Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1615
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.03.07. 11:53:54

Andris írta:
2023.03.07. 11:06:48
bence0330 írta:
2023.03.07. 10:47:11
Oké, de akkor te sem azzal, hogy egész más szint, mert az nyilván minimum túlzás. :)
Ebben sose fogunk egyetérteni, mármint a számokat illetően.....
Ha azt le lehet írni számokkal hogy a világító gömbök az égbolton hogyan és merre haladnak 4D-ben, akkor talán elegek lesznek a számok a foci leírására is. Ha belemész a mély adatokba: helyzetkialakítás, sorok közti progresszív passz stb... igen is le lehet írni a hasznosságát a játékosnak.

Amit te pl két 100% os ziccernek hívsz azok közel sem azok, van kapus, vannak védők, van h lecsúszik a labda. Ennyit erővel a 11-esek is 100%os ziccerek lennének. Ferrannak bekerült ott a statba a helyzetkialakításért a pont.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 11:40:53

Bence:
https://www.whoscored.com/Teams/65/Show/Spain-Barcelona
Úgy látom, ahogy te. Leszögezem, èn Aubat ès Depayt tartottam volna meg, ès Raphinhat nem is hoztam volna, hanem egy kp-t ès egy jhv-et az árából.
Nem èrtem mièrt vitatkoznak sokan a statok ellen. A whoscored-on elvileg számítógèp èrtèkeli ki minden egyes mozdulatát a játèkosoknak, kulcspassz, csel, szerelès, passzhatèkonyság, stb. szerintem mèg mindig reálisabb ezt kiolvasni ès vèlemènyt alkotni, mint az, hogy valaki szubjektíven hogyan èrtèkeli egy-egy játèkos teljesítmènyèt.
Egyèbkènt a linkelt oldalon az egyes statisztikákra kattintva(kulcspassz, csel, stb.) rangsorolja a játèkosokat az adott tulajdonságban csapaton belül, ès van összehasonlítási lehetősèg egyes játèkosok között. (comparison) Persze egy játèkos teljesítmènyènek megítèlèse komplex dolog, a támadók esetèben pl. a gól/gólpassz a mèrvadó, de nagyban befolyásolhatja az edző szerepe, a játèkstílus. A Barcánál minden támadó befuccsol valamièrt, de pl. nem Raphinha tehet arról, hogy (egy)ballábaskènt fèl szezont bal szèlsőt játszott.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... explained/
Èrdekes, hogy Dembele cseleinek száma mennyire visszaesett, de cserèbe több más statban javult. Cserèbe ő teremti a legtöbb helyzetet a csapaton belül.
Nemrèg volt egy cikk, hogy a Liverpool annak köszönheti Kloppal a sikereit, hogy 22-27 èv közötti, kevèsbè ismert játèjosokat igazoltak, akik bizonyos statisztikák terèn kiemelkedően teljesítettek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 11:06:48

bence0330 írta:
2023.03.07. 10:47:11
Oké, de akkor te sem azzal, hogy egész más szint, mert az nyilván minimum túlzás. :)
Mit veszel nagy meccsnek? Ha nem kezdhet mindkettő, egy RM, MU ellen én is őt kezdetném, egyszerűen sokkal jobb kontrában, itt nincs kérdés. Egyébként meg tudod mutatni, hány fontos meccsen volt döntő aktor Dembélé 5 év(!) alatt? Mert nekem nem rémlik annyira. Ebben a brazil is gyenge eddig, de bő fél éve van itt, és pl a United elleni odavágón is MOM volt (mázlis)gól+gólpasszal, de amúgy is, sőt, az Inter visszavágón is óriásit játszott.

Minden leírható már számadatokkal. De a statoknak nem az a lényege, hogy azt böngészd a meccs helyett, hanem hogy elég jó érv. Ha én látok valamit x módon, te meg y módon, és a statok mellettem szólnak, az egy remek és valid érv. Ha te messziről azt tippeled egy emberre, hogy 185 centi, én meg ahogy 175, és az adatiban megtaláljuk, hogy 182, akkor te jártál közelebb az igazsághoz, hiába volt szemre mindkettőnk biztos a dolgában. A statok azt jegyzik le, ami egy meccsen történik. Gólok, gólpasszok, kulcspasszok. Megtörténnek a valóságban, nem csak úgy odaírják. Ha szerinted a statok csalókák, akkor egy sokszor elfogult szurkoló szeme nem az? :)

Nálam kb úgy néz ki a dolog szemre is, mint a statokban, kb egál a támadásban, csak más style, és óriási, több gólban mérhető különbség a védekezésben, munkában, ami nálam nem csak a szimpátiát dönti el, hanem azt is, ki a hasznosabb játékos.
Igyekszem, de sajnos én ezt nem érzem túlzásnak. Szerintem más szint a két játékos. Talán bizonyos helyzetekben nem, de nagy általánosságban igen.

Ebben sose fogunk egyetérteni, mármint a számokat illetően. Szerintem képtelenség leírni a foci, és még inkább egy játékos minőségét számokkal. Ahogy mondtam, van tízmillió faktor, ami bejátszik. Nem mindegy, hogy milyen csapatban van a játékos, amikor hoz mondjuk x gólpasszt, y kulcspasszt, z gólt. Ez egy csapatjáték. Az összes csapattárs formája, fizikailag, mentálisan.. az eredmény kényszer, a hozzáállás, a stratégiai megfontolások, a mindenkinek meccsenként változó feladatai. A meccs pillanatnyi állása. Még a szélirány is. Az ellenfélnél ugyanez. Játékstílus, forma.. melyik oldalon van milyen szintű védő, kit mennyire fognak. Mi a tétje a meccsnek, kit milyen lokális, személyes, csapatszintű célok motiválnak inkább. A végtelenségig tudnám írni, tízmillió, lehet hogy tízmilliárd faktor van, ami egyetlen árva gólpasszt is tud egyenlővé tenni tizenöttel, mert annyira más körülmények közt született.
Nem beszélve olyanokról, amik szintén mindennaposak szerintem, mint pl Ferran Torres és az el clasico esete. Ferran hozott egy két gólpasszos teljesítményt? Minden további nélkül. Mi került a statisztikába? 0 gólpassz. Az egyiket kivédte Fati, a másikat kihagyta Kessié, és öngól lett. Pedig mindkettő 100%os, szótári illusztrációnak megfelelő gólpassz volt.
Igen a statok azt jegyzik le, ami egy meccsen történt. Csak én azt állítom, hogy ami lejegyezhető egy meccsből, a történések amik kontextus nélkül számadatokká tehetőek, azok nem alkalmasak leírásra. Alkalmasak a meccs leírására? igen. Labdabirtoklás, gólok, lapok, stb... elolvassuk és látjuk hogy milyen események voltak. De alkalmasak a játék képének leírására? Aligha (szélsőségeket nem számítva). És alkalmasak a személyes játékminőség leírására? Nem alkalmasak, sőt: a lehető leghamisabb képet is képesek alkotni valakiről, puszta szerencse kérdése. Szerintem alapjaiban, elvi szinten hibás az, hogy egy ilyen komplex csapatjátékban passz, csel és labdastatisztikákkal írjunk le egy játékost. Csak és kizárólag érdekességre jók, semmi másra.

Persze, hogy az elfogult szurkoló személyes, szubjektív benyomásai is torzítják a valóságot. Ha úgy tetszik, nincs is objektív valóság. De én állítom, hogy a számadatok ebben a formában sokkal messzebbre elvihetnek rossz irányba, mint akármilyen elfogultság.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.03.07. 11:01:42

Andrisnak igaza van, leül egy szurkoló megnézni egy meccset és még egy amatőr is látja, hogy elhalnak rajta az akciók, sok rossz passza van, 2 csele van, de azok is rém egyszerűek.

Vagy meghúzza jobbra és visszahúzza a labdát a bal lábára, de ezt már olyan szinten mindenki tudja, hogy kb várja a védője és ezért szerelik olyan sokszor, mert am is nagyon lassan csinálja. A másik csel amikor biciklizik a labdával egyet majd kötényt akar adni a védőnek, amikor nem figyeli a védő mozgását, mint Dinho, ha jó ha nem, ő nyomja, amiből legtöbbször labdaeladás lesz újra…

Fel nem bírom fogni, hogy a brazil válogatottban miért volt stabil kezdő Antony vagy Rodrygo kárára, mert nem tudom a játék képe alapján miben jobb náluk.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 10:51:38

Deluigi írta:
2023.03.07. 10:44:51
Andris írta:
2023.03.07. 10:35:38
Szerintem egy percig sem kérdés, hogy Dembelé sokkal jobb játékos, és minden fontos meccsen ő kell játsszon, nem pedig a brazil.
maradjunk annyiban, hogy HA vannak nagy teruletek, akkor hadd jatsszon Dembele, ha meg bebuszozott az ellenfel a kapu ele, akkor jatsszon Raphi

remelem, Xavi is ezt alkalmazza majd
Ebben van amúgy ráció, bár én Dembelét még akkor is pályán tartanám, mert például tud átlőni, tud beadni is. Inkább mellé hoznám Raphit, ha speciális kényszerek vannak.

Xavitól szerintem egyáltalán nem távoli az, hogy praktikusan használ játékosokat, elsősorban bizonyos képességeik alapján, nem pedig szigorú értelemben vett posztjuk, pozícióik alapján.

Btw, azt nem akarom azért, hogy úgy tűnjön, mintha nagyon leutálnám Raphit. Nem véletlen volt szerintem az, hogy január végén, február eleján átálltunk két támadóra, és Raphi kiesett a kezdőből tartósan. Egyszerűen az volt a legjobb csapat, és arra számítok, hogy most is az lesz a komolyabb meccseken.
De nagyon jó és nagyon hasznos az, hogy ő itt van a keretben, és tud játszani. Talán nem ár-érték arányban jó, de összességében nagyon is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 10:47:11

Andris írta:
2023.03.07. 10:35:38
Bence ne húzz már fel. :D Tudod hogy nem érdekelnek a statjai, ezerszer megbeszéltük.
Leülök a tv elé, és látom. Nincs elemezgetés, nincsenek számok, nem érdekesek a részletek, ordít a különbség. Dembelé egy más kaliberű játékos. Akkor tetszik jobban, amit látok, ha ő van a pályán, és akkor érzem, hogy több esélyünk lehet bárki ellen, ha ő van a pályán. Akkor is, ha végül egy hónapra, vagy akár egy egész szezonra az jön ki, hogy Raphinak több az átlagos gólpontja meccsenként, mint Dembelének. Egyszerűen tartom magam ahhoz, hogy a foci számadatokkal nem leírható sport, és tovább viszem: totális torzításokra is képes, teljesen kiforgatva a szemmel látható valóságot. A végén persze még mindig gólra játszák, de nem mindegy, hogy ki ellen, milyen körülmények között, tízmillió releváns faktor van körülöttük, amik szanaszét torzítják a személyes statisztikáik alapján levonható konzekvenciákat. A számok teljesen át tudnak verni, a játékot nézve az összképtől kapott benyomásoddal viszont nem tudsz orbitálisat tévedni.

De nem baj, ha nem értünk egyet, csak nem érzem, hogy most ezt a szálat tovább tudjuk vinni. :D Szerintem egy percig sem kérdés, hogy Dembelé sokkal jobb játékos, és minden fontos meccsen ő kell játsszon, nem pedig a brazil.
Az aktuális formák persze ezen bármikor fordíthatnak.
Oké, de akkor te sem azzal, hogy egész más szint, mert az nyilván minimum túlzás. :)
Mit veszel nagy meccsnek? Ha nem kezdhet mindkettő, egy RM, MU ellen én is őt kezdetném, egyszerűen sokkal jobb kontrában, itt nincs kérdés. Egyébként meg tudod mutatni, hány fontos meccsen volt döntő aktor Dembélé 5 év(!) alatt? Mert nekem nem rémlik annyira. Ebben a brazil is gyenge eddig, de bő fél éve van itt, és pl a United elleni odavágón is MOM volt (mázlis)gól+gólpasszal, de amúgy is, sőt, az Inter visszavágón is óriásit játszott.

Minden leírható már számadatokkal. De a statoknak nem az a lényege, hogy azt böngészd a meccs helyett, hanem hogy elég jó érv. Ha én látok valamit x módon, te meg y módon, és a statok mellettem szólnak, az egy remek és valid érv. Ha te messziről azt tippeled egy emberre, hogy 185 centi, én meg ahogy 175, és az adatiban megtaláljuk, hogy 182, akkor te jártál közelebb az igazsághoz, hiába volt szemre mindkettőnk biztos a dolgában. A statok azt jegyzik le, ami egy meccsen történik. Gólok, gólpasszok, kulcspasszok. Megtörténnek a valóságban, nem csak úgy odaírják. Ha szerinted a statok csalókák, akkor egy sokszor elfogult szurkoló szeme nem az? :)

Nálam kb úgy néz ki a dolog szemre is, mint a statokban, kb egál a támadásban, csak más style, és óriási, több gólban mérhető különbség a védekezésben, munkában, ami nálam nem csak a szimpátiát dönti el, hanem azt is, ki a hasznosabb játékos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.03.07. 10:52:42-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.07. 10:44:51

Andris írta:
2023.03.07. 10:35:38
Szerintem egy percig sem kérdés, hogy Dembelé sokkal jobb játékos, és minden fontos meccsen ő kell játsszon, nem pedig a brazil.
maradjunk annyiban, hogy HA vannak nagy teruletek, akkor hadd jatsszon Dembele, ha meg bebuszozott az ellenfel a kapu ele, akkor jatsszon Raphi

remelem, Xavi is ezt alkalmazza majd
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 10:35:38

Bence ne húzz már fel. :D Tudod hogy nem érdekelnek a statjai, ezerszer megbeszéltük.
Leülök a tv elé, és látom. Nincs elemezgetés, nincsenek számok, nem érdekesek a részletek (legalábbis nem egyesével, kilistázva), ordít a különbség. Dembelé egy más kaliberű játékos. Akkor tetszik jobban, amit látok, ha ő van a pályán, és akkor érzem, hogy több esélyünk lehet bárki ellen, ha ő van a pályán. Akkor is, ha végül egy hónapra, vagy akár egy egész szezonra az jön ki, hogy Raphinak több az átlagos gólpontja meccsenként, mint Dembelének. Egyszerűen tartom magam ahhoz, hogy a foci számadatokkal nem leírható sport, és tovább viszem: totális torzításokra is képes, teljesen kiforgatva a szemmel látható valóságot. A végén persze még mindig gólra játszák, de nem mindegy, hogy ki ellen, milyen körülmények között, tízmillió releváns faktor van körülöttük, amik szanaszét torzítják a személyes statisztikáik alapján levonható konzekvenciákat. A számok teljesen át tudnak verni, a játékot nézve az összképtől kapott benyomásoddal viszont nem tudsz orbitálisat tévedni.

De nem baj, ha nem értünk egyet, csak nem érzem, hogy most ezt a szálat tovább tudjuk vinni. :D Szerintem egy percig sem kérdés, hogy Dembelé sokkal jobb játékos, és minden fontos meccsen ő kell játsszon, nem pedig a brazil.
Az aktuális formák persze ezen bármikor fordíthatnak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 10:22:58

Andris írta:
2023.03.07. 09:53:19
Egész más minőséget képvisel a francia, pedig még ott is lehet javulni.
Erre tényleg kiváncsi vagyok, miért írod. Jobbak/ugyanolyanok a statjai előrejátékban, és mellette nem sétálgat Messiként, mint a drága franciánk. Raphinha még görcsösen is hasznosabb tagja a csapatnak általánosságban, mint Dembélé. Ha az utolsó meccsét veszem alapul, akkor nyilván nem, az a világklasszis kategória, de hát ha 15 meccsenként 1 ilyet tol, azt is akkor, amikor kontrázunk, azzal nem sokra megyünk, főleg, hogy 10 meccsünkből 8 minimum betolt busz ellen megy, ahol jobb Raphinha stílusa, nagyobb zavart okoz, mint Dembélé, aki akkor nem tud cselezgetni, a brazil meg akárhány ember között meg fog találni egy társat meccsenként többször is. Ezt stabilan is hozza 1-1 meccs kivételével, jóval kevésbé rapszodikusan, mint a francia.

És ha már nagyon hasonlóak támadásban minden adat és szem szerint is, akkor jön be nekem döntő különbségnek az a 12-2 tisztázás, 22-2 közbeavatkozás, 29-11 blokk, ezek olyan döbbenetes, értelmezhetetlen különbségek, amik simán bekapott gólokban mérhetőek már. Főleg így számít ez, hogy a jobboldalunk bőven nem stabil Koundéval, és 1-0-ára hozzuk a meccseket, egy kincs, amit a jó előrejátéka mellett még hátra és a mezőnyben művel. Nekem mindig is ez lesz a fő gondom Dembélével, nem is a rapszodikussága, vagy a szeleburdisága, vagy hogy egy hónapig nem mutat semmit néha. Hanem hogy egy letámadásos csapatban ő elöl sétálgat, az égvilágon nem csinál semmit, és ő az egyetlen ilyen játékos a csapatban. Érkezett egy világsztár, és még is is kifutja a belét 34 évesen.

Szóval szerintem is más szint a francia, csak nem úgy, mint ahogy Te látod. A plafonját magasabbnak mondanám, bár nem olyan sokkal, mert ez tényleg csak nyílt csapatok ellen megy, Raphinha meg pont azokon nem megy jól, és utóbbiból van sokkal több, ahol ő egyszerűen több helyzetet kreál.

Értem, hogy van egy olyan effektus, hogy neked szemre jobb, de hát amikor minden ez ellen szól... látványos, mikor kapunk egy Socit, és szétgyilkolja őket, de az általános hozzáadott értéke hasonló, kicsit kevesebb, mint a brazilnak, és ezt alátámasztja kb minden tény, hagyományos, advanced stat, szerintem szem is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 09:53:19

Úgy emlékszem hogy Abde se remekelt azért, inkább csak alacsonyabb szintű védők ellen ment neki is bármi. Mármint amíg nálunk volt.

Van, aki cselnek regisztrálja azt is, amikor ballal megakasztják a labdát-tempót, és befele indulnak pár lépést. A védő ilyenkor túlszalad egy fél ütemet, illetve inkább a kapu-alapvonal felé védekezik. Ilyen formán félig-meddig letisztítja magának a terepet a támadó, és mehet belőle tovább a támadás, de igazán közelebb nem kerültünk a kapuhoz, és semmiképp sem lehet mondani, hogy 1-1 ellen megverte a védőjét, nem ment el mellette, és bár valójában ez egy csel, lehet be is kerül a statisztikákba, de nem erre gondolunk, amikor megnyert cseleket, párharcokat, 1v1et várunk.
Rengeteget csinálta ezt Messi is, most meg Dembelé, de nekik van mellé ezer egyéb cselük, direkt 1v1ek, megnyert párharcok.

A brazilnak nem igazán van. Én amúgy elégedett vagyok vele már kb Február eleje óta, de csak azért, mert a korábbiak alapján nem sokat reméltem tőle. Hozza a gólpontokat, bár nagy meccseken alig ad valamit. De Dembelé ha felépült, nem kérdés hogy ki a kezdő, és ki a tartalék. Egész más minőséget képvisel a francia, pedig még ott is lehet javulni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.07. 09:22:00

visca el barca írta:
2023.03.07. 09:19:27
csababarca írta:
2023.03.07. 09:06:11
keveset vállal, kb 47%os hatékonysággal. nála a fő gond, hogy nagyon nagyon kevés ilyenbe
Nekem senki ne mondja h kb minden masodik csele jo. 10-böl 1x ha kicselez vagy megver vkit 1-1-ben. Demebele se egy cselgep, de ő legalabb ezt a megtolom-aztan lefutok mindenki dolgot tudja. A brazilnak sajnos még ez se nagyon megy.
Na akkor adjuk el két zacskó szotyiért és hozzuk vissza Abdét. Ő negyedik a ligában a sikeres cselek alapján. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.07. 09:19:27

csababarca írta:
2023.03.07. 09:06:11
keveset vállal, kb 47%os hatékonysággal. nála a fő gond, hogy nagyon nagyon kevés ilyenbe
Nekem senki ne mondja h kb minden masodik csele jo. 10-böl 1x ha kicselez vagy megver vkit 1-1-ben. Demebele se egy cselgep, de ő legalabb ezt a megtolom-aztan lefutok mindenki dolgot tudja. A brazilnak sajnos még ez se nagyon megy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.07. 09:15:29

csababarca írta:
2023.03.07. 09:06:11
persze értem, hogy máshogy teremt lehetőséget, de a cselezés, 1v1-ek nem csak helyzetet jelentenek, hanem létszámfölény kialakítást, stb.
Adama Traore mindig megverte az ellenfelet, de a beadasai nem jelentettek veszelyt

persze, lehetne egy uj Barca stilus, hogy Traore szelso es bent Luuk varja a beadasokat, de jelenleg nincsenek ilyen jatekosaink
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.07. 09:06:11

visca el barca írta:
2023.03.07. 06:28:54
Tud valaki adni egy részletes statisztikat arról, hogy idén a cseleinek/1 vs 1-einek hány százaléka volt sikeres? Én amióta focit nézek (30 éve) ilyen téren, ilyen gyenge brazil válogatott támadót nem láttam még
https://www.fotmob.com/leagues/87/stats ... ga-players

keveset vállal, kb 47%os hatékonysággal.
nála a fő gond, hogy nagyon nagyon kevés ilyenbe megy bele.

persze értem, hogy máshogy teremt lehetőséget, de a cselezés, 1v1-ek nem csak helyzetet jelentenek, hanem létszámfölény kialakítást, stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.07. 06:28:54

Tud valaki adni egy részletes statisztikat arról, hogy idén a cseleinek/1 vs 1-einek hány százaléka volt sikeres? Én amióta focit nézek (30 éve) ilyen téren, ilyen gyenge brazil válogatott támadót nem láttam még
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 22:13:49

Ez rendben van, valóban hiányzik belőle (lesz még jobb benne, látszik a félelme, megáll futás közben, és állóból próbálja néha megverni a védőket, ami már jóval nehezebb... sajna mindegyik támadónkra igaz most, hogy nem a győzelemért, jó megmozdulásokért játszanak, hanem a vereség, és a rossz megmozdulásoktól való félelmükben, azok elkerüléséért... két alapvetően ellentétes hozzáállás, ebben szerintem idén az Arsenal a nagyágyú, ott senkit nem érdekel semmi csak mennek előre és kész...), de közben meg 8 másik módon bontja néha darabokra a védelmet elég stabilan meccsről-meccsre, mikor a védők azt sem tudják, hova nyúljanak, mert nyolc láb közt szúrja át a passzát, vagy levédekezhetetlenül tekeri át a hosszúra. Szóval nem sok szükség van a cselekre, elég annyi, amivel helyzetet kreál magának az erősségeihez, mint sok másik szélső esetén is. Jó lenne, ebben erősebb nyilván Dembélé, és kb minden másban jobb a brazil.

Dembélé is leginkább csak a Soci-Madrid-Celta féle csapatok ellen tud komolyakat menni cselekkel, de ott nagyon. Az ilyen meccseken kellene egyértelműen őt kezdetni, már ha nem lehet megoldani, hogy mindketten játsszanak, mert egyikőjüket sem szabadna kihagyni, ha ez a két profil hozza az erősségeit együtt, az elég komoly szint, annyira mások, és annyira másra kell figyelniük a védőknek.

A gólt nem lő eleget kicsit talán túlzás, november óta, két hónapos beilleszkedési periódus után az a 7/8 elég komoly, szélsőként bőven elég, egy teljes szezonra kivetítve ez kb egy 15/15-ös mutató. Kicsit ebben olyan, mint Ferrán február-márciusban, jól termel, csak termelhetne még jobban is. Nem úgy lövi őket, mint a korábbi csapataiban, de cserében okosan indulgatva amolyan hamis kilencesként megtanulta termelgeti őket még így is, mindjárt beér mindkét mutatóban kétszámjegyűbe, ami azért első évben a szezon nagy részében nem feltétlenül kezdőként megsüvegelendő. Őszintén szólva nem is tudom, mikor volt ilyen utoljára Messin kívül, Griez nem lehetetlen, hogy megcsinálta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.03.06. 21:56:54

1v1-ben gyenge, leginkább ez hiányzik belőle, ami nagy különbség Dembéléhez képest, hogy ritkán próbálkozik és kevésszer is sikeres. Nagyon ritkán vezeti rá lendületből a védőjére a labdát, pedig nálunk egy szélsőnek ez nem ártana, ha menne, védelmet bontani.
Pedig én nem vagyok Dembélé nagy védője.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.06. 21:48:40

Messivel még egy mondatban sem lehet említeni.

Ennek a kiragadott momentumoknak a fele semmi, csak most éppen jónak tűnik mert az FT-Fati kettős hullagyenge teljesítményt nyújt.
Én látom benne a potenciált egyébként, rúgótechnikája rendben van legalább, de ennél többet tőle kár várni. Így is lehet hasznos tagja a csapatnak, az is szerintem.
De még mindig kevés lenne alapesetben ide, csak lásd a fentebbi dolgokat.

Amit én hiányolok:
- kevés gólt lő
- nem támadja a kaput
- nem támadja a védőket
(tehát alapvető támadó kvalitásokat nem produkál)

Ami dicséretes számomra, és amiért azt mondom helye van a kezdőben az az hogy nem flegmázik, nem duzzog mint a másik két spanyol jómadár, hanem teszi a dolgát, amennyit tud, leszegi a fejét és megy.
Ez mindenképp kiemelendő, talán az alázat szó ami illik rá.
Tudja mit jelent felvenni a mezt.

Fatira ráadtuk a 10-est, de égeti a hátát. Világ szégyene hogy hordhatja azt a számot amit előtte Messi, Ronaldinho, Rivaldo viselt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 16:27:34

Chino írta:
2023.03.06. 09:07:35
Én általában egyet szoktam érteni veled, de a Raphinha vs csel kategóriában képtelen vagyok. Nem tudom, mi alapján listázzák ezeket, de több statisztika is mást ír. Egyik szerint Dembélé az egész liga legjobban cselező játékosa a statok alapján, 6 felett van az adatok alapján, de ez számomra egy nagyon sántító dolog. Ez alapján Messi kb. 20-nál lenne szerintem.
Gondolom hasonlókat is beleszámolnak, mint, hogy megtolja a szélen a védő mellett és versenytfut vele aztán az alapvonalnál estében berúgja középre. De egy klasszikus cselt, amikor szemben áll a védőjével én nem tudom mikor láttam tőle. A franciánál azért vannak ilyenek bőven. Szóval lehet hogy papíron így van, de 1 vs1-re én nem emlékszem tőle. Baldé pl. a felfutásainál, amikor behúz középre rendre eteti a védőket testcselekkel, finom húzásokkal, olykor kettőt-hármat is egyszerre. Nálam pl.. azok ebbe a kategóriába esnek. Szóval ez túl szubjektív ahhoz, hogy statisztikákra lehessen építeni.
Tudom, hogy elfogult vagy vele szemben de ebből a szempontból szerintem még FT és Fati mögött is van.
Az oké, hogy más-mást számol egy statisztika, de attól még ugyanaz a rendszerű a stat a két játékos különbségére igaz lesz, hisz ugyanazon szempontok alapján nézik. Tegnap is, meg a Madrid ellen is volt olyan progresszív, natúr 1v1-es csele, amiről beszélsz, szívesen linkelek is. A többség valóban olyan, hogy bokából helyzetet csinál magának egy kulcspasszhoz, de mindig akad 1-1 "rendes" is. Viszont előbbivel sem tudom mi a baj, amikor azzal kreálja három meccsből kb kettőn azt a rengeteg helyzetet. Miért lenne jobb, ha megverne 3 embert annál, ha megver egyet finoman a fentiek szerint, és abból kioszt egy gólpasszértékű labdát?

Nem amellett érvelek, hogy jobban cselez, minde Dembélé, bár nála is gyakran elfelejtődik, hogy volt kb az az überbrutál utolsó meccse, mikor szétalázott mindenkit, azelőtt meg vagy 2 hónapig főleg vezetgette a lasztikat az ellenfélbe. Szerintem valahogy így jön ki az, hogy nagyjából ugyanannyi sikeres csele van a két játékosnak. Dembélénél nyilván jóval magasabb a plafon e téren.

Én amellett érvelek, hogy kit érdekel? Megint csak KDB-t hoznám fel, aki azért elég sokszor szélső is, szóval van hasonlítási alap. A világ egyik legjobb játékosa, és fogalma sincs, hogy kéne az általad leírt módon lecselezni valakit. Közben ő alakítja ki egész európában talán a legtöbb helyzetet. (Nem KDB-hez hasonlítom a brazilt, remélem érthető, mire akarok kilyukadni). A mi brazilunk meg a csapatunkban magasan a legtöbb helyzetet alakítja ki. Szerintem teljesen mindegy, hogyan, csak csinálja. És ő csinálja. És nem ez van megjegyezve, meg a sokadik meccset eldöntő gólja/zsugája, hanem a cselei, és még az is durván le van húzva. Megnézem, melyik City drukker jegyzi meg ugyanezt a belga zseniről, mikor közben szétkreálta a meccset szokás szerint. A csel nála is annyi, hogy helyzetbe hozza magát egy nagy átadáshoz.

Tegnapi meccse: https://www.youtube.com/watch?v=jkGyISdCq6A

Natúr tények, hogy kivegyem a szubjektivitást.

00:27 - Ferrant ugratja ki jó ütempasszal
00:32 - Szép gólt fejel
00:39 - gólhelyzetbe hozza Fatit kiugratással
00:51 - másodszot ugratja ki Ferránt
1:00 - általad kért 1v1, közönség is rendesen felhördül
1:08 - veszélyes kereszt, pár centi tévedéssel, de így is veszély lett belőle
1:12 - harmadszor ugratja ki Ferránt, amiből akár gólhelyzet is lehetne, ha nem rontja el
1:23 - kreatívan emeli középre Fati lábára a lasztit, aki luftot rúg (nem volt könnyű, tény)
1:33 - tökéletes ütemben nyomja rá Fati fejére a rá jellemző lőtt tekerését, aki tiszta ziccerben elkalkulálja és a földre fejeli
2:00 - tökéletes ütemű lőtt passz Fati lábára, aki nem tudja levenni 16-oson belül
2:04 - negyedszer hozza gólhelyzetbe, és másodszor ziccerbe Fatit, aki kapufát lő

Ezeket érdemes megnézni annak, aki nem figyeli, mit művel, vagy aki nem látta a meccset. Ezt 60 perc alatt hozta össze, Messinek is becsületére vált volna. Döbbenetes mennyiségű helyzetet kreált megint, szinte az összeset, ami nekünk volt, amit meg nem, abból gólt lőtt. Nem rajta múlt, hogy nem 5-0 állt az eredményjelzőn Ara kiállításánál. Nem találok erre vonatkozó statot, de nagyon meglepődnék, ha nem vezetné simán a kreált helyzeteket az egész La Ligában, és nem lenne élmezőnyben egész Európában. Mint ahogy a VB-n is ő volt ebben a legjobb. Mindezek mellett ugye elég nehezen lehet találni nála jobban védekező és hajtó szélsőt, ha létezik egyáltalán ilyen.

Vagy ki lehet emelni azt a 4 rontott passzt és a 4 rontott cselt, és arra fókuszálni. De ezt még Leo szintjénél is simán meg lehetne tenni. Annak örülök azért, hogy odakint látványosan javul a megítélése, rendre tapssal kisérik már le, meg a külföldi oldalakat olvasva is eltűnt a flop szó a megjegyzésekből.

Itthon meg még az eurobarca is mellőzi, lehoznak minden nyilatkozatot, most is lehozták SR és Christensenét, csak a brazilét nem. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.25. 11:28:57

A "húzzuk szét a védelmet" érdekes téma, mert valóban ezért alkalmazunk ilyen szélsőket, csak ez nem nagyon működik. A védelmek tömörülnek a játékunk ellen, és nem húzódnak szét. Nem veszik a lapot, hanem játszák a saját védelmüket. Írták azt is, hogy Raphinha nem tud bontani. Nem nagyon tud, és nincs is rá nagyon módja. A szélső játék olyan meccseken működik, amikor a csapatok nyíltsisakos játékot játszanak. Ez a típusú 4-3-3 a mi helyzetünkben ilyen szélsőkkel nem a legobb felállás. Inkább még egy belső csatár kellene, hogy bent a sűrűben ne hárman fogjanak egy embert. Angliában lehet, hogy jobban működött a játéka, hívta is az Arsenal, csak nem adtuk.

Ellenünk úgy védekeznek, ahogy a sakkban sáncolnak. Ilyenkor a másik félnek taktikát kell váltania. Raphinhával és Dembelével ez nem igazán megy. Velük is gond van, mert nagy hibaszázalékkal játszanak, és nem lőnek elég gólt. De maga a felállás sem jó.

A brazil válogatottban sem játszott igazán jól, pedig ők aztán tényleg számtalanszor lerohanták az ellenfeleiket, és végigtámadták a meccseiket. Ott aztán fickándozhatott volna, de a befejezéseiben, előkészítéseiben akkor is rendre hiba csúszott. Pontatlan játékos.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.02.25. 11:14:03

gránit írta:
2023.02.25. 10:56:06
Egy nagy bajom van vele, hogy nem lő elég gólt. Dembelével ugyanez. Ő is havonta lő egy gólt, akkor kikiáltják hatalmas tehetségnek, aztán hetekig semmi. Lewandowski nélkül a Ligában sem vezetnénk, és a BL-ben lőtt 12 gólunkból 5-öt ő szerzett ebben a szezonban. Fura, amikor őt kritizálják, mert nélküle tényleg sehol nem lennénk. A BL-ben is egész jól termelt. Ritkán kerül helyzetbe, mert sajnos még mindig elég ötlettelenül játszunk. A többi támadó viszont meg sem közelíti az ő góltermését. Raphinha sem, Dembelé sem. A védelem idén egész jó. A középpályára kellene több kreativitás, és kellene még legalább egy gólvágó Lewandowski mellé.
Engedd meg, hogy ne értsek veled teljesen egyet. Természetesen én is szeretném, ha Raphinha és Dembélé több gólt lőne, de szerintem nekik inkább az a dolguk, hogy széthúzzák a védelmet és kiszolgálják a középen érkezőket. Lewa érdemeiből semmit sem vesz el, az hogy ő van a legközelebb az ellenfél kapujához, ő birkózik a védőkkel, viszont emiatt neki kell a legtöbb gólt is lőni. Fura lenne, ha Marcos Alonso lenne a gólkirály. Én úgy látom, hogy Lewa formája, helyzetkihasználása hagy kívánni valót, főleg a vb után. Ahogy már valaki szépen megfogalmazta, Raphinha mentálisan nem tűnik felkészültnek, Baldéval ellentétben, de ezen biztosan tud segíteni, akár Ferran pszichológusa is.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.25. 10:56:06

Egy nagy bajom van vele, hogy nem lő elég gólt. Dembelével ugyanez. Ő is havonta lő egy gólt, akkor kikiáltják hatalmas tehetségnek, aztán hetekig semmi. Lewandowski nélkül a Ligában sem vezetnénk, és a BL-ben lőtt 12 gólunkból 5-öt ő szerzett ebben a szezonban. Fura, amikor őt kritizálják, mert nélküle tényleg sehol nem lennénk. A BL-ben is egész jól termelt. Ritkán kerül helyzetbe, mert sajnos még mindig elég ötlettelenül játszunk. A többi támadó viszont meg sem közelíti az ő góltermését. Raphinha sem, Dembelé sem. A védelem idén egész jó. A középpályára kellene több kreativitás, és kellene még legalább egy gólvágó Lewandowski mellé.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.25. 10:37:07

En igazabol ot is, ferrant is meg fatit is is eldanam. Ha angliaban lennenk es mind3 vmi toltelek klubban jatszana, az ottani árakkal a 3 jatekosert kb 250-300 milliot le lehetne akasztani, amibol lehetne oket potolni. A barca eladasi strategiajat ismerve viszont 20-at sem kapnank egyikert sem, abbol meg nem lehet oket minosegileg potolni. Szoval 100000% h jovore is itt lesz mind3.

Xavi a vedelmet meg a kpt nagyjabol rendbe tette, balde, chris, araujo, busi, gavi pedri elég jól muzsikál idén, a támadók viszont borzasztoan gyengek. Remelem legkesobb nyaron kitalal vmit hogy az elso 5 emberbol legalabb 3 elérjen vmiféle szintet, mert most mindegyik sirlamasan gyenge (még lewa is, a góljai ellenére)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.25. 10:25:08

Persze, hogy nem villog, és hogy látványosan görcsöl. De ettől még fontos, és hasznos már hónapok óta, és még görcsölve is hozza a meccsi felét fontos láncemként, sokszor meccsdöntő faktorként. Szemben Fati/Ferránnal, akik görcsölve duplanullák. Plusz a meló, amt belerak, szerintem eleve elismerésre méltó.

Erre is kitértem. Nem véletlen, hogy Gavinak és Baldénak nincs ilyen gondja. Egyrészt itt nevelkedtek, de ami fontosabb, hogy nem kell gólt lőniük. Ha megnézed, nem véletlen, hogy folyamatosan a támadóink csődölnek be, főleg a szélsők. Eleve mást kell csinálniuk, mint máshol, és itt van az igazi elvárás, egyrészt felérni az előtte lévőkhöz, ami kvázi lehetetlen, másrészt a góllövés az, ami iszonyú fontos mentális szempontból, és Baldééknak ez a teher nincs a vállukon. Ha beraknád Raphinhát szélsőbekkbe, szerintem kb semmiféle mentális blokkot nem látnál benne,. Ferránban sem. Vígan futkároznának és képességeiknek megfelelően szerelgetnének, stb.

A lényeg, hogy ez egy elég régóta tartó minta, hogy akármelyik szélső idejön, vagy becsődöl a görcsösségtől, vagy nem elég akkor sem, ha egész korrektül teljesít. Az elvárások élve eszik meg a játékosokat, és már túl sok ilyen volt az elmúlt években ahhoz, hogy azt mondjam, hogy na, xy pont gyenge fejben. Cou, Raphinha, Torres (Fati :(... konkrétan ráaggatták az új Messi nevet, 10-es mezt... ennél nyíltabb elvárásmegfogalmazás nincs...), de még Trincaot is idevenném, aki agyontermelte magát, még ha gyengébb bajnokságban is, idekerült, és fél évig egy értelmes megmozdulást nem tudott produkálni (Messi posztján ugyebár...), szétroppant ő is annyira, hogy azóta máshol is duplanulla.

És az a baj, hogy itt néha nem csak egy sikertelen katalán kiruccanásról van szó, hanem akár egy egész karriernek annyi. És persze, lehet mondani, hogy fejben atomerős játékost kell venni, de ezt honnan tudod előre? Szerintem 1 a 3-ból bírná el ezt a nyomást a poszton, és ez probléma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.25. 09:55:07

Bence, én általában egyetértek veled, és értem, hogy szeretnéd megvédeni Raphit a fikaáradattól, de szerintem azért kijelenthetjük, hogy nem teljesít túl jól a srác.
Értem én, hogy hozza az assistokat úgyahogy, néha bejön neki valami, de alapvetően önbizalomhiányosan, nagyon sok hibával játszik, ilyen szempontból meg tök mindegy, hogy ki van jelen pillanatban a piacon. Hozzáteszem, biztos, hogy vannak még jobb játékosok, de nyilván nem realitás, hogy igazoljunk jelenleg.

Nekem a fő problémám az, hogy nem is tudjuk, mennyire jó játékos, mert sugárzik belőle, hogy mentális blokkok vannak nála. Emberi oldalról meg tudom érteni, de a szurkolók hozzáállása is teljesen jogos, hiszen ez egy Barcelona, nem pedig egy lelki segély szolgálat. Nyilván így is megkap minden pszichológiai támogatást, de nekünk mégiscsak a teljesítménye alapján kell ítélnünk.

Ha kontrasztba helyezed mondjuk Gavival, Baldeval, akkor válik egyértelművé, mennyire nincs töke sajnos Raphinak, mennyire görcsöl, lámpalázasnak tűnik éles meccseken. Ferrannal is látjuk, hogy ez a helyzet, és mondhatod Coutinhot is, jó példa, de azért nem hiszem, hogy ez csak a Barca hibája lenne. Ilyen a top foci, rohadt nagy a nyomás, és nem mindenki alkalmas ezt elviselni, amit emberileg tényleg meg is értek.

Szóval szerintem közös érdekünk, hogy magára találjon, de nem lesz könnyű már ebben a korban. És tény, hogy nem borzasztó amit csinál, de mindenképpen kevés, és általánosságban erőtlen. 2-3 olyan meccse volt, amire azt tudom mondani, hogy a legjobbjaink között volt a pályán.
Válasz küldése