Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 16:51:57

Frenkie-t persze mindebben semmiképp sem lehet hibáztatni, ha ezt ígérték neki, akkor ez van, kötelessége nincs lejjebb menni. Csak nekem mint szurkoló, ez majdnem érdektelen érv, mivel azt szeretném, hogy a klubnak jó legyen, ergo azért szurkolok, hogy vagy maradjon FDJ kb Dembélé fizujával, vagy jöjjön helyette BS, és nyerjünk évi 11-2 milliót az ügyleten + ideillőbb játékost.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 16:47:55

jclayton írta:
2022.08.16. 14:57:04
FCBsteve írta:
2022.08.16. 14:53:09
Ne legyél menedzser... ;)
Ilyen hozzáállásal minden valaha belépett munkavállalód még mindig Nálad dolgozna, Te meg eladogatnád a cég vagyontárgyait, hogy fizesd őket! 🤣
Én teljesen őszinte voltam :) Varázslatos, hogy a klub iszonyatos kiadásai ellenére (játékosokra elszórt 150 millió, a kieső tévéjogokból származó alsó hangon évi negyvenmilliós hiány) még mindig de Jong ketyegő, évi kb. 20+ milliója a megoldandó gazdasági probléma, miközben ez a bértömeg bizonyíthatóan már az FFP-nek sem tesz be, ha a holland eladásával kiesne, akkor pedig azonnal feltöltenék új igazolásokkal a helyét.
A klub gazdasági rendbetétele azért nem egy-két pont kipipálása, nem egy-két vagyontárgy eladásából áll - folyamatos munka... Az ismert, hogy nagyon magas a bértömeg (világszinten), FFP-t nem is nézve, szóval a kiugróan magas bértömegű játékosokkal foglalkozni kell, az újakat pedig az új rendszer szerint felvenni! Utóbbi eddig sikeres(nek tűnik), előbbiben FdJ nem csak kiemelkedik, hanem maga a Mount Everest! :)
Miatta (is) nincs Kounde regisztrálva, két szélső védő igazolva (de Alonso tuti), stb.
Az, hogy a csk-k egyeztetnek, FdJ még egy trónról néz(i) le (őket) - hááát...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.08.16. 15:41:37

Ahogy én látom. A vezetőség ki akart préselni annyi pénzt FdJ-ból az MU-tól, amennyit csak tud és a játékost meg se kérdezték. Ő keresztbefeküdt. Így aztán neki kell találnia vevőt és a Club kap, amennyit kap - különben nagy kettős vereség lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.16. 15:20:00

bence0330 írta:
2022.08.16. 15:13:42
Egy az edző elképzeléseibe jobban illő, alighanem magasabb színvonalú, ide jobban illő játékos maximum fele fizuért (Laporta bértábla teteje esetén) nem érné meg a klubnak minden szempontból?

És csak nagyon halkan, BS tavaly elég sokat játszott hatos poszton, bár a Citynél ez képlékeny, de fogjuk rá, hogy ő volt a védők előtt a labdakihozataloknál. És nem volt gyenge.
Olyan ez a bértábla mint a négyes metró volt 20 évig, mindenki beszélt róla, de senki nem látta.

szerintem naív vagy, ha úgy gondolod, majd BS kedvéért letenné Busquetst a padra.
nincs ilyen opció, max egy Kanté, vagy prime Viera helyett esetleg meggondolná, hogy néha rotálja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 15:13:42

jclayton írta:
2022.08.16. 14:57:04
FCBsteve írta:
2022.08.16. 14:53:09
Ne legyél menedzser... ;)
Ilyen hozzáállásal minden valaha belépett munkavállalód még mindig Nálad dolgozna, Te meg eladogatnád a cég vagyontárgyait, hogy fizesd őket! 🤣
Én teljesen őszinte voltam :) Varázslatos, hogy a klub iszonyatos kiadásai ellenére (játékosokra elszórt 150 millió, a kieső tévéjogokból származó alsó hangon évi negyvenmilliós hiány) még mindig de Jong ketyegő, évi kb. 20+ milliója a megoldandó gazdasági probléma, miközben ez a bértömeg bizonyíthatóan már az FFP-nek sem tesz be, ha a holland eladásával kiesne, akkor pedig azonnal feltöltenék új igazolásokkal a helyét.
EGY megoldandó gazdasági probléma. Miért nem tesz be bizonyíthatóan? Egyrészt Koundé nem lett még regizva, másrészt meg nem értünk szerintem annyira hozzá, hogy megmondjuk, hogy korábban eladva DJ-ot a felszabaduló bér mellett mi történt volna az utolsó jogeladással, ennyi lett-e volna, vagy meg kellett volna-e egyáltalán lépni. Egyébként meg ha anyagi és sportszakmai szempontból is nézzük: tételezzük fel, hogy árban ugyanannyi BS mint DJ, tehát kvázi cserélnénk. Egy az edző elképzeléseibe jobban illő, alighanem magasabb színvonalú, ide jobban illő játékos maximum fele fizuért (Laporta bértábla teteje esetén) nem érné meg a klubnak minden szempontból?

És csak nagyon halkan, BS tavaly elég sokat játszott hatos poszton, bár a Citynél ez képlékeny, de fogjuk rá, hogy ő volt a védők előtt a labdakihozataloknál. És nem volt gyenge.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.16. 14:57:04

FCBsteve írta:
2022.08.16. 14:53:09
Ne legyél menedzser... ;)
Ilyen hozzáállásal minden valaha belépett munkavállalód még mindig Nálad dolgozna, Te meg eladogatnád a cég vagyontárgyait, hogy fizesd őket! 🤣
Én teljesen őszinte voltam :) Varázslatos, hogy a klub iszonyatos kiadásai ellenére (játékosokra elszórt 150 millió, a kieső tévéjogokból származó alsó hangon évi negyvenmilliós hiány) még mindig de Jong ketyegő, évi kb. 20+ milliója a megoldandó gazdasági probléma, miközben ez a bértömeg bizonyíthatóan már az FFP-nek sem tesz be, ha a holland eladásával kiesne, akkor pedig azonnal feltöltenék új igazolásokkal a helyét.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 14:53:09

jclayton írta:
2022.08.16. 14:33:05
Ezen a ponton azért megkérdezném, hogy miért oldjuk még egyáltalán, mennyi de Jong bére? Nem mindegy, hogy tíz-, húsz- vagy harmincmillió? Korábban a klubvezetés előszeretettel hivatkozott arra, hogy de Jong bentragadó fizetésével lehetetlenné válik az újonnan érkező, amúgy többnyire drágán vett Barcelona-játékosok regisztrációja: és ez az érv volt az, ami még a legelszántabb hollandrajongókat is elgondolkodtatta arról, mennyire érdemes itt tartani őt. A hétvégén aztán eljött az igazság pillanata és pontosan kiderült, mi ezen a téren a helyzet: a klub eladott egy újabb tulajdonrészt, és lássatok csodát, de Jong ide, de Jong oda, majdnem mindenki be lett regisztrálva. Koundé még lóg ugyan a levegőben, de teljesen őszintén: aki ki tudta matekozni a korábbi hat érkezőt, annak nem FdJ felszabaduló bérkeretére van szüksége Koundé regisztrációjához. Annak, aki meg a keretben van, tökmindegy, mennyit keres a holland: egy divatos érvet használva tudták, mennyiért szerződnek, azt kapják.

Innentől kezdve ez nem egy anyagi kérdés, hanem sportszakmai, de Jong-drukkereknek és utálóknak egyaránt: érdemes megválni Frenkietől, hogy borítékolhatóan hozzák a helyére 60-80-100 milióért Silvát? Szerintem egyértelműen nem.
Ne legyél menedzser... ;)
Ilyen hozzáállásal minden valaha belépett munkavállalód még mindig Nálad dolgozna, Te meg eladogatnád a cég vagyontárgyait, hogy fizesd őket! 🤣
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.16. 14:45:36

nem kizart, hogy dejong fizetescsokkenesebol megoldodott volna a tulajdoneladas nelkul is a regisztracio

ebbol is latszik, kartekony a magas fizetes vagy sem?

igy is mindenki az eladasok ellen van, de akkor adjunk el meg valamit, hogy koundet is tudjuk regisztralni?
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.16. 14:33:05

Ezen a ponton azért megkérdezném, hogy miért oldjuk még egyáltalán, mennyi de Jong bére? Nem mindegy, hogy tíz-, húsz- vagy harmincmillió? Korábban a klubvezetés előszeretettel hivatkozott arra, hogy de Jong bentragadó fizetésével lehetetlenné válik az újonnan érkező, amúgy többnyire drágán vett Barcelona-játékosok regisztrációja: és ez az érv volt az, ami még a legelszántabb hollandrajongókat is elgondolkodtatta arról, mennyire érdemes itt tartani őt. A hétvégén aztán eljött az igazság pillanata és pontosan kiderült, mi ezen a téren a helyzet: a klub eladott egy újabb tulajdonrészt, és lássatok csodát, de Jong ide, de Jong oda, majdnem mindenki be lett regisztrálva. Koundé még lóg ugyan a levegőben, de teljesen őszintén: aki ki tudta matekozni a korábbi hat érkezőt, annak nem FdJ felszabaduló bérkeretére van szüksége Koundé regisztrációjához. Annak, aki meg a keretben van, tökmindegy, mennyit keres a holland: egy divatos érvet használva tudták, mennyiért szerződnek, azt kapják.

Innentől kezdve ez nem egy anyagi kérdés, hanem sportszakmai, de Jong-drukkereknek és utálóknak egyaránt: érdemes megválni Frenkietől, hogy borítékolhatóan hozzák a helyére 60-80-100 milióért Silvát? Szerintem egyértelműen nem.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.08.16. 13:50:18

csababarca írta:
2022.08.16. 13:01:58
ezt honnan tudjuk ennyire biztosan, ha a fizuk nem hivatalosak, és nem tudunk róluk semmit.
legalábbis múltkor amikor másról volt szó, és felhoztam a fizukat, akkor lehurrogtatok, hogy nem tudjuk mennyi az annyi.
Én nem szeretnék igazságot tenni ebben a vitában, viszont egyszerűen ez az alap konfliktus. Oké nem tudjuk a pontos számokat és részletket, de a csökkentés / távozás az alap szitunk. Bárkinek is legyen igaza, az kijelenthető, hogy a klub kevesebbet szertne fizetni, vagy el akarja adni. Itt inkább a miérteken megy a vita, ezt szerintem felesleges megkérdőjelezni, még akkor is ha nem "tudjuk".
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.16. 13:46:52

westerngom írta:
2022.08.16. 12:44:44
Egyébként az épülő házát látva elég egyértelmű, hogy hosszabb távra tervezett a feleségével. Megértem, ha nem szívesn menne Barcelonából.
Profi sportolók esetén ez nem (vagy nagyon minimális) szempont. Mintha Messinek is lett volna háza a városban, vagy bármelyik ilyen kaliberű focistának bárhol, ahol játszik. Gondolom senki nem szereti jobban a Manchesteri klímát, mint a Barcelonait, ennek ellenére játszanak ott is focisták, spanyolok is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.16. 13:23:02

csababarca írta:
2022.08.16. 13:01:58
Próbálok nem arra következtetni, hogy Laporta utasítja Xavit Busquets erőltetésére. Remélem nem így van.
Ilyen eretnek gondolatok, nem is értem. Ez a Barca!
A klub mindenki előtt, ja, mondják leghangosabban azok, akik ezt éppen fordítva élik meg.... :roll:
Hány éve ismerjük is ezt?
(költői kérdés volt)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 13:22:54

westerngom írta:
2022.08.16. 12:44:44
Szombaton a meccset megelőzően, illetve követően beszélgettem katalán ismerősokkel akik elég egybehangzóan bírálták a klub játékospolitikáját, illetve kiáltak Frenkie mellett. Egyébként a cserekor mennydörgő tapsot és ovációt kapott a holland.
A középpályára életet, dinamikát hozott, nem a Busquets féle lassú visszapassz és körbepassz ment.
Tapintani lehetett a különbséget a harmadik sorból.
Egyébként az épülő házát látva elég egyértelmű, hogy hosszabb távra tervezett a feleségével. Megértem, ha nem szívesn menne Barcelonából.
Egy gyenge stream-en néztem a meccset, és nekem is úgy tűnt, hogy Frenkie nagy lendületet vitt a kp-ba...
Végigolvastam a meccs kommenteket, majd 2 nappal később újranéztem TV-n a meccset, direkt figyelve az elemzéseket!
Ugyan lassú Busi, de annyira nem volt vészes Gavi csúnyábba(ka)t, veszélyesebbe(ke)t vesztett labdát!
Vártam Frenkie beállását, de nagy csoda nem történt - volt 2-3 szép felfutása, ez tűnt meccs közben úgy, mintha megtáltosodott volna a kp, holott ez sztem a többi beálló érdeme is volt...

Az, hogy házat épít, ne fájjon már a klubnak ennyibe, még a magas árak mellett is kijönne az évi pár millióból... :)
Amúgy 8-10 év még a karrierje, élhet több évtizedet a házában utána... Na jó, ezt inkább ironizálva gondoltam...
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.16. 13:17:22

csababarca írta:
2022.08.16. 13:01:58
bence0330 írta:
2022.08.16. 12:49:34


DJ keresete egyszerűen horribilissé válik,
ezt honnan tudjuk ennyire biztosan, ha a fizuk nem hivatalosak, és nem tudunk róluk semmit.
legalábbis múltkor amikor másról volt szó, és felhoztam a fizukat, akkor lehurrogtatok, hogy nem tudjuk mennyi az annyi.


Én Andrisnak igazat adok, és mondjuk ő már az elnökválasztáskor is felvetette ezeket, emlékszem rá, hogy inkább Fontot támogatta.
Én Laportát, még vitatkoztunk is erről.
Simán kinézem Laportából, hogy nem szándékosan csinálta, csak túlköltekezett ész nélkül, most meg vakarózik, és egyedül FDJ-ben van érték, legalábbis azok közül, akiket bárki is megvenne. (Pedrit más is megvenné, de őt még jó, hogy nem akarjuk eladni, vagy ARaujo is ilyen)

Lehet tévedtem Laportát illetően, bár azt tudtam, hogy ő szurkoló politikus.
Xavival kapcsolatban is tévedtem, én azt hittem erősebb karakter lesz, és nem az számít majd a kezdő összerakásánál, hogy ő kivel játszott együtt.
Próbálok nem arra következtetni, hogy Laporta utasítja Xavit Busquets erőltetésére. Remélem nem így van.
Jogos nem tudhatjuk a fizetéseket! Mint ahogy azt sem, h Font jó lett volna e és nem csinálta volna e ugyan ezt! Én Laporta pàrti vagyok e tekintettben… de azaz elfogultság illetve indulat ami Laportával szemben meg itt az nekem vicc! Évekig rajtunk nevetett mindenki több okból kifolyólag ( pár hónapja is amikor nem hitték el, hogy helyre jövünk igazolunk stb) ha bl nyernénk abban is lenne hibakeresés és arról is az elnök tehetne, mert egy maffiózó..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.16. 13:01:58

bence0330 írta:
2022.08.16. 12:49:34


DJ keresete egyszerűen horribilissé válik,
ezt honnan tudjuk ennyire biztosan, ha a fizuk nem hivatalosak, és nem tudunk róluk semmit.
legalábbis múltkor amikor másról volt szó, és felhoztam a fizukat, akkor lehurrogtatok, hogy nem tudjuk mennyi az annyi.


Én Andrisnak igazat adok, és mondjuk ő már az elnökválasztáskor is felvetette ezeket, emlékszem rá, hogy inkább Fontot támogatta.
Én Laportát, még vitatkoztunk is erről.
Simán kinézem Laportából, hogy nem szándékosan csinálta, csak túlköltekezett ész nélkül, most meg vakarózik, és egyedül FDJ-ben van érték, legalábbis azok közül, akiket bárki is megvenne. (Pedrit más is megvenné, de őt még jó, hogy nem akarjuk eladni, vagy ARaujo is ilyen)

Lehet tévedtem Laportát illetően, bár azt tudtam, hogy ő szurkoló politikus.
Xavival kapcsolatban is tévedtem, én azt hittem erősebb karakter lesz, és nem az számít majd a kezdő összerakásánál, hogy ő kivel játszott együtt.
Próbálok nem arra következtetni, hogy Laporta utasítja Xavit Busquets erőltetésére. Remélem nem így van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 12:49:34

Off: a szajkózás nem azt jelenti, hogy valamit újra és újra elmondunk, hanem a szajkó, mint kb minden varjúféle, akár az emberi beszédre is képes utánzók, és arra utal, hogy visszamondod ugyanazt, amit hallasz valahol (nem állítom, hogy ezt teszed).

On(félig): Azért ez a belső információkiadás elég erős. Nem mondom, hogy lehetetlen, de ez nálam már összeesküvéselmélet, főleg úgy, hogy az elődjük pont (részben) ilyen miatt kerülhet slamasztikába. Laporta nem hülye, már csak maga politikai indíttatása miatt sem ismételné meg az előzőek hibáját. Ma már tényleg olyan, általunk nem ismert hálózataik vannak az újságíróknak, hogy minden egyes klub minden egyes történését meg tudják neszelni, nem csak nálunk. Elég csak a hozzánk kötődő Lewa vagy Auba esetre gondolni, más klubok, de már mindenki mindent tudott (vagy épp tudni vélt) a történésekről, és tuti, hogy nem szivárogtat mindenki minden klubnál. Egyszerűen csak 2022-t írunk, ez van. Nézd meg, hogy kb mindenki keresetét ismerjük, ha nem is centre pontosan, de egy erős tipp szintjén, pedig elvileg senkiét nem tudhatnánk.

DJ keresete egyszerűen horribilissé válik, lépni kell elég keményen vagy erre, vagy arra, most hogy ez a kőkemény hozzáállás mennyire embertelen, el lehet dönteni, megértem, ha annak veszed, de szerintem sokkal többet ebbe nem kell belelátni. Az meg szerintem nem kérdés, hogy egy harmadannyiért játszó BS sokkal jobban illene mind Xavi játékába, mind a pénzügyi képletbe.

Nem mondom, hogy nem nézném ezerszer inkább Busquets helyett, de az szerintem nem téma Xavinál. Eleve sokat sejtet DJ 6-osként való (nem)játszatásáról, hogy Nevest tervezzük Busi utódjának. Innentől kezdve meg már logikus, hogy mindkét fél számára a távozás lenne a jó, értem, hogy jó dolog Barcelonában lakni, de azért na.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.08.16. 12:44:44

Szombaton a meccset megelőzően, illetve követően beszélgettem katalán ismerősokkel akik elég egybehangzóan bírálták a klub játékospolitikáját, illetve kiáltak Frenkie mellett. Egyébként a cserekor mennydörgő tapsot és ovációt kapott a holland.
A középpályára életet, dinamikát hozott, nem a Busquets féle lassú visszapassz és körbepassz ment.
Tapintani lehetett a különbséget a harmadik sorból.
Egyébként az épülő házát látva elég egyértelmű, hogy hosszabb távra tervezett a feleségével. Megértem, ha nem szívesn menne Barcelonából.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.16. 12:42:02

Lehet vannak módszerek amiben hasonlóak Laporta meg az elődje, de tegyük össze a mancsunkat, hogy itt van és a klubot mélységből kb kirántottàk! Èn szeretem De Jong focijàt, de azért azt a zsetont amit keres NEKEM nem éri. Èn médiának azt sem hiszem el amit kérdeznek na ők az igazi mocskok! Mindenki saját maga dönti el, h felül e médiának vagy sem..
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 12:28:52

Andris írta:
2022.08.16. 12:13:11

... Döntsd el magadban, hogy szerinted bizonyos újságírók/újságok csak maguktól, önszántukból írják meg időnként (pont akkor, amikor szerződés tárgyalása aktuális) 1-1 játékosról, hogy mennyire csúnyán viselkedik miközben a klub "lélegeztetőgépen van", vagy esetleg valószínűsíthető, hogy a klubvezetés ilyen eszközt használ fel, és ezért bizonyos belső információkkal "fizet".

VÉG(!)eredményeit, meg az ehhez használt kommunikációs eszközöket.. egyáltalán nem alaptalan a meggyőződés, ez egy simlis vezetőség, és nem mennek jól a dolgaik. Ha élnek ilyen eszközökkel, az szerintem pont így néz ki, ahogy most látjuk a dolgokat "alakulni".
Azért az újságírók többsége pont önjáró, azaz "maguktól, önszántukból írják" meg ugyanazt a hírt többször, ismétlik, bármi kis apróság előfordul...

Abban semmi kivetnivalót nem látok, hogy a vezetőség jelzi FdJ-nek, hogy csökkentsen fizetést vagy távozzon, ugyanis mindig hozzátették, hogy tiszteletben tartják a szerződését... Hogy ezt azonnal átveszik a híradások, nem meglepő, talán csak a legvégét szoktál elhagyni!
Tekintettel az elhúzódó ügyre, az se csoda, ha sajtótájékoztatón rákérdeznek - újból elindul egy hírcsokor, ha FdJ-vel bármi van, újra ugyanez a hírcsokor, stb, körbe-körbe...
Én is rengetegszer újraolvastam, anélkül, hogy bármi adalék lett volna az alaphírhez...

Ahogy többen levezették, többszáz M-ról van szó szerződése végéig, nem mindegy, mi lesz a vége!

Mi is ezen rugózunk hónapok óta, holott nem hiszem, hogy bárkit is Laporta pénzelne (vagy tömne információval)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 12:13:11

Deluigi írta:
2022.08.16. 08:42:39
Andris írta:
2022.08.15. 17:26:48

2. Laportáék a sajtón keresztül gyakorolnak rá nyomást, ami egy az egyben bartomeui színvonal
erre van bizonyitekod is, Andris? vagy csak szajkozod az ujsagirok pletykait?
Ömm, ez nem újságírói pletyka, éppen az újságírók vannak felhasználva erre. Ezért elég nehezen is értem a kérdésed, de végülis: Természetesen nincs rá bizonyítékom, hiszen erre nem lehet senkinek bizonyítéka. Döntsd el magadban, hogy szerinted bizonyos újságírók/újságok csak maguktól, önszántukból írják meg időnként (pont akkor, amikor szerződés tárgyalása aktuális) 1-1 játékosról, hogy mennyire csúnyán viselkedik miközben a klub "lélegeztetőgépen van", vagy esetleg valószínűsíthető, hogy a klubvezetés ilyen eszközt használ fel, és ezért bizonyos belső információkkal "fizet".
Egyébként voltak Laportának szerintem Dembelével és Gavival kapcsolatosan is konkrét nyilatkozatai is, nem csak közvetett dolgok. Ezekre te nem emlékszel? FdJ-vel óvatosabbak,de szerintem ott is nagyon távol állunk a korrektségtől.

Furán hat a szajkózás kifejezés is, mert 9 hónap alatt szerintem 2-3szor írtam le, ráadásul külön esetekben: Dembelé, Gavi, FdJ. Emlékeim szerint legalábbis.
De mindenesetre ez a saját meggyőződésem, és úgy gondolom, hogy elnézve pl a Mundo korábbi és jelenlegi működését, meg különösen elnézve Laportáék jelenlegi ciklusának transzparenciáját és eddigi VÉG(!)eredményeit, meg az ehhez használt kommunikációs eszközöket.. egyáltalán nem alaptalan a meggyőződés, ez egy simlis vezetőség, és nem mennek jól a dolgaik. Ha élnek ilyen eszközökkel, az szerintem pont így néz ki, ahogy most látjuk a dolgokat "alakulni".
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.16. 09:27:02

Deluigi írta:
2022.08.16. 08:42:39
Andris írta:
2022.08.15. 17:26:48

2. Laportáék a sajtón keresztül gyakorolnak rá nyomást, ami egy az egyben bartomeui színvonal
erre van bizonyitekod is, Andris? vagy csak szajkozod az ujsagirok pletykait?

Szerintem az eleg bizonyitek, h minden nap 10x lenyilatkozzák, h nem eladó, DE HOSSZÚ MÉG AZ ÁTIGAZOLÁSI SZEZON....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.16. 09:22:17

Deluigi írta:
2022.08.16. 08:42:39
Andris írta:
2022.08.15. 17:26:48

2. Laportáék a sajtón keresztül gyakorolnak rá nyomást, ami egy az egyben bartomeui színvonal
erre van bizonyitekod is, Andris? vagy csak szajkozod az ujsagirok pletykait?
Mármint kell más bizonyíték a legfelsőbb klubvezetéstől adott teljesen direkt jelzéseken túl a fizetéscsökkentésről?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.16. 08:42:39

Andris írta:
2022.08.15. 17:26:48

2. Laportáék a sajtón keresztül gyakorolnak rá nyomást, ami egy az egyben bartomeui színvonal
erre van bizonyitekod is, Andris? vagy csak szajkozod az ujsagirok pletykait?
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.08.16. 08:13:32

Ha már ennyien nem értünk ennyi mindent, akkor én is jelezném, hogy nem értem, miért kell minden évben valakinek besokallnia attól, hogy az újságírók újságot írnak az uborka szezonban. :lol: Jah és persz erről a galád emberek beszélgetnek, na az tényleg több a soknál!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.15. 22:11:10

Nem értem miért nehéz elhinni, hogy nem egységes a srác megítélése? Hadd legyen mindenkinek joga a véleményéhez, annak is aki eladná, annak is aki megtartani szeretné. Mindkét oldalon vannak érvek és ellenérvek. A végén meg ő, Alemany és Xavi dönt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése