Ferrán Torres

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 13:23:53

Ronaldinho&Barca írta:
2023.07.31. 13:11:03
No offense, de FT jobbszélsőként folyamat tud(na) extrát hozni? Ha ő a mi megmentőnk, akkor ismét kegyetlen szezonok elé nézünk.... A pali egyenest nem tud a labdába rúgni, párharcot meg igazán megnézném mikor nyert jó százalékkal, e mellett pedig lélektanilag is nulla, nem bírja ő el egy ekkora csapat sikerorientált súlyát. Illetve a 16 éves Yamal lesz a megmentő, aki pár büfé meccsen kapott lehetőséget futkosni a nou camp gyepén? Ez minden, csak nem egy sikeres szezon és egy nemzetközi szinten versenyképes Barca védjegye. :(
Ha már no offense, akkor no off is legyen alapon áthoztam. :)

Nézd meg, ez az egyetlen meccse tavalyról emlékeim szerint, amikor jobbszélen játszott kezdőként. Több alkalommal szlalomozott úgy át 3-4 emberen, mint egy top Dembélé, jó utolsó passzokkal, ha nem hagytunk volna ki belőle 3-4 ziccert, lehetett volna kb ennyi gólpassza. Elég igazságtalan megítélni őt úgy, hogy sosem játszott kb nálunk a posztján. Ugyanez igaz amúgy Kessiére is, tényleg hóttbéna nálunk nyolcasban, de ezen a poszton a Milanban is hóttbéna volt, mit vártunk.

https://www.youtube.com/watch?v=BnRcrrM ... 41Football

10 mp-től 4 emberen megy át, a végén rosszul dönt
20 mp-tól kettő közt
25 mp-nél megint két embert cselez le
43 mp a csúcs, már-már Messit idéző 4(!) ember közt szlalomozik át a 16-oson belül, teljesen agyonvert egyedül egy full védelmet
59 mp-nélkét embert ver meg, egyik felvágja

És ezek csak a cselek, több pontos beíveláse, bepassza volt közben, csak azért emeltem ki ezeket, mert azt írtad, hogy kb soha nem ver meg senkit egy az egyben.

Szenzációs volt az egész. Ő is százszor lenyilatkozta, hogy a jobboson érzi jól magát. Szerintem egész évre többet tudna adni nekünk a saját helyén, mint Dembélé. Nem mellesleg eddig az előszezonban is szépen termeli a gólokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.05.05. 11:49:16

ocsike83 írta:
2023.05.05. 10:01:21
Ha igazak a Marca értesülései, akkor az Aston Villa 60 millióért vinné.
Remélem már most alá is írták. :D
Hátha Alemany meggyőzi, h ott jobb helye lesz. Ha csak fele ennyit kapunk érte, akkor is bőven jó.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.05. 10:01:21

Ha igazak a Marca értesülései, akkor az Aston Villa 60 millióért vinné.
Remélem már most alá is írták. :D
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.16. 12:07:40

Nem volt ő annyira rossz a Cityben, és válogatottban is voltak jó meccsei. Könnyen el tudta engedni a City, hiszen folyamatosan erősítették a keretet, Gabriel Jesust is elengedték egy évvel később, pedig neki még jobban is ment, és jobb játékosnak is tartom. De hát látjuk, hogy mennyire brutálisan erős a csapatuk, sok cserejátékosuk bárhol máshol kezdő lenne.

Itt pedig kifejezetten jól kezdett, aztán viszont látványosan visszaesett, és azóta a válogatottban is a barcás formáját hozza (legalábbis azokon a meccseken, ahol láttam, pl. VB). Látunk már sok-sok hasonló esetet, és nem is csak a Barcára jellemző. Elég megnézni a legutóbbi nyár legdrágább igazolását, hogy mennyi flop van közöttük.

Szóval lehet mondani, hogy x vagy y mennyire jó ebban vagy abban a középcsapatban, de 10-ből kb. 2 ugorja meg a szintet top csapatban is. Ez ilyen sajnos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.16. 10:41:16

Troym írta:
2023.04.16. 10:36:11
Se a tudása, se a gyilkos ösztön, se a stressztűrés nem elég ide. Nála egyik sincs meg, annyi hogy nem sérülékeny. Bárhová el kéne adni, kölcsönadni ahová kellhet. 3-5 gólos támadók nem elég hatékonyak ide. Szerintem ennyit bármelyik utánpótlás játékosunk hozna ugyanennyi idő alatt. Plusz mindenki szerint jobb oldalon szeret játszani, na oda van Dembele, Raphinha és Messi is azt szereti.
Persze, ezzel teljesen egyetértek. Csak az első mondatot nem lehetett előre tudni, főleg az alapján, amit a kezdésénél mutatott itt is. És bárki jön, sose fogjuk előre tudni. Nekem csak az nem tetszik, amilyen szinten le vannak húzva az alapképességei, amik pedig ha nem is klasszis szintűek, de nem gyengék, ezt bárki megnézheti szemre és statisztikailag is a 2022 április előttről. Hogy most már egy éve mennyire béna? Ja, sajna az.
És igen, sajna ahol idén jó teljesítményt nyújtott, az a jobbszél, ahol nem sok sót fog megenni, pláne ha Dembi visszatér. Ez meg a másik, hogy fura volt őt hozni a balszélre, lehet, hogy ezzel nyírtuk ki amúgy. Hiába jobblábas, ha egyszer ott érzi magát komfortosan, és ez nála látványosan számít is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.16. 10:36:11

Se a tudása, se a gyilkos ösztön, se a stressztűrés nem elég ide. Nála egyik sincs meg, annyi hogy nem sérülékeny. Bárhová el kéne adni, kölcsönadni ahová kellhet. 3-5 gólos támadók nem elég hatékonyak ide. Szerintem ennyit bármelyik utánpótlás játékosunk hozna ugyanennyi idő alatt. Plusz mindenki szerint jobb oldalon szeret játszani, na oda van Dembele, Raphinha és Messi is azt szereti.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.16. 10:20:18

grgly50 írta:
2023.04.16. 10:03:23
Nem úgy volt, hogy a Cityben már a kispadra sem nagyon fért fel, s örömmel adták, csak vigye valaki?
A Barca meg azt hitte (meg nagyon sok szurkoló), mekkora fogás.
Hogy a válogatottban miért volt csapat tag......? Erről inkább nem írok.
Nem. Kezdő sem feltétlen volt, inkább amolyan 4. számú támadó, jó percmennyiséggel rotálva, és ott is ő volt a leggólerősebb.

2100 perc alatt vágott 12 gólt, ami elég jó. Összehasonlításképp Mahrez kb 3400 perc alatt 14-et, Sterling kb 3700 alatt 14-et, Jesus 2800 alatt 14-et. Torres gólerősebb volt, mint a top Citys támadók.

Az meg mindegy, miért volt spanyolban csapattag (bár tudtommal közben ismerkedtek össze LE lányával, szóval ez sem stimmel), de ott is bőven a leggólerősebb játékos volt, az első 23 meccsén 13 gólt lőtt, ezt nem LE hamisította össze neki. Aztán Barcelonába jött, és 12 meccsen 2-t, azt is a Costa Ricai alázás közben, tét nélkül. A City azért adta, mert nekik hóttmindegy volt, a lába is el volt törve, volt ezer másik támadójuk, főleg hogy ugye Grealish is jött már, és Pep soha az életében nem szólt egy szót sem, ha valaki menni akart, ezt elmondta évekig minden vonatkozó interjújában. Kitoloncolni nyilván nem akarták ilyen magas szintű teljesítmény mellett, csak nem volt okuk ragaszodni sem hozzá a körülmények között.

Az nyilvánvaló volt, hogy ő nem egy klasszis játékos, de ha úgy játszana, olyan számokkal, mint akár a Cityben, akár nálunk az elején, mikor fél év alatt 6/6-os statot hozott, akkor nem lehetne rá panasz. Tehát látszik, hogy a képességei sokkal, de sokkal magasabban vannak még a limitációi ellenére is, mint amit itt mutat majdnem egy éve.

Félreértés ne essék, egy évnyi botladozás után ha év végéig nem ugrik szinteket, simán eladnám, csak azt cáfoltam, hogy messze nem egy nyomi gyenge játékos volt, mikor egy Cityben és egy spanyol válogatotban is objektíve ő volt a leggólerősebb játékos az ott töltött ideje alatt.
A Barca-mezt sajna nem bírta el, nem szégyen, sokan így járnak. De ettől még szomorú, és ha megy, a legjobbakat kívánom neki, mert utálom, amit a kedvenc csapatom körüli nyomás tesz az ideérkezőkkel, simán tönkremennek itt egész karrierek is akár. Tök jó, hogy 1-2 fejben erős, főleg "lesz@rom" típusú játékost, mint Aubát ez nem érint, de sajna főleg pont a lelkiismeretesebbeket igen. És sokszor előre nem is lehet tudni valakiről, hogy össze fog roppanni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.16. 10:36:52-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.06. 21:39:42

Biztos nem lesz évekig ez a keret, meglepne ha most nyáron nem vernénk el alsó hangon 100 millát megint középszer arcokra.
Laporta megalomán, biztos hogy most is azon dolgozik, hogy lehetne kisakkozni ezeket.
Ha most pisztolyt fognának a fejemhez, hogy tippeljek, igazolunk e vagy sem nyáron, habozás nélkül az igazolásokra tippelnék.

De hogy évekig nem lesz meg ez a keret, és lesznek távozók, érkezők az biztos.
Most csak megy az adok kapok Tebas és Laporta között, nem kell ezen aggódni, szokásos, "holtszezon" igazolásügyileg, majd nyáron pörögnek az események.

Egyébként Andrissal abban egyetértek, hogy nem rosszabb, de legalábbis nem sokkal, mint a másik 2 támadó aki jelenleg egészséges.
Nála a probléma, hogy semmiben nem kiemelkedő, ami ahhoz kell, hogy valaki támadót játszon.
Raphinhának legalább jó a rúgótechnikája, de FT-nek semm közepesnél jobb skillje nincs.
Nehéz megélni így.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.06. 14:57:52

Áldozzuk be és hozzuk Messit :) Hátha akkor Fati meg visszanyeri önmagát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.06. 14:55:32

LG írta:
2023.03.06. 14:34:30
Andris írta:
2023.03.06. 12:28:17


Szerintem joggal van ott mostanában a csapatban, mert rövid távra visszanézve összességében jobban teljesít, mint ősszel, és nem kevésbé jól, mint a támadó társak.
Mostanában. Hosszútávon viszont benne látok a legkevesebbet a támadóink közül. Bár Fati sem biztos, hogy valaha a régi lesz, még mindig inkább neki adnék esélyt.

Torresért pedig még pénzt is kaphatnánk, még így is, hogy besült nálunk, egy pénzes angol középcsapatot le lehetne min. 30 millióval gombolni.
Hosszútávon sajnos én sem látnék, eddig legalábbis... :( de ahogy a klub anyagi körülményei állnak, szerintem ő bizony itt marad hosszútávon.

Egyébként én jelen állás szerint nem látok benne se kevesebbet, mint Fatiban, vagy Raphiban. Mindhárman másmilyenek, más fázisban, más formában, más problémákkal vannak, de az összképet nézve, valódi hosszútávban gondolkodva semmivel nincs nálam hátrébb, mint a másik kettő. Ez persze feltételezések sora, egy tippjáték.

Azt a szempontot, hogy adjunk el támadókat, akikért kaphatnánk pénzt, most azért nem támogatom, mert hiába kapunk értük, nem költhetjük el másokra. Be vagyunk szorítva, szerintem a jelenlegi kerettel és az utánpótlással kell majd dolgoznunk évekig, közben meg törlesztgetni.
Ha mégis igazolhatunk, akkor is sürgősebb egy tartalék kp (Kessié helyett) vagy egy jobbhátvéd (Koundé helyett), mint bármi más. Rövid távon legalábbis, ami nálam most a kövi nyarat jelenti.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.03.06. 14:34:30

Andris írta:
2023.03.06. 12:28:17


Szerintem joggal van ott mostanában a csapatban, mert rövid távra visszanézve összességében jobban teljesít, mint ősszel, és nem kevésbé jól, mint a támadó társak.
Mostanában. Hosszútávon viszont benne látok a legkevesebbet a támadóink közül. Bár Fati sem biztos, hogy valaha a régi lesz, még mindig inkább neki adnék esélyt.

Torresért pedig még pénzt is kaphatnánk, még így is, hogy besült nálunk, egy pénzes angol középcsapatot le lehetne min. 30 millióval gombolni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.06. 12:54:15

Chino írta:
2023.03.06. 12:28:53
Azért ezt nem mondanám, elég csak a Reált megnézni az utóbbi három évben. Hazard közel 120 millió és nagyobb flop mint Griezmann és Cou együttvéve. Jovic 65 millió, Mendy 50 millió, Reinier 30 millió, akikért komolyabb pénzeket adtak. De eddig Camavinga sem mutatta meg mi került 30+ millióba. De eddig Tschouameni sem bizonyítja a 80 milláját, kb 2 jó meccse volt eddig. Lehet, hogy később beindul, de eddig olyan, mint Torres volt amikor idejött vagy talán még gyengébb teljesítményt rak le. És 23 éves, tehát ő sem az a fejlődő kategória.
Camavinga azért korántsem tűnt flopnak, nem megváltó, de ügyes gyerek. Tschouameni is rendben van szerintem, bár őt főleg a válogatottban láttam, de rajta azért látom a képességeket az árcímke mögött. De a többiben persze tök igazad van. Nyilván sokkal kritikusabban figyeljük a mi gyenge igazolásainkat/pénzszórásainkat, mint másokét, de jogos, a Real sem a legjobb példa mostanság, mondjuk náluk ez inkább hagyomány, mint nálunk.

Én amúgy nem akarom nagyon lehúzni Ferrant, tény, hogy 3 szélsőnk van igazából jobb oldalra, ez nem jó, és erről nem ő tehet. Nekem a Real ellen is tetszettt a játéka, miután átkerült a jobb oldalra, középen tényleg szellem volt előtte. Nem is az utóbbi pár meccs miatt írtam, amit írtam, végképp nem a kihagyott 11-es miatt, bár azt felfogni nem tudom, miért éppen vele kell rúgatni a tízit.

Viszont igazából mióta itt van, inkább lefelé csúszik folyamatosan, nem nagyon látszódik fejlődés, sőt, és nagyon nem tűnik nyertes típusnak. Ettől függetlenül nyárig még tud bizonyítani, de én úgy gondolom, elsősorban technikai döntés kéne legyen az elengedése: tehát, ha el tudjuk adni, akkor el kell engedni. Depay-jal többre mennék most is, de értem, hogy szintén technikailag nem volt lehetséges, hogy őt tartsuk meg. Meg az sem ideális lenne, csak picit jobb.
Ha Fatiért adna pénzt valaki, akkor talán őt is, de ez már off itt. Igazából jobb oldalra sokan vagyunk, a bal oldalunk meg halott. Leszámítva persze a hátvédek támadóerejét, ott jobban állunk, mint vártuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.06. 12:28:53

Guille írta:
2023.03.06. 11:36:48

Én is úgy látom, hogy más csapatban nincsenek ekkora melléfogások, de lehet, hogy csak torzít a részehajlásunk, plusz az elmúlt évek elcseszett igazoláspolitikája és az elköltött százmilliók miatt látszik ennyire negatívnak ez a helyzet.
Normál helyzetben, eladjuk Torrest és pótoljuk valaki mással. Kit érdekelne ennyire, hogy nem vált be?
Azért ezt nem mondanám, elég csak a Reált megnézni az utóbbi három évben. Hazard közel 120 millió és nagyobb flop mint Griezmann és Cou együttvéve. Jovic 65 millió, Mendy 50 millió, Reinier 30 millió, akikért komolyabb pénzeket adtak. De eddig Camavinga sem mutatta meg mi került 30+ millióba. De eddig Tschouameni sem bizonyítja a 80 milláját, kb 2 jó meccse volt eddig. Lehet, hogy később beindul, de eddig olyan, mint Torres volt amikor idejött vagy talán még gyengébb teljesítményt rak le. És 23 éves, tehát ő sem az a fejlődő kategória.

Griezmann szerintem ebbe a takitikába nagyon beleillene, itt ficánkolna. Ez nagyon idegen Lewynek, a francia stílusa itt feküdne. Ha most hoztuk volna annak lett volna értelme, de akkor borítékolható volt, hogy mi lesz.

Torrest picit védve ő 90 %-ban vagy a baloson, vagy középen játszik. Ő nem tükörszélső és nem is center, neki a jobbosoön van a helye, ahogy a válogatottban is ott használják.
Persze ha éppen ott játszik is sokszor kritikán aluli, de minden hasznos megoldása, jó meccse azon az oldalon volt. Csakhát Raphinha és Dembélé is előtte van abban a szerepben, már csak ezért is felesleges itt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.06. 12:28:17

Jó lenne persze, ha szállítaná a gólokat, de azért... ki más szállítja? A világ egyik legjobb, tapasztalt, kiváló fizikumú csatára se képes gólokat lőni hosszú ideje. Senki más se csillog, kevés gólt lövünk.

Mégegyszer kihangsúlyozom, pont a tegnapit nem láttam sajnos. Büntetőt szerintem ér kihagyni, Lewa és Messi is szokott kihagyni, nem csak szökőévente.

De előtte több meccsen is úgy éreztem, hogy FT egyrészt bevállal 1v1eket, amiket meg is tud nyerni, ha nem is különösebben jó százalékban, de sokkal jobban, mint pl Raphi vagy Lewa.
Ezen felül kifejezetten sok helyzetet teremtett a többieknek, gólpasszokat osztogatott (akkor is, ha nem kerültek be a statisztikába, pl 2 színtiszta volt a madrid ellen, gól is lett az egyikből, de 0 ment a statokba belőle).

Szerintem joggal van ott mostanában a csapatban, mert rövid távra visszanézve összességében jobban teljesít, mint ősszel, és nem kevésbé jól, mint a támadó társak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.06. 11:59:16

23 éves és nem tudja kezelni a nyomást. Mikor szeretné elkezdeni? Tegnap az utolsó előtti volt az ellenfél hazai meccsen és gyenge volt úgy, hogy pl Gaya nem játszott. Másfél szezonra van 6 db bajnoki gólja. Ismerjük el, hogy nem jött be adjuk el, aztán próbáljunk valaki mást. Bármelyik kölcsönadott támadó hozni tudja ezt a szintet, de akár valamelyik fiatal is B csapatból.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.06. 11:36:48

Igen, erről már folyt diskurzus korábban is.

Kessiét mondjuk nem venném ide, mert ő eddig alig kapott játéklehetőséget, azt sem az elsődleges posztján. Aztán persze, hogy hirtelen nem lesz Casemiro belőle. Lehet, hogy amúgy sem lenne jó, de neki legalább van rá oka, hogy ne villantson.
Torres viszont tavaly pl. akkor is játszott, ha semmennyire sem szolgált rá.

Griezmann szintén más téma, neki nem volt posztja, illetve foglalt volt. A stílusunkba sem illett.

Coutinho valószínűleg szintén mentálisan kevés volt ide, nem tudni, de azóta sem kapkodnak érte nagyobb csapatok.

Azért egy minden poszton 2 klasszissal felálló Man City-ben lehet, hogy Torresnek is könnyebb volt jó játékot mutatnia, mint itt, egy épülő csapatban, ahol nem csak érkeznie kéne tudni, de az is igaz, hogy itt a helyzeteit is rendszerint elpuskázta, amíg még voltak. Szóval valami lehet ebben az egész témában, az biztos.
Én is úgy látom, hogy más csapatban nincsenek ekkora melléfogások, de lehet, hogy csak torzít a részehajlásunk, plusz az elmúlt évek elcseszett igazoláspolitikája és az elköltött százmilliók miatt látszik ennyire negatívnak ez a helyzet.
Normál helyzetben, eladjuk Torrest és pótoljuk valaki mással. Kit érdekelne ennyire, hogy nem vált be?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.06. 10:01:28

Azért az is érdekes, hogy nálunk mostanában mindenki elfelejt focizni.... Torres jó volt az EB-n, a Nemzetek Ligájában Lucho keze alatt, megvettük, itt szépen leépült. Pedig amikor idejött, emlékszem, milyen jól érkezett a kapu elé, mennyire jól illet a csapatba, a gólok nehezen jöttek, de majd belejön gondoltuk. Aztán most már a válogatottban is gyenge volt a VB-n., teljesen leépült.
Rafinha szintén zenész, de idehozhatnám Cout. Griezt is akár, akiket valszeg okkal hoztunk ide, hogy itt teljesen nullák legyenek. Kessié szintúgy, a Milan húzóembere volt, itt meg olyan körülményes, hogy csak pislogok. Fati meg... vele nem is tudom mi történt, mert ekkora visszaesést már nem lehet sztem a sérülésre fogni. Más is sérült már meg és tért vissza. Sztem kéne valaki, aki kifejezetten a támadókkal foglalkozi, pl. Henry, vagy Larsson, aki el tudja mondani, hogy helyezkedjen, mit csináljon pl. Torres, aki amikor idejött, még tudta ezt, azóta meg mintha elfelejtette volna.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.06. 09:34:01

Troym írta:
2023.03.06. 09:08:01
Ennyire mentálisan labilis játékosra nem is emlékszem talán.
Szerintem ez a durva része. 1 játékost még el lehet bírni, rotálgatni, rendbetenni, de lassan az egész támadószekciót pszichiátriára lehetne küldeni. Ezt nem bírja el egy ilyen szintű csapat.
A másik baj, hogy többen képesek viszonylag jó kiugratásra közülük, de befutásra viszont senki nem képes elöl, egyedül Lewy.

Ott van Raphinha, fogjuk rá, hogy még új, van esély, hogy összerakják mentálisan, ott van Fati, aki érthetően gödörben van és formán kívül a kálváriája miatt, de Ferrán itt van több mint egy éve, gyakorlatilag folyamatosan jatéklehetőséget kap, közben azért a válogatottban is játszik, ehhez képest tényleg értékelhetetlen, amit nyújt és azért ő már 23 éves, nem kisgyerek.
És hát mezőnyben ügyesen elpasszolgat néha, ezt kb. Roberto is le tudja hozni a szélen. Luxus, hogy egyetlen szélsőnk van, aki tud és mer 1vs1-ezni, ő is sérült.

Ha eladnánk, Alba lenne a bal hátvéd, Baldé meg játszana szélsőt, még akkor is előrébb lennénk sajnos. De fordítva is :D
Pedig én nem fújok a srácra, volt türelmem hozzá, de lassan eljön az idő, hogy nagyon nincs mire várnunk. :(
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.06. 09:11:02

Troym írta:
2023.03.06. 09:08:01
Tőle már 15m Euró esetén szabadulni kell.
Ennyire mentálisan labilis játékosra nem is emlékszem talán.
Eddig a bajnokságban 21 meccs 2 gól. A lesajnált SR meg 3gól + 1 assziszt, de még a szintén lesajnált Fati is 3gól, 3 assziszt.
A pali egy tragédia és nem érdekel az üresbe helyezkedési képessége, meg hogy egy jövőre másodosztályú csapat ellen volt 10 csele, mert összesen van neki 15 az egész szezonban. Melllette kihagyja még a tizenegyest is, kiállítják bírkózásért stb.
Mindegy is csak el tőlünk lehetőleg már a nyáron.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.06. 09:08:01

Tőle már 15m Euró esetén szabadulni kell.
Ennyire mentálisan labilis játékosra nem is emlékszem talán.
Eddig a bajnokságban 21 meccs 2 gól. A lesajnált SR meg 3gól + 1 assziszt, de még a szintén lesajnált Fati is 3gól, 3 assziszt.
A pali egy tragédia és nem érdekel az üresbe helyezkedési képessége, meg hogy egy jövőre másodosztályú csapat ellen volt 10 csele, mert összesen van neki 15 az egész szezonban. Melllette kihagyja még a tizenegyest is, kiállítják bírkózásért stb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.06. 09:07:35

bence0330 írta:
2023.03.06. 01:27:15
gránit írta:
2023.03.06. 00:17:23
A jelenet így történt, Fati ment oda labdát kunyerálni. Kessié és Raphinha mentették meg a helyzetet. Raphinha meg is puszilta Fatit, a brazil válogatottban is láthatjuk, mennyire testvéries és bensőséges a csapatszellem, ilyenek is simán megtörténnek. Casemiro például egy szabadrúgást megelőző tanácskozásnál megtörölte Neymar orrát. Nekünk fura, nekik természetes. Hogy Kessié mit mondott Torres-nek, nem tudom, de ők csitították a kedélyeket. Kessié aztán odébb is lökte Fatit, mert még mindig nem tágított.

Ha Torres letudja a jelenetet annyival, hogy "az edző engem jelölt ki büntetőt rúgni, pont. Majd ha téged jelöl ki, te rúgod. De nem téged jelölt ki", akkor tisztán Fati a hunyó. De arcoskodott, emberkedett. Nem ilyenkor kell emberkedni, hanem akkor, amikor be kell vágni a büntetőt. Akkor már nem volt ilyen kemény legény. A teljesítményének hiánya nem fogosítja fel arra, hogy ekkora arca legyen. A meccsen megint halovány volt. Raphinha játékában mindig benne van a hiba, Bence szokta a statisztikákat bújni, kíváncsi lennék, verte-e meg egy az egyben a védőjét, mert szokásához híven belevezetgette a labdát a védőjébe. Viszont kb ő volt az egyetlen, aki ment előre. Voltak kiugratásai, pont Torres-t futtatta lyukra, csak bent nem volt érkező, amit a másik topikban kiveséztünk. Nagyon hiányzott egy igazi, vérbeli befejezőscatár. A sok hibája ellenére viszont kb Raphinha volt az egyedüli, aki mutatott is valamit előrejátékban, és legalább próbálkozott. Torres a Cádiz ellen ígéretes volt, ma szerintem megint nem mutatott semmit, ami alapján sérülések nélkül a kezdőben lenne a helye. Én elküldeném.
Persze, a 4 kulcspassz mellett 3 sikeres csele volt, a Madrid ellen is asszem 4, de azt most nem találom, mert a whoscored nem listázza, de mindenki azt írta akkor is, hogy "egyetlen egyszer sem tudta megverni a védőjét", mert az az 5-6-7 marad meg az emberekben, amikor tényleg nem tudta, ha belinkelném a videókat róluk, szerintem photoshoppal lennék megvádolva. :D Statisztikailag közel 50%-os a sikerességi rátája, 1,1, Dembélé 1,2-es meccsenkénti sikeres csellel. De hát ilyen a szurkoló, megértem, én is tudok torzítani, csak máshogy. Megint eldöntötte a meccset, november óta nem is tudom hányadszor, adott 3 kvázigólpasszt, ő dolgozott megint kb legtöbbet, és megint az ő neve kb az egyetlen amúgy, amit meg sem említ Xavi sem. Nem csoda, hogy ennyire bizonyítani akar szerencsétlen. A csapatban ő kapar a legjobban kb minden meccsen, megint a saját tizenhatosánál szerelt, meg vagdosta ki sokszor a labdákat, senki le se tojja. :D Pedig szerintem kb 1 gól 1 gólpasszal egész szezonban is lehetne díjazni azt, amit leművel minden áldott meccsen, nemhogy ezzel a 8/9-el, amivel áll még görcsösen is.
Még ha gyengébb is 1v1-ben valamennyire (no messze nem annyira, csak pl. Dembéléhez képest), kit érdekel, ha szétszedi a védelmet meccsenként 3-4-5-6 alkalommal stabilan máshogy... KDB akkor a világ egyik legrosszabb 10-ese (és sokszor szélsője) lenne, az az ember soha nem fog megverni senkit 1v1-ben, mégis etalon a passzjátéka miatt, és senki nem azt rója fel minden akár általa megnyert meccs után, hogy denemjóaz1v1edbénavagy, hanem azzal foglalkoznak, amit tud. Itt meg győztes gól plusz brutál kulcspasszok után ennyit olvasni róla. Meg a pár hibás passzát, merthogy ugye ezeket a nagyon kreatív dolgokat 100%-os hatékonysággal kéne csinálni.

Torres-el összehasonlítani meg szerintem egyenesen gyalázat, pedig én valamennyire védem a spanyolt. Tény, hogy volt kb 1,5 meccs mostanában, amin jobb volt, meg kb 30, amin fordítva. Meg kérdés, mit veszünk jobbnak, mert Raphinha Koundé sejhaját is menti megállás nélkül, szóval ő a rosszabb napján is egy értékes játékos, csak nem előre.

ON: a Torres esetet hasonlóan látom, alapvetően Fati volt először a hülye, de azért megesik az ilyen, Torresnek ezt sokkal, de sokkal jobban kellett volna kezelnie, nem ellökdösnie onnan. Sajna ez van, ha két éppen impotens, frusztrált támadóról van szó. Még Lewynél is volt ilyen, ha visszaemlékszünk, ősszel, mikor gyártotta a gólokat, igazi tyúkapó volt, vezér, foglalkozott a fiatalokkal, stb. Amióta nem megy, van, hogy kiabál velük idegesen. Szerintem pont ezért nem két ideggyenge játékosnak kéne adni a tizit, náluk még a brazil is egy fokkal jobb lenne, de nálam Kessié (bár ha a posztját sem nézték meg a Milannál, akkor alighanem a híres tizistatját sem)-Lewy lenne bármilyen felosztásban az abszolút első kettő, utánuk ilyen Pedri-DJ féle higgadt playák, de még Araujót, vagy Christensent, esetleg Albát is hamarabb raknám oda, mint Torrest és Fatit, utóbbiakat csak 2 gólos vezetésnél.

Torres-Fati összehasonlítás sokkal érdekesebb amúgy, mint a brazillal, mert Fatiban lehet még több, de jelenleg nagy baj van vele, és nem csak a focijával, sajna, mert mutatgat életjeleket, lő kapufákat, peche is van azért. Csak ahogy többen is írjátok, flegma, nem dolgozik, ez a 10-es mez mintha egyszerre adott volna túl nagy terhet, és túl nagy egót is neki.

Torres az úgy legalább kb tudja, hol a helye, látszik, hogy önkritikus, kicsit túlzottan is. Szerintem mindkettőnek Dembélé és Lewy fullos visszatéréséig van esélye bizonyítani, más úgy sincs. Torres jelenleg elkezdett megütni egy csere szintet, ha ezt az utat folytatja, akkor az is valami, egy több poszton is bevethető 4.-5. támadónak teljesen jó lehet, Fati viszont... ilyen hozzáállás akkor lenne megengedhető hosszútávon ha tényleg szórná a gólokat.
Én általában egyet szoktam érteni veled, de a Raphinha vs csel kategóriában képtelen vagyok. Nem tudom, mi alapján listázzák ezeket, de több statisztika is mást ír. Egyik szerint Dembélé az egész liga legjobban cselező játékosa a statok alapján, 6 felett van az adatok alapján, de ez számomra egy nagyon sántító dolog. Ez alapján Messi kb. 20-nál lenne szerintem.
Gondolom hasonlókat is beleszámolnak, mint, hogy megtolja a szélen a védő mellett és versenytfut vele aztán az alapvonalnál estében berúgja középre. De egy klasszikus cselt, amikor szemben áll a védőjével én nem tudom mikor láttam tőle. A franciánál azért vannak ilyenek bőven. Szóval lehet hogy papíron így van, de 1 vs1-re én nem emlékszem tőle. Baldé pl. a felfutásainál, amikor behúz középre rendre eteti a védőket testcselekkel, finom húzásokkal, olykor kettőt-hármat is egyszerre. Nálam pl.. azok ebbe a kategóriába esnek. Szóval ez túl szubjektív ahhoz, hogy statisztikákra lehessen építeni.
Tudom, hogy elfogult vagy vele szemben de ebből a szempontból szerintem még FT és Fati mögött is van.

De, hogy ne legyen teljesen off. Én nem vagyok negatív irányban részrehajló Torresszel szemben, sőt sokáig védtem is, de amit (nem) művel az már kabarészint. Amikor ide igazolt az első meccsein még nagyon bíztató volt és az alapján egy kezdő státusz is benne volt, aztán annyi pozitívum volt, hogy jól helyezkedik, helyzetbe tud kerülni, de már minden kiveszett belőle. Teljesen alibi, a védők úgy választják el a labdától mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, és a védőmunkája sem olyan, hogy azt valamennyire pozitívumként fel lehetne hozni mellette, fejben pedig a leggyengébb játékosunk. Az, hogy az utóbbi két-három meccsen bíztató lett volna én nem vettem észre, bár lehet hogy én látom rosszul. A Cadíz elleni meccs volt olyan, amire azt tudom mondani, hogy na igen, így kell játszani.
Nem szoktam a játékosainkat radikális jelzővel illetni vagy olyanokat mondani, hogy húzzon el innen, de összetenném akezem, ha nyáronn lécelne. Még a mi atigazolási politikánk mellett is kaphatnánk érte egy 20 millió körüli összeget, tekintve, hogy milyen a piac, milyen képességű játékosok cserélnek gazdát 40-50-60 milliókért. Ráadásul felszabadulna bértömeg és tudenánk hozni olyan posztokra játékosokat, ahol tényleg vékonyan vagyunk. Sok olyan ingyen igazolható van, akik nagy segítséget jelentenének. Ott a kp például ahová összehoztak minket komolyabban Gündögannal, Kantéval elég komolyan, de mellette is vannak még bőven.
Vele ellentétben Fatiban megvan az a faktor, ami komoly játékossá teheti, láttuk mire képes. Az, hogy mostanában milyen formában van egy dolog, de vele kapcsolatban még van remény, hogy vissza tud zökkenni, de FT ilyen szempontból abszolút képességbeli hiányban szenved.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.03.06. 09:09:02-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.06. 08:55:21

Gondolom majd kölcsön a Valenciába, aztán álljuk a bére nagyrészét. Lassan nem lepne meg amúgy, ha egyes játékosaink kifejezetten ilyesmire utaznának. Nagy lóvé stimmt, nyomás jóval kisebb, és a válogatottság is műkszik a több játékperc miatt.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.06. 08:43:20

Valamit kell kezdeni a palival, vagy kölcsönadni ,vagy eladni ,ez így teljes katasztrófa.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 01:59:42

gránit írta:
2023.03.06. 01:45:40
bence0330 írta:
2023.03.06. 01:27:15

Persze, nem is azt írtam, hogy egyszer sem veri meg a védőjét. Csak azt, hogy sokat hibázik, de ő legalább próbálkozik.

A szabadrúgásai rendre gyaktrák, ehhez képest mindegyikhez odaáll. Engem ez például zavar.

Viszont ma is benne volt lelkesedés, Torres ezzel szemben ma is nagyon gyenge volt szerintem. Kérdés, kit kellene nyáron igazolni. Már ha igazolhatunk, és nem leszünk megbüntetve valami újabb botrány miatt. Ezeket már alig tudom követni, a vesztegetési botrányt szerencsére megúsztuk, nem zártak ki minket, mert 2018 óta elévült az ügy.
Jaja, nem rád értettem, általános véleményre. Szabijai+távolijai pedig a Leedsben gyilkosak voltak, de jelenleg én sem erőltetném, amíg ilyen téren nem talál magára. Asszem Messa fórumtárs írta róla, hogy elég vicces, hogy állított helyzetből milyen gyatra, mozgó labdából, akár egyérintőből meg olyan helyekre teszi be a labdát, hogy néha csak ámul az ember. Elképzelni nem tudom, mi lehet az oka, ebből nekem túlgondolásnak tűnik, az egyérintőnél meg az ösztön dolgozik.
Hibázni mindig fog, mivel mindig a létező legnehezebb passzokat választja ki, máshogy ezt nem lehet. Nagyon kellett ilyen, mert nincs más ilyen agresszív, kulcspasszos profil, és ő pont a felállt védelmek ellen nagyon komoly emiatt, nagyon hiányzott ez Messi távozása óta.

Ja, Torresnek nekem ma csak az a lövése maradt meg, az elég szép volt, de a hazaadásainál a szívroham kerülgetett, a 11-es esete meg eléggé megadta a kegyelemdöfést, és nem csak azért, mert kihagyta. Amikor meg ő maradt fent a kezdőből a legtovább, nem is tudtam hová tenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.06. 01:45:40

bence0330 írta:
2023.03.06. 01:27:15

Persze, nem is azt írtam, hogy egyszer sem veri meg a védőjét. Csak azt, hogy sokat hibázik, de ő legalább próbálkozik.

A szabadrúgásai rendre gyaktrák, ehhez képest mindegyikhez odaáll. Engem ez például zavar.

Viszont ma is benne volt lelkesedés (Busquets beívelése inagyon szép volt, ma legalább láttuk valami hasznát), Torres ezzel szemben ma is nagyon gyenge volt szerintem. Kérdés, kit kellene nyáron igazolni. Már ha igazolhatunk, és nem leszünk megbüntetve valami újabb botrány miatt. Ezeket már alig tudom követni, a vesztegetési botrányt szerencsére megúsztuk, nem zártak ki minket, mert 2018 óta elévült az ügy.
Válasz küldése