, bárhonnan.

És ja, lehet mondani, hogy nem minden meccsen meccsdöntő faktor, vagy játszik egyáltalán jól, és hektikus, de ő egy szélső, nem fog tudni minden meccsen két gólt lőni. Minden tiszteletem Arujoé és DJ-é, mert alighanem a két legjobb játékosunk idén stabilitásban is, de összehasonlíthatatlan a poszt, mutasson nekem valaki egyetlen szélsőt, aki meccsről-meccsre dönti el a meccseket és brillírozik. Talán Mbappé a túloldalon, és idén egyelőre Rashford. Messit mindig kiveszem a képletből, külön kategória.

Couval is hasonló volt. Nekünk semmi nem elég, ha nem olyan jó, mint Messi. Ha egy Mbappé-Haaland-Leo hármas állna össze nyárra 400 misiért plusz még 200 évenkénti fizuért, akkor azt mondanánk, hogy egye fene, ez már Barca-szint. Valaki nemrég beírta, mikor Mahrez egy tényleg zseniáis, 3 gólpontos meccset hozott, hogy "ő ezt várja a mieinktől is". Ja, ezen kívül meg volt kb 2 gólja Mahreznek idén meg ugyananyi gólpoassza, és Raphinha alatt hozza a számokat. Remek példája a mostoha viselkedésünknek. Érdemes megnézni az elitnek tartott Mahrez-Saká-Salah meccseket, hány meccsen szerepelnek jól, és hány meccsen döntő faktorok.

És ez a post-messi förmedvény látványosan erősen befolyásolja sajnos a támadó játékosainkat, simán tönkretesszük őket, és akkor jöhet az "énmegmondtamhogynemidevaló".

És ez az egész akkor is állna, ha Raphinha TÉNYLEG nem lenne idevaló. Ha valaki így gondolja, legyen, megértem. Akkor azért kéne megbecsülni, amit tud, a relatív kreativitásáért, a sok gólpontjáért, és a szenzációs labda nélküli mezőnymunkájáért. Torres ugyanez, csak nem akarok offolni. Tőlünk kezdve Xaviig bezárólag mindenkinek a felelőssége ez. Dembélét azért nem említettem meg, mert egyrészt ő az edző feltétlen bizalmát élvezi legalább, meg ő szerintem nem pejoratív érteleben, de annyira egyszerűnek tűnik nekem, hogy ez az egész lelki vonulat szerintem alig vonaktozik rá, bár bizalommal ő is jobban játszik. Illetve nekem ő egy fokkal unszimpatikusabb, mint a többiek, mert ez a hajtás nélküli sétálgatás engem max Messitől nem zavart, és érthetetlenül állok előtte, hogy egy Barcelonában, a mi stílusunkban csapat top fizuért ezt hogy teheti meg egy játékos, ezért őt annyira nem akarom védeni, mint a többieket.

És ja, létezhet olyan "letojom" típusú támadó, aki idejön, és nem roppan meg (Auba), de jó lenne, ha nem ezen múlna, hanem a támadóink szép nyugodtan be tudnának épülni, anélkül, hogy Leo lenne az összehasonlítási alap, és 30/20-as szezont várnánk tőlük hibátlan cselmutatókkal.

Bocs, próbálok mostanában figyelni hogy ne/nagyon ritkán írjak rettenet hosszúkat, csak kikívánkozott. :D Nagyon zavar ez a toxikus hozzáállás. Nem feltétlenül csak itt a fórumon, úgy en bloc a Barcát körülvevő környezetben. A saját kölykeinknél nincs annyira így, hol jogoan, hol nem, de aki kintről jön, annak jajj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.17. 23:19:25

A védekezését valóban meg kell említeni, az nagyon korrekt. De nálam nem javít az összképen egy gól vagy gólpassz. Tegnap a góljához amúgy közé nem volt,berugta középre. Engem sokkal jobban aggaszt a rengeteg hiba a játékában,pontatlan passzok, leáll vitatkozni,durcizas cserenel. Szoglete végre jól csvarodott be, előtte rengeteget kirúgott a Montjuic tetejére az előző meccseken. Nem török felette pálcát,mert új,de ennél több kell,nagyon hektikus a tag
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 15:28:48

Jó, hát erről olyan értelemben kár beszélni, hogy hiába van benne igazság, mégiscsak a jelenlegi jobbszélsők közül lehet válogatni, azok közül meg mindketten top10-esek, szerintem ehhez képest érdemes nézni, nem Messihez, meg esetleg Robbenhez hasonlítani. Most hirtelen pont ezen a poszton olyan rengeteg név nem ugrik be, akik olyan nagy klasszisok lettek volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.17. 15:23:28

Magnus írta:
2023.02.17. 15:19:09
Azért tudnak a Barcelonában focizni mert a futballból is kikoptak a klasszisok
Ez egy nagyon nagy igazság. A világbajnokság is nagyon hitvány volt, a legtöbb mérkőzésen helyzetek, lövések alig voltak. Hollandia kb 80 percig játszott úgy Argentina ellen, hogy nem volt kaput eltaláló lövése. Se szeri, se száma nem volt az ilyen mérkőzéseknek. Voltak meccsek, amiken egyszerűen elaludtam. Sokkal kevesebb pengés játékost látok, mint 20-25 éve.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.02.17. 15:19:09

ha a két játékos képességeit összerakod akkor kapsz egy top focistát. Raphinha a top képességek hiánya miatt nem klasszis, Dembelé meg az ész hiánya miatt. Azért tudnak a Barcelonában focizni mert a futballból is kikoptak a klasszisok, normális esetben egyiknek sem lenne itt keresnivalója.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 15:00:17

Dembélé megítélése most azért ilyen fenomenális, mert lejátszott egy tényleg olyan meccset pont a sérülése előtt, amit nem csak ő nem játszott még soha, de szerintem minden játékosunk közül a szezonbeli legjobb volt egyénileg, támadók közül mindenképp.

Amúgy már több gólpontja van, mint Dembélének, úgy, hogy még közel 200 perces lemaradásban van (7+9 vs 8+7). De az assziszt lehetne mázli is, viszont a várható asszisztok száma is jobb Raphinhánál, szóval sem sem igaz. 10% körül jobb a kialakított helyzetek száma is, amiben ugye az 1v1 meg a passzjáték is benne van, ergo Debélé bravúros 1v1-jét Raphinha kompenzálja, sőt übereli komplettebb, sokoldalúbb játékkal, passzokkal, keresztekkel, valamennyi 1v1-el, stb. Tehát a brazil támadóstatja is jobb mint Dembéléé. Nem jelentősen, de jobb, pedig neki még beilleszkednie is kellett, plusz az edző sem támogatja annyira, szemben a franciával, akiről Xavi ódákat zeng, és itt van 5. éve, majdnem kétszer annyi fizetéssel most is.

A védekező statok közti különbség meg ijesztő, 6-7-8-szoros értékek. Ez eleve logikusan 1-2 kapott góllal kevesebbet és 1-2 kapott góllal többet jelent csapatszinten még az eleve jobb statjain kívül is, csak ezt nehéz megítélni, pontosan kikalulálni meg lehetetlen, de valószínűsíthető, hogy gólokban kifejezhető különbség.

De hagyjuk a statokat, legyen a játék képe. Dembélé lesérült, és az azt követő 4 meccsből 3-on szezontop5-os játékot hoztunk, mikor előtte azért eléggé szenvedtünk (a Villarreal volt a kivététel). Véletlen is lehetne, de szerintem nem az. Pont ezeken a meccseken léptünk szinet letámadásban, labdabirtoklásban, most látszik, mit tudunk ilyen téren, mikor minden játékos alárendeli magát. Ő izomból letámad 90 percen át, zárja a területeket és labdákat szerez vs Dembélé, aki 1-2 meccsre hébe-hóba felszívja magát, de amúgy Messi módon sétál, csak az argentinnek legalább van is mire, meg 10 évvel idősebb is. A csapatjátékunk is egyszerűen sokkal jobb vele emiatt, és ez szemre is látható, nem kell hozzá statokat elővenni, még ha alá is tudnám támasztani adatokkal. Ráadásul egyre stabilabban hozza a kulcsmozzanatokat Dembével ellentétben, aki hol itt van meccsen, hol teljesen kicsekkol. Az utóbbi 6 gólunkból 2 gól, 2 gólpassz, 2 kulcspasszal vette ki magát. Nálam ez erősen a hátán cipelés, főleg, hogy mellette a Rashford potyán kívül úgy védekezik, mint egy hátvéd, és olyat kapar, mint Gavi. Ez már önmagában is nagyon komoly fegyvertény, hogy ennyire Barcás szíve van, tényleg csak a kis pitbullunkat, és esetleg Arát tudom ebben hozzá hasonlítani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.17. 13:50:05

Legjobb lenne újrajátszani a meccset, csak most Dembélével Raphinha helyett, és megnézni, hogy többre mentünk volna-e vele. Támadásépítésben, gólveszélyességben, de természetesen védekezésben is, például, hogy Rashford őt is megverte volna-e a második góljuk előtt. Bár én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy Dembélé, jobbszélső létére, szintén ott lett volna a balhátvéd pozícióban, mint ahogy Raphinha ott volt.
A most fájdalmasan hiányzó Dembélét néhány hónapja a legtöbb szurkoló és szakértő el akarta volna zavarni, és kb. mindenki egyetértett abban, hogy sem lőni, sem cselezni nem tud.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.17. 12:32:42

bence0330 írta:
2023.02.17. 09:46:35
Kluivert92 írta:
2023.02.17. 06:12:09
Azert ezek eros szavak egy olyan szelsonel aki egyszer sem tudja megverni a vedojet , 10 beadasabol 2 megy emberhez, a 2. Bekapott golunk elott oriasit hibazott, igen nem az a dolga h vedekezzen de akk ne is vallalja be 1-1be rashfordot
Szerintem ezek az erős szavak. Az egész ligában az övé a legtöbb sikeres kereszt, objektíve 4 sikeres csele volt tegnap, 3 a Sevilla ellen, ez a kettő a legtöbb a mezőnyben, és 2 a Villarreal ellen. Egyre jobb 1v1-ben, az elmúlt meccseken kaphattunk volna róluk tizit, kaptunk 17 méteres szabit, miután 3 embert vert meg, Sevilla ellen 2 védő megverése után adott gyönyörű gólpasszt Gavinak. Ezek csak az elmúlt 3 meccséről származó esetek egy olyan embertől, aki "egyszer sem tudja megverni a védőjét". Ennél többet Salah-Mahrez-Saká sem csinálnak, sőt. Nézz meg pár meccset tőlük, ők kb az etalonok. Nem fognak 3 embereket megverni, pláne betömörülő védelem ellen, stb. Ne Messi legyen már a mérce. Bár mostanság gólpontokban kb úgy termel.
A belőtt próbálkozásaiból meg azért siklik félre jópár, mert egyrészt ő nem Messi, másrészt meg sokat próbálkozik - pont ilyen játékosunk nem volt. És pont azért termeli ipari mennyiségben a gólpontokat egy ideje, mert folyamatosan próbálkozik, néhány rossz lesz, néhányból meg gól lesz. Amúgy meg ő nem ível a magasba, hanem lövi a labdát, ezért látványosabb, mikor nem pontos, mert laposan megy. Ha viszont emberhez megy, akkor pont emiatt nem lehet levédekezni, vagyis nehezebben, mint egy lassan, magasan érkező labdát. Minden egyes meccsén vannak a sikertelen kísérletei mellett olyanok, amikből gól lesz, vagy gól lehetne. Általában több is. Még a legrosszabbnak tűnő előző meccsén is egy ilyen 1/5-ös próbálkozással találta meg a gól előtt 4 ember között Pedrit.

Rashford most megverte (bárkit megver jelenleg kb), de amúgy minden meccsen iszonyat mennyiségű szerelést mutat be hátul, csak mivel abból nem lesz gól, a kutya sem törődik vele, csak a hibával. Sok góltól mentett már meg minket szélső létére.
Az szerintem abszolút igaz, hogy 1 vs 1-ben borzasztó gyenge. És ez nem hiszem hogy változni fog. Az, hogy mi számít cselnek és mi nem nagyon szubjektív, mindenhol máshogy mérik. Dembélének pl. 6 sikeres cselt adnak átlagban a ligában (ami kimagasló), de szerintem a whoscored-on ez kb. a fele.
De aminek nagyon örülök, hogy végre elkezdett lövöldözni távolról. Volt legalább 3 baromi veszélyes lövése, ezek kellenek tőle.
Sajnos Rashford megverte, ami előfordul, de olyan szinten verte meg, hogy minimális nyomást sem tudott onnan gyakorolni rá, az angol háromszor is meggondolhatta, mit csináljon a labdával.
Összességében nem volt rossz és szurkolok is neki, de még nem tudja a hátára venni a csapatot, még olyan szinten sem mint a francia.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 11:33:08

Én elégedett voltam a tegnapi teljesítményével a gólja nélkül is.

Szerintem nem volt olyan hű de jó, de figyelembe véve az ellenfelet, meg a korábban mutatottakat, meg főleg a támadóink általános formáját, szerintem sokat tett hozzá.

Túlzásnak tartom azt is, hogy nagyon jó lett volna, meg azt is, hogy 10ből csak 2 jó megmozdulása van. Bár valóban nem szerencsések az arányok, és ez még jobban kijön így, hogy kevesebb támadó miatt több támadás megy át rajta számszerűen.

A lejöveteléről és a bosszankodásról, meg a FT cseréről is hajszálpontosan azt akartam leírni már tegnap este is, amit most végül Xavi nyilatkozatában olvashattok az egész ügyről.

Szerintem jelenleg jó úton van amúgy a srác, meglátjuk, hogy hova jut.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.02.17. 11:09:09

Tegnap kissé elfogultan elhajtottam volna, tekintettel arra, hogy 200-as vérnyomással néztem a meccset. Nyilván erős kifejezés volt. Alapvetően szeretem a játékát, szorítok neki kezdetektől fogva, hogy beváljon.
Lehet csak túl görcsöli a dolgokat, nagyon akar bizonyítani. Mindenesetre jóval többre tartom a cseréjénél (FT).
Válasz küldése