Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.04. 12:57:08

dingdong írta:
2023.09.01. 13:44:53
Mindig amikor a Gavi kritikákat olvasom eszembe jut, hogy az évek alatt (szerintem hozzávetőleg yaya óta) mindenki egy agresszívabb többet ütköző fizikai kontaktust felvállaló középpályást szeretett volna. Ez az ötlet mindig le lett söpörve mert szerencsére jobbára ügyes technikás játékosok voltak és lettek is sokáig. Most sajnos a középpályánk akkor igazán jó csak ha mindenki makk egészséges. Viszont van egy olyan középpályásaink aki minden meccset szívvel lélekkel fáradhatatlanul hoz és ott van benne az a kiállás amiért sokan sokszor sirtak. Ha nem balszélsőt játszana még akkor is ha mindenki sérült biztos, hogy a játékban is sokkal jobban benne lehetne nem csak a hajtásban. Szürreális a teljesítménye ennyi idősen. Az pláne, hogy szinte semennyit sem sérült. Más csapatoknál a negyed ilyen tehetséges gyerekeket az egekig magasztalják.

Ami viszont borzasztóan érdekel, hogy aki 50m-ért ráadná a kabátot az kit venne ennyi pénzből aki 25 alatt van nem horror a fizuja és bizonyítottan de legalábbis sejthetően jobb nála? A csőd szélén vagy már ott van a klubb és most is csak azt látom, hogy néhány embernek semmi sem elég még most sem.

Az ilyen felix vs fati kapkodások amik előre viszik a klubbot?
Teljesen egyetértek, amikor már a 19 éves, teljesen elkötelezett, klub-hű, csupa szív, ügyes játékosba is beleállnak emberek meg eladnák, arra nincs józan magyarázat.

Olyan könnyen átsiklanak az emberek afölött, hogy nem a posztján játszik. Erre az egyszeri szurkoló: nem is játszik jól, főleg nem úgy mint régen. Hát kérem, az lenne csoda, ha igen. Amit ő 4-3-3 ban tud tkp-ként az továbbra is klasszis. Csak soha nem azt kérjük tőle.

A másik alulértékelt tulajdonság: rendelkezésre állás. Nagyon tehetséges gyerek és tényleg imádom Pedrit, de ha nem lehet rá számítani a meccsek egy nagy részén az hatalmas fekete pont. Az ellenkezője igaz Gavira, rá pedig mindig lehet számítani. Az, hogy nem optimálisan van menedzselve az más kérdés (posztja és játékideje is) .
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.04. 11:38:13

hau30 írta:
2023.09.04. 10:13:21
Nem a tudom hova rakni ezt a gyereket. Kedveltem mikor berobbant az első csapatba. Gondoltam végre egy hajtós, szívvel-lélekkel játszó fiatal játékos. Nem utolsó sorban persze nagy potenciál is van benne. Azért mekkora már, hogy meg van a 100. Barca meccse 19 évesen, viszont nem lehet elmenni a pályán való viselkedése mellett...
Rendkívül unszimpatikus gyerekké kezd válni. Az szép és jó, hogy bele megy a párharcokba, sőt kifejezetten keresi a kontaktot az ellennel, de nézzük már meg hány párharcot is nyer meg szabályosan. Az állandó szájalása és reklamálásai pedig a legalja. Ő rajta kifejezetten látszik, hogy nem tudja helyén kezelni azt, hogy ennyi idősen itt tart. Tegnap volt egy jelenet még a tizi előtt mikor konkrétan felöklelte a Lewy-t örömében. :roll: A srác teljesen túlpörgi a meccseket és ezt nem igaz, hogy nem látja Xavi. Ez nem keménykedés amit Ő csinál, hanem bohózat. Romeu az kemény. Ez a srác pedig pattog, mint egy nikkel bolha. Ha így folytatja többet fog ártani a csapatra nézve, mint amennyit adni tud.
Néha tényleg túltolja, de ennyire szerintem nem vészes. Kell 1-2 keményebb alak ebbe az úrifiúsan szimpatikus Barcába (DJ, SR, Pedri, Chris, Gündogan stb.), akik visszarúgdosnak, visszapofáznak, törlesztenek ennek a sok alja csapatnak.

Nekem a meccsek nagy részén olyan érzésem van, mintha vértivott orkok ellen játszana a mi brit gentlemanekből álló csapatunk.
Nem azt mondom, hogy erre Gavi a gyógyír, de néha jó, hogy legalább valaki felvesi a kesztyűt.

Engem speciel Jordi Alba sokkal jobban idegesített ilyen szempontból. :)
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 10:13:21

Nem a tudom hova rakni ezt a gyereket. Kedveltem mikor berobbant az első csapatba. Gondoltam végre egy hajtós, szívvel-lélekkel játszó fiatal játékos. Nem utolsó sorban persze nagy potenciál is van benne. Azért mekkora már, hogy meg van a 100. Barca meccse 19 évesen, viszont nem lehet elmenni a pályán való viselkedése mellett...
Rendkívül unszimpatikus gyerekké kezd válni. Az szép és jó, hogy bele megy a párharcokba, sőt kifejezetten keresi a kontaktot az ellennel, de nézzük már meg hány párharcot is nyer meg szabályosan. Az állandó szájalása és reklamálásai pedig a legalja. Ő rajta kifejezetten látszik, hogy nem tudja helyén kezelni azt, hogy ennyi idősen itt tart. Tegnap volt egy jelenet még a tizi előtt mikor konkrétan felöklelte a Lewy-t örömében. :roll: A srác teljesen túlpörgi a meccseket és ezt nem igaz, hogy nem látja Xavi. Ez nem keménykedés amit Ő csinál, hanem bohózat. Romeu az kemény. Ez a srác pedig pattog, mint egy nikkel bolha. Ha így folytatja többet fog ártani a csapatra nézve, mint amennyit adni tud.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.01. 16:07:12

dingdong írta:
2023.09.01. 13:44:53
Mindig amikor a Gavi kritikákat olvasom eszembe jut, hogy az évek alatt (szerintem hozzávetőleg yaya óta) mindenki egy agresszívabb többet ütköző fizikai kontaktust felvállaló középpályást szeretett volna. Ez az ötlet mindig le lett söpörve mert szerencsére jobbára ügyes technikás játékosok voltak és lettek is sokáig. Most sajnos a középpályánk akkor igazán jó csak ha mindenki makk egészséges. Viszont van egy olyan középpályásaink aki minden meccset szívvel lélekkel fáradhatatlanul hoz és ott van benne az a kiállás amiért sokan sokszor sirtak. Ha nem balszélsőt játszana még akkor is ha mindenki sérült biztos, hogy a játékban is sokkal jobban benne lehetne nem csak a hajtásban. Szürreális a teljesítménye ennyi idősen. Az pláne, hogy szinte semennyit sem sérült. Más csapatoknál a negyed ilyen tehetséges gyerekeket az egekig magasztalják.

Ami viszont borzasztóan érdekel, hogy aki 50m-ért ráadná a kabátot az kit venne ennyi pénzből aki 25 alatt van nem horror a fizuja és bizonyítottan de legalábbis sejthetően jobb nála? A csőd szélén vagy már ott van a klubb és most is csak azt látom, hogy néhány embernek semmi sem elég még most sem.

Az ilyen felix vs fati kapkodások amik előre viszik a klubbot?
Én mindkét csoportba beletartozok, abba is, ami "ütköző, fizikai kontaktust felvállaló középpályást" akart már évek óta (látva, hogy a gyorsabb, erősebb ellenfeleket nem tudjuk feltartóztatni, és úgy jönnek át rajtunk, mint kés a vajon), és abba is, ami kritizálja Gavit.

Az első csoportba tartozva nem ilyen játékost akartam a posztra. Romeu szerintem jó vétel volt, a rangadókon meglátjuk, mit tud majd. Nem az ilyen Cadiz-féle csapatok ellen válik el, mire képes igazán, tavasszal, remélhetőleg a BL-ben jönnek majd a vízválasztó meccsek. De hasonló típusú játékost akart ez a csoport (legalábbis én), hogy minőségben rendben lesz-e Romeu, majd elválik.

Valaki írta lentebb, hogy Gavi keménykedései semmit nem érnek, én hasonlóan látom. Nem elég erős ehhez a szerepkörhöz, hogy természetesen elnyomja az ellenfeleit. Neki ráncigálnia kell az ellenfelet ahhoz, hogy megállítsa. Ezzel szemben egy Araújo úgy teszi odébb az ellenfeleket, mintha mi sem lenne természetesebb, le sem fújják, még sima szabálytalanságnak sem. Ami neki egy sima bodycheck, amit le sem fújnak, azt Gavi csak egy nagyon látványos ráncigálással tudja elérni. Szerintem ő a játékosainknak azt a hosszú sorát erősíti, akiket az egekig magasztalunk, aztán mégsem jutunk velük egyről a kettőre. Ezt a vasárnapi bajnoki után is leírtam. Szidjuk Alonsót, Garciát, Robertót, jogosan, de ezek a játékosok szerencsére nem alapemberek, nem játszanak igazán sokat. Sokkal inkább meghatározzák a bukásainkat az alapemberek hibái. Persze, tavaly az Inter ellen bénáztak a perememberek. A Bayern meg oda-vissza megint úgy hasított át rajtunk, hogy csak pislogtunk. Pedig hátul akkor egész jól tartottuk a frontot, de mezőnyben, amikor a Bayern megiramodott (lásd egyes csoport), megint azt se tudtuk, hol áll a fejünk, és az nem a perememberek miatt volt.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.09.01. 13:44:53

Mindig amikor a Gavi kritikákat olvasom eszembe jut, hogy az évek alatt (szerintem hozzávetőleg yaya óta) mindenki egy agresszívabb többet ütköző fizikai kontaktust felvállaló középpályást szeretett volna. Ez az ötlet mindig le lett söpörve mert szerencsére jobbára ügyes technikás játékosok voltak és lettek is sokáig. Most sajnos a középpályánk akkor igazán jó csak ha mindenki makk egészséges. Viszont van egy olyan középpályásaink aki minden meccset szívvel lélekkel fáradhatatlanul hoz és ott van benne az a kiállás amiért sokan sokszor sirtak. Ha nem balszélsőt játszana még akkor is ha mindenki sérült biztos, hogy a játékban is sokkal jobban benne lehetne nem csak a hajtásban. Szürreális a teljesítménye ennyi idősen. Az pláne, hogy szinte semennyit sem sérült. Más csapatoknál a negyed ilyen tehetséges gyerekeket az egekig magasztalják.

Ami viszont borzasztóan érdekel, hogy aki 50m-ért ráadná a kabátot az kit venne ennyi pénzből aki 25 alatt van nem horror a fizuja és bizonyítottan de legalábbis sejthetően jobb nála? A csőd szélén vagy már ott van a klubb és most is csak azt látom, hogy néhány embernek semmi sem elég még most sem.

Az ilyen felix vs fati kapkodások amik előre viszik a klubbot?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.01. 10:23:16

El se olvastam a sok szöveget, amit írtatok, mert nincs időm.. csak nagyjából látom, mi a téma. Néhány dolog abból, ahogy én látom:

1. Hogy miért, azt csak tippelni tudnám, de úgy látom, többen elfelejtik, hogy Gavi tavaly a szezon egyik, ha nem a legjobb játékosa volt. Jó, talán MAtS még ott volt vele.
Ott lehetnének még többen is, de sokan sérültek voltak igen hosszan, vagy akár többször is. Gavi formája beesett áprilisban-májusban, a csapatéval együtt, de most egy egész éves, augusztus-május teljesítményről beszélünk. Más kérdés, hogy kinek milyen játékstílus és mentalitás szimpi, de szerintem egy megkérdőjelezhetetlen tény, hogy a 22/23 szezon (egyik) húzóemberéről beszélünk.

2. Gavi frusztráltsága és játékstílusa szerintem a csapatéval együtt változik (és ez bár néha nem szimpi, de tulajdonképp végeredményében szerintem hasznos, hogy így változik). Ha jól gurul a labda, Gavi igen komoly labdaskilleket, pályán látást és helyezkedést tud mutatni, ha kevésbé, akkor meg harcol, fut 14 km-t meccsenként, és repül-csíp-rúg. Tulajdonképp ő tud lenni egy Iniesta light kiadás is, néha a fiatalabb Thiagora emlékeztet, de az a kullancs-melós is, akit évekig sokan hiányoltak. Tudom, nem így képzeltétek, hanem a szótári illusztráció szerint 190 centis fekete bőrű Yaya Touré, vagy 180 centis Makelele-Kanté hasonmásként. De ha egy ilyen figura csinálná a melót, amit Gavi csinál időnként, szerintem odáig lennétek.

3. 18 éves, vagy 19 már? Mindegy, mert ígyis-úgyis hatalmas teljesítmény ezen a szinten tolni ilyen idős korban. Ez is olyan dolog, amit szerintem nem illene normalizálnunk. Amit Gavi csinált már 17 évesen, amit Fati és Pedri 18 évesen, amit Lamine 15 évesen... ezek nem a normális dolgok, ezek a kimagaslóak, a váratlanul jók.
Ha Gavi a tavalyi átlag formájának csak a 70%át hozta volna, akkor is megkérdőjelezhetetlen helye lenne ebben a keretben, és gyakran a pályán is.
Nem véletlen érinthetetlen ő is, és ha nem lenne, szerintem Guardiola-Klopp-Tuchel etc típusú edzőfejedelmek térdre mennének le azért, hogy a csapatukban tudhassák.

Vannak hibái? Vannak. Van hova fejlődnie játékban is, fejben is, magatartásban is? Naná, ez ennyi idősen természetes. Az a nem természetes, ha valakivel ennél kevesebb gond/meló/hiányosság van ennyi idősen.

Pedri sérülésével szerintem fix kezdő lesz, teljes joggal. És ha a csapat körülötte nem szenved, szerintem brillírozni fog. Ebből a Villareal ellen kaptunk ízelítőtt.

Hogy goldenboy-e vagy sem, arra magasról teszek, ez csak egy titulus. Ami nem titulus, hanem tény, az az, hogy egyértelműen top10es 20 év alatti játékos, és ez őrületes értéket képvisel még normál esetben is, hát még a mi jelenlegi helyzetünkben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 19:19:06

ElBartimaeus írta:
2023.08.31. 18:08:50
Mókásnak találom, hogy mennyire le van szólva a srác. Továbbra is 19 éves, ennek ellenére stabil kezdő mind a válogatottban, mind a barcában, nyilván teljesen véletlenül. Bár a jobban feltolt játék úgy néz ki, kevésbé fekszik neki, legutóbbi meccsen pont azt néztem, mennyire kevésszer van megjátszva annak ellenére, hogy üresbe mozog. Az egyik legnagyobb erőssége nem is az elképesztő agressziójában van, hanem abban, hogy mennyire stabilan tartja meg a labdát, mennyire fordul jól és milyen sebességgel vált védekezésből támadásba. Meccs utáni threadben is írtam, hogy nagyon jól fordultunk labdaszerzésből, ebben neki is elképesztő szerepe volt és van. Labdakihozatalnál ő az egyik, aki a nagyon necces helyzetekből úgy hozza ki a labdát, hogy stabilak leszünk (a másik ilyen Pedri, a többiek egy szinttel lentebb vannak, FDJ-ot beleértve). De valamiért ez sosincs említve, pedig az alapvető szükséglet a legmagasabb szinten, hogy stabil tudj lenni erős letámadás ellen is.
Kössz. Szerintem egész konkrétan a lefordulásai a legjobbak az egész csapatban, ezt még hozzátenném. támadóharmadban is, nem csak hátul necces kihozataloknál. És az övé szerintem a legnagyobb passzsebesség átvételtől továbbadásig számítva, erre nagyon lehetne építeni, ha gyorsítani akarjuk a passzjátékunkat. Persze ez akkor stimmel, ha nem feltolva van. Plusz a belöbbölt, bepasszolt labdái is jók, és még egész pofásan is érkezget a kapu elé a korához képest, az agresszivitása miatt akár még fejjel is, meglepő módon. Midnezek mellett meg végigrobotol egy egész szezont megállás nélkül, ebben csak Raphinha, akivel egy szint, esetleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.31. 18:08:50

Mókásnak találom, hogy mennyire le van szólva a srác. Továbbra is 19 éves, ennek ellenére stabil kezdő mind a válogatottban, mind a barcában, nyilván teljesen véletlenül. Bár a jobban feltolt játék úgy néz ki, kevésbé fekszik neki, legutóbbi meccsen pont azt néztem, mennyire kevésszer van megjátszva annak ellenére, hogy üresbe mozog. Az egyik legnagyobb erőssége nem is az elképesztő agressziójában van, hanem abban, hogy mennyire stabilan tartja meg a labdát, mennyire fordul jól és milyen sebességgel vált védekezésből támadásba. Meccs utáni threadben is írtam, hogy nagyon jól fordultunk labdaszerzésből, ebben neki is elképesztő szerepe volt és van. Labdakihozatalnál ő az egyik, aki a nagyon necces helyzetekből úgy hozza ki a labdát, hogy stabilak leszünk (a másik ilyen Pedri, a többiek egy szinttel lentebb vannak, FDJ-ot beleértve). De valamiért ez sosincs említve, pedig az alapvető szükséglet a legmagasabb szinten, hogy stabil tudj lenni erős letámadás ellen is.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.08.31. 16:25:35

bence0330 írta:
2023.08.31. 14:19:38



Azt hiszem tök hülye vagyok ehhez a sporthoz, mert Gavi díjakat kap és lehetőségeket a kezdőcsapatban, meg a válogatottban (habár válogatott meccsen nem hiszem hogy láttam) és én fürkészve nézem a tévét, hogy most akkor mi is van. Az elszántságát lehet díjazni, az odaadása példaértékű, de ez a mérgezett egér stílus, hogy vagy megrúgja vagy felborítja, ez nálam nem foci, inkább valami küzdősport. Ez volt a Real meccs előtt is és utána is. Szándékosan figyelem, hogy mit csinál, hogy én nem látok jól, én nem értek hozzá, vagy azok akik felruházzák ezzel a hatalommal. Mascherano első éveire emlékeztet, amikor minden mozdulatában benne volt a lap, de aztán nagyon szerethető volt. Jó lenne, ha ez az eltökéltség párosulna egy kis focival is, akármelyik poszton is kell játsszon.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.08.31. 16:21:27

Én is egyetértek bizonyos pontig, de akármikor láttam játszani az eredeti posztján is egy jó iparos, 60 percig remek állóképességgel. A goldenboyt a hype hozta, bellingham, musiala, wirtz ők korszakos tehetségek.
Én inkább Nicot preferáltam volna vele szemben.
A viselkedést is sokan felhozzák, legutóbb ugye Fatinál, hogy milyen flegma. Az, hogy 170 centisen 60 kilóval alattomosan, lendületből beleszállsz az emberbe is elég visszás.
Tartom, akárki adna érte 50 milliót azonnal adnám is rá a kabátot. De erről szó sincs, viszont gavinak össze kell magát kapnia, nem szeretném ha ő is egy meccs miatt lenne itt 10+ évig ahogy roberto.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.31. 14:52:46

bence0330 írta:
2023.08.31. 14:19:38

Egy meccs? Eleve az előtte lévő szakaszt említettem. Folyamatosan ott volt a top3-5 teljesítményben, jópár MOM-al. Alig 18 évesen. A spanyol válogatottban is többször volt az, vagy annak közelében, szintén 17 évesen. Az a durva, hogy mindez felnőtt teljesítményekkel összehasonlítva. Ha leveszem a hype-ot, mert szerintem is Bellingham pl. jobb játékos, és Wirtz még, de ő más tészta, akkor is a korosztályának egyik legjobbja, aki már bizonyított 18 éves kora előtt a felnőttek közt, olyannyira, hogy már annak veszik, és felük hasonlítják össze, ami eleve nem fair teljesen. Ha ez tucatteljesítmény, örülnék, ha lenne még 11 ilyen szintű játékosunk, hogy meglegyen belőle a csapatban egy tucat. A GB díjat sem csupa vak osztogatja. Minimum top3 jelölt oda ténylegesen. Ezt a rengeteg elismerést nem a kedves tekintetével érdemelte ki - nincs is neki olyan.

Szerintem pont annak nem szabadna meghatároznia őt, amit tél óta tolt, kvázi balszélsőként, túltolva. Vagy akkor ha ez határozza meg, és semmi, ami előtte volt, akkor Lewy egy hóttbéna kilences, és sosem tudott focizni.

Nyilván egy fokkal hamarabb eladhatóbb, nélkülözhetetlenebb lenne, mint Pedri vagy Araujo, bár ő meg 17-8 évesen sérülés nélkül tudodtt végigtolni két szezont, míg a felső kettő finoman szólva sem, szóval összességében amit ad, az nagyon sok.

Abban egyetértünk, hogy fél éve semmilyen (bár most megint akadt 1-2 jobb meccse), de azért tényleg ennyire túljátszatva csoda, hogy egyáltalán nem sérült meg, és hát ő nem balszélső. Erről nem ő tehet, de még ott is egy elfogadható, közepes teljesítményt tud átlagban nyújtani, 18 évesen, egy spanyol bajnok csapatban.
Egyetèrtek veled Bence, mèg ha máshogy is fogalmaznèk.
Többször írtam, a Whoscored szerintem nagyon jó alapnak a játèkosok megítélésében.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 14:19:38

Magnus írta:
2023.08.31. 13:36:54
ahogy elnézem, 10 év múlva is az az egy db meccs fogja meghatározni gavit, pedig azóta ugyanolyan semmilyen, fullátlag, tizenkettő egy tucat teljesítményt nyújt mint előtte, néha egy-egy szép labdaszerzéssel. Nyílván szó sincs róla, hogy eladjuk, (a katalánkártya) túl szép lenne 50+ milliót kapni egy ilyen kaliberű játékosért.
Egy meccs? Eleve az előtte lévő szakaszt említettem. Folyamatosan ott volt a top3-5 teljesítményben, jópár MOM-al. Alig 18 évesen. A spanyol válogatottban is többször volt az, vagy annak közelében, szintén 17 évesen. Az a durva, hogy mindez felnőtt teljesítményekkel összehasonlítva. Ha leveszem a hype-ot, mert szerintem is Bellingham pl. jobb játékos, és Wirtz még, de ő más tészta, akkor is a korosztályának egyik legjobbja, aki már bizonyított 18 éves kora előtt a felnőttek közt, olyannyira, hogy már annak veszik, és felük hasonlítják össze, ami eleve nem fair teljesen. Ha ez tucatteljesítmény, örülnék, ha lenne még 11 ilyen szintű játékosunk, hogy meglegyen belőle a csapatban egy tucat. A GB díjat sem csupa vak osztogatja. Minimum top3 jelölt oda ténylegesen. Ezt a rengeteg elismerést nem a kedves tekintetével érdemelte ki - nincs is neki olyan.

Szerintem pont annak nem szabadna meghatároznia őt, amit tél óta tolt, kvázi balszélsőként, túltolva. Vagy akkor ha ez határozza meg, és semmi, ami előtte volt, akkor Lewy egy hóttbéna kilences, és sosem tudott focizni.

Nyilván egy fokkal hamarabb eladhatóbb, nélkülözhetetlenebb lenne, mint Pedri vagy Araujo, bár ő meg 17-8 évesen sérülés nélkül tudodtt végigtolni két szezont, míg a felső kettő finoman szólva sem, szóval összességében amit ad, az nagyon sok.

Abban egyetértünk, hogy fél éve semmilyen (bár most megint akadt 1-2 jobb meccse), de azért tényleg ennyire túljátszatva csoda, hogy egyáltalán nem sérült meg, és hát ő nem balszélső. Erről nem ő tehet, de még ott is egy elfogadható, közepes teljesítményt tud átlagban nyújtani, 18 évesen, egy spanyol bajnok csapatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2023.04.18. 06:37:22

bunga írta:
2023.04.16. 21:47:03
Gavit az első percek ámokfutása után azonnal le kellett volna cserélni.
Nem tudom, ki, hogyan emlekszik ra(sajnos en nem talaltam videot rola), de szerintem nem volt Gavi faultja annyira durva. Hatulrol lebirkozta az ellenfelet, de az elso percekben ennel durvabb szabalytalansagokat is el szoktak engedni lap nelkul.(ezzel persze nem ertek egyet es rossz beidegzodeshez vezet a jatekosoknal is, mert azt hiszik, hogy kb. az elso felidoben barmit megtehetnek)
Ugyanakkor ennel az esetnel volt az mikor Busquets(elotte a Barca tamadas kozben szabalytalankodtak vele, amit nem fujt le a biro, ezert szallt el az agya) is odalepett Enes Unalnak (Gavi faultja utan), aki mar el akarta volna vegezni a szabadrugast. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt a biro latta egyaltalan, annyira el volt foglalva Gavi-val. Ezutan kinlodott a foldon a torok es Gavi megkapta a sargajat. Osszessegeben Busquetsnak inkabb jart volna a lap, illetve egy atlagos meccsen valoszinuleg Gavi meguszta volna egy figyelmeztetessel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 20:14:32

Túltoltuk őt is. A szuperkupáig minden rendben volt, egyre magasabb szintet hozott előre és hátra is, a Madrid ellen ezt megkoronázta, de kb azóta nincs szerintem energiája a pályán. Arra van, hogy végigfussa, de koncentrálni, ésszel, építő jelleggel játszani már nincs. Soha nem szabadna ennyit játszania egy 17-8 éves gyereknek, pláne nem a középpályán, az az 1-1 csodagyerek európa szerte jellemzően a valamennyivel azért kisebb melóval járó támadósorban tűnik fel 18 évesen, és akkor sem stabil kezdőként.
És amúgy a mentális+fizikális fáradtság eszetlenséget és ingerültséget is szül, főleg egy 18 évesnél, aki még nem tudja feltétlenül úgy feldolgozni az érzelmeit, mint akár egy 21-2 éves ember.

Persze más kérdés, hogy egy ideje nincs is kit berakni helyette, de még akkor is a játékos védelme kellene, hogy legyen az első. Az, hogy nem sérült meg, csak jószerencse szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.17. 20:08:08

szbsz írta:
2023.04.17. 16:58:36
https://twitter.com/Lavozgalactica/stat ... 8541628416

Més que un Gavi :oops:

no comment ](*,)

Kis frusztrált hülyegyerek, pályán nulla ezért jön a szokásos durvaság, alpáriság SZÉGYEN a klubra nézve, hogy ilyenekkel képzelik el a jövő csapatát!!
Ugyanmár... Nem akarom mentegetni mert épp pár hsz-el lejjebb írtam a gyenge teljesítményéről, de ha jártál már futballpálya közelében vagy esetleg egy edzésen akár megye 3 szinten, tudhatod hogy egy ilyen az szinte mindennapos. Vagy mégis mit kéne, szerződést bontani vele emiatt?
Nyilván azt már most lehet tudni hogy soha nem lesz egy olyan elismert "kultúrjátékos" mint pl Xavi vagy Iniesta, de nincs ezzel baj. Ráadásul pont Vinicius lesz az utolsó akit megsajálok egy ilyen miatt, ráfér. :lol:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.17. 19:37:10

Saviola írta:
2023.04.16. 22:32:36
bunga írta:
2023.04.16. 21:47:03
Gavit az első percek ámokfutása után azonnal le kellett volna cserélni.
Kire?
Jogos :-)
-
Vigyázni kene ra sokkal jobban egyébként , az nem normális h 18 évesen 12 kmereket futkarozik ha kell ha ne szinte minden meccsen… ki fog égni fizi vagy mentálisan !
Le kell “lőni” lassítani egy kicsit, mert Fejlődnie kell higy Barca szintre jusson minőségben ( helyezkedés, játék szervezés, a palya atlatása , rövid hosszu kulcs passzok stb…) … azt érzem nála h ebben a kissé eszetlen vadmalac üzemmódban tempóban amiben közlekedik a pályán, elfelejti a lényeget , a minőségi játékot es nem tud ebben fejlődni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.17. 19:24:51

szbsz írta:
2023.04.17. 16:58:36
https://twitter.com/Lavozgalactica/stat ... 8541628416

no comment

Kis frusztrált hülyegyerek, pályán nulla ezért jön a szokásos durvaság, alpáriság SZÉGYEN a klubra nézve, hogy ilyenekkel képzelik el a jövő csapatát!!
Nem értem, először azt írod, hogy no comment, utána mégis kommentálod.
Egyébként meg, lehülyegyerekezni mennyivel kulturáltabb, mint a mutogatás?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 18:57:34

Ez a mutogatás semmi ahhoz képest amit egymásnak mondanak meccs közben. Nem egy szép gesztus, de nem látok én ebben akkora botrányt...

Azért ne feledjük, hogy egy még mindig csak 18 éves srácról van szó. Bőven nagy esély van arra, hogy szép lassan kicsit higgadtabb lesz.
Ahogyan a teljesítményén pedig szerintem most az ütközik ki, hogy kicsit elfogyott a csapattal együtt Ő is a szezon végére. Azért voltak idén elképesztően jó meccsei is, meg sok teljesen jó is, amikor a csapatnak is jobban ment.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.17. 15:49:41

Egy érdekes stat: A Getafe ellen 95 perc alatt mindössze 17(!) passzal próbálkozott, és ebből csak 11 talált embert, ez 64,7%-os passzpontosságot jelent. Múlt héten a Girona ellen 32 passzából 22 ment emberhez, ez 68,8%-os pontosság.

Egy Barca középpályástól ezek egészen gyatra számok, mind mennyiséget mind minőséget tekintve. De egyébként az egész szezont figyelembe véve ahogy nézem a 2 leggyengébb meccse volt ilyen szempontból, meg is látszott a játékunkon rendesen. Ha meg mellé teszem azt az adatot, hogy mellette Kessié amíg pályán volt 15 passzából szintén csak 11-et juttatott emberhez, az sok mindent megmagyaráz. Ha nekem valaki azt mondja 5-6 évvel ezelőtt, hogy pár év múlva a Barca 2 kezdő középpályása egy meccsen összesen 22 sikeres passzt jegyez, biztos néztem volna bambán. Főleg hogy ez egyáltalán nem azért van, mert megváltozott a stílusunk és felgyorsult, direkt játékot próbálnánk játszani, messzemenőkig sem. Érdekességképp Xavi a fénykorában 100 körüli passz számmal és bőven 90% fölötti pontossággal szokta hozni a meccseket ezen a poszton.

Ez már inkább valami mentális fáradtság lehet Gavinál szerintem, illetve az hogy egyáltalán nincs társ a középpályán meg a támadósorban sem, egyszerűen nincs kivel játszani.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 11:44:40

gránit írta:
2023.04.17. 03:55:47
Hát igen, sok hasznos megmozdulása ezen a meccsen sem volt. Az emlegetett, második perces jelenete kabaréba illett. Ismét látszott, amiről korábban írtam, a kellő fizikum hiánya ehhez a szerepkörhöz. Ő két kézzel ráncigálja az ellenfelét, hogy lebirkózza. Araújo ehelyett sima bodycheck-kel odébb teszi, úgy küldte a földre tegnap is, hogy a kezét egyáltalán nem kellett használnia, a bíró le sem fújta. Egyetlen mozdulattal odébb tette. A kreativitás hiánya is gond, de hogy a második percben minek sárgázza be magát valaki egy teljesen ártalmatlan szituációban, hihetetlen. Nagyon nagy változásokra lesz szükség a középpályán és a csatársorban is.
Nem lesz semmiféle változtatás szerintem a középpályán.. :D Efelől megnyugodhatsz, minden valószínűség szerint Frenkiet, Pedrit és Gavit fogjuk nézni a következő ~tíz évben, akkor is, ha esetleg már nem Xavi az edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.17. 03:55:47

Hát igen, sok hasznos megmozdulása ezen a meccsen sem volt. Az emlegetett, második perces jelenete kabaréba illett. Ismét látszott, amiről korábban írtam, a kellő fizikum hiánya ehhez a szerepkörhöz. Ő két kézzel ráncigálja az ellenfelét, hogy lebirkózza. Araújo ehelyett sima bodycheck-kel odébb teszi, úgy küldte a földre tegnap is, hogy a kezét egyáltalán nem kellett használnia, a bíró le sem fújta. Egyetlen mozdulattal odébb tette. A kreativitás hiánya is gond, de hogy a második percben minek sárgázza be magát valaki egy teljesen ártalmatlan szituációban, hihetetlen. Nagyon nagy változásokra lesz szükség a középpályán és a csatársorban is.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.16. 22:32:36

bunga írta:
2023.04.16. 21:47:03
Gavit az első percek ámokfutása után azonnal le kellett volna cserélni.
Kire?
,,Azt hitted, hogy mi történt."
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.16. 21:47:03

Gavit az első percek ámokfutása után azonnal le kellett volna cserélni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.13. 11:09:55

A katalán bíróság hivatkozott arra, hogy kèsve nyújtotta be a Barca a papírokat.
https://www.google.com/amp/s/www.footba ... g-gavi/amp
Itt a cikk Gavi regisztrálásáról.
A La Liganak Gavit a szeptember 14-i szerződèshosszabbítása alapján regisztrálni kellett volna a szabály èrtelmèben, amely szerint december 31-ig a meglèvő bèrsapka (átigazolási szezon) volt èrvènyben ès január elsejètől èlt volna az új fizetèsi limit. Ezt azonban a La Liga megváltoztatta nyárra visszamenőleg, ès nem hagyta Gavi szerződèsèt regisztrálni.
Ezek után a katalán kereskedelmi bíróság döntèse alapján a La Ligának regisztrálnia kellett Gavit, mert a szerződèsènek megszűnèse "komoly ès visszafordíthatatlan gazdasági károkat okozna a klubnak"
Ez ellen fellebbezett a La Liga, ès ezek után nyilatkozott a bíróság, hogy az FC Barcelona kèsőn nyújtotta be a szüksèges papírokat (Laportaèk tagadták), ezèrt a La Liga visszavonta Gavi regisztrációját, ès ifi szerződèssel folytathatja a játèkot a felnőtteknèl. A vicc ès a csavar az egèszben, hogy az Elche óvást nyújtott be Gavi jogosulatlan szerepeltetèse okán, ami miatt folyik az eljárás, a lapok szerint a klub a La Ligával egyeztetve nevezte Gavit a kezdőbe. Kutyakomèdia.
Itt egy cikk az egèsz folyamatról.
https://www.google.com/amp/s/theathleti ... a/%3famp=1
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.13. 10:32:30

Andris írta:
2023.04.13. 09:51:19
Gavi nem akar majd távozni, Laportáék meg nem fogják elengedni.

Ha a regisztrációjához el kell engedni Albát, Busit, Robertot, Lewát, Fatit, mindannyiukat, akkor ezt fogják tenni. Gavi Pedrihez, Araujohoz hasonlóan a következő tíz év alappillérei, és inspiráció az egész utánpótlásbázisnak is (ahogy korábban Xaviék).

Én így gondolkodom, de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy úgy látom: a klub szakmai vezetése is így gondolkodik.
Mindenek előtt kell megtartani azokat, akikről most úgy fest, hogy a következő évtized kezdő emberei lehetnek/maradhatnak.
Gavival nem konkrétan a pénz volt a baj a regisztrációjával kapcsolatban, az ki lett gazdálkodva, csak a vezetőség 18 percet késett vele, a Liga által megszabott határidőn túl.
Attól nem félek, hogy őt elveszítjük, inkább Baldéért kulcsolom az ujjaimat. Vele is megy már a tárgyalás, de pont ez a gond, hogy már elég sok ideje húzódik. Azt nyilatkozta, hogy szeretne maradni de majd kiderül, szóval hagyott azért nyitva kaput, egy zsíros csekk valahonnan sztem nem tartja itt
Ha Busi marad, akkor feleződik a fizetése, szóval ott lesz megtakarítás, inkább Albát kellene rávenni a távozásra, kiszorult a csapatból, cserének ott van MA, és Busi után jelenleg neki a legmagasabb a fizetése.
Roberto egy évet hosszabbított, úgyhogy marad, ahogy Lewa is kb. 100 %. A Fati/Torres/Dembouz trióból fog szerintem valaki menni, én a franciát tartom legesélyesebbnek, mert vele is hosszabbítani kellene, ha marad, nem tudom lesz-e további tárgyalás.
Illetve Yamallal lenne muszáj hosszabbítani vagyis a profi szerződését megkötni. Sajnos pont most veszi át De la Pena-tól Mendes, szóval komoly tényező lesz a pénz, főleg, hogy fél Európa sorba áll érte. Nem lenne jó egy XS 2.0.

De ez már elég off, sorry
Forca Barca!!!!
Válasz küldése