Franck Kessié

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.22. 02:44:29

gránit írta:
2023.03.22. 00:36:08
Pont ezért furcsa, hogy Laporta nem akar a középpályára igazolni. A végén már nagyon csúsztunk-másztunk, de most már legalább ez megy, 2-3 éve még ez sem ment. Nagyon kéne még oda legalább egy kifulladhatatlan erőgép, aki a labdával is jól bánik, labdabiztos, passzpontos, labdakihozatalokban, egyérintőkben, előrejátékban erős, irányítani, előkészíteni is tud. Mondjuk a jelenlegi helyzetben lehet, hogy egyébként sem igazolhatnánk...
Ezt amúgy nem igazán értem. Nem nagyon hallani konkrétumokat a nyári igazolásokról, de a legtöbb pletyka pont a középpályásokat érinti. Talán Roque az egyedüli akivel tárgyalások vannak. Kante, Gündogan, Tielemans akiket több média rendszeresen lehozott/lehoz és nemcsak egy-egy kósza hír vagy twitter bejegyzés.
Plusz még nagyyon messze van az az átigazolási időszak. Nem lehet megállapítani, hogy pontosan hová keresnek embereket, arról nem is beszélve hogy mennyi minden függ Busquets hosszabbításától
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.03.22. 01:08:57

gránit írta:
2023.03.22. 00:36:08
Pont ezért furcsa, hogy Laporta nem akar a középpályára igazolni. A végén már nagyon csúsztunk-másztunk, de most már legalább ez megy, 2-3 éve még ez sem ment. Nagyon kéne még oda legalább egy kifulladhatatlan erőgép, aki a labdával is jól bánik, labdabiztos, passzpontos, labdakihozatalokban, egyérintőkben, előrejátékban erős, irányítani, előkészíteni is tud. Mondjuk a jelenlegi helyzetben lehet, hogy egyébként sem igazolhatnánk...
Jó lenne, de eléggé nehéz minőségi középpályást találni, aki mondjuk 6.(7.) középpályásnak jönne. Nagyon hiányzik Pedri, illetve nem annyira számoltunk azzal a kerettel, hogy 4 középpályás játék lesz. Ha a jelenlegi felállást preferáljuk jövőre is, akkor egyetértek, hogy kell +1 kp.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.22. 00:36:08

Pont ezért furcsa, hogy Laporta nem akar a középpályára igazolni. A végén már nagyon csúsztunk-másztunk, de most már legalább ez megy, 2-3 éve még ez sem ment. Nagyon kéne még oda legalább egy kifulladhatatlan erőgép, aki a labdával is jól bánik, labdabiztos, passzpontos, labdakihozatalokban, egyérintőkben, előrejátékban erős, irányítani, előkészíteni is tud. Mondjuk a jelenlegi helyzetben lehet, hogy egyébként sem igazolhatnánk...
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.03.22. 00:17:35

gránit írta:
2023.03.21. 22:49:47
A hajrában nagyon jött a Madrid. Kessié volt talán az egyetlen, aki nem pattogott le az ellenfélről. Busquets minden pontatlanságára lecsaptak. De Jongnak is volt nagyon kínos szituációja, amikor az ellenfele egyszerűen ledózerolta az útból
Csak erre a részre reagálok.
Tény, hogy nagyon jött a Madrid, de én ezt inkább annak tudom be, hogy nekünk jelenleg 4 (5 Kessie-vel) minőségi középpályásunk van, ebből 4 kezdő minden meccsen, csere nélkül, míg a Madrid sort cserélt a kp-n, meg is lett az eredménye. A végén nagyon látható volt, hogy egyszerűen elfogyott a szufla a középpályánkon, Gavi és de Jong készült el legjobban az erejével.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.21. 22:49:47

Peter írta:
2023.03.20. 21:30:17
Teljesen egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy kb a 70. perctől a Madrid elképesztő nyomást helyzett ránk, millimétereken múlt, hogy nem fordították a javukra a meccset. A Real Madrid elképesztően sok gólt szerez az utolsó 10 percben, a hajrában ők a legerősebbek a világon. Akkor elkezdtünk elfogyni, az addig hibátlanul játszó Koundé is két hatalmasat hibázott, a lesgólnál is befelé mozgott, ahelyett, hogy lesre állította volna a támadókat, szerencsénk volt, hogy Asensio késő jött vissza a lesről. A hajrában nagyon jött a Madrid. Kessié volt talán az egyetlen, aki nem pattogott le az ellenfélről. Busquets minden pontatlanságára lecsaptak. De Jongnak is volt nagyon kínos szituációja, amikor az ellenfele egyszerűen ledózerolta az útból, mondjuk róla a Bayern elleni 2-8 óta tudjuk, hogy minden lendületesebb ellenfélről lepattan. Ilyenkor kellenek a Kessié-típusú játékosok, akikinen nem lehet áthajtani. Labdajáratásban sosem kimagasló, most sem volt az. Az ő feladata nem is ez. Egy sziporkázó irányító és egy kőkemény védekező középpályás mellett bőven elfér akár a kezdőben is. Ez Robertóra is igaz, és a jelenlegi középpályánkkal ez a baj, hogy két olyan játékos mellett mindegyik elférne, csak nincs két olyan játékosunk, csak olyan másod- vagy harmadhegedűsök, akik azok mellett elférnének.

Bencével is egyetértek, Kessié másodjára verte meg a Madridot. A Kupa odavágóján messze ő volt a csapat legjobbja. Akkor sem a passzjátékával, hanem a higgadtságával, határozottságával, és most a lövés is az volt, amit korábban hiányoltam tőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 21:45:08

Abban egyetértek, hogy szállt ő már be hasznosabb mezőnymunkával is, viszont egyrészt mégiscsak megint gólt szerzett (a múltkorira azért merem mondani, hogy az ő gólja volt, mert félig rajta is múlt, meg közben lőtt egyet, amit Fati kivédett, a kettő együtt egyet ér nálam :D), másrészt meg egy olyan időszakban szállt be, amikor a Madrid nagyon jó volt, és a friss játékosaik nagyon jöttek ránk, sokkal nehezebb dolga volt, mint SR-nek, szerintem. Utóbbi érdemeit sem akarom kisebbíteni, mert a gólján kívül sem volt rossz, többször veszélyes volt a kapura is, régóta ez volt a legjobb szereplése összességében, még akkor is, ha nálam 2-3-an biztos előtte vannak a MOM listán. Kessié iszonyú nyomásban szállt be, továbbra sem a fő posztján, és lehet, hogy ő az egyetlen játékos a csapatban, aki 90+ percben elrakja a helyzetét. Nem tudom, milyen lehet nálunk a helyzetkihasználása, de szerintem elég magas szám, főleg, ha még belevesszük azt is, amit Fati kivédett, a kapus már verve volt. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 21:30:17

Chino írta:
2023.03.20. 20:47:24
Ha SR és közte kellene választani az előbbi bármelyik 20 percében magasan fölötte teljesített.
Mindketten gólt szereztek, mindketten egy-egy kimagasló mozdulattal lettek főszereplők.
Robi magasan fölötte teljesített....saját véleményem helyett idéznék a főoldal SR értékeléséből:

"Ez volt az első gólja, amit Clásicón szerzett, és ez nagyon fontosnak is bizonyult. Ugyan szorgoskodott a neki jutó 77 percben végig, ebből nem sok látszott, a statisztikák szerint például minden párharcát elveszítette földön, vízen (ha lett volna lehetősége rá), levegőben… Mégis megválasztották a közvetítésben a mérkőzés emberének, ne vitatkozzunk ezzel, csak örüljünk a nagyon fontos találatnak, amit szerzett!"
Chino írta:
2023.03.20. 20:47:24
Megszépíti a teljesítményét a gól és dícséretet is érdemel érte, de ha az nem lett volna a teljesítménye sokkal lejjebb lenne, mert mezőnyben megint gyengécske volt.
Ezt teljesen fordítva látjuk. Robi topicban ezt olvasva nem lepődtem volna meg, arról nem is szólva, hogy Kessié kapott Xavitól 13 percet, míg Robi 77-et....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.20. 20:47:24

bence0330 írta:
2023.03.20. 12:50:10
Azért egy hozzászólást ide biggyesztek, az Elnök úr megint megszivatta a Reált. :) Minden támadónk példát vehetne a higgadtságáról, nem hibába volt ő híresen jó tizenegyesrúgó is a Milanban. Mindig egyszerű, de jó döntést hoz, nem stresszel, nem kapkod. Egy Koeman szerintem már simán betolta volna centerbe a mostani Lewy helyett.
Megszépíti a teljesítményét a gól és dícséretet is érdemel érte, de ha az nem lett volna a teljesítménye sokkal lejjebb lenne, mert mezőnyben megint gyengécske volt. Ha SR és közte kellene választani az előbbi bármelyik 20 percében magasan fölötte teljesített. Nem hullajtanék érte könnyeket nyáron, főleg ha egy Kanté/Gündogan jönne a helyére (plusz pénz is belőle lehetene, a fizetésről nem is beszélve, ami most nem utolsó szempont)
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 13:35:23

Az Atletico elleni meccs volt nála a mélypont, azóta azért hasznos, sőt, meccseket elődöntő tagja a csapatnak. Reméljük tud még erre a teljesítményre is tenni egy lapáttal.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 13:22:55

bence0330 írta:
2023.03.20. 12:50:10
Egy Koeman szerintem már simán betolta volna centerbe a mostani Lewy helyett.
Nem láttam a Milanban játszani, mindenesetre a komolyabb beépítését a csapatba már az első forduló óta hiányolom.
A védelem megújításával együtt nálam ő lett volna a megújult csapat egyik szimbóluma.... :P
Szerintem méltatlanul kevés lehetőséget kap.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 12:50:10

Azért egy hozzászólást ide biggyesztek, az Elnök úr megint megszivatta a Reált. :) Minden támadónk példát vehetne a higgadtságáról, nem hibába volt ő híresen jó tizenegyesrúgó is a Milanban. Mindig egyszerű, de jó döntést hoz, nem stresszel, nem kapkod. Egy Koeman szerintem már simán betolta volna centerbe a mostani Lewy helyett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 15:11:53

gránit írta:
2023.03.07. 14:43:13
Egy rendes szervező érkezését viszont nem tudjuk megspórolni, Kessié-vel sem. Kessié Busquets helyére, ezt adom. Szervező így is kell majd még.
Írtam - ugyan szerkesztve, megkésve -, hogy de Jong szervezne....de mivel Pedrink is van, így akár egymásra épülve kellően kreatív játék alakulhatna ki....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.07. 14:43:13

Peter írta:
2023.03.07. 14:24:42

Barnardo Silva - Busi - de Bruyne középpálya is törékeny lenne, ahogy szoktad is volt mondani a legerősebb lánc is csak annyira erős, amennyire a leggyengébb láncszeme..... :P
Amíg Busi az origó, addig nincs mitől, kitől változzon a középpálya. Rá épül a játék, Busi diktálja az ütemet, a tempót, a sebességet, mindent. Erre épül a csapat, ezt játszák és gyakorolják edzésen.
Körülötte bárkit lecserélhetünk, nem attól változnának a dolgok.
Amíg Xavinak ez a mindene, addig ez lesz. Ő ebben bízik.
"a legerősebb lánc is csak annyira erős, amennyire a leggyengébb láncszeme" Bizony :D Nagy igazság ez.

Azzal is egyetértek, amit Busquets-ről írtál. Amíg mezőnyben ilyen öreguras, kényelmes tempóban játszunk, nincs esélyünk nemzetközi szinten. A Ligában ez elmegy. De amikor jön egy gyors ellenfél, legázol minket. Kessié Busquets helyén, simán adnék ennek egy esélyt. Nagyon akkor sem gyorsulnánk fel, a labdakihozatalaink, labdajáratásaink, támadásépítéseink Kessié-vel is elég lassúak. De legalább nem pattan le mindenkiről, meg tudja tartani a labdát. Abban, hogy a Madrid ellen győzni tudtunk, óriási szerepe volt, amikor percekre lélegzetvételhez jutottunk, és meg tudtuk tartani a labdát. Ezért tudjuk mostanság az ilyen meccseket kihúzni, míg korábban nem.

Egy rendes szervező érkezését viszont nem tudjuk megspórolni, Kessié-vel sem. Kessié Busquets helyére, ezt adom. Szervező így is kell majd még.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.07. 14:35:29

Peter írta:
2023.03.07. 14:00:15
brazilfan írta:
2023.03.07. 05:34:18
Szerintem ettől függetlenül is nagyon gyenge volt, nemcsak fantáziátlan és lassú, hanem erőtlen is.
Robival úgy tudom sikerült hosszabbítani, szóval lesz fantázia, gyorsaság és erő is.
Igen, de az én képzeletbeli csapatomban sem Kessié, sem Roberto nincs benne, viszont Nico benne van, minden tekintetben ideálisabb Kessiénél.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 14:24:42

gránit írta:
2023.03.07. 14:11:37
Jó ez a Kessié, a szerepköre nem jó.
Barnardo Silva - Busi - de Bruyne középpálya is törékeny lenne, ahogy szoktad is volt mondani a legerősebb lánc is csak annyira erős, amennyire a leggyengébb láncszeme..... :P
Amíg Busi az origó, addig nincs mitől, kitől változzon a középpálya. Rá épül a játék, Busi diktálja az ütemet, a tempót, a sebességet, mindent. Erre épül a csapat, ezt játszák és gyakorolják edzésen.
Körülötte bárkit lecserélhetünk, nem attól változnának a dolgok.
Amíg Xavinak ez a mindene, addig ez lesz. Ő ebben bízik.

Kessiét egyértelműen Busi helyén képzelném el, a tempót és az irányítást pedig Frenkie kezébe adnám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.03.07. 14:36:52-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.07. 14:11:37

bence0330 írta:
2023.03.07. 10:36:36

Mostanában a sérüléshullámban pont kaptunk két nagycsapatot meg egy 10 emberes szitut, mikor végig védekeznünk kellett. Ahhoz, hogy, hogy ezt az utolsó kettőt lehozzuk gól nélkül, úgy kellett ő, mint egy falat kenyér.

Ettől még szerintem sem feltétlen ide való a jelenlegi játékfelfogásunkkal, bár nagyon megnézném már Busi helyén is egyszer, meglepődnénk szerintem, ha kapna 3 meccset zsinórban. Nem béna ő, csak nem bonyolítja a dolgokat. 50 misért eladnám, de ilyen 20-30-ért nem.
Szerintem is azért tűnik a játéka semmilyennek, mert egy semmilyen szerepkörben alkalmazzuk. Remekül fedezi a labdát, egy beállós poszton elől szerintem beválna, ahogy azt a Sevilla ellen bizonyította. Amikor nem tudjuk dominálni a meccseket, és nincs a pályán egy Xavi meg egy Iniesta, akkor kell a fizikum, hogy a tempósabb ellenfeleket megfogjuk, lelassítsuk, ha letámadnak, a labdát ennek ellenére megtartsuk. De Jong, Busquets ehhez nem elég. Ilyenkor rohantak le minket a nagycsapatok, mi meg pattogtunk le róluk. Jó ez a Kessié, a szerepköre nem jó. Nem csak beállósnak, középpályásnak is egész jó lenne egy rendes szervező meg egy klasszikus vkp mellett. Labdabiztos is. Csak nem ő lesz az, aki fazont szab a játékunknak. Egy karmester mellett tudna kiteljesedni, de az nem ő lesz.

Eladni meg nem kell, nagyon szűk a keret így is. Az elmúlt években eszetlenül mondtunk le játékosokról, aztán pislogunk, ha jön egy sérüléshullám. Sok játékosról túl hamar lemondtunk, Mina volt az, akire nagyon kiváncsi lettem volna.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 14:00:15

brazilfan írta:
2023.03.07. 05:34:18
Szerintem ettől függetlenül is nagyon gyenge volt, nemcsak fantáziátlan és lassú, hanem erőtlen is.
Robival úgy tudom sikerült hosszabbítani, szóval lesz fantázia, gyorsaság és erő is.
Kessié ehhez képest problémás, foglalja a létszámot és viszi a fizetési keretet is, több szól amellet, hogy menjen. Olyan fura idegen test is ráadásul a keretben, talán neki is jobb, ha keres önmaga számára megfelelőbb lehetőségeket biztosító csapatot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 10:36:36

Alcantara írta:
2023.03.07. 07:51:58
Ezt rajtad kívül úgy veszem észre csak maximum én látom. Gyakorlatilag nem lehet tőle elvenni a labdát, leütközni a lehetetlen kategória. Az sem igaz, hogy csak kis passzokat ad, volt sok keresztlabdája, ami igen jó pozícióban talált embert. Volt egy jellemző jelenet a Madrid elleni meccsen, amikor ketten támadtak rá az oldalvonalnál, hozzá sem fért egyik sem a labdához, csak toporogtak körülötte. Divat szidni, de amikor a kis "muharegereket" nemzetközi meccseinken leütközik, bedarálják, az természetes.
Nagyítóval keresik a hibáját egyesek, persze Ter Stegennél nem gond, ha nulla szögből kap potyagólt vagy mondhatnák más szent tehén nevet is.
Ennek ellenére nyilván nem klasszis játékos, de a mai Barcába simán elfér.
Ennél nem foglalhattam volna össze jobban. :D Mostanában a sérüléshullámban pont kaptunk két nagycsapatot meg egy 10 emberes szitut, mikor végig védekeznünk kellett. Ahhoz, hogy, hogy ezt az utolsó kettőt lehozzuk gól nélkül, úgy kellett ő, mint egy falat kenyér. Ilyen helyzetekben nálam akár kezdő, vagy azonnali első csere is lehetne akár.
Szerintem sem csak kis passzokat ad, akad köztük egyre több progresszív, csak nem kreatív. Pedri, Raphinha atombonyolult megoldásokat is választanak, Kessié mindig, kivétel nélkül az egyszerűt, de ez sokszor előremutató. Vkp-ként még fontosabb, bár itt nem annyira azt játszik, csak mikor beszorulunk.

A tizije most tényleg hülyeség volt, kb ezt az egy hibát láttam tőle az elmúlt meccsein. Veszélyes helyzetekben úgy fedezi a labdát, és úgy nem tudják elvenni tőle szabályosan, amikből tipikusan Busi, sőt, még DJ is labdákat szokott veszteni veszélyes helyzetekben, mikor egyedül hagyják őket. Kessié ilyet szökőévente egyszer csinál.

Ettől még szerintem sem feltétlen ide való a jelenlegi játékfelfogásunkkal, bár nagyon megnézném már Busi helyén is egyszer, meglepődnénk szerintem, ha kapna 3 meccset zsinórban. Nem béna ő, csak nem bonyolítja a dolgokat. 50 misért eladnám, de ilyen 20-30-ért nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.07. 10:16:10

Szerintem abszolút érezhető a javulás nála mostanában, eddig nehezen is lendülhetett volna játékba ennyi játékperccel.

Tényleg vannak idegesítő hibái, labdaeladásai, kóválygásai, de már jó pár meglepő indítást, kulcspasszt is láttam tőle és legalább nem szereti, ha elviszik mellette a labdát. Az elmúlt pár meccsen voltak kifejezetten jó időszakai is, nem lógott ki lefelé a csapatból.

Nyilván az eladás lesz a sorsa, ha jön érte értékelhető ajánlat, tényleg nem tűnik egy Barca-kompatibilis játékosnak hosszú távon, de azért ennyire nem rossz játékos, mint ahogy többen írjátok. Meg tényleg nem sok meccse volt, hogy alkosson valamit, nem tűnt úgy, mintha Xavi az életét tenné az ő beépítésére, de nyilván ezt innen nehéz megállapítani.

Azért Gomes-sel nem említeném egy mondatban, már csak azért sem, mert így eszembe jutott szegény pali... :)
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.07. 10:04:24

PorSiempre írta:
2023.03.06. 19:32:14
vinszentvega írta:
2023.03.06. 19:01:34
Ő érte nem lenne baj, ha kapnánk egy kis eurót az év végén. Semmi keresni valója a csapatban, a kezdőben , a cserepadon, de még a lelátón sem. Nem hittem volna hogy ezt kimondanom, valaha, de sikerült neki alul múlni André Gomes-t,csórikámat.

Mar ne haragudj, de Gomes a tizedét nem hozta annak amit Kessie mutatott. Nem egy labda zsonglőr, de szerintem bőven elfér a csapatban. Arról se feledkezzünk el, hogy ha nem kapsz lehetőséget, akkor nehéz belelendülni a játékba.
Az utóbbi meccseken pedig a jobbak között volt.
Soha nem lesz itt meghatározó játékos, de az, hogy Gomes szint, az erős túlzás.
Szerintem egy Keita szintet simán tud, ha adnak neki bizalmat és ezt bizonyítja is az utóbbi meccseken.
Hét nem tudom... Nem szoktam statokat keresni, de biztos le van írva valahol, hogy mennyi labdát adott el fontos szitukban... Itt volt a Valencia meccs, meg a United is.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 10:00:44

Én speciel nagy kritikusa vagyok, bizonyos szemszögből legalábbis.

Viszont azt visszautasítanám, hogy nagyítóval keresem a hibáit. Pont hogy nagyítóval kell keresnem azt, ami valódi értéket ad a csapatnak az ő jelenlétében. És keresem is, becsülettel.

Akad is egy-kettő, de ahogy leírtam, nem látom, hogy hogy kerülhet ő valaha kezdőbe, ha egészségesek a többiek, és végképp nem, ha akarunk felépíteni embereket a B-ből (márpedig muszáj), vagy ha visszahoznánk Nicot (szerintem muszáj sportszakmai és anyagi megfontolásból is).

Talán igazatok van abban, hogy ha már nála van a labda, nehezen veszik el. Erre így külön nem figyeltem.
Viszont:
1. Nagyon nehezen kerül hozzá a labda, szerintem egyáltalán nem helyezkedik jól, nem mozog üres területekbe, se előre se hátrafelé. Nehéz megjátszani úgy, hogy abból a csapatnak profit van.
2. Ha már nála van a labda, egyáltalán nem látom, hogy 1-1 momentumtól eltekintve tudna vele mit kezdeni. Nincsenek felpasszai, nincsenek fellépései, nincsenek indításai, nincsenek nem biztonsági keresztlabdái, valójában semmit nem látok abból, hogy mit tud ő kezdeni akkor, ha a labda hozzákerült.

Sőt, asszem a madrid ellen volt két kritikus labdavesztése is, lehet hogy még több is. Szóval még ha hozzá is került a labda, az is csak akkor volt biztonságban, ha nem volt rajta nyomás, meg tudta szelidíteni nyugiban. Persze ez csak egy meccs volt, előtte inkább arra figyeltem fel, hogy kiélezett helyzetben nem is adják neki a labdát.

Lényeg a lényeg, én szerintem pont hogy a pozitívumokat próbálom nagyítóval keresni, de tegyünk különbséget: nem momentumokat, nem is feltétlen gólpontokat, hanem valami olyan csapat szempontjából konstruktív, középpályáshoz illő játékelemet, amit stabilan, kiegyensúlyozottan, folyamatosan jól tud megoldani. Teljesen nyitott vagyok rá, és várom, hogy lássam, elhiszem nektek, hogy ő jó játékos volt az előző csapatában, de belelátni nem fogom csak mert muszáj. Várom, figyelem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.07. 07:56:47

Alcantara írta:
2023.03.07. 07:51:58
Ennek ellenére nyilván nem klasszis játékos, de a mai Barcába simán elfér.
+ kituno tizenegyesrugo is
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.03.07. 07:51:58

bence0330 írta:
2023.03.06. 19:42:48

Amúgy meg stabilizálja a védelmet, 100%-os biztonságban van nála a labda, és elég sok veszélyt teremt elöl, Pedri hiányában szerintem bőven a legtöbbet a középpályáról.....
Ezt rajtad kívül úgy veszem észre csak maximum én látom. Gyakorlatilag nem lehet tőle elvenni a labdát, leütközni a lehetetlen kategória. Az sem igaz, hogy csak kis passzokat ad, volt sok keresztlabdája, ami igen jó pozícióban talált embert. Volt egy jellemző jelenet a Madrid elleni meccsen, amikor ketten támadtak rá az oldalvonalnál, hozzá sem fért egyik sem a labdához, csak toporogtak körülötte. Divat szidni, de amikor a kis "muharegereket" nemzetközi meccseinken leütközik, bedarálják, az természetes.
Nagyítóval keresik a hibáját egyesek, persze Ter Stegennél nem gond, ha nulla szögből kap potyagólt vagy mondhatnák más szent tehén nevet is.
Ennek ellenére nyilván nem klasszis játékos, de a mai Barcába simán elfér.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.07. 05:34:18

Azt írjátok az értékelőben, hogy “nagyon-nagyon kevésen múlt, hogy ne lábat találjon először”, de sajnos lábat talált, jogos lett volna érte a 11-es.
Szerintem ettől függetlenül is nagyon gyenge volt, nemcsak fantáziátlan és lassú, hanem erőtlen is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.07. 00:15:43

Nemtom mit csinalt a Valencia ellen, de elotte is igen sok meccset jatszott, egyelore semmit nem valtozott a velemenyem rola.
Nem latom, hogy barmi extrat adna a vedelemben, nagy meccseken kifejezetten nem volt nala biztonsagban a labda, joforman csak alibi passzai vannak mezonyben. Melozik, es neha jol erkezik a 16oson belul, ez a max amit el tudok rola mondani.

Nico hatszor tobbre volt kepes, szerintem kevesebb jatekperccel is. Egyszeruen ugyesebb, kreativabb, es neki sincs rossz fizikuma. Kompatibilis.
Ez a helyzet valtozhat, de en eddig semmilyen helyzetben nem latom a minoseget. Se tamadasban, se vedekezesben, sehol.
Remesen lassunak is latom, labdaval es anelkul is.

De figyelem folyamatosan, es jelentkezek, ha latok valami attol elterot, hogy mar nem tunik teljesen emberhatranynak a jelenlete. Mert ide mar eljutottunk, ez ketsegtelen. Pedig volt ez igy se.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése
cron