Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.12. 00:26:01

A transfermarkt szerint 50 millio az erteke es hacsak valamilyen oriasi csoda folytan nem alakul ki arverseny, ennel tobbet nem is fog erte adni egyetlen erosebb csapat sem piaci korulmenyek kozott.

Ettol fuggetenul technikailag van ra esely, hogy rejtett modon okosban ennel tobbet fizetnek erte, merthogy gyakorlatilag meg mindig Deco az ugynoke, ugyhogy a tovabbpasszolasaval barmilyen rejtett... khm... kreativ forrasatcsoportositast vegre lehet hajtani. Ha az arabokhoz megy nagyon dragan, akkor errol lesz szo.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.12. 00:08:36

bence0330 írta:
2024.05.11. 23:49:51
Az meg licitháborút is eredményezhet, és mivel szerintem minden mozdulatát a bizonyítási vágy hajtja, ha látja, hogy egy MU-Pool-Tottenham-PSG megy érte, akkor az tetszeni fog neki, mert érzi, hogy itt nincs megbecsülve a szakmai stábnál, és hajlandó lenne távozni.
Nem tudom lesz-e licitháború, de nekem a helyében Yaya Toure példája lebegne a szemem előtt. Alapvetően szerintem Yaya sem volt világklasszis, de a PL-ben az ő fizikai jellemzői és játékstílusa elég frankón egymásra találtak. Raphinha kb hasonló, mert ott egy Newcastle, vagy Tottenham színeiben tudna érvényesülni a harciasságával és nem kerülne elő a cselezésekben lévő hiányossága.
Mindemellett szerintem inkább Raphinha legyen a keret tagja, mint a Felix / Olmo / Ferran trió bármelyike, de hát ők nagyon értik a DNS-t, vagy pozíciós játékot, vagy mit, Lewáról nem is beszélve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 23:49:51

Troym írta:
2024.05.11. 23:22:48
Nekünk sem ér többet, mint 70-80m. Egyes statok vagy szubjektív véleményed alapján persze, de még az edzőnek sem, ezért használja jellemzően 60-70 percekre és lecseréli, plusz nem rá van faragva a támadójáték, hanem ő van belekényszerítve ebbe a támadójáték rendszerbe.
Hozzáteszem, hogy értékelem a rugalmasságát, mert szerintem jóval mostohábban kezelik, mint az értéke, én azért jóval Ferran és Felix elé helyezném, de valahogy nekem úgy tűnik ők hárman hasonlóan vannak elbírálva.
Igen, a perspektíva nagyobb, viszont Raphinha cserében bizonyította, hogy húzóember tud lenni egy top(fogjuk rá) klubban, meccsdöntő faktor egy BL menetelésben, kevésbé zsákbamacska. A kora meg még épp elég mellette.
Igen, bele van kényszerítve, és kb az ő érdekei vannak utoljára nézve, eszerint van ide-oda pakolva. Viszont a Barca játékába Coutinhok nem tudtak beilleszkedni, ezért gondolom neccesnek a dolgot, mert ő végre be tudott, és tuti jó. Xavi szerint meg a pozíciós játékot is nagyon érti, bármit is jelentsen ez. Létezik nála jobb játékos, de megbízhatóan hozza a magas szintet. Ha hozunk ide valakit, vagy jó lesz, vagy nem, a stílusunk (és makacsságunk) miatt szerintem nagyobb a lemorzsolódási rátánk, mint kb bárhol máshol.
Azért szerencsére idén már rendre állva tapsolnak lecserélésekor, már más a megítélése, mint az elején volt, a melója miatt meg egy alap megbecsülése mindig volt, ezt elismerik az emberek. Edzői oldalról nem, Xavin azt érzem, hogy nem nagyon akarja játszatni, de túl jónak érzi ahhoz, hogy ezt meg merje húzni. Bármikor ha volt rá ürügye, piros, bármi, nem rakta be. Azt sajnálom csak, hogy egy amúgy is clutch játékos kb soha nem éri meg a 89. meg 92. perceket, ami tipikusan az ő territóriuma, jópár gólpont benne maradt így szerintem.
Amúgy igen, lehet, hogy igazad van, hogy a kora miatt végül nem jön meg az a 90-100. De azért én akkor is látok rá esélyt. Nyilván ha nem dobjuk nyíltan a piacra, de ezt kétlem, még Araujora is több rosszat lehet mondani idén, mint rá, pedig magasabb szint. Az is összejöhet, hogy 2-3 top klub akarja, ha épp úgy jön ki a piac. Az meg licitháborút is eredményezhet, és mivel szerintem minden mozdulatát a bizonyítási vágy hajtja, ha látja, hogy egy MU-Pool-Tottenham-PSG megy érte, akkor az tetszeni fog neki, mert érzi, hogy itt nincs megbecsülve a szakmai stábnál, és hajlandó lenne távozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 23:22:48

bence0330 írta:
2024.05.11. 23:09:59
Ez teljesen jogos. A piaci ára, amennyit játékosként ér, szerintem is olyan 60-70 körül van. Felső polcos, de nem klasszis játékos. Még akkor sem, ha klasszis számokat hoz. A marketingértéke nem túl acélos, ahogy írtad is. Viszont ha belegondolunk, hány (nála akár tehetségesebb) játékost hoztunk ide ennyi pénzekért, akiknél ő sokkal jobban teljesít, az már szerintem felnyomja a nálunk betöltött értékét. Keveseknek sikerül, mert... nem értik a pozíciós játékot, mert nem bírják fejben, ilyesmi. A csapatunkban betöltött szerepe miatt ér többet, mint 60-70 misi. És ha acél módon meg akarnánk tartani, szerintem a következő két nyár egyikén megérkezne a 90-100 misis ajánlat, attól függően, épp hol van üresedés. Mint ahogy a nemzetségben, poszton is megegyező riválisnál, Antonynál is megjött, pedig hát a kettejük közül sem kérdés, ki a jobb játékos.
Anthony más. Megmondom miben: a perspektíva.
20-22 éves brazil kölyök a holland/portugál ligából és mindenki rögtön a következő Ronaldot látja a lelki szemei előtt, vagy Depayt / Nistelrooyt kinek hogy tetszik. Bele akarják látni a következő 3-szoros aranylabdást minden PSV / Feyenoord / Ajax fiatal csillagba.
Nálunk ez nem létezik, mert senki nem hiszi, hogy egy adott játékos majd jobban játszik máshol, mint nálunk, akkor meg mi oka lenne a piaci ár fölé ajánlani?
Raphinha egy tipikus melós, szorgalmas fickó, aki fog csikorgatva hozza ezt a szintet, de az ebben a közegben mozgó csapatok olyat keresnek akinek ez lazán megy, mellette reklámozható vele az új szezon meze.

Nekünk sem ér többet, mint 70-80m. Egyes statok vagy szubjektív véleményed alapján persze, de még az edzőnek sem, ezért használja jellemzően 60-70 percekre és lecseréli, plusz nem rá van faragva a támadójáték, hanem ő van belekényszerítve ebbe a támadójáték rendszerbe.
Hozzáteszem, hogy értékelem a rugalmasságát, mert szerintem jóval mostohábban kezelik, mint az értéke, én azért jóval Ferran és Felix elé helyezném, de valahogy nekem úgy tűnik ők hárman hasonlóan vannak elbírálva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21244
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.11. 23:18:06

Troym írta:
2024.05.11. 23:03:10
bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.
Hasonlóan látom, annyit hozzátéve, hogy marketingben sem igazán erős, ez is azért lefele nyomja árát. A Chelsea-nek és MU-nak voltak nagy túlárazott vételei, de szerintem ők azért kezdenek tanulni belőle, hogy nem ez az út vezet a sikerhez, illetve pont arról jönnek hírek, hogy lassan a PL-ben is megfékeznék az esztelen költekezést.

A PSG-t lehetne talán lehúzni, ha igazán kellene nekik. Pont ellenünk játszotta a legjobb meccsét, így erős benyomást tehetett rájuk, mint anno Neymar.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 23:09:59

Troym írta:
2024.05.11. 23:03:10
bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.
Ez teljesen jogos. A piaci ára, amennyit játékosként ér, szerintem is olyan 60-70 körül van. Felső polcos, de nem klasszis játékos. Még akkor sem, ha klasszis számokat hoz. A marketingértéke nem túl acélos, ahogy írtad is. Viszont ha belegondolunk, hány (nála akár tehetségesebb) játékost hoztunk ide ennyi pénzekért, akiknél ő sokkal jobban teljesít, az már szerintem felnyomja a nálunk betöltött értékét. Keveseknek sikerül, mert... nem értik a pozíciós játékot, mert nem bírják fejben, ilyesmi. A csapatunkban betöltött szerepe miatt ér többet, mint 60-70 misi. És ha acél módon meg akarnánk tartani, szerintem a következő két nyár egyikén megérkezne a 90-100 misis ajánlat, attól függően, épp hol van üresedés. Mint ahogy a nemzetségben, poszton is megegyező riválisnál, Antonynál is megjött, pedig hát a kettejük közül sem kérdés, ki a jobb játékos. Igaz, Antony fiatalabb, de 27-28 évesen még lehet veszély nélkül 4 éves szerződést kötni. Én szinte biztos vagyok benne, hogy két nyár alatt megadnák a közel 100-at érte, ha kivárjuk. Na azért már jöhetne Nico meg egy vkp

Meg ha nem érünk be az 1:1-be akkor szerintem nincs is kérdés, nem szabad eladni, akkor nem is tudjuk érdemben pótolni egy Williams/Wirtz szinttel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 23:03:10

bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.

Én megpróbálnék 2 legyet ütni egy csapásra és 1-1 elcserélni Isakra. Azzal lenne top kategóriás 9-es, Lewa padra kerül és talán Raphinha is elégedett lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 22:21:56

80, de inkább 90. Még inkább 100. A PSG nagyon keres oda most valakit. És vigyék. Ne csak minket gomboljanak le. Nem szentimentalitásból nem kell "olcsón" még a piaci árán sem eladni, hanem mert másfél éve a legkonstansabb, egyik legjobb játékosunk, Gavin kívül a legharcosabb is. Gündogan stabilabb és jobb nála egyedül szerintem idén, meg TS. Lehet mondani, hogy BL-ben nem elég, de sorra ő a meccs embere nálunk az egyenes kieséses párharcokban, amiken játszhat. Tavaly is, idén is, MU, Napoli, PSG odavágó, a visszavágón is ő lett volna, vagy a csapatból alighanem ő is lett. Egy ilyen ember kivenni az egyenletből necces. Ha a csapat egyik legjobbját veszik el, aki még a vezérszerepet is elvállalja, akkor azért perkáljanak, mai piaci áron ez nem 50-60M, hanem jóval több.

Azért necces azt mondani rá, hogy nincs kvalitása a tkp poszthoz ilyen brutális számokkal, amikor lényegi statokban, pl. helyzetkialakításban, kulcspasszokban, gólpasszokban köröket fut egy aranylabda nr 1 esélyes körül a posztjáról, mikor hónapokat kell visszamenni olyan kezdőmeccsért, mikor nem hozott gólpontot. A tavaszi clutch időszakban. Ha még páran így mennének a csapatból, mint ő, BL-döntősök lennénk és versenyeznénk a Madriddal az első helyért, rajta semmi nem múlott, ő védekezett, sok gólt lőtt és sok gólpasszt hozott, hergelte a közönséget és a játékosokat vezérként. Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 22:11:21

Kanyar nélkül el kéne adni, de nemcsak őt, hanem bárkit.
Elég ebből a szentimentális szerencsétlenkedésből. Cubarsi és Yamal maradjon, amúgy rock and roll.
Ha kapunk érte 70+ milliót, akkor mehet is.
28 éves lesz és szerintem most van a saját maximumán, cserének szerintem luxus, alapembernek, ahogy Yamal beér a korba meg kiszorul és játszhat más posztokon, plusz ha marad 2 év és könyörgünk, hogy valaki 15-20 millióért elvigye, vagy bénázhatunk, hogy "jajj te jó ég" ingyen elmegy, vagy szerződést hosszabbítunk egy 30 éves játékossal 3-4 évre.
Mondjuk hamarabb küldeném el Ferrant, de ő kb aprópénzt ér most is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.11. 20:10:26

Hát Raphinha kp-n egy esetleges megoldás, nem oda való.
Ha már valahol kellene játszania, az valami tkp-szerű valami lenne, de ehhez nincs meg a kvalitása. Sok mindenhez nincs meg.

Még a bajnokságban el tudna focizni ezeken a posztokon, de a BL-ben megint kicsapnak minket, ha ilyen vékonyka embereket rakunk oda, akik lepattannak az első emberről. Hiába erőszakos a brazil, nagyon könnyen elnyomják.

Na mindegy, tudom szupersztár, hát persze.

Chino, én sok játékosról nem gondoltam, hogy eligazol az arabokhoz: Gabri Veiga, Saint-Maximin, Fabinho, Mané, Laporte, Carrasco, Neves, Milinkovic-SAvic, Lodi....hogy csak a jó korban lévő, topligából eligazolókat írjam. (többen a PL-ből)

SZóval nem zárnám ki, pláne ha bekínálják egy nagy fizetéssel.
Alapvetően én sem adnám el, mert hasznos játékosa a keretnek, de ki se zárnám.
Főleg arra reagáltam, hogy top klub a büdös életben nem fog érte 100m körüli összeget lerakni, mert annyira nem jó, kb ez a max amit tud.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.11. 17:05:10

csababarca írta:
2024.05.11. 12:39:10
Európai topcsapat ennyit nem fog érte fizetni, az szinte biztos.
Szerintem tőlük ilyen 60-70 a max, amit adnának érte, kivéve ha látványosan árulni kezdjük, akkor még ennyit se.

Kérdés ő mit akar majd, nem gondolom, hogy lehetetlen elképzelni, hogy odamenjen az arabokhoz, nagy fizuért.
Nekem valahogy Raphinha nem az a típus, aki még "fénykorában", 27 évesen elmenne az arabokhoz, még nagy fizetésért sem. Onnan már nem nagyon van visszaút. Sokkal inkább el tudom képzelni, hogy ha megy akkor egy MU-ba vagy hasonló csapatba.
Sajnálnám, ha elmenne, de ő egy olyan játékos aki relatíve kelendő és akiért komolyabb pénzt kaphatnánk, habár én max. 60 milliót néznék ki belőle.
Mondjuk, ha továbbra is középen/bal félterületben játszana arra szerintem Xavi Simons legalább annyira, ha nem jobb lenne a brazilnál. Az egyik legnagyobb fogás lehetne, ha egy kölcsön+opcióval el tudnánk hozni. Egyre több cikk jelent már meg erről én nagyon örülnék neki. Akár Nico helyett is.

Bár nagyon kevés esélyt látok arra, hogy Raphinha idén lépjen.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 15:10:32

Cseri írta:
2024.05.11. 14:52:04
Nem Ő lenne az első,aki eszembe jut,hogy pénzé tegyük, természetesen van az a pénz. Azon kevesek egyike a jelenlegi keretből,aki megdöglik a pályán,és nagyjából konstans hozza azt,amit tud.Szívesebben látnám mondjuk nyolcasba,de ez az én egyéni problémám.
Jobboldali nyolcasban is top szint lenne, igen. Ez is az egyik ok, amiatt nem adnám el, 3-4 poszton ingadozik a kifejezetten jó és a top szint közt. Ezt kevesekről lehet elmondani, Gündogan ilyen nálunk. A másik ok meg a nagymeccsessége, minél jobban élesedik a helyzet, annál nagyobbat megy, ilyenünk nincs még egy a keretben. Szerintem két gond lenne vele ott: Yamallal egymás lábát taposnák néha, de ha eléggé behúzódva játszhatna, akkor nem biztos. Raphinha viszont olyan bátor, kockáztatós stílust képvisel, ami miatt Xavinál szerintem nem lehet egy klasszikus értelemben vett középpályás. Nagyon sokat kreálna onnan, de jóval többször is vesztené el pár meredek passznál a labdát, mint egy Pedri, mondjuk mikor 5 ember közt próbál átszúrni egy labdát, és nem sikerül. Nekem tetszene ez, de Xavi rendszerébe szerintem nem fér bele. Amilyen fogékonyak vagyunk sajna egy jó kontrából gólt kapni, plusz rizikó lenne, ha emiatt több kontrát kapnánk. Más csapatnál ez nem lenne akkora gond, nálunk szerintem lehet, Xavi szemével nézve mindenképp. Persze cserébe meg védekezne mint atom Pedriékkel ellentétben. Nem tudom, de szerintem sajna nem fog kiderülni. Szerintem az abszolút csúcs poszt nála 4-2-3-1-ben a 10-es lenne, vagy bármi más formáció, ahol a csatár mögött lehetne középtájt, kb mint Bellingham idén. De ezt sajna a 4-2-3-1-et Xavi elhanyagolta, pedig ősszel még elég nagy hatékonysággal vetette be a meccsek végefelé, nem is értettem, miért hagyta el. Sok játékosunknak kedvezett, a topik címadójának, DJ-nak, Lewynek, stb.

Viszont ha mégis eladjuk valahogy, akkor úgy kell megoldani, hogy legyen jobbszélsőnk, mert ha Yamal úgy tolja végig a következő szezont, mint amit főleg tél óta kapott, lehet búcsút inthetünk neki is. Nico Williams pl. elég jó mindkét szélen, lehet jó megoldás lenne. Persze ha Ferrán marad, rotációnak ő is jó lenne, végülis ő is jobbszélső, csak ezt már el is felejtettük, mert érkezése óta nem játszott ott 1-2 meccsnél többet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 14:56:03

Deco óta ügynöke sincs a csávónak, kb. nem is tudnánk intézni az igazolását, mert nincs kivel, szerintem Őt nem fogjuk tudni innen kirakni. Én nem is rugdosnám nagyon, ha megnézzük a tavalyi MU és az idei PSG elleni meccseit, akkor mintha megcsillanna a fény az alagút végén, hogy rendes tétmeccsen is lehetne rá számítani. Plusz az új, kicsit középre vont poszt is jobban fekszik neki.

100 misi az 100 misi, de ha nem tudjuk értelmesen elkölteni, akkor nincs értelme eladni. Így is többet játszik Yamal, mint kellene, a brazilt be lehetne rakni a helyére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1809
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 14:52:04

Nem Ő lenne az első,aki eszembe jut,hogy pénzé tegyük, természetesen van az a pénz. Azon kevesek egyike a jelenlegi keretből,aki megdöglik a pályán,és nagyjából konstans hozza azt,amit tud.Szívesebben látnám mondjuk nyolcasba,de ez az én egyéni problémám.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.11. 13:04:27

bence0330 írta:
2024.05.11. 12:21:20
Kizárt dolog, annyiért talán megérné nekünk már eladni, de szerintem ő tuti topligás akar maradni ilyen szinttel és ekkora bizonyítási vággyal. Majd ha Angliából jön egy ekkora ajánlat. Neki sem jó itt, szerintem, ebben a közel 0 megbecsülésben edzői oldalról, az a tippem, hogy egy topcsapatnak igent mondana, ha nem is könnyű szívvel.
Nem sok játékost tudsz mondani, aki el akar menni Barcelonából, Umtitit is el kellett üldözni, Neymarról is voltak hírek, hogy megbánta, hogy elment. Szóval valamiért nem sokan akarnak távozni, pedig néha jó lenne. Raphinha pont nem, idén nagyon jól hozzátesz a csapathoz, és erre szükség lehet a jövőben is, nem 90 perces emberként használni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.11. 12:39:10

Európai topcsapat ennyit nem fog érte fizetni, az szinte biztos.
Szerintem tőlük ilyen 60-70 a max, amit adnának érte, kivéve ha látványosan árulni kezdjük, akkor még ennyit se.

Kérdés ő mit akar majd, nem gondolom, hogy lehetetlen elképzelni, hogy odamenjen az arabokhoz, nagy fizuért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 12:21:20

Kizárt dolog, annyiért talán megérné nekünk már eladni, de szerintem ő tuti topligás akar maradni ilyen szinttel és ekkora bizonyítási vággyal. Majd ha Angliából jön egy ekkora ajánlat. Neki sem jó itt, szerintem, ebben a közel 0 megbecsülésben edzői oldalról, az a tippem, hogy egy topcsapatnak igent mondana, ha nem is könnyű szívvel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5196
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.11. 12:19:45

Al Hilal are ready to pay €100M for Raphinha. @sport
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21244
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 06:38:08

Én korábban nem volt tőle elájulva, de már meccek óta nagyon jó, ezen a párharcon pedig klasszis teljesírményt nyújtott. =D> Nagy kár, hogy nem ért továbbjutást, de erről legkevésbé ő tehetett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 03:04:01

Igen, kicsit sajna egyedül volt elöl. A Napoli meccsen még egy nagyon jól működő gépezet egyik, ha nem a legjobb része volt, a PSG ellen sajna szét voltak kapcsolódva a csapatrészek, ő is. Most pont megérkezett mellé egy formában lévő Yamal, aki ma nagyon élesnek tűnt, erre nem sokáig lehettek együtt. A hetekben amúgy kicsit megszűnt a kiszolgálós szerepe, nincs is induló játékos nagyon, hisz ő maga indul, Lewy meg leginkább labdákat tartott. Nem is annyira tkp, mint inkább valamiféle second striker volt az igazi szerepköre az elmúlt időszakban. Ha mozgékonyabb center lenne mellette, osztogathatna is rendesen, persze akkor kevesebb helye is lenne a beindulásaira.

Érdekesség, hogy a gólpont aránya tökéletesen megegyezik Haalandéval a szezonban, 86 és 86 perc kell mindkettőnek hozzá. 19gólpont/1647perc és 37gólpont/3193perc.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 01:45:34

Elképesztően nagyokat játszik a belső tkp pozíciójában. Egyszemélyben tartotta életben a párharcot, amelyhez mezőnyben nem nagyon tudtunk hozzászagolni. A PSG brutálisan vert minket labdabirtoklásban, az odavágón is és a visszavágón is, már a kiállítás előtt is. Raphinha roppant gólerős ebben a pozícióban, ami meccsben tartott minket. A többi csapatrészt kellene felépíteni körülötte. Mélységi középpályánk Christensen kiesésével sajnos nem volt, Cubarsí-t én mindenképp itt játszattam volna. Csatárunk pedig szintén nem volt, pedig volt lehetőségünk még arra is, hogy 2-0-ra elhúzzunk, és összesítésben már három góllal vezessünk.

Raphinhának Xavi nagyon megtalálta a helyét, de olyan lyukas posztok vannak körülötte, hogy az hihetetlen. A mélységi középpályán annyira nullák voltunk, hogy visszasírtam Robertót, aki az odavágón legalább elkövetett egy szép taktika szabálytalanságot, amivel egy potenciális gólt akadályozott meg. Most még ezekre sem futotta, és ismét kiderült, hogy amíg középpályás védekezésünk nincs, addig a top csapatoktól mindig kapni fogjuk a nagy veréseket a BL-ben. Raphinha hatékonysága, gólérzékenysége ezen a poszton viszont a csapat nagy erőssége lehet a jövőben, viszont a középpályás védekezést és a csatárjátékunkat rendbe kell tenni. Vkp és csatár kerestetik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 00:49:08

Szegényem végigsprintelte a két meccset, lőtt 3 gólt, többször Lewy elé tálalt, amiből gól lehetett volna, és zsinórban negyedszer, illetve zsinórban a 3. BL meccsén lett a legjobb Barcelona játékos a statisztikai oldalakon. Alighanem ő lehet a legdühösebb ma, Cubarsí meg Gündogan mellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 22:50:49

Troym írta:
2024.04.11. 22:38:46
Kalapot emelek, mert nagyot játszott, viszont szerintem hibás a következtetése sokaknak a Yamal vs Raphinha témában.

Szerintem azért játszanak Yamal és ő ketten ebben a felállásban, mert a többi támadó hasznavehetetlen. Sérülés ide vagy oda, de Ferran január közepén nyomott egy mesterhármast + gólpasszt egy meccsen azóta 5 meccsen semmi és előtte se volt nagy formában egész decemberben.
Felix 2024ben meg 16 meccsen 3 gól, 1 gólpassz, de többnyire leggyengébb a csapatban, szerintem ezért is szorult a padra.
Yamal meg 17 meccsen 5 gól, 2 gólpassz.
Szóval nem hiszem, hogy Xavi fejében Raphinha azért kerül a másik oldalra, mert Yamal annyival jobb, hanem mert nincs bal oldalra senki.
Roque meg véleményem szerint feleslegesen érkezett, bár gondolom most Lewa eltiltása miatt majd viríthat a Cadiz ellen.
Egyetértek, szerintem jelenleg nincs Raphinha vs Yamal gyakorlati szinten, Raphinhának csak jó, ha beljebb játszhat, ez max elméleti kérdés, melyik a jobb. A gond az, hogy Yamal 2-3 hét alatt hozta össze a brutálisan nagy meccseket és a gólpontokat, azóta szinte semmi. Szerintem tökéletesen használva, kipihenve Raphinhával a legjobb támadónk lehetne, néha még jobb is rövid időkre, jelenleg, ebben a pillanatban, ezekben a hetekben viszont a leggyengébb, magához képest meg messze a leggyengébb. És a fő gond nem is ez, hanem előre lehetett látni, hogy el fog fogyni, akkor sem kéne sűrűn kezdetni, ha a világ legjobb játékosa lenne. Ferrán visszatérésével inkább Yamal vs Ferrán van, és a koruk miatt, és mivel Yamal úgyis gyenge formában van, nálam lazán Ferrán lenne a befutó, főleg a nagyobb meccseken.
Hétvégén remélem pihen a kicsi, amúgy Raphinhának sem ártana, de ha őt kiveszed, vége a dalnak. Gündogan úgyszintén. Roque szerintem nem kezd így sem, viszont kap majd perceket. Szerintem Felix-Torres-Raphinha sorral kezdünk, utóbbit gyorsan lehozva, ha lehet, de Guiu-t is hamarabb képzelem centerben kezdőként, mint a brazil tinit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 22:38:46

Kalapot emelek, mert nagyot játszott, viszont szerintem hibás a következtetése sokaknak a Yamal vs Raphinha témában.

Szerintem azért játszanak Yamal és ő ketten ebben a felállásban, mert a többi támadó hasznavehetetlen. Sérülés ide vagy oda, de Ferran január közepén nyomott egy mesterhármast + gólpasszt egy meccsen azóta 5 meccsen semmi és előtte se volt nagy formában egész decemberben.
Felix 2024ben meg 16 meccsen 3 gól, 1 gólpassz, de többnyire leggyengébb a csapatban, szerintem ezért is szorult a padra.
Yamal meg 17 meccsen 5 gól, 2 gólpassz.
Szóval nem hiszem, hogy Xavi fejében Raphinha azért kerül a másik oldalra, mert Yamal annyival jobb, hanem mert nincs bal oldalra senki.
Roque meg véleményem szerint feleslegesen érkezett, bár gondolom most Lewa eltiltása miatt majd viríthat a Cadiz ellen.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.04.11. 21:24:51

bence0330 írta:
2024.04.11. 14:09:50


Ezen bő másfél hónapban hozott 1 db gólpontot. ...
Csak nem a tegnapi (a Raphina által értékesített) gólhelyzetet teremtő beadására gondolsz?
Ezen kívül is voltak "gólpontjai" bőven! Nem kellene leszólnod Yamalt!

Raphina pedig második hullámos, támadó középpályásként sokkal hatékonyabb, mint szélsőként.
Válasz küldése