Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.12. 23:44:52

Troym írta:
2023.08.12. 23:15:43
csababarca írta:
2023.08.12. 22:41:02
Az a toxikus hozzáállás meg megint megfigyelhető, hogy amíg a játékosunk volt addig dicsértük, meg top3 stb, majd elment akkor egyből ekézzük.
Vicc, mint már írtam.
Egyertértek, hogy fura ez a pálfordulás sokaktól.

Plusz nem értem azokat, akik a srác és/vagy ügynöke értelmi képességeit vonják kétségbe.
Mi olyan lesajnálandó dolgot is tett?

Attól meg sem jobb, sem rosszabb játékos nem lett, hogy elmegy. Mondjuk az is túlzás volt, hogy top3, meg ez is.

Csababarca, poén nélkül - ha már előbb te eképp fogalmaztál -, az a vicc, akár toxikus, ahogy öt hozzászólásodból négyben kimondottan csak a mások (valós/vélt) számodra antipatikus véleményére kényszeresen utalsz (általánosítva), s ezzel kinyilvánítod, hogy nem bírod elviselni. Most épp az, hogy "eddig bálványozták, most meg köpködik" / "Laportát mosdatják", amelyek alapjáraton is nagyon gyenge lábakon állnak, neked azonban ezek szerint mégis ennyire fájnak. Értjük.

Troym: az értelmi képessége vitathatlanul gyenge és ennek kimondottan ahhoz van köze, hogy a teljesítménye köszönőviszonyban sem volt a tehetségével. Soha. Két jó és egy klasszis megoldására jutott 6-7 banálisan rossz, emellé pedig hónapos sérülések is társultak. Tehát amíg egészséges volt, addig a szellemi korlátoltsága akadályozta leginkább. Ez egy jó játékos? A távozása pedig öröm.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 23:43:31

jclayton írta:
2023.08.12. 23:33:43
Mint említettem, nem tudhatjuk, Dembélé milyen lehetőségeket fontolgatott egyáltalán.

A példád kapcsán ha csak az a két opció létezik, hogy:
- Frenkie de Jong ingyen távozik
- Frenkie még egy évig marad, hasznos lesz a csapat számára és a klub lát belőle némi pénzt

Akkor teljesen világos, hogy a kettes opció sokkal jobb és ez a "precedens" a károk minimalizálására jó. Nyilván a harmadik lehetőség, a "Frenkie normális áron hosszabbít" lebegne mindenki szeme előtt, mint kívánatos alternatíva, de ha ez bukik, akkor az aligha a Dembélé-konstrukció miatt történik majd. De ha ebből tendencia lesz, nem pedig az FFP és a klub pillanatnyi anyagi helyzete miatt született egyszeri kényszermegoldás, akkor hajlandó vagyok felülbírálni az álláspontomat és elismerni, hogy igazad van.
FFP ugyan egy gond, de konkrétan az nem mondja meg, hogy 1-1 adott játékos bére mekkora lehet.
Laportáék (amúgy az alapgondolat helyes) meghúztak egy olyan felső limitet, ami felett nem kereshet játékos. Ezen játékosok szerződései annál magasabbak, nyilván csökkenteni kell, csak nem nagyon tudunk semmit ajánlani cserébe, főleg olyanoknak, akik nem "LaMasia" játékosok és a két szép szemünkért nem hajlandóak a fizetésük feléről lemondani.
Frenkie 3-4. számú kapitányként és nagy Barca drukkerként lehet valamennyivel rugalmasabb, de ki tudja addig még hányszor próbálják őt eladni mindenfelé.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.12. 23:33:43

Troym írta:
2023.08.12. 23:27:31
A precedens részre egy gondolat:
Mi lesz Frenkievel 2 év múlva? Eljátszuk ugyanezt? Mit kap a fele fizetésért cserébe, hogy hosszabbítson? 60 milliós záradékot és övé 50%? Csak mert kb félévente eladjuk mindenkinek.
Mint említettem, nem tudhatjuk, Dembélé milyen lehetőségeket fontolgatott egyáltalán.

A példád kapcsán ha csak az a két opció létezik, hogy:
- Frenkie de Jong ingyen távozik
- Frenkie még egy évig marad, hasznos lesz a csapat számára és a klub lát belőle némi pénzt

Akkor teljesen világos, hogy a kettes opció sokkal jobb és ez a "precedens" a károk minimalizálására jó. Nyilván a harmadik lehetőség, a "Frenkie normális áron hosszabbít" lebegne mindenki szeme előtt, mint kívánatos alternatíva, de ha ez bukik, akkor az aligha a Dembélé-konstrukció miatt történik majd. De ha ebből tendencia lesz, nem pedig az FFP és a klub pillanatnyi anyagi helyzete miatt született egyszeri kényszermegoldás, akkor hajlandó vagyok felülbírálni az álláspontomat és elismerni, hogy igazad van.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 23:27:31

jclayton írta:
2023.08.12. 23:16:30
Nem tudom, én alapból kimondottan kritikus szoktam lenni az elnökség ügyleteivel kapcsolatban, de ezt nehezen lehet megbocsáthatatlan hibának tekinteni. Xavi számára tavaly szakmai prioritás volt Dembele maradása, az elnökség (szerencsére) ezt figyelembe vette, ilyen kondíciók mellett is hajlandó volt belemenni az üzletbe. Cserébe a csapat egy viszonylag jó szélső elvesztése helyett kapott tőle egy újabb évet, ennek köszönhetően is érkezett egy bajnoki cím (mivel volt végre némi mélység a poszton), valamint anyagilag némileg jobban jártak annál, mintha Dembele ingyen lelép.

Abból indulsz ki, hogy a játékosnak nem volt más opciója, mint a katalánoknál hosszabbítani. Miközben fogalmunk sincs arról, hogy tavaly milyen ajánlatai voltak, egy hasonló "prove it" jellegű szerződést szerintem Dembele bárhol komolyabb problémák nélkül aláírhatott volna, de előnyben részesítette a bizalmat, a folytonosságot és a játéklehetőséget. És a szerződés jellege miatt valóban csak az általad vázolt három alternatíva létezett a nyáron - illetve négy, hiszen most kivételesen kb. az értékén játszott volna még egy évig-, de ez nem feltétlenül rossz precedens, hiszen ritkán történik meg, hogy egy játékost az edzője marasztal, ingyen elmehetne, helyette viszont születik egy átmeneti megoldás, amivel a focista mellett kicsit jól jár a csapat is.
Ha ő nem jön vissza tavaly augusztusban, jött volna más. Onnan gondolom, hogy jobbra-balra szerencsétlenkedtek Depay elküldésével. Nem sikerült. Azonban, ha Dembelet nem hozzuk, jött volna mondjuk B.Silva és ugyanúgy meglehetett volna a bajnoki cím és talán lőttünk volna gólt a Bayernnek. (Ez csak egy teória)
Másik, hogy a prove-it szerződés kapcsán se lehetett hallani senkiről. Június végén hivatalosan elköszönt és hetekkel később írt csak alá újra. Ha voltak is egyéb lehetőségei, azok se lehettek ennél jobbak.

A precedens részre egy gondolat:
Mi lesz Frenkievel 2 év múlva? Eljátszuk ugyanezt? Mit kap a fele fizetésért cserébe, hogy hosszabbítson? 60 milliós záradékot és övé 50%? Csak mert kb félévente eladjuk mindenkinek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.12. 23:16:30

Troym írta:
2023.08.12. 21:38:45
Többen nem értik miket kifogásolok.

- Egy olyan játékosnak és ügynöknek, akikről már tavaly kiderült, hogy csak a pénz érdekli őket adtunk 25 extra milliót (50%), hogy átigazolási célpontot találjanak 2 éven belül. Ha csak simán 25 milliós kivásárlási záradéka lett volna az 50%-os saját részesedés nélkül még akkor is több esély lett volna megtartani.
- Nem várom se tőle, se az ügynökétől, hogy egy munkahelynél többnek tekintsék a Barcát, de visszafelé is ennek megfelelően adtam volna ajánlatot. Tavaly a kutyának nem kellett, mégis csak ilyen záradékos szerződésre futotta tőlünk?
- Gyakorlatilag három forgatókönyv létezett tavaly óta, vagy ez történik, ami történt, vagy ha iszonyú gyenge lett volna, akkor a nyakunkon ragad még egy évig ezért a fizetésért, vagy kinyitjuk neki a kincseskamrát
- Ezzel precedens teremtünk, hogy ha valakinek a bérigénye majd magasabb lesz, mint a maximum, majd kér valami hasonló 50%-os részesedést és alacsony kivásárlási záradékot

Amúgy meg senkinek semmivel nem tartoztunk. Csak a tavalyi ütődött szerződés nyomán volt ez a záradék, ami érthetetlen miért volt 50 milliós, meg az is, hogy miért rögtön 50% illeti Dembelet.

Amúgy különösebben szakmailag nem zavar, hogy elment, az se zavart volna, ha marad, egész jó, használható játékos volt, csak keveset egészséges.
Nem tudom, én alapból kimondottan kritikus szoktam lenni az elnökség ügyleteivel kapcsolatban, de ezt nehezen lehet megbocsáthatatlan hibának tekinteni. Xavi számára tavaly szakmai prioritás volt Dembele maradása, az elnökség (szerencsére) ezt figyelembe vette, ilyen kondíciók mellett is hajlandó volt belemenni az üzletbe. Cserébe a csapat egy viszonylag jó szélső elvesztése helyett kapott tőle egy újabb évet, ennek köszönhetően is érkezett egy bajnoki cím (mivel volt végre némi mélység a poszton), valamint anyagilag némileg jobban jártak annál, mintha Dembele ingyen lelép.

Abból indulsz ki, hogy a játékosnak nem volt más opciója, mint a katalánoknál hosszabbítani. Miközben fogalmunk sincs arról, hogy tavaly milyen ajánlatai voltak, egy hasonló "prove it" jellegű szerződést szerintem Dembele bárhol komolyabb problémák nélkül aláírhatott volna, de előnyben részesítette a bizalmat, a folytonosságot és a játéklehetőséget. És a szerződés jellege miatt valóban csak az általad vázolt három alternatíva létezett a nyáron - illetve négy, hiszen most kivételesen kb. az értékén játszott volna még egy évig-, de ez nem feltétlenül rossz precedens, hiszen ritkán történik meg, hogy egy játékost az edzője marasztal, ingyen elmehetne, helyette viszont születik egy átmeneti megoldás, amivel a focista mellett kicsit jól jár a csapat is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 23:15:43

csababarca írta:
2023.08.12. 22:41:02
Az a toxikus hozzáállás meg megint megfigyelhető, hogy amíg a játékosunk volt addig dicsértük, meg top3 stb, majd elment akkor egyből ekézzük.
Vicc, mint már írtam.
Egyertértek, hogy fura ez a pálfordulás sokaktól.

Plusz nem értem azokat, akik a srác és/vagy ügynöke értelmi képességeit vonják kétségbe.
Mi olyan lesajnálandó dolgot is tett?
Eligazol Párizsba, ahol az aláírási pénz mellé kapnak 25 milliót plusszban és a fizetése is nagyságrendekkel több lesz.
Kb Párizstól 50 km-re született, gondolom rokonai, barátai közelében lehet.
Szakmailag meg a két klub kb ugyanott tart: saját bajnokságának egyik nagy esélyese, BL-ben meg kb ugyan max a negyeddöntő a realitás.
Ugyanígy Sissoko is reálisan gondolkodott. Kihozta ügyfelének és önmagának az elérhető legtöbb pénzt, hazaköltözteti a srácot, nem a sivatagba, nem értem pontosan mi olyan felháborító?

Attól meg sem jobb, sem rosszabb játékos nem lett, hogy elmegy. Mondjuk az is túlzás volt, hogy top3, meg ez is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.12. 23:05:46

Bocsánat, kimaradt a 2-3 szám a top után.

De ez tényleg off volt, elnézést.
Engem a jelenség bosszant, erről írtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 23:01:53

csababarca írta:
2023.08.12. 22:41:02

Közben meg egy Kanet top centerezünk:D
Azigen.
Nekem se a kedvencem,de csak össze kotort több,mint 200 gólt 30 éves korára az első osztályban. Miért ne lehetne top centernek tekinteni? Mit kellet volna még tennie?

Ne legyen off ebben a topicban. Sok sérülésmentes éveket Dembelenek! Kíváncsi vagyok mit hoz ki a karrierjéből,szerintem semmi világraszóló nem lesz belőle.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.12. 22:41:02

Mondjuk az hogy egy edző mit nyilatkozik, legyen pozitiv vagy negativ semmilyen szinten nem befolyásolja egy játékos érzését azzal kapcsolatban, hogy érzi a bizalmat vagy sem.

Xavi nyomhatta a mizesmazas maszlagokat, ez semmit nem befolyásol ebben a kérdéskörben.

Teljesen el tudom képzelni, hogy mindig is kívülállónak érezte magát, mert itt egy lamasias ha két egyeneset rúg a labdába görbe lábakkal, már agyon van ajnározva.


Én az elejétől mondtam, hogy túlárazva vettük, egy tehetséges gyerek volt, de ennyi.
Innen kulminálódott minden, az itteni elvárások, majd ezek be nem váltása, stb.
A tavalyi szerződéshosszabbítása meg bekerül majd precedensként a mit ne csinálj klubvezetőként nagykönyvbe.

Persze itt néhányan azt próbálják bizonygatni, hogy Laporta mágus, és mekkorát húzott ezzel, ahelyett hogy kimondanák, hogy ennek a szerződéshosszabbításnak nulla értelme volt, és elrontotta a vezetőség.

Az a toxikus hozzáállás meg megint megfigyelhető, hogy amíg a játékosunk volt addig dicsértük, meg top3 stb, majd elment akkor egyből ekézzük.
Vicc, mint már írtam.

Közben meg egy Kanet top centerezünk:D
Azigen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 21:38:45

Többen nem értik miket kifogásolok.

- Egy olyan játékosnak és ügynöknek, akikről már tavaly kiderült, hogy csak a pénz érdekli őket adtunk 25 extra milliót (50%), hogy átigazolási célpontot találjanak 2 éven belül. Ha csak simán 25 milliós kivásárlási záradéka lett volna az 50%-os saját részesedés nélkül még akkor is több esély lett volna megtartani.
- Nem várom se tőle, se az ügynökétől, hogy egy munkahelynél többnek tekintsék a Barcát, de visszafelé is ennek megfelelően adtam volna ajánlatot. Tavaly a kutyának nem kellett, mégis csak ilyen záradékos szerződésre futotta tőlünk?
- Gyakorlatilag három forgatókönyv létezett tavaly óta, vagy ez történik, ami történt, vagy ha iszonyú gyenge lett volna, akkor a nyakunkon ragad még egy évig ezért a fizetésért, vagy kinyitjuk neki a kincseskamrát
- Ezzel precedens teremtünk, hogy ha valakinek a bérigénye majd magasabb lesz, mint a maximum, majd kér valami hasonló 50%-os részesedést és alacsony kivásárlási záradékot

Amúgy meg senkinek semmivel nem tartoztunk. Csak a tavalyi ütődött szerződés nyomán volt ez a záradék, ami érthetetlen miért volt 50 milliós, meg az is, hogy miért rögtön 50% illeti Dembelet.

Amúgy különösebben szakmailag nem zavar, hogy elment, az se zavart volna, ha marad, egész jó, használható játékos volt, csak keveset egészséges.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.12. 21:36:30

NovaProspekt írta:
2023.08.12. 19:08:42
Dembele: "It's vital for a footballer to have the coach's confidence. I was convinced by Luis Enrique. He really explained the PSG project to me and I liked that."


Lucho elmagyarázta neki a PSG projektet. Valaki nekem is elmagyarázhatná már, mert 10 éve olvasom minden igazolásuk kapcsán ezt a blődséget, de soha nem volt kifejtve. :lol:


Az lehet magyarázott neki hasonlót, meg mást is, de azért Uszmán, mondjuk ki, szürkeállomány terén nagyon szegény volt és marad is egész életében. Ahogy szokták volt mondani, azt se tudja mit evett reggel...

Nem a sérülékenysége, vagy a korábbi slendrián hozzáállása miatt nem tudta a vele született talentumának 20%-át sem kamatoztatni eddig, hanem mert egetrengetően együgyű. Ez pedig ma már sokkal nagyobb hendikep, mint például a gyengébb fizikális képességek. Lehetett mondjuk Juninhót, vagy Riquelmét tohonyának, akár lustának nevezni, de a cipőjüket se pucolhatná, a hasznuk pedig többszöröse volt.

Lucho racionális felfogásába egy fokkal jobban illeszkedhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2023.08.12. 21:39:16-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.12. 21:19:38

NovaProspekt írta:
2023.08.12. 19:58:08
Na igen. Ismerve Lucho konokságát, rekordidő alatt fog összekülönbözni ott a katari overlordokkal. Aztán ott sokáig nem fog tovább tartani a sztori.
Mindenesetre érdekes páros jött össze. Amikor hallottam, nem is igazán értettem. Aztán vagy az lesz amit írsz, a másik verzió talán az lehet, hogy Lucho teljesen szabad kezet kért, beleszólás mentes folyamatot, amit megkaphatott, de majd kiderül, hogy az élet mit hoz.

Nálunk sem úgy indult ősszel, hogy nagy szezont fog futni a csapattal, aztán januártól elindult a masina rendesen.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.12. 19:58:08

Cseri írta:
2023.08.12. 19:20:30
Az a Lucho,akinek a pályája a Barcán kívül, azért nem a sikerekről volt híres. Szerintem nem fejezi be ezt a szezont a psg padján.
Na igen. Ismerve Lucho konokságát, rekordidő alatt fog összekülönbözni ott a katari overlordokkal. Aztán ott sokáig nem fog tovább tartani a sztori.
bence0330 írta:
2023.08.12. 19:25:13
Ez nekem viccesebb rész. Xavinak nemhogy feltétlen bizalma volt benne, kb istenként tekintett rá. :D Ilyen még egyszer nem lesz, az tuti, amit tőle kapott. LE ennél azért profibb.
Ja, vicces pont ezzel a dumával jönni azok után, hogy itt hetente lenyilatkozták, hogy mekkora császár. Bár lehet, hogy újságírói kérdés kapcsán jött ez a válasz, ezek az idézetek azért csalóka módon vannak írásba foglalva.

Lásd:

Újságíró: Úgy érzed, hogy az edző bizalmába fogadott?
Alany: Igen

Utána a twitteres már úgy fogja kitweetelni, hogy az illető mondta azt h "úgy érzem, az edző bizalmába fogadott". Ami a tartalmon nem változtat végső soron, de van némi jelentéstöbblete annak, hogyha az illető magától kezd el vakerálni bármiről, szemben azzal, hogyha vki más dobja fel neki a témát, arra pedig benyög vmi PR-választ.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 19:25:13

It's vital for a footballer to have the coach's confidence

Ez nekem viccesebb rész. Xavinak nemhogy feltétlen bizalma volt benne, kb istenként tekintett rá. :D Ilyen még egyszer nem lesz, az tuti, amit tőle kapott. LE ennél azért profibb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 19:20:30

NovaProspekt írta:
2023.08.12. 19:08:42
Dembele: "It's vital for a footballer to have the coach's confidence. I was convinced by Luis Enrique. He really explained the PSG project to me and I liked that."


Lucho elmagyarázta neki a PSG projektet. Valaki nekem is elmagyarázhatná már, mert 10 éve olvasom minden igazolásuk kapcsán ezt a blődséget, de soha nem volt kifejtve. :lol:
Az a Lucho,akinek a pályája a Barcán kívül, azért nem a sikerekről volt híres. Szerintem nem fejezi be ezt a szezont a psg padján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.12. 19:08:42

Dembele: "It's vital for a footballer to have the coach's confidence. I was convinced by Luis Enrique. He really explained the PSG project to me and I liked that."


Lucho elmagyarázta neki a PSG projektet. Valaki nekem is elmagyarázhatná már, mert 10 éve olvasom minden igazolásuk kapcsán ezt a blődséget, de soha nem volt kifejtve. :lol:
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.08.12. 18:41:28

A főoldali cikk szép munka, Koeman szerepével nem értek egyet benne, nála nem volt sérült és jól is játszott.
Sok sikert Párizsban, hátha otthon kijön belőle a szunnyadó klasszis.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.08.12. 18:35:16

Lényegében a történtek tükrében Xavi 1 ev alatt csinált belőle egy piac képes játékost … es ezt mist ki is használta , meg a klub is !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.12. 15:56:12

Ha a hírek igazak.
Dembele kapott egy szerződèst èvi 15 bruttóèrt. 2 èvre kötöttèk, cserèbe 50 millióból a fele az övè ès az ügynökè. Dembele kapott 15 milliót, az ügynöke semmit, ezèrt a Mundo Deportivo szerint Sisokko beperelheti a Barcát. Majd elválik, az FFP miatt a Barca bevállalta, ahogy Matheus Fernandes szerződésènek felbontását. Roberto 10 millióba került ugyanebben a szezonban. Ahogy írtam, Dembelèt a Rennes játèka óta követem figyelemmel, èn akkor igazoltam volna le, a 120 milliós árával nem èrtettem egyet, de èn csak egy szurkoló vagyok, vártam, hogy èrkezzen. Azóta itt töltött 6 èvet, ès vártam a csodát, hogy kijöjjön belőle az, ami benne rejlik mèlyen legbelül. Azóta is vártam. Ha a realitást nèzem, ezeket a számokat egy teljes szezonban sèrülèsmentesen egy Raphinhanak, Fatinak, de mèg az általam nem túlságosan kedvelt Ferranak is le kell hoznia, minden egyèb hozzáadott èrtèket nem számolva. Sok sikert kívánok neki a PSG-ben, lehet az ottani stílus jobban fog neki feküdni, ès a statikus játèkból való felgyorsítás miatt lehet, hogy nem is lesz ennyit sérült. Mindent összevetve nem bánom, hogy távozik, mert vègre a helyère állhat/jöhet valaki, aki beválthatja az általam várt ígèretet, ami Dembelenek nem sikerült.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.12. 15:32:17

Troym írta:
2023.08.12. 15:02:14
Csűrni- csavarni lehet, de a 35m feletti rész is minket illetne, csak valami béna szerződés alapján nem kapjuk meg a pénzt..
Ha egyszer tartoztunk nekik, akkor végülis nem teljesen mindegy, hogy miből fizetjük ki nekik?
Ha nem adjuk el, akkor is tartozás lenne felé. Ugyanabból a zsebből fizetjük, bárhogyan is csűrjük csavarjuk.
Ha valami béna volt, akkor az az 50 misi volt az, de ahhoz sincs lövésünk, hogy az, hogyan és miért lett megállapítva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 15:26:59

Troym írta:
2023.08.12. 15:02:14
Csűrni- csavarni lehet, de a 35m feletti rész is minket illetne, csak valami béna szerződés alapján nem kapjuk meg a pénzt. Tavaly ilyen szerződést kötni súrolja a hűtlen kezelés gyanúját. Se rászorulva nem voltunk, sem kényszerhelyzetben. Összehasonlításként Cunhát, aki nagyságrendekkel gyengébb, most adja el a szintén csőd szélén lévő Atletico ugyanennyiért és ott a vételár felét nem kell visszaadni.
Ez nem csűrés-csavarás, hanem tény, azért nem mindegy, hogy te veszteséget hoztál ki a dologból, amúgy meg 12M nyereség jön ki. Így mégiscsak kétszer számoltad azt a 15 misis veszteséget, egyszer az 50-ből vontad le, egyszer meg még egyszer odaadtad neki. Ha már úgy akarod venni, hogy mi adtuk oda, akkor számolj 50 milliót az eladásra. De persze a vége ugyanaz, mint az én verzióm.

Cunhát nem vágom, milyen játékos de Dembélét soha nem vette volna meg egy PL klub, mert nekik nem elég a nyers tehetség, kell a meló, erőnlét, hozzáállás. Felteszem, hogy Cunha sokkal inkább ilyen, különben Simeonéval sem élt volna meg egy fedél alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 15:02:14

bence0330 írta:
2023.08.12. 14:35:05
Nem korrekt a számolás szerintem, mivel a 15-öt nem tőlünk kapta. 23 millióba került, 35-öt kaptunk érte, az 12-vel több, mint tavaly lett volna, plusz fél évet játszott. Nézd meg, hogy az istenített, összehasonlítási alapként legrelevánsabb (LL szabályozások miatt) madridban jobb kürülmények közt mit hoztak ki a bukta igazolásokból és lejár szerződésekből, klasszisok mentek el mind kereken 0 pénzért, akik közül kb csak Benzema játszott. Szerintem a mi helyzetünkben az a 12M plusz és fél év (viszonylag jó) játék nem olyan kevés.
Nem mondom, hogy tavaly én nem küldtem volna el a fenébe, mert de, főleg, mert látszott, hogy nem akar ő igazán itt lenni. És akkor Ferrán is jobb idényt futott volna a posztján, Raphinha meg Dembélé szintjét amúgy is lehozta. De anyagilag ha nem is feltétlen a maxot, de elég sokat kipréseltünk még a szituból.
Csűrni- csavarni lehet, de a 35m feletti rész is minket illetne, csak valami béna szerződés alapján nem kapjuk meg a pénzt. Tavaly ilyen szerződést kötni súrolja a hűtlen kezelés gyanúját. Se rászorulva nem voltunk, sem kényszerhelyzetben. Összehasonlításként Cunhát, aki nagyságrendekkel gyengébb, most adja el a szintén csőd szélén lévő Atletico ugyanennyiért és ott a vételár felét nem kell visszaadni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.12. 14:56:31

Megint ugye a realhoz hasonlítgatás megy, és lassan kitaláljuk, hogy mi jobban csináljuk.
Csak, hogy akkor miért vagyunk rosszabb anyagi helyzetben messze, arra válasz nincs.
Egyébként gyors fejszámolás után az látszik, hogy igazolások-eladások tekintetében az utolsó 5 szezonban nem vagyunk rosszabbak, de mégis eredményekben, gazdasági mutatókban bőven alulmúljuk őket.

Erre kellene figyelni, és bizony jogos a kritika, hogy rosszul értékesítünk, és erre nem ellenérv, hogy de a real is.


Dembelének minden jót, én örülök, hogy a játékosunk volt, és valamit csinált is, nem csak a hátra passz ment. Nyilván a sérülései nem tettek jót neki, mint ahogy senkinek, sajnos így alakult.
Jobb lesz neki Párizsban, remélem DeJong is elmegy lassan oda ahol becsülik, nem pedig a szurkolók is rugdossák, csak mert nem lamasia növendék.

Itt megint a visszatérő mentalitás, amíg szóba se került az eladása, addig top szélső, nagy erősségünk, stb, majd ugyanezek emberek már magyarázzák 5 perccel az eladása után, hogy nem fog hiányozni, úgyse játszott, béna volt, meg pool elleni meccs.
Gratulálok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.12. 14:35:05

Troym írta:
2023.08.12. 14:19:48
Összesítve tavaly kapott egy szerződést br 23 millió és most még kap mellé 15 milliót. Sokan meg örülnek hogy nem ingyen ment el. Hát sokkal nem jártunk volna rosszabbul akkor sem. Így került 38 millióba és kapunk 35t. Cserébe lőtt 5 bajnoki gólt adott 7 gólpasszt és fél évig nem volt használható.
Nem korrekt a számolás szerintem, mivel a 15-öt nem tőlünk kapta. 23 millióba került, 35-öt kaptunk érte, az 12-vel több, mint tavaly lett volna, plusz fél évet játszott. Nézd meg, hogy az istenített, összehasonlítási alapként legrelevánsabb (LL szabályozások miatt) madridban jobb kürülmények közt mit hoztak ki a bukta igazolásokból és lejár szerződésekből, klasszisok mentek el mind kereken 0 pénzért, akik közül kb csak Benzema játszott. Szerintem a mi helyzetünkben az a 12M plusz és fél év (viszonylag jó) játék nem olyan kevés.
Nem mondom, hogy tavaly én nem küldtem volna el a fenébe, mert de, főleg, mert látszott, hogy nem akar ő igazán itt lenni. És akkor Ferrán is jobb idényt futott volna a posztján, Raphinha meg Dembélé szintjét amúgy is lehozta. De anyagilag ha nem is feltétlen a maxot, de elég sokat kipréseltünk még a szituból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 14:19:48

Összesítve tavaly kapott egy szerződést br 23 millió és most még kap mellé 15 milliót. Sokan meg örülnek hogy nem ingyen ment el. Hát sokkal nem jártunk volna rosszabbul akkor sem. Így került 38 millióba és kapunk 35t. Cserébe lőtt 5 bajnoki gólt adott 7 gólpasszt és fél évig nem volt használható.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése