Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.01. 09:09:37

Abszolút nem egy nagy kedvencem a srác, de nagyon szimpatikus a hozzáállása, ès az első èvèben (Csababarca írta, èn is egy másik topik alatt, azèrt katalóniában nehezebb èrvènyesülni idegenkènt) 10 fölött gólokban ès gólpasszokban. Bencèvel is teljes mértékben egyetèrtek, a VB után kb. minden második meccsen ő a meccs embere, ès mègis őt cserèli le legtöbbször. Szurkolok Lewa gólkirályi címèèrt, de sokszor visszaütött már a túljátszatás, ès Raphinha szerintem akár CF, RWB, CAM pozícióban is megállná a helyèt. Dembelèt sokkal jobban kedvelem, az ide igazolása óta kitartok mellette, de vegyük azt èszre, hogy itt van 6 ève, minden èvben hónapokat sèrült, ès úgy tűnik a Barcában már soha nem jön ki az tudás, ami benne rejlik (jó mèlyen :) ), ami által akár a legjobbak között lehetne. Raphinha nem olyan tehetsèges, mint Dembelè, de az akarásával, harcosságával, mentalitásával általánosságban többet adhat, mint Dembelè, főleg ha többet èpítenènk az erőssègeire. Írom úgy ezt, hogy 25-èrt nagyon örültem a PL egyik legjobb RW-nek, de ennyi pènzèrt más posztokra hoztam volna több játèkost. Amit a legnagyobb butaságnak tartom, most olvasom, ha Ferran vagy Raphinha távozik alacsonyabb pènzèrt, mint vásároltuk(pl. Ferran 25-èrt az 55 helyett), mivel nem lett az èrtèke leamortizálva, akkor vesztesègkènt fog jelentkezni. 2 ève ha emlèkszünk rá, 480 milliós vesztesèggel zártuk az èvet, köztük a sok amortizációs költsèg miatt (Coutinho 0-ra a hírek szerint). Szóval ha Dembelèèrt èrkezne egy 50+ milliós ajánlat, lehet hamarabb elgondolkodnèk rajta, mint Raphinha eladásán.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 23:54:28

Várjuk meg mi lesz ha Dembelé tartósan felépül.
Azért kegyvesztettnek nem nevezném (tudom Te se ezt mondtad) a brazilt, de tény hogy fura tendencia.

De én értem a miértjét, főleg a szezon vége felé Lewát nem fogja kb soha leszedni, a gólkirályság miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 23:48:47

Ja, én sem úgy gondoltam, hogy pont emiatt, hanem ez előrevetíti a megbecsültség mellett a játékperceit és a szerepét is, mindig másodhegedűs lesz itt, amikor ő abszolút vezéregyéniség. Még Messi visszatérése nélkül is, vele meg neki végleg befellegzett kezdőként, ami legalább már érthetőbb lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 23:45:02

Lehet szólni kéne Xavinak, szerintem rutinból cserél, vannak ilyen edzők, szokásos embereket hoz le, tök mindegy a teljesítménye, vagy hogy fáradt-e, megköveteli a meccs vagy sem, stb.

Azért voltak neki ilyen utolsó perces lecserélései, olyankor már az, hogy a pályán van e a legjobb támadód, nem biztos, hogy prioritás.


De nem tudom mi jár Xavi fejében, megmondom őszintén, de azt szinte biztosra veszem, hogy emiatt nem fog távozni.
Vagy nem emiatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 23:37:09

Hát, azért nem véletlenül csapkodott már kétszer is, eléggé zavarja. :D Amikor visszafogja magát, akkor is rezignált arckifejezéssel jön le. Meg nem is az hogy lecseréli, hanem hogy szó szerint kivétel nélkül minden meccsen bő fél éve, az a durva. Ilyen kondícióval...

Ja, lehet, hogy tényleg valami ilyesmi van, hogy nem koncentrálódik rá a figyelme így külsősként, fogalmam sincs. Vagy személyes ügy valamiért, vagy csak ennyire imádja Dembélét, hogy mellette észre sem veszi, nekem még ilyen ötletem van. Vagy inkább volt Laporta-Alemany-(Deco) igazolása, max addig neki is tetszett az ötlet, amíg úgy volt, hogy Dembélé távozik.
Esetleg még az, mint egy párkapcsolatban, mikor az egyik ember evidensnek veszi, hogy a másik ott van és csinálja, amit csinál. Főleg az ilyen alázatos, másikért élő emberekkel szemben szokott ez megtörténni, a brazil meg széthajtja az agyát minden meccsen, és úgy természetesnek vesszük.

Igen, persze, onnantól, hogy Lewyt nem cseréli le egyetlen egy alkalommal sem, már érthető a csere a sorban álló szélsők miatt, csak hát... :D Torres, de még Fati is simán jöhetne a lengyel helyére sajna idén, nem lépnénk nagyot vissza, csak a legjobb támadónk, aki amúgy az egyik legjobb védőnk is, még a pályán is maradna.

És emellé kb biztos vagyok, hogy a lengyel 23-ban feleennyi játékperccel több gólt rúgott volna, mint így, de ez már off.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.30. 23:46:32-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 23:28:15

Meritokrácia nálunk nincsen egyáltalán, évek óta nincs. (vagyis inkább úgy mondom, hogy vannak személyek akikre nem vonatkozik.)

Jah értem hogy szereted, meg hogy miért, csak furcsa mégis, hogy ennyire kardoskodsz érte, meg ilyeneket felhozol, hogy lecserélik.
Lehet őt fele ennyire sem bosszantja mint téged:D

De szerintem egyszerűen annyi az oka, hogy a szélsőket tök mindegy mi van, le szokta cserélni mindig. Főleg, mióta két támadóval játszunk, amiből az egyik Lewandowski, szóval fix csere lesz a másikból.

A teóriám inkább csak a szokásos dolog, amit sokszor kifejtettem.
Raphinha vonatkozásában annyi a lényege, hogy ha ezt Fati csinálná, aki spanyol meg lamasia, akkor már mindenki a klubnál ájuldozna tőle, és Xavi is emlegetné bőszen.
Más a megítélése egyes játékosoknak nálunk.
Persze vannak kivételek, és nem 99%-ban van így ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 23:16:21

Mert olyan játékost szeretnék látni, aki bátor, kreál, és megvan az a meccsenkénti 1-2 megmozdulás, amire csettinteni lehet, és a meccset is eldönti (függetlenül attól, hibázgat-e mellette), de főképp azt a mentalitást akartam ezer éve a Barcába, amit ő képvisel. Nem emlékszem, mikor volt itt utoljára ilyen játékos, aki ott hal meg a pályán, és támadóként ekkorát megy egész meccsen mindenhol, minden egyes mérkőzésen, többször utolsó emberként védekezve még egy kontránál is.

Pedig érdekelne az elmélet, mert egyáltalán nem értem, hogy legalább egy udvarias kört miért nem tud tenni, mikor mostanság tényleg ő ahivatalos MOM kb minden meccsen, és még akkor is inkább Dembéléről beszélt, mikor még itt sem volt a padon. :D Mondanám, hogy megharagudott rá az 1-2 csapkodása miatt, de már jóval előtte is ez volt a helyzet, szóval kétlem...

Am persze, értem a logikát a támadókkal, viszont ez üti a meritokráciát Lewyvel egyértelműen. A teljesítményt, de főleg a majdnem 10 éves korkülönbséget tekintve meg kicsit talán a logikát is.

Még az a szerencse, hogy kint már értékelik, és dörgő taps mellett megy le jó ideje.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.30. 23:00:54

Hihetetlen mennyire kedveled ezt a brazilt:D
szerintem nem ilyen drámai a helyzet.
azért azt is vegyük figyelembe, hogy ott a támadóknál vagyunk leginkább túltöltve, ezért sanszos hogy lekapja Xavi.
Lewat meg nem szedi le mert gondolom a gólkirályi cím kell neki.

Az hogy sose emeli ki Xavi, ez már gázabb szerintem is. Van erre is teóriám hogy miért, de nem triggerelem inkább a Xavi-hívőket:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 22:43:51

Én most azt tippelném, hogy nyáron ő maga is menni akar majd. Én legalábbis a helyében tuti, hogy lépnék ilyen "megbecsülés" mellett. Toronymagasan 2023 legjobb itteni támadójaként, már kétjegyű gól és kétjegyű assziszttal sem játszhatott végig egyetlen meccset a szeptemberi óta, illetve továbbra is lassan már minden meccsen MOM-ként egy szót nem ejt róla Xavi egy interjúban, sajtótájékoztatón, bárhol, pedig nem csak gólpontokban, hanem akarásban, kaparásban is húzóember, és a szívét-lelkét kiteszi a pályára, még ha nem is minden meccsen jó. Máshol szerintem jobban meg fogják majd becsülni, amit adni tud, Dembélé visszatérésével gondolom jön a pad. Messi érkezéséről meg még nem is beszéltünk, és Yamalnak is az a fő posztja.

Pedig amúgy esküszöm, jobb még a centerjátéka is, mint a 23-as Lewynek, aki feleolyan jól nem érzi a beindulásokat, és sajna a helyzetihasználása sem igen jobb már, pedig abban a brazil sem ász. Amellett, hogy alapvetően a helyzetkialakítás a profilja, főleg kulcspasszokkal, szükségben még a kilences posztot is megoldogatja félig-meddig hónapok óta, ha már az erre itt tartott Lewynek nem megy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.23. 21:07:23

Kár, hogy nem várta a rá érkező labdát, azt mindenképp el kellett volna tenni. Amúgy nagy passzok, löbbök, és egész jó cselek mentek tőle, folyamatosan csinált valamit, mint minden meccsen, csak most jobb hatékonysággal. Igaz, hogy kihagyott egy ziccert, de lövethetett volna még 3-at a többiekkel is. Jó látni, hogy a nagyobb meccsekre mostanság egyre inkább vezérszerepet vállal mentalitással, tempóval, és gólpontokban is (MU odavágó, RM 2-1, ATM).

Az angol kommentátorok meg már röhögtek a végén, hogy a 90. percben a pályán van, de az egyik mondta, hogy várj csak, még van épp elég idő ahhoz, hogy ne a pályán fejezze be a meccset, szeptember óta először. :D Legalább kapott egy nagy tapsot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.23. 19:39:41

Jól ment ma. Ezzel nálam megerősítette, hogy Torres és Fati előttt van a sorban a támadók között, és a három közül tőle válnék meg utoljára. Meg amúgy is adnék neki esélyt, szerintem még tud nálunk javulni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.23. 18:48:21

Deluigi írta:
2023.04.23. 18:18:49
lett volna golja is, ha Lewy nem onzoskodi el
Vagy ha berúgja az ajtó-ablakot.

De ma jól mozgott, tény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.23. 18:38:10

Én is ekéztem mostanában egy csomót, de ez a mai most jó volt. Lehet megérezte Dembele visszatérését és összekapta magát :D

Mondjuk azért az üres kapus helyzetért kár, de szerencsére nem ezen múlott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1856
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.23. 18:18:49

lett volna golja is, ha Lewy nem onzoskodi el
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2023.04.23. 18:13:28

Ragyogó volt ez a mai. Jó cselek, szép passzok, több helyzetet dolgozott ki, mint bárki. Kár, hogy nem pattant be róla Lewa labdája, megérdemelte volna.
Szép volt. =D>
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 10:44:05

Troym írta:
2023.04.17. 08:53:56
Próbáljuk már ki belső középpályán, a mostani hullagyenge emberek mellé vinne valami hajtást, akaratot, pár építő jellegű passzt és nem azon dohogna mindenki, hogy egy bóját se tud kicselezni. Megint az lesz, hogy visszatér a 2 sérült, rögtön 90 perc és min az egyik visszaesik.
Támadó középpályást sokat játszott a Leedsben (ő alapvetően stílusra szerintem amúgy is egy 10-es, egy támadóközéppályás, csak a szélen), és nekünk pont olyanunk nincs. Pedri kb az, de azért nem tökéletesen, az ő hiányában meg nyilván senki. Szerintem is ki lehetne próbálni, bár a többi támadó mostani állapota és Dembélé hiánya mellett nehezebb lenne meghúzni, mert akkor ki van elöl. Talán Torres kaphatna ily módon egy-két meccset a jobbszélen a preferált helyén, és feljebb lehetne tornászni az árát...
Ennek talán akkor lenne több létjogosultsága, ha Dembélé marad, és Xavi amúgy továbbra is őt preferálná a kezdőbe. És akkor nem kéne a padon hagyni, de kétlem, hogy ez meg fog történni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 09:53:30

Subinho írta:
2023.04.17. 09:44:14
Olyan, mintha Xavi érzékeltetni akarná, hogy nem Te vagy a kezdő ember, csak a sérülések miatt játszol és szokjál hozzá, emiatt lecseréli, bármilyen jól játszik. Ennek az lett az eredmény, hogy az utóbbi meccseken már ő is gyenge... Valószínű - és ezt valszeg tudja is - ha visszatér Dembelé, azonnal bekerül a kezdőbe és neki marad majd a 10 perc, mint Fatinak, Torresnek.... Egy másik csapatban, ahol bíznak benne, valszeg húzó ember lenne. Nem csodálkoznék rajta, ha nyáron menne pl. az Arsenalba....
Tegnap is azért cserélték le, mert nem játszott jól. Lehetett volna 7-8 embert is cserélni, csak a szabályok erre sajnos nem adnak lehetőséget.
Nem dühöngeni kell minden egyes esetben, egy vérmesebb edző ezt nem is tűrné el. Nem a játékos a főnök, hanem az edző. Dembelével együtt is megkapta a lehetőséget nemegyszer. Igaz néha ekkor baloson is játszott. Azok közé tartozom, akik nem küldenék el, de szerintem neki sem megy, mert nincs kivel együtt játszani a középpályán.
Amikor Dembele egészséges volt, akkor jobb teljesítményt hozott, és Xavi helyesen őt játszatta jobboson. A tények alapján játszott Dembele. FDJ ,Pedri és Gavi pedig csúcson játszott a mostani szinthez képest Lewyvel egyetemben, Raphinhának ezért volt csak a padon hely.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 09:44:14

Olyan, mintha Xavi érzékeltetni akarná, hogy nem Te vagy a kezdő ember, csak a sérülések miatt játszol és szokjál hozzá, emiatt lecseréli, bármilyen jól játszik. Ennek az lett az eredmény, hogy az utóbbi meccseken már ő is gyenge... Valószínű - és ezt valszeg tudja is - ha visszatér Dembelé, azonnal bekerül a kezdőbe és neki marad majd a 10 perc, mint Fatinak, Torresnek.... Egy másik csapatban, ahol bíznak benne, valszeg húzó ember lenne. Nem csodálkoznék rajta, ha nyáron menne pl. az Arsenalba....
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 09:40:37

A tegnapi meccsen ő lett a MOM?

És ki választotta meg? Nincs ebben valami irónia?
Egyébként a tegnapi meccsen bárki is lett a MOM, a tökéletes nulla szintet hozta mindenki.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2531
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.17. 08:53:56

Próbáljuk már ki belső középpályán, a mostani hullagyenge emberek mellé vinne valami hajtást, akaratot, pár építő jellegű passzt és nem azon dohogna mindenki, hogy egy bóját se tud kicselezni. MEgint az lesz, hogy visszatér a 2 sérült, rögtön 90 perc és min az egyik visszaesik.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 07:40:57

Nem tudok haragudni a srácra, benne legalább van tűz. Remélem összeszedi magát picit fejben ő is, kell nagyon az utolsó etapra.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 06:51:25

Én azt látom, hogy próbálkozik, hajt, kb. hónapokig a csapat egyik legjobbja volt.... ennek ellenére folyamatosan lecserélik, szinte elsőnek, közben a csapat körülötte hulla gyenge. Mostanra szépen lassan ő is beleszürkül ebbe a nihilbe. Az okát nem tudom, de ahogy a többieket, lassan öt is utolérte a visszaesés. Nem tudom az okát, de lehet el kellene gondolkodni rajta, hogy nem lehet az összes játékos egyre rosszabb formában.... Mindenki?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 00:54:37

Október novemberben sehol sem volt....? Akkor jött bele, sőt, jobb volt, mint az elmúlt 2 hónapban.

Október 29, Valencia: bejött csereként 33 percre, gyönyörű, kifejezetten rá jellemző átadásából Lewy eldöntötte a meccset a 93. percben (https://www.youtube.com/shorts/JxqCs5vYpA0)
November 1: Plzen 2 assziszt, kifejezetten nagyok. Oké, gyengébb ellenfél, de akkor is
November 5: Almeria ellen semmi
November 8: Osasuna: Bejött 12 percre, és azzal a halállaza brazilos fejessel átemelte a kapust, eldöntve vele a meccset emberhátrányban az utolsó percekben (https://www.youtube.com/watch?v=oJGPuIUF95E)

Ezek objektív tények, nem kitalálom őket.
Már itt eldöntött 4-ből 2 meccset, és tevékeny volt a harmadikon. Ha erre nem tudjuk azt mondani, hogy húzza a csapatot, mikor egygólos meccseken pár percnyi játékokkal ő hozza a gólpontokat, úgy, hogy még csak nem is bíznak benne, akkor fogalmam sincs, mi lehet a húzóember fogalma. És tette mindezt szemet gyönyörködtető megoldásokkal.

A február-március sem stimmel.

Január: itt is sokszor csere volt, kevesett játszott, és még így is tevékenyen közrejátszott, vagy eldöntött 1-2 meccset. A két kicsit a kupában, egyiket hosszabbítás után döntötte el, a másikban csak kivette a részét az alázásból. Lehet röhögni, de ttól még nagyon szenvedtünk azon a 4-3-as meccsen, és ő megint előlépett, akkor már sokadszor. Szuperkupán nem nagyon kapott perceket sem. Közben a bajnokságban kevés meccs volt ugye, de mikor elkezdett játszani végre, akkor a Getafe ellen 1-0-nál az ő tökéletes átadását váltotta gólra Pedri. Januárban nagyon keveset játszott, de akkor is eldöntött már meccseket, és egyre jobban is nézett már ki. Februárban már valóban többször volt ő a nyerő ember, de pusztán csak azért, mert nem ült a padon, csodaszámba ment, hogy addig még a padról is döntöttegette el őket.

Nyugodtan lehet mondani, hogy október legvégétől a legjobb támadónk statisztikailag is, és a legtöbb meccset is ő döntötte el. A VB időszak kiesésével is ez 3.5 hónap. A szintjéről lehet vitázni, az más kérdés, de a tények tények maradnak, már október végétől az ő hathatós közreműködésével és gólpontjaival húztuk be az 1-0-ákat.

És ezzel most nem istenítettem, hanem csak végigvezettem azt az időszakot, ami valahogy elfelejtődött, csak a tényeket írtam le. Ha valaki nem emlékszik rá, írja be a google-be, hogy FC Barcelona, és menjen végig ezen meccsek 3 perces összefoglalóin.

Andris, nekem rémlik, hogy mondtad, mikor nagyon szidtad, hogy mostantól nagyon figyeled. Azért emlékszel csak erre a két hónapra szerintem, mert onnantól tényleg figyelted is, előtte meg nem. :) Legalábbis ezt tippelném, mert előtte percarányosan még jobb volt, mint az általad említett időintervallumban.

A hullagyenge mezőnyjátékával meg már megen MOM lett, és amúgy nagy meccseken is volt az, vagy aközeli (MU odavágó gól+gólpassz, RM 2-1-ben épp lemaradt, de szerintem az volt az idei legjobb meccse, igazi vezérként nyomta, de a MU ellen is). Szóval még az sem igaz, hogy a fontos meccseken nem volt ott, no nem mintha csupa 1-0-ás bajnoki nem lenne fontos amúgy.
Ez pl. olyasmi, amire lehet építeni, még több önbizalommal még inkább vezérré léphet elő a pályán, ami nagyon kéne. Szerintem ehhez már csak egy kis szerencse és javulás kellene a bombáinál, ha az elkezd jönni, léphet még egy szintet.

Plusz az elmúlt meccsekre már olyan nyomást is érezhet, hogy tényleg ő az egyetlen játékos, aki legalább elméleti szinten képes gólt lőni. Lewy esélytelen, Pedri és Dembélé nincsenek, és rá hárul a góllövés és még a helyzetkreálás feladata is. Ezt most megint nem bírja el szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.17. 00:39:04

TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 00:22:45

Bence és vinszentvega, Raphi februárban és márciusban hozott kb 5-7 meccset, amiken valóban ő hozta a pontokat a gólpontjaival (meg persze a védelem). Pontosan ennyi történt, Október-Novemberben sehol se volt, aztán két hónap szünet volt (és a brazil válogatottban egy jó levegővétele se volt), aztán még eltelt 1-1,5 hónap, mire Dembi sérülése miatt csapatba kerülhetett végre. Február közepéig szerintem nem is nagyon kezdhetett, nem hogy jó lett volna. És mikor játszott, akkor se volt jó.

3 meccs volt zsinórban, ahol besültek, most. Előtte meg játszottunk 40 meccset, amiből 25ön szintén besültek, és az idei legfontosabb ~5 meccsünk mindegyike is pont ezek közé esett.

Szóval nagyon ne bántsuk a brazilt, mert sok pontot köszönhetünk neki a bajnokságban. De azért kezeljük a helyén a teljesítményét.. neki és a lengyelnek is. Amikor rendszeresen elbotlanak a labdában és/vagy a saját lábukban, és egyetlen darab közepes védő is gond nélkül zavarba hozza/szereli/kiszorítja őket, az már nem Xavi, nem a játékrendszer, és nem az "asziszt ellen" beoltott középpályánk (ez utóbbi szerintem nincs így, de sokan mondják) hibája.

Egyébként remélem, hogy a Camp Nouban azért egyel jobb a hangulat, mint itt a fórumon, mert ha ilyen arányban kapja bárki a savat, mint ahogy itt köpjük, na abban a környezetben szerintem senki, a világ legnagyobb profijai se tudnának jól dolgozni. Hát még nyuggerek, ifisták, meg önbizalomhiányos tehetségek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése