Ferrán Torres

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 01:27:15

gránit írta:
2023.03.06. 00:17:23
A jelenet így történt, Fati ment oda labdát kunyerálni. Kessié és Raphinha mentették meg a helyzetet. Raphinha meg is puszilta Fatit, a brazil válogatottban is láthatjuk, mennyire testvéries és bensőséges a csapatszellem, ilyenek is simán megtörténnek. Casemiro például egy szabadrúgást megelőző tanácskozásnál megtörölte Neymar orrát. Nekünk fura, nekik természetes. Hogy Kessié mit mondott Torres-nek, nem tudom, de ők csitították a kedélyeket. Kessié aztán odébb is lökte Fatit, mert még mindig nem tágított.

Ha Torres letudja a jelenetet annyival, hogy "az edző engem jelölt ki büntetőt rúgni, pont. Majd ha téged jelöl ki, te rúgod. De nem téged jelölt ki", akkor tisztán Fati a hunyó. De arcoskodott, emberkedett. Nem ilyenkor kell emberkedni, hanem akkor, amikor be kell vágni a büntetőt. Akkor már nem volt ilyen kemény legény. A teljesítményének hiánya nem fogosítja fel arra, hogy ekkora arca legyen. A meccsen megint halovány volt. Raphinha játékában mindig benne van a hiba, Bence szokta a statisztikákat bújni, kíváncsi lennék, verte-e meg egy az egyben a védőjét, mert szokásához híven belevezetgette a labdát a védőjébe. Viszont kb ő volt az egyetlen, aki ment előre. Voltak kiugratásai, pont Torres-t futtatta lyukra, csak bent nem volt érkező, amit a másik topikban kiveséztünk. Nagyon hiányzott egy igazi, vérbeli befejezőscatár. A sok hibája ellenére viszont kb Raphinha volt az egyedüli, aki mutatott is valamit előrejátékban, és legalább próbálkozott. Torres a Cádiz ellen ígéretes volt, ma szerintem megint nem mutatott semmit, ami alapján sérülések nélkül a kezdőben lenne a helye. Én elküldeném.
Persze, a 4 kulcspassz mellett 3 sikeres csele volt, a Madrid ellen is asszem 4, de azt most nem találom, mert a whoscored nem listázza, de mindenki azt írta akkor is, hogy "egyetlen egyszer sem tudta megverni a védőjét", mert az az 5-6-7 marad meg az emberekben, amikor tényleg nem tudta, ha belinkelném a videókat róluk, szerintem photoshoppal lennék megvádolva. :D Statisztikailag közel 50%-os a sikerességi rátája, 1,1, Dembélé 1,2-es meccsenkénti sikeres csellel. De hát ilyen a szurkoló, megértem, én is tudok torzítani, csak máshogy. Megint eldöntötte a meccset, november óta nem is tudom hányadszor, adott 3 kvázigólpasszt, ő dolgozott megint kb legtöbbet, és megint az ő neve kb az egyetlen amúgy, amit meg sem említ Xavi sem. Nem csoda, hogy ennyire bizonyítani akar szerencsétlen. A csapatban ő kapar a legjobban kb minden meccsen, megint a saját tizenhatosánál szerelt, meg vagdosta ki sokszor a labdákat, senki le se tojja. :D Pedig szerintem kb 1 gól 1 gólpasszal egész szezonban is lehetne díjazni azt, amit leművel minden áldott meccsen, nemhogy ezzel a 8/9-el, amivel áll még görcsösen is.
Még ha gyengébb is 1v1-ben valamennyire (no messze nem annyira, csak pl. Dembéléhez képest), kit érdekel, ha szétszedi a védelmet meccsenként 3-4-5-6 alkalommal stabilan máshogy... KDB akkor a világ egyik legrosszabb 10-ese (és sokszor szélsője) lenne, az az ember soha nem fog megverni senkit 1v1-ben, mégis etalon a passzjátéka miatt, és senki nem azt rója fel minden akár általa megnyert meccs után, hogy denemjóaz1v1edbénavagy, hanem azzal foglalkoznak, amit tud. Itt meg győztes gól plusz brutál kulcspasszok után ennyit olvasni róla. Meg a pár hibás passzát, merthogy ugye ezeket a nagyon kreatív dolgokat 100%-os hatékonysággal kéne csinálni.

Torres-el összehasonlítani meg szerintem egyenesen gyalázat, pedig én valamennyire védem a spanyolt. Tény, hogy volt kb 1,5 meccs mostanában, amin jobb volt, meg kb 30, amin fordítva. Meg kérdés, mit veszünk jobbnak, mert Raphinha Koundé sejhaját is menti megállás nélkül, szóval ő a rosszabb napján is egy értékes játékos, csak nem előre.

ON: a Torres esetet hasonlóan látom, alapvetően Fati volt először a hülye, de azért megesik az ilyen, Torresnek ezt sokkal, de sokkal jobban kellett volna kezelnie, nem ellökdösnie onnan. Sajna ez van, ha két éppen impotens, frusztrált támadóról van szó. Még Lewynél is volt ilyen, ha visszaemlékszünk, ősszel, mikor gyártotta a gólokat, igazi tyúkapó volt, vezér, foglalkozott a fiatalokkal, stb. Amióta nem megy, van, hogy kiabál velük idegesen. Szerintem pont ezért nem két ideggyenge játékosnak kéne adni a tizit, náluk még a brazil is egy fokkal jobb lenne, de nálam Kessié (bár ha a posztját sem nézték meg a Milannál, akkor alighanem a híres tizistatját sem)-Lewy lenne bármilyen felosztásban az abszolút első kettő, utánuk ilyen Pedri-DJ féle higgadt playák, de még Araujót, vagy Christensent, esetleg Albát is hamarabb raknám oda, mint Torrest és Fatit, utóbbiakat csak 2 gólos vezetésnél.

Torres-Fati összehasonlítás sokkal érdekesebb amúgy, mint a brazillal, mert Fatiban lehet még több, de jelenleg nagy baj van vele, és nem csak a focijával, sajna, mert mutatgat életjeleket, lő kapufákat, peche is van azért. Csak ahogy többen is írjátok, flegma, nem dolgozik, ez a 10-es mez mintha egyszerre adott volna túl nagy terhet, és túl nagy egót is neki.

Torres az úgy legalább kb tudja, hol a helye, látszik, hogy önkritikus, kicsit túlzottan is. Szerintem mindkettőnek Dembélé és Lewy fullos visszatéréséig van esélye bizonyítani, más úgy sincs. Torres jelenleg elkezdett megütni egy csere szintet, ha ezt az utat folytatja, akkor az is valami, egy több poszton is bevethető 4.-5. támadónak teljesen jó lehet, Fati viszont... ilyen hozzáállás akkor lenne megengedhető hosszútávon ha tényleg szórná a gólokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.06. 00:17:23

A jelenet így történt, Fati ment oda labdát kunyerálni. Kessié és Raphinha mentették meg a helyzetet. Raphinha meg is puszilta Fatit, a brazil válogatottban is láthatjuk, mennyire testvéries és bensőséges a csapatszellem, ilyenek is simán megtörténnek. Casemiro például egy szabadrúgást megelőző tanácskozásnál megtörölte Neymar orrát. Nekünk fura, nekik természetes. Hogy Kessié mit mondott Torres-nek, nem tudom, de ők csitították a kedélyeket. Kessié aztán odébb is lökte Fatit, mert még mindig nem tágított.

Ha Torres letudja a jelenetet annyival, hogy "az edző engem jelölt ki büntetőt rúgni, pont. Majd ha téged jelöl ki, te rúgod. De nem téged jelölt ki", akkor tisztán Fati a hunyó. De arcoskodott, emberkedett. Nem ilyenkor kell emberkedni, hanem akkor, amikor be kell vágni a büntetőt. Akkor már nem volt ilyen kemény legény. A teljesítményének hiánya nem fogosítja fel arra, hogy ekkora arca legyen. A meccsen megint halovány volt. Raphinha játékában mindig benne van a hiba, Bence szokta a statisztikákat bújni, kíváncsi lennék, verte-e meg egy az egyben a védőjét, mert szokásához híven belevezetgette a labdát a védőjébe. Viszont kb ő volt az egyetlen, aki ment előre. Voltak kiugratásai, pont Torres-t futtatta lyukra, csak bent nem volt érkező, amit a másik topikban kiveséztünk. Nagyon hiányzott egy igazi, vérbeli befejezőscatár. A sok hibája ellenére viszont kb Raphinha volt az egyedüli, aki mutatott is valamit előrejátékban, és legalább próbálkozott. Torres a Cádiz ellen ígéretes volt, ma szerintem megint nem mutatott semmit, ami alapján sérülések nélkül a kezdőben lenne a helye. Én elküldeném.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.05. 23:55:13

En nem lattam a mait, de az elmult 2-3 meccsen szerintem mindent osszeszedve o volt a legjobb tamadonk. Nem sziporkazott, nem nyujtott kiegyensulyozottan jot, de osszessegeben jobb volt mint Raphi, es nagysagrendekkel jobb, mint Ansu. Lewanal is talan, mikor meg jatszott a lengyel.

Ettol fuggetlenul ma nem biztos h jo volt.
Nekem akkor is biztato amiket mutatott, kulonosen mikor kicsit jatszhatott a posztjan, es megkapta a luxust amit Raphi minden egyes alkalommal megkap.

Buntetot szerintem ki lehet hagyni. Messi is hagyott ki szamtalant, meg mas is, nem nagy ugy.

Ami azt illeti, pont egyetlen jelenetet lattam a meccsbol, mikor kozelrol mutattak ahogy megprobalja eldugni a labdat Fati elol a buntetorugast megelozoen.
Lehet h nem lattam az egesz jelenetsort, de amit lattam, az alapjan:

1. Meggyozodesem h ez nem aki kapja marja, meg van hatarozva h ki lovi a buntetoket. Jobban orulnek, ha nem a tamadoink lennenek erre kijelolve, max Lewa, de hat Xavi dontese.
2. Pont nem Ferran, hanem szerintem Fati volt az, aki vegtelenul amator, profi labdarugohoz nem melto viselkedest tanusitott. Megis milyen alapon hozza ilyen helyzetbe a kijelolt rugot, hogy tettel biro helyzetben elkunyeralja a buntetot? Es hogy fajul ez az amugy is amator gyerekes idiotizmus oda, hogy mar nem csak szoban, hanem konkretan a kezebol akarja kivenni a labdat? Olyan szekunder szegyenerzetem lett, hogy nem is eroltettem tovabb a streamet ami amugy se mukodott, es nem Torres miatt.. legalabbis ez alapjan az egy jelenet alapjan.
3. Akar meg ki is zokkenthette Torrest, ezt sose tudjuk meg.. mindenesetre a kozjatek megvolt, a bunteto meg kimaradt.

Egyreszt irjatok meg, ha valami masik jelenetrol lemaradtam, de szerintem 110%ban Fati volt a hunyo, es mostmar kezd betelni nalam a pohar vele kapcsolatban.

Masreszt: en par meccsen megneznem vegre FTt a jobboson, ujra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2023.03.05. 22:42:57

Engem az elmúlt meccsen mutatott elfogadható teljesítménye ellenére is nagyon idegesít a srác. Konkrétan bármit megtehet, ő a kis kedvenc. Eladják a posztriválisait, kapja a perceket, rosszul játszik többnyire, de nincs következménye. A mostani 11es szitu még full gáz volt, pláne hogy ki is hagyta.

Inkább nyomát a Xavi Fatit, mert ugyan ő is formán kívül van, de legalább öt már láttuk jól játszani a sérülései előtt. Ferrant még nem...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.05. 22:18:43

En csak összefoglalót láttam,de a tizinel lemuvelt dolgai, óriási feketepont nálam. Méltatlan jelenetsor volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.05. 21:14:43

Szerintem pont most alakult úgy 2-3 meccsig kb fél év után, hogy nem egy teljes 0 volt a csávó, hanem hasznos megmozdulásai voltak. Ma kevesebb, de azért akadt. Szerintem pont most nem kell elengedni, Lewy és Dembélé felépülésééig amúgy is mindenképp kell, addig simán bizonyíthat. Elég furán venné ki magát nálam, hogy pont 1-2 jobb és 1-2 nem olyan gyenge meccse után raknánk ki, felszállóágban... és hozzátenném, hogy amikor a posztján játszott akkor nagyon jó meccse volt.

(Fati meg legalább most már egész jól mozogva került helyzetekbe, még ha el is bénázta mind)

De ja, Depay elengedése egy borzasztóan nagy hiba volt, egy gyors, erős, jó 1v1-ező, gólerős játékos arra posztunkra, ahol fél éve nincs értelmes játékosunk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.05. 21:00:09

LG írta:
2023.03.05. 20:53:23
Ez a meccs is azt erősíti bennem, hogy még csereként sem érdemes vele számolni. Fejben kevés ide.

Depay meg közben 132 percet játszott eddig az AM színeiben a Ligában, de ez elég volt 3 gólra tőle. :roll:
Én alapvetően bízom Xaviban, de ezt pl. az egyik nagy hibájának tartom, hogy a holland nem kellett neki, Ferránt meg erőlteti. Jó, igaz már nem olyan szinten, mint korábban, és most a sérülések is kellettek hozzá, hogy ismét nagyobb szerepet kapjon. Talán ez a meccs majd Xavinak is segít, hogy elengedje a srác kezét.
Ahogy néztem a meccset, semmivel sem láttam gyengébbnek pl Fatinál... l
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.03.05. 20:53:23

Ez a meccs is azt erősíti bennem, hogy még csereként sem érdemes vele számolni. Fejben kevés ide.

Depay meg közben 132 percet játszott eddig az AM színeiben a Ligában, de ez elég volt 3 gólra tőle. :roll:
Én alapvetően bízom Xaviban, de ezt pl. az egyik nagy hibájának tartom, hogy a holland nem kellett neki, Ferránt meg erőlteti. Jó, igaz már nem olyan szinten, mint korábban, és most a sérülések is kellettek hozzá, hogy ismét nagyobb szerepet kapjon. Talán ez a meccs majd Xavinak is segít, hogy elengedje a srác kezét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 18:02:27

Rezisto95 írta:
2023.02.24. 17:45:30
Bence ne haragudj, hogy ezt mondom, de Ferran amióta a barca mezt magára rántotta, a leggyengébb játékosunk lett eric botlábú garciával együtt..
Mindketten a cityből jöttek, ahol mindkettejüket agyon dicsérte Guardiola, és valóban ott jól is játszottak nagy részt, de tegyük hozzá, hogy az a city egy tökéletesen működő gépezet volt és nem egy formálódó barca, ahol igenis szükség van arra, hogy bemenjenek azok a bizonyos helyzetek, mert nincs belőlük 100 db amit el lehet benázni (A védelem szintén jóval össze szedettebb volt, így Garcia is kevésbé lógott ki belőle).
A válogatott beli góljaira pedig csak annyit tudok mondani, hogy ott tényleg sok gólt lőtt, de tegyük hozzá hogy nem volt a posztján vetélytársa csak egy Morata, plusz Enrique volt az edzője, aki a barátnőjének egyben a faterja, szóval gondolom lefekvés előtt nem nagyon izgult azon hogy kezdő lesz-e.
És igen, tűrni kell jobban a nyomást, Dembelének is ment pedig ő neki ezerszer rosszabb híre volt és sokat volt sérült. Ráadásul Xavi akkor is játszatta Ferrant amikor látszott rajta, hogy akkor se tudna gólt lőni ha 5 centiről kéne a kapuba passzolnia labdát. Szóval nekem ne védje senki a kis pedigrés fenekét.
Pont ezzel van a bajom. Amit írsz, az áprilistől igaz rá (az előző meccséig, ahol megint megmutatta, hogy tud ő focizni). Addigra elintéztük. Az első hónapjaiban nagyságrendileg annyi gólpontot hozott össze, mint Auba és Dembélé, csak közben még többet is melózott. Meg tényleg kihagyott mellé sok helyzetet is, nabumm.
A Cityben is sok gólt lőtt, mondom a legjobb statja volt ott az összes támadó között, pedig nem volt gyenge a konkurecia. Pep nem beszélte meg a TM-el, hogy kamuszámokat írjanak be, meg az ellen kapusainak sem, hogy engedjenek be mindent tőle. A szintjén még mindig lehet vitatkozi, de hogy nagyon jó játékos volt, az tuti.

Dembélé meg olyan jól kezelte, hogy 4 év után elkezdett nálunk jól focizni. Mondjuk ennek nem csak mentális okai voltak, de az is.

De amúgy nem is annyira személy szerint védem őt, bár azt nem érdemelte, amit kapott. Hanem úgy összességében ezt az egész miliőt tartom nagyon kártékonynak, játékostól, névtől függetlenül kb, mindenkire máshogy káros, de káros.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.21. 22:40:50

davi10 írta:
2023.02.21. 22:24:11
Szimpatikus ez a nyilatkozat, és bíztató is, hogy szakember foglalkozik vele, mert tényleg látszott, hogy főleg fejben vannak a gondok. Egyúttal remélem, hogy osztogatja az úr/hölgy névjegykártyáját, mert lenne még pár ember a keretből, akire valószínűleg ráférne egy-egy hasonló elbeszélgetés.
Továbbmegyek, ha leigazolunk egy támadót, az kapásból mehet is, még mielőtt gödörbe kerül - mert úgyis oda fog. :D
Amúgy meg tényleg le a kalappal, és tök jó, hogy ezt így ki is mondta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.21. 22:24:11

Szimpatikus ez a nyilatkozat, és bíztató is, hogy szakember foglalkozik vele, mert tényleg látszott, hogy főleg fejben vannak a gondok. Egyúttal remélem, hogy osztogatja az úr/hölgy névjegykártyáját, mert lenne még pár ember a keretből, akire valószínűleg ráférne egy-egy hasonló elbeszélgetés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.20. 17:17:33

Nem ismertem rá, amikor meghúzta sorozatban azt a pár cselt, és kidolgozta a gólt. Szép munka!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.20. 13:53:14

baas11 írta:
2023.02.19. 23:40:55
davi10 írta:
2023.02.19. 23:05:22
Nem gondoltam volna, hogy előbb szedi össze magát, mint Fati. A mai előtt le a kalappal, nagyon remélem, hogy ez nem csak egyszeri alkalom volt, hanem ezek után stabilan várhatunk tőle hasonló teljesítményt.
Hat ma végre valóban összejött neki 2-3 sikeres csel legalabb , egy gyengécske csapat ellen … de nem fűzök hozza sok reményt, itt minden meccsen ezt kell hozni kb !
Ha ezt a mait a bal oldalon csinálta volna … ott most komoly esélyei lennének , mivel lyukas a poszt !
Csak mondjuk nem 2-3 sikeres csel jött neki össze, hanem összesen 10. Az egész csapatnak rajta kívül összesen 9.
Tényleg mire jó ez? Arra hogyha legközelebb gyenge lesz, leírhasd hogy te megmondtad?

Minden meccsen 10 sikeres cselt kéne hozni, plusz sorra kreálni a lehetőségeket? Ilyet ki csinál ma a top ligákban, hogy ez elvárható lenne minden hétvégén?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.20. 12:42:28

Ne legyünk telhetetlenek, emberünk hónapokig a saját lábában és a labdában is elesett, ezek után kész csoda a tegnapi teljesítménye.

A Camp Nou is éltette, reméljük ezek után elkapja a fonalat mert sokkal több van benne mint amiket hónapokig mutatott
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.20. 12:14:52

baas11 írta:
2023.02.19. 23:40:55
davi10 írta:
2023.02.19. 23:05:22
Nem gondoltam volna, hogy előbb szedi össze magát, mint Fati. A mai előtt le a kalappal, nagyon remélem, hogy ez nem csak egyszeri alkalom volt, hanem ezek után stabilan várhatunk tőle hasonló teljesítményt.
Hat ma végre valóban összejött neki 2-3 sikeres csel legalabb , egy gyengécske csapat ellen … de nem fűzök hozza sok reményt, itt minden meccsen ezt kell hozni kb !
Ha ezt a mait a bal oldalon csinálta volna … ott most komoly esélyei lennének , mivel lyukas a poszt !
Csak sajnos ő nem egy tipikus tűkörszélső, a válogatottban is rendre a jobboson játszik, neki is jobban fekszik az az oldal, ahol REaphinha, de még Dembélé is játszik. Tegnap tényleg jó volt, nagyon ültek a cselei valami hasonlót jó lenne látni a braziltól, viszont megint borzasztó körülményes volt. Rengetegszer sokkal hamarabb tehetette volna a labdát, kapura lőhetett volna, ehelyett forgolódott vagy "megvárta" míg rendeződik a védelem.
De legalább látszott, hogy van benne kreativitás, képes az 1 vs 1-eket megnyeni, csak amit utána kellett volna csinálni az nem ment. Vagy elizgulta vagy még nincs ott fejben.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2023.02.20. 11:52:38

Ez a hozzáállás valami epikus. Egy szenvedő, de szimpatikus játékos volt a meccs embere és a reakció az, hogy gyenge volt az ellenfél. Miért nem lehet örülni csak simán? Ferrannak alig jött be valami mostanában és most végre volt egy jó meccse, ami igenis jelentheti azt, hogy most átszakadt a gát. A kedvenc példám erre SR. Nem tudom ki emlékszik rá és ki nem, de az első pár !ÉVÉBEN! ő volt a legrosszabb játékosok egyike, akit valaha láttam Barca mezben. Aztán egyszer volt egy jó meccse az előszezonban és szó szerint egyik napról a msikra úgy magára talált, hogy következő szezonban kb 5 különböző poszon hozott MotM teljesítményt.

NAGYON örülök, hogy volt egy ilyen meccse, 2 szempontból is.
1. Ha FT magára talál, akkor nagyot nyerünk bele. Mellesleg megjegyzem, hogy ilyen típusú cselekre, mint amit láttunk tegnap sem Dembele, sem Rafinha nem képes, szóval plusz lenne a csapatnak.
2. Ha csak egyszeri eset, akkor is növeli az értékét és el lehet adni korrekt áron.
A Fifa egy szégyen
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.19. 23:40:55

davi10 írta:
2023.02.19. 23:05:22
Nem gondoltam volna, hogy előbb szedi össze magát, mint Fati. A mai előtt le a kalappal, nagyon remélem, hogy ez nem csak egyszeri alkalom volt, hanem ezek után stabilan várhatunk tőle hasonló teljesítményt.
Hat ma végre valóban összejött neki 2-3 sikeres csel legalabb , egy gyengécske csapat ellen … de nem fűzök hozza sok reményt, itt minden meccsen ezt kell hozni kb !
Ha ezt a mait a bal oldalon csinálta volna … ott most komoly esélyei lennének , mivel lyukas a poszt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.19. 23:05:22

Nem gondoltam volna, hogy előbb szedi össze magát, mint Fati. A mai előtt le a kalappal, nagyon remélem, hogy ez nem csak egyszeri alkalom volt, hanem ezek után stabilan várhatunk tőle hasonló teljesítményt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.01.20. 15:40:46

bence0330 írta:
2023.01.20. 15:25:20
Cityben sokat volt középen, és sok gólt is lőtt.
hat, ha elmegy tolunk, tuti megtalalja a gollovo cipojet :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.20. 15:25:20

Magnus írta:
2023.01.20. 15:18:50
kb mindenki, csak ferranert 3 milliót forintban kaptunk volna.
Elvileg az Arsenal nagyon nézelődik, mert ezt a Mudrykot akarták nagyon hozni, de a CFC elhappolta előlük, és Jesus kidőlésével most olyan támadót keresnek, aki szélen és középen is jó lehet, ilyen szempontból egy jó formában lévő Ferrán elég jó választás lenne, mert ő tényleg mindhárom poszton nagyon hasonló szintet tud, és elvileg a célkeresztjükben is van. Cityben sokat volt középen, és sok gólt is lőtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.17. 21:51:40

Nem tudok, igazad van, teljesen normális, hogy állítólag egy játékos jól teljesít, lehetőséget kap, jó számokat hoz, a klub profitál belőle eszerint, de mégis az első adandó alkalommal lepasszolják.

Elfogadom, lapozzunk.
Nem ez volt amúgy az alapfelvetés.
Valami miatt eladták, én valószínűsítem hogy sportszakmai indokai is voltak ennek, ennyit gondolok erről.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 21:40:22

csababarca írta:
2023.01.17. 21:23:20
Már ne haragudj, de nem így működik.
Mondj kérlek ellenpéldákat, főleg olyat, ami jól sült el. Biztos volt, de most hirtelen nem jut ilyen az eszembe. Manét el akarta tán adni a Pool? Nem, és meg is szívták. De ő menni akart, letették a lóvét, ennyi. Haaland, Casemiro... most csak a nyárból csemegéztem. A nagyrészüket biztos, hogy a klub nem akarta eladni. De ha el akar valaki menni, akkor kár ott tartani, mert nem lesz jó a viszony, és akár egy Bale sztoriig is mérgesedhet a dolog. Fura ez, mert ugye szerződés, de mégiscsak emberekről beszélünk egy teljesítményorientált ágazatban, itt mindkét félnek elégedettnek kell lennie.
Az, meg hogy még Pep is lenyilatkozta Ferránról, hogy menni akar, nem csak ő maga, elég beszédes szerintem Torres szándékait illetően.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.17. 21:23:20

Már ne haragudj, de nem így működik.
Ha valakit meg akar tartani egy csapat, azt megtartja, nem adja el.
De értem, FT menni akart, mikor egyébként viszonylag sokat játszott, jól is ment neki ezek szerint, de ő mindenképpen el akart jönni.
Érdekes ez a sztori, annak fényében ami történt.

Na de nem kötözködök, elolvastam a főoldali értékelőt, úgyhogy mára zárom az internetet, az megint kicsapta a biztosítékot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.17. 21:04:58

csababarca írta:
2023.01.17. 20:27:32
bence0330 írta:
2023.01.17. 15:33:11
Olyan statjai voltak percarányosan kb, mint Mahreznek meg Sterlingnek, ráadásul sokkal fiatalabb volt náluk, és új volt a csapatban.
Szóval igazából Pep nem jól mérte fel, nem becsülte meg, pedig minden FT mellett szólt, mégis nekünk eladta. Mert ha valaki olyan statokat hoz, mint két konkurense is a csapatban, de fiatalabb, valószínűleg kevesebbet keres, akkor nem nagyon lett volna miről beszélni nem? Ehhez képest elég könnyen lemondott róla.
Érdekes teória.

Vagy Pep szimplán jó fej, és megsajnált minket, és ide adta a City egyik jövőjét.

Nálam sántít mindkettő.
Ferran el akart jönni, nyilván a Barca több játéklehetőséget ígért neki, mint amit a Cityben kapott. Pep és a City pedig elengedte. Mivel lehetetlen volt egybe kifizetni az árát, ezért oldották meg ahogy ismerjük. Itt az első fejezet vége, a második pedig hogy egyenlőre nem vált be és rossz üzletnek tűnik. De nem akkora melléfogásnak, mint sokan itt írják. Ennél több kell, mint amit mostanában mutat. Itt tart most a történet.
Amúgy a statisztikát meg pont azért vannak, hogy félrevezethetőek legyenek az emberek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 20:40:15

csababarca írta:
2023.01.17. 20:27:32
Szóval igazából Pep nem jól mérte fel, nem becsülte meg, pedig minden FT mellett szólt, mégis nekünk eladta. Mert ha valaki olyan statokat hoz, mint két konkurense is a csapatban, de fiatalabb, valószínűleg kevesebbet keres, akkor nem nagyon lett volna miről beszélni nem? Ehhez képest elég könnyen lemondott róla.
Érdekes teória.

Vagy Pep szimplán jó fej, és megsajnált minket, és ide adta a City egyik jövőjét.

Nálam sántít mindkettő.
Ezt hogy érted? Nem értem a felkínált opcióid alapját. Megvettük piaci áron, sőt, kicsit felette. Nem csak úgy odaadta. Ez minden csapatnál így működik, akár szeretik az adott játékost, akár nem. Egyébként Pep egész életében minden csapatánál elég sok interjújában már-már kórosan hangsúlyozza egy évtizede, hogy ő sosem fog játékost feltartóztatni, ha menni akar, mert csak olyannal akar dolgozni, aki ott akar lenni. Ferrán meg nagyon menni akart, így eladták. Ő biztos tudta volna használni, mert addig is tette, és egész jó hatékonysággal. De közben volt elég támadója, szóval azért az a borzasztó érvágás sem volt.

És nem "ha", hacsak ne rontottak el valamit nagyon a TM-ben. Egyszer ki is gyűjtöttem már ide, bemásolom egy korábbi hsz-emből:

"De a végigjátszott Citys szezonjában kb 2100 perc alatt vágott 12 gólt. Összehasonlításképp Mahrez kb 3400 perc alatt 14-et, Sterling kb 3700 alatt 14-et, Jesus 2800 alatt 14-et.

A sok sztár közül Ferráné volt a legjobb gól/perc arány."

Ez mindenki számára ellenőrizhető a TM-en, nem csak úgy random kitaláltam. :) A spanyolt nem gyűjtöttem ki, de 99%-ig biztosra emlékszem, hogy amióta válogatott, magasan övé (volt?) a legjobb gól/perc arány. Mióta hozzánk került, ez ugye rettenetesen leromlott, szóval ez lehet, hogy az elmúlt hónapokban megváltozott.

Ha félreértettem, és a "ha" nem megkérdőjelezés volt, hanem szimpla kötőszó, akkor pardon, és az első bekezdésem érvényes csak. Attól még megérte idehozni a számokat, mert itt állandóan úgy van beállítva, mintha mindig is egy botlábú játékos lett volna, aki sose tudott focizni. Nem, ami most ő, azt mi csináltuk sajna vele. Mint sok más játékossal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése