Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.11. 17:05:10

csababarca írta:
2024.05.11. 12:39:10
Európai topcsapat ennyit nem fog érte fizetni, az szinte biztos.
Szerintem tőlük ilyen 60-70 a max, amit adnának érte, kivéve ha látványosan árulni kezdjük, akkor még ennyit se.

Kérdés ő mit akar majd, nem gondolom, hogy lehetetlen elképzelni, hogy odamenjen az arabokhoz, nagy fizuért.
Nekem valahogy Raphinha nem az a típus, aki még "fénykorában", 27 évesen elmenne az arabokhoz, még nagy fizetésért sem. Onnan már nem nagyon van visszaút. Sokkal inkább el tudom képzelni, hogy ha megy akkor egy MU-ba vagy hasonló csapatba.
Sajnálnám, ha elmenne, de ő egy olyan játékos aki relatíve kelendő és akiért komolyabb pénzt kaphatnánk, habár én max. 60 milliót néznék ki belőle.
Mondjuk, ha továbbra is középen/bal félterületben játszana arra szerintem Xavi Simons legalább annyira, ha nem jobb lenne a brazilnál. Az egyik legnagyobb fogás lehetne, ha egy kölcsön+opcióval el tudnánk hozni. Egyre több cikk jelent már meg erről én nagyon örülnék neki. Akár Nico helyett is.

Bár nagyon kevés esélyt látok arra, hogy Raphinha idén lépjen.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 15:10:32

Cseri írta:
2024.05.11. 14:52:04
Nem Ő lenne az első,aki eszembe jut,hogy pénzé tegyük, természetesen van az a pénz. Azon kevesek egyike a jelenlegi keretből,aki megdöglik a pályán,és nagyjából konstans hozza azt,amit tud.Szívesebben látnám mondjuk nyolcasba,de ez az én egyéni problémám.
Jobboldali nyolcasban is top szint lenne, igen. Ez is az egyik ok, amiatt nem adnám el, 3-4 poszton ingadozik a kifejezetten jó és a top szint közt. Ezt kevesekről lehet elmondani, Gündogan ilyen nálunk. A másik ok meg a nagymeccsessége, minél jobban élesedik a helyzet, annál nagyobbat megy, ilyenünk nincs még egy a keretben. Szerintem két gond lenne vele ott: Yamallal egymás lábát taposnák néha, de ha eléggé behúzódva játszhatna, akkor nem biztos. Raphinha viszont olyan bátor, kockáztatós stílust képvisel, ami miatt Xavinál szerintem nem lehet egy klasszikus értelemben vett középpályás. Nagyon sokat kreálna onnan, de jóval többször is vesztené el pár meredek passznál a labdát, mint egy Pedri, mondjuk mikor 5 ember közt próbál átszúrni egy labdát, és nem sikerül. Nekem tetszene ez, de Xavi rendszerébe szerintem nem fér bele. Amilyen fogékonyak vagyunk sajna egy jó kontrából gólt kapni, plusz rizikó lenne, ha emiatt több kontrát kapnánk. Más csapatnál ez nem lenne akkora gond, nálunk szerintem lehet, Xavi szemével nézve mindenképp. Persze cserébe meg védekezne mint atom Pedriékkel ellentétben. Nem tudom, de szerintem sajna nem fog kiderülni. Szerintem az abszolút csúcs poszt nála 4-2-3-1-ben a 10-es lenne, vagy bármi más formáció, ahol a csatár mögött lehetne középtájt, kb mint Bellingham idén. De ezt sajna a 4-2-3-1-et Xavi elhanyagolta, pedig ősszel még elég nagy hatékonysággal vetette be a meccsek végefelé, nem is értettem, miért hagyta el. Sok játékosunknak kedvezett, a topik címadójának, DJ-nak, Lewynek, stb.

Viszont ha mégis eladjuk valahogy, akkor úgy kell megoldani, hogy legyen jobbszélsőnk, mert ha Yamal úgy tolja végig a következő szezont, mint amit főleg tél óta kapott, lehet búcsút inthetünk neki is. Nico Williams pl. elég jó mindkét szélen, lehet jó megoldás lenne. Persze ha Ferrán marad, rotációnak ő is jó lenne, végülis ő is jobbszélső, csak ezt már el is felejtettük, mert érkezése óta nem játszott ott 1-2 meccsnél többet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 14:56:03

Deco óta ügynöke sincs a csávónak, kb. nem is tudnánk intézni az igazolását, mert nincs kivel, szerintem Őt nem fogjuk tudni innen kirakni. Én nem is rugdosnám nagyon, ha megnézzük a tavalyi MU és az idei PSG elleni meccseit, akkor mintha megcsillanna a fény az alagút végén, hogy rendes tétmeccsen is lehetne rá számítani. Plusz az új, kicsit középre vont poszt is jobban fekszik neki.

100 misi az 100 misi, de ha nem tudjuk értelmesen elkölteni, akkor nincs értelme eladni. Így is többet játszik Yamal, mint kellene, a brazilt be lehetne rakni a helyére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1809
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 14:52:04

Nem Ő lenne az első,aki eszembe jut,hogy pénzé tegyük, természetesen van az a pénz. Azon kevesek egyike a jelenlegi keretből,aki megdöglik a pályán,és nagyjából konstans hozza azt,amit tud.Szívesebben látnám mondjuk nyolcasba,de ez az én egyéni problémám.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.11. 13:04:27

bence0330 írta:
2024.05.11. 12:21:20
Kizárt dolog, annyiért talán megérné nekünk már eladni, de szerintem ő tuti topligás akar maradni ilyen szinttel és ekkora bizonyítási vággyal. Majd ha Angliából jön egy ekkora ajánlat. Neki sem jó itt, szerintem, ebben a közel 0 megbecsülésben edzői oldalról, az a tippem, hogy egy topcsapatnak igent mondana, ha nem is könnyű szívvel.
Nem sok játékost tudsz mondani, aki el akar menni Barcelonából, Umtitit is el kellett üldözni, Neymarról is voltak hírek, hogy megbánta, hogy elment. Szóval valamiért nem sokan akarnak távozni, pedig néha jó lenne. Raphinha pont nem, idén nagyon jól hozzátesz a csapathoz, és erre szükség lehet a jövőben is, nem 90 perces emberként használni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15478
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.11. 12:39:10

Európai topcsapat ennyit nem fog érte fizetni, az szinte biztos.
Szerintem tőlük ilyen 60-70 a max, amit adnának érte, kivéve ha látványosan árulni kezdjük, akkor még ennyit se.

Kérdés ő mit akar majd, nem gondolom, hogy lehetetlen elképzelni, hogy odamenjen az arabokhoz, nagy fizuért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 12:21:20

Kizárt dolog, annyiért talán megérné nekünk már eladni, de szerintem ő tuti topligás akar maradni ilyen szinttel és ekkora bizonyítási vággyal. Majd ha Angliából jön egy ekkora ajánlat. Neki sem jó itt, szerintem, ebben a közel 0 megbecsülésben edzői oldalról, az a tippem, hogy egy topcsapatnak igent mondana, ha nem is könnyű szívvel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5196
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.11. 12:19:45

Al Hilal are ready to pay €100M for Raphinha. @sport
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 06:38:08

Én korábban nem volt tőle elájulva, de már meccek óta nagyon jó, ezen a párharcon pedig klasszis teljesírményt nyújtott. =D> Nagy kár, hogy nem ért továbbjutást, de erről legkevésbé ő tehetett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 03:04:01

Igen, kicsit sajna egyedül volt elöl. A Napoli meccsen még egy nagyon jól működő gépezet egyik, ha nem a legjobb része volt, a PSG ellen sajna szét voltak kapcsolódva a csapatrészek, ő is. Most pont megérkezett mellé egy formában lévő Yamal, aki ma nagyon élesnek tűnt, erre nem sokáig lehettek együtt. A hetekben amúgy kicsit megszűnt a kiszolgálós szerepe, nincs is induló játékos nagyon, hisz ő maga indul, Lewy meg leginkább labdákat tartott. Nem is annyira tkp, mint inkább valamiféle second striker volt az igazi szerepköre az elmúlt időszakban. Ha mozgékonyabb center lenne mellette, osztogathatna is rendesen, persze akkor kevesebb helye is lenne a beindulásaira.

Érdekesség, hogy a gólpont aránya tökéletesen megegyezik Haalandéval a szezonban, 86 és 86 perc kell mindkettőnek hozzá. 19gólpont/1647perc és 37gólpont/3193perc.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 01:45:34

Elképesztően nagyokat játszik a belső tkp pozíciójában. Egyszemélyben tartotta életben a párharcot, amelyhez mezőnyben nem nagyon tudtunk hozzászagolni. A PSG brutálisan vert minket labdabirtoklásban, az odavágón is és a visszavágón is, már a kiállítás előtt is. Raphinha roppant gólerős ebben a pozícióban, ami meccsben tartott minket. A többi csapatrészt kellene felépíteni körülötte. Mélységi középpályánk Christensen kiesésével sajnos nem volt, Cubarsí-t én mindenképp itt játszattam volna. Csatárunk pedig szintén nem volt, pedig volt lehetőségünk még arra is, hogy 2-0-ra elhúzzunk, és összesítésben már három góllal vezessünk.

Raphinhának Xavi nagyon megtalálta a helyét, de olyan lyukas posztok vannak körülötte, hogy az hihetetlen. A mélységi középpályán annyira nullák voltunk, hogy visszasírtam Robertót, aki az odavágón legalább elkövetett egy szép taktika szabálytalanságot, amivel egy potenciális gólt akadályozott meg. Most még ezekre sem futotta, és ismét kiderült, hogy amíg középpályás védekezésünk nincs, addig a top csapatoktól mindig kapni fogjuk a nagy veréseket a BL-ben. Raphinha hatékonysága, gólérzékenysége ezen a poszton viszont a csapat nagy erőssége lehet a jövőben, viszont a középpályás védekezést és a csatárjátékunkat rendbe kell tenni. Vkp és csatár kerestetik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 00:49:08

Szegényem végigsprintelte a két meccset, lőtt 3 gólt, többször Lewy elé tálalt, amiből gól lehetett volna, és zsinórban negyedszer, illetve zsinórban a 3. BL meccsén lett a legjobb Barcelona játékos a statisztikai oldalakon. Alighanem ő lehet a legdühösebb ma, Cubarsí meg Gündogan mellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 22:50:49

Troym írta:
2024.04.11. 22:38:46
Kalapot emelek, mert nagyot játszott, viszont szerintem hibás a következtetése sokaknak a Yamal vs Raphinha témában.

Szerintem azért játszanak Yamal és ő ketten ebben a felállásban, mert a többi támadó hasznavehetetlen. Sérülés ide vagy oda, de Ferran január közepén nyomott egy mesterhármast + gólpasszt egy meccsen azóta 5 meccsen semmi és előtte se volt nagy formában egész decemberben.
Felix 2024ben meg 16 meccsen 3 gól, 1 gólpassz, de többnyire leggyengébb a csapatban, szerintem ezért is szorult a padra.
Yamal meg 17 meccsen 5 gól, 2 gólpassz.
Szóval nem hiszem, hogy Xavi fejében Raphinha azért kerül a másik oldalra, mert Yamal annyival jobb, hanem mert nincs bal oldalra senki.
Roque meg véleményem szerint feleslegesen érkezett, bár gondolom most Lewa eltiltása miatt majd viríthat a Cadiz ellen.
Egyetértek, szerintem jelenleg nincs Raphinha vs Yamal gyakorlati szinten, Raphinhának csak jó, ha beljebb játszhat, ez max elméleti kérdés, melyik a jobb. A gond az, hogy Yamal 2-3 hét alatt hozta össze a brutálisan nagy meccseket és a gólpontokat, azóta szinte semmi. Szerintem tökéletesen használva, kipihenve Raphinhával a legjobb támadónk lehetne, néha még jobb is rövid időkre, jelenleg, ebben a pillanatban, ezekben a hetekben viszont a leggyengébb, magához képest meg messze a leggyengébb. És a fő gond nem is ez, hanem előre lehetett látni, hogy el fog fogyni, akkor sem kéne sűrűn kezdetni, ha a világ legjobb játékosa lenne. Ferrán visszatérésével inkább Yamal vs Ferrán van, és a koruk miatt, és mivel Yamal úgyis gyenge formában van, nálam lazán Ferrán lenne a befutó, főleg a nagyobb meccseken.
Hétvégén remélem pihen a kicsi, amúgy Raphinhának sem ártana, de ha őt kiveszed, vége a dalnak. Gündogan úgyszintén. Roque szerintem nem kezd így sem, viszont kap majd perceket. Szerintem Felix-Torres-Raphinha sorral kezdünk, utóbbit gyorsan lehozva, ha lehet, de Guiu-t is hamarabb képzelem centerben kezdőként, mint a brazil tinit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 22:38:46

Kalapot emelek, mert nagyot játszott, viszont szerintem hibás a következtetése sokaknak a Yamal vs Raphinha témában.

Szerintem azért játszanak Yamal és ő ketten ebben a felállásban, mert a többi támadó hasznavehetetlen. Sérülés ide vagy oda, de Ferran január közepén nyomott egy mesterhármast + gólpasszt egy meccsen azóta 5 meccsen semmi és előtte se volt nagy formában egész decemberben.
Felix 2024ben meg 16 meccsen 3 gól, 1 gólpassz, de többnyire leggyengébb a csapatban, szerintem ezért is szorult a padra.
Yamal meg 17 meccsen 5 gól, 2 gólpassz.
Szóval nem hiszem, hogy Xavi fejében Raphinha azért kerül a másik oldalra, mert Yamal annyival jobb, hanem mert nincs bal oldalra senki.
Roque meg véleményem szerint feleslegesen érkezett, bár gondolom most Lewa eltiltása miatt majd viríthat a Cadiz ellen.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.04.11. 21:24:51

bence0330 írta:
2024.04.11. 14:09:50


Ezen bő másfél hónapban hozott 1 db gólpontot. ...
Csak nem a tegnapi (a Raphina által értékesített) gólhelyzetet teremtő beadására gondolsz?
Ezen kívül is voltak "gólpontjai" bőven! Nem kellene leszólnod Yamalt!

Raphina pedig második hullámos, támadó középpályásként sokkal hatékonyabb, mint szélsőként.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2237
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.11. 18:09:12

A csávó elékpesztő clutch. Fontos pillanatokban ott van és húzza a csapatot. Szerintem is eladhatatlan, vannak gyengébben teljesítő támadók a csapatban és egyetértek Bencével, hogy több poszton is stabil - irónikusan pont jobboson gyengébb, ami az eredeti posztja lenne. Nagy erény, hogy itt van. De mellette néha tényleg hajat lehet tépni a megoldásaitól, ordító ziccereket hagy ki, elronthatatlan támadásokat elront. Ez ilyen, igazából Suarez is hasonló volt, mégis a csapat történelmének egyik, ha nem a legerősebb támadótriójának volt a tagja.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.11. 14:24:35

Ez a pali egy talány, az eszményi brazil focista antitézise. Elbotlik a saját lábában is, cselezni képtelen, de fut meccsenként 12+ km-t, visszazár a kapusig, meg a statokat hozza. Nagyot ment tegnap.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 14:09:50

Chino írta:
2024.04.11. 13:45:20
Hát azért nem mondanám, hogy ebben az időszakban is 0 lenne. Granada, Celta, Mallorca, Napoli ov, csak pár meccs, ahol döntő faktor volt.
Tudom kicsit elfogult vagy Raphinaval kapcsolatban és én is kedv3elem, ényleg sokszor megvédem, de ha veszélyforrásként hasonlítjuk össze, helyzetek teremtésében nem kérdés. Passzjátékban sem marad alul, ami nagy erénye Raphinhának szélen, a labdaszerzések és védekezés. Az erősségei, középen jönnek ki.
Hogy ott milyen teljesítményt nyújt az elvitathatatlan. Xavi nem tudom miért nem próbálkozott vele ott többet, a Sevilla ellen kis idő alatt is látszott a különbség. A sérülése a legrosszabbkor jött.
Ezen bő másfél hónapban hozott 1 db gólpontot. Raphinha még jobbszélsőként is többet hozott, pedig alig volt ott. A Napoli meccsen tényleg döntő faktor volt, rajta ment el a győzelem (nem az ő hibájából, nem tehet róla, hogy kivégzik, de abból, hogy ő volt ott). 10 zseniális perce volt, utána belassult, a második félidőben meg sétálgatott, és a térdére támaszkodva lihegett, totál lyuk volt előre és hátra is. És akkor sajna ezt a brazil kárára tette. A kis meccsekre nem emlékszem annyira, csak úgy összességében, hogy már sok-sok hete hulla a gyerek, miután egymás után 5 meccset végigtolt, abból vagy 3-at zseniálisan.
Mondom, 10-20-30 percekre becserélve elhiszem, hogy jobb lenne, mint Raphinha, ennyi időre, de így nagyon, de nagyon nem. Jelenleg nem is Raphinha védelmében mondom, őt az ideigazolása óta középtájt akarom látni, szóval ideális esetben nem is versenytársak annyira, de Ferránt is sokkal szívesebben látnám ott kezdőként, Yamal egyszerűen a korából adódóan nem kezdő szintű játékos fizikálisan és mentálisan. Vagy mondjuk 3-4 meccsből 1-szer mehetne kezdőként, de akkor sem 90 percig feltétlen. És kisebb meccseken, mert a nagyokon rendre teljesen beleszürkül, megilletődik, és még könnyebben elfárad ami tök érthető, és 0%- ban kritika felé.
2 hónappal ezelőtt 2-3-4 meccsig a világ egyik legjobb (formában lévő) jobbszélsője volt, akkor persze, hogy jobb volt, mint Raphinha. Ott bizony vigyázni kellett volna rá.

2 év múlva atom kezdő lenne egy olyan csapat, ahol mindketten a pályán lehetnek nagy formában, jó állapotban, Yamal jobboson, Raphinha valahol beljebb. A tkp-s posztot nyáron én most háttérbe szorítanám miatta, hacsak nincs valami bomba deal Wirtzre, vagy ilyesmi, amit nem lehet kihagyni.
Nálam azért lett eladhatatlan az elmúlt 1-2 hónapban (eddig úgy gondoltam, hogy 70 körül el lehet passzolni, ha jó helyettest hozunk), mert konkrétan úgy a legjobb támadónk (nem is kicsivel), hogy meglepetésemre már 3 poszton tudja hozni a meccsdöntő faktort, mindenhol máshogy, de megoldja, jobb lábbal megtanult korrektül lőni, a beindulásai félelmetesen jók, stb. Plusz azért, ahogy előrelép a nagy meccseken. És ez a két dolog nagy kincs a csapat számára, ami nehezen pótolható egy játékossal, jelen körülmények közt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 13:45:20

bence0330 írta:
2024.04.11. 00:11:42
Chino írta:
2024.04.11. 00:04:33
Szerintem szélen 2 gól ide vagy oda Yamal még mindig jobb. A brazil ott egy sima közepes játékos. Ha beljebb játszik akkor tud igazán hasznos lenni és ott jönnek ki az erősségei, kulcspasszok, távoli lövések stb.. Ma is amikor bejött Felix, teljesen visszaesett, kiszámítható és sablonos volt.
Visszavonva tényleg klasszis teljesítményre képes.
Azért sablonosan lőtt onnan is egy gólt, mikor kiment Yamal helyére, ahol a spanyol addig életjelet sem adott magáról... Raphinhának meg jutott ott úgy 10 perc, 15? A kicsi hónapok óta totál 0, ami várható volt, hisz túltoltuk, meg hogy ne lenne megilletődbe egy BL negyeddöntőben 16 évesen, ez így van renddjén. Nagyobb meccseken pláne hasznos megmozdulás nélkül. 2 meccsenként 30 percben az is lehet, hogy jobb lenne, de kezdőként jelenleg nem egy polc a két játékos a szélen sem. Középen (vagy legalábbis beljebb) jobb, de szélről meg a betekert labdái és a helyzetgenerálása brutál főleg, és onnan is hozza azért a gólokat korrekt ütemben.
De ja, amit bentről csinál ebben a szezonban, az majdhogynem kijelenthetően klasszis szint. Ettől még a szélen is jobb sajna, mint Yamal, legalábbis a február közepe óta játszó Yamal.
Hát azért nem mondanám, hogy ebben az időszakban is 0 lenne. Granada, Celta, Mallorca, Napoli ov, csak pár meccs, ahol döntő faktor volt.
Tudom kicsit elfogult vagy Raphinaval kapcsolatban és én is kedv3elem, ényleg sokszor megvédem, de ha veszélyforrásként hasonlítjuk össze, helyzetek teremtésében nem kérdés. Passzjátékban sem marad alul, ami nagy erénye Raphinhának szélen, a labdaszerzések és védekezés. Az erősségei, középen jönnek ki.
Hogy ott milyen teljesítményt nyújt az elvitathatatlan. Xavi nem tudom miért nem próbálkozott vele ott többet, a Sevilla ellen kis idő alatt is látszott a különbség. A sérülése a legrosszabbkor jött.

Azt tudja valaki, hogy a hajára miért volt olyan ideges? Bárki hozzáért már vörösödött el mérgében, még a gólörömnél és a meccs végén is.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 00:11:42

Chino írta:
2024.04.11. 00:04:33
Szerintem szélen 2 gól ide vagy oda Yamal még mindig jobb. A brazil ott egy sima közepes játékos. Ha beljebb játszik akkor tud igazán hasznos lenni és ott jönnek ki az erősségei, kulcspasszok, távoli lövések stb.. Ma is amikor bejött Felix, teljesen visszaesett, kiszámítható és sablonos volt.
Visszavonva tényleg klasszis teljesítményre képes.
Azért sablonosan lőtt onnan is egy gólt, mikor kiment Yamal helyére, ahol a spanyol addig életjelet sem adott magáról... Raphinhának meg jutott ott úgy 10 perc, 15? A kicsi hónapok óta totál 0, ami várható volt, hisz túltoltuk, meg hogy ne lenne megilletődbe egy BL negyeddöntőben 16 évesen, ez így van renddjén. Nagyobb meccseken pláne hasznos megmozdulás nélkül. 2 meccsenként 30 percben az is lehet, hogy jobb lenne, de kezdőként jelenleg nem egy polc a két játékos a szélen sem. Középen (vagy legalábbis beljebb) jobb, de szélről meg a betekert labdái és a helyzetgenerálása brutál főleg, és onnan is hozza azért a gólokat korrekt ütemben.
De ja, amit bentről csinál ebben a szezonban, az majdhogynem kijelenthetően klasszis szint. Ettől még a szélen is jobb sajna, mint Yamal, legalábbis a február közepe óta játszó Yamal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.11. 00:09:11

bunga írta:
2024.04.10. 17:30:36
Ha megoldható, hogy eladjuk Raphit és az árából megvesszük Williamset, az megérné.
Nekem biztosan nem érné meg, örülök, hogy itt van. Neki sem érné meg, szeret itt lenni, nem akar elmenni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 00:04:33

bence0330 írta:
2024.04.10. 23:40:58
bunga írta:
2024.04.10. 17:30:36
Ha megoldható, hogy eladjuk Raphit és az árából megvesszük Williamset, az megérné. A kettő együtt a csapatban akkor is felesleges luxus volna, ha lenne rá pénz.
Nagyon ajánlom, hogy érinthetetlen legyen amíg Yamal be nem érik, ez legalább 2 év. Akkor el lehet adni jó pénzért. Folyamat húzóemberünk, amikor nincs, vagy lecserélik teljesen szétesik a támadójáték. Jobbról, balról, középről meccsdöntő faktor, lassan már mindegy neki, és nagy meccsen/nehéz helyzetekben él igazán, ami nem sokunkra jellemző, egy Nicora pláne nem. Ara és nyilván a két fiatal titán és TS mellett nálam a nem eladható kategória, legalábbis jelenleg (ha Gavi jól visszatér, ő is). Valami ordas nagy igazolás kéne, hogy most eladható legyen, alsó hangon egy Gnabry.
Persze lehet, hogy Nico is bejönne, de elég zsákbamacska.
Szerintem szélen 2 gól ide vagy oda Yamal még mindig jobb. A brazil ott egy sima közepes játékos. Ha beljebb játszik akkor tud igazán hasznos lenni és ott jönnek ki az erősségei, kulcspasszok, távoli lövések stb.. Ma is amikor bejött Felix, teljesen visszaesett, kiszámítható és sablonos volt.
Visszavonva tényleg klasszis teljesítményre képes.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 23:40:58

bunga írta:
2024.04.10. 17:30:36
Ha megoldható, hogy eladjuk Raphit és az árából megvesszük Williamset, az megérné. A kettő együtt a csapatban akkor is felesleges luxus volna, ha lenne rá pénz.
Nagyon ajánlom, hogy érinthetetlen legyen amíg Yamal be nem érik, ez legalább 2 év. Akkor el lehet adni jó pénzért. Folyamat húzóemberünk, amikor nincs, vagy lecserélik teljesen szétesik a támadójáték. Jobbról, balról, középről meccsdöntő faktor, lassan már mindegy neki, és nagy meccsen/nehéz helyzetekben él igazán, ami nem sokunkra jellemző, egy Nicora pláne nem. Ara és nyilván a két fiatal titán és TS mellett nálam a nem eladható kategória, legalábbis jelenleg (ha Gavi jól visszatér, ő is). Valami ordas nagy igazolás kéne, hogy most eladható legyen, alsó hangon egy Gnabry.
Persze lehet, hogy Nico is bejönne, de elég zsákbamacska.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.10. 17:30:36

Ha megoldható, hogy eladjuk Raphit és az árából megvesszük Williamset, az megérné. A kettő együtt a csapatban akkor is felesleges luxus volna, ha lenne rá pénz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 13:45:33

Nagyon clutch játékos, minél fontosabb a helyzet, annál nagyobbat megy (aktivitásra). Ő egy nyikorgó (balról pláne), de fáradhatatlan gép, aki addig próbálkozik, amíg nem sikerül valami. Sokat elmond, hogy mostanában még bal oldalról is MOM lett statisztikailag a Napoli ellen és most is, pedig hazért az messze a gyengébbik oldala egylábasként. Továbbra is tartja idén a 90 perc körüli gólpontátlagot, de ez közel másfél éve tart kb. Kár, hogy közben sokat hibázik, bár az a szomorú, hogy talán nem többet, mint a legnagyobb gólfelelősünk, vagy a többi támadó.

A nevesebb jobbszélsők idén, ahány perc kell nekik egy gólponthoz:
Salah 63
Raphinha 92
Saka 104
Foden 119
Rodrygo 131
Sané 137
Dembélé 161
Yamal 172 (24-ben a tényleges berobbanása óta 143, ez így igazságosabb)

Wirtz pl. 99, más poszt, de összehasonításnak jó, főleg, hogy Raphinha is viszonylag sokszor játszik idén 10-est, és ott hozta arányaiban a legtöbb pontot, stabilan ott tartva szerintem még jobb lehetne a statja.

Házon belül:
Raphinha 92
Lewy 106
Ferrán 113
Felix 125
Yamal 24-es kiadás 143.

Úgy vezeti a listát, hogy rengeteget játszik poszton kívül. Plusz Christensenen kívül az ő visszatérése is nagyban stabilizálta a játékunkat, szerintem 1-2 évig őt még nem szabad eladni, a csapatunk egyik leghasznosabb tagja, és a legjobb támadónk. Két poszton is erős, és még balról is kezd használható lenni, amit sosem gondoltam volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése