Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 09:51:19

Gavi nem akar majd távozni, Laportáék meg nem fogják elengedni.

Ha a regisztrációjához el kell engedni Albát, Busit, Robertot, Lewát, Fatit, mindannyiukat, akkor ezt fogják tenni. Gavi Pedrihez, Araujohoz hasonlóan a következő tíz év alappillérei, és inspiráció az egész utánpótlásbázisnak is (ahogy korábban Xaviék).

Én így gondolkodom, de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy úgy látom: a klub szakmai vezetése is így gondolkodik.
Mindenek előtt kell megtartani azokat, akikről most úgy fest, hogy a következő évtized kezdő emberei lehetnek/maradhatnak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.12. 19:13:32

barlacy írta:
2023.04.12. 17:36:47
Állítólag a Chelsea kerülgeti Gavit, Egyes források szerint Pena (ügynöke) már elutazott Londonba, a tárgyalásokat elkövetni...Nehéz a helyzet: ingyen igazolhatóvá válik a nyáron mert a szerződése lejár! A klub csak nevelési költséget kérheti . Sajnos elbénázták a szerződéskötését ,ill. a Liga (és Perez ) betette a lábát. Nagyon csalódott lennék, ha alapértékeink egyikét elrabolnák !!
A megbízható Fabrizio Romano szerint Luis Enrique kinevezèsèről (nyáron) tárgyaltak. Ugyanaz (De La Pena) az ügynökük.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... es-update/
Már egyszer feltettem a kèrdèst, ilyenkor mi van(?):
Gavi szerződèse hivatalosan
2026-ig èl.
https://www.transfermarkt.com/gavi/prof ... ler/646740
Attól, hogy a La Liga nem engedi regisztrálni, nem távozhat ingyen (kupában, BL-ben játszhat), maximum ha van ilyen kitètel a szerződèsèben.
Persze remèljük a legjobbakat.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.12. 18:38:32

Chino írta:
2023.04.12. 10:51:37

Először is fejezd be a személyeskedést velem szemben.
Te kezdted el boncolgatni, hogy a másik ilyen meg olyan. Ne kérd ki magadnak azt, amit te magad teszel.

A többiektől elnézést kérek az offért.

Ami a hétfői fejesét illeti, jó lenne ezeket a szögletvariációkat gyakorolni, mert ezek nem tartoznak az erősségeink közé, régebben sem tartozott. Miközben ha figurákat gyakorolnak be, miért is ne lehetne a Barcelona is erős a szögleteknél? Vannak magas embereink is.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.04.12. 17:36:47

Állítólag a Chelsea kerülgeti Gavit, Egyes források szerint Pena (ügynöke) már elutazott Londonba, a tárgyalásokat elkövetni...Nehéz a helyzet: ingyen igazolhatóvá válik a nyáron mert a szerződése lejár! A klub csak nevelési költséget kérheti . Sajnos elbénázták a szerződéskötését ,ill. a Liga (és Perez ) betette a lábát. Nagyon csalódott lennék, ha alapértékeink egyikét elrabolnák !!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.12. 17:14:45

Andris írta:
2023.04.12. 12:54:54
4. Az intenzitása, a konfrontálódások, a futásmennyisége ellenére makulátlan az egészsége és a kondíciója is
Ez tényleg különös, hogy az ellene elkövetett, néha durva szabálytalanságokhoz képest csak nagyon ritkán sérül meg, és nemcsak arról van szó, hogy meccs közben tele van energiabombával és nem érzi a fájdalmat, hanem hogy a következő meccsen is rendelkezésre áll. Ez már önmagában is felüdülés a sok sérülékeny játékosunk mellett.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.12. 12:54:54

Deluigi írta:
2023.04.12. 11:01:07
eurobarca insta:

Gavival szemben 46 szabálytalanságot követtek el ebben a szezonban a spanyol bajnokságban, ez 10-el több, mint bármelyik Barça-játékos mutatója ebben a tekintetben. Ugyanakkor Gavi 60 szabálytalanságnál jár, ez legalább kétszer annyi, mint bármelyik másik játékosé a csapatban.

Az elmúlt 10 szezonban csak kétszer fordult elő az a spanyol bajnokságban, hogy egy Barça-játékos egy adott idényben legalább 60 szabálytalanságot kövessen el:

- 2021/22: Gavi 63
- 2022/23: Gavi 60

:D
Megvolt rá az esély, hogy majd sok sárga és sok piros is jár ezekért. Végülis szerintem nem igazolódott be a félelmünk. Egyáltalán nincs már neki minden második meccsen potenciális rácsúszás, kiállítás.

Így viszont az elkövetett és az elszenvedett szabálytalanságok hatalmas számából ezekre tudok következtetni:
1. Nem csak a km számláló mutatja, hogy többet megy, hanem valóban mindenki máshoz képest jobban ott van mindenhol
2. Kifejezetten labdabiztos, nehéz szerelni
3. Kifejezetten elvégzi azt a fizikális, romboló, melós munkát, amit nagyon sokan hiányoltatok (én mondjuk pont nem) az elmúlt években itt a fórumon
4. Az intenzitása, a konfrontálódások, a futásmennyisége ellenére makulátlan az egészsége és a kondíciója is

Amúgy nem túl hízelgő ez a sok elkövetett szabálytalanság, de pont ilyen embert vártak itt nagyon sokan. A melós, fizikális középpályás adatai pont így néznek ki. Ha mellé rakjuk a szerzett labdákat, nyert párharcokat, akkor meg aztán végképp.

Amúgy szerintem ha van 1-2 használható támadó (pl Dembi), meg ott vannak a társak (Frenkie, Pedri, akár Nico vagy Busi), akkor Gavi számai is eltolódnak, több a kreatív, kevesebb a romboló munka.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.12. 11:01:07

eurobarca insta:

Gavival szemben 46 szabálytalanságot követtek el ebben a szezonban a spanyol bajnokságban, ez 10-el több, mint bármelyik Barça-játékos mutatója ebben a tekintetben. Ugyanakkor Gavi 60 szabálytalanságnál jár, ez legalább kétszer annyi, mint bármelyik másik játékosé a csapatban.

Az elmúlt 10 szezonban csak kétszer fordult elő az a spanyol bajnokságban, hogy egy Barça-játékos egy adott idényben legalább 60 szabálytalanságot kövessen el:

- 2021/22: Gavi 63
- 2022/23: Gavi 60

:D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.12. 10:51:37

gránit írta:
2023.04.12. 05:19:00
Troym írta:
2023.04.12. 00:33:01


Csak provokatív jelleggel: leírod hogy nem tudja elfogadni más véleményét, majd a következő mondatban épp magadról állítasz ki erről bizonyítványt. Ha nem érdekel mások véleménye, minek fórumozol?
Semmi provokáció nincs abban, hogy egy sportos témájú fórumon nem akarom más véleményét megváltoztatni, és nem is kérdőjelezem meg más vélemények létjogosultságát. Leírom a sajátomat, ennyi. Még csak az sem igaz, hogy a másik véleménye nem érdekel, inkább az nem érdekel, hogy az milyen irányú. Nekem teljesen mindegy, hogy egy játékosról pozitívan vagy negatívan vélekedik, megvan a joga a véleményéhez. Ennek a milyensége nem érdekel, felőlem szidhatja is vagy dicsérheti is. Ami meg a provokációt illeti, ha megfigyelted, a kritikámban is simán a véleményemet írtam le, a provokációt, pszichoanalízist sosem én kezdtem. Aki meg ilyesmibe belemegy, ne háborodjon fel, ha ennek a minimális részét, a pszichoanalízis saját adagját visszakapja.
De elnézést, ez már off, csak válaszoltam a reakciódra. Felőlem kikiálthatja Gavit bárki bárminek, én egyelőre korainak vélem a nagyon pozitív várakozásokat, de bárkinek szíve-joga ezt belelátni. Meg nem is konkrétan őt pécéztem ki, az egész középpályáról nagyon hiányzik egy igazi játékmester, sokszor teljesen ötlettelen a csapat támadójátéka.
Először is fejezd be a személyeskedést velem szemben. Én megadtam a kellő tiszteletet Neked, ezért el is várom, hogy ugyanolyan hangnemben válaszolj, ha erre nem vagy képes akkor ne reagálj. Azt meg főleg nem tudod milyen ember vagyok, nem ismersz.
Emellett félmondatokat sem korrekt kiemelni, ahelyett hogy az egész szövegkörnyezetre reagálnál.

Nem akarok tovább offolni, de ennyit azért szerettem volna elmondani.

Nem tudom honnan veszed, hogy meg akarom változtatni a vélemenyed vagy nem fogadom el a Tiédet és nem is hiszem, hogy bármikor azt mondtam volna, hogy teszek rá. Ez nem így van, senkivel szemben nem állt szándékomban. Korrekt vitába én is belemegyek, lásd pl.amit Bencével folytattunk többször Raphinával.

Gaqvival kapcsolatban tartom a véleményem, amiket érvekkel és tényekkel támasztottam alá. És abban sem tévedek szerintem, hogy itt dicshimnuszok zengenének vele kapcsolatban, ebben úgy vettem észre a fórum nagy része egyetért velem, ha nem így van, akkor sorry.
Gavival kapcsolatban az egyik legfontosabb dolog, hogy nagyon fiatal és ilyen életkorban, ennyi rutinnal a háta mögött is nagyon komoly teljesítményre képes. Ezt pedig a jelenlegi világklasszisok közül is nagyon kevesek mondhatják el magukról. És tavalyhoz képest is látszik rajta a fejlődés.
Ez nem garantálja, hogy ő is hasonló karriert fog befutni, de egyelőre úgy néz ki jó esélye van rá. Ha csak a Barca saját neveléseit nézzük a 21. században vagy nagyon fiatalon érkeztek ide és még aktívak vagy csak nemrég vonultak vissza lehet egy képet kapni.
Ez persze semmire sem garancia, mert bőven voltak olyanok is akik nagy ígéretek voltak és besültek, de ezek addig nem nagyon jutottak el, hogy ennyi idő elteltével valamennyire meghatározó emberek legyenek, főleg nem ennyi egyéni díjjal és válogatottsággal.
Ő jeleleg is képes maradandót alkotni és rengeteg fejlődési lehetőség van. Iniesta, Xavi, Busquets, Alba, Fabregas is ennyi idősen vagy első évük után távol voltak attól, hogy meghatározóak legyenek (utóbbi kettőt még bemutatkozás előtt is elzavarták, de a korábbiak közül is voltak akiket nem láttak itt szívesen), a mostaniak közül is Araujo, Pedri sem 18 évesen lett húzóember és most már a legjobbak között lehet emlegetni őket.
Jelenleg pl. egy Kessiénél mindenképpen hasznosabb és jobb, pedig ő már egy kész játékos, bár az utóbbi védelmében el kell mondani, hogy eddig úgy tűnik nem ez a legmegfelelőbb klub számára.
És Gavi, ha nem is húzóember, ami De Jong és Pedri mellett sok átlaag feletti játékosan is nehéz lenne.

De speciel nekem nem annyi maradt meg a Girona elleni meccséből, hogy rárontott az ellenfélre és labdát vesztett, hanem mondjuk, amikor két gironai mellett ment el, hozta ki a labdát és csak hátulról tudták felvágni, lövőhelyzetet dolgozott ki magának, ami úgy ment mellé hogy egy védő tudott tisztázni vagy ott volt az a kulcspassza Lewanak, ami hatalmas helyzet lehetett volna csak a lengyel nem tudta rendesen átvenni, de a fejesét is klasszis megoldással tette kapura. Emellett voltak eladott, pontatlan (pl. amit Raphinhának tett a védők mögé) labdái, felesleges szabálytalanság vagy néha rossz döntés.
Mindkét oldalt meg kell vizsgálni és úgy leszűrni egy játékos teljesítményét, ezek alapján pedig szerintem ha nem is volt igazán jó meccse, de nem lógott ki lefelé.
Ugyanakkor annyira nem lehet felróni neki, nem az ő feladata lenne, hogy egy-másfél év szezonnal a háta mögött, 17-18 évesen a hátán vigye a csapatot.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.12. 10:22:51

Gavi mellé, helyett nem lesz más. Klasszis, nem klasszis ő van. Meg Frenki és Pedri, plusz a töltelék.

Hiába írjátok sokan a kreatív középpályás szerzésének igényét, (én magam inkább új vkp-t hoznék Busi helyére) maga Laporta nyilatkozta, hogy kp nem fog érkezni idén. Pedig az ő szavait azért inkább osztani, mint szorozni kell, szóval ha 2-3 érkezőt mond, az inkább 1-2 lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.12. 05:19:00

Troym írta:
2023.04.12. 00:33:01


Csak provokatív jelleggel: leírod hogy nem tudja elfogadni más véleményét, majd a következő mondatban épp magadról állítasz ki erről bizonyítványt. Ha nem érdekel mások véleménye, minek fórumozol?
Semmi provokáció nincs abban, hogy egy sportos témájú fórumon nem akarom más véleményét megváltoztatni, és nem is kérdőjelezem meg más vélemények létjogosultságát. Leírom a sajátomat, ennyi. Még csak az sem igaz, hogy a másik véleménye nem érdekel, inkább az nem érdekel, hogy az milyen irányú. Nekem teljesen mindegy, hogy egy játékosról pozitívan vagy negatívan vélekedik, megvan a joga a véleményéhez. Ennek a milyensége nem érdekel, felőlem szidhatja is vagy dicsérheti is. Ami meg a provokációt illeti, ha megfigyelted, a kritikámban is simán a véleményemet írtam le, a provokációt, pszichoanalízist sosem én kezdtem. Aki meg ilyesmibe belemegy, ne háborodjon fel, ha ennek a minimális részét, a pszichoanalízis saját adagját visszakapja.

De elnézést, ez már off, csak válaszoltam a reakciódra. Felőlem kikiálthatja Gavit bárki bárminek, én egyelőre korainak vélem a nagyon pozitív várakozásokat, de bárkinek szíve-joga ezt belelátni. Meg nem is konkrétan őt pécéztem ki, az egész középpályáról nagyon hiányzik egy igazi játékmester, sokszor teljesen ötlettelen a csapat támadójátéka.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.12. 00:33:01

gránit írta:
2023.04.11. 22:34:13


Kicsit túldimenzionálod önmagadat. :mrgreen: Bár hozzáteszem, tipikusan olyan ember vagy, aki képtelen elfogadni más véleményét. Én magasról teszek rá, neked mi Gaviról a véleményed. Azt gondolsz róla, amit akarsz, semmi jelentősége. Megvan a sajátom, ennyi.
Csak provokatív jelleggel: leírod hogy nem tudja elfogadni más véleményét, majd a következő mondatban épp magadról állítasz ki erről bizonyítványt. Ha nem érdekel mások véleménye, minek fórumozol?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 22:34:13

Chino írta:
2023.04.11. 21:33:26

Nem tudom, hogy mit nevezel annak, hogy sima kritika kiveri a biztosítékot, ha az én hozzászólásaimat
Kicsit túldimenzionálod önmagadat. :mrgreen: Bár hozzáteszem, tipikusan olyan ember vagy, aki képtelen elfogadni más véleményét. Én magasról teszek rá, neked mi Gaviról a véleményed. Azt gondolsz róla, amit akarsz, semmi jelentősége. Megvan a sajátom, ennyi.
Chino írta:
2023.04.11. 21:33:26


de általánosságban sem hiszem, hogy lenne hőbörgés egy kritika miatt.
Lásd lentebb.
Chino írta:
2023.04.11. 21:33:26

aki élből utálja és csak a negatívumokat nézi.

Nem igaz, lásd lentebb.

Chino írta:
2023.04.11. 21:33:26

szerintem felesleges erről több szót ejteni
Szerintem is, ugyanazokat a köröket járjuk. A dicséreteket megkapja, a csapat pedig tart ott, ahol tart. Ez persze nem csak Gavira vonatkozik, van, aki négy éve alapember itt, és semmivel nem lett ötletesebb a támadójátékunk, a 28 meccsen 53 gól a Ligában elég kevés, a nemzetközi porondon is a hat mérvadó meccsünken hat gólt szereztünk csak összesen. Ennek persze több oka van, ha nem Lewandowski lenne az egyedüli igazi csatárunk, már jóval beljebb lennénk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.11. 21:59:54

Saviola írta:
2023.04.11. 21:38:52
lehet kritizálni, sok aspektusból, de ha pl. Fatinak fele ilyen mentalitása lenne, nem itt tartanánk..
Mondjuk ezzel abszolút egyetértek, és Fati mellett még lehetne sorolni több játékost is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.11. 21:38:52

lehet kritizálni, sok aspektusból, de ha pl. Fatinak fele ilyen mentalitása lenne, nem itt tartanánk..
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 21:33:26

gránit írta:
2023.04.11. 17:47:11
Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21

dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás)
Ha egy sima kritika valakiknél ennyire kiüti a biztosítékot, az rosszabb, mint egy dicshimnusz. Tegnap szerintem a meccs legszebb megmozdulását ő produkálta a fejesével. Támadta a labdát, jól érkezett a rövidre, tudta, mit akar. Ritkán szerzünk gólt szögletből, ebben is jó lenne feljavulni, több ilyenre lenne szükség. A fejes nem volt jó, középre ment, a kapus kitolta. De talán ebben a megmozdulásban volt a legtöbb tudatosság az egész mérkőzésen.

Attól még elég messze van, hogy szent tehénként tekintsünk rá, és ne lehessen kritizálni. Nagy kreativitás benne sem volt, és ha lenne, a csodálói nem általánosságokat ismételgetnének. De ő sem nagyon tudott színt vinni a játékba, sokkal jellemzőbb megmozdulás volt, amikor a partvonal mellett felöklelt egy gironait. A statisztikákban lehet, hogy behúztak neki egy jó pontot, egyébként semmire nem mentünk vele, a gironai a földre került, a labda meg maradt náluk.
Nem tudom, hogy mit nevezel annak, hogy sima kritika kiveri a biztosítékot, ha az én hozzászólásaimat, akkor nagyon rosszul látod a dolgokat vagy félreértesz, de általánosságban sem hiszem, hogy lenne hőbörgés egy kritika miatt. Ha ez mégis így lenne, akkor Téged joggal nevezhetnénk olyannak, aki élből utálja és csak a negatívumokat nézi.
Sztem egyik megállapítás sem állja meg a helyét.
De azért elég sok kritérium fel lett hozva, ami amellett szól, hogy egy nagy kincs a srác és több egyéni díj (GB, Kopa trófea, IFFHS ifjúsági világcsapat, UEFA világcsapat stb.), független "szakértői" vagy általános vélemények.

Ha szerinted az volt a legjellemzőbb rá, hogy felőklelt egy ellenfelet, akkor szerintem felesleges erről több szót ejteni, mert ez már Nálad eldöntött, személyes vélemény.
És nem hiszem, hogy itt azt várná bárki, hogy ő legyen a csapat húzóembere vagy hogy ő az, de ennek ellenére sokszor az tud lenni. 17-18 évesen Pedri sem volt még olyan játékos aki folyamatosan meghatározná a játékot, de utoljára talán Messi volt ilyen.
De más csapatokban sem sűrűn, a jelenlegi világklasszisok sem igazán, legyen szó egy De Bruyne-ről, Modricról, még Haaland is a szárnyait bontogatta, egy Rashford is még U18-ban vitézkedett, hogy a Xavi-Ini duóról ne is beszéljünk.
Aztán lehet, hogy eltűnik a süllyesztőben, de annál szerintem már kicsit előrébb jár.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 17:47:11

Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21

dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás)
Ha egy sima kritika valakiknél ennyire kiüti a biztosítékot, az rosszabb, mint egy dicshimnusz. Tegnap szerintem a meccs legszebb megmozdulását ő produkálta a fejesével. Támadta a labdát, jól érkezett a rövidre, tudta, mit akar. Ritkán szerzünk gólt szögletből, ebben is jó lenne feljavulni, több ilyenre lenne szükség. A fejes nem volt jó, középre ment, a kapus kitolta. De talán ebben a megmozdulásban volt a legtöbb tudatosság az egész mérkőzésen.

Attól még elég messze van, hogy szent tehénként tekintsünk rá, és ne lehessen kritizálni. Nagy kreativitás benne sem volt, és ha lenne, a csodálói nem általánosságokat ismételgetnének. De ő sem nagyon tudott színt vinni a játékba, sokkal jellemzőbb megmozdulás volt, amikor a partvonal mellett felöklelt egy gironait. A statisztikákban lehet, hogy behúztak neki egy jó pontot, egyébként semmire nem mentünk vele, a gironai a földre került, a labda meg maradt náluk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 13:24:05

Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 12:33:53

Ha leveszed a rózsaszín szemüveget, talán megèrted. A 18 èves Gavit kritizálják sokan.
Ferran 60 millió
Lewa 50 millió
Raphinha 68 millió
Kounde 50 millió
Volt egy Aubameyang, Depay, Fati, Dembele, Ferran támadó sor + Abde ès Luukra egy vásárlási opció 3 millióèrt.
Elengedtük Aubat 14 millióèrt, ès Depayt 3 millióèrt. Cserèbe mikor látszott, hogy gyenge a támadó sor, (ebből Fati 3* műtve, Dembele folyamatosan sèrült) átállt 4 kp-s rendszerre, ès padozott Fati, a 60 milliós Ferran ès a 68 milliós Raphinha. Majd mikor a túlhajtott Pedri is kidőlt hónapokra Fatitól ès Ferrantól na meg Gavitól várjuk a csodát 433-ban, mikor Dembele ès Pedri mellett nincs, aki helyzetet tud teremteni.
- 6 támadó mellè minek kellett mèg 2 támadó 130 millióèrt?
-Nekiindulni a szezonnak egy 34, 18, 19 èves kezdő kp-s sorral, egy egèsz nyáron elzavarásra ítèlt De Jonggal ès Kessievel. Persze Roberto a Joker.
-Akkor Gavi 4 kp-kènt játszatása helyett nem a 68 milliós Raphinhanak vagy a 60 milliós Ferrannak kellene kezdenie Ansu ès Lewandowski mellett/helyett, ha már ők kellettek az edzőnknek?
Luxusnak tartom a 10 milliós fizetèsű Albát is padoztatni, mèg ha kegyvesztett is lett, Dembele után a második legtöbb kulcspasszt osztotta ki tavaly a 10 gólpassza mellett. Valószínűleg ő is többet tudna támadásban hozzátenni a játèkhoz bal szèlsőkènt. Ès akkor a 18 èves Gavit kritizáljuk 40+ meccsel a lábában?
Ha már példákkal dobálózol, legalább pontosan tedd.
Ferran 55 (tavaly amikor gyakorlatilag nem volt támadónk és 4 részletben)
Lewa 45 (nem volt centerünk, nem mellesleg az őszi szezon pontjait kb. 70%-ban neki köszönhetjünk)
Raphinha 58 (Dembélé akkor már gyakorlatilag elment, kellett egy szélső)
Fati (senki sem tudta milyen állapotban tér vissza)

Xavi Aubát akarta megtartani, de őt és Depayt nem lehetett a holland pedig nem akart menni, ki akarta tölteni a szerződését hogy nagyobbat kaszáljon, utoljára lehetett pénzt csinálni belőle és faragni kellett a bérekből is, amennyit csak lehetett. Mellesleg lehet, hogy jól is jártunk, hogy Auba elment. Itt volt egy jó fél szezonja a Chelseaben viszont akkora bukta lett hogy már a csapatból is kirakták. Ki tudja itt mi lett volna!

Játsszon Alba csak azért mert magas a fizetése és inkább padoztassuk Baldét aki szintekkel jobb, ráadásul a jövőt jelenti!? Ez aztán a logikus gondolkodás!

De ez itt már nagyon off!

Gavinak inkább a képességeiről, "általános tudásáról, teljesítményéről" folyt a vita, mintsem az utóbbi meccseken mutatott játékáról.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.11. 12:44:03

jogos, amit irsz, viszont fel kell keszulni, hogy jovore ugyanitt, ugyanezekkel a jatekosokkal fogunk jatszani

mar ha sikerul oket regisztralni (remelem, Gavit igen)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.11. 12:33:53

Deluigi írta:
2023.04.11. 11:57:12
Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 11:35:24
Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
ezek a haagyonutneksemertem kerdeseid nagyon jok :)

kikre koltottunk 230 milliot es miert nem jatszanak ok?

vagyis jatszanak (vagy serultek)

akkor mi a kerdes?

van 3 kozeppalyasunk, aki nem serult, ki jatszana Gavi helyett?

fejtsd ki bovebben, legyszives
Ha leveszed a rózsaszín szemüveget, talán megèrted. A 18 èves Gavit kritizálják sokan.
Ferran 60 millió
Lewa 50 millió
Raphinha 68 millió
Kounde 50 millió
Volt egy Aubameyang, Depay, Fati, Dembele, Ferran támadó sor + Abde ès Luukra egy vásárlási opció 3 millióèrt.
Elengedtük Aubat 14 millióèrt, ès Depayt 3 millióèrt. Cserèbe mikor látszott, hogy gyenge a támadó sor, (ebből Fati 3* műtve, Dembele folyamatosan sèrült) átállt 4 kp-s rendszerre, ès padozott Fati, a 60 milliós Ferran ès a 68 milliós Raphinha. Majd mikor a túlhajtott Pedri is kidőlt hónapokra Fatitól ès Ferrantól na meg Gavitól várjuk a csodát 433-ban, mikor Dembele ès Pedri mellett nincs, aki helyzetet tud teremteni.
- 6 támadó mellè minek kellett mèg 2 támadó 130 millióèrt?
-Nekiindulni a szezonnak egy 34, 18, 19 èves kezdő kp-s sorral, egy egèsz nyáron elzavarásra ítèlt De Jonggal ès Kessievel. Persze Roberto a Joker.
-Akkor Gavi 4 kp-kènt játszatása helyett nem a 68 milliós Raphinhanak vagy a 60 milliós Ferrannak kellene kezdenie Ansu ès Lewandowski mellett/helyett, ha már ők kellettek az edzőnknek?
Luxusnak tartom a 10 milliós fizetèsű Albát is padoztatni, mèg ha kegyvesztett is lett, Dembele után a második legtöbb kulcspasszt osztotta ki tavaly a 10 gólpassza mellett. Valószínűleg ő is többet tudna támadásban hozzátenni a játèkhoz bal szèlsőkènt. Ès akkor a 18 èves Gavit kritizáljuk 40+ meccsel a lábában?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.11. 11:57:12

Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 11:35:24
Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
ezek a haagyonutneksemertem kerdeseid nagyon jok :)

kikre koltottunk 230 milliot es miert nem jatszanak ok?

vagyis jatszanak (vagy serultek)

akkor mi a kerdes?

van 3 kozeppalyasunk, aki nem serult, ki jatszana Gavi helyett?

fejtsd ki bovebben, legyszives
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.11. 11:35:24

Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 11:22:41

Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21
...ezen a ponton az sem mellékes a meccsek többségén ő szenvedi el a legtöbbet.
No igen, ezt soha senki nem emeli ki. A lefordulásai felnőtt szinten is kiemelkedők, ilyen szempontból elég sok meccs van, amikor nem tudják tartani Gavit, és rengetegszer vágják fel ilyen helyzetben. Nagyon jól érzi ezt a témát, és nem csak 18 éveshez képest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 11:09:21

gránit írta:
2023.04.11. 02:03:50
bence0330 írta:
2023.04.11. 01:40:09
Nem tudom, nekem ez az egész vita ott akadt már el, hogy senki nem zeng dicshimnuszokat Gaviról,
Vannak azért ilyenek, nem sok, de ők szeretik "mindenkinek" kikiáltani magukat, meg az autópályán helyesen közlekedőknek. Akik kritikákat fogalmaznak meg, inkább ezeket kritizálják, mint magát a srácot. Nem az elvárások irreálisak, hanem a dicséretek. Amúgy ha ő se lenne, reménytelenül kevesek lennénk még mennyiségileg is a középpályára. Én még nem kapkodnám el a dicséreteket, tegnap is keménykedett, sokra nem mentünk vele. Kreativitás a középpályán most sem volt.

Lewandowskival kapcsolatban meg most is leírjuk, hogy nincs aki kiszolgálja, majd azokat kezdjük el az egekig magasztalni, akiknek ez lenne a dolga... Sokkal inkább az az általános vélekedés, hogy ez a középpálya nem elég a komolyabb célokhoz. Vannak, akik túlzottan is védik őket, de ennek semmi jelentősége, sokkal fontosabb, hogy az ellenfél hogy vélekedik ezekről a játékosokról. A legnagyobb riválisaink nem hogy nem tartják "rettegettnek" ezeket az embereket, mint nálunk néhányan, hanem rajtuk röhögnek, és pofoznak ki minket a nemzetközi megmérettetések korai szakaszában.
Te szerintem azt nem érted meg, hogy az általad dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás) nagyrészt annak szól, hogy milyen idősen milyen teljesítményt rak le az asztalra. Mert ebben kiemelkedő. Ennyi rutinnal és ilyen fiatalon válogatott játékos, számos egyéni díja van, azért ezeket valamire csak megkapta. És sztem kreativitás is bőven van benne a szabálytalanságoknál pedig csak az van leginkább emlegetve amiket ő okoz, ezen a ponton az sem mellékes a meccsek többségén ő szenvedi el a legtöbbet.

A fizikumról pedig annyit, hogy nem tudom miért van így leszólva, 173 cm és 70 kg. Ez egy abszolút átlagos magasság és ehhez a 70 kg elég "robosztusságot" mutat. Nem egyszerű elnyomni. De Jong például lehet, hogy 180 centi, de a súlya alig több mint Gavié. És őt aztán bőven fizikálisnak nevezzük.
De egy kis összehasonlítás. Xavi 170/68, Modric 172/65, Bernardo Silva 173/64 és akkor ilyen Ini, Pedri félékről inkább nem beszélünk. Tegnap is fejpárbajokat nyert és voltak igazán látványos megmozdulásai.

A lényeg, hogy a teljesítmény/kor átlaga bőven átlag feletti. Ha egy 25-26 éves játékos mutatná azt amit jelenleg ő tényleg nem lenne olyan nagy szám. De nézzük Moukoku-t, Endricket, Roquet vagy akár Wirtzet. Értük sem azért röpködnek a 60-70-100 milliók ami a jelenlegi teljesítményük, hanem mert 1-2 éven belül klasszisok, nagy csapatokban meghatározó játékosok lehetnek, vagy egy 28 éves Baldénak sem örülnénk annyira ezzel a teljesítménnyel.

És veb ne vedd bántásnak vagy személyeskedésnek, de Te alapból elég elfogult vagy negatív irányba, ha Gaviról van szó.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.11. 10:38:54

Frenkie és Pedri nélkül nem az a középpálya, aminek lenni kellene. Gavi hősiesen küzd, de így nem tud fejlődni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 02:03:50

bence0330 írta:
2023.04.11. 01:40:09
Nem tudom, nekem ez az egész vita ott akadt már el, hogy senki nem zeng dicshimnuszokat Gaviról,
Vannak azért ilyenek, nem sok, de ők szeretik "mindenkinek" kikiáltani magukat, meg az autópályán helyesen közlekedőknek. Akik kritikákat fogalmaznak meg, inkább ezeket kritizálják, mint magát a srácot. Nem az elvárások irreálisak, hanem a dicséretek. Amúgy ha ő se lenne, reménytelenül kevesek lennénk még mennyiségileg is a középpályára. Én még nem kapkodnám el a dicséreteket, tegnap is keménykedett, sokra nem mentünk vele. Kreativitás a középpályán most sem volt.

Lewandowskival kapcsolatban meg most is leírjuk, hogy nincs aki kiszolgálja, majd azokat kezdjük el az egekig magasztalni, akiknek ez lenne a dolga... Sokkal inkább az az általános vélekedés, hogy ez a középpálya nem elég a komolyabb célokhoz. Vannak, akik túlzottan is védik őket, de ennek semmi jelentősége, sokkal fontosabb, hogy az ellenfél hogy vélekedik ezekről a játékosokról. A legnagyobb riválisaink nem hogy nem tartják "rettegettnek" ezeket az embereket, mint nálunk néhányan, hanem rajtuk röhögnek, és pofoznak ki minket a nemzetközi megmérettetések korai szakaszában.
Válasz küldése