Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 12:13:33

Andris, oké, lehet így játszott végig, de akkor mire a mostani kiugró dicséret halmaz amit kapott az Elche után?
Akkor csak a gólnak köszönhető ez, nem?
Vagy miért most, miért nem egy korábbi meccsen tört ki ez a dícséretcunami?
Bocs de ilyen szintű nem volt egyszer sem, szerintem a gólja miatt, ami mellett kimagaslóan is focizott.

Amit megérdemel, mert szemtelenül fiatal, váljon be, legyen alapember hosszútávon, ha Xavi bízik benne, akkor már “nyert” ügye van.
Nekem a gólját leszámítva is úgy tűnt a bő összefoglalóból, hogy bàtrabban játszott előrefele, mint korábban, a gól csak hab a tortán volt.

Én óvatosan kezelném, mondjuk nem pont a Sevilla ellen pihentetném, de nem szabad kifacsarni tavaszra. Remélem Xavi jól jár el, és nem egy Koeman-Pedri románcot látunk.

Kicsit azt érzem, hogy ha itt valaki kicsit megjegyez egy két negatívabb dolgot a fiatalokkal kapcsolatban, akkor az meg van bélyegezve, hogy nem látja a focit, nem ért hozzá, stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.21. 12:04:57

Olvasom itt, amit írnak ketten-hárman.. de basszus, nem. Gavi első 1-2 meccsétől eltekintve, ahol talán meg volt kicsit szeppenve (és még úgy is széthajtotta magát), mindig ugyanilyen teljesítményt nyújtott. Az első perctől kezdve el vagyok ájulva tőle. Nem egy kiugró meccse volt, nem hurráoptimizmusról beszélünk.
A különbség az volt, hogy az Elche gyengébb viszonylag, a csapat javul körülötte amúgy is, és 1-1 passznak vagy tempónyerésnek most gólban mérhető eredménye volt. Ennyi a különbség, de nem ettől lesz valakinek kiugró teljesítménye.
Nem véletlen az a megkülönböztetett hangnem, amiben Xavi is beszél róla, 100%ig biztosak lehettek benne, hogy ez nem egyetlen Elche elleni gólnak vagy gólpassznak köszönhető.
Sokan csak nézitek ezt a játékot, de nem látjátok, sajnálom, de nagyon erősen így érzem. (vagy csak rém gyenge a memória, végülis reméljük hogy inkább erről van szó)

szerk: Gavinak összesen nem sok meccsen van a felnőtt csapatnál (a válogatottban végképp). Elég csak azt a pár meccset visszanézni, vagy csak a számait megnézni, vagy csak ezt a topicot visszapörgetni ezen a pár lapon ami össszesen van. Egyáltalán nem arról van szó, hogy a hétvégi meccs miatt itt elindult a menetrendszerű hype vonat, és arról meg végképp nem, hogy ez lett volna az első vagy a második egészen kiugróan ütős teljesítménye.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 11:32:14

LG írta:
2021.12.21. 11:25:13
Kalapos írta:
2021.12.21. 11:09:13

Hol volt egy Modric 17 évesen? Kross???
Persze, ezeket a neveket mindig be lehet dobni, de a másik oldalon meg ott van egy csomó tiniként berobbant gyerek, akik 25 évesen már valahol a süllyesztőben voltak.

Ahhoz pedig, hogy ő és még mások ennyira fiatalon játszhatnak, kellenek a körülmények is. A Barca és a spanyol válogatott fénykorában pl. lehettek volna ők a világ legtehettségesebb játékosai, akkor sem lett volna esélyük az erős konkurencia ellen. Most az utóbbi nincs, így azért lényegesen könnyebb.
Elolvastad mit írtam?
Kalapos írta:
2021.12.21. 11:09:13
"Hát csak mondom hogy a legtöbb ászunk 17 évesen B csapatos volt és 3-4ed osztályban játszott, a válogatottról meg annyit hogy u17-ben is játszhatna, vagy de reálisan ha nem lennénk ennyire Barca reform korszakban és nem került volna reflektorfénybe akkor is max u19/u21 válogatott lenne Pedri is és Gavi is, ehelyett felnőttek között EB-n és nemzetek ligája meccseken 25+os tapasztalt, tökéletesre fejlesztett fizikumú világsztárok ellen játszottak, ja és jól."
Pont ez a lényeg. Azért játszanak mert kellenek. Ajándék lónak a fogát... itt vannak és viszik a hátukon a csapatot, és valakinek ez nem tetszik és meg a sárdobálás hogy miért nem jobb. Hihetetlen hogy nem lehet ezt megérteni hogy ahhoz képest ahol a helyük van, ahhoz képest hol vannak, és milyen jól helytállnak. Pont ez a lényeg...

Ha Modric a világ összes nyomásával és elvárásával játszott volna 17 évesen lehet ő is elfogy fejben és lélekben 20 éves korára és semmi se lesz belőle. A megalapozott, lépcsős karrierépítés nem véltetlen.. örüljünk annak ami van végre.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.21. 11:25:13

Kalapos írta:
2021.12.21. 11:09:13

Hol volt egy Modric 17 évesen? Kross???
Persze, ezeket a neveket mindig be lehet dobni, de a másik oldalon meg ott van egy csomó tiniként berobbant gyerek, akik 25 évesen már valahol a süllyesztőben voltak.

Ahhoz pedig, hogy ő és még mások ennyira fiatalon játszhatnak, kellenek a körülmények is. A Barca és a spanyol válogatott fénykorában pl. lehettek volna ők a világ legtehettségesebb játékosai, akkor sem lett volna esélyük az erős konkurencia ellen. Most az utóbbi nincs, így azért lényegesen könnyebb.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 11:09:13

17 éves a fiú basszus hagyjátok már békén.

"majd akkor hiszem el hogy jó ha a Sevilla ellen is jó nem csak az elchék ellen"

Hát csak mondom hogy a legtöbb ászunk 17 évesen B csapatos volt és 3-4ed osztályban játszott, a válogatottról meg annyit hogy u17-ben is játszhatna, vagy de reálisan ha nem lennénk ennyire Barca reform korszakban és nem került volna reflektorfénybe akkor is max u19/u21 válogatott lenne Pedri is és Gavi is, ehelyett felnőttek között EB-n és nemzetek ligája meccseken 25+os tapasztalt, tökéletesre fejlesztett fizikumú világsztárok ellen játszottak, ja és jól.

Mit akartok még komolyan??? Legyen jobb már most mint amilyen a liga közép felső mezőnye vagy a sztár válogatottak alapembereinél kéne már jobbnak lenni?? És akkor talán elfogadnátok őket?

Ez nem szenzáció üldözés, ez a valóság. 17-19 éves gyerekeink vannak, és az hogy már most képesek egy Elchét elverni egyedül más sztárok támogatása nélkül (mert az bizony nincs a csapatban jelenleg) és ennek bőven elégnek kellene lennie egyelőre. Hihetetlen milyen torz elvárások vannak így a Ronaldinho-Xavi-Iniesta-Messi korszak után. 17-19-es Messi-Xavi-Iniesta 3assal se lettünk volna jobbak semmivel, mert közülök is max Messi volt már valami 17 évesen de ne hozzá hasonlítsunk már mindenkit.

Hol volt egy Modric 17 évesen? Kross??? Mérlegeljünk már kicsit basszus. Ez egy csoda hogy itt vannak Nicoék és végre dolgozhatunk a több mint egy klub-on, az akadémián, a saját stílusú focin, a klub alapértékein amin a 100+ éves hagyományok épültek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.21. 10:53:24

sansz írta:
2021.12.21. 08:46:46
Azért az vicces,hogy Gavinak volt idén eddig EGYETLEN igazán jó meccse (Dembelének és többeknek is) és egyből fantasztikus játékos, támadja a kaput stb.
Azért eddig mindent csinált a kapuval,csak támadni nem támadta, futkosott vehemensen, de hatékonyan védekezni még Pedri és Grizes is jobban csinálta.
Eddig sem az volt a kérdés,hogy Dembele tud e sarokkal passzolgatni,meg,hogy a csapat támadni a kaput,ha a védők minden játékosunknak adnak tíz méter privát szférát.
Ezzel nem azt mondom,hogy ne örüljünk egy meccsnek,ahol végre veszélyesek voltunk a kapura, csak az túlzás,ami az egyénekről szól most,különösen Gaviról.
Legyen igazatok, legyen az,hogy megtört a jég és hasonló meccs lesz a Sevilla ellen is. Én nem bánnám, azt se most,ha kikapnánk, de letolnánk a pályáról a sevillaiakat,mint az Elchet. Persze a pontokra is nagy szükség van, de szerintem az aggasztó pont Gaviékban nem az eredményesség volt az elmúlt öt meccsen,mert az még hízelgő is volt ránk nézve,hanem a mutatott játék.
Ha csak a Barcát nézzük, igazad van. Viszont: én ugyan nem láttam a válogatott meccseken, de áradoztak róla, a svédek ellen pedig a meccs emberének választották! Szóval lehetőségek biztos, hogy vannak a srácban, csak ki kell hozni belőle.

Ha már Pedri is szóba jött itt: nekem ő is sokkal jobban tetszett a válogatottban, mint a Barcában eddig. És ez igaz más játékosaikra is. Ez alapján én úgy gondolom, képesek a játékosaink jó teljesítményre egy jól összerakott csapatban. A Barca nem volt az az utóbbi időben. Kérdés, hogy Xavival jobb lesz-e. Ezt még nem tudjuk, de játékban azért vannak bíztató jelek.

És ahogy írod, a Sevilla ezért lesz nagyon jó felmérés, hogy ellenük tudunk-e dominálni és sok helyzetet kialakítani, vagy egyelőre ez csak a kicsik ellen megy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 09:11:15

sansz írta:
2021.12.21. 08:46:46
Azért az vicces,hogy Gavinak volt idén eddig EGYETLEN igazán jó meccse (Dembelének és többeknek is) és egyből fantasztikus játékos, támadja a kaput stb.
Klasszikus hurráoptimizmus.
A baj ott van, hogy ez az egy meccs lesz most majd a viszonyítási pont, és majd dogmaként terjed el, hogy hát láthattuk mire képes, blabla.
Az eddigi játékát látva inkább volt ez egy kiugró egyszeri teljesítmény, mint standard.

De remélem tévedek, és beválik, én szurkolok neki. Mint ahogy Pedrinek is próbáltam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.21. 08:46:46

Azért az vicces,hogy Gavinak volt idén eddig EGYETLEN igazán jó meccse (Dembelének és többeknek is) és egyből fantasztikus játékos, támadja a kaput stb.
Azért eddig mindent csinált a kapuval,csak támadni nem támadta, futkosott vehemensen, de hatékonyan védekezni még Pedri és Grizes is jobban csinálta.
Eddig sem az volt a kérdés,hogy Dembele tud e sarokkal passzolgatni,meg,hogy a csapat támadni a kaput,ha a védők minden játékosunknak adnak tíz méter privát szférát.
Ezzel nem azt mondom,hogy ne örüljünk egy meccsnek,ahol végre veszélyesek voltunk a kapura, csak az túlzás,ami az egyénekről szól most,különösen Gaviról.
Legyen igazatok, legyen az,hogy megtört a jég és hasonló meccs lesz a Sevilla ellen is. Én nem bánnám, azt se most,ha kikapnánk, de letolnánk a pályáról a sevillaiakat,mint az Elchet. Persze a pontokra is nagy szükség van, de szerintem az aggasztó pont Gaviékban nem az eredményesség volt az elmúlt öt meccsen,mert az még hízelgő is volt ránk nézve,hanem a mutatott játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.20. 23:16:13

A hozzáállása szerintem egyenesen segítség Xavinak. 17 évesen példát mutat küzdeni akarásból, a többieknek meg muszáj lesz felzárkózni - még ha nem is 13,5 km-es futómennyiségekre. Szerintem pont ilyen idézőjeles elmebeteg futballista kellett nekünk, aki ott döglik meg a pályán, és az egész szívét kiteszi. Esküszöm hamarabb adnám már most neki a karszalagot a korától függetlenül, mint Busquets-nek, aki úgy elvan, meg minden, de nem ez a habitus, sőt, nagyon messze van tőle.

Gavi kicsit olyan egyébként, mintha egy Klopp féle felhergelt Poolban játszana az ottani félelmetes szurkolók előtt. Hirtelen csak onnan ugrik be hasonló intenzitás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.20. 23:00:50

Zozzy 5 írta:
2021.12.20. 22:09:02
barcami írta:
2021.12.20. 20:29:59
Szoktam figyelni a gesztusait.
Egyelőre nekem öntörvényű.
A legjobban a cserére való reakciója, edző felé mutatott viselkedése lejövetelkor, kéz-láb 'dobálása' mutatja.
Remélem ez változni fog, mert nem jó alapvonás.

Még ha így is van, ezen akkor sem aggódnék, mert simán belefér az életkori sajátosságba, elvégre milyen legyen egy 17 éves serdülő, ha nem öntörvényű? 🙂 Így is bőven nagyobb felelősséget kell vállnia, mint a korosztalya 99%anak.
Nekem inkább az a gesztusa volt sokatmondó, amikor a Bayern ellen lecserélték.
Látszik, hogy nem "rontotta" még meg a profi futballnak ez a rossz oldala.
Lenglet Lewandovskival vigyorog meccs után, Gavi meg sírva megy a padhoz. (https://twitter.com/Barca_Buzz/status/1 ... 2475431946)
Inkább azt veszem ki a gesztusaiból és az egész játékából, hogy minden meccset nagyon komolyan, már a szívére vesz.

Ez a Pedrivel való összehasonlítás mindig szubjektív lesz. Annyia más a két játékos, hogy lehetetlen korrekten összevetni őket. Nem szeretek hasonlítgatni, de ez kb. olyan mintha azon filóznánk, hogy Xavi vagy Ini a jobb játékos-e.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.20. 22:09:02

barcami írta:
2021.12.20. 20:29:59
Szoktam figyelni a gesztusait.
Egyelőre nekem öntörvényű.
A legjobban a cserére való reakciója, edző felé mutatott viselkedése lejövetelkor, kéz-láb 'dobálása' mutatja.
Remélem ez változni fog, mert nem jó alapvonás.

Még ha így is van, ezen akkor sem aggódnék, mert simán belefér az életkori sajátosságba, elvégre milyen legyen egy 17 éves serdülő, ha nem öntörvényű? 🙂 Így is bőven nagyobb felelősséget kell vállnia, mint a korosztalya 99%anak.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.20. 20:29:59

Szoktam figyelni a gesztusait.
Egyelőre nekem öntörvényű.
A legjobban a cserére való reakciója, edző felé mutatott viselkedése lejövetelkor, kéz-láb 'dobálása' mutatja.
Remélem ez változni fog, mert nem jó alapvonás.
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.20. 19:09:47

Zozzy 5 írta:
2021.12.20. 18:30:02
Csak egy gonosz kérdés: vajon direkt van egyfolytában kikotve a cipofuzoje vagy ezt nem tanították még a Barca oviban? :mrgreen:
Nem tudom mennyire megbízható infó, de:

Marc Barba: "Gavi gyerekkora óta nem köti be a cipőfűzőjét, ugyanis nem tudja, hogyan kell jól bekötni azt. Őt ez egyántalán nem zavarja, jól érzi így magát."

Gondolom amolyan babona inkább.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.20. 18:46:40

bence0330 írta:
2021.12.20. 18:35:13

A másik, amit észrevettem, hogy még kb soha nem találkoztam olyan felvétellel az arcáról, ahol nem vág szenvedős fejet. :D Gondolom a megfeszített koncentráció lehet az oka...
Amikor közelről mutatják, lehet látni, hogy futás, cselezés stb. közben kidudorodik az arca, mert annyira koncentrál, hogy a nyelvét nekinyomja a pofazacskójának.
Pl. Piqué vagy Frenkie ilyenkor fújtatni szokott, felfújják levegővel az arcukat.

Vasárnap volt egy másik érdekes kép, a meccs után jött le a pályáról, az operatőr egészen közel ment hozzá, közelről akarta mutatni a meccs hősét, és Gavi nem mosolygott bele a kamerába, hanem kikerülte az operatőrt, mintha zavarta volna. Nem az összehasonlítás miatt mondom, de Messi sem volt az a kamerába vigyorgó típus.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.20. 18:35:13

Zozzy 5 írta:
2021.12.20. 18:30:02
Csak egy gonosz kérdés: vajon direkt van egyfolytában kikotve a cipofuzoje vagy ezt nem tanították még a Barca oviban? :mrgreen:
Én is néztem már. :D Szerintem inkább csak kikötődik-rálépnek, de szerintem annyira nem érdekli a csávót semmi a játékon kívül, hogy azt se venné észre, ha nem lenne rajta cipő. A másik, amit észrevettem, hogy még kb soha nem találkoztam olyan felvétellel az arcáról, ahol nem vág szenvedős fejet. :D Gondolom a megfeszített koncentráció lehet az oka...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.20. 18:30:02

Csak egy gonosz kérdés: vajon direkt van egyfolytában kikotve a cipofuzoje vagy ezt nem tanították még a Barca oviban? :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.20. 12:35:51

ktm írta:
2021.12.19. 23:36:13
Pedri es Gavi a 20-as evek Xavija es Iniestaja. Kar egymashoz hasonlitgatni oket, mindketto el fog ferni a kezdoben.
Az ilyenekkel jóslatokkal viszont tényleg óvatósan kell bánni! Bár nem sajátnevelésű játékos volt, de Arthurról is ment az áradozás, hogy ő lesz Xavi méltó utódja, aztán csúnyán kipuppakadt. Később Puig mutatkozott be nagyon bíztatóan, aztán meg csúnyán megrekedt. (Azon most ne vitatkozzunk, hogy kinek a hibájából.)
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2021.12.20. 09:02:29

Tegyük azt is hozzá, hogy Pedri tavaly csapágyasra volt járatva, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a sérülése előtti utolsó etapban teljesen beleszürkült a mezőnybe. Az viszont nem lehet véletlen, hogy a szakma és a szurkolók többsége is odáig van érte. Kicsit az a szitu nekem, mint amikor Busquets berobbant, néhányan vérre menően kritizálták, holott már a legelején minden edzője elismerően szólt róla.

Egyébként is, 17-19 év körüli gyerekekről beszélünk még, nem kiforrott egyiküknek sem a játéka, sem a fizikuma. Egyelőre örüljünk csak neki, hogy vannak ilyen reménységeink.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.12.19. 23:36:13

Pedri es Gavi a 20-as evek Xavija es Iniestaja. Kar egymashoz hasonlitgatni oket, mindketto el fog ferni a kezdoben.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.19. 21:22:42

„Nem szabad senkihez sem hasonlítanunk, nem szabad lelassítanunk őt, mert nincsenek korlátai”

Mondta Xavi Gaviról, így üzenve azoknak a szurkolóknak, akik mindenáron össze akarják hasonlítani Pedrivel.
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.19. 20:51:32

Összehasonlítani őket úgy lenne fair, hogy mind a kettőjüket Xavi alatt és egészségesen nézzük.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.19. 16:40:16

Arthur8 írta:
2021.12.19. 15:06:39

10m-es sugarú körben totyorog Pedri? Komolyan nem értem ezt. Tavaly 12-13 kmeket futott meccsenként, elől és hátul is ott volt. Egyébként baromi sok olyan labdája volt tavaly, ami a társak bénázása miatt nem lett gólpassz. Szerintem az itt a problémája sokaknak, akik nem szeretik annyira Pedrit, hogy kevésbé látványos, amit csinál (de egyébként fontos). Szerintem is Gavi az, aki inkább támadja a kaput, inkább belemegy mindenbe, inkább megpróbál neccesebb passzokat és nagyon nagyon tetszik is a játéka, viszont szerintem ez nem azt jelenti , hogy Pedri egy rosszabb játékos, hanem azt, hogy más típusú. Én pl, amikor Pedrihez kerül a labda megnyugszom, mert tudom, hogy úgysem veszíti el, úgysem ad rossz passzt, úgyis megoldja a necces szitut. Baromi intelligens és higgadt játékos, de más mint Gavi, de szerintem mind a kettő kell a csapatba. Tökéletes, ha van olyan játékosod, aki megnyugtatja a játékot és nála biztos helyen van a labda és van olyan játékosod, aki rávállal neccesebb dolgokra is. Szerintem, aki nem szereti Pedrit, az csak simán nem szereti az ilyenfajta középpályásokat. Verrattitól sem azt látom soha, hogy raviszi kicselez 3 embert stbst, hanem azt, hogy ha bajban van a csapat odaadják neki a labdát és ki fogja hozni a necces szituból valahogy.
Sok igazságot látok benne. Amit ebből kiemelnék, az az, hogy milyen középpályások között játszik. Úgy értem, hogy tavaly, amikor Busquets és FDJ voltak a társai, akik nem fogják felpörgetni a játékot, támadni a kaput, 1v1-ezni, lőni, akkor egészen más volt ott Pedri jelentősége. Ilyen játékosok mellett szerintem nem volt sok jogosultsága még egy ilyen atombiztos labdatartó játékosnak, mert halott volt együtt az egész, szerintem még RK bénaságaitól függetlenül is. Most, hogy van egy Gavi, akiben megvan ez a vagányabb hozzájárulás, sőt, még Nico is ilyen kicsit, egész más lesz Pedri nyugisabb jelenléte. Meg eleve pörgősebb az egész csapat már most.

On: egyre kíváncsibb vagyok hogy kap-e szünetet. Azért ebben a mostani meccsben nagyon kifulladhatott. Gondolom, a Sevilla ellen nem meri még Xavi kivenni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.19. 15:06:39

visca el barca írta:
2021.12.19. 13:18:04

a statokbol mindenki azt szur le amit akar, en pl azt, amit latok is, hogy gavi sokkal aktivabb a palyan, mig pedribol kb annyit hogy egy 10 meteres sugaru korben totyorog egesz meccsen es ezerrel nyomja az alibi korompasszokat.

10m-es sugarú körben totyorog Pedri? Komolyan nem értem ezt. Tavaly 12-13 kmeket futott meccsenként, elől és hátul is ott volt. Egyébként baromi sok olyan labdája volt tavaly, ami a társak bénázása miatt nem lett gólpassz. Szerintem az itt a problémája sokaknak, akik nem szeretik annyira Pedrit, hogy kevésbé látványos, amit csinál (de egyébként fontos). Szerintem is Gavi az, aki inkább támadja a kaput, inkább belemegy mindenbe, inkább megpróbál neccesebb passzokat és nagyon nagyon tetszik is a játéka, viszont szerintem ez nem azt jelenti , hogy Pedri egy rosszabb játékos, hanem azt, hogy más típusú. Én pl, amikor Pedrihez kerül a labda megnyugszom, mert tudom, hogy úgysem veszíti el, úgysem ad rossz passzt, úgyis megoldja a necces szitut. Baromi intelligens és higgadt játékos, de más mint Gavi, de szerintem mind a kettő kell a csapatba. Tökéletes, ha van olyan játékosod, aki megnyugtatja a játékot és nála biztos helyen van a labda és van olyan játékosod, aki rávállal neccesebb dolgokra is. Szerintem, aki nem szereti Pedrit, az csak simán nem szereti az ilyenfajta középpályásokat. Verrattitól sem azt látom soha, hogy raviszi kicselez 3 embert stbst, hanem azt, hogy ha bajban van a csapat odaadják neki a labdát és ki fogja hozni a necces szituból valahogy.

És a másik (amit nem te írtál), hogy mostmár többször láttam itt a fórumon, hogy Pedri nulla védekezésben és Gavi milyen jó , mert ő odacsap. Nem csak ez a jó védekezés, hogy mész, mint az őrült és odaversz egyet. Nagyon tetszik Gaviban, hogy erőszakos és megy mint a gép, de néha picit okosabban kellene odamenni, mert vannak olyan szituk, amikor totál rossz helyzetben van az ellenfél és kb megkönnyíti azzal a dolgát, hogy belerúg egyet és kapnak egy szabadot. Pedriben pont ezt látom, hogy intelligens védekezésben is, főleg abban ahogy olvassa a játékot és a helyezkedésével sok labdát szerez. Majd figyeljétek kifejezetten Pedri védekezését, meg fogtok lepődni. Mert nyilván, ha nem figyeljük kifejezetten, akkor sokkal látványosabb, hogy Gavi berepül és odaver egyet, mint hogy Pedri a helyezkedésével lelesi a passzt. Pedritől sosem fogunk olyat látni, hogy a saját 16oson belül elviszi a hév és elkésik és felrúg valakit, Gavinál simán benne van, ahogy a piros lap is. Lényeg a lényeg, hogy szerintem mind a két játékos extra tehetség, de mások az erényeik. Én mind a kettőt nagyon bírom és szerintem mind a kettőnek helye van a jövő barcájában.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.19. 14:40:09

PEdri-Gavi összehasonlítás állja a helyét, de várjuk ki a végét.
Gavi villantott pár dolgot, de ő is lutri még, Pedrit meg rég nem láttuk.
Xavinak lehet jobban kivirágzik, és nem csak mint egy beprogramozott droid fog focizni.
Az nem volt egészséges, hogy ennyi meccset játszott, mert teljesítményével nem szolgált rá Pedri, hogy mindenhonnan kihagyhatatlan legyen, szerencsére most lesz konkurencia is, így nem lesz "kötelező" őt nyomatni.

Visszanéztem egy bővített összefoglalót a meccsről, Gavi csinált szép dolgokat, ha ez az út lesz nála a standard, akkor jó, ha nem és ez csak fellángolás, akkor kvázi mindegy.
Reménykedjünk, hogy ennyi fiatalból egy beválik, vagy kettő, akkor már jók vagyunk, és én is revideálom a jövőről festett véleményemet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.19. 14:19:43

visca el barca írta:
2021.12.19. 13:18:04
A tavalyi Barca nem is csapat volt, hanem egy önjáró valami, aminek eredményessége néhány játékos egyéni képességeitől függött.

Gavi játéka a statok nélkül is más, nekem is tetszetősebb, látványosabb, de várjuk meg türelmesen, hogy Xavi kezei alatt mi lehet, mi lesz Pedriből.
Xavi alatt láthatóan csapat formálódik, fejlődik más szereplőkkel és más szerepekkel is.
Lehet, hogy nem emlékszem jól, de Luchonál jobban mozgott Pedri, nekem ott tetszetősebbnek is tünt, mint nálunk.
Válasz küldése
cron