Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 20:17:19

Oké, legyen gyenge a színvonal. Akkor sem tudsz elküldeni valakit, hogyha nem tudsz jobbat hozni a helyére. Garantált előrelépés kb csak Gnabry és Salah lenne, akik meg talán, vagy kb, azok Saká, Mahrez, és még lehet, hogy 1-2 nevet ide lehet venni, de többet nem. Csak a jelen posztriválisokhoz lehet mérni. Aki nála komolyabb/legalább ilyen szint, az nem csak kevés van, de nem is igen mozdítható, max hatalmas pénzekért. Dinhot nem fogod tudni idehozni, Rivaldot sem, ergo a jelen mezőnyyben lehet gondolkodni, legalábbis ha reálisan tesszük.

Azért azt mondani, rá, hogy nincs komoly hatással a meccsinkre, főleg az utóbbi 4 hónapban - VB idő...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 20:03:20

Hagyjuk ezeket a top 5, top 10 kifejezéseket, mert egyrészt nem igaz, másrészt a mai hígfos színvonalon, ahol mozog a futball, a top 10 sem jelent semmit adott esetben. Ami a lényeg, egy Barca szélsőtől igenis elvárom hogy verjen meg 1vs1 ben védőt, legyen komoly meccsen döntő faktor, egyáltalán legyen hatással a meccsekre. Nagy reményekkel vártam, és ettől, amit letesz, sokkal sokkal többet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 19:23:20

bence0330 írta:
2023.02.24. 18:24:41
Rivaldo11 írta:
2023.02.24. 18:17:31
már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
És nem értékeljük azért, ami, hanem Messihez, vagy te épp Dinhohoz hasonlítod,és úgy tényleg elég gyenge.
Azért az inkább dicséret, hogy aranylabdásokkal hasonlítjuk össze. Egyetértek, hogy nem tudom kinek milyen elvárásai vannak egy 55m játékossal szemben, de az említett játékosok mai áron 200-300m kerülnének.
Szerintem vállalható játékos, hasznos is, amit meg kéne érteni mindenkinek, hogy ő sose lesz az aki egymaga a hátán viszi a csapatot, neki lesznek gyengébb meccsei.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 18:24:41

Rivaldo11 írta:
2023.02.24. 18:17:31
Lehet itt statozni, de hatalmas csalódás a pali, rendkívül gyenge futballista. Nekünk olyan szélső kell, aki bontani tud, ez a figura konkrétan egy bólyát sem cselez ki kB. brazil létére. Mondjuk a vbn sem volt egyetlen olyan momentuma sem, amire emlékezne az ember. De hát meg kell szokni úgy látszik, már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
Egyrészt ez nem igaz, max az elit szinthez képest nem jól cselez. Ez tény. De kit érdekel, ha pl. a "gyenge VB-jén, ahol momentuma nem volt", nemhogy a brazilok közül, hanem az egész mezőnyben ő alakította ki a legtöbb helyzetet. A negyeddöntőig volt ez a stat, amíg ki nem esett a válogatottja, úgyis addig jogos csak az összehasonlítás. És még csak nem is játszott annyi percet, mint Leo vagy Griez.
De persze ez smafu, az a fontos, hogy cselezgessen, nem a nettó kialakított gólhelyzetek száma, amiből a gólok lesznek. Pont erről írtam, hogy az egyetlen közepes, gyenge közepes tulajdonsága marad meg, mikor a VB legjobb playmakere volt, és nálunk is toronymagasan a legjobb ebben. Hogy ő ezt máshogy csinálja, mint xy, pl Dembi? Igen. Nem, vagy kevés csellel.

Egyrészt igen, vitték volna 70-80 körül, de akkor megnézhettük volna magunkat, főleg Dembélé kiesésével, széttermelte magát azóta. És az sem véletlen, hogy vinni akarták, nem hülyék gyülekezete az sem.

É nem amelett érvelek, hogy ő egy világklasszis, hanem hogy a posztján jelenleg az egyik legjobb talán top5, de vita nélkül top10, és nekünk ez nem elég, csak azt rójuk fel neki, amiben pont nem jó annyira. És nem értékeljük azért, ami, hanem Messihez, vagy te épp Dinhohoz hasonlítod,és úgy tényleg elég gyenge.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 18:17:31

Lehet itt statozni, de hatalmas csalódás a pali, rendkívül gyenge futballista. Nekünk olyan szélső kell, aki bontani tud, ez a figura konkrétan egy bólyát sem cselez ki kB. brazil létére. Mondjuk a vbn sem volt egyetlen olyan momentuma sem, amire emlékezne az ember. De hát meg kell szokni úgy látszik, már nincsenek Rivaldok, Dinhok, hanem ilyen képzetlen tucatokat termel a brazil futball is. Állítólag az Arsenal vitte volna a télen 70ért, mi meg nem adtuk. Tökön szúrom magam ha ez igaz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2023.02.24. 17:45:30

Bence ne haragudj, hogy ezt mondom, de Ferran amióta a barca mezt magára rántotta, a leggyengébb játékosunk lett eric botlábú garciával együtt..
Mindketten a cityből jöttek, ahol mindkettejüket agyon dicsérte Guardiola, és valóban ott jól is játszottak nagy részt, de tegyük hozzá, hogy az a city egy tökéletesen működő gépezet volt és nem egy formálódó barca, ahol igenis szükség van arra, hogy bemenjenek azok a bizonyos helyzetek, mert nincs belőlük 100 db amit el lehet benázni (A védelem szintén jóval össze szedettebb volt, így Garcia is kevésbé lógott ki belőle).
A válogatott beli góljaira pedig csak annyit tudok mondani, hogy ott tényleg sok gólt lőtt, de tegyük hozzá hogy nem volt a posztján vetélytársa csak egy Morata, plusz Enrique volt az edzője, aki a barátnőjének egyben a faterja, szóval gondolom lefekvés előtt nem nagyon izgult azon hogy kezdő lesz-e.
És igen, tűrni kell jobban a nyomást, Dembelének is ment pedig ő neki ezerszer rosszabb híre volt és sokat volt sérült. Ráadásul Xavi akkor is játszatta Ferrant amikor látszott rajta, hogy akkor se tudna gólt lőni ha 5 centiről kéne a kapuba passzolnia labdát. Szóval nekem ne védje senki a kis pedigrés fenekét.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.24. 17:41:13

bence0330 írta:
2023.02.24. 16:35:35
.
Köszönöm és köszönöm!!!!! Én se tudtam volna jobban leírni!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 16:35:35

Nem tudtam, Ferránhoz, vagy hozzá írjam, mert kettejükről akartam írni egy olyat, amivel még az átlagnál is kevésbé leszek népszerűbb. :D Illetve még 1-2 közelmúltbéli szélsőre-támadóra is rá lehetne aggatni, csak most, jelenleg kettejükre vonatkozik, de általánosságban az érkező támadókra, kiváltképp a szélsőkre. Végül ideírtam, mert jobban kedvelem és emiatt jobban érdekel.

Mindkettőt a fél fórum elzavarná, hogy nem érdemlik meg, hogy itt játszanak. Szerintem totál fordítva van, mi nem érdemeljük meg őket.

Először is: TM, statok, elmúlt 2-3 év alapján mindkettő kérdés nélkül top10 a jobbszélső poszton. Raphinha talán top5 is. Statokban, keresettségben, értékben, mindenben.

Torressel kezdem, mert az ő része itt off: A Cityben Mahrez, Sterling, Jesus(!) előtt a legjobb gólpont stattal rendelkezett az első évében. A spanyol válogatott elsőszámú góllövője lett, átlagosan minden második meccsen talált be. Idejött, nyomott lábtörés után 21 évesen óriási nyomás (BL indulás) egy nagyon-nagyon erős kezdést. 6/6-os stattal. A Barca-drukkerek reakciója erre az volt, hogy "dehátkihagyhelyzeteket". Amik nagy részét amúgy pont ő kreálta. Senkit nem érdekelt, mennyit segít a meccseken, mennyi gólt lő és mennyi gólpasszt ad, bénázva, ekézve, falábúzva lett már akkor is, mikor ment neki. Aztán egyszer csak tényleg nem ment neki, ne csodálkozzunk. Iszonyat mostohán tudunk bánni a játékosainkkal, ő talán konkrétan depressziós is lett.

Aztán megjött Raphinha. Szerencsétlen elfelejtett lőni az előszezon után, tény, de 1-2 hónapos beilleszkedési periódus után november eleje óta kb. minden második meccsünket ő döntötte el, ai szenzációs egy friss játékostól, akiben senki nem bízik. 23-ban még durvább a szitu a 10 gólpontjával 1,5 hónap alatt. Hogy ne kelljen túl messze menni, ő tartott minket gólokban lélegeztetőn egy héttel ezelőtt a MU ellen is, de hát az már régen volt. Mindezek mellett állítom, hogy még Gavinál is jobban kapar minden meccsen. '23-ban top3 támadó európában számokban, és asszem még mindig a legjobb spanyolban.

De nekünk ez nem elég. Senki nem emlékszik a gólpont értelemben vett egy héttel ezelőtti duplájára, a két héttel azelőtti, a három és a négy héttel ezelőtti duplájára. November óta 6/8-nál jár utolsó perces döntő gólokkal és passzokkal, senkit nem érdekel, ő flop és kész, és ha jön végre egy ilyen rossz meccse, mint a tegnapi, akkor meg igazolva is van a vélemény, és már mehet is világgá.

Xavi is hibás, semennyire nem támogatja, ami akkor is gázos lenne, ha tényleg flop lenne. Dembéléről minden sajtótájékoztatón hozzsánákat zeng akkor is, ha sérült, vagy ha nem kérdezik, róla szót sem ejt. Szerintem a brazil dühkitörése azért történt meg, mert nem értette, mi a jó istent kéne még csinálnia azon túl, hogy megállás nélkül meccsdöntő faktor régóta, Salah, Mahrez, Saka szintjén hozza a pontokat. Az marad meg, hogy "de nem olyan jó 1v1-ben, meg hibázgat". És ezt láttam rajta most a visszavágón ezt a teljes kétségbeesést, hogy "nektek nem elég, hogy folyamatosan helyzeteket kreálok, döntöm el a meccseket, és én küzdök talán a legjobban az egész csapatból? Ha Gavi küzd így, akkor mindenki élteti. Akkor bammeg most úgy fogok játszani, mint Messi, mert ezt várjátok tőlem", és mindent egyedül akart megoldani. És spoiler, ő nem Messi. Senki sem az. Az ő skilljeit kellene kiaknázni, arra kéne koncentrálni, mert van neki bőven az 1v1-en kívül. Remélem nem Xavi mondta neki, hogy 1v1-ezzen.

Mikor a MU odavágón dührohama volt, és lejött a pályáról, volt pár másodperc, mikor egyszer csak kitisztult kicsit, és megszeppenve felnézett, mert nem értette, mi történik, a Camp Nou a nevét skandálta és tapsviharral kisérte le. Kb az első nyilvános elismerése volt bárkitől, bárhonnan.

És ja, lehet mondani, hogy nem minden meccsen meccsdöntő faktor, vagy játszik egyáltalán jól, és hektikus, de ő egy szélső, nem fog tudni minden meccsen két gólt lőni. Minden tiszteletem Arujoé és DJ-é, mert alighanem a két legjobb játékosunk idén stabilitásban is, de összehasonlíthatatlan a poszt, mutasson nekem valaki egyetlen szélsőt, aki meccsről-meccsre dönti el a meccseket és brillírozik. Talán Mbappé a túloldalon, és idén egyelőre Rashford. Messit mindig kiveszem a képletből, külön kategória.

Couval is hasonló volt. Nekünk semmi nem elég, ha nem olyan jó, mint Messi. Ha egy Mbappé-Haaland-Leo hármas állna össze nyárra 400 misiért plusz még 200 évenkénti fizuért, akkor azt mondanánk, hogy egye fene, ez már Barca-szint. Valaki nemrég beírta, mikor Mahrez egy tényleg zseniáis, 3 gólpontos meccset hozott, hogy "ő ezt várja a mieinktől is". Ja, ezen kívül meg volt kb 2 gólja Mahreznek idén meg ugyananyi gólpoassza, és Raphinha alatt hozza a számokat. Remek példája a mostoha viselkedésünknek. Érdemes megnézni az elitnek tartott Mahrez-Saká-Salah meccseket, hány meccsen szerepelnek jól, és hány meccsen döntő faktorok.

És ez a post-messi förmedvény látványosan erősen befolyásolja sajnos a támadó játékosainkat, simán tönkretesszük őket, és akkor jöhet az "énmegmondtamhogynemidevaló".

És ez az egész akkor is állna, ha Raphinha TÉNYLEG nem lenne idevaló. Ha valaki így gondolja, legyen, megértem. Akkor azért kéne megbecsülni, amit tud, a relatív kreativitásáért, a sok gólpontjáért, és a szenzációs labda nélküli mezőnymunkájáért. Torres ugyanez, csak nem akarok offolni. Tőlünk kezdve Xaviig bezárólag mindenkinek a felelőssége ez. Dembélét azért nem említettem meg, mert egyrészt ő az edző feltétlen bizalmát élvezi legalább, meg ő szerintem nem pejoratív érteleben, de annyira egyszerűnek tűnik nekem, hogy ez az egész lelki vonulat szerintem alig vonaktozik rá, bár bizalommal ő is jobban játszik. Illetve nekem ő egy fokkal unszimpatikusabb, mint a többiek, mert ez a hajtás nélküli sétálgatás engem max Messitől nem zavart, és érthetetlenül állok előtte, hogy egy Barcelonában, a mi stílusunkban csapat top fizuért ezt hogy teheti meg egy játékos, ezért őt annyira nem akarom védeni, mint a többieket.

És ja, létezhet olyan "letojom" típusú támadó, aki idejön, és nem roppan meg (Auba), de jó lenne, ha nem ezen múlna, hanem a támadóink szép nyugodtan be tudnának épülni, anélkül, hogy Leo lenne az összehasonlítási alap, és 30/20-as szezont várnánk tőlük hibátlan cselmutatókkal.

Bocs, próbálok mostanában figyelni hogy ne/nagyon ritkán írjak rettenet hosszúkat, csak kikívánkozott. :D Nagyon zavar ez a toxikus hozzáállás. Nem feltétlenül csak itt a fórumon, úgy en bloc a Barcát körülvevő környezetben. A saját kölykeinknél nincs annyira így, hol jogoan, hol nem, de aki kintről jön, annak jajj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.17. 23:19:25

A védekezését valóban meg kell említeni, az nagyon korrekt. De nálam nem javít az összképen egy gól vagy gólpassz. Tegnap a góljához amúgy közé nem volt,berugta középre. Engem sokkal jobban aggaszt a rengeteg hiba a játékában,pontatlan passzok, leáll vitatkozni,durcizas cserenel. Szoglete végre jól csvarodott be, előtte rengeteget kirúgott a Montjuic tetejére az előző meccseken. Nem török felette pálcát,mert új,de ennél több kell,nagyon hektikus a tag
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 15:28:48

Jó, hát erről olyan értelemben kár beszélni, hogy hiába van benne igazság, mégiscsak a jelenlegi jobbszélsők közül lehet válogatni, azok közül meg mindketten top10-esek, szerintem ehhez képest érdemes nézni, nem Messihez, meg esetleg Robbenhez hasonlítani. Most hirtelen pont ezen a poszton olyan rengeteg név nem ugrik be, akik olyan nagy klasszisok lettek volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.17. 15:23:28

Magnus írta:
2023.02.17. 15:19:09
Azért tudnak a Barcelonában focizni mert a futballból is kikoptak a klasszisok
Ez egy nagyon nagy igazság. A világbajnokság is nagyon hitvány volt, a legtöbb mérkőzésen helyzetek, lövések alig voltak. Hollandia kb 80 percig játszott úgy Argentina ellen, hogy nem volt kaput eltaláló lövése. Se szeri, se száma nem volt az ilyen mérkőzéseknek. Voltak meccsek, amiken egyszerűen elaludtam. Sokkal kevesebb pengés játékost látok, mint 20-25 éve.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.02.17. 15:19:09

ha a két játékos képességeit összerakod akkor kapsz egy top focistát. Raphinha a top képességek hiánya miatt nem klasszis, Dembelé meg az ész hiánya miatt. Azért tudnak a Barcelonában focizni mert a futballból is kikoptak a klasszisok, normális esetben egyiknek sem lenne itt keresnivalója.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 15:00:17

Dembélé megítélése most azért ilyen fenomenális, mert lejátszott egy tényleg olyan meccset pont a sérülése előtt, amit nem csak ő nem játszott még soha, de szerintem minden játékosunk közül a szezonbeli legjobb volt egyénileg, támadók közül mindenképp.

Amúgy már több gólpontja van, mint Dembélének, úgy, hogy még közel 200 perces lemaradásban van (7+9 vs 8+7). De az assziszt lehetne mázli is, viszont a várható asszisztok száma is jobb Raphinhánál, szóval sem sem igaz. 10% körül jobb a kialakított helyzetek száma is, amiben ugye az 1v1 meg a passzjáték is benne van, ergo Debélé bravúros 1v1-jét Raphinha kompenzálja, sőt übereli komplettebb, sokoldalúbb játékkal, passzokkal, keresztekkel, valamennyi 1v1-el, stb. Tehát a brazil támadóstatja is jobb mint Dembéléé. Nem jelentősen, de jobb, pedig neki még beilleszkednie is kellett, plusz az edző sem támogatja annyira, szemben a franciával, akiről Xavi ódákat zeng, és itt van 5. éve, majdnem kétszer annyi fizetéssel most is.

A védekező statok közti különbség meg ijesztő, 6-7-8-szoros értékek. Ez eleve logikusan 1-2 kapott góllal kevesebbet és 1-2 kapott góllal többet jelent csapatszinten még az eleve jobb statjain kívül is, csak ezt nehéz megítélni, pontosan kikalulálni meg lehetetlen, de valószínűsíthető, hogy gólokban kifejezhető különbség.

De hagyjuk a statokat, legyen a játék képe. Dembélé lesérült, és az azt követő 4 meccsből 3-on szezontop5-os játékot hoztunk, mikor előtte azért eléggé szenvedtünk (a Villarreal volt a kivététel). Véletlen is lehetne, de szerintem nem az. Pont ezeken a meccseken léptünk szinet letámadásban, labdabirtoklásban, most látszik, mit tudunk ilyen téren, mikor minden játékos alárendeli magát. Ő izomból letámad 90 percen át, zárja a területeket és labdákat szerez vs Dembélé, aki 1-2 meccsre hébe-hóba felszívja magát, de amúgy Messi módon sétál, csak az argentinnek legalább van is mire, meg 10 évvel idősebb is. A csapatjátékunk is egyszerűen sokkal jobb vele emiatt, és ez szemre is látható, nem kell hozzá statokat elővenni, még ha alá is tudnám támasztani adatokkal. Ráadásul egyre stabilabban hozza a kulcsmozzanatokat Dembével ellentétben, aki hol itt van meccsen, hol teljesen kicsekkol. Az utóbbi 6 gólunkból 2 gól, 2 gólpassz, 2 kulcspasszal vette ki magát. Nálam ez erősen a hátán cipelés, főleg, hogy mellette a Rashford potyán kívül úgy védekezik, mint egy hátvéd, és olyat kapar, mint Gavi. Ez már önmagában is nagyon komoly fegyvertény, hogy ennyire Barcás szíve van, tényleg csak a kis pitbullunkat, és esetleg Arát tudom ebben hozzá hasonlítani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.17. 13:50:05

Legjobb lenne újrajátszani a meccset, csak most Dembélével Raphinha helyett, és megnézni, hogy többre mentünk volna-e vele. Támadásépítésben, gólveszélyességben, de természetesen védekezésben is, például, hogy Rashford őt is megverte volna-e a második góljuk előtt. Bár én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy Dembélé, jobbszélső létére, szintén ott lett volna a balhátvéd pozícióban, mint ahogy Raphinha ott volt.
A most fájdalmasan hiányzó Dembélét néhány hónapja a legtöbb szurkoló és szakértő el akarta volna zavarni, és kb. mindenki egyetértett abban, hogy sem lőni, sem cselezni nem tud.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.17. 12:32:42

bence0330 írta:
2023.02.17. 09:46:35
Kluivert92 írta:
2023.02.17. 06:12:09
Azert ezek eros szavak egy olyan szelsonel aki egyszer sem tudja megverni a vedojet , 10 beadasabol 2 megy emberhez, a 2. Bekapott golunk elott oriasit hibazott, igen nem az a dolga h vedekezzen de akk ne is vallalja be 1-1be rashfordot
Szerintem ezek az erős szavak. Az egész ligában az övé a legtöbb sikeres kereszt, objektíve 4 sikeres csele volt tegnap, 3 a Sevilla ellen, ez a kettő a legtöbb a mezőnyben, és 2 a Villarreal ellen. Egyre jobb 1v1-ben, az elmúlt meccseken kaphattunk volna róluk tizit, kaptunk 17 méteres szabit, miután 3 embert vert meg, Sevilla ellen 2 védő megverése után adott gyönyörű gólpasszt Gavinak. Ezek csak az elmúlt 3 meccséről származó esetek egy olyan embertől, aki "egyszer sem tudja megverni a védőjét". Ennél többet Salah-Mahrez-Saká sem csinálnak, sőt. Nézz meg pár meccset tőlük, ők kb az etalonok. Nem fognak 3 embereket megverni, pláne betömörülő védelem ellen, stb. Ne Messi legyen már a mérce. Bár mostanság gólpontokban kb úgy termel.
A belőtt próbálkozásaiból meg azért siklik félre jópár, mert egyrészt ő nem Messi, másrészt meg sokat próbálkozik - pont ilyen játékosunk nem volt. És pont azért termeli ipari mennyiségben a gólpontokat egy ideje, mert folyamatosan próbálkozik, néhány rossz lesz, néhányból meg gól lesz. Amúgy meg ő nem ível a magasba, hanem lövi a labdát, ezért látványosabb, mikor nem pontos, mert laposan megy. Ha viszont emberhez megy, akkor pont emiatt nem lehet levédekezni, vagyis nehezebben, mint egy lassan, magasan érkező labdát. Minden egyes meccsén vannak a sikertelen kísérletei mellett olyanok, amikből gól lesz, vagy gól lehetne. Általában több is. Még a legrosszabbnak tűnő előző meccsén is egy ilyen 1/5-ös próbálkozással találta meg a gól előtt 4 ember között Pedrit.

Rashford most megverte (bárkit megver jelenleg kb), de amúgy minden meccsen iszonyat mennyiségű szerelést mutat be hátul, csak mivel abból nem lesz gól, a kutya sem törődik vele, csak a hibával. Sok góltól mentett már meg minket szélső létére.
Az szerintem abszolút igaz, hogy 1 vs 1-ben borzasztó gyenge. És ez nem hiszem hogy változni fog. Az, hogy mi számít cselnek és mi nem nagyon szubjektív, mindenhol máshogy mérik. Dembélének pl. 6 sikeres cselt adnak átlagban a ligában (ami kimagasló), de szerintem a whoscored-on ez kb. a fele.
De aminek nagyon örülök, hogy végre elkezdett lövöldözni távolról. Volt legalább 3 baromi veszélyes lövése, ezek kellenek tőle.
Sajnos Rashford megverte, ami előfordul, de olyan szinten verte meg, hogy minimális nyomást sem tudott onnan gyakorolni rá, az angol háromszor is meggondolhatta, mit csináljon a labdával.
Összességében nem volt rossz és szurkolok is neki, de még nem tudja a hátára venni a csapatot, még olyan szinten sem mint a francia.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 11:33:08

Én elégedett voltam a tegnapi teljesítményével a gólja nélkül is.

Szerintem nem volt olyan hű de jó, de figyelembe véve az ellenfelet, meg a korábban mutatottakat, meg főleg a támadóink általános formáját, szerintem sokat tett hozzá.

Túlzásnak tartom azt is, hogy nagyon jó lett volna, meg azt is, hogy 10ből csak 2 jó megmozdulása van. Bár valóban nem szerencsések az arányok, és ez még jobban kijön így, hogy kevesebb támadó miatt több támadás megy át rajta számszerűen.

A lejöveteléről és a bosszankodásról, meg a FT cseréről is hajszálpontosan azt akartam leírni már tegnap este is, amit most végül Xavi nyilatkozatában olvashattok az egész ügyről.

Szerintem jelenleg jó úton van amúgy a srác, meglátjuk, hogy hova jut.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.02.17. 11:09:09

Tegnap kissé elfogultan elhajtottam volna, tekintettel arra, hogy 200-as vérnyomással néztem a meccset. Nyilván erős kifejezés volt. Alapvetően szeretem a játékát, szorítok neki kezdetektől fogva, hogy beváljon.
Lehet csak túl görcsöli a dolgokat, nagyon akar bizonyítani. Mindenesetre jóval többre tartom a cseréjénél (FT).
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.17. 10:32:46

Nem tudok rá haragudni, hiába bénázik néha. Csupaszív játékos, érdemes megnézni hogy minden egyes labdavesztése után úgy sprintel vissza, és kapar a labdáért, mintha szó szerint az élete múlna rajta. Sokszor vissza is szerzi amúgy.

Én Dembelét egy fokkal jobb játékosnak tartom, igazából jó kérdés hogy mi dönt a francia javára, azt gondolom hogy a sebessége. Talán ez az egy ami Raphinhának nem a legjobb, az induló sebessége.

A hasznossága meg megkérdőjelezhetetlen, ha nem lenne, az utóbbi hetekben jó pár pontot elhullajtottunk volna, ez tuti. Az, hogy a stabil kezdőben van-e helye, az jogos vitaforrás, de néha bármennyire nem játszik jól mezőnyben, rengeteg gólpontot hoz.

A második gólnál nagy kár, hogy elaludt, simán menthető lett volna, bár vonatkozik a középen lévőkre is.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 09:46:35

Kluivert92 írta:
2023.02.17. 06:12:09
Azert ezek eros szavak egy olyan szelsonel aki egyszer sem tudja megverni a vedojet , 10 beadasabol 2 megy emberhez, a 2. Bekapott golunk elott oriasit hibazott, igen nem az a dolga h vedekezzen de akk ne is vallalja be 1-1be rashfordot
Szerintem ezek az erős szavak. Az egész ligában az övé a legtöbb sikeres kereszt, objektíve 4 sikeres csele volt tegnap, 3 a Sevilla ellen, ez a kettő a legtöbb a mezőnyben, és 2 a Villarreal ellen. Egyre jobb 1v1-ben, az elmúlt meccseken kaphattunk volna róluk tizit, kaptunk 17 méteres szabit, miután 3 embert vert meg, Sevilla ellen 2 védő megverése után adott gyönyörű gólpasszt Gavinak. Ezek csak az elmúlt 3 meccséről származó esetek egy olyan embertől, aki "egyszer sem tudja megverni a védőjét". Ennél többet Salah-Mahrez-Saká sem csinálnak, sőt. Nézz meg pár meccset tőlük, ők kb az etalonok. Nem fognak 3 embereket megverni, pláne betömörülő védelem ellen, stb. Ne Messi legyen már a mérce. Bár mostanság gólpontokban kb úgy termel.
A belőtt próbálkozásaiból meg azért siklik félre jópár, mert egyrészt ő nem Messi, másrészt meg sokat próbálkozik - pont ilyen játékosunk nem volt. És pont azért termeli ipari mennyiségben a gólpontokat egy ideje, mert folyamatosan próbálkozik, néhány rossz lesz, néhányból meg gól lesz. Amúgy meg ő nem ível a magasba, hanem lövi a labdát, ezért látványosabb, mikor nem pontos, mert laposan megy. Ha viszont emberhez megy, akkor pont emiatt nem lehet levédekezni, vagyis nehezebben, mint egy lassan, magasan érkező labdát. Minden egyes meccsén vannak a sikertelen kísérletei mellett olyanok, amikből gól lesz, vagy gól lehetne. Általában több is. Még a legrosszabbnak tűnő előző meccsén is egy ilyen 1/5-ös próbálkozással találta meg a gól előtt 4 ember között Pedrit.

Rashford most megverte (bárkit megver jelenleg kb), de amúgy minden meccsen iszonyat mennyiségű szerelést mutat be hátul, csak mivel abból nem lesz gól, a kutya sem törődik vele, csak a hibával. Sok góltól mentett már meg minket szélső létére.

És ja, védem, mert továbbra is úgy érzem, hogy Messihez hasonlítjuk, vagy mert a többi skilljénél valamennyivel gyengébbjét, az 1v1-et pl. Dembéléhez, aki toronymagasan a legjobb jobbszélső ilyen téren, másokban meg sokkal rosszabb, mint akár ő, akár más posztrivális. Egy hibátlan istent akarunk látni a helyén, de ilyen nem fog megtörténni, van cserébe egy a pályát felszántó, nagyon eredményes játékosunk, aki sorra dönti el a meccsinket. És közben meg hibázik is, nabumm, hibázzon sokat, annál több gól lesz belőle. Vagy inkább meccsenként próbálkozzon egyszer, és akkor jobb lesz a százalékos hatékonysága, ami pont annyira nem ér semmit, mint a 99%-os passzhatékonyság.

Az tény, hogy az első félidejei rendre sikeres megoldás nélkül telnek el, valami mentális dolog lehet tán ez is, passz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2023.02.07. 12:42:25

Egy kis összefoglaló Raphi helyzet kialakításairól. Emberünk annyi kulcspasszt adott, hogy...
https://www.youtube.com/watch?v=oQNOWtm2D80
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.07. 12:28:50

bence0330 írta:
2023.02.07. 10:39:45
Chino írta:
2023.02.07. 10:02:44
Azért kicsit alakul ez is, előző meccsen kapnunk kellett volna a cseleiről egy tizit, most meg nem is tudom mióta először kaptunk 17 méterről egy szabadot egy komoly cselsorozata után, mikor megvert kb 3 embert (miután ő maga szerzett labdát). Dembélével szemben itt mindig gyengébb lesz, de szerintem az van, hogy nála nagyon zárnak a védők befelé, jobban, mint Dembélénél, mert tudják, hogy kifelé hiába veri meg őket, a jobb lába nem elég jó. 1 embert rendszeresen megver egy finom bokacsellel, ezzel nem megy át a védelmen, de jó pozícióba kerül egy íveléshez-passzhoz.
Viszont, fele annyi labdát nem szór el mint Dembelé. Illetve, ami még feltünő nála, ha vissza kell futni védekezni egy egy kontránál, Ő vissza is ér...
Dembelé is megpróbálja, de mondjuk a VB döntőn se sok jó sült ki belőle...
És minden tiszteletem Dembi-é, nem akarom én szapulni vagy valami. Csak Raphi képességeit akarom pozítivizálni...
És nem akarom, hogy úgy járjunk vele mint anno Coutinhoval, aki beleroskadt abba, hogy harcolnia kellett a kezdőért Ernőnél. Ezért lehetne jo megoldás, ha Ő maradhatna jobb szélen, Dembi meg a baloson
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2023.02.07. 12:43:42-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.07. 11:03:54

Én leginkább azt érzem vele kapcsolatban, hogy szorong, mintha csak 50 százalék esélyt adna saját magának, emiatt kapkod. Szerintem ezért vét olyan elemi hibákat, hogy elmegy a lába alatt a labda, túl hosszan szökteti magát, elrontja a cselt.
Viszont vasárnap rövid idő alatt már a második meccse volt, amelyiken gólja és gólpassza is lett. Le kell nyugodnia, jó helyen van, türelem, jönni fog a jó játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.07. 10:39:45

Chino írta:
2023.02.07. 10:02:44
Én két dolgot hiányolok tőle nagyon. Az egyik az átlövések, de ezt már lerágtuk, a másik, hogy képtelen bárkit is megverni egy az egyben. Azért egy szélsőnek ez is kellene hogy erőssége legyen. Szépen néz ki ennyi gólpassz stb., de ha megkapja a vonal mellett a labdát, látszik, hogy szinte pánikol, mert nem tudja mit kellene csinálnia és töbségében rosszul dönt.
Dembélé hoz rossz döntéseket, de tudom, hogy ha odakerül a labda benne van hogy történik valami váratlan, míg a brazilnál semmi hasonló.
Azért kicsit alakul ez is, előző meccsen kapnunk kellett volna a cseleiről egy tizit, most meg nem is tudom mióta először kaptunk 17 méterről egy szabadot egy komoly cselsorozata után, mikor megvert kb 3 embert (miután ő maga szerzett labdát). Dembélével szemben itt mindig gyengébb lesz, de szerintem az van, hogy nála nagyon zárnak a védők befelé, jobban, mint Dembélénél, mert tudják, hogy kifelé hiába veri meg őket, a jobb lába nem elég jó. 1 embert rendszeresen megver egy finom bokacsellel, ezzel nem megy át a védelmen, de jó pozícióba kerül egy íveléshez-passzhoz. A másik, hogy egy PL kiscsapatból érkezett, ahol leginkább kontráztak. Egész mást kellett csinálnia ott csel címszó alatt, mint itt a mi stílusunkban egy betömörülő védelem ellen. Ott félpályánál kellett megoldania a lefordulásokat és mehetett a sprint. Itt nem. Ez nagyon sokszor Dembélének sem megy, a jobb meccsei nem véletlen, hogy a Soci féle csapatok ellen vannak. Kicsit ebben fog fejlődni önbizalommal, de azért van plafonja.
Váratlan dolgokat meg szerintem folyamatosan húz, sőt, néha sokszor túl váratlanokat. Csak nem úgy, mint Dembélé, aki ezt 90+ százalékban 1v1-ben teszi, Raphinha meg passzal, kereszttel, stb, mikor 5 ember között szúrja át a labdát. De én is várom, hogy eleressze úgy a lábát, mint tavaly, vagy itt az első meccsein, pl. a Reál ellen. Ettől most retteg, a biztoshoz nyúl, és még így is komolyan elkezdett meccsdöntő faktor lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.07. 10:02:44

bence0330 írta:
2023.02.07. 00:32:06
Ja, önbizalomhiány, de nagy mák, hogy ő még begubózva is tud mihez nyúlni, a passzjátéka-kiszolgálása csillagos ötös még így is. Hibázgat, de azért, mert mindig próbálkozik, akár egész extrém sávokkal is.

Érdekesség, a TM top20 jobbszélsője gólpont/perc átlaga az idei szezonban (Chiesa nincs itt mert alig játszott, az ott szereplő Buendía meg támadóközéppályás, meg kb minden más csak jobbszélső nem). Úgy a 3. a listán, hogy van még mit kiaknáznia magából, főleg lövések terén, és úgy, hogy közben ő egy jobb bekk is egyszerre, és nem elöl sétálgatva várja a lasztikat, és sprintben melózza végig a meccseket. Az új klubos játékosok közül Antony van a legközelebb hozzá, pedig ő sincs közel. Akik megelőzik/kb ott vannak vele egy szinten, azok évek óta ott játszó klasszisok/félklasszisok, meg a foci istene maga.
Szerencsére Dembélé is elég jó helyen van. :)

Gnabry 72,57
Messi 72,66
Raphinha 107,71
Salah 108,45
Mahrez 118,21
Dembélé 124,13
Rodrygo 130,2
Coman 133,25
Saká 141,60
Kulusevski 153,64
Correa 162,38
Antony 190,70
Mbeumo 230,71
Adeyemi 236,6
Bowen 261,22
Pulisic 266,0
Pino 526,0
Neto 0
Én két dolgot hiányolok tőle nagyon. Az egyik az átlövések, de ezt már lerágtuk, a másik, hogy képtelen bárkit is megverni egy az egyben. Azért egy szélsőnek ez is kellene hogy erőssége legyen. Szépen néz ki ennyi gólpassz stb., de ha megkapja a vonal mellett a labdát, látszik, hogy szinte pánikol, mert nem tudja mit kellene csinálnia és töbségében rosszul dönt. Én azt hittem 1vs1-ben kifejezetten erős lesz, de valamiért nem megy neki.
Néha pedig p....án rúghatná azt a labdát, mert rengetegszer van rá lehetősége. Talán ha végre gyűjt egy kis önbizalmat az is menni fog.
Jók ezek a statisztikák, de ha a pályán nézem valahogy nem ezek jönnek le belőle. Dembélé hoz rossz döntéseket, de tudom, hogy ha odakerül a labda benne van hogy történik valami váratlan, míg a brazilnál semmi hasonló.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.07. 01:20:47

ktm írta:
2023.02.07. 01:16:44
Na azt adnam, ha Raphinha 107 golpasszt adna percenkent.:)
Jogos. :D Játékpercek osztva gólok számával. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése