Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.25. 23:16:51

Bence, ma Dembi kiosztott alsó hangon 5 gólpasszt. Mégis képesek voltak kihagyni a srácok mindet. A statisztikába nulla került. Nagyjából ennyi a véleményem a labdarúgás és a statisztikák kapcsolatáról.
Ma amúgy is nagyon jó volt Dembelé, de nem erről van szó, még a rossz meccsein is vannak ilyen labdái, ha nem is öt mindegyiken.

A statisztikák soha semmilyen szinten nem fogják tudni leírni egy játékos teljesítményét. Vagy legalábbis nem elégséges szinten ahhoz, hogy játékosok minőségéről, a hozzáadott értékükről lehessen beszélni.
Egyébként is nagy hibája szerintem a mai szurkolói közbeszédnek (még más sportoknál is), hogy ezeket az adatokat még csak nem is jól használják. Egy játékos összes adata se mond semmit, ha nem vesszük hozzá ugyanazokra a meccsekre a teljes környezetének összes adatát is, nincs mellé lemodellezve a különböző környezeti változók egymásra gyakorolt hatása, majd ezekkel még tovább súlyozva a konkrét személyes adatok alakulása... Erre emberek nem is képesek. De talán még egyáltalán nem tartunk itt.

Engem egyáltalán nem izgat, kinek hányas az xg-je, hány gólja és gólpassza van. Nézem a meccset, látom hogy milyen körülmények közt hogy teljesítenek a játékosok egymáshoz képest, és ez sokkal korrektebb összbenyomást ad, mint a világ összes adata együttvéve.

A lényeg a lényeg, a véleményem változatlan. :) Raphi messze nincs Dembelé szintjén, akkor sem, ha épp van 1 hét vagy 1 hónap, amikor a brazil többet hoz a konyhára, vagy mikor Dembelé különösen mélyen van magához képest.
Szerintem nincs is benne annyi, ezen a véleményen sem változtathat semmi, csak az, ha Raphi elkezd olyan dolgokat csinálni, amiket még kb egyetlen percig se láttam tőle Barca mezben.
Bár rámcáfolna.

Amúgy meg nem vagyok vele nagyon elégedetlen, inkább Laportáékkal, hogy háromszor annyit fizettek érte, mint amennyit ér.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.25. 10:50:37

Sinya22 írta:
2023.01.25. 09:58:11
ha tényleg olyan jó lövője van, akkor bűn ennyire nem kihasználni.
Valószínűleg ő lenne az egyik szabadrúgás-lövő, de Messi távozásával ezek szinte teljesen megszűntek, nem is emlékszem, mikor rúgtunk utoljára szabadot a 16-os környékéről.

Azt én sem állítom, hogy világklasszis, de nyilván az sem igaz, amit korábban néhányan írtak, hogy ő az év legrosszabb igazolása. Amikor hosszan szökteti magát, vagy a talpa alatt kimegy a labda, az dekoncentráltság és nem képzetlenség miatt van, de ez Lewandowski kivételével jelenleg az összes csatárunkra igaz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.25. 10:05:36

Sinya22 írta:
2023.01.25. 09:58:11
Az rendben van, de kiszolgálni lehet azért a pálya más részéről is. Csak azért írtam, mert ha tényleg olyan jó lövője van, akkor bűn ennyire nem kihasználni. Az hogy ő magától húzódik ennyire szélre, vagy ez az utasítás azt nem tudom
Én a folyamatot látva sajna azt mondanám, hogy magától. Brutál bombával mutatkozott be egy klasszikón, aztán lövöldözött is, de volt több peches kapufa meg pár centis mellé, és ott mintha elvesztette volna a fonalat, és teljesen elbátortalanodott volna, mert neki mégiscsak komolyan kellett itt bizonyítania, mit is tud. Szerintem sok lett neki a nyomás, ez az első komoly klubja 25 évesen, mert nagyon későn kezdett komolyan focizni. És akkor már inkább kihasználja a többi erényét, ahol a komfortzónájában is van jelenleg, főleg, hogy ezzel is hasznára van a csapatnak mondjuk egy Torressel ellentétben, aki ha nem tud épp gólt lőni, teljesen haszontalan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.25. 09:58:11

bence0330 írta:
2023.01.25. 09:44:21
Sinya22 írta:
2023.01.25. 07:51:33
Én ugyan nem látom az összes meccset, de nekem mindig az az érzésem hogy a brazil eleve túlságosan a vonal melle van szorulva míg pl Dembelé sokkal kötetlenebb legyen a jobb vagy a bal oldalon. Szóval talán ez is benne van hogy a brazil nem nagyon rugdossa a gólokat, vonal mellől azért elég nehéz bevinni főleg egy buszos csapat ellen. Maradnak a gólpasszok ami ugyan úgy kell, szóval lényegében hasznosan játszik.
Igen, ez nekem is feltűnt, de nem biztos, hogy hülyeség, mert messze a legerősebb oldala a társak megtalálása.
Az rendben van, de kiszolgálni lehet azért a pálya más részéről is. Csak azért írtam, mert ha tényleg olyan jó lövője van, akkor bűn ennyire nem kihasználni. Az hogy ő magától húzódik ennyire szélre, vagy ez az utasítás azt nem tudom
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.25. 09:44:21

Sinya22 írta:
2023.01.25. 07:51:33
Én ugyan nem látom az összes meccset, de nekem mindig az az érzésem hogy a brazil eleve túlságosan a vonal melle van szorulva míg pl Dembelé sokkal kötetlenebb legyen a jobb vagy a bal oldalon. Szóval talán ez is benne van hogy a brazil nem nagyon rugdossa a gólokat, vonal mellől azért elég nehéz bevinni főleg egy buszos csapat ellen. Maradnak a gólpasszok ami ugyan úgy kell, szóval lényegében hasznosan játszik.
Igen, ez nekem is feltűnt, de nem biztos, hogy hülyeség, mert messze a legerősebb oldala a társak megtalálása. Jelenleg pláne. Egyébként ez a Leedsben is érdekes volt, mert a két szezonban alapvetően különböző stílusban játszott. Első évében, mikor volt egy 20+ gólos centerük, akkor főleg a gólpasszokban jeleskedett statisztikailag is, és sokkal jobban vonal mellől is játszott. A második évében Bamford lesérült kb egész évre, akkor lépett beljebb, és kezdett el egész jól termelni gólokat is. Szóval nekem az jött le, hogy mivel itt alapvetően van itt egy kegyetlen center Lewy képében, nagyobb értelmét érzi ő/Xavi annak, hogy tuszkolja befelé a labdákat, ha már úgyis ő ebben a legjobb (hogy szögletekben miért nem jó, az nekem érthetetlen).

Szerintem sem klasszis játékos nyilván, de Dembélével összehasonlítva hasznosabb. Nem a milettvolnaha Dembélével, mert ha ő kicsit kontrolláltabb, és sokkal jobb fejben, akkor tényleg lehetett volna egy klasszis játékos, hanem azzal, akink van. Ha meg statokban Mahrez-Saka szintjén van, akkor mindenképp egy jó kis játékos, és szerencsére ezt egy döcögősebb időszak után elkezdte bizonyítani. Az meg szerintem órási hiba, ha bárkit Messihez akarunk hasonlítani, ilyen már nem lesz többet. Szerintem szerencsésebb a jelenlegi top jobboldalt nézni a világban, ott meg viszonylag elit szint, vagy legalábbis tapad a legjobbakra, és közben plusz egy védőt jelent a csapatban, ami a jobb bekkjeinket nézve komoly erény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.25. 08:59:00

Raphinha egy hasznos fogaskerék, Dembele meg egy különbséget jelentő faktor.
Egymással kár hasonlítani őket, nyilván lehet, csak szerintem pl Xavi is mást kér tőlük.
Abban érzek eltérést hogy ezekben a rájuk ruházott szerepekben mennyire jók, szerintem Raphinha hasznosabb fogaskerék, mint amennyire Dembele az "X faktor".
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.25. 07:51:33

Én ugyan nem látom az összes meccset, de nekem mindig az az érzésem hogy a brazil eleve túlságosan a vonal melle van szorulva míg pl Dembelé sokkal kötetlenebb legyen a jobb vagy a bal oldalon. Szóval talán ez is benne van hogy a brazil nem nagyon rugdossa a gólokat, vonal mellől azért elég nehéz bevinni főleg egy buszos csapat ellen. Maradnak a gólpasszok ami ugyan úgy kell, szóval lényegében hasznosan játszik.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.01.25. 06:57:41

Raphinha a hasznos, de nem világklasszis szint, Dembélé pedig az lehetett volna bizonyos képességek alapján, de már nagyon kicsi rá az esély, mert totál hullámzó, fejben nem lesz sosem elég ahhoz a szinthez.
Dembélé egy fajta primitív, ösztönös "őstehetség" sajnos túl sokszor kellő precizitás vagy hidegvér hiányában, míg Raphinha már tudatosabb munkát végez egész jó adag tehetséggel megáldva, de nem annyival, hogy egy Barcat elől évekig a hátán cipeljen.
Egyik sem fog árnyékot vetni Messire, de még Suárez legjobb éveitől is elég messze vannak, ha a '"támadó alakzatot" vesszük viszonyítási alapnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.25. 01:18:44

Andris írta:
2023.01.24. 15:51:58
Nemtom tényleg ez-e a téma, mert most nem tudom végigolvasni, de ne hasonlítsuk inkább Dembelét Raphinhához... ... Sokkal több veszély van a játékában, mint a brazilnak. Ez kb 10ből 9 meccsen így van, és szerintem nicns annyi a brazilban, hogy akár csak megközelítse.
Bocs, de erre ki kellett keresnem végül minden objektív statot, nem bírtam megállni. :D Mindenben jobb kb Raphinha. Góllövési statja jobb egyedül Dembélének, viszont arról meg tudjuk, hogy Raphinhában még van fejlődési lehetőség bőven, Dembélé meg ennyit kb sosem lőtt. Adatok: https://fbref.com/en/stathead/player_co ... =2022-2023

Időarányosan (azaz 90 percekre) lefordított adatok, azaz a szám azt jelenti, hogy 90 percenként mennyi van belőle. Sok más adat van, de ezek amikről szó volt nálad, ezek írják le a veszélyességet, főleg az utolsó két sor, mert az úgy is van magyarázva, hogy csel, passz, és ellene elkövetett fault, ergo a két játékos különböző skilljei nem számítanak, csak a végeredménye. És Dembouz cselsorozata nem vezetnek annyi helyzethez, mint Raphinha kreatív passzjátéka. A részletezésnél szépen mutatja is, ahogy a cselből kialakított helyzetnél Dembélé felé billen ereősen a mérleg, minden másban Raphinha felé.

Gólpont: R: 0,80 D: 0,72
Gól: R: 0,29 D: 0,36
Assziszt: R: 0,51 D: 0,36 (Pedri 0,17, Gavi 0,16, összehasonlításképp)
Várható asszisztok száma: R: 0,39 D: 0,32
Gólhoz vezető mozzanat: R: 0,98 D: 0,85
Lövéshez vezető mozzanat: R: 5,82 D: 5,38

A góllövésen kívül (mert az nyilván Lewy) minden másban Raphinha az első a csapatban.

Csak egy érdekesség a végére:

Cselezési hatékonyság: Raphinha 40%, Dembélé 30%
Itt mondjuk Dembél többszörannyit próbálkozik, de az is látszik, hogy nem jobb, úgyhogy ha a brazil vállalkozóbb szelleműbb lenne, alighanem ebben is tapadna már rá. De ő inkább választja a csel helyett a társ keresését, jó eredménnyel.

Minden stat azt mutatja, hogy a brazilt nem hogy lehet hasonlítani a franciához (inkább fordítva), hanem kb mindenben jobb. Nem rengeteggel, de jobb. Kb szemre is így néz ki a dolog. És ez csak a támadás, védekezésben ég és föld a két játékos (labdaszerzés: 0,98-0,10, blokk: 1,61-0,67, tisztázás 0,71-0,12... asszem ez jól szemlélteti, ebben nem csak Dembélénél jobb többszörösen, hanem kb a világ legjobbja a posztján). Ezek a statok ha az elmúlt 2 hónapot nézzük, mióta a brazil magára talált, sokkal durvábban billen felé, mert volt előtte 1,5-2 hónapja, mikor eléggé gyengélkedett. És most jött...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.20. 13:08:04

Tegnap gól és gólpassz, és a góljánál nem volt kiszolgálva, hanem magának teremtett lövőhelyzetet, ahogyan általában Fati is csinálja. Néha érthetetlenül rosszul veszi át vagy túlságosan megtolja a labdát, nem tudom, mi az oka, mintha kapkodna. Viszont a beadásokban a csapat legjobbja, és ami még tetszik, hogy visszamegy védekezni és szerelni is tud, ez Dembélének nem mindig szokott sikerülni.
A szögleteink nem lettek hatékonyabbak, mióta ő rúgja, de ez valami Barca-átok lehet. Az átlövések mint gólszerzési lehetőség pedig Raphinha előtt sem voltak gyakoriak.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.01.20. 00:00:37

Valami olyasmit várnék tőle mint ma Mahreztol … … tol hasonló alkat, technika, poszt !
De ehhez több jo megoldása kell legyen mecscenkent !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 09:58:05

Chino írta:
2023.01.09. 09:53:41
Ezek a statok mind igazak, de 1 vs 1 -ben szerintem elég csalódás és a távoli lövései is teljesen eltűntek. Legalábbis előzetesen azt hittem, hogy sűrűn és nagy hatékonysággal bontja majd meg a védelmet, de ezt nem nagyon látom tőle, ahogy az átlövésekkel sem operál,pedig a jelenlegi keretből talán neki a legjobb a lába.
A sikeres cselekben nem vároim el hogy hozza Dembélé szintjét, de nem mondhatni, hogy bármennyire is kiemelkedő lenne. Amiben nagyon erős és elvitathaattlan a hosszú labdák/keresztlabdák, ebben tényleg top.

Viszont ennél én bevallom sokkal többet vártam/várnék tőle, habár még új igazolás én még bőven adnék lehetőséget, hogy komoly következtetést vonjak le.
Persze, ebben a kettőben nagyot zuhant, szerintem önbizalmi okai lehetnek. Amúgy az első pár meccsen folyamatsan átment mindenkin itt is, meg volt bombagólja is, utána volt pár peches kapufája, meg 5 centis melléje, azóta teljesen elszállt az önbizalma. Szerintem pont az mutatja, milyen jó játékos, hogy még ezek nélkül is folyamatosan a legjobb 3 játékos között van a pályán, és olyan passzokat ad, amire Messi óta senki nem volt képes. Nézzük meg, mi történik, ha Ferrán/Fati önbizalomhiányos és nem lő gólt. Ezen kívül semmit nem adnak kb a meccshez, a legrosszabbak között vannak. A rosszabb meccsein Dembélé is ilyen. És mostanában meg elég szépen döntögeti el az egygólos meccseket is, amit én is máshogy vártam, átlövésekkel, de ha az most nem megy, megoldja másképp, fejjel, nagy gólpasszal, ami jön.

És akár még a fent említett két skillje is visszajöhet, mert a lábában van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 09:53:41

bence0330 írta:
2023.01.09. 09:23:57
visca el barca írta:
2023.01.09. 08:19:26
raphinhanak nem tudom mik a jo skilljei én még egyet se láttam.
Bocs, erre muszáj egy hosszú hsz-el reagálnom, mert a létező minden portál szerint bőven ő votl a legjobb támadónk, mióta formába lendült, kb az elmúlt 6-7 meccsen. Ezt a meccst levenném, százszor átbeszéltük, mekkora 0 baloson, Xavi biztosítani is tette be inkább, azt meg megoldotta.

Elmúlt 6 meccse:

Ezek a statok mind igazak, de 1 vs 1 -ben szerintem elég csalódás és a távoli lövései is teljesen eltűntek. Legalábbis előzetesen azt hittem, hogy sűrűn és nagy hatékonysággal bontja majd meg a védelmet, de ezt nem nagyon látom tőle, ahogy az átlövésekkel sem operál,pedig a jelenlegi keretből talán neki a legjobb a lába.
A sikeres cselekben nem vároim el hogy hozza Dembélé szintjét, de nem mondhatni, hogy bármennyire is kiemelkedő lenne. Amiben nagyon erős és elvitathaattlan a hosszú labdák/keresztlabdák, ebben tényleg top.

Viszont ennél én bevallom sokkal többet vártam/várnék tőle, habár még új igazolás én még bőven adnék lehetőséget, hogy komoly következtetést vonjak le.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 09:23:57

visca el barca írta:
2023.01.09. 08:19:26
raphinhanak nem tudom mik a jo skilljei én még egyet se láttam.
Bocs, erre muszáj egy hosszú hsz-el reagálnom, mert a létező minden portál szerint bőven ő votl a legjobb támadónk, mióta formába lendült, kb az elmúlt 6-7 meccsen. Ezt a meccst levenném, százszor átbeszéltük, mekkora 0 baloson, Xavi biztosítani is tette be inkább, azt meg megoldotta.

Elmúlt 6 meccse:

Valencia-Barca (0:1) 33 perc játékkal hosszabbításban brutális assziszt.
Plzen-Barca (2:4) 78 perc játékkkal 2 assziszt
Barca-Almeria (2:0) 22 perc játékkal semmi
Osasuna-Barca (1:2) 12 perc játékkal 1 igazi brazilos gól
Barca-Espanol (1:1) 62 perc játékkal semmi
Intercity-Barca (3:4) 60 perc játékkal 1 gól 1 assziszt

És itt nincs jelezve az a meccsenkénti legalább egy kreatív gólpassz értékű Messi-féle löbbje, kiugratása, amit a ziccerben lévő játékos kihagy, legutóbb pl. Baldé, azelőtt Lewy, Torres. Persze ő maga is lőhetett volna többet sajna, de azért így sem rossz már egy ideje.

De csak a száraz tények: utolsó 6 mecccse: 267 perc alatt 2 gól 4 assziszt, 44,5 percenként egy gólpont ha ez nem jó, nem tudom, mi az. Több utolsó percekben történt, meccset eldöntő (Valencia, Osasuna, Intercity). Bőven a legtöbb gólpont a csapatból ezen időszak alatt, több, mint Lewy, Dembélé, ismétlem, kevés perccel.

Részletesebb statok:

Valencia-Barca (0:1) 33 perc játékkal 4. legjobb pontszám (7.29), megosztva legtöbb vonalak közti passz, megosztva 5. legtöbb kulcspassz,
Plzen-Barca (2:4) 78 perc játékkkal 2. legjobb pontszám (8.12), legtöbb kulcspassz, 3. legtöbb sikeres hosszú labda (támadók közt messze az első), legtöbb sikeres vonalak közti passz
Barca-Almeria (2:0) 22 perc játékkal a csapat legrosszabbjai közt minden statban, de nem is fociztunk, mire beállt.
Osasuna-Barca (1:2) 12 perc játékkal 3. legmagasabb pontszám (7.21), megosztva 2. legtöbb kulcspassz (úgy,hogy 2 passza volt összesen, 3-szor ért labdához)
Barca-Espanol (1:1) 62 perc játékkal 2. legjobb pontszám (7.12),legtöbb kulcspassz, messze legtöbb sikeres keresztlabda, támadók közt a legtöbb sikeres hosszúindítás (ezt nem igazságos védőkkel-kapussal összeveteni, nekik mindig sokkal több van),
Intercity-Barca (3:4) 60 perc játékkal 2. legmagasabb pontszám (8.3), 2. legtöbb sikeres keresztlabda, támadók közt messze legtöbb sikeres hosszúindítás.

6 meccsből 4 alkalommal volt top3 játékosunk, egyszer top5, és egyszer hátul. Mindezt úgy, hogy nem játszhatott végig egyetlen meccset sem, és friss igazolás. Közben meg 6 meccsből 3-on volt meccset eldöntő faktor natúr gólokban is.

Mindeközben nem akartam még sokkal több részletes statot hozni, de védekező statban (szerelés, tisztázás, blokkolt lövés) gyakorlatilag mindig a legjobb támdó, de többször van top5-ben mindenkit belevéve is. A fenti 3 statja ezeken a meccseken összesítve: 10. Összehasonlításképp Dembélé több perccel: 0 Ez nyilván kevésbé látványos, de akár 1-2 kapott gólt is jelenthet a különbség, meg nyilván több támadásépítési lehetőséget, kisebb terhet a hullagyenge jobb bekkjeinkre.

Ráadásul látványra is Messi óta az egyetlen, aki folyamatosan agresszíven próbálkozik kreatívabbnál kreatívabb módon előrejátszani a labdát, ebben többször hibázik, mert nyilván nem az argentin zseni szintje, de többször születik belőle kifejezetten látványos, hasznos megoldás is. A sok toporgó csapattárs mellett ez nagyon kell. Csak a befejezéseinél kéne feljavulnia legalább a tavalyi szintjére, mert az tényleg hiányzik, és akkor nagyon komoly fegyver lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.08. 23:41:07

https://www.youtube.com/watch?v=yC3yqJ-t8AI

Megérte elmennie bő egy hónapja a barátságos meccsekre, hogy begyakorolja ezt a maira... némi hasonlóság észrevehető. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 15:13:10

Szerintem csak a meritokrácia most őt éri negatívan. Az első jó hónapja után lefelé megy, kevés mostanában a jó meccse, egyre görcsösebb, gondolom a gólhiány miatt. Ferrán meg jön felfelé, valamennyire Fati is, megérdemlik a kezdőtagságot jelenlegi forma alapján. Sokáig top3 támadó volt, ezért volt kezdő, most meg beelőzték. Ezt a részt szerintem Xavi elég jól oldja meg big picture-ben, tényleg jellemzően azok játszanak, akik épp a legjobbak. Nyilván némi rotációval. Ez most talán Dembélé-Lewy-Ferrán, ha Fatit még cserének vesszük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.10.29. 13:25:35

Vele mi a helyzet? Kezdőcsapatba nem várják, és jó ideje nem kapott lehetőséget.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 18:15:08

visca el barca írta:
2022.10.13. 14:58:24
Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Kérlek nézz meg egy összefoglalót, vagy egy Raphinha vs Intert, mert bár én is elfogult vagyok a másik irányba, de azért objektív tényeket nem hamisítok ilyen szinten. Pont ezt ecseteltem másik topikban, sok embernél, de főleg a szélsőinknél van az, hogy szándékosan csak a rossz megmozdulások maradnak meg. Volt pár szöglete és egyéb beívelése, ebből 3-4 baromi rossz volt, 2-3 korrekt volt, amolyan kavarodásos bárkié lehetne módon, Lewy meg kettőt fejelt belőlük, abból az egyiket a gólvonalról vágták ki. Az utóbbi kettő objektív tény.

Az meg a másik, hogy nem ismerem azt az embert, pedig Messit is láttam másfél évtizedig, akinek minden beadása emberhez megy. Volt most 3-4 tényleg nagyon rossz, meg pár nagyon jó is. A beívelések ilyenek. Mondjuk ha valaki SR helyett védekezik hátul közben meg rúg vagy 6 szögletet elöl, és az egész meccset sprintben közlekedi le a kettő között, akkor a hatékonyság biztos, hogy csökken is valamennyire.
De gondolom az első gól előtti eset sem maradt meg, vagy a rá 10-15 percre lévő tök ugyanolyan szitu, amikor hasonóan tartott bent labdát, hasonlóan indított, csak épp nem lett belőle gól. Vagy amikor a vállával nyomott egy 15 méteres pontos indítást, helyzetet teremtve vele.
De ja, csak kapart (rendre hátul zárt vagy szerelt szélsőként!!!). Ha a prime Messi az összehasonlítási alap, akkor tényleg csak kapart.
Egy dolog hiányzik belőle, a lövéseit 10 centivel állítani, de aki látta a válogatottban vagy a Leedsben, az tudja, hogy az előbb-utóbb jönni fog.
De így is a félidő embere volt talán, de mindenképp a legaktívabb játékosunk, folyamatosan keverte a sz@rt elöl-hátul. 60 perc alatt mégiscsak az övé volt a legtöbb szerelés, legtöbb kulcspassz és hosszúindítás, ami azért elég durva.

De Dembélénél tök ugyanez van, arra az 5 esetre emlékszik mindenki, amikor túl sokadik embert akar lecselezni, vagy elrontja a végén a passszt. Busi kicsit más, mert ő amúgy tök jól játszott az első félidőben, de az ő posztján tényleg nem szabad ilyet hibázni. Szélsőként szabad, sőt, kell. Azt nyilván megértem, ha a tényleg megtörtént események tudatában nem elég neked amit nyújtott, csak ne ilyen "nemcsináltsemmitcsakgürizettésmindegyikbeadásarosszvolt" eltorzult valóságban ítéld meg, mert borzasztó olvasni, mivel natúran nem igaz, és így nem vélemény kérdése.

Őszintén nem értem, hogy lehet így élmény a meccsnézés, hogy kb mindenkiről csak a rossz marad meg, de ezt persze egyéni szoc problémám.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.10.13. 15:10:55

Én azt nem értem, miért van ennyire megkötve Raphinha keze. Ő nagyon jó az 1v1-ekben, folyamatosan kéne keresse a lehetőségeket a cselezésre. Azzal lehet szélről megbontani a védelmet, de mindig csak passzol vagy bead. Mintha az edző várná ezt el tőle.
més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 15:09:23

visca el barca írta:
2022.10.13. 14:58:24
Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Szerintem is okosabb döntés volt. Ő is adott el bőven labdákat, Dembélében sokkal inkább benne volt a veszély. Bár ha a tiszta ziccerét belövi nem számított volna annyira.
Valahogy a lövései sem jönnek be, legalábbis nem úgy mint a Leeds-ben.
Lehet, hogy én érzem rosszul, de nekem még mindig kicsit bátortalannak tűnik. Sokszor indokolatlanul a biztosra megy, a beadásai pedig pocsékak.
Egy kicsit lehetne pihentetni és elkezdeni Fatit játszatni, ilyen 15-20 percekkel nem fog belejönni. Kíváncsi vagyok mi az a terv, amit Xavi vele kapcsolatban említett.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 14:58:24

Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.10.13. 14:24:25

Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.11. 16:57:49

Szerintem ő nála az egy nagy gond, hogy nincs épkézláb jhv, így nincs akivel összejátszva megbontsa a védelmet. Nem lesz ő rossz, szerintem csak az kéne, hogy kapjon támogatást. Dembele is azóta gyengébb, hogy Araujo / Kounde off. Egyszerűen egyedül nem lehet mindent megoldani SR meg nem elég minőség, Balde meg örül ha többé-kevésbé a védekezési feladatokat megoldja.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 18:07:38

Chino írta:
2022.10.10. 15:13:52
Én nála látom leginkább a visszaesést, de amióta itt van feltűnően bátortalan.
Látványosan úgy lő, hogy közben attól fél, hogy ront, ez mondjuk annak a következménye is, hogy tényleg folyamatosan kapufát meg 10 centis melléket talált az eső pár jó meccsén. 1v1-ben is hasonló, első pár meccsén közönségszórakoztatóan cselezte be magát párszot, most meg inkább visszafordul, nem akar labdát veszteni, de hát máshogy nem megy a dolog. De nem ő az első ilyen játékos Barcelonában, még a mostani keretben is csak a többedik. :D Őszintén remélem, hogy minden játékosba beleveri Xavi ezt a "lesz@rom" mentalitást lövésnél, semmi rossz nem történik, ha hibázik, sőt, Dembélé is úgy lőtt idén egy nyamvadt gólt jobbról, hogy a 280. próbálkozása megpattant, és bement végre. De megpattani is csak akkor tud, ha lő. Raphinha lövőerejével meg kipattanókkal is lehetne számolni, vagy bármivel, de hát így... Ráadásul neki sok idé és hely nem kell a lövéshez, tényleg sokszor el tudná vállalni.
Minden jobbacska lábú játékosunk lövöldözzön, és majd pár be fog akadni. Ha csak erre jó lesz az Inter meccs, hogy ráébredjünk, akkr megérte. Fatiból is ezt hiányolom most, régebben ha talpatnyi helye volt, lőtt, és nem is akárhogy, most meg elvesztette ezt a vagányságát, inkább megáll, forgolódik kicsit, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 15:13:52

Én nála látom leginkább a visszaesést, de amióta itt van feltűnően bátortalan.
Baromi jó bal lába van, az a tegnapi lövése 30-ról is élményszámba ment, de amióta itt van szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor próbálkozott átlövéssel. Bár az se tesz jót neki, hogy Xavi rendre a 30. perc körül megcseréli Dembélével, kb. két szinttel esik vissza a teljesítménye.
El kellene kezdeni kicsit pihentetni és inkább a Dembouz-Fati duót használni. Az ilyen negyed-fél óráknál kaphatna többet, bár így is 244 perc alatt két gól 3 assist a mérlege. Csak összehasonlításképp, a brazilnak közel duplaennyi alatt 1 gól, 1 assist.
Bár nyilván Xavi látja mit, mikor bír, kiépített egy konkrét tervet vele kapcsolatban. Ráadásul Dembélé is a "kellemesebb" oldalon játszhatna.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése