Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:57:25

csababarca írta:
2023.04.10. 21:50:42
recrea írta:
2023.04.10. 21:48:05

Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.
Mármint mire ellenérv, hogy nem fizikális?

Leírtam, szerintem hogy gondolja.
De majd ő is jön és elmondja, én csak tippeltem.

Ránézek Gavira nekem sem a fizikális szó jut róla eszembe.
Ez utóbbi Kokóra is igaz volt, mégse szerettem volna tőle kapni egy pofont :)

Én pontosan értem, hogy gondolja gránit, csak nem igaz, amit ír, leírták előttem ketten, hárman.

Én is azt állítom, h - sajnos vagy nem sajnos - ebből a csapatból felfelé lóg ki emberünk, nem azért, mert ő a legjobb focista, hanem 1) mindig egészséges 2) nem annyira hullámzó, mint sokan mások, hoz egy konstans teljesítményt folyamatosan.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 21:52:56

abban az értelemben biztosan fizikális, hogy a legnagyobb teherbírású játékosunk, messze ő melózza a legtöbbet a csapatból.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 21:50:42

recrea írta:
2023.04.10. 21:48:05

Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.
Mármint mire ellenérv, hogy nem fizikális?

Leírtam, szerintem hogy gondolja.
De majd ő is jön és elmondja, én csak tippeltem.

Ránézek Gavira nekem sem a fizikális szó jut róla eszembe.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:48:05

csababarca írta:
2023.04.10. 21:37:28
recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Mindkettőben van igazság, azért komolyabb játékosok könnyűszerrel megeszik reggelire Gavit.
Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.

Értem én, hogy mire gondol a kolléga, csak sajnos nem igaz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 21:37:28

recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Gondolom mást értetetek fizikális szó alatt.
Te azt, hogy szívós, nehezen fárad, kitartó, kapar, jön megy.
Gránit meg azt, hogy nem pattan le senkiről, hanem róla pattannak le.

Mindkettőben van igazság, azért komolyabb játékosok könnyűszerrel megeszik reggelire Gavit.


De teljesen mindegy ez igazából, nem ezen múlik az, hogy jó focista lesz e vagy sem.
Makele se csak ezért volt jó játékos, őt is simán arrébb rakták, ha kellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:24:58

gránit írta:
2023.04.10. 13:52:47
recrea írta:
2023.04.10. 13:42:23

Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Talán attól, hogy az általam említett nevek jobb futballisták voltak, Makalelét is ide venném. Olyasmit meg nem írtam, hogy alacsonyabb súlypontot könnyebb lenne feldönteni, ez nem is értem, honnan jött elő. Mascherano is 174 cm.
Tehát őket hasonlítod össze egy 18 éves gyerekkel egy 15 éve leggyengébb Barcából?! Értem…tudod hol volt Mascherano 18 évesen? A River Plate ifiben.
Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 13:52:47

recrea írta:
2023.04.10. 13:42:23

Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Talán attól, hogy az általam említett nevek jobb futballisták voltak, Makalelét is ide venném. Olyasmit meg nem írtam, hogy alacsonyabb súlypontot könnyebb lenne feldönteni, ez nem is értem, honnan jött elő. Mascherano is 174 cm.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 13:42:23

gránit írta:
2023.04.10. 12:37:28
Fecooo írta:
2023.04.10. 10:03:18


Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Ahogy a BL-es topic-ban részletesen kifejtettem, nem értek egyet ezekkel a dicshimnuszokkal. Legfeljebb azzal, hogy erre a fajta mentalitásra is szüksége van a csapatnak, de erre még nem adnak továbbjutást a BL-ben. Hatékonyabb, ha egy Yaya Touréra vagy egy Mascheranóra bízzuk az ilyesmit.
Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 12:37:28

Fecooo írta:
2023.04.10. 10:03:18


Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Ahogy a BL-es topic-ban részletesen kifejtettem, nem értek egyet ezekkel a dicshimnuszokkal. Legfeljebb azzal, hogy erre a fajta mentalitásra is szüksége van a csapatnak, de erre még nem adnak továbbjutást a BL-ben. Hatékonyabb, ha egy Yaya Touréra vagy egy Mascheranóra bízzuk az ilyesmit.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.10. 10:51:12

LG írta:
2023.04.09. 12:37:07
A tehetségét szerintem nem érdemes megkérdőjelezni, nem véletlenül vinné több európai top csapat is.

Ahogy viselkedik a pályán mostanában, az viszont tényleg kezd bicskanyitogató lenni, remélem Xavi most már oldani fogja ezt.
Xavinak bőven van probléma Gavi nélkül is, ezekre a sárga lap gyanús megmozdulásaira semmi szükség. Sajnos van, hogy simán ki lehetne állítani, aztán már el is ment a meccs. Nagy kár érte, mert tud focizni, szép dolgokra is képes a pályán. Ennyi idősen ilyen teljesítményt el kell ismerni. Két-három év múlva, derül majd ki, hogy mire lesz képes.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.04.10. 10:03:18

gránit írta:
2023.04.09. 22:27:16


Mindjárt sejtettem. :mrgreen: Ki nem találtam volna.



Aha, tehát Gavi szerinted fizikailag erős. :mrgreen: Jó, mondjuk nem csodálkozok. Írtál te már cifrábbakat is.
Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.10. 00:59:52

visca el barca írta:
2023.04.09. 11:56:58
mondjuk ebben a hulye 442es rendszerben amit xavi erőltet (mert egyszer bejött), sokkal kevésbé tud érvényesülni mint a 433 ban. Szerintem.
Ezt mondjuk adom. Bár fura, mert az első 4-4-2-ben volt ugye a Reál ellen az álommeccse. Viszont előtte már 1-2 hónapig nagyon jól tolta 4-3-3-ban is, és a szuperkupa után valamiért nagyon visszaesett. Hogy ez a 4-4-2 miatt volt-e, nem 100%, lehet, hogy inkább csak elfáradt ilyen intenzitás és kor mellett, de simán lehet, hogy tényleg ez az oka, vagy mindkettő.
Az biztos, hogy ő egy igazi középső középpályás, akinél jó az egyensúly az előre és hátrajátékban. Pedri szerepkörében is képes élni, ezt főleg a válogatottban láttuk, itt csak ritkán, de ez a félig szélső nem igazán alá játszik, ott max annyiban jó, hogy 1-2 ember helyett tud fent letámadni, és a Ferrán/Fati helyett egyértelműen többet adott már csak ezzel is, sajnos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.09. 23:09:00

Pontosan nem értem a kritikát vele kapcsolatban.

Van kb 10, max 20 olyan 19 év alatti játékos, aki stabil kezdő a világ top50 legjobb csapatában és gond, hogy elfárad / beszürkül 50 lejátszott meccs után? Hát fura lenne, ha nem.
A srác másfél éve gimnázium 2.-ba járt és u16-u19 meccseken nyomta.
Amúgy ha nem került volna elő, most kb SR lenne a stabil kezdő. A forrófejűséget meg a többség kinövi, de nem 19 évesen.
Szerintem a La Masia egyik legnagyobb eredménye ő, mert eddig minden utánpótlásból érkező játékos kb ugyanaz a sablon volt, ő kilóg ehhez képest az agilitásával.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.09. 22:27:16

Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Tenyleg olyan erzese van az embernek, mintha nem is neznel meccseket. Vagy ket het elteltevel torlodne a memoriad. :D
Milllyen érdekes, én pont ugyanezt gondolom veled kapcsolatban. :mrgreen:

Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Nincs kedvem cafolatot irni
Mindjárt sejtettem. :mrgreen: Ki nem találtam volna.
Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

csak felhivom a figyelmet arra, hogy Gavi minden valoszinuseg szerint betonstabil kezdo lesz a kovetkezo 10 evben.
Nem is állítottam, hogy ez nem így lesz. Laportáék egyébként is nagyon bíznak ebben a középpályában, ezt ő maga is hangsúlyozta.
Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Gyakorlatilag ebben az egesz hozzaszolasban nincs egy olyan mondat sem, ami egyszerre megfelel a ket kriteriumnak: van ertelme, es van barmi igazsagalapja.
Aha, tehát Gavi szerinted fizikailag erős. :mrgreen: Jó, mondjuk nem csodálkozok. Írtál te már cifrábbakat is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.04.10. 01:09:07-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.09. 18:32:03

gránit írta:
2023.04.09. 17:59:09
A kullancs jó kifejezés, ilyenre tényleg szükség van a csapatban, főleg akkor, ha az ellenfél nagyobb sebességgel játszik. A szerepkör kell, csak nem Gavi erre a legmegfelelőbb ember. Fizikailag sem elég erős, összjátékban sem az igazi. Olyan kullancs kellene, aki labdakihozatalokban, előrejátékban is erős, meg fizikailag is.
Tenyleg olyan erzese van az embernek, mintha nem is neznel meccseket. Vagy ket het elteltevel torlodne a memoriad. :D

Gyakorlatilag ebben az egesz hozzaszolasban nincs egy olyan mondat sem, ami egyszerre megfelel a ket kriteriumnak: van ertelme, es van barmi igazsagalapja. Meg azok sem, amik nem Gavirol szolnak, hanem altalanossagban.

Nincs kedvem szokapcsolatonkenti cafolatot irni, egyeb temakban mar tapasztaltam, hogy nincs sok teteje, inkabb csak felhivom a figyelmet arra, hogy Gavi minden valoszinuseg szerint betonstabil kezdo lesz a kovetkezo 10 evben. Ha csak egy serules keresztbe nem tori a karrierjet, vagy el nem kell adnunk azert, mert kulonben azonnal csodeljaras indulna a klub ellen. Szoval akar el is lehet kezdeni arra figyelni, hogy mi mindent ad a csapatnak a meccseken. Hatha te is elkezded latni azt, amit 10bol 9 ember mar igy is lat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.09. 17:59:09

A kullancs jó kifejezés, ilyenre tényleg szükség van a csapatban, főleg akkor, ha az ellenfél nagyobb sebességgel játszik. A szerepkör kell, csak nem Gavi erre a legmegfelelőbb ember. Fizikailag sem elég erős, összjátékban sem az igazi. Olyan kullancs kellene, aki labdakihozatalokban, előrejátékban is erős, meg fizikailag is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.09. 14:59:33

csababarca írta:
2023.04.08. 18:58:39
Nekem a jelenlegi keretek között nálunk tetszik a srác, miközben azt gondolom, hogy értem miről írsz.
Szeleburdi egy kicsit, de egy olyan közegben, ahol hatékonyabb a munkamegosztás, más lenne ő is, szerintem. Akar, mások helyett is húzna, nem az a fogjuk meg és vigyétek típus.
Nem neki kell spílernek, zsonglőrnek lennie, hozza az igazi kullancsot, piócát allűrök nélkül.
Nem világmegváltó, de létezne olyan középpálya ahol simán el tudnám képzelni.
Pep habitusú, szellemiségű Rodri-deJong-Gavi-Pedri középpálya.
Hogy ne menjünk olyan messzire.... :lol:
(nem a 3 vagy 4 középpályás felállás a lényeg egyáltalán, hanem a szellemiség)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.09. 12:37:07

A tehetségét szerintem nem érdemes megkérdőjelezni, nem véletlenül vinné több európai top csapat is.

Ahogy viselkedik a pályán mostanában, az viszont tényleg kezd bicskanyitogató lenni, remélem Xavi most már oldani fogja ezt.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.09. 12:21:21

Nekem nagyon fura, hogy Gavit védeni kell ezen a fórumon, mert nálam egyértelműen helye van a csapatban (bár akkor a legjobb, legalábbis nekem akkor tetszik a legjobban, amikor Pedrivel együtt játszhat).
Ezen nem sok magyarázni vagy indokolni való van, túlmagyarázással különben sem lehet a kritikusait meggyőzni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.04.09. 11:56:58

mondjuk ebben a hulye 442es rendszerben amit xavi erőltet (mert egyszer bejött), sokkal kevésbé tud érvényesülni mint a 433 ban. Szerintem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.09. 00:28:55

Bence, nem erdemes ennyi leutest pazarolni olyanokra, akik szerint Gavi “fullátlag”. Vannak emberek, akik teljesen vakok ehhez a sportaghoz, hiaba nezik allandoan.
Gavi oriasi tehetsege, potencialja nem kerdes, hanem teny.
Csak lapozz. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 23:10:41

Na jó, alighanem mindenki hülye akkor, aki a GB, MVP díjakat osztogatja klub és nemzetközi szinten, vagy Xavi, LE, a közmédia, TM, a BM vagy a Pool, akik elég nagy elánnal akarják megszerezni, a statisztikák is hazudnak, stb. Megesik. Még a hypeolás szót meg is érteném valamennyire, nézőpont kérdése, de a középszer, mege vicc szavakat nem. Tök jó, hogy "rossz vicc" kifejezések után én vagyok túlzással vádolva.
Amúgy mondtam valaha, hogy Musiala, Wirtz és Bellingham nem jobb? :O Bár ha csak a körömnyi helyes témát figyélném, akkor a legnyjltabb bajnokság 2 top +1 erős csapatában az pont nem lenne tényező, nekik aztán van helyük rendesen majd minden meccsen, míg a mi csaatunkban játszóknak ez elég ritkán adatik meg. Szóval ez egy nagyon fura érv volt pont. No nem mintha Gavinak az egyik erénye nem pont az lenne, hogy villámgyorsan veszi át a labdát, adja tovább vagy fordul le egészen zsebkendőnyi területeken is... szerintem ebben PONT jobb, mint a három bundesligás etalon, akiket jobbnak tartok amúgy a spanyolunknál, sőt, Pedrinél is, Wirtzet én a jövő KDB-jének tartom. Gaviról meg utoljára a fenti meccsen "zengtem ódákat", mint mindenki más. Ha valaki valaha,akkor ő akkor és ott megérdemelte.

Nekem meg az a fura, hogy egy 18 éves srác, aki a lelkét kiteszi minden egyes meccsén a pályára, ekkora savat kap, és még csak nem is kulturált kritikát, és még azt magyarázzuk meg, hogy miért volt olyan könnyű 18 évesen szétalázni a Reált, és toronymagas MVP-nek lenni azon a meccsen, mikor mások 18 évesen jó, ha 5 percet kapnának egy ilyen csapat ellen. Nem, nem szolgál magyarázatra, csodálatos meccs volt tőle a világ egyik legjobb csapata ellen, és akkor az már többedik volt zsinórban. Nem kell nekünk? Még vele is alig vagyunk meg középen, és ingyen volt. Ha középszer is lenne, akkor is kellene, pont olyan profil, amit már rég akart amúgy mindenki. De ő max jelenleg középszer, 18 évesenek nagyon, de nagyon nem az.

"Rossz vicc"? Szerintem ennél még akkor is jóval több tiszteletet érdemelne a saját szurkolóitól, ha egy átlagos középszer lenne. De még Csaba, a kritikusa is az 5.-6. helyre teszi a csapatunkban egész évre. 18 évesen. Kb én is. Többet ad a csapatnak, mint Pedri adott 18 évesen, még ha Koeman miatt ez igazságtalan összehasonlítás is.

És nem, soha nem lesz "ódazengés" az, ha valaki savaz valakit, vagy pl. 5 jó meccs után 1 rossz esetén már outol, és elfelejti az előző 5-öt, én meg leírom, hogy szerintem nem ilyen sz@r, és ebben és ebben jó. Szinte mindig csak reagálok az ilyen, számomra teljesen értelmezhetetlen savazásra. Ha ez istenítés, megnézném, mit kapnék, ha ténylegesen dicsérnék valakit, és nem csak tompítani akarnám a számomra jogtalannak tűnő kritikát. :D Már mindent megteszek, szándékosan odaírom a brazil topikjába, hogy nem, nem egy klasszis, csak egy tök jó, nagyon hasznos játékos, hogy véletlenül se lehessen már semmit félreérteni, de még ez sem működik. (És nem egy botlábú idióta, aminek néha be van állítva.) Az lenne az ódazengés, ha a viéág legjobb szélsőjének hívnám, akinek minden mozdulata mesébe illő. Hát nem az, és ennek még a töredékét sem állítottam soha. Gaviról meg aztán pláne, nálam sokkal nagyobb kedvelői vannak a fórumon, nem sok szót szoktam róla ejteni, magamtól kb soha, csak reaktívan néha.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.08. 22:51:45

itt válaszolnék neked Bence.
Nézd vissza azt a meccset ahol szétalázta a realt, meg azt, hogy mennyi területe volt. Bárki aki focizott akármilyen szinten tudja, hogy az átlagosok akkor villognak amikor van terület, de a top talent bizony megoldja körömnyi helyen.
A gyerek egy rossz vicc ahogy pattog a 165 centijével, előbb-utóbb valaki leveri mint vak a poharat, és szerintem semmi olyat nem mutatott amiért mindenáron ő kell ide. Szereljen, előzze meg az embert, ezekben jó, de semmi komoly mutatványt nem bíznék rá mert sem fejben sem tehetségben nem alkalmas rá. Pedri az igen, ő minőség.
Egy személyes megjegyzés ha lehet, nem értem, miért zengsz ódákat a fullátlag emberekről miközben pl Musiala butít munchenben. Ő is az egyik generációs tehetség, ehhez nem kell scout papír, hogy lásd, Pedri és Wirtz mellett egy kis fény az alagút végén hogy nem raphinhák meg gavik lesznek az etalon ebben az évtizedben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 19:06:40

Na jó, ha egy ilyen kifejezés túltolás... Akkor zárjuk be ezt a fórumot.

Nem, a skillsetjeiket írom le, ebből is várnék idézést, privátban is akár, hogy ne offoljunk.

Későn szerkesztettem, de még a hsz-ed előtt odaírtam, hogy miért ne lehetne ekiesni egy GB-al és egy top10-es jobbszélsővel bárhonnan. El nem tudom képzeleni. Volt sok külső ok (sérülések, halálsorsolás, bírói tévedések), voltak évek óta húzódók (mentális blokkok), személyi (Busi, Piqué pl.), de még a friss csapatot is ide lehet venni és a zöldfülő edzőt. Ezzel szemben egy 18 éves GB és egy frissen érkezett erős jobbszélső hogy juttatta volna tovább a csapatot, még ha ötször olyan jók is lennénk, mint amennyire én "túlfújom" őket, azt el sem tudom képzelni.

Ja, erre reagáltál közben (vagy csak nem látttam elsőre), pardon.

Nem hibáztatod, oké, de akkor miért baj, ha dicsérjük, mikor remekül játszik? Én szerintem 2 hónapja nem dicsértem kb, pont azért, mert nem minden szép és jó, vele sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.08. 18:58:39

bence0330 írta:
2023.04.08. 18:02:59
ripityára alázta a Reált egy kupáért
az ilyenekre értem, de nagyon jól tudod.
bence0330 írta:
2023.04.08. 18:46:26

Én továbbra is kíváncsi vagyok ezekre a mondataimra, érdekelne, mert akkor látnám, hol a félreértés. Pláne Gavival kapcsolatban, de bárki másról is, mert nem írtam semmi ilyet. Ha pl. te úgy értelmezed, ha én leírom valakinek szimplán a skillsetjét, hogy az szerintem minden idők legjobbja, azzal nem tudok mit kezdeni, mert soha nem írtam ilyet.
Nem a skillsetjét írod le, hanem amit Te belevizionálsz abba amit ténylegesen csinál.
Ugyan ezt tolod Raphinhával is egyébként, nem én vagyok az első akinek ez szemet szúrt.

De nekem mindegy egyébként, semmi gond nincs vele, hogy kedveled őket, csak nem vagy objektív velük kapcsolatban.
Mert ha az mind igaz lenne (most nem a száraz statokra gondolok, bár azokat is ki lehet kezdeni, hogy mennyi valós hozzáadott értékei is vannak), akkor nem cumiztunk volna Európában, már csak azért se, mert két ilyen hiperszuper játékos hiperszuper teljesítménye már bőven elég lett volna az üdvösséghez, legalább egy meccsen.
bence0330 írta:
2023.04.08. 18:46:26


Ja, és Gavi GB díjat kapott, nem aranylabdát. Nem is neki kell cipelnie a csapatot, és ennek megfelelően is értékeljük. Egy GB-ossal simán ki lehet esni bárhonnan, de az esetében nem is hiszem, hogy miatta estünk ki. Volt ezer oka, ebbe nem akarok most belemenni, személyi is, de nem Gavi, olyan személyek, akikben egyet is értünk. Senki nem írja, hogy minden cislivili, van baj elég, de Gavi a legkisebb baj egyike a csapatban.
Gavi GB díja olyan, mintha a Barátok közt egy random epizódja kapott volna Emmyt. És most túloztam nyilván, de ennyire komolyan vehető az a díj.

Nem okolom Gavit semmiért, nálam is a jobbak között van a szezonban, mondjuk úgy, hogy 5-6. a sorban teljesítményre kb nálam.
És nem is hibáztattam a kiesésekért.

Egy általános dologra hívtam fel a figyelmet, hogy itt mindenki jó, aztán meg pupillázunk. Akkor annyira talán mégsem annyira jók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése