Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.13. 17:18:50

Troym írta:
2024.05.13. 16:08:04
1. Ha azért kell eladni, mert akkor jön Kimmich és Isak mondjuk, azt mondom megéri.
2. Ha azért kell eladni, mert jön új vezetőedző, aki nem kötődik a klubhoz és úgy ítéli, hogy nincs rá szüksége, akkor is az mondom hajrá el lehet adni.
3. Ha azért, hogy Zubimendi, Olmo féle középkategóriások érkezzenek, akkor hagyjuk a fenébe.
4. Ha azért, hogy itt tartsuk a védekezni nem tudó Cancelot és a játszani nem akaró erőtlen Felixet, akkor kizárt!

Mivel szerintem a 3. a legvalószínűbb eset, talán a 4., így hagyjuk. Amúgy sem értem mit akarunk Inigo féle tehervonat gyorsulású védőkkel hátul, azt a szerepet legalább Pique jobban hozta.
Én még a 2. pontnál is azt mondom, hogy nem szabad eladni. Araujo egy top3-as belső védő, nem olyan játékos mint mondjuk Raphinha (most mondtam egy példát) hogy vagy kell az edzőnek vagy nem. Ez a szezonja tény, hogy nem volt túl erős, de ez is magához mérten volt gyengébb. Évek óta a legmagasabb szinten játszik, a jelenlegi keretből a legnagyobb klasszisunk, akárkivel vetjük össze. Nem hiszem, hogy nála az lenne a tényező, hogy kötődik-e a klubhoz vagy sem, ráadásul 20 évesen került ide, nem egy saját nevelés.
Azokat azért meg kellene tartani, akik alappillérei a jövő csapatának.

Mondjuk ha a hírekre hagyatkozunk Yamalon, Cubarsin és Gavin kívül már az egész keretet eladtuk, annyi a bizonyos talán hogy a Bayern télen érdeklődött (esetleg a 70 millió) és Laportáék visszadobták. Ráadásul most folyik a szerződéshosszabbítása is, szóval nem tudom, mennyire lehet komoly, hogy elengednék.
Forca Barca!!!!
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.13. 16:08:04

1. Ha azért kell eladni, mert akkor jön Kimmich és Isak mondjuk, azt mondom megéri.
2. Ha azért kell eladni, mert jön új vezetőedző, aki nem kötődik a klubhoz és úgy ítéli, hogy nincs rá szüksége, akkor is az mondom hajrá el lehet adni.
3. Ha azért, hogy Zubimendi, Olmo féle középkategóriások érkezzenek, akkor hagyjuk a fenébe.
4. Ha azért, hogy itt tartsuk a védekezni nem tudó Cancelot és a játszani nem akaró erőtlen Felixet, akkor kizárt!

Mivel szerintem a 3. a legvalószínűbb eset, talán a 4., így hagyjuk. Amúgy sem értem mit akarunk Inigo féle tehervonat gyorsulású védőkkel hátul, azt a szerepet legalább Pique jobban hozta.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.13. 15:19:41

Messa írta:
2024.05.13. 12:30:16
bence0330 írta:
2024.05.13. 10:54:48
Én tartom, hogy Araujo a világ legjobb védője képességileg, és így a 100 millión sokan el fognak gondolkodni. Tavaly megvették volna ennyiért, az idei formahanyatlásával nem biztos.
Annyira azért nem vagyunk rászorulva, hogy mindenáron el kelljen adni. Ha valaki ad érte ennyit, menjen, de mondjuk 70-ért én biztos nem adnám.
Igazából mi csak találgatjuk, mennyire vagyunk rászorulva. Remélhetőleg tényleg nem. De egy ideje már jönnek a hírek, hogy nem érinthetetlen. Lehet, hogy ő maga szeretne távozni, vagy Laportáék belőle akarják finanszírozni Xavi kívánságait.

Ahogy írtam, ha a játékos maradni akar, akkor én nem adnám el, még 100 millióért sem.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.13. 12:30:16

bence0330 írta:
2024.05.13. 10:54:48
Én tartom, hogy Araujo a világ legjobb védője képességileg, és így a 100 millión sokan el fognak gondolkodni. Tavaly megvették volna ennyiért, az idei formahanyatlásával nem biztos.
Annyira azért nem vagyunk rászorulva, hogy mindenáron el kelljen adni. Ha valaki ad érte ennyit, menjen, de mondjuk 70-ért én biztos nem adnám.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.13. 12:07:02

La Pulga írta:
2024.05.13. 11:15:54
A vilag legnagyobb hulyesege lenne Araujo-t eladni, fuggetlenul a tavaszi hibai miatt. Igazabol szinte jatekos nincs a csapatban, aki a szintjehez merten teljesitett volna. Az oke, hogy kapnank erte sok penzt. Neymar-ert is kaptunk aztan sikerult belole ket total csod igazolast hozni. En Kounde-t is es Ara-t is megtartanam, vegre van ket vilagklasszis vedonk, eveken keresztul problemank volt ezzel. Cubarsi-val vannak ketelyeim, anno volt nalunk egy Bartra is, akit kovetkezo Puyolkent aposztrofaltak, aztan hol van o most.
Én is sokszor felhozom itt a fórumon, hogy abból amikor sok pénzt kerestünk még az életben nem jöttünk ki jól. A többi csapat tudja, hogy lehúzhat minket (a szokásosnál is jobban) mi meg kapkodunk. Mellesleg a mai piacon 100M nem sok sajnos. Örüljünk, hogy vannak végre normális védőink gondolva itt a tavalyi bajnoki címre amit a védelem hozott le (Busquetsel). A tavaszi hibák nem tudom hogyan feledtetik, hogy szezonok óta nem csak a legjobb védőnk de fejben tudásban konkrétan a legjobb játékosunk Gavival. Mindenkit ki kell vágni akinek van pár rossz meccse attól függetlenül, hogy az kinek a hibája. Aztán meg mehet az álmodozás olyan játékosokról akik csilliókba kerülnek meg eladni se akarják nekünk.

Cubarsi a látottak alapján nem mérhető Bartrahoz. Jóval sokoldalúbb és kifejezetten ügyes a labdával. Sokan írják és igazuk van, hogy ha Christensent és Garciat (!) kipróbáltuk szűrőbe akkor pont őt miért nem. Bartra egy statikus lassu védő volt nagy akarással. Ezt egy olyan csapatban sem tudta kihozni ami fényévekkel a mostani előtt volt minden fronton.

Aztán majd meglátjuk, hogy milyen formában csönget be a valóság.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2024.05.13. 11:15:54

A vilag legnagyobb hulyesege lenne Araujo-t eladni, fuggetlenul a tavaszi hibai miatt. Igazabol szinte jatekos nincs a csapatban, aki a szintjehez merten teljesitett volna. Az oke, hogy kapnank erte sok penzt. Neymar-ert is kaptunk aztan sikerult belole ket total csod igazolast hozni. En Kounde-t is es Ara-t is megtartanam, vegre van ket vilagklasszis vedonk, eveken keresztul problemank volt ezzel. Cubarsi-val vannak ketelyeim, anno volt nalunk egy Bartra is, akit kovetkezo Puyolkent aposztrofaltak, aztan hol van o most.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7450
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.13. 10:54:48

Én tartom, hogy Araujo a világ legjobb védője képességileg, és így a 100 millión sokan el fognak gondolkodni. Tavaly megvették volna ennyiért, az idei formahanyatlásával nem biztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.13. 10:32:23

Csak halkan megjegyzem, hogy soha, azaz soha nem adtak el még a modern foci történetében 100 millióért védőt, még a legnagyobb pénzszórások idején sem a covid előtt. Mondjuk a rekordot pont tavalyról tartja Gvardiol, akit 90 millióért vett meg a Manchester City, aztán a top 5:

Maguire (a MU-ba), 2019, 87 millió
Van Dijk (Liverpoolba), 2018, 84 millió
Fofana (Chelsea), 2022, 80 millió
Lucas Hernandez (Bayern), 2019, 80 millió
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.13. 10:11:48

Peter írta:
2024.05.12. 23:48:45
Troym írta:
2024.05.12. 22:39:00
Mondjuk ezek a pletykák kicsit nyugtalanítóak
Ronald Araujo is the closest player to LEAVING Barcelona — the club has set his price at €100M.
@sport
Korábbi szezonok alatt a kétely szikrája sem merült fel volna bennem a sráccal kapcsolatban, de most egyáltalán nem lepődnék meg, ha menni akarna.
Máshol járt ő fejben már tavasszal. Hogy ez a máshol nála mit jelentett, azt csak ő tudhatja.

Ha eladjuk, akkor a könnyen jött pénz, nagyon könnyen fog elmenni.
Tűzoltó akcióban pikk pakk elégetnénk.
Ezt érzem én is. A Bayern-es hírek után nagy szavakat használt, de érdekes módon pont azóta nincs ott fejben, amiből nekem az jön le, hogy mégis megingatta a dolog. Én szeretném ha maradna, de ha a játékos inkább menne, akkor jó pénzért elengedném. Kiváló védő, de pl. Mbappé teljesítményét is látszik a szezonban, hogy ő már fejben elengedte a párizsi kalandot, Araujo-tól sem kellene még egy olyan szezon, mint az idei. Ha 100 százalékik biztos benne, hogy itt akarja folytatni, akkor maradjon.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8675
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.13. 08:18:16

Peter írta:
2024.05.12. 23:48:45
Troym írta:
2024.05.12. 22:39:00
Mondjuk ezek a pletykák kicsit nyugtalanítóak
Ronald Araujo is the closest player to LEAVING Barcelona — the club has set his price at €100M.
@sport
Korábbi szezonok alatt a kétely szikrája sem merült fel volna bennem a sráccal kapcsolatban, de most egyáltalán nem lepődnék meg, ha menni akarna.
Máshol járt ő fejben már tavasszal. Hogy ez a máshol nála mit jelentett, azt csak ő tudhatja.

Ha eladjuk, akkor a könnyen jött pénz, nagyon könnyen fog elmenni.
Tűzoltó akcióban pikk pakk elégetnénk.
Szerintem a Bayernnek ugyanakkora blama volt ez a szezon mint nekünk, de nekik van az a penzcsap amit ki tudnak nyitni. 100 fölött nem biztos, hogy mozdíthatatlan lenne. Jöjjön fel Faye, itt van Kounde, Cubarsi, Inigo, szerezzünk egy echte jobbhatvedet vagy építsük be Fortot és megvagyunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3334
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.12. 23:48:45

Troym írta:
2024.05.12. 22:39:00
Mondjuk ezek a pletykák kicsit nyugtalanítóak
Ronald Araujo is the closest player to LEAVING Barcelona — the club has set his price at €100M.
@sport
Korábbi szezonok alatt a kétely szikrája sem merült fel volna bennem a sráccal kapcsolatban, de most egyáltalán nem lepődnék meg, ha menni akarna.
Máshol járt ő fejben már tavasszal. Hogy ez a máshol nála mit jelentett, azt csak ő tudhatja.

Ha eladjuk, akkor a könnyen jött pénz, nagyon könnyen fog elmenni.
Tűzoltó akcióban pikk pakk elégetnénk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3334
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.30. 17:18:41

ElBartimaeus írta:
2024.04.30. 13:23:01
Araujo sem lesz rossz védő 2-3 hiba miatt, legalábbis addig nem, ameddig nem ez lesz a megszokott tőle.
Nem, de nem is erről van(volt) szó. Egy szóval sem mondta, írta senki, hogy rossz védő.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2239
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.30. 13:23:01

Teljesen haszontalan példa :D Közelebbi lehetne, ha a selejtezőkön nagyobbat úszik, majd feltételezve teljes pihentséget, a döntőben egy fordulót elront, vagy később ugrik be és mellette jó tempót megy, de rosszabb végeredménnyel a fenti hibák miatt, mint a selejtezőkben. [auto_cenzúra] úszó lesz ettől bárki? Nem. Mint ahogy Araujo sem lesz rossz védő 2-3 hiba miatt, legalábbis addig nem, ameddig nem ez lesz a megszokott tőle.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3334
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.30. 11:42:51

brazilfan írta:
2024.04.30. 08:00:52
PSG-odavágót nagy nyomás alatt is hibátlanul hozta le
A látszatát is kerülve, hogy bárki bántaná Araujot, mit ér azzal egy úszó, aki féltávnál vezeti a mezőnyt, győzelemre áll, de hirtelen ki kell menteni a vízből?
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.30. 08:00:52

ElBartimaeus írta:
2024.04.29. 23:31:46
játszott ő kifejezetten jól azután, hogy lekerült róla a maszk… Puyol se volt mindig jó, mégis klasszis, korszakos védő volt visszatekintve.
Abszolút, például a PSG-odavágót nagy nyomás alatt is hibátlanul hozta le. Tegnap szerintem egy kicsit az első gólban is benne volt, a sikertelen lesreállítás (Kounde beragadása) után, ahelyett, hogy rohant volna vissza, megint elkezdett integetni a partjelző felé, amivel el is veszítette az esélyét annak, hogy utolérje a csatárt.
Ez a szezonja nem az igazi, de bárcsak a támadóink játszanának ilyen hibaszázalékkal.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.30. 07:27:00

Na, neki kifejezetten jót tenne szerintem, ha Xavi is elkezdene lehiggadni, mert belőle egy folyamat ezer fokon pörgő, stresszelo, ordibalo edző pont ezt az agyatlan, mindenhová rössel odalèpő, tuskó énjét hozza ki. Nyilván Xavitol független is dolgozhatna kicsit a mentális állapotán Ronald, de úgy veszem észre, hogy rá nagyobb hatással van a felülről lefelé sugárzó stresszeles, mint másokra. Még mondjuk annak is tudnék örülni, ha befejeznè ezt a hülyeségèt, hogy lest integet a VAR időszakában, akkor is, ha amúgy Kounde épp 5 méterre lóg be, és erre pazarolja az időt meg az energiàt.

Remélem azért marad, és ha tényleg lenne vmi egyezkedés a BM-mel Kimmich kapcsán, akkor De Jongot passzoljuk tovább.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.04.30. 06:54:05

Sokat írtak, beszéltek Gündogan nyilatkozatáról, de úgy tűnik, a célszemélyhez nem ért el a lényeg...

A PSG meccs után megint egy olyan szabálytalanság, ami 11-sre váltott egy helyzetet, amit még be kellett volna rúgni...
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.29. 23:52:31

Nekem a tippem a Bayern pletyka inkább. Amikor bizonytalan a jövőd, te is azzá válsz. Főleg, ha szakmailag előrelépés lehetne a másik lehetőség. Legyünk őszinték, a BM kb elődöntős a BLben minden évben, mi meg nyolcaddöntő szintjén járunk, plusz ott most könnyedén alapemberré válhatna. Fizetésben is kapna annyit, szóval talán a klíma és környezet, ami mellettünk szól.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2239
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.29. 23:31:46

Hmm, ebben amúgy lehetne is valami. Nekem is volt egy komolyabb agyrázkódásom és sok helyzetben úgy éreztem, nem tudok annyira jól helytállni, mint előtte, igaz komolyabb szellemi munkánál.

Azért nem gondolom, mert első sorban a foci nem annyira intenzív fejben, mint egy elektromágneses terek peremfeltételeinek diffegyenletrendszere, másrészt meg játszott ő kifejezetten jól azután, hogy lekerült róla a maszk. Ha valami, akkor inkább lehet a háttérben több csapat megkeresése, vagy csak puszta mélyrepülés, ami mindenkivel megesik. Puyol se volt mindig jó, mégis klasszis, korszakos védő volt visszatekintve.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2024.04.29. 22:14:28

Nekem az a teoriám, hogy Araujo formahanyatlása és szokatlan bizonytalanságai mögött az rejlhet, hogy télen a fejsérülését vagy nem vette a játékos elég komolyan vagy kényszerből játszatta a klub maszkban kihagyás nélkül (ha jól emlekszem). Ami azert aggályos mert neki 2 éve kb már egyszer volt egy elégge horror fejsérülése/agyrázkodása.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3334
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.20. 03:25:49

sansz írta:
2024.04.20. 00:25:27
Hát, szerintem kicsit sunyi módon, de igen, a nyakába varrja.
Egyrészt Xavi, aki utólag se volt képes lenyugodni
Erre rájön Gündogan elemezgetése és más döntő hibát nem elemez nekünk,
A tökéletes időrendi sorrended olvasása közben jutott eszembe az eredeti gondolatom és posztom is ezzel a témával kapcsolatban. Ez így szólt: nagyon nincs rendben ez az öltöző a fejekben.
Az nálam is kétségek nélkül alap, hogy egy egészséges öltözőben ilyesmi a falak között marad, ott kerül tisztázásra.
Az egészséges öltözőért és a tiszta fejekért pedig az edző a felelős.
Szóval - szerintem - egy nem egészséges öltöző tüneti jelenségét tapasztaljuk és tegyük hozzá nem ez az első és egyetlen tünet.
Csak a teljesség kedvéért, Gündogan a Vitinha gólról is hasonlóan elemez.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.20. 00:25:27

Peter írta:
2024.04.19. 03:17:28

..
Szerintem azért nem irreális elvárás hallani tőlük, hogy mire gondolnak, mert vannak szurkolók akik szeretnének többet megtudni arról, kinek is szurkolnak valójában. Nyilván a pálya az első, de valójában minden játékos saját magát viszi fel a pályára hétről hétre és meccsről meccsre.
..
Persze egy bizonyos pontig, egy bizonyos helyzetben. De sehova, vagyis semmi jó helyre nem vezet, ha a csapattársad hibáját elemezgeted a sajtón keresztül. És az se, ha indulatból visszaüzennéd, hogy az anyukájának adjon védekezési tanácsokat, meg esetleg adhatnál egy ovifocis edző telefonszámát, ahol esetleg segíthetnek megtanulni az alapvető labdakezelést.
Szerintem Araujo kb ilyesmit gondolt és nem is baj, hogy ezt nem fejtegette.
Az se véletlen, hogy Puyol, bár abszolút békítően és elfogadva, hogy Gündogan nem akart rosszat, de azért elmondta, hogy azért ilyeneket ne nyilatkozzon már, mert ez egyrészt az edző dolga, másrészt csak az öltözőre tartozik. Neked is mást jelentene, ha egy hibád kapcsán nem százmillió ember előtt okoskodna egy kollégád, hanem közvetlen neked mondaná el, hogy rosszul csináltál valamit.
Peter írta:
2024.04.19. 03:17:28
Gündogan egy szóval sem Araujo nyakába varrja a vereséget, hanem tényszerűen elmagyarázza a dolgokat, majd a következményt, hogy az ilyen hiba megöli a játékodat. Igen, másképp kell játszani emberhátrányban, amiből viszont egyáltalán nem törvényszerűen zakónak kellene következnie.
Hát, szerintem kicsit sunyi módon, de igen, a nyakába varrja. Vagyis ugye itt Araujo előtt volt két fontos nyilatkozat és ezek egymást erősítették.
Egyrészt Xavi, aki utólag se volt képes lenyugodni és megvan róla győződve, hogy bírói tévedés volt, szerintem a világon rajta kívül senki nem gondolja így, de mindegy.
Tehát itt egy nyilatkozat:
A bíró tévesen állította ki a játékost és emiatt kaptunk ki.
Erre rájön Gündogan elemezgetése és más döntő hibát nem elemez nekünk, hanem elmondja, hogy Araujo milyen béna volt.

Szóval itt a két nyilatkozat, sajtón keresztül, százmillió ember előtt, hogy emiatt az eset miatt kaptunk ki és ő a felelős az eset miatt.
Ezekután mondjon valaki értelmesebb dolgokat Araujonál.

Amúgy én teljesen egyetértek a bíróval, de abban Araujonak igaza volt, hogy sokszor engednek el ennyi szabálytalanságot, pláne, ha az ellenfél így dobja el magát. Ha csak egy ujjnyival kevésbé ér hozzá, vagy ha rutinosan a kontakt után azonnal emeli fel a kezét, hogy ő aztán nem ért hozzá, akkor szerintem az a valószínűbb, hogy nem fúj a bíró, a támadó meg ki lett volna zökkentve annyira, hogy kicsi esély lett volna a gólra.
Úgyhogy szerintem itt a kockázat és lehetséges profit szempontjából Araujonak inkább ezt kellett volna döntenie és tennie, abban az ezredmásodpercben, szemben Gündogan tankönyvi oktatóanyagával.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.19. 15:05:34

Deluigi írta:
2024.04.19. 14:15:32
csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Amennyiben nem ismered a magyar helyesírás szabályait, akkor addig ne írjál kérlek a fórumra. Minimális erősfeszítést tegyél már, ha kommentelni próbálsz egy országos fórumon, nem a családtagodnak írogatsz messengeren. Esetleg az is opció, ha megszólítottól kérsz segítséget ennek előmozdítására, úgy tudom Csaba tanár.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15483
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.19. 14:27:19

Deluigi írta:
2024.04.19. 14:15:32
csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Legalább egy nevet írnál le egyszer nagy betűvel. :roll:

Nem, semmi ilyesmit nem írtam, ha Te ezt olvastad ki belőle, az nem az én gondom.
bence0330 írta:
2024.04.19. 14:08:23

Igen, ez igaz. De meg is lehet fordítani a dolgot: ha egy támadó kihagy egy ziccert (nagy helyzetet, és most nem is csak Gündoganéra gondolok, maradjunk annyiban, hogy Lewy és Gündo együtt kihagyott egy gólnyi helyzetet), az konkrétan mínusz egy gól az eredményjelzőn.

Csak erre reagálok, mert a többivel egyetértek.
SZóval nem sikerült jól megfogalmaznom, mert ezek szerint nem értetted meg.

0-0 az eredmény.
a) opció: csatár kihagy egy ziccert, marad a 0-0.
b) opció: hibázik a védő ami gólt eredményez: 0-1.

Én minden esetben az a) opciót választanám.
Főleg 2 gólos előnyben ha kihagyod a ziccert attól még nem változik negatív irányba az eredményjelző. Szóval szerintem a kihagyott ziccer akkor lenne problémás, ha kapásból emiatt beírnának egy gólt az ellennek:D
Na de itt nem is ARaujo szitujára gondolok elsősorban, mert az egy kiállítás volt. Attól még lehetett volna megtartani az előnyt.
Szóval én nem ezt a részét nehezményezem, hogy kiállították, hanem azt, hogy ez egy teljesen felesleges szabálytalanság volt szerintem (ahányszor visszanézem, mindig az az érzésem, hogy el se érte volna a labdát Barcola), másrészt az utóélete elég kellemetlen szerintem.

De túltárgyaltuk, ez megint olyan amiken mindig összezörrenünk, értékrendbeli különbség.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.19. 14:15:32

csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Válasz küldése
cron