Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 12:31:53

Nem értem ezt a kis és közepes csapatok ellen témát, ez eleve szubjektív, bár biztos lehetne rá valami metricset húzni. Csak ami eszembe jut: Volt Reál ellen MOM, MU ellen MOM gól+gólpasszal, legutóbb az ATMA ellen is döntő faktor volt gólpasszal és remek játékkal, a Gironánál is lehetett volna (ott a kapott gólok miatt ez sajna végül lényegtelen lett, de azért ez nem igazán az ő hibája, vagy alig...). Ez most így fejből 4 úgy, hogy mindegyikre nem emlékszem, és azért nem játszunk millió meccset nagycsapattal bő 1 év alatt. Illetve ha még a gólokkal hozott pontokban is ő a legjobb a csapatban több mint egy éve úgy, hogy az kb a leggyengébb pontja, akkor nálam egyértelmű, hogy bőven a legjobb támadónk, nem a jobbik felébe tartozik. A legtöbb meccsünk kis-közepes csapatok ellen van, persze, hogy a többségében ezeken volt döntő faktor, de ott is lenni kell valakinek, ezzel nyertük meg a bajnoki címet. November után TS-Ara hátul, Raphinha elöl (és hátul). De nagyokon is volt már, nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor.
Ha olyat vársz tőle mint Messitől, akkor nyilván nem, nem döntött és nem is fog eldönteni egy Liverpool elleni meccset mesterhármassal, nincs meg benne, ami ehhez kell. Egy-egy clutch gól/gólpassz viszont ezeken a meccseken is stabilan benne van.

A plafonja tényleg ez (ennél kicsit jobb helyzetkihasználással azért nyilván), de ez nem baj, ez is elég magas szint, még ha nem is az igazi krémek krémje. És ezt viszont 5 meccsből lehozza 4-szer. Van sok játékos magasabb plafonnal, aki lehozza azt 5 meccsből 1-2-szer, és azt is ritkábban nagyobb meccseken, mint a brazil. Bármikor inkább ezt választom.

De itt az egészben tényleg nem az zavar, hogy te gyengébbnek látod, xy meg jobbnak, nyilván tök oké, más a mérce, mások az elvárások, stb. Inkább csak ez az egész semmibevétele, amikor eleve egy ennyire hajtós játékost még akkor is értékelni lehetne szerintem ha alig tenne hozzá bármit a csapathoz, nemhogy ha szerencsétlen a legjobb támadónk egy éve. És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.

Gavit ugyebár te nagyon szereted (én is, bár inkább nagyon értékelem), na Raphinhánál kétszer elgurult a gyógyszer lecseréléskor, meg egyszer amikor már az ötödik könyököst kapta a hasába. Gavinak ez a három kb a havi átlaga, rendre száll bele bosszúból a játékosokba. És amúgy ugyanazt hozza a két játékos, jó, de limitáltabb képességekkel belüket kimelózva, hasznos játékot hozva, olyan mad max tekintettel küzdve, hogy erre néha rámegy 1-1 pillanatuk tényleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.08. 12:12:21

Nekem az egyetlen bajom az, hogy nála szerintem ez a plafon kb, ami a teljesítményét illeti. Ezt éreztem rajta már az első hónapok elteltével, és azóta sem változott semmit az összkép.
Magyarul az van, hogy többnyire kis és közepes meccseken tud hozni gólpontokat, néha nagyonkat harcol-védekezik, és nagyjából ennyi.
Ez nekünk most nagyon jó, de ha kicsit fel tudunk javulni, vagy versenyben lenni nagyobb meccseken, akkor ő garantáltan lefele fog kilógni.

Nálam bármelyik támadó pozíción alap elvárás az, hogy tudjon megverni 1v1 védőket (vagy legalább legyen jó esélye), hogy legyen sebessége, és hogy legyen higgadt befejezése a megoldásainak (legyen az lövés, helyzet értékesítés, passz, beadás).
Raphi sajnos ezek közül többet egyáltalán nem teljesít(ett soha), gólpontok ide vagy oda. Ezen felül szerintem ő az egyik legnagyobb rizikónk a pályán, ami a mentális érettséget illeti.. szerintem sokszor nem tudja kezelni az érzelmeit, és ez okozott már komoly gondokat, és fog is még különösen kritikus helyzetekben.

Összességében nem férhet kétség hozzá, hogy jelenleg ő a támadósorunk jobbik feléhez tartozik, és szükségünk van rá.
De ez bármikor gyorsan megváltozhat, anélkül, hogy ő egy hajszálnyit is romlana... hiába a (papíron és relatíve) sok gólpont.
Emellett szerintem igazán fontos/nehéz pillanatokban, nehéz-nagy meccseken, és kemény védők-védelmek ellen töredékét tudja csak nyújtani az saját átlagának is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 12:03:04

Chino írta:
2024.01.08. 11:18:00
Talán egy kicsit túlzás hogy milyen klasszis teljesítményt nyújt stb., de az tény, hogy idén a legerősebb pont, ami a támadóink teljesítményét illeti. Talán Felix volt még hasonló, de nem konzisztensen és az utóbbi meccseken ő is beszürkült. Az ő teljesítménye akkor lenne igazából klasszis, ha azokkal a fránya 1vs1-ekkel tudna kezdeni valamit. A labdakezelése, játékintelligenciája, lövései, passzainak pontossága kivételesek, rengeteg kulcs-és gólpasszt oszt ki, de egy szélső repertoárjában a cseleknek is benne kellene lenni.
Nem is igen értem, hogy Xavi miért őt jegeli legtöbbet, őt cseréli le legelőször, FT pedig vagy végig marad vagy az utolsó távozó.
A tegnapi meccsen is kiverte az ember szemét,, hogy mit jelentett támadásban, folyamatosan tudta hozni a helyzeteket, miután lement az egész összeesett.
De ez a tegnapi csak egy példa, szinte az összes meccsen megfigyelhető. Yamal, ha éppen ő van bent helyette tud színt vinni, de még elég félénk, nem mer vállalni sokszor olyan cseleket 1 emberrel szemben, amit kb. csukott szemmel megcsinál inkább passzol.

Ősszességében a támadóinkat nézve vele van a legkisebb gond, sőt egyértelműen ő húzza fel a csapatrész teljesítményét, nem neki kellene feljavulnia egy ütős támadósorért
Nem azt mondom, hogy klasszis teljesítményt nyújt, hanem hogy előkészítés terén klasszis. :) Szerintem ez látványra, számokra, statra, mindenre egyértelmű. Neki ahhoz, hogy tényleg egy Salah szintű klasszis legyen, nem a cselek hiányoznak szerintem, 60% felett van, megcsinálja, amit kell, ahhoz, hogy kibillentsen 1, néha 2 embert és helyzetet teremtsen, még ha a tehetsége nincs is meg ebben ahhoz, hogy átszlalomozzon 3-4 közt. KDB sem tudna a világ minden pénzéért lecselezni 2 játékost, és az elmúlt évek stabilan legjobbja a posztján. És azt ne felejtsük el, hogy Raphinha igazából nem vonalszélső, hanem egy 10-es, szóval kicsit igazságtalan ezek alapján lehúzni, hisz a jobbszélső már enyhén kényszerposzt neki, főleg, ha kiszegezik a vonalra, ami nálunk történik. Elvan ott, de nem lehet a full potenciálját kiaknázni így.
A helyzetkihasználás az, ami hiányzik a kapu előtt, tavaly már egy gyenge közepes volt, idén meg se kép se hang ezen a téren, kb 5 osztályt romlik 1mp alatt ahogy csak a kapus van előtte, vagy egy üres kapu. Elfelejti a labdaátvételt, a rúgótechnikáját, mindent. Szerencsére olyan jól kerül helyzetbe, hogy néha rúg pár gólt még a sok bénázása mellett is, főleg ha nincs ideje gondolkodni. De egy Salah ennyi helyzetből már vagy 10 gólnál járna idén, amiből ő rúgott 4-et.

Én sem értem, miért van mindig ő lecserélve, de amíg stabil kezdő, annyira nem zavar, mert ő az egyetlen játékosunk Gavi kiválása óta, aki kihajtja a belét minden meccs minden pillanatában, tényleg néha elfárad a végére. De látványos mindig utána a visszaesés elöl-hátul, még egy Barbastro ellen is. Ez nyilván nem csak az ő dicsérete, hanem a többiek kritikája is, azért egy Koundénak ne legyen már szüksége plusz egy "frontvonalra" maga előtt, hogy lezárja azt az oldalt egy gyenge csapat ellen. Amúgy vele elöl nagyon jól megértik egymást.

De tényleg nekem az az egészben a döbbenet, hogy Xavi megint beszélt a hóttgyenge Lewyről, hogy milyen jól kiegészítik egymást Roquéval, meg mindenki másról, de se a mostani gól+gólpassz mom, sem az előző gól+gólpassz mom meccsen egy szót nem szólt róla, tavaly sem. Ő olyan mindenkinek, hogy dönti el sorra a meccseket bő egy éve, és úgy alapnak vesszük, legyintünk rá, aztán néha lázongunk mikor kihagy pár helyzetet. Nem csodálom, hogy milyen hihetetlen bizonyítási vágy forr benne, semmilyen szinten nincs elismerve az, amit tesz a csapatért, a kaparása, a gólpasszai, a clutch góljai, a védekezése, semmi. Szerintem ez amúgy meglátszik a helyzetkihasználásán is, én legalábbis még görcsösebb lennék így, persze lehet, hogy semmi köze hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.08. 11:18:00

bence0330 írta:
2024.01.07. 22:45:38
Troym írta:
2024.01.07. 22:04:39
Ezért írtam, hogy csűrve-csavarva.

Az gólpassz, amiből gól lesz.
Ez egyaránt a asszisztot adó és a gólszerző érdeme. Ha nem megy be, nem jó emberre játszott, túl erősen-gyengén-laposan-magasan-röviden-hosszún adta és a befejező ember így nem tudta belőni, vagy simán elbénázta. De az még nem gólpassz, hogy emberhez megy egy beadás.
A gólpassz része meg egyenesen klasszis szint. Mert abban ő az. Aki huzamosabb ideig a legjobb xAg-ben a Ligában, és az egyik legjobb Európában, az klasszis benne. Rendes, megvalósult gólpasszokban is, nem csak a várhatóban. A csapatunk motorja, meg lehet nézni, mi történik, mikor lejön, eltűnnek a kulcspasszok, felbomlik védekezésben is a jobboldal. Lehet nevetni, hogy negyedosztályú csapat, de más akkor sem lépett elő és állt a csapat élére a nagyok közül, csak ő.
De semmi érdemet nem fognak ebből elismerni megint, sem Xavi, sem senki, ezt nagyon igazságtalannak tartom, a mostani gól+gólpassz laza MOM teljesítménye is legyintős lesz, hogy ja, hát a Barbastro ellen bárki meg tudja csinálni. És mégsem teszi meg rajta kívül bárki. Mint ahogy azt sem, hogy több mint egy éve statisztikailag ő hozza nekünk a legtöbb pontot az egész csapatból, ő a legclutchabb játékosunk a szoros meccseken. A kutyát sem érdekli.
Talán egy kicsit túlzás hogy milyen klasszis teljesítményt nyújt stb., de az tény, hogy idén a legerősebb pont, ami a támadóink teljesítményét illeti. Talán Felix volt még hasonló, de nem konzisztensen és az utóbbi meccseken ő is beszürkült. Az ő teljesítménye akkor lenne igazából klasszis, ha azokkal a fránya 1vs1-ekkel tudna kezdeni valamit. A labdakezelése, játékintelligenciája, lövései, passzainak pontossága kivételesek, rengeteg kulcs-és gólpasszt oszt ki, de egy szélső repertoárjában a cseleknek is benne kellene lenni.
Nem is igen értem, hogy Xavi miért őt jegeli legtöbbet, őt cseréli le legelőször, FT pedig vagy végig marad vagy az utolsó távozó.
A tegnapi meccsen is kiverte az ember szemét,, hogy mit jelentett támadásban, folyamatosan tudta hozni a helyzeteket, miután lement az egész összeesett.
De ez a tegnapi csak egy példa, szinte az összes meccsen megfigyelhető. Yamal, ha éppen ő van bent helyette tud színt vinni, de még elég félénk, nem mer vállalni sokszor olyan cseleket 1 emberrel szemben, amit kb. csukott szemmel megcsinál inkább passzol.

Ősszességében a támadóinkat nézve vele van a legkisebb gond, sőt egyértelműen ő húzza fel a csapatrész teljesítményét, nem neki kellene feljavulnia egy ütős támadósorért
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 22:45:38

Troym írta:
2024.01.07. 22:04:39
Ezért írtam, hogy csűrve-csavarva.

Az gólpassz, amiből gól lesz.
Ez egyaránt a asszisztot adó és a gólszerző érdeme. Ha nem megy be, nem jó emberre játszott, túl erősen-gyengén-laposan-magasan-röviden-hosszún adta és a befejező ember így nem tudta belőni, vagy simán elbénázta. De az még nem gólpassz, hogy emberhez megy egy beadás.
Bocs, de te csűröd csavarod. Mikor azt írom, hogy ugyanannyi helyzetet kreálnak/90 perc, arra az nem is érv, hogy Messi x darabot hozott, Raphinha meg y-t, mikor Messi majdnem másfélszer annyit játszott, és egy Mbappé volt előtte, ezt is max gólpassz/percben lehet mérni. Így már eleve kicsire csökkent különbség köztük a gyakorlatban megvalósuló gólpasszokban is, amit kiegészít Mbappé előtte, így jön ki az, hogy ugyanaolyan minőségi helyzetkialakításból Leónak egy kicsit jobb a valós gólpassza. És ezért igazságosabb ez a "kifacsart" stat, mert nem nézi, hogy utána mit csinál belőle a támadó, mert az már nem az előkészítőn múlik. Lehetne ugyanannyiből az egyiknek 20, a másiknak 0 asszisztja is szélsőséges esetben, ha az egyik előtt full impotens támadók vannak, a másik előtt meg egy Haaland-Mbappé-Salah trió.

Idén bő 1000 perc alatt van 12 gólpontja, 4+8. Remek teljesítmény, nem csak nagyon jó. Mindezt úgy, hogy a gólpasszait alullövik a társak még így is, és tényleg sosem játszik végig egy meccset sem kb, MOM esetekben is megy le 60-70 perc után. Ha ő annyira lecserélhetetlen lenne, mint Lewy...

A gólpassz része meg egyenesen klasszis szint. Mert abban ő az. Aki huzamosabb ideig a legjobb xAg-ben a Ligában, és az egyik legjobb Európában, az klasszis benne. Rendes, megvalósult gólpasszokban is, nem csak a várhatóban. A csapatunk motorja, meg lehet nézni, mi történik, mikor lejön, eltűnnek a kulcspasszok, felbomlik védekezésben is a jobboldal. Lehet nevetni, hogy negyedosztályú csapat, de más akkor sem lépett elő és állt a csapat élére a nagyok közül, csak ő.
De semmi érdemet nem fognak ebből elismerni megint, sem Xavi, sem senki, ezt nagyon igazságtalannak tartom, a mostani gól+gólpassz laza MOM teljesítménye is legyintős lesz, hogy ja, hát a Barbastro ellen bárki meg tudja csinálni. És mégsem teszi meg rajta kívül bárki. Mint ahogy azt sem, hogy több mint egy éve statisztikailag ő hozza nekünk a legtöbb pontot az egész csapatból, ő a legclutchabb játékosunk a szoros meccseken. A kutyát sem érdekli.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 12:24:38

brazilfan írta:
2023.12.21. 08:24:19
Már többször is volt róla szó, hogy elég jól védekezik. Ennek ellentmondani látszik, hogy például a Valencia egyenlítő gólja előtt nem tudta blokkolni a lövést, de szerintem az nem az ő sara volt (Kounde elment a befutó 9-essel, fölöslegesen, mert a srác kétméteres lesen volt).
Cancelóval ideális jobb oldal lehetne, ha nem görcsölne ennyit, tegnap is tök feszültnek tűnt. Ha így van, és tényleg feszült, annak az is lehet az egyik oka, hogy folyamatosan felröppennek az eladásáról szóló hírek/kacsák, pedig szerintem egyáltalán nem akar innen elmenni.

Azt már tavaly is tudtuk, hogy Raphinha nagyon jól ad be (jobban mondva képes tűpontos beadásokra, ha nem rontja el), most ez szögletből is megtörtént, amiben pedig hagyományosan gyengék szoktunk lenni, még Messi idejében is.
Idén már nagyon jól rúgja a szögleteket, nem az első gól, amit lövünk belőle.
A védekezése jelentősen visszaesett tavaly óta, mennyiségben főleg (szerintem abszolút taktikai alapon, többször figyeltem meg, hogy a tavalyival ellentétben tartja elöl a posztját ilyenkor szigorúan, szerintem a kontrákat akarja Xavi ezzel támogatni, működik is... de valamennyire hatékonyságban is. Ami a poén, hogy összevetettem Yamallal. Minden támadóstatban 4-5-szöröse kb az övé percekre levetítve (progresszív passzok, várható asszisztok, asszisztok, szinte bármi, még cselekben is egy hajszállal jobb. A védekező statok többségében viszont Yamal ha nem is sokkal, de vezet. :D A kicsi utolsó meccsein ez már fel is tűnt, mennyire jól tolja.

Raphinha inkább letámadásban elementáris még mindig, lett ebből is nagy helyzet tegnap. Nyilván a jó védekezése a számokban sem úgy néz ki, mint Araujo, hanem egy szélsőhöz képest, elsősorban a letámadás során, de viszonylag sokszor hátul is.

Belőle a görcsölést szerintem teljesen sosem lehet kiölni, látszik, hogy későn kezdte, és folyamatosan mindig mindenhol bizonyítania kell/akar. De nyilván a sérülése óta ez extrém, lehet, hogy ez is zavarja, mert nyilván így méginkább bizonyítani akar. Továbbra is soha sehol nincs kb említés szintjén sem a klubnál, Xavinál, hiába húzóember 1-2 hónap kivételével több, mint egy éve. Konkrétan szerintem az elmúlt pár meccsünkön ő 50-60%-ban egyedül ő az oka, hogy ennyi helyzetünk van, úgy termeli őket, mint a gép. És ez a számokban is megjelenik, La Liga legjobbja, Európa 4. legjobbja, Messivel egy szintű kialakított gólhelyzetek, stb. Ha ugyanezt Dembélé csinálná, minden nyilatkozatban ott lenne.
Ő egy ilyen figura sajna, elismerni sosem fogják. Csak kár, mert szerintem ez a görcsössége nagy része, és jót tennénk vele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 08:24:19

Már többször is volt róla szó, hogy elég jól védekezik. Ennek ellentmondani látszik, hogy például a Valencia egyenlítő gólja előtt nem tudta blokkolni a lövést, de szerintem az nem az ő sara volt (Kounde elment a befutó 9-essel, fölöslegesen, mert a srác kétméteres lesen volt).
Cancelóval ideális jobb oldal lehetne, ha nem görcsölne ennyit, tegnap is tök feszültnek tűnt. Ha így van, és tényleg feszült, annak az is lehet az egyik oka, hogy folyamatosan felröppennek az eladásáról szóló hírek/kacsák, pedig szerintem egyáltalán nem akar innen elmenni.

Azt már tavaly is tudtuk, hogy Raphinha nagyon jól ad be (jobban mondva képes tűpontos beadásokra, ha nem rontja el), most ez szögletből is megtörtént, amiben pedig hagyományosan gyengék szoktunk lenni, még Messi idejében is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 00:23:52

Utolsó 5 bajnokiján, amelyen kezdő volt, Raphinha 2 gólt és 5 asszisztot jegyzett, gólpassza mindegyiken volt.

Várható asszisztok számában idén az egész La Ligában a legalább 10 meccset játszó játékosok közül kimagaslóan első, 0,59/90 perc, az őt követő legjobb ilyen játékos 0,44-el rendelkezik.

A top5 bajnokságban összesen 3-an vannak előtte.
Tavaly a top5 bajnokságban összesen 7-en voltak előtte. Pontosan ugyanannyi várható gólpasszt hozott össze, mint egy bizonyos Lionel Messi, 0,43/90 perc.

Brutális számok, a liga legjobb, és európa egyik legjobb előkészítője, aki meccsről meccsre magas minőségű helyzeteket teremt.

Ettől még amit a 16-oson belül művel idén az siralmas, de még így is húzóemberré kezd válni megint. Mindent nem csinálhat ő, mint Messi, ő ebben jó. Még így is van 7 asszisztja a szezon első felében úgy, hogy a meccsek felén sem kezdett, és volt sérült/eltiltott is, és kvázi nincs előtte center. Hogy lubickolna, ha lenne előtte egy gólvágó...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 00:29:36

Még szép, hogy felülmúlta, vagy 3 gólpasszt adott szerencsétlen Lewynek. A végén is ott lehetett volna, de Lewy megint... valahol volt, csak ott nem, ahol kellett volna. Szerencsére egyik ilyen esetben Felixre rakta a labdát, így jött a menetrendszerű assziszt. Van 8 gólpontja 740 perc alatt, kb pontosan meccsenként 1, ami nem gyenge. Igaz, ezek szinte mind asszisztok, de ő ebben jó. Lewynek még úgy is gyengébb ez arányaiban, hogy a sérülése előtt ontotta őket 5-6 meccsig.

Ettől még ja, kb amit Davi írt. Bár most már legalább átvette ott a labdát normálisan, eddig az sem ment neki. :D Úgyhogy áttérhet a sátorozás a labdaátvételről a higgadt befejezésre, mert ott aztán nyilván nem a lövőtechnikával vannak a gondok, nem csak azért, mert van neki, hanem ilyen helyzetben akkor is be lehetne lőni, ha nem lenne neki.

Azért ez csak kb bő 1 hónapos minta, tavaly eltette őket sokkal jobban, lehet bízni, hogy ha nem is CR7 lesz, de lassan helyrerázódik. Az a baj, hogy amikor tavaly Lewy eltűnt, vállára vette a csapatot. Idén is hasznos, és próbálja megint vinni a boltot, csak idén nem megy neki. És ha ketten nem tudnak befejezni a háromból egy időben, az nagy gáz, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja. Tavaly tökéletesen elosztották, fél év Lewy, fél év ő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 23:10:44

A meccs végén látszott rajta, hogy bántja a mai, bánthatja is. A durva az, hogy még ezzel is felülmúlta pl. Lewandowskit.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:07:44

Respect neki, látszik rajta, hogy elképesztő munkát tesz abba, hogy hasznos legyen, egyre jobban támadja a területeket is, kifejezetten tetszik a játéka amióta nem a Dembelé féle 1-1-eket erőlteti.

Amúgy meg jah, davi-nál a pont, 1 hétig semmi mást nem csinál, csak ziccereket vezet Penara. Vagy hogy legyen egy kis önbizalma, először a Juvenil kapusára :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 22:58:33

Xavi helyében ennek a szerencsétlennek sátrat vernék az edzőpálya 16-osán belül, és 1 hétig nem jöhet ki onnan, talán akkor nem lesz tele a gatya, ha meccsen átlépi a 16-ost.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 10:58:37

bence0330 írta:
2023.12.15. 09:24:21
120 millióba fáj a két srác. (Raphinha és Ferran)
Utóbbi "cserének jó", van 3 bajnoki gólja és 1 gólpassza 15 bajnoki meccsen, előbbi kapcsán meg annak örülünk, hogy tavalyi szezonban 10-15 meccsen jól játszott és jobban cselez, mint a kisérettségire készülő Yamal? Idén összesen 15 meccsen 2 gól, 4 gólpassz. Ne érts félre egyik sem vállalhatatlan, de egyik sem elég jó.
Nyáron könnyes búcsúval vissza kéne szerezni inkább a pénzünket.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 09:24:21

Troym írta:
2023.12.15. 07:45:39
Olvasd el, hogy Ferran gól / perc meg nemtudoménmilyen mutatói milyen kiemelkedőek, Raphinha középhátvédeket megszégyenítő védekezés mellett dönti el a meccseket, és hogy fél évig minden mentegetőző komment lényege "ha Pedri játszana, akkor most a játékunk annyival, de annyival jobb lenne, hogy arra szavak sincsenek".
Végül áthoztam, már nagyon off ott minden. Nem is feltétlen ideillik, de a zöme igen.

Ne csináld... Azt írtam hogy Ferrán jelen állapotában CSERECSATÁRNAK remek. Szerintem amit Ferrán csinál idén a padról beszállva, azt bárki elfogadná, pláne, hogy 3 poszton is tudja kisebb-nagyobb különbséggel. Idén korrekt szinten lövi be a helyzeteit, bírja a padot, egyelőre nem reklamál, melózik is mellette, rendben van. Ennyit írtam róla. Az is tény, kb Lewy számait hozza arányosan, ez nem volt akkora dicséret azért.

Raphinha meg TÉNY, hogy Európa egyik, ha nem a legjobban védekező szélsője, amit soha senki nem becsül benne, pedig ugyanúgy gólokat jelent, mint ha lőné őket. TÉNY, hogy 10+10-et hozott, ami azért semmiképp sem rossz. TÉNY, hogy a bajnokság lezárása körülig (pontos dátumot nem tudnék mondani), ő szerezte a legtöbb pontot érő gólt és gólpasszt.

https://www.fcbarcelona.com/en/news/310 ... ga-in-2023

Tény. 23-at írnak, de amúgy november elejéig is érvényes, ott volt a brazilos fejes az Osasuna ellen, brutál gólpassza a Valencia ellen, és jött a VB. Tehát november elejétől legalább március közepéig (alighanem tovább, csak a cikk itt íródott, és nincs kedvem keresgélni) ő volt a legjobb, leg"clutchabb" támadónk, úgy, hogy ő az egyik legdolgosabb szélső, akit kb valaha láttam

Volt amúgy asszem egy 5 meccses sorozat ahol 4-szer volt MOM. De ez csak emlékből van. Az tuti, hogy a 2. legtöbb MOM díja van a csapatból az egész szezonban, csak a La Ligát nézve is. Lewynek van 7, neki, 6. Lewy szinte összes ilyenje őszről jött. Az övé mid novembertől márciusig, a sok 1-0 alatt. Komoly szám. Utána jön DJ 4-el. Ezen időszak alatt simán egy szinten kell említeni fontosságban a 2/3 védekezésért felelős klasszisunkkal.
https://www.sportskeeda.com/football/to ... ga-2022-23

Aztán amikor lezártuk a Madrid meccsel a bajnokságot, akkor leeresztett. Az ő világa a vezérszerep, szereti a vállán cipelni a csapatát, a Leedsnél is ez volt az ő lényege, de megtette egy La Liga bajnokcsapattal is. Úgy, hogy nem a számára tökéletes poszton játszott, de ezen időszak alatt legalább végig a jobb oldalon.

Ez nem valami ódazengés, megtörtént és kész, igazolni lehet számszerűen, még cikk is született róla. És senki le se tojja, mindig ment viszont, hogy milyen gyenge 1v1-ben. (mellesleg jobbak a mutatói benne, mint Yamalé és Dembéléé, akik meg a cselkirályok, bár az tény, hogy nem nagyon tudna 4 ember közt átkígyózni, ő másra, máshogy használja a cseleket, a lefordulásai félpályánál jók, illetve 1 védőt mindig ki tud billenteni, hogy megtalálhasson egy passzsávot. Ezzel nem azt mondom, hogy világi cselgép, hanem arra érvelnék vele, hogy "soha nem tudna lecselezni senkit", ami nyilván egy ordas kamu, láttam már olyan meccsekre leírva pár hete, ahol cselsorozat után adott gólpasszt. Ha valaki azt írja, hogy nem az a legnagyobb erénye, vannak nála jobbak benne, mittudomén, akkor nyilván, pont erről írtam korábban, egyet fogok vele érteni, ha korrekt egy kritika.

Hidd el, ha a tényeket írom, akkor nem ódákat zengek. Tudom, ha van kb 3 ember, aki tényszerűen dicséri, az már borzasztó túlzás. A visszatérése után mikor 3 meccsen hóttbéna volt, leírta ezt a szót párszor vele. Az elmúlt hetekben jól játszik, de a kapu alatt botrány, ezt is leírtam, nincs rózsaszín szemüvegem, csak szerencsétlenen látom, hogy majd megszakad az elismerésért, amit pont a sérülése előtt kezdett végre megkapni világszerte, most meg annyira megint nem megy neki, mint akkor. Össze lehet számolni, Xavi hányszor említette az interjúiban tavaly, mikor a legjobb támadónk volt. Vagy akár idén. Konvergál a nullához. Vagy hogy itt mennyi dicsértet kapott, kb én védtem sokszor, meg vega.
Az nem nekem ment, de azért Pedri szerintem is dob a kp-s játékunkon, simábbá, folyósabbá teszi. DJ a mélység miatt hiányzott főleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 07:14:50

bence0330 írta:
2023.11.25. 22:00:28
Chino írta:
2023.11.25. 21:53:37
Amúgy nagyon csodálkoztam, hogy annál a jelenetnél nem kezdett el reklamálni.
Akkorát rúgtak a lábába, hogy nem sok egyértelműbb tizenegyest láttam mostanában. Persze még a VAR-t sem használták.
Jaja, én sem értem, ott dumálni kellett volna sajna. Persze még az is lehet, hogy úgy érezte, a védő eltalálta a lasztit, ilyen kifordult szituban előfordul.
Amúgy azért kb 20 perc alatt ekkora duplapechet, kapufa+meg nem adott elég tiszta tizi kombó... :( De legalább ez már nem a sérülése utáni formája volt, 1 centi sem hiányzott kb a 3. átlövésgóljához idén. Ez bizalomkeltő. Majd a Porto ellen visszajön a pech.
Kezdenie kell mostantól, Ferran, Yamal csere. Xavi most már az állásával játszik, elèg volt a bohóckodásból
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 22:00:28

Chino írta:
2023.11.25. 21:53:37
Amúgy nagyon csodálkoztam, hogy annál a jelenetnél nem kezdett el reklamálni.
Akkorát rúgtak a lábába, hogy nem sok egyértelműbb tizenegyest láttam mostanában. Persze még a VAR-t sem használták.
Jaja, én sem értem, ott dumálni kellett volna sajna. Persze még az is lehet, hogy úgy érezte, a védő eltalálta a lasztit, ilyen kifordult szituban előfordul.
Amúgy azért kb 20 perc alatt ekkora duplapechet, kapufa+meg nem adott elég tiszta tizi kombó... :( De legalább ez már nem a sérülése utáni formája volt, 1 centi sem hiányzott kb a 3. átlövésgóljához idén. Ez bizalomkeltő. Majd a Porto ellen visszajön a pech.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.25. 21:53:37

Amúgy nagyon csodálkoztam, hogy annál a jelenetnél nem kezdett el reklamálni.
Akkorát rúgtak a lábába, hogy nem sok egyértelműbb tizenegyest láttam mostanában. Persze még a VAR-t sem használták.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 13:28:18

Griezmann is pont arra példa, hogy a statisztika sokszor nem mutat igazat. Nyilván jó játékos, aki nem keveset tett le az asztalra, számokban pedig itt is elfogadható volt. De ha néztük is a meccseket, akkor ordított, hogy mennyire nem illik ebbe a csapatba. Vele sosem lett volna igazán gördülékeny a játékunk. Nem mintha most az lenne, és jelenleg nyilván ő is tudna pluszt adni, de nem szeretném, ha ilyen irányba mennénk el.

Xavi alatt viszont volt olyan időszak, amikor nagyon ment a játék, és ebben bizony benne volt Dembelé is. A franciánál pedig pont, hogy sokszor nem mutatatták meg a számok, mennyit is tesz hozzá, de ha nézted a meccset, láttad, hogy jobbak vagyunk vele, mint nélküle.

A brazilnál ilyen nincs, csak simán elvan abban a posványban, ami manapság a támadófocinkat jellemzi. Szeptember közepe óta nem tudtunk 1 gólnál nagyobb különbséggel meccset nyerni, és az az egy is nem egyszer brusztolva, küzdködve, makkal vagy játékvezetői segítséggel jött össze. Ebben a szezonban azt képviseli a csapat, amit én legjobban gyűlölök ebben a sportban. Lehet, hogy vannak akik ennek tudnak tapsolni, de legtöbben szerintem nem ezért szurkolunk ennek a csapatnak, és becsapva érezzük magunkat.
De cáfoljanak ránk, és ma végre gálázunk egyet Raphinha vezérletével. [-o<
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.25. 11:40:29

LG írta:
2023.11.25. 11:14:43

Az utolsó PSG-s meccsein elég jól tolta, szerintem már mondhatjuk, hogy belejött. Nyilván van még feljebb.
Igen valóban jól tolta, ezt onnan is lehet tudni, hogy azóta nincs mocskolva a topicjában :D
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.25. 11:25:45

bence0330 írta:
2023.11.24. 22:33:33
Amúgy pont Griez ugrik be, akit nagyon mostohán kezeltünk. (Amúgy én is.)
Én is. Nem csoda a leigazolása előtti show miatt, mint valami primadonna, hogy akkor jön, nem jön, de mégis jön, de mégse. Aztán egy évre rá mégis.
Ilyet Raphinháról nem tudnék elképzelni, és nemcsak azért, mert messze nem akkora sztár, mint Griezmann, hanem egészen más alkat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 11:14:43

vagy ha a PSG-nek végleg elege lenne Dembéléből, de fél év után azt sem hiszem, biztos belejön még ott a francia.
Az utolsó PSG-s meccsein elég jól tolta, szerintem már mondhatjuk, hogy belejött. Nyilván van még feljebb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.24. 22:33:33

Amúgy pont Griez ugrik be, akit nagyon mostohán kezeltünk. (Amúgy én is.) Ő itt is tudott volna klasszis lenni, és még poszton kívül is elég komoly számokat hozott, csak nem volt elég, mert Barca vagyunk. Persze ő 120 misiért érkezett és 40 millió körül keresett, úgyhogy eleve máshonnan indult a megítélése, ennyit nyilván nem ért, főleg fizetésben, bár azért ez nem feltétlenül az ő sara volt. Lehet 60 millióért 18 misis bruttóval a többség elégedett lett volna vele, sosem tudjuk meg.

Persze, szerintem szó nem lesz itt ilyen transzferről, pláne télen. No meg ha a mindkét klub is akarná, tényleg Raphinha az utolsó játékos kb aki odamenne. Nem ezért forr benne az az óriási, sajna inkább visszafelé elsülő bizonyítási vágya.

70-ért simán megveszi amúgy valamelyik angol klub, ha nem akarjuk nyár körül ÉS tényleg nagyon komoly helyettes érkezne. Oda azért biztos ő is szívesen menne. Télen ritkán repkednek ilyen összegek, max valami Newcastle féle csapatból nézném ki, vagy ha a PSG-nek végleg elege lenne Dembéléből, de fél év után azt sem hiszem, biztos belejön még ott a francia.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.24. 20:57:32

bence0330 írta:
2023.11.24. 18:06:36
Tartom, hogy jelenleg nem nagyon van nála alulértékeltebb játékos, ezért tűnik úgy, mintha dicsérném állandóan, pedig inkább csak védem szerencsétlent. :D
Ez világos, de ennél többet nem tudsz tenni, mert azok a fórumozók, akik még tavaly ilyenkor eldöntötték, hogy nem jó, nem ide való, nem üti meg a szintet, azokat úgysem tudod meggyőzni, akármilyen számokkal próbálod alátámasztani, hogy fontos láncszeme a csapatnak.

Most különben sincs értelme győzködni a többieket, ugyanis az eredeti hír úgy szólt, hogy az Al Hilal “fontolgatja Raphinha leigazolását”, nem pedig úgy, hogy el akarjuk őt zavarni, mégpedig azonnal.
Gondolom, az Al Hilal kb. száz játékos leigazolását fontolgatja, hát fontolgassák, ha nincs jobb dolguk.
Raphinha meg, remélem, marad. Ha meg mégis elmegy, nem ő az egyetlen, akit nem az értékeinek megfelelően kezeltek a Barcában.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.24. 18:06:36

Hát szerintem is látható a különbség, csak mást értünk alatta. :)

Gólerősebb, okosabb játékos, jobb vele az összjáték (most felejtsük el az utolsó 3-4 meccsét, általánosságban), és látványos a különbség kapott gólokban is, mikor ő van a pályán, vagy bárki más azon az oldalon, ezt is mindenki elfelejti. Az 1-0-áknál nem csak ő döntötte el a meccseket elöl folyamatosan, hanem bármelyik támadóhoz képest úgy zárja le a jobboldalt, hogy nem hiszem, hogy lenne még egy ennyire jól védekező szélső úgy egyáltalán a topligákban, nekem nem ugrik be. Szubjektív tipp, de egy egész szezonban legalább 10 gólos különbséget gondolnék vele a kapott oldalon Dembéléval, vagy Yamallal szemben, ami pont ugyanannyi, mintha ennyivel többet rúgna. Legutóbbi meccseken (pl. Alaves ellen) hirtelen mindenki úgy vezette üresen a labdákat a jobboldalunkon, ahogy vele a pályán nagyon ritkán. Araujot is ki kellett néha tenni, hogy kompenzálja azt az oldalt, de hát akkor meg ő középről hiányzott. És ezért soha egy jó szót nem kap, nem nagyon érdemeljük meg mi sem őt ilyen tekintetben. Mindenhol máshol egy ilyen lélekkel melózó, még nem stabil kezdőként is 10+10-es játékost sokkal jobban értékelnének, akkor is, ha nem duzzad a tehetségtől, és ez néha látszik is.
És ami nagyon fontos, ő betömörülő ellenfelek ellen jó, ami viszonylag ritka képesség, és az ellenfeleink 80-90%-a ilyen. Plusz a maga szintjéhez képest eléggé clutch is, Dembéléhez mérve ég és föld ezen a téren, aki nagymeccseken 5 év alatt 0 volt, és kisebb, de 0-0-ás meccset sem sűrűn dönt el.

Dembélé ezzel szemben jobban cselez, és hasonlóan jól készít elő. Bár még ezt sem mondanám, mert Raphinha magasabb százalékkal cselez, mint a francia, csak ő nem úgy használja, hogy 3 sikeres után belevezeti a 4. emberbe és anullálja az addigi hármat, hanem helyzetbe hozza magát ahhoz, hogy azt csinálja, amiben jó, megjátssza az utolsó passzokat, erre használja, ez a limitje, meg leforduláskor tud cselezni is. 3-4 emberen csak nagyon ritkán tudja áthámozni magát, ez tény, szemben a franciával.

Dembélé sokkal-sokkal jobb, mikor kontráznunk kell, a Soci ellen pl jó lett volna. De ez nálunk annyira ritka, hogy ennyit nem ér a dolog. Meg Dembélé plafonja magasabb, tehát a 10-ből 1 meccse, amikor nagyon él, jobb lesz, mint Raphinha legjobbja, pláne sokkal látványosabb, és ehhez nem igazságos mérni a dolgot, mert a brazil kb 10 meccsből 7-8on hoz magasabb szintet, mint a francia.
De mivel nincs itt, említhetjük Yamalt, viszont ő meg sajna hónapok óta említésre sem méltó.

A statisztikák meg továbbra is a legobjektívebb értékmérői annak, ami a meccsen történik, ez az, amivel nem lehet vitázni, csak a natúr tény, mert mindenki máshogy lát egy meccset, mást is tart fontosnak. Ha pont ugyanannyi várható asszisztszámot hoz össze, mint Griezmann 1,5 éven keresztül, azért az jelent valamit, nem csak úgy beirkálták, és megmutatja, hogy azért nem gyenge, amit lehoz. Nem klasszis, de elismerésre méltó.

A VB-n is szerettem, mikor mondták róla, hogy milyen gyenge volt. Ő alakította ki minden csapat közül a legtöbb helyzetet, amíg nem estek ki. Ez brutális teljesítmény, de hogy nem gyenge, az tuti. Tartom, hogy jelenleg nem nagyon van nála alulértékeltebb játékos, ezért tűnik úgy, mintha dicsérném állandóan, pedig inkább csak védem szerencsétlent. :D Én értem az okát, látom, miért van így, nem egy silky smooth játékos, akinek konkrétan élmény nézni a labdaérintését, mint egy Dinho-Messi-Neymar, vagy akár Salah vonal, de a végeredmény amit lehoz, az megsüvegelendő. De ha a házon belül hasonlítjuk Felixhez, ott is nagyon kijön ez. Ahogy Felix érinti a labdát, az egész más szint a braziléhoz képest, jobb a szemnek. És mégis sokkal kevésbé hasznos és eredményes, amit csinál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.24. 17:47:05

Fati: én úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy összeszedje magát, kellett a váltás. Ahogy írják mások is, most egy olyan csapatban van, ahol jól működik a támadójáték. Itt valószínűleg ő is szenvedne a többiekkel.

És szerintem éppen emiatt nagyon komoly érvágás Dembelé elvesztése minden hibája és hülyesége mellett is. Bence hozhatja a statisztikákat, hogy Raphinha igazából jobb, mint a francia, ha a meccseket is nézzük, akkor látható a különbség. A brazil a csapatjátékon alig képes dobni valamit. Ha pluszosan el tudnánk adni, simán belemennék.

Ha meg összegekről beszélünk, akkor ne feledkezzünk meg, hogy milyen helyzetben van a klub. Én nem ismerem annyira Nico Williams-et, de ha valóban legalább közel annyit tud, mint a brazil, akkor nem is kérdés, hogy jó ülzet hozni őt ingyen, Raphinhából pedig pénzt csinálni.
Válasz küldése