Ferrán Torres

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.28. 06:37:53

ennyire biztos nem gyenge az ember, mint amit mutat. én reménykedem, és bízom Xaviban meg a vezetésben, akik szerint kellett ő nekünk. nagy klasszis biztos nem lesz, de egy minőségi ember szintje hátha benne van, ha már ennyire hisznek benne. van még ideje, biztos lesz jobb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.20. 19:15:11

A formája még javulhat, de szerintem ha mindenki egészséges és jó formában van, akkor is ő lenne kb. az utolsó a sorban a támadók közül. Most még Fati sérülése miatt ott lehet balszélen, de ha ő is visszatér, akkor komolyat kell javulnia, különben megy a padra, mert az összes egészséges támadónk többet mutat nála. Depay-jal mondjuk nem tudom mi van, kell-e még vele számolni, ha igen, akkor még ő is előtte lehet a sorban. Cserének egyébként nem lenne rossz, de annak meg drága mulattság volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.20. 19:12:40

Én sem vagyok elájulva tőle, de látok rengeteg olyan részletet, ami alapján egy potens támadónak gondolom őt, illetve hogy ez lesz belőle. Plusz Xavinak is elhiszem, aki ugyanezt állítja.

Szerintem egyáltalán nem rém gyenge, és végképp nem gyenge a játék minden elemében.

Simán el tudom képzelni, hogy a mai naptól szezonzárásig neki lesz a csapatból a legtöbb gólpontja, vagy legalább is azt, hogy lesz neki elegendően sok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.02.20. 18:55:26

Andris írta:
2022.02.20. 18:51:56
visca el barca írta:
2022.02.20. 18:24:12
A jatek minden elemeben rem gyenge ez a pali. Jobb lenne ha xavi a csapat erdekeit tartana szem elott es nem azt h ferran kicsiny lelket istapolgatni kell.
Szerintem maximálisan a csapat érdekeit tartja szemelőtt. A bajnoki topikban leírtam a véleményem a mairól Ferran (és Xavi) kapcsán, nem ismétlem meg most.

Ő lesz az új "kedvenced"?
Szerintem sem egy nagy eresztés, ma még helyzetbe sem igazán tudott kerülni, cselei, megindulásai rendre elakadtak. Legalább visszament védekezni, de kb. ennyi emelhető ki ma is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.20. 18:51:56

visca el barca írta:
2022.02.20. 18:24:12
A jatek minden elemeben rem gyenge ez a pali. Jobb lenne ha xavi a csapat erdekeit tartana szem elott es nem azt h ferran kicsiny lelket istapolgatni kell.
Szerintem maximálisan a csapat érdekeit tartja szemelőtt. A bajnoki topikban leírtam a véleményem a mairól Ferran (és Xavi) kapcsán, nem ismétlem meg most.

Ő lesz az új "kedvenced"?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.20. 18:24:12

A jatek minden elemeben rem gyenge ez a pali. Jobb lenne ha xavi a csapat erdekeit tartana szem elott es nem azt h ferran kicsiny lelket istapolgatni kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.20. 14:49:54

brownieheaven írta:
2022.02.20. 14:39:10
Pedig teljesen jogos a hasonlat, nekem is pont ez jutott az eszembe a meccs után.
Amikor az uruguayi megérkezett, ugyan adott rögtön az első meccsén egy gólpasszt (itt is tegyük hozzá, hogy egy sima átadás volt, amiből Ney a semmiből lőtt egy gólt), utána egy jó 3 hónapig azért szenvedett itt nálunk. Minden meccsén tök jól mozgott, elvitte Ney meg Messi elöl a védőket, meg helyzetbe is került, de a gólok csak nem akartak jönni, és hatalmasakat összebénázott a kapu előtt. Szerintem nála úgy a 15-ös év elején az Atleti elleni hazai bajnokin szakadt át a gát, utána már kezdte sokkal jobban azt hozni, amit vártunk tőle.
Torres Napoli elleni meccse dettó ugyanez volt, kiváló labda nélküli mozgások, szuperül érkezett meg rendre a kapu elé, majd ott mindig kidurrant.

Ilyen szempontból teljesen jogos dolog emlékeztetni a szurkolókat arra, hogy a nagy Suáreznek sem ment egyből. Nem úgy kell érteni, hogy hozzá hasonlítjuk a Ferrán tehetségét vagy a benne rejlő potenciált, hanem úgy, hogy bőven lehet ebben még.
Suarez mellett ott volt két világklasszis (lehetne cicomázni a jelzőt) Neymar és Messi. Simán belefért ha Suarez nem rúgott gólt, másik kéz úriember oldotta a feladatot, de Suarezben ott volt mindig is a gyilkos ösztön, vérbeli 9-es. Ferranban ezt egész egyszerűen nem érzem. Jó játékos, hasznos tagja a csapatnak, de egy támadót a gólok jellemeznek. Hasonlíthatjuk Villához is, de egész egyszerűen én Ferrant nem érzem világklasszisnak.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.02.20. 14:39:10

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.20. 14:10:42
Suarez hasonlata pedig sértő a dél amerikaira nézve.
Pedig teljesen jogos a hasonlat, nekem is pont ez jutott az eszembe a meccs után.
Amikor az uruguayi megérkezett, ugyan adott rögtön az első meccsén egy gólpasszt (itt is tegyük hozzá, hogy egy sima átadás volt, amiből Ney a semmiből lőtt egy gólt), utána egy jó 3 hónapig azért szenvedett itt nálunk. Minden meccsén tök jól mozgott, elvitte Ney meg Messi elöl a védőket, meg helyzetbe is került, de a gólok csak nem akartak jönni, és hatalmasakat összebénázott a kapu előtt. Szerintem nála úgy a 15-ös év elején az Atleti elleni hazai bajnokin szakadt át a gát, utána már kezdte sokkal jobban azt hozni, amit vártunk tőle.
Torres Napoli elleni meccse dettó ugyanez volt, kiváló labda nélküli mozgások, szuperül érkezett meg rendre a kapu elé, majd ott mindig kidurrant.

Ilyen szempontból teljesen jogos dolog emlékeztetni a szurkolókat arra, hogy a nagy Suáreznek sem ment egyből. Nem úgy kell érteni, hogy hozzá hasonlítjuk a Ferrán tehetségét vagy a benne rejlő potenciált, hanem úgy, hogy bőven lehet ebben még.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.20. 14:10:42

Ha levesszük, hogy a napoli ellen úgy 5 gól maradt a cipőjében, egy rendkívül hasznos tagja a csapatnak, remekül érti az összjátékokat, amolyan igazi spanyol iskola. Nekem két dolog böki a csőrömet: kiugratni nem lehet a gyereket mert kaszálják egyből, nincs meg az a lobbanékonyság mint Dembeleben. A másik, hogy nem érzem bent a gyilkos ösztönt, Suarez hasonlata pedig sértő a dél amerikaira nézve.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.02.20. 14:10:25

Nekem ő inkább kiszolgáló játékos, mint befejező. Jól cselez, jók a passzai, ügyesen bejátssza a labdát, de a kaput nem érzi annyira, mint egy Suarez. Reméljük fejlődik benne.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.02.20. 09:20:11

Szerintem az bíztató vele kapcsolatban hogy legalább a kihagyott helyzetei súlyát úgy tűnik megértette, legalábbis a meccs utáni reakció erre utalt számomra. Talán mentálisan elég erős lesz hozzá hogy túl lenduljon ezen a blamán, és felalljon a padlóról.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.02.18. 17:32:16

bence0330 írta:
2022.02.18. 16:55:57
A főoldali cikkből az idevonatkozó rész:

„Luis Suárezhez szoktuk hasonlítani, akinek az elején szintén nem jöttek a góljai. A Barça címere 2-3 kilóval nehezebb, mint a többi. De boldog vagyok, hogy a csapatban tudhatom, sok boldogságot fog még okozni és gólokat fog lőni. Egész életében lőtte a gólokat és edzéseken is ő szerzi az egyik legtöbbet. Maximálisan bízunk benne, ezek a meccsek nem fogják őt befolyásolni, erről gondoskodom és az edzői csapat is."

Basszus, ez kb a tökéletes nyilatkozat a helyzetben. És szerintem semmi kamu nincs benne, ez a meggyőződése. Pontosan úgy áll hozzá ehhez a meccshez, ahogy kell, és ahogy az a legjobb egy játékosnak egy ilyen rettenetes/balszerencsés meccs után. És kizárt dolognak tartom, hogy közben az öltözőben egész más legyen a dolog.
Én is nagyon bízom a spanyolban, ha a pozitív dolgokat (mozgások, üres helyek támadása) meg tudja tartani, és eljut csak egy közepes helyzetkihasználásig, szerintem is rengeteg örömet fog okozni nekünk. Szerintem csak az idő kérdéses, lehet, hogy 1 hét múlv, lehet, hogy egy hónap múlva jön csak el ez az idő.
Lehet, hogy igaza van. Először is ő a vezető. Másodszor van rá példa. Ott van Vinicius a Madridban!
Talán több mint egy év kellett, hogy eltalálja a kaput. Ma szenzáziós.
Hát várunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 16:55:57

A főoldali cikkből az idevonatkozó rész:

„Luis Suárezhez szoktuk hasonlítani, akinek az elején szintén nem jöttek a góljai. A Barça címere 2-3 kilóval nehezebb, mint a többi. De boldog vagyok, hogy a csapatban tudhatom, sok boldogságot fog még okozni és gólokat fog lőni. Egész életében lőtte a gólokat és edzéseken is ő szerzi az egyik legtöbbet. Maximálisan bízunk benne, ezek a meccsek nem fogják őt befolyásolni, erről gondoskodom és az edzői csapat is."

Basszus, ez kb a tökéletes nyilatkozat a helyzetben. És szerintem semmi kamu nincs benne, ez a meggyőződése. Pontosan úgy áll hozzá ehhez a meccshez, ahogy kell, és ahogy az a legjobb egy játékosnak egy ilyen rettenetes/balszerencsés meccs után. És kizárt dolognak tartom, hogy közben az öltözőben egész más legyen a dolog.
Én is nagyon bízom a spanyolban, ha a pozitív dolgokat (mozgások, üres helyek támadása) meg tudja tartani, és eljut csak egy közepes helyzetkihasználásig, szerintem is rengeteg örömet fog okozni nekünk. Szerintem csak az idő kérdéses, lehet, hogy 1 hét múlv, lehet, hogy egy hónap múlva jön csak el ez az idő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.07. 22:12:39

Nekem tetszik amit látok eddig tőle, bár tény hogy nem látványos amit csinál.
De van benne veszély, szerintem a gólok is jönni fognak tőle.

Mondjuk gólpassznak elkönyvelni a bennyhillshowt elég meredek, de a számmisztikusok majd mondhatják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.02.07. 21:57:30

Andris írta:
2022.02.07. 21:17:12
Bizonyos elemeiben nagyon jó a játéka
Torres abban volt tegnap a legjobb, amit Xavi elvárt tőle, a labda nélküli mozgásban, hogy folyamatosan elmozgatott védőket, megbontva a rendszert, helyet csinálva a többieknek.
Tegnap mindenkinek személyre szabott feladata volt, neki ezt szabta ki Xavi.
Ez cseppet sem volt látványos szerep, viszont tökéletesen végrehajtotta.
A meccs végén pedig rutinos rókákat megszégyenítő módon okosan tartotta meg a labdát Aubával az Atleti térfelén, amikor lehetősége volt rá.
Korábban az ilyen szituációkban húztuk magunkra az ellent és buktunk az utolsó percekben legalább 6-7 pontot. Nagyon hiányzott eddig ez a fajta érettség.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 21:52:19

Andris írta:
2022.02.07. 21:17:12
Bizonyos elemeiben nagyon jó a játéka, de összességében szerintem még szürke kisegér teljesítményt nyújt. Lesz ez jobb, remélhetőleg.
Adama (csak hogy ne tuggyukkit írjam) húsz perc alatt többet kezdeményezett, mint FT.
Mondjuk nálunk középen elég könnyű "eltűnni". Depay is sokkal aktívabb volt a baloson, mint középen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 21:17:12

Bizonyos elemeiben nagyon jó a játéka, de összességében szerintem még szürke kisegér teljesítményt nyújt. Lesz ez jobb, remélhetőleg.
Adama (csak hogy ne tuggyukkit írjam) húsz perc alatt többet kezdeményezett, mint FT.
De arra számítok, hogy hosszabb távon inkább Adama szürkül majd bele, és Torres jön fel. Legalábbis illene így lennie.

Ez nem igazán kritika, nem számítottam-számítok jobbra mostanában: ő is egy csikó, sérülés után van, új helyen, új csapatnál, stbstb.
Inkább csak azoknak írom, akik már nagyon elégedettek vele. :D

Xavi kezei alatt elvileg mindenkinek javulni kéne, szép lassan. Ez természetes, ha a csapat is javul.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.07. 20:29:01

Arról nem is beszélve, hogy kb az első lövése gól volt amúgy, amit nálunk megeresztett. 4 meccsen 1 gól 2 gólpassz, és a Reál első félidejét szívem szerint levenném, csonttörésből visszatérve első meccse az első klubjában. Akkor meg 3 meccs 3 gólpont.

Rendben lesz. Sok támadás i betűjén lesz ő szerintem a pont, s bár egy az egyben sem teljesen elveszett, azért az nem az ő profilja, és a közönség sosem fog szinte felhördülni a megmozdulásain, mint pl. Traorénál, de arra ott van az említett úriember.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 20:23:48

Az első elment a kapu mellett, ilyen van. A másodiknál pont felpattant, nem jól mèrte fel, az valóban csúnya volt. A harmadiknál a fèlolló nem sikerült, hát sose hibázzon nagyobbat.

Azèrt más, hogy valaki folyamatosan kirugdossa a stadionból a labdákat.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 15:27:54

Kalapos írta:
2022.02.07. 12:55:25
3,5 meccsen 3 gólpont.

Ha ez nem az, amit hosszú távon elvárunk tőle, akkor kérdem én, mi az?

Prime Messi féle verseny hogy melyik héten lesz dupla melyik héten mesterhármas?

Szálljunk le a földre.
(...)
Az a típus aki mindig odakerül a kapu elé és csinál valamit ami veszélyes.
Tegnap is simán összehozott egy kiállítást amit a bíró benézett, mert piszok gyors és nem tudták fogni, és ezen felül folyton veszélyt jelentett a 16oson belül, ebből van gólpassz is.

Ami nekem feltűnő volt, hogy 3 lövésből 3 nem találta el a kaput sem, pedig kettő helyzet az ötös vonalán volt. Dembelé pont ezért volt konstans ekézve, mert nem elég, ha valaki csak veszélyes, ha támadóként nem lő gólt. :D
https://www.youtube.com/watch?v=SopELTu ... l=RPStudio (5. perc, 34. perc, 43. perc)

A mozgása megvan, gyors, és érti a játékot ez látszik. Viszont szerintem az is látszik, hogy még nincs formában.
Nem várok tőle minden héten mesterhármast, de több pontosságot mindenképp, ahogy egyre többet jászik és remélhetőleg formába lendül.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.07. 13:53:13

Közel volt a tűzhöz, jól mozgott, végig aktív volt.
Arról nem beszélve, hogy ő és Frenkie és Araujo az aki 90 perces játékos a kezdőből.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.07. 13:38:24

Oké, hogy nem ezért igazoltuk, de nekem rohadtul tetszett a védőmunkája és az agresszivitása is főleg az utolsó 20 percben, mikor 10 emberrel játszottunk. Kemény volt, tudta a dolgát.

Jönni fognak majd a gólok is, főleg, hogy (szerintem) ez a meccs egy fordulópont lehet a csapatnál is, reményeim szerint jó hatással lesz mindenkire és az önbizalomra is.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.07. 12:55:25

3,5 meccsen 3 gólpont.

Ha ez nem az, amit hosszú távon elvárunk tőle, akkor kérdem én, mi az?

Prime Messi féle verseny hogy melyik héten lesz dupla melyik héten mesterhármas?

Szálljunk le a földre.


A srác nem lesz aranylabdás, de rohadt jó már most is. És csak jobb lesz.

Az a típus aki mindig odakerül a kapu elé és csinál valamit ami veszélyes.
Tegnap is simán összehozott egy kiállítást amit a bíró benézett, mert piszok gyors és nem tudták fogni, és ezen felül folyton veszélyt jelentett a 16oson belül, ebből van gólpassz is.

Területen jó mert gyors, kicsiben is jó mert tud passzolni,
jól lő, ha odakerül és gyakran odakerül, akkor harcol csíp rúg harap küzd.

A labda tapad, az önbizalom dagad. Szerintem piszok jól játszik, de nem Neymar féle cselgép és nem is Messi féle playmaker.

Nem fog védelmet megbontani cselezéssel, és nem fog felállt védelmet átpasszolva indítani.

Ő az, aki beindul és kapja. És ezt már jól csinálja.

Pedro-ra tényleg hasonlít.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 12:35:20

Eddig valóban nem azt mutatja, amit hosszú távon várnánk tőle, és hogy megérte volna az árát.

Azonban nem szabad elfelejteni, hogy másik csapatból érkezett, egy több hónapos sérülés után. Mielőtt komolyabb kritikával illetném, én még pár hetet mindenképp adnék neki, hogy igazán játékba lendüljön.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.07. 09:17:42

visca el barca írta:
2022.01.22. 18:46:43
Zsolti írta:
2022.01.22. 18:27:18
Nekem Pedro jut eszembe rola. Egy jo csapatba hasznos kis kiegeszito szurke eger, de csodat nem kell tole varni. Total folosleges volt szvsz ennyiert elhozni.
Mar csak azert is mert jelenleg nincs jo csapatunk es sanszos h nem sok pluszt tud adni. Egy messi meg egy suarez melle lehet jo lenne, de neki sajnos de jong meg jutgla jutott.
Úgy látom elég negatívan állsz az egész csapathoz, pedig sztem az ő esetében ez nem indokolt. :wink:

Láthatóan, ahhoz hogy középen elfogadható teljesítményt tudjon lehozni, jobban szét kéne húzni a támadó harmadot, de amikor a vonal mellett van rendszeresen hasznos megoldásokat villant. Nekem tetszeni fog a Torres/Adama szélső támadószárny.
Kép
Válasz küldése