Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 17:32:17

adam.poor írta:
2022.01.26. 17:20:35
Az első ajánlatot visszautasították.
Remélem érzik Laportáék, hogy mekkora a jelentősége a csapaton belül, és nem rajta fognak garasoskodni. Azt mondjuk nem találtam meg, mennyit ajánlottak, de ez szerintem tipikusan annak az esete, amikor a játékos tisztában van a szintjével, és nem akar valami 1-2 milliós tapogatózást elfogadni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2022.01.26. 17:20:35

Az első ajánlatot visszautasították.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.08. 09:55:36

Ebből is látszik hogy mennyire értelmetlen Fatit szidni hogy mért nem 100as már miközben a hírek szerint decemberbe ott kellett volna lennie..
Az újságírók találgatnak. Gyakran igazuk van, de nem mindig.

Araujo nagyon kell, szóval ezt olcsón megúsztuk úgy tűnik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.07. 23:29:41

Alcantara írta:
2022.01.06. 18:43:01
Egy ilyen töréssel nem létezik, hogy hónapokra dől ki. Az AS konkrétan 3-4 hetet ír csak, ami szerintem reális ilyen esetben. Ahogy valaki írta, simán játszhat egy idő után védőkötéssel. Ez nem hónapok kérdése. Más kérdés, hogy 1 hét is sok nélküle, ilyen tróger védelemmel.
Stimmt, én sem értettem. Most már azon megy a találgatás, hogy játszhat-e a szuperkupán... szerencsére csak rémhír volt ez a több hónapos, de még a több hetes sztori is talán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.06. 18:43:01

Egy ilyen töréssel nem létezik, hogy hónapokra dől ki. Az AS konkrétan 3-4 hetet ír csak, ami szerintem reális ilyen esetben. Ahogy valaki írta, simán játszhat egy idő után védőkötéssel. Ez nem hónapok kérdése. Más kérdés, hogy 1 hét is sok nélküle, ilyen tróger védelemmel.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.06. 16:37:34

Egyébként is ráfér a kh posztra az erősítés, Lenglet, Umtiti, Garcia hármas közül mind baromi lassú, 2-t nem is ártana elpasszolni belőlük. Mingueza fejben tűnik lassúnak, ráadásul belőle is szélső hátvédet akarunk csinálni. Piqué-Araujo párossal meg nem lehet végig csinálni egy szezont, mint látható. Én örülök/örülnék, ha belenyulnánk a zsebbe (ha van ott valami) és nem csak a támadósorral foglalkoznánk végre, mert a jhv posztot is vagy 5 éve foltozgatjuk. Nem tudom mi lesz, ha egyszer Alba is kidől egy fél szezonra.

Araujonak pedig jobbulsát,remélem azért a szezon végére visszajöhet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.06. 16:25:34

A második és harmadik kézközépcsontja tört el, holnap fogják műteni. Valószínűleg hónapokat fog kihagyni. (Sport, Mundo) A vezetőségben már gondolkodnak új kh igazoláson. Christensen mondjuk adná magát, több forrás szerint is tárgyalunk vele a nyári átigazolásáról, akkor ingyen jönne. Így relatíve olcsón elhozhatnánk.
Ami jó hír, hogy De Jong a talpában érzett fájdalmat és inkább óvatosságból jött le, szóval ha szerencsénk van nem lesz olyan hosszú a kihagyás. [-o<
Forca Barca!!!!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2022.01.06. 14:41:09

Egyik legfontosabb, és legjobb játékosunk dőlt ki hosszabb időre! 'Térdre imához "-Bízzunk abban, mielőbb visszatér !! Mielőbbi gyógyulást és visszatérést kívánok !
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.06. 13:59:43

Guille írta:
2022.01.06. 13:50:44
Andris írta:
2022.01.06. 13:19:56
Pénteken műtik, előreláthatólag 1-1,5 hónap kiesés, de műtét után lesz konkrétabb info is a várható kiesés hosszáról.

Napoli ellen a visszavágóra térhet vissza, jó esetben.
Real ellen nem fog játszani, Atletico ellen sem. Valencia ellen sem, Espanyol ellen sem.
Hát ez remek hír, nagyon kellett. Mingu úgy is a csúcson van, Lenglet barátunkban meg bármikor bízhatunk.
Kíváncsi vagyok, Xavi nyomni fogja ezt a csodás 3 védős rendszert, vagy visszavált. Pedig mostanában legalább már a védelem kezdett úgy ahogy alakulni, ha már gólt nem tudunk rúgni egykönnyen.
Ja, itt most nagyon komoly teljesítmény kell, hogy kihúzzuk ezt a nélküle eltöltött időszakot. Csapatszintű védekezés, TS remélhetőleg feltuningolt önbizalma, meg rúgott gólok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.06. 13:50:44

Andris írta:
2022.01.06. 13:19:56
Pénteken műtik, előreláthatólag 1-1,5 hónap kiesés, de műtét után lesz konkrétabb info is a várható kiesés hosszáról.

Napoli ellen a visszavágóra térhet vissza, jó esetben.
Real ellen nem fog játszani, Atletico ellen sem. Valencia ellen sem, Espanyol ellen sem.
Hát ez remek hír, nagyon kellett. Mingu úgy is a csúcson van, Lenglet barátunkban meg bármikor bízhatunk.
Kíváncsi vagyok, Xavi nyomni fogja ezt a csodás 3 védős rendszert, vagy visszavált. Pedig mostanában legalább már a védelem kezdett úgy ahogy alakulni, ha már gólt nem tudunk rúgni egykönnyen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 13:19:56

Pénteken műtik, előreláthatólag 1-1,5 hónap kiesés, de műtét után lesz konkrétabb info is a várható kiesés hosszáról.

Napoli ellen a visszavágóra térhet vissza, jó esetben.
Real ellen nem fog játszani, Atletico ellen sem. Valencia ellen sem, Espanyol ellen sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 10:31:58

Az egyik legnagyobb kedvencem a csapatból, de objektívan nézve is a legnagyobb érvágás a kiesése. Szerintem Messi távozásával a legfontosabb játékosunk lett.

Nem akarok rinyálni, de szerintem a szuperkupát el is felejthetjük, ha tényleg hetekre kidőlt. Majd nézhetjük a Mingueza vs. Vinicius meg a Garcia vs. Benzema párharcokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.01.06. 10:29:18

Troym írta:
2022.01.06. 08:58:24
Hosszabb időre kiesett, első vizsgálatok szerint kézközépcsontja törött tegnap.
Azzal nem szoktak heteket pihenni, hacsak nem tört szilákosra.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 10:28:24

Konkrétan megnevezik a törés fajtáját, amire "gyanakodnak" a hajnalban elvégzett vizsgálatok alapján, és ezzel több hónapra is kieshet.
A Mundo asszem csak úgy írja, a Sport az AS információira hivatkozik. El vagyunk átkozva, ha tényleg kiesik 1-2 hétnél többre.

De azért várjuk ki a végét.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.06. 10:02:32

Nem tudom melyik csontja tort, de keztoressel max akkor szoktak meccset kihagyni, ha mutetni kell. Amugy kap vmi muanyag gipszet es ennyi. Remeljuk semmi komoly.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.06. 10:01:07

De még azt sem lehet mondani, hogy luxus volt betenni, nagyon kellett hátra, nem biztos, hogy nélküle is továbbjutottunk volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.06. 09:54:55

A Sporton azt írják, hogy akár több hónapra is kieshet.
Komolyan, jobb lett volna ha felmegy a totál B csapat, inkább essünk ki, mint hogy két kulcsjátékosunktól jó időre elköszönjünk. Nyillván nem lehetett előre tudni, de szerintem De Jong becserélése nem volt feltétlenül szükséges, de szerintem ha Lenglet rendben lett volna ő kezd.

Nem is az a legnagyobb baj, hogy rengeteg a sérültünk, hanem hogy inkább a kulcsjátékosainkat veszítjük el.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.06. 09:34:48

Troym írta:
2022.01.06. 08:58:24
Hosszabb időre kiesett, első vizsgálatok szerint kézközépcsontja törött tegnap.
Ajjaj... hát ez Fati méretű lyuk lesz a rendszerben. Még szerencse, hogy kézprobléma, legalább nem kell aggódni a visszatérése miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.06. 08:58:24

Hosszabb időre kiesett, első vizsgálatok szerint kézközépcsontja törött tegnap.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.19. 08:30:21

brazilfan írta:
2021.12.18. 21:45:34
Soknak érzem a mai meccsére adott 6-os osztályzatot, mindkét gólban benne volt, a másodiknál fölöslegesen jött be középre, egyedül hagyva a fejelő manuszt.
Az első gólnál pedig nem az elcsúszása volt a rossz döntés – ahogyan azt az értekelésében írjátok –, hanem hogy utána az integetéssel volt elfoglalva, bedobást reklamálva, ahelyett, hogy a támadót próbálta volna megállítani.
Továbbra is nagy kedvenc és a legstabilabb játékosok egyike, de az utóbbi meccseken (amióta jobbhátvéd?) nem játszik hibátlanul, be-becsúszik egy-két eladott labda, figyelmetlenség, helyezkedési hiba.
Igen, elfogultnak éreztem én is ahogy olvastam. Kicsit nso-s érzésem volt amikor kényszeredetten leírják valami magyar fiatalról, hogy tehetséges. Araújó a csapat fontos játékosa, de tegnap gyenge volt, miért nem lehet ezt vállalni. Lenglet 7-e is erős főleg, annak fényében, hogy az első gólnál mit csinált.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.18. 21:45:34

Soknak érzem a mai meccsére adott 6-os osztályzatot, mindkét gólban benne volt, a másodiknál fölöslegesen jött be középre, egyedül hagyva a fejelő manuszt.
Az első gólnál pedig nem az elcsúszása volt a rossz döntés – ahogyan azt az értekelésében írjátok –, hanem hogy utána az integetéssel volt elfoglalva, bedobást reklamálva, ahelyett, hogy a támadót próbálta volna megállítani.
Továbbra is nagy kedvenc és a legstabilabb játékosok egyike, de az utóbbi meccseken (amióta jobbhátvéd?) nem játszik hibátlanul, be-becsúszik egy-két eladott labda, figyelmetlenség, helyezkedési hiba.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.06. 18:57:45

Chino írta:
2021.12.06. 16:49:45
Amúgy nem tudja valaki, hogy ez a jóember honnan vette a Betis meccs közben, hogy el akarjuk adni. Egyik platformon sem találtam még hasonló pletykát sem.
Speciel én nem meccs közben hallottam, talán nso hír volt, fizetéssel összefüggésben. Persze ez a hírforrás már a fél magyar válogatottat top klubokban látja, szóval akár teljesen off is lehet.

A gólszerzés problémája, függősége viszont nálunk nem újdonság. Itt egy új generáció, akinek nem az új Messi vagy Suarezre kellene várnia.
Barca dns nem hiszem, hogy blokkolná a kapu támadását....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.06. 16:49:45

Amúgy nem tudja valaki, hogy ez a jóember honnan vette a Betis meccs közben, hogy el akarjuk adni. Egyik platformon sem találtam még hasonló pletykát sem.
A fizuját természetesen meg kell emelni, a legutóbbi hosszabbítása akkor volt amikor még a B-ben játszott, jelenleg az egyik legalacsonyabb bére van a csapatban.
Elengedni pedig szerintem biztosan nem fogják, a védelemben Piqué úgy-ahogy teljesít, de a hülye is látja, hogy nélküle teljesen elveszett a csapat hátul, időtlen idők óta keresünk egy értelmes belső védőt, most házon belül meglenne. Nagyon kíváncsi lennék, hogy egy három évvel ezelőtti Umtitivel párban mennyire lenne stabil a védelmünk.

Peter írta:
2021.12.06. 15:25:46
Nem Araujo topic, de ha már itt jött elő .....
Szóval leírtad a lényeget. (A Realban ott van még nem mellékesen a fentieken kívül a "második sor" Valverde, Asensio, Camavinga).
Saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy a gólvágótól függőség néha jó, de néha kóros. Akkor egészséges egy csapat, ha minél több olyan játékosa van, aki gólképes. Bárki bármikor kidőlhet, nem kéne ettől az életnek megállnia. Nézzünk körbe, hogy City és Chelsea góljai hányfelé oszlanak el. Lukaku 3 gólos a Ch 35 góljából.
Szóval ahelyett, hogy mindíg az éppen hiányzó aktuális megváltó gólvágó zseni után siránkoznánk, talán előnyére válna a csapatnak, ha minél többen megtanulnák, hogyan kell azt a kaput eltalálni.
A Realban az a "második sor" nem sok vizet zavar, talán még mi is gólerősebbek vagyunk ebben a tekintetben. (Casemiro 0, Kroos 1, Modric 0, Valverde 0, Camavinga 1 stb.)
A Chealsea-ben Lukaku mellett olyan támadók vannak, mint Werner, Mount Havertz, Pulisic, Ziyech, szóval alapból nem egy emberre van kihegyezve. Nálunk jelenleg 6 csatárból 3 sérült, 1 most kezd visszajönni, 1 LDJ. Kicsit más a helyzet.

De már nagyon off, úgyhogy gyorsan be is fejezem.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.06. 15:25:46

bence0330 írta:
2021.12.06. 14:08:57
Egyetértek, azzal a kitétellel, hogy szerintem a Reál a két klasszis támadójuk kiesésével is előrébb tartana nálunk, támadásban pláne. Nem csak azért, mert még kettejük nélkül is jobb a támadó triójuk (vagyis legalább van olyan, nálunk ugye szélsővédők meg középpályások kínlódnak...), hanem mert mindegyik középpályásuk gólképes mellé. Konkrétan mindhárom "gálakezdő" tud távolról gólt lőni, Case érkezni pl fejjel akár, Modric és Kroos meg nem csak önmagukban veszélyesek, hanem villannak előkészítéskor is. A mi középpályásaink ügyesek és fiatalok, előrepasszban még villannak is néha, ha épp van emberünk elöl, de gólt soha nem fog rúgni egyikük sem, legalábbis még egy darabig biztos nem, és beérésükkor sem ez lesz a profiljuk. Nem is lenne ezzel baj, hisz Xaviéknál sem volt senki gólképes onnan igazán, ha lenne pár jó támadónk elöl, de hát ugye nincs. .
Nem Araujo topic, de ha már itt jött elő .....
Szóval leírtad a lényeget. (A Realban ott van még nem mellékesen a fentieken kívül a "második sor" Valverde, Asensio, Camavinga).
Saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy a gólvágótól függőség néha jó, de néha kóros. Akkor egészséges egy csapat, ha minél több olyan játékosa van, aki gólképes. Bárki bármikor kidőlhet, nem kéne ettől az életnek megállnia. Nézzünk körbe, hogy City és Chelsea góljai hányfelé oszlanak el. Lukaku 3 gólos a Ch 35 góljából.
Szóval ahelyett, hogy mindíg az éppen hiányzó aktuális megváltó gólvágó zseni után siránkoznánk, talán előnyére válna a csapatnak, ha minél többen megtanulnák, hogyan kell azt a kaput eltalálni.
Fájdalmas nézni, hogy számtalanszor jön ki tálcán kínált átlövési lehetőség és csak egy passz lesz belőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.06. 14:08:57

Chino írta:
2021.12.06. 12:40:18
...
Ha lesz egy Fati-Dembélé és hasonló lesz mint most, akkor aláírom, hogy tényleg hatalmas gáz van. Teszem azt a Realnál hónapokra kiesett volna Benzema, Vinicius és Jovic, L. Vazquez, Rodrygo trióval kellett volna hasítani most hol lennének.
Most fognak visszatérni ezek az emberek, várjuk meg akkor mi lesz.
Egyetértek, azzal a kitétellel, hogy szerintem a Reál a két klasszis támadójuk kiesésével is előrébb tartana nálunk, támadásban pláne. Nem csak azért, mert még kettejük nélkül is jobb a támadó triójuk (vagyis legalább van olyan, nálunk ugye szélsővédők meg középpályások kínlódnak...), hanem mert mindegyik középpályásuk gólképes mellé. Konkrétan mindhárom "gálakezdő" tud távolról gólt lőni, Case érkezni pl fejjel akár, Modric és Kroos meg nem csak önmagukban veszélyesek, hanem villannak előkészítéskor is. A mi középpályásaink ügyesek és fiatalok, előrepasszban még villannak is néha, ha épp van emberünk elöl, de gólt soha nem fog rúgni egyikük sem, legalábbis még egy darabig biztos nem, és beérésükkor sem ez lesz a profiljuk. Nem is lenne ezzel baj, hisz Xaviéknál sem volt senki gólképes onnan igazán, ha lenne pár jó támadónk elöl, de hát ugye nincs. A Reál viszont nem függ ennyire a támadóitól a gólszerzésben.
Szóval én kb ezzel magyaráznám azt, hogy miért nagyobb érvágás nekünk ez jóval, mint a Reálnál szerintem lenne. Egyszersmind emiatt bízom abban, hogy ha felépül Fati, meg jön még egy Adeyemi vagy valaki, és ki tudunk állni egy minőségi trióval, akkor lehet, hogy robbanásszerűen fejlődne a játékunk, mert a hátsó-középső részleg labdajáratásban, stabilitásban egészen rendben van perpillanat.
Addig meg offból visszakanyarodva valahogy húzzuk az időt, és fohászkodjunk, hogy minél több pontot hozzon és mentsen meg nekünk Araujoisten. Mert ha ő most nem lenne, lehetnénk nagyon komoly slamasztikában is...nem olyanban, hogy 6/9 pont 3 meccsen... ha nem lenne veszélyes a másik kapu előtt is, én esküszöm megparancsolnám, hogy nem mehet előrébb a félpályánk felénél, alig kaptunk gólt mostanság, de a mostani is akkor jöhetett csak, amikor elöl ragadt szögletnél. Olyan formában van, hogy tényleg rettegnek tőle a támadók, olyan érzés, mintha tényleg tök esélytelenek lennének ellene... nem mellesleg amúgy a mostani meccsen kifejezetten jó volt lábbal előrefelé, ami nem feltétlenül a jellemzője.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése