Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 21:54:02

Chino írta:
2023.03.20. 20:39:45
Én abszolút nem. Ahányszor ketten voltak fent a pályán, szinte minden esetben cseréltek a 30-35. perc körül és a teljes baloldalunk úgy-ahogy van meghalt.
Érdekes, ugyanakkor bencétől is idéznék annak ellenére, hogy nem mindíg hiszek maradéktalanul csak és kizárólag a statokban.... :oops:
bence0330 írta:
2023.03.20. 16:09:21
Dembélé statisztikailag is jobb balról az egész nálunk töltött idejét is nézve.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.20. 20:50:07

bence0330 írta:
2023.03.20. 16:09:21
"csak ő nem került szóba a dicséreteknél"
Hát, ha Xavi nem dicséri, akkor dicsérjük meg mi: amellett, hogy végighajtotta a meccset, végre elkezdett cselezni, és kiderült, hogy azt is tud, meg a kényszerítői is jók voltak, megverte a védőit, támadta a kaput. Rendesen kivette a részét a győzelemből, nem véletlenül kísérte vastaps, amikor lement.
Egyébként a lecserélése most kivételesen érthető volt a sárga lapja miatt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.20. 20:39:45

Peter írta:
2023.03.20. 16:02:10
Rivaldo11 írta:
2023.03.20. 15:15:29
Dembouz abszolút kétlábas,
Nekem mindíg úgy tűnt, hogy Dembelé balról gólveszélyesebb, jobbról pedig a beadásai előnyösebbek.
Ugyanakkor ami szezon elején jellemző volt, hogy Dembi és Raphi meccs közben is többször helyet cserélt, na ez lehet egy megoldás, már most aláírnám
Én abszolút nem. Ahányszor ketten voltak fent a pályán, szinte minden esetben cseréltek a 30-35. perc körül és a teljes baloldalunk úgy-ahogy van meghalt.
Nálam még mindig Dembélé felé billen a mérleg nyelve. Nehéz így összehasonlítani mert jó ideje csak Raphinha van a pályán és nem látjuk a franciát.
Ennek ellenére dícséret illeti, tegnap kimelózta ő is magát és veszélyesebb is volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 16:09:21

FCBsteve írta:
2023.03.20. 14:59:34
Érdekes, én más oldalon azt olvastam, Raphi cseréjével kezdte a sajtótájékoztatót
"csak ő nem került szóba a dicséreteknél"

Persze, ha rákérdeznek, ad róla választ. Viszont a visszanézed bármelyik meccset, ahol vagy jó volt, vagy eldöntötte a meccset, ez a max, de az is csak akkor, ha direkt rákérdeznek. Mellette Dembéléről még akkor is ódákat képes zengeni, mikor egy hónapja nem bevethető.
Ugyanez a kettősség amúgy igaz DJ és Busi esetére is, Busiról képes folyamatosan barokk körmondatokban beszélni kérdés nélkül is, DJ-ra meg ha direkt rákérdeznek, akkor mond egy olyat ,hogy "ja, jó volt".

Én úgy gondolom, hogy Raphinha nála sajna nem verekedte be magát a kezdőbe Dembélé visszatérésével. Még akkor sem, ha Dembélé statisztikailag is jobb balról az egész nálunk töltött idejét is nézve. De ne legyen igazam, simán lehet, hogy túl sokat látok bele.
A fáradtsága... hm. Én nem láttam, de lehet, szerintem a brazilé a legjobb kondíció a pályán, talán DJ után. A probléma az, hogy szeptember 3-án nem cserélte le utoljára, egy individuális cserét meg lehet magyarázni, azzal nincs gond, de hogy bő fél év alatt soha nem játszott végig egy meccset egy fronton sem, az durva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 16:02:10

Rivaldo11 írta:
2023.03.20. 15:15:29
Dembouz abszolút kétlábas,
Nekem mindíg úgy tűnt, hogy Dembelé balról gólveszélyesebb, jobbról pedig a beadásai előnyösebbek.
Ugyanakkor ami szezon elején jellemző volt, hogy Dembi és Raphi meccs közben is többször helyet cserélt, na ez lehet egy megoldás, már most aláírnám
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 15:15:29

Dembouz abszolút kétlábas, a balosról is életveszélyes lesz, Raphinha maradhat a jobboson. Remélhetőleg Lewy is megtalálja a góllövő cipőt ismét.
Rivaldo-A Legnagyobb.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.20. 14:59:34

bence0330 írta:
2023.03.20. 12:46:41

A szokásos, sokszor első emberes lecserélése nálam viszont kezd kicsit megalázóba átmenni.
Érdekes, én más oldalon azt olvastam, Raphi cseréjével kezdte a sajtótájékoztatót:

First of all, he explained his decision to sub off Raphinha, who was arguably the best player on the pitch tonight. “Rapha was tired and had a yellow card,”...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 14:22:07

Visszatér Dembelé és meglátjuk mennyivel lesz ő jobb. Nekem egyértelmű, hogy a brazil felé billen a mérleg. Dembelé meghúzza, elfut, beadja, néha lő, de ezek kb. 50-50 h bejönnek. Rafi sokkal komplettebb játékos. Ha így folytatja, sokkal jobb lesz a franciánál, arról nem beszélve, hogy fizikummal sokkal jobban bírja és kevesebbet sérült.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 13:47:25

Tegnap is nagyot melózott, de kezd már Dembele szinten bosszantani a srác.
A munkamorálja előtt le a kalappal, végig megy, küzd.

Viszont elképesztő hiányosságai vannak, egy labdát nem tud úgy átvenni, hogy lépéselőnybe kerüljön. Nem először rúg luftot úgy, hogy rossz nézni. Sokszor jó döntéseket hoz, de akkor is az esetek 80%-ában sikerül olyan ütemben, hogy pont a védő lábát találja el, akár passzolni, akár cselezni szeretne. Ezt az ütemérzéket nem tudom így 25-26 évesen mennyire lehet fejleszteni/kinőni, de én úgy látom, hogy a legtöbb problémája ebből fakad.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 12:46:41

Ráadásul ma működtek az 1v1-ei is, amire 1-2 meccse ár voltak életjelek. Többször küldött el 2-3 embert egy csellel, jól kevergetett, pirosat is kaphatott volna a Reál róla annál a boxmeccsre való ütésnél, ott is két embert szivatott épp szét, és került volna jó helyzetbe. Akkor még mindig gondban van, ha ő az első ember és nincs társ egy kontránál, szinte látom felette szövegbuborékban, hogy "de mi van, ha elrontom...?" És inkább megáll. A túl könnyű helyzetektől fél leginkább, mert azt ciki rontani. Ahhoz képest, milyen bal lába van, és milyen nagyot ment, pl. rúgott megint egy nevetséges luftot is, ezeknél lehet látni, ahogy retteg.

Ami különösen tetszett tőle tegnap, az a rengeteg kényszerítő, amit leginkább ő indított meg, SR vagy Lewy volt a fogadó fél. Gyorsak voltak, szemük volt, helyzeteket is okozott, még ha nem is lett belőle gól, de ilyesmit rég láthattunk szerintem. Ezek a villámgyors váltások nagyon kellenek, kiscsapatok ellen, felállt védelem ellen is jó taktika lesz, ha sikerül beépíteni.

A gól most pont hiányzott tőle, de lő mostanság eleget, belefér. Viszont tényleg elkezdte egyre inkább átvenni a vezérszerepet játékban, meg sokszor gólokban is, aminek nagyon örülök, mert egy ilyen munkamorálú játékosnál ez komolyan is vehető, és át is ragad a többiekre. Csodálom, hogy kezdi felvenni ezt a szerepet, mert innen külső szemlélőként Xavitól erre nem sok támogatást kap, megint kb csak ő nem került szóba a dicséreteknél, mint már meccsek óta mindig.

Ha egy jó formában lévő Lewy lenne mellette, szerintem ketten rengeteg gólt hoznának össze, kár, hogy kicsináltuk a lengyelt.

A szokásos, sokszor első emberes lecserélése nálam viszont kezd kicsit megalázóba átmenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 10:47:17

Nálam tegnap Robi gólja ellenére is ő volt a MOM. Hatalmas melót tett le az asztalra. Egyértelműen helye van a kezdőben. Remélem nem kerül padra, ha Dembelé visszatér. Sokkal hasznosabb a játéka. Dembelé se lő több gólt, de amit végig gürizik jobbszélen, azt Demb nem teszi meg. =D> =D> =D>
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.03.20. 10:18:09

Nagyon jól tolta, de most már szurkoljunk be neki egy távoli balos lövést a kapuba, mert f..sz kivan hogy szegény próbálkozik és vagy 5 centivel fölé, vagy védés, vagy kapufa. :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 09:33:13

Jár neki a piros pont, szerintem ez volt eddig a legjobb meccse. Nem feltétlenül azért, mert most játszott a legjobban, nekem az tetszett, hogy igazi vezérnek éreztem. Támadásban hátára vette a csapatot, küzdött, passzolt, lőtt, vállalkozott. Ez a Raphinha más szint, mint eddig volt, ez tetszett nagyon.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.03.18. 10:36:14

Én nagyon szeretem Raphina játékát, harcos, próbálkozik, képes cselezni remekül ad be, ÉS jól védekezik. Dembusz villámléptű, de hiányzik az a fajta küzdés, ami kell a nem ihletett pillanatokban. Raphina a gyenge meccseinken hoz pontokat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.17. 21:48:56

Ez a stat pont arról szól, hány egygólos meccset hoztunk a góljaival/gólpontjaival, ergo ki szerzett több fontos, több pontot érő gólt a La Ligában.

Azért azokról az egygólos meccsekről beszélünk, aminek legalább a felének döntő faktora volt. Dembélé erre nem képes szerintem, nem tudásban, mint személyiségileg. Ő nem az, aki előrelép, amikor nagy szükség van rá. Raphinhából most kezd kicsit előtörni az a húzóember-vezéralkat, ami a kiscsapatban nyilván sokkal jobban megvolt neki (kakas a szemétdombon elven). Plusz azokról az 1-0-ás mecccsekről, ahol nem szabadott, hogy gólt kapjunk, ami Dembélével a jobboldalon szintén nem biztos, hogy összejött volna, legalábbis nem ennyiszer, az kb biztos. Dembélével a fedélzeten sem 3 gólos győzelmeket hoztunk amúgy, hanem 1 gólosokat, pedig akkor még Pedri is ott volt, szóval azért nem arról van szó, hogy vele szétaláztunk mindenkit, sőt.
9/9-e van amúgy, de egyrészt a kupában is tovább kell jutni, nem tudom, miért nem számít az annyira, főleg, ha felemeljük a végén a serleget.

Plusz Raphinha is hullámzik, de messze stabilabb, mint Dembélé, aki 5 meccsig nincs a pályán, aztán 1-en igen, meg még egyen zseniális, aztán megint 5 meccses csend, és még az amúgy tök jó 1v1-e is abban merül ki, hogy két sikeres csel után bele a falba. A brazil a belerázódása óta legalább minden második meccsén kulcsszereplő, stabilan, amikor meg nem, akkor sem mínusz egy ember, max mínusz egy támadó.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy makkegészséges már rég, nem sérülékeny, lehet rá számítani mindig. Lehet, hogy szerencse, de abban kb biztos vagyok, hogy többet tett érte egész pályafutása alatt, mint Dembélé. A leggyengébb meccse is nagyobb intenzitású, mint a franciának az az egy és negyed, amikor bele is sérült. Felteszem az edzésben is hasonló a különbség.

És már rég nem csak jó keresztlabdákat ad, ne már. 9-eseket megszégyenítő módon indulgat be, kerüli ki a lescsapdákat kivárással vagy félkörrel, látványosan magas a játékintelligenciája, tudatosan csinál mindent. És már egyre több ilyet be is fejez, fejesekkel, jobbal, ballal. Remekül alkalmazkodott a megváltozott helyzethez, a teljesen eltűnt távoli lövéseihez, vagy a kétcsatáros rendszerhez, stb.

Nem véletlen, hogy az Arsenal már százhoz közelített az ajánlatával érte télen, meg voltak más kérői is, Dembélé meg senkit nem érdekel, nyáron is pont így volt, még a dúsgazdag PSG-t sem érdekelte ingyen...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.17. 21:42:37

bence0330 írta:
2023.03.16. 02:12:28
https://www.fcbarcelona.com/en/football ... ga-in-2023

A csúcs védekezőstatok mellett a teljes szezonban a házi góllövőlistán a 2., házi gólpasszlistán 1. De ami érdekes, hogy 2023-ban (de ez már 2022 november elejétől is igaz) az övé a legtöbb ligapontot érő gólpont nem csak a csapaton belül, hanem az egész La Ligában, tehát nagyon fontos és nehéz helyzetekben is szerezte, például ugye kétszer is emberhátrányban lévő meccset döntött el góllal.
Én kedvelem a brazilt, de azért nem olyan egyértelmű ez a stat. A ligában pl. Dembélének több az assistja, eggyel előzi meg gólban és a gól/perc mutatóban nem igazán van különbség, se liga sem komplett szinten. Plusz a 9 gól, 7 assist statból 2-2 a Ceuta meg Intercity ellen volt egy 4, illetve 5 gólos meccsen. Az '23-ban pedig nagyrészt Torres/Fati (középcsatár) volt a konkurenciája. És ez a rendszer sokkal jobban fekszik neki, a lengyel aki ősszel fosta a gólokat most látványosan szenved.

A játékban pedig a franciával összevetve, inkább Dembélé erényei amik fontosabbak. Szép dolog, hogy védekezik, jók a keresztpasszai stb. de ezen a sok egygólos meccsen látszik, hogy inkább szükség lenne arra, hogy váratlant tudjon húzni, egy-két embert megverve támadni a kaput, helyzetet teremteni vagy kontrázni, mert ezekben ég és föld a különbség.
Az is lehet, hogy jól tud távolról lőni, de ezt nem igazán bizonyítja. Egy barátságos meccsen volt egy bombagólja, de azóta szinte nem is próbálkozik. Az, hogy a Leeds-ben mit csinált itt és most teljesen irreleváns.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.16. 12:35:30

Lehet, hogy nem annyira látványos amit csinál, mint pl. Dembelé, de szépen csendben teszi a dolgát. Sokkal jobban, mint jelenleg Ferran. Bár ő jól indult, nagyon lejtmenetbe került. Reméljük Rafi innen csak feljebb fog lépni. Csak így tovább!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.16. 02:12:28

https://www.fcbarcelona.com/en/football ... ga-in-2023

A csúcs védekezőstatok mellett a teljes szezonban a házi góllövőlistán a 2., házi gólpasszlistán 1. De ami érdekes, hogy 2023-ban (de ez már 2022 november elejétől is igaz) az övé a legtöbb ligapontot érő gólpont nem csak a csapaton belül, hanem az egész La Ligában, tehát nagyon fontos és nehéz helyzetekben is szerezte, például ugye kétszer is emberhátrányban lévő meccset döntött el góllal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.03.13. 10:24:28

Kőkeményet melózott és ismét hozta a nagyon fontos pontokat. Ne feledjük el, ha elkezdünk hasonlítgatni, hogy van jelenleg egy Lewa és Raphinha páros a támadó szekcióban, iknább utóbbi az elmúlt időszakban, Ferrant ne vegyük ide, mert a pali teljesen inkompetens a kapura, tegnap szerintem egy párharcot sem nyert meg, lefutják, szerelik, megindulása nincs, kiugratni nem lehet, teljes zsákutca, folyamat megakasztják.. így a brazilra még több figyelem hárul az ellenfél védekezéséből. Nem látványos a játéka mint mondjuk a prime Neymarnak ha brazil vonalat vesszük, de piszok hasznos a srác és biztos vagyok benne innen csak felfelé vezet neki az út, mert Xavi rendszere adott számára is, Dembelen pedig látjuk a fejlődést.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 10:11:28

Troym írta:
2023.03.13. 08:35:20
bence0330 írta:
2023.03.13. 01:11:01
A összes cseréjét nem tudom, de tegnapi okos volt, nehogy véletlenül sárgát kapjon és ne legyen elérhető Madrid ellen. Sajnos, ha nincs, akkor a csapat jelenleg nem képes gólt lőni.
Na jó, ez teljesen jogos. De az egész szezonban 1 akkor is durva, vagy inkább furcsa.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:29:50

Subinho írta:
2023.03.13. 08:50:00
Sokat volt szidva Rafinha, hogy gyenge... de nézzük csak akkor reálisan a dolgokat. Dembelé mennyi időt kapott, amikor évekig olyan mérhetetlenül nulla volt, hogy egy tál szotyiért elküldte volna mindenki innen? Meddig volt Torres a kezdőben meccseken át?
Nos, Rafinha most játszik, nem csak csereként és nem a baloldalon, hanem kezdőként és a posztján, de hamarabb lecseréli Xavi, mint pl. Lewát, aki lássuk be hónapok óta nem hoz elvárható szintet. Szerintem Rafinha akkor lesz jó, ha megkapja a bizalmat, ha meccseket dönt el a góljaival, de mégis lecserélik állandóan, illetve ha Dembelé felépül és kikerül a csapatból, csereként bejön 15 percekre, mint Fati, akkor megint el fogjuk veszíteni.
Ha viszont Dembelé visszatérésével is megkapja a kezdőben a szerepet és meglesz az önbizalma, nem csak ha "nincs ló jó a szamár is", akkor jó lesz ő. A Madrid Viniciusból világsztárt csinál, pedig semmi extra, csak épp bíznak benne. Ha Dembelé visszatérésével lekerül a padra, akkor belőle nem Vinicius lesz, hanem Coutinho.... Meg kell találni, hogy Dembelével hogy tudnak együtt játszani, mert jelenleg ők ketten a legjobb szélső támadóink. Rafinha nem tud baloldalon játszani, Dembelének meg gyakorlatilag mindegy. Mindkét oldalon ugyanúgy tudja forgatni a védőket, meg beadni, de lőni talán balról még jobban is tud. Meg kellene próbálni néhány meccset így, hogy lássuk van-e létjogosultsága. Sőt, lehet Lewa helyett egy 2 támadós felállásban is elférnének így ketten.
Nem véletlen írtam ide tegnap, nagyon elégedett vagyok összességében a palival. Viszont most jöttem, és szétszedem a hozzászólásodat, bocsi. :D

1. Dembelé még most is fiatalabb, és elvileg kevesebb rutinnal, tapasztalattal rendelkezik, mint Raphi. A gyakorlatban pedig ezerszer kevesebbel, mert a franciánk a fél életét sérülten töltötte. És szerintem mikor játszott, sose adtuk volna el egy tál szotyiért, maximum mikor újra és újra megsérült.
2. Torres szerintem nem volt sokkal többet pályán régebben, mint Raphi most. Ugyanakkor az egy kényszer szülte dolog volt, másrészt Torres a mostaninál jóval többet adott. És Raphihoz hasonlóan hozott rendszeresen gólpontokat is az első hónapokban.
3. Raphi eddig is játszott, rendszeresen pályán volt emlékeim szerint, csak annyira gyenge volt ősszel, a vb-n, és januárban is(a többi támadónkkal egyetemben), hogy Xavi inkább a négy középpályás + Dembi, Lewa mellett döntött. Teljes joggal, 100%ig igaza volt.

4. Egy játékos alapvetően nem attól fogja érezni a bizalmat/bizalmatlanságot, hogy lecserélik-e az utolsó 15-20 percben. Akinek ez gondot okoz, annak mentális problémái vannak, és kezeltetni kell. (Nem túlzok, szerintem azokra azonnal szakembert kell küldnei a klub részéről.) Tudom hogy nem ritka a hiszti a pályákon, de attól még nem normális.
5. A feltételezést is badarságnak tartom, hogy az edző az esetek többségében valami pedagógiai vagy bizalmi alapon cserélne. A nyilvánvalóan rossz edzők talán..lásd Koeman. Persze van ilyen is, meg a 60. perc környékén mondjuk nyilván a gyengébbeket hozza le, de alapvetően, általánosságban frissítés érdekében, és apróbb szerkezeti váltásokért cserélünk, nem azért, hogy éreztessük valakivel, hogy ő most hanyadik ember a bizalmi körben vagy azon kívül. A csere bizonyos feladatokra, szituációkra jön, bizonyos pozíciókra, másik feladatok és pozíciók feláldozásával, nem pedig az alapján, hogy összességében vagy általánosságban ki hanyadik bizalmi ember Xavinál.
Alapból sokkal valószínűbb, hogy egy szélsőt, egy védekezésben melósabb, kaputól távolabb álló, felívelésekre kevésbé hatékony támadót veszek le, mikor biztonsági, stabilizációs váltás következik, nem pedig az egy szem vérbeli csatáromat. Még akkor sem, ha amúgy nagyon rossz. Egyébként nemrég volt Lewi is cserélve, ráadásul ő most elvileg teljesen friss volt, rotációs szempontból sem volt sehol a csererangsorban.
6. Azt is badarságnak tartom, hogy Dembelé visszatértével kikerülne a kezdőből. Nem, ez nem automatikus, szerintem Xavi már bőven elégszer megmutatta nekünk, hogy valóban igaz, amit állított, mikor ide jött: mindig azok játszanak, akik a legjobban teljesítenek aktuálisan. Ha Dembelé jobb lesz, akkor ő fog játszani, pont. Ha meg tudják oldani, hogy mindketten pályán legyenek, és Raphi nem romlik vissza, akkor meg ennek megfelelően fognak játszani/padozni. Ez egy csapat, nem valami kiképző központ, itt az a lényeg, hogy amikor KELL, akkor a legjobb csapat legyen fenn, és csak utána jönnek olyan szempontok, hogy kinek mennyi játékpercre volna szüksége a személyes fejlődéshez. Az edző feladata, hogy jó egyensúlyt tartson, amennyire legalábbis lehet, de a prioritások remélem tiszták mindenkinek.
Ahogy írod, na pont nem úgy van: nem "kell megtalálni" azt a felállást, ahol ők mindketten jól pályán tudnak lenni. Miért nem? Egyrészt azért, mert egyáltalán nem biztos, hogy tényleg van is ilyen. Másrészt, mert rajtuk kívül van még 9 játékos a pályán, akiknek egyenrangúan fontos az, hogy a lehető legjobb helyen legyenek, a legjobb összeállításban.
Szóval kellENE találni olyat, ahol a két srác jól muzsikál együtt, és közben az egész csapat is. És afelől nyugodtak lehetünk, hogy Xaviék ezen fognak is dolgozni rendesen. De nem biztos, hogy van megoldása ennek az egyenletnek.. meg fogjuk látni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 08:50:00

Sokat volt szidva Rafinha, hogy gyenge... de nézzük csak akkor reálisan a dolgokat. Dembelé mennyi időt kapott, amikor évekig olyan mérhetetlenül nulla volt, hogy egy tál szotyiért elküldte volna mindenki innen? Meddig volt Torres a kezdőben meccseken át?
Nos, Rafinha most játszik, nem csak csereként és nem a baloldalon, hanem kezdőként és a posztján, de hamarabb lecseréli Xavi, mint pl. Lewát, aki lássuk be hónapok óta nem hoz elvárható szintet. Szerintem Rafinha akkor lesz jó, ha megkapja a bizalmat, ha meccseket dönt el a góljaival, de mégis lecserélik állandóan, illetve ha Dembelé felépül és kikerül a csapatból, csereként bejön 15 percekre, mint Fati, akkor megint el fogjuk veszíteni.
Ha viszont Dembelé visszatérésével is megkapja a kezdőben a szerepet és meglesz az önbizalma, nem csak ha "nincs ló jó a szamár is", akkor jó lesz ő. A Madrid Viniciusból világsztárt csinál, pedig semmi extra, csak épp bíznak benne. Ha Dembelé visszatérésével lekerül a padra, akkor belőle nem Vinicius lesz, hanem Coutinho.... Meg kell találni, hogy Dembelével hogy tudnak együtt játszani, mert jelenleg ők ketten a legjobb szélső támadóink. Rafinha nem tud baloldalon játszani, Dembelének meg gyakorlatilag mindegy. Mindkét oldalon ugyanúgy tudja forgatni a védőket, meg beadni, de lőni talán balról még jobban is tud. Meg kellene próbálni néhány meccset így, hogy lássuk van-e létjogosultsága. Sőt, lehet Lewa helyett egy 2 támadós felállásban is elférnének így ketten.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.13. 08:35:20

bence0330 írta:
2023.03.13. 01:11:01
A összes cseréjét nem tudom, de tegnapi okos volt, nehogy véletlenül sárgát kapjon és ne legyen elérhető Madrid ellen. Sajnos, ha nincs, akkor a csapat jelenleg nem képes gólt lőni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 01:11:01

Egy lyukas garast nem tettem volna rá, hogy azt onnan a rosszabbik (esetében nagyon rossz) lábával, lövések szempontjából ennyire borzalmas bő fél szezon után elteszi, ez ebből a szögből bárkinek nehéz lett volna, nála sokkal kétlábasabbaknak is. Busi érdemeiből persze nem akarok levonni.
Szerintem simán beérhetett volna minket a Reál a vb óta, ha nincs. Szerencsére pont akkora találta meg a formája legalább egy részét, mikor Lewyé eltűnt. Az őszi részleget gólpontokban messze a lengyel hozta le, a 2023-as szakaszt meg messze Raphinha. És nem csak gólpontokban, hanem Pedri kiesésével az egyetlen kreatív, mozgató játékosunk is ő maradt, ami néha kevés, de néha épp elég, és kb az egyetlen, aki nem 99%-os passzmutatóra törekszik. De ha valaki megmagyarázza nekem, miért cseréli le Xavi minden egyes meccsen, azt megköszönöm. Főleg 1-0-ánál, és nem Dembélére. Átjáróház is lett utána a jobboldal. Nem csak, sőt, nem elsősorban miatta, de ő is szerves része annak, hogy onnan nem kapunk gólt szinte soha, annak ellenére, hogy nem a legpengébb csapatrészünk aj obboldali védekezés. Főleg annak fényében fura, mennyire irreálisan nem hajlandó lecserélni a lengyelt 34 évesen 0 formával, Raphinha meg tökéletes erőnléti állapotban, tökéletes korban van, és most még posztriválisa sincs, mert az nyilván más kérdés lenne, ráadásul heti egy meccsekre váltottunk, tuti, hogy elbírná azt a plusz melót.

Xavi ha jól látom szokás szerint mindenkit megemlített, csak őt nem. Megnéztem, összesen egyetlen egy, azaz 1 meccset játszott végig az egész szezonban minden sorozatot tekintve. Döbbenetes adat. Összehasonlításképp a peremember SR-nek is van 3 végigjátszott meccse. :D De még a nem túl acélos fizikai és mentális állapotban lévő Fatinak is 2.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.12. 23:29:42

Muszáj vagyok ide írni, mert megint hozta a gólja a meccset, és erről nem szabad majd megfeledkezni, mikor Dembi visszajön. Remélem Xavi elkezd kreatívkodni kicsit a támadóhármassal, és Baldéval, mikor a francia visszatér. Fontos lesz, mert mindkettőjüknek a pályán kéne lenni majd az olyan meccseken, mint pl a mai volt, és mindkettőből a lehető legtöbbet kéne kihozni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése