Franck Kessié

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.10. 11:49:53

Használni se tudtuk meg eladni se értelmes áron, az hogy ez kinek a hibája lényegében mindegy. Csak egy újabb ember akivel nem tudtunk mit kezdeni mehet a bő listára.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.10. 09:06:13

Egész jópofa az Al Ahli Kessie-t bemutató klipje...

Kár, hogy a fotós résznél Franck Kessi-nek írják a nevét, egy hivatalos anyagban...

https://twitter.com/ALAHLI_FC/status/16 ... 77nsQ&s=09
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2023.08.10. 06:39:51

Ingyen jött, pénzért ment, Xavi nem akarta/nem tudta használni. Ez még így nem is tűnik rossznak. De egy ilyen kaliberű, korú játékost másik csapat 50-60 milla között adta volna el az arabokhoz. Máshova nem, de oda igen.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.10. 02:54:42

Kellemetlen, hogy ennyire nem tudtuk/akartuk kihasználni azt, amiben jó, és ennyire lehúztuk. Mondanám, hogy ciki, hogy elment közel-keletre, de asszem ezen a nyáron ez már nem is nevezhető annak, ahogy szép lassan kialakítanak ott valami fura szuperliga féleséget.

Ha nem építettük volna így le, jó pénzért el lehetett volna adni, de legalább így is nyereségesen szálltunk ki az üzletből. Kis lépések... :) Remélem ezzel is közelebb kerültünk a fontosabb regisztrációkhoz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.08.09. 22:44:39

Troym írta:
2023.08.09. 21:43:20
Nevetséges összeg, plusz a jövőben még nehezebb lesz rávenni valakit, hogy minket válasszon ingyenesen.
De így legalább lesz pénzügyi keret Roberto és Alonso bérére. #-o
Nem feltétlenül.

Eric Garcia megkapta a lehetőséget.
Christensen megkapta a lehetőséget.
Aubameyang megkapta a lehetőséget.
Depay megkapta a lehetőséget (az első szezonjában).
Gündogan meg fogja kapni.

Marcos Alonso úgy né.
Kessié úgy né.

Bellerín nem.

Ez nem néz ki rosszul.
més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.09. 21:43:20

Nevetséges összeg, plusz a jövőben még nehezebb lesz rávenni valakit, hogy minket válasszon ingyenesen.
De így legalább lesz pénzügyi keret Roberto és Alonso bérére. #-o
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.09. 20:41:17

Nagybarcelona írta:
2023.08.09. 19:59:05
Kell a pènz, hogy regisztráljuk a kis kedvenceket. Nem èrtem egy 26 èves Kessie mièrt nem jobb mint egy 31 èves, folyamatosan sèrült Roberto. Ennyièrt elpazaroltuk. Nagyon vártam az èrkezèsèt, de persze nincs meg benne a Barca DNS meg a töketlen taka. A csapatban a helyzete tökèletesen pèldázza milyen esetlen ès szervezetlen a játèkunk. Szegèny srác azt sem èrtette mi lenne a szerepe a csapatban.
Ugyanúgy egyik sem csinál /csinált semmi hasznosat, csak Kessié bére jóval magasabb és 12,5 m jött be belőle azután h ingyen jött tavaly. Még a Fifa-ban is csettinteni lehetne egy ilyen üzlet után, mehet isten hírével.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.09. 19:59:05

Kell a pènz, hogy regisztráljuk a kis kedvenceket. Nem èrtem egy 26 èves Kessie mièrt nem jobb mint egy 31 èves, folyamatosan sèrült Roberto. Ennyièrt elpazaroltuk. Nagyon vártam az èrkezèsèt, de persze nincs meg benne a Barca DNS meg a töketlen taka. A csapatban a helyzete tökèletesen pèldázza milyen esetlen ès szervezetlen a játèkunk. Szegèny srác azt sem èrtette mi lenne a szerepe a csapatban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.08.09. 19:43:11

12,5 millióért megy az arabokhoz, hivatalos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.08. 21:30:38

Hogyne, óriásit ment, nem véletlenül került dream team-be - igazi, régimódi vkp-ként. :) Soha nem vesztett labdát, jól játsztotta meg őket előre, jól lépett be nagyon a középső védők közötti lyukakba is pl, mikor kellett. Nem nagyon ment fel a támadásokkal, vagy csak nagyon ritkán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.08. 14:23:58

Ritkán néztem Milan meccset, de nekem az jött le 20/21 körül, amikor láttam Kessiét, hogy baromi nagyot megy. Előtte nem emlékszem. Valszeg igazad van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 22:31:54

Subinho írta:
2023.08.07. 22:08:57
"Kessié egy igazi régivágású romboló vkp, akinél 100%-os biztonságban van a labda, és aki mellett nem sűrűn mennek el."

Nem láttál soha Milan meccset gondolom. Kessié a Milan egyik legjobb játékosa volt. Igazi mindenes. Mint Rakitic, végig robotolta a pályát, jól védekezett, kapuhoz is felért, még a 11-eseket is ő lőtte. Ez mondjuk még a hosszú hajú korszakában volt, 2 éve. Akkor mondtam, hatalmas fogás lenne. Aztán lett belőle ez. Teljesen leépül.....
Minden Milan meccset láttam úgy 18 óta biztosan.
Igen, bele is írtam, hogy a kapu előtti nyugalma-határozottsága a hozzáadott értéke a stabil, rettenethetetlen, erőteljes vkp-s skillek mellett - főleg a 11-es pontról, de az nálunk irreleváns, tizink sem volt, meg sosem lőtte volna ő, túl sűrűn, ha csere. De középpályásként semmi, de semmi nincs meg benne, ami nyolcasba kell, még a Milanban sem, nemhogy itt, ahol sokkal többet várnak. Ha láttál Milan meccset úgy 18-20-ig, akkor tudod, hogy kb kifütyülve lett 4-3-3-ban, és mindenki ki akarta addig ebrudalni. Annyira nem ment neki ott, amíg nem történt formációváltás 20-ban. Pedig akkor a Milan örült, hogy ha elérte az EL-helyek egyikét, szóval nem volt magasan a léc.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.07. 22:08:57

"Kessié egy igazi régivágású romboló vkp, akinél 100%-os biztonságban van a labda, és aki mellett nem sűrűn mennek el."

Nem láttál soha Milan meccset gondolom. Kessié a Milan egyik legjobb játékosa volt. Igazi mindenes. Mint Rakitic, végig robotolta a pályát, jól védekezett, kapuhoz is felért, még a 11-eseket is ő lőtte. Ez mondjuk még a hosszú hajú korszakában volt, 2 éve. Akkor mondtam, hatalmas fogás lenne. Aztán lett belőle ez. Teljesen leépül.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 21:48:11

Troym írta:
2023.08.07. 21:02:54
Mindegy megnyugodhatnak a kritikusai, eladtuk féláron, ahelyett hogy Romeu helyett ő játszhatott volna a saját posztján, vagy akár vele váltásban. Kíváncsi leszek a véleményekre, amikor Romeu cseréje Garcia lesz.
Szerintem Fati után jön kb a sorban a vkp posztra, sosem lett volna Romeu vagy bárki cseréje. Soha. Azt még fel tudtam dolgozni, hogy egyedüli pivotként nem elég - bár próba nélkül már ez is necces. De ott márnagyokat néztem, amikor két védőben sem kapott szerepet, pedig duplaszűrő romboló fele az ő igazi lételeme. Pedig akkor DJ mehetett volna fel, és nem kellett volna Gavit és Pedrit minden egyes meccsen végigtolni. De ez még hagyján, aztán lesérült Busi. Na gondoltam duplaszűrőben, top vkp a Seria A dream teamjéből talán kap egy lehetőséget. És ott pár meccse SERGI ROBERTO játszott a duplaszűrő egyikében, Kessié meg megint kóválygott elöl. Mindezt úgy, hogy ha SR-t valahol lehet játszatni, akkor az olyan kapuratörőbb kp szerepkör.
Na ott hangosan felröhögtem már, mikor megláttam. Az már tényleg olyan volt, hogy csakazért sem játszatunk a helyeden, bárki sérül le, bárkit kell a helyedre raknunk, hiába vagy top vkp, és hóttgyenge mezzala. Inkább röhögtetünk ki téged és visszük le az értékedet nullára.

Lehet, hogy Xavi fejében valami olyan fals kép volt róla felkészületlenségében(?), mint amit itt olvastam sokszor a fórumon. "boxtobox" "gyors játékos", ilyeneket olvastam, és ez teljesen téves. Kessié egy igazi régivágású romboló vkp, akinél 100%-os biztonságban van a labda, és aki mellett nem sűrűn mennek el. És akinek ezen kívül még a kapu előtt van hozzáadott értéke a higgadtsága miatt, de semmi, ami egy nyolcasba kell, a forgolódás, kapunak háttal való villámgyors játék tök idegen neki. Hátulról amúgy sokkal ügyesebb is, mert tudja hol van, mit kell csinálnia, és onnan egész korrekt lasztikat is tud osztogatni. ITt meg ahogy írtátok is, kóválygott.

De mindegy, sosem derül ki, mit tudott volna hozni a posztján, ami 1 év ittlét után úgy, hogy közben még Busi és néha DJ is kidőlt, elég zavaró. Egyszerűen nem lehet azt mondani, hogy megbukott. Abban a szerepkörben bukott meg, amiben a Milanban is. Ezt előre lehetett borítékolni. Mikor Csaba mondta, hogy szerinte esélytelen, hogy a vkp posztjára jön, egyszerűen nem voltam hajlandó elhinni. :D És így lett. De tényleg azt gondoltam, hogy ha más nem, legalább csereként ott lesz majd. És egy tét nélküli BL meccset kapott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.07. 21:02:54

Érdekes, hogy sokaknak az ő teljesítménye kevés a Xavi alatt érkezők közül.

FT konkrétan emberhátrány volt sok meccsen
Torre szinte esélyt sem kapott
Dembele megint fél szezonban sérült volt
Bellerin értelmezhetetlen, fél év után selejtezve
Alonso rém gyenge
Adama fél év után selejtezve
Lewa fele annyi gólt lőtt, mint a megelőző években, mondjuk vállalható, bár szerintem ez volt nálunk a maximum.
Raphinha elfelejtett pontosan kapura lőni, amúgy is sík ideg volt a pályán, de ok vállalható.
Alves kb azt hozta, amit várni lehetett.
Kounde elfogadható volt
Christensen meg jobb, mint hittük.

Mindegy megnyugodhatnak a kritikusai, eladtuk féláron, ahelyett hogy Romeu helyett ő játszhatott volna a saját posztján, vagy akár vele váltásban. Kíváncsi leszek a véleményekre, amikor Romeu cseréje Garcia lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.07. 20:16:05

Guille írta:
2023.08.07. 13:29:44
Abban én is biztos vagyok, hogy nem Xavi akarta, mert látványosan nem küldte fel a pályára, csak ha már mindenki sérült volt kb.

Az a verzió érthetőbbnek tűnik, hogy ingyen volt, jó ötletnek tűnt stb. Szerintem nem is lett volna ennyire rossz, mint, ami kisült belőle, lehetett volna sokkal jobban használni. Ebben érzem inkább Xavi felelősségét, bárki is erőltette a szerződtetését.

Arról, hogy mi zajlik Laporta és Xavi között (nem beszélve a stáb többi tagjáról) egy-egy igazoláskor, fogalmunk nincs, ezért nem is szeretem, mikor dobálózunk az ilyen "Xavi kérte", "Xavi akarta" mondatokkal.

Mindenesetre kár érte.
Mindig is elefánt a porcelánboltban érzésem volt vele kapcsolatban, főleg amikor hátul fordult elő...
(Agyban és ezután testben) Picit mindig lemaradt, nyomás alatt labdavesztések, középpályán kóvályog és nem leli a helyét...
Ellenfél 16-osán belül, szerencsére, amikor elékerült a labda, legalább belebírt rúgni egy egyeneset! Lett egy bajnoki címe, kupagyőzelme, győztes gól El Classico-n, emlékkönyvbe beírhatja... Másoknak ennyi sem jutott
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.07. 13:29:44

Abban én is biztos vagyok, hogy nem Xavi akarta, mert látványosan nem küldte fel a pályára, csak ha már mindenki sérült volt kb.

Az a verzió érthetőbbnek tűnik, hogy ingyen volt, jó ötletnek tűnt stb. Szerintem nem is lett volna ennyire rossz, mint, ami kisült belőle, lehetett volna sokkal jobban használni. Ebben érzem inkább Xavi felelősségét, bárki is erőltette a szerződtetését.

Arról, hogy mi zajlik Laporta és Xavi között (nem beszélve a stáb többi tagjáról) egy-egy igazoláskor, fogalmunk nincs, ezért nem is szeretem, mikor dobálózunk az ilyen "Xavi kérte", "Xavi akarta" mondatokkal.

Mindenesetre kár érte.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.07. 12:58:37

Egy tökös edzőnek minimum ki kell állnia saját magáért és ilyen esetben felkísérni a játékost Laporta irodjához és udvariasan megkérni őt, hogy Te hoztad, csinálj vele amit Te akarsz....

Ez nekem egy Xavi felmentő túlgondolt gondolat, akkor is, ha ingyen volt. Ingyen nem adnak ma már semmit, amúgy sem. Ha ez így is van - esetleg - akkor az elég nagy baj, mert nem tudja a jobbkéz, hogy mit csinál a bal.....

Tiszta viszonyok nélkül nincs számonkérhetőség és hiányzik a felelősségvállalás is
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 12:43:26

Én azt nem hiszem el, hogy őt Xavi akarta. Szerintem kb viszolygott tőle. :D Azóta is biztos vagyok benne, hogy egy meccsét nem látta a Milanban.
Laportáék akarták. Vkp posztra. Az hogy végül Xavi telefonált neki... szerintem ez olyan volt, hogy mivel Xavi előtt megvolt a megegyezés, de Xavi rendszerébe már rohadtul nem kellett, elhoztuk, mert ingyen volt, gondolván hogy majd valami profittal eladjuk. Szerintem múlt így érkezett ő ide kb.

A Milanban megválasztották (nem én :D) a csapat leghasznosabb tagjának, és benne volt a Seria A dream teamben is úgy,hogy nem volt bajnok a Milan, utóbbi pl. könnyen megtalálható (pl: https://www.sportskeeda.com/football/se ... donnarumma), ez nem véletlen, szerintem eléggé jelzi, milyen játékos a posztján. A kövi évben is megvolt ez a teljesítménye a sérülése után, csak akkor próbálták hátrébb szorítani, mert mindenki tudta, hogy elmegy. Majdnem lelátóztatták is, kb ottani Dembélé sztori.

Ha nem ide jött volna, hanem egy mittudomén.. Tottenhambe, Arsenalba, akik nagyon akarták, most simán 50 misi lenne az értéke. Nálunk az eleve lement, mert nem játszott, és még hülyék lennének nekünk a piaci ára harmadánál többet fizetni a körülményeink ismeretében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.07. 12:21:00

Guille írta:
2023.08.07. 10:30:44
tényleg fura, hogy ha Kessié olyan nagyot ment a Milánban,
Szóval én nem látom, hol az igazság,
Én sem látok tisztán, de talán még homályosan sem, totál alagútban vagyok a sráccal kapcsolatban :wink:

Felültem erre a "nagyot ment a Milánban" vonatra anélkül, hogy kellő saját benyomásom lett volna.
Valószínűleg el akartam hinni, hogy épp olyan középpályás jön a személyében, aki szerintem baromira hiányzott.
Kergettem egy illúziót, hogy aranyat találtunk vele, mert ez folyt a fórumból..... #-o
Ráadásul nem is a szél fújta be az utcáról, hanem mi akartuk őt. Ezekből céltudatos sztorinak tűnt nekem, teljesen illeszkedett volna a szurkolói rózsaszín jövőképbe. Zárójelben azért hozzá kell tegyem, ez tavaly nyári történet volt, tele optimista hangulattal, új igazolásokkal, tiszta lappal, csak pozitív gondolatokkal Xavi irányába is. (amúgy Alonso leigazolása engem mellbevágott, némiképp kibillentett a korábbi állapotból, de az már nyár vége volt, ha jól emlékszem)
Utólag azt mondom, hogy túl szépnek tűnt ez az egész ahhoz, hogy igaz is legyen.

A kisördög azért bennem marad, mert Xavi ellentmondásokkal teli algoritmusa alapján simán benne van, hogy egy amúgy hasznos játékosból vált nálunk számunkra "futottak még" kategória.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.08.07. 12:45:28-kor.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.07. 10:30:44

Érdekes ez a téma, én nem is mernék állást foglalni, mert ennyire nem ismerem Kessié képességeit sem, hát még a többi faktort.

Mondjuk attól még, hogy valóban gyenge az alkupozíciónk, ezt nyilván minél több csapat akarhatná kihasználni, hiszen tudjhatják, hogy a Barcával milyen jó üzletet lehet kötni.
Az olasz nagycsapatoktól meg tényleg fura, hogy ha Kessié olyan nagyot ment a Milánban, miért nem kapósabb arrafelé? Az ő fizetését tudtommal nem is toltuk az egekbe, ellentétben pl. Griezmannéval. Azért 20-30 millát nem olyan durva kicsengetni érte.

Szóval én nem látom, hol az igazság, mert tök jogos, hogy "leépítünk" játékosokat, de azok nyilván nem felejtenek el focizni, az anyagi helyzetünk miatt meg mégis jól járnának velük az olyan esetekben, ahol nem kell horribilis fizetést is adni. Ehhez persze az is kell, hogy az adott játékost ne a pénz motiválja egyedül, hanem fontos szerepet is akarjon magának egy csapatban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 09:30:48

Chino, ez akkor lenne igaz, ha Depay 0 eurót érne lassan holland gólrekorder játékosként, vagy Griezmann 20-at, vagy.... és lehetne sorolni. De nem, Depay minimum 50 milliós játékos, és akkor keveset mondta, Griez meg mondjuk 70-80. Akiket tőlünk vesznek úgy, hogy ide annyira nem kell, vagy mert nem bírjuk el a fizuját azért soha nem fogják a piaci ár töredékét sem kínálni. Vagy legalábbis még 1-2-3 évig. Kessié konkrétan választva a legjobb játékosa volt az olasz 2. helyezett csapatnak, aztán erősen meghatározó játékosa az olasz bajnok csapatnak (ott ősszel sérült volt/sérülésből lassan épült vissza, plusz már tudták, hogy távozik, ezért kisebb volt kicsit a szerepe picivel). Ez nem random esemény. És úgy, hogy ugyanebben a csapatban 1-2 évig azelőtt 8-ast játszott, és rossz volt nézni, mindenki el akarta kergetni. Nála óriási a különség, mert egyszerűen nincsenek meg a skilljei ahhoz, amit mi akartunk vele játszatni. Még egy olasz középcsapatba sem, nemhogy a Barcelonába. Ezt előre lehetett tudni. Ő egy elit vkp, és odáig megyek, hogy ha tudja, hogy itt nem az lesz, sosem jött volna ide, Laportáék tuti, hogy Xavi előtt még vkp pozira gondoltak. Amikor Maldiniék azt hitték, hosszabbítani fog, úgy dobálták vissza a 40-50 misis ajánlatokat angliából, hogy a szemük nem rebbent.

Az ára azt reflektálja, hogy

1.: leépítettük
2.: mindenki tudja, hogy el akarjuk adni, és borzasztó még mindig az alkupozink, egyszerűen nem tehetjük meg, hogy itt marad, ha nem számítunk rá.

Itt tényleg csak annak örülhetünk, hogy legalább ingyen jött, mikor Busi sérült volt, és játékban volt, akkor egészen jól hozzátett a csapat játékához 2-3 hétig, és most látunk belőle valami pénzt. Még mindig jobb ez a kis nyereség, mint bármi, amit az elmúlt 6-7 évben műveltünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.07. 09:07:29

sansz írta:
2023.08.07. 00:16:29
Subinho írta:
2023.08.05. 14:18:25
Ez egy igazán szép karrier. A bajnok Milántól, ahol meghatározó játékos volt, a bajnok Barcelona után az arabokhoz 26 évesen. Ebben azért sztem több lehetett volna.... Nem volt idevaló, de a Serie A-ban sztem magára talált volna. Ősszel nem volt rossz, pl. az Inter ellen még jól játszott, aztán szezon végére teljesen nulla lett. Mit lehet kívánni? Sok sikert? Sok pénzt?
Szerintem elég sok mindent nem veszel számításba.
Nem most kezdődött ez, az elmúlt 15 évben sokszor volt az,hogy volt egy adott jó játékos,akit az adott edző képtelen volt a posztján játszatni és képtelen volt a taktikát az adott játékos erősségeihez igazítani. Kessié mennyit játszott Busi helyén? Dembele mennyi kiugratást kapott? Griezmann mikor játszott abban a szerepben,amiben jó játékos volt a válogatottban és Madridban is? És lehetne ezt sorolni napestig.

Azt is látni kell,hogy a nálunk amúgy jó játékos,aki kegyvesztett lesz,annak a karrier útja sokszor vezet lefelé. Ha nem játszatjuk,vagy nem engedjük jól játszani,akkor nem a MC fogja kivásárolni,hanem mi szaladunk vevőkért. És nem mindegy,hogy a következő négy évben összesen keresel 4 milliót a Betisben, vagy 14 milliót idényenként egy nagy csapatban. Nekünk mindegy lenne,de ezt úgy kell elképzelni,mikor egy rokkant nyugdíjas havi 42 ezres fizetéssel nem látja a különbséget havi 400 és havi 800-as fizetés közt.

Szerintem Kessie nagyon is idevaló lett volna,csak egy jó edző kellett volna,aki beépíti ÷s fejben is felépíti. Ronaldinho sem lett volna idevaló,ha az edző beteszi belső védőnek,vagy megtiltja neki a cselezést.

Illetve lenézik sokan az arab bajnokságokat, de úgy néz ki,tényleg belehúztak. Egyre több igazi név is megy oda, szerintem pár év és tényező csapatok fognak kialakulni. Én a magam részéről örülök ennek és szurkolok nekik. Nem mintha szimpatikus lenne az olajipar, de az európai gazdaság mivel szebb? Illetve az se baj,ha az olajos pénzek maradnak helyben, nem az európai focit cseszik szét, azzal,hogy sorra veszik az angol csapatokat.
Szerintem ez egy nagyon földtől elrugaszkodott példa. Amit Ronnie-val kapcsolatban írtál, pedig még a túlzásnál is több.

Ha Kessié annyira jó lett volna és 2-3 év alatt nem tud kiteljesedni, akkor azt mondanám igazad van, de ha tényleg olyan jó lenne nem ennyi érdeklődő lett volna és nem ilyen feltételekkel. A szakemberek azért látják, hogy ha nem is "klasszis" alapanyag, de egy nagyon jó játékos, akit egy évig "nem a posztján játszattak" (ezt azért mi fotelszurkolók mondjuk leginkább) mégis csak a Juve vitte volna egy 10 plusz 5 milliós kölcsön opcióval. Azért ez elmond valamit róla, mikor már olyan játékosokra adnak ki 20-30 milliókat, akik két egyeneset tudnak a labdába rúgni.
Egy PL-csapat, ahová ő is menni szeretett volna nem érdeklődött semmit pedig egy 15-20 millió csikkzsebb lenne.20 millióért a vezetőség is csomagolt volna neki.
Nem lenézve Kessiét, de azért nem véletlen, hogy egy állítólag ilyen penge játékosért még fillérekért sem érdeklődtek, az egyetlen is egy 15 milliós kölcsön lett volna, amit jövőre kapunk.
Szóval nem a vezetőségen múlt, hogy ennyiért viszik. Igazából tárgyalási alap sem volt.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.07. 00:16:29

Subinho írta:
2023.08.05. 14:18:25
Ez egy igazán szép karrier. A bajnok Milántól, ahol meghatározó játékos volt, a bajnok Barcelona után az arabokhoz 26 évesen. Ebben azért sztem több lehetett volna.... Nem volt idevaló, de a Serie A-ban sztem magára talált volna. Ősszel nem volt rossz, pl. az Inter ellen még jól játszott, aztán szezon végére teljesen nulla lett. Mit lehet kívánni? Sok sikert? Sok pénzt?
Szerintem elég sok mindent nem veszel számításba.
Nem most kezdődött ez, az elmúlt 15 évben sokszor volt az,hogy volt egy adott jó játékos,akit az adott edző képtelen volt a posztján játszatni és képtelen volt a taktikát az adott játékos erősségeihez igazítani. Kessié mennyit játszott Busi helyén? Dembele mennyi kiugratást kapott? Griezmann mikor játszott abban a szerepben,amiben jó játékos volt a válogatottban és Madridban is? És lehetne ezt sorolni napestig.

Azt is látni kell,hogy a nálunk amúgy jó játékos,aki kegyvesztett lesz,annak a karrier útja sokszor vezet lefelé. Ha nem játszatjuk,vagy nem engedjük jól játszani,akkor nem a MC fogja kivásárolni,hanem mi szaladunk vevőkért. És nem mindegy,hogy a következő négy évben összesen keresel 4 milliót a Betisben, vagy 14 milliót idényenként egy nagy csapatban. Nekünk mindegy lenne,de ezt úgy kell elképzelni,mikor egy rokkant nyugdíjas havi 42 ezres fizetéssel nem látja a különbséget havi 400 és havi 800-as fizetés közt.

Szerintem Kessie nagyon is idevaló lett volna,csak egy jó edző kellett volna,aki beépíti ÷s fejben is felépíti. Ronaldinho sem lett volna idevaló,ha az edző beteszi belső védőnek,vagy megtiltja neki a cselezést.

Illetve lenézik sokan az arab bajnokságokat, de úgy néz ki,tényleg belehúztak. Egyre több igazi név is megy oda, szerintem pár év és tényező csapatok fognak kialakulni. Én a magam részéről örülök ennek és szurkolok nekik. Nem mintha szimpatikus lenne az olajipar, de az európai gazdaság mivel szebb? Illetve az se baj,ha az olajos pénzek maradnak helyben, nem az európai focit cseszik szét, azzal,hogy sorra veszik az angol csapatokat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.06. 17:22:27

Subinho írta:
2023.08.05. 14:18:25
Ez egy igazán szép karrier. A bajnok Milántól, ahol meghatározó játékos volt, a bajnok Barcelona után az arabokhoz 26 évesen. Ebben azért sztem több lehetett volna.... Nem volt idevaló, de a Serie A-ban sztem magára talált volna. Ősszel nem volt rossz, pl. az Inter ellen még jól játszott, aztán szezon végére teljesen nulla lett. Mit lehet kívánni? Sok sikert? Sok pénzt?
Én simán megértem a döntését. A barcás kalandja megmutatja, hogy jó játékos, de nem top szint. Elmehetett volna egy kisebb csapatba kevesebb pénzért, hogy összeszedje magát, a másik oldalon meg ott volt a nagypénzes lehetőség az araboknál, amiért meg sem kell szakadni. Ráadásul afrikai játékos... emlékszem még Song nyilatkozatára, aki amikor megtudta, hogy Barcában háromszor annyit kereshet, mint az Arsenalban, egy percig sem gondolkozott tovább, sőt, úgy volt vele, hogy az sem baj, ha ennyi pénzért padoznia kell. Azt is elmondta, hogy igenis ezen a szinten is számítanak + milliók, mert a futballisták rendkívül költséges életmódot élnek, és az arsenalos fizujából gyakran rezgett a léc...
Vannak persze olyan játékosok, akik megelégszenek szerényebb élettel. Ők nem biztos, hogy igent mondanak egy ilyen ajánlatra. Vannak olyanok is, akiknek megvan az esze hozzá, hogy aktív karrierjük után is tudjanak pénzt keresni. Kessié valószínűleg egyikbe sem tartozik, neki a focival kell biztosítania maga és a családja jövőjét.
Válasz küldése