Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.09.11. 06:42:44

A gólja parádés volt és előtte a csel. Örülök hogy maradt.
Csak is Puyol
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.10. 12:34:04

Csak maradni akart, azért ingyen vagy aláírási pénzért is még megérte volna, az olasz élcsapatoknak leigazolni őt, vagy mondjuk németeknek, de spanyolban is Atletico, Sevilla jól járt volna vele. Amúgy nem hittem volna, hogy marad, azok után, ami körülötte zajlott.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2022.09.10. 11:23:43

andras953 írta:
2022.09.09. 21:05:02
Emlékeztek, már Messi megmondta róla a sérülései közben is, hogy a nagy játékos válhat belőle.
Kerüljék el a sérülések, és erősödjön fizikailag tovább, ezt kívánom neki.
(Egy Rapinha-t, Lewát, vagy sok más csatárt, ha beleszállnak a védői és repül, akkor sem kell félteni, mert stabilabb a teste, izomzata, nem sérülékeny mint "Szúnyog".) Dembelének elég a sérüléshez egy Fiola-féle szerelés (térdenrúgás), vagy - reméljük, csak régen volt így - egy röhejes mozdulat labda vagy védő nékül is.
Hogy mi mindenben jó, leírtátok. Annyit tennék hozzá, hogy időnként Messit felidéző kiugrató passzokat tud adni üres területre, amiket a társnak csak be kellene rúgni.
Valamint szerintem kiemelkedően jól lát a pályán - ha nem hajtja a mindenáron való góllövési vagy cselezési vágy, amikor is beszűkül az agya. Sajnos többször is láttam az utóbbi időben önzőnek, amikor nem adta le a labdát a jobb helyzetben levő társának. (Nem lett gól. Gondolom, az edzők kivesézik videón a csapattal ezeket a hibákat is)

Mivel féltem őt a sérüléstől jelenleg is, meccs közben akkor is figyelem a mozgását, amikor nincs nála a labda. Szerencsére eddig megúszta, bár láttam sántikálni is.
A fizikumát kell még szóvá tennem: a Plzen ellen, de a korábbi meccsein is lazt láttam, hogy egy-egy jobban meghajtott meccsszakasz után megáll, előrehajol, térdeire támaszkodva pihen, szedi a levegőt. Esetleg sántikálva vánszorog.
A fizikumát, állóképességét biztosan jól látják a Barcában, biztosan fejlesztik is, ahogy a gyógytornász is próbálja a hajlító izmait.
Az elveszett 3-4 éve ellenére Messi jóslatát be kéne váltani.
Ezzel a "cselezés. góllövés, beszűküléssel" egyet kell értsek, viszont gondoljuk át mit is várunk egy top csatártól: szerintem a fantasztikus cselei és a góljai miatt kedveltük meg a legjobb focistákat. (Bár nekem Neymart kb soha nem sikerült megkedvelni <talán a fetrengései és a nagyképűsége miatt>, Dembélét pedig akkor is védtem, amikor talán meg sem érdemelte). Van egy olyan tippem, hogy általában az edzők is bátorítják a csatárokat a helyzetek megteremtésére és nem passzoljuk vissza a kapushoz a 16-os előteréből - na jó túlzás.
Tudtommal, azok a játékosok akik gyorsak, sok sprintet hajtanak végre, hamarabb elfáradnak... és nem feltétlenül jók hosszú távon.
Remélem, hogy Xavi segítségével fejben és testben felnőtt a feladathoz, hogy a világbajnokság, de főleg a Barca egyik legjobb játékosan legyen hosszú távon.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.09.09. 21:05:02

Emlékeztek, már Messi megmondta róla a sérülései közben is, hogy a nagy játékos válhat belőle.
Kerüljék el a sérülések, és erősödjön fizikailag tovább, ezt kívánom neki.
(Egy Rapinha-t, Lewát, vagy sok más csatárt, ha beleszállnak a védői és repül, akkor sem kell félteni, mert stabilabb a teste, izomzata, nem sérülékeny mint "Szúnyog".) Dembelének elég a sérüléshez egy Fiola-féle szerelés (térdenrúgás), vagy - reméljük, csak régen volt így - egy röhejes mozdulat labda vagy védő nékül is.
Hogy mi mindenben jó, leírtátok. Annyit tennék hozzá, hogy időnként Messit felidéző kiugrató passzokat tud adni üres területre, amiket a társnak csak be kellene rúgni.
Valamint szerintem kiemelkedően jól lát a pályán - ha nem hajtja a mindenáron való góllövési vagy cselezési vágy, amikor is beszűkül az agya. Sajnos többször is láttam az utóbbi időben önzőnek, amikor nem adta le a labdát a jobb helyzetben levő társának. (Nem lett gól. Gondolom, az edzők kivesézik videón a csapattal ezeket a hibákat is)

Mivel féltem őt a sérüléstől jelenleg is, meccs közben akkor is figyelem a mozgását, amikor nincs nála a labda. Szerencsére eddig megúszta, bár láttam sántikálni is.
A fizikumát kell még szóvá tennem: a Plzen ellen, de a korábbi meccsein is lazt láttam, hogy egy-egy jobban meghajtott meccsszakasz után megáll, előrehajol, térdeire támaszkodva pihen, szedi a levegőt. Esetleg sántikálva vánszorog.
A fizikumát, állóképességét biztosan jól látják a Barcában, biztosan fejlesztik is, ahogy a gyógytornász is próbálja a hajlító izmait.
Az elveszett 3-4 éve ellenére Messi jóslatát be kéne váltani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 14:05:33

Szerintem senki nem írta, hogy a világ legjobbja, én legalábbis nem emlékszem ilyenre. De a legjobbak között mindenképp lehet emlegetni, ha ezt stabilan tudja hozni.

Ebben a kissé kígyózós testcselekben, amit faékegyszerű megtolom és utánafutom cselek követnek, alighanem a világ legjobbja. Tényleg csak 1-2 dolgot tud a srác, de azt nagyon, a kétlábassága miatt totál kiszámíthatatlan, merre lódul meg, és még ha ki is találja a védő, akkor sem nagyon tudja levédekezni.

Emberileg tényleg sokat értett most hirtelen, ez volt az első normálisabb interjúja is szerintem, ahol tényleg látszott belőle valami. Az elmúlt 4 évben engem az is nagyon zavart, hogy fapofával játszott, ha hibázott, semmi, ha gólt lőtt, semmi extra, bennem végig olyan játékos benyomását keltette, aki egyáltalán nem akar itt lenni, vagy nem élvezi, amit csinál. Én pl. ezért kerültem át ha nem is az utáló, de abba a táborba, aki már nem akarta őt látni, és nyilván nem a tehetsége miatt.
Xavi óta már tavasszal is alakult ez, de most kifejezetten szívvel kezdett el játszani.
Talán Raphinha érkezése is jót tett neki, mert ő kidolgozza belét is, és szerintem ez is segített neki észbekapni, hogy hoppá, ha nem kapom össze magam, veszélyben van a helyem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2022.09.08. 13:50:20

Atlantis írta:
2022.09.08. 11:35:32
Ez egy érdekes kérdés amúgy, mert szerintem pont hogy a futball IQ-ja megvan. Én azt látom rajta, hogy zseniális passzokat osztogat befele, előre és amikor hátrajön védekezni és labdát szerez akkor kicsiben is jó döntést hoz általában, jól passzolja ki nyomás alatt. Illetve tavasztól kezdve a védekezésben is egyre jobban kezd helyezkedni és látja mikor kell visszazárnia.
Én inkább egy erőteljes teljesítménykényszert érzek rajta amit a még mindig nem tud még jól kezelni, és sokszor túlvállalja magát. Nagyon akarja azt a gólt, hogy érkezzen, annyira hogy el is izgulja a lövéseket.
Az hogy túlvállalja magát vagy nem hoz jó döntést, az szintén a futball IQ következménye is.
Dembélé alapvetően nem egy kreatív játékos, ha a passzolási kézségeit nézzük. Nagyon gyors, nagyon jól cselez és a beadásai is tűrhetőek. Azokban erős, amiben egy szélsőnek erősnek kell lennie.
Szóval fejben bár sokkal érettebb lett, és ez most ebből a mélyinterjúból is érződött szerintem, még mindig van hova fejődnie. Persze az is ott van, hogy az az átigazolási összeg okozta hatalmas nyomás és az 5 éve tartó elképesztő elvárás alatt azért nehéz is lehetett nem megtörni. Láttunk már sok játékost akinek a karrierje derékba is tört mert nem tudta ezt kezelni.
Aztán lehet, hogy tényleg ezek a rossz befejezések és a sok elakadt beadás abból jön amit mondasz, hogy tévedek és mégsincs meg annyira a futball IQ-ja mint hiszem.
Szerintem is érettebb lett emberileg, ami a pályán látott teljesítményén is észrevevődik. Azonban volt is ahonnan fejlődnie és még ilyen téren is van ahova fejlődnie. :)

Az egész mondadóm lényege a következő: most a jó periódusa ellenére sem kell azért belelátni a következő világ legjobbját és hasonlókat. Róla szerintem már kiderült, hogy nem tud egy ilyen szintű klasszis lenni. Nyilvánvalóan lehet, hogy nincs igazam, mert valóban most kellene jönnie papíron a legjobb éveinek. Ezt azért tartom fontosnak - hogy kezeljük őt a helyén - mert a leigazolásakor, az első éveiben épp az történt, hogy egy olyan játékost képzeld bele a nagy többség (én is), aki ő nem volt és véleményem szerint már nem is lesz. Franciaországban anno nagyobb tehetségnek tartották Mbappénél, és lehet, hogy valóban nagyobb tehetség is volt, ha úgy gondolunk az egész tehetség témára, mint egy csiszolatlan gyémántra, amely később majd letisztul stb.
Viszont a tehetség bizonyos szempontból egy túlértékelt dolog. Nyilvánvalóan számít, az viszont sokkal fontosabb, hogy valaki ki tudja-e hozni magából a maximumot. Dembélével kapcsolatban szerintem ma már nem az a plafon, amit predesztináltunk öt éve. Ezzel viszont semmi gond nincs, mert a jelenlegi Dembélé is lehet értékes tagja a jelen és a következő évek Barcelonájának.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.09.08. 13:30:05

Sinya22 írta:
2022.09.08. 11:08:16
Minden jel arra mutat, hogy erre a szezonra sikerölt összerakni fejben is, és fizikailag is. Az előző szezonokban is mutatott hihetetlenül szép/hasznos dolgokat, csak ez nem került középpontba a sérülései meg a pletykák mellé.

Nem csak Xavi kellett neki, hanem biztos más szakember is leült vele beszélgetni, mert ennyi sérülés és kritika után amit sokszor jogosan kapott nem lehetett könnyű összeszedni magát. A szezonbeli teljesítménye top, ha a baloson is formába jönne Fati esetleg, akkor ez egy gyönyörű szezon lesz.
Nekem Vinícius sorsa ugrik be. Amikor a Realhoz került, Zidane alatt semmi volt. Aztán jött Ancelotti, s helyre billent a lelkivilága.
Talán Xavi is tud belőle " csoda csatár"t csinálni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.08. 11:35:32

kanty írta:
2022.09.08. 11:07:38
Az esetében soha nem a tehetsége volt a kérdés, hanem a feje. Jó látni, hogy most megy neki, de a "világ legjobbja lesz" és hasonló véleményeket túlzónak érzem. És nem is kell a világ legjobbjának lennie. Maradjon egészséges, fókuszált, és akkor hasznos és nagyon fontos tagja lehet a csapatnak. Szerintem neki nincs meg a futball IQ-ja ahhoz, hogy igazi topjátékos legyen. Ugyan fejlődött döntéshozatalban, de továbbra is ezt érzem a legnagyobb gyengéjének - ebből következik az is, hogy a befejezéseknél inkonzisztens.
Ez egy érdekes kérdés amúgy, mert szerintem pont hogy a futball IQ-ja megvan. Én azt látom rajta, hogy zseniális passzokat osztogat befele, előre és amikor hátrajön védekezni és labdát szerez akkor kicsiben is jó döntést hoz általában, jól passzolja ki nyomás alatt. Illetve tavasztól kezdve a védekezésben is egyre jobban kezd helyezkedni és látja mikor kell visszazárnia.
Én inkább egy erőteljes teljesítménykényszert érzek rajta amit a még mindig nem tud még jól kezelni, és sokszor túlvállalja magát. Nagyon akarja azt a gólt, hogy érkezzen, annyira hogy el is izgulja a lövéseket. Szóval fejben bár sokkal érettebb lett, és ez most ebből a mélyinterjúból is érződött szerintem, még mindig van hova fejődnie. Persze az is ott van, hogy az az átigazolási összeg okozta hatalmas nyomás és az 5 éve tartó elképesztő elvárás alatt azért nehéz is lehetett nem megtörni. Láttunk már sok játékost akinek a karrierje derékba is tört mert nem tudta ezt kezelni.
Aztán lehet, hogy tényleg ezek a rossz befejezések és a sok elakadt beadás abból jön amit mondasz, hogy tévedek és mégsincs meg annyira a futball IQ-ja mint hiszem.

Közben benne van a pakliban az is amit Andris is írt: még mindig csak 25 éves, szóval a fejlődésre ideje és lehetősége is van. Plusz ha csak a mostani szintet képes lenne tartani huzamosabb ideig akkor is már elégedettek lehetünk szerintem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.08. 11:26:56

Sajnos fejben sose lesz százas, egyszerűen szerintem nincs ez meg benne. A mentalitása, hozzáállása, tudatossága sokat javulhatott és megfelelő szakmai környezetben szerintem fenntartható, de bizonyos pályán hozott döntések sajnos olyanok maradnak, amilyenek. Ne legyen igazam. De még ezekkel együtt is lehet a világ egyik legjobb szélsője, és európa aszisztkirálya. Többért ne is fohászkodjunk szerintem, ez bőven elég. Ha véletlen megtalálná a góllövő cipőt, és az előszezonos zsinóros bombái beakadnának néha, évi 10-15 gól, akkor az már cherry on top, és maradéktalanul elégedettek lehetünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.08. 11:08:16

Minden jel arra mutat, hogy erre a szezonra sikerölt összerakni fejben is, és fizikailag is. Az előző szezonokban is mutatott hihetetlenül szép/hasznos dolgokat, csak ez nem került középpontba a sérülései meg a pletykák mellé.

Nem csak Xavi kellett neki, hanem biztos más szakember is leült vele beszélgetni, mert ennyi sérülés és kritika után amit sokszor jogosan kapott nem lehetett könnyű összeszedni magát. A szezonbeli teljesítménye top, ha a baloson is formába jönne Fati esetleg, akkor ez egy gyönyörű szezon lesz.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2022.09.08. 11:07:38

Az esetében soha nem a tehetsége volt a kérdés, hanem a feje. Jó látni, hogy most megy neki, de a "világ legjobbja lesz" és hasonló véleményeket túlzónak érzem. És nem is kell a világ legjobbjának lennie. Maradjon egészséges, fókuszált, és akkor hasznos és nagyon fontos tagja lehet a csapatnak. Szerintem neki nincs meg a futball IQ-ja ahhoz, hogy igazi topjátékos legyen. Ugyan fejlődött döntéshozatalban, de továbbra is ezt érzem a legnagyobb gyengéjének - ebből következik az is, hogy a befejezéseknél inkonzisztens.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 10:58:26

Ez tényleg messze a legobb meccse volt nálunk. Ha ezt a szintet tudja hozni, akkor a jobboldalunk a világ legjobbja is lehet akár. Tényleg kár, hogy gólt lőni nem tud, szerintem ha meg is találja kicsit ebben magát, akkor sem fogja szórni őket, de amíg Lewy itt van, addig erre nincs is szükség... azon kívül meg kb mindenben remekel, hiába suta, vagy legalábbis nem precíz kicsit beadásokban is meg passzokban is, olyan sok lehetőséget teremt rájuk, hogy pár bejön, és már megérte...

De legfőképp azért volt ez a legjobb meccse, mert életében először rendesen védekezett is. Ebben remélem leginkább, hogy tendencia lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.08. 10:22:19

Andris írta:
2022.09.08. 10:08:12
Azért annyira nem későn érő, még mindig fél évvel fiatalabb mint pl Raphinha, és ez csak 25öt jelent. Még messze van attól a kortól, ahol a legtöbb történelmi léptékkel nagy játékos a csúcsra ért, ott tartózkodott 1-2 évet.

Örülök, hogy kezdi mindenki látni, amiről azért itt sokat győzködtük egymást Januárban. A hibáival együtt is egy playmaker, mert hihetetlen képességei vannak. Mindig történik valami, ha hozzá kerül a labda.
Szerintem sokat fog rontani utolsó érintésből és cselekből továbbra is, de amennyit próbálkozik, és amennyi veszélyt teremt, ez bele is fér. Ha minden meccsen 1-2, néha 3 gólpont összejön, akkor elronthatja a másik 20 lövést, cselt és beadást.
És még tud is fejlődni azt hiszem.

Nagyon sokat nyertünk azon, ahogy ő és Xavi hozzáálltak a téli-tavaszi mizériához. És sokat vesztettünk volna, ha Laportáék szájkaratéja, illetve blöffje nyer. Megköszönhetik Xavinak és Dembinek is a teljesítményüket, aminek köszönhetően nagyobb arcvesztés nélkül kihátrálhattak a keménykedésből.
Én sosem ekéztem annyira, mint sokak (bár már kezdtem lemondani róla, ez tény), de be kell látni, hogy úgy néz ki igazad volt, amikor teljesen kiálltál mellette.
Persze ehhez kellett az idő(?), de legfőképp talán egy Xavi féle kemény, profi, de megértő apafigura, aki gatyába tudja rázni őt mentálisan, mert valószínűleg itt volt a legtöbb gond vele, a tehetsége mindig is látszott.

Mindenesetre tegnap a szokásos hülye hibái ellenére nagyon ficánkolt, ez volt talán az eddigi legjobb meccse itt, ő volt a csapat húzóembere, önbizalommal játszott, konstans életveszélyt jelentett. Ha majd a lövései is elkezdenek beakadni és tartósan jó teljesítményt tud nyújtani, hatalmas fegyver lehet a srác valóban.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.08. 10:08:12

Res írta:
2022.09.08. 09:02:51
Későn érő típus. Most érik be. :-)
Azért annyira nem későn érő, még mindig fél évvel fiatalabb mint pl Raphinha, és ez csak 25öt jelent. Még messze van attól a kortól, ahol a legtöbb történelmi léptékkel nagy játékos a csúcsra ért, ott tartózkodott 1-2 évet.

Örülök, hogy kezdi mindenki látni, amiről azért itt sokat győzködtük egymást Januárban. A hibáival együtt is egy playmaker, mert hihetetlen képességei vannak. Mindig történik valami, ha hozzá kerül a labda.
Szerintem sokat fog rontani utolsó érintésből és cselekből továbbra is, de amennyit próbálkozik, és amennyi veszélyt teremt, ez bele is fér. Ha minden meccsen 1-2, néha 3 gólpont összejön, akkor elronthatja a másik 20 lövést, cselt és beadást.
És még tud is fejlődni azt hiszem.

Nagyon sokat nyertünk azon, ahogy ő és Xavi hozzáálltak a téli-tavaszi mizériához. És sokat vesztettünk volna, ha Laportáék szájkaratéja, illetve blöffje nyer. Megköszönhetik Xavinak és Dembinek is a teljesítményüket, aminek köszönhetően nagyobb arcvesztés nélkül kihátrálhattak a keménykedésből.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2022.09.08. 09:02:51

Későn érő típus. Most érik be. :-)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 09:00:36

visca el barca írta:
2022.09.08. 07:12:09
Tegnap vegre mutatott vmit abbol amiert 5 eve leigazoltuk :D remelem xavi mellett vegleg ratalalt a helyes utra, es a serulesek is elkerulik.
Egy is kivételével egyetértek!
Tegnap IS !
Nagyon jól tolja a srác, a mentalitása is nagyon ott van, a tegnapi labdaszerzés a gólpassz előtt...Néha nem a tengerbe kellene lőnie a labdát, de hát majd gyakorolja. A passzai, a cselei, élményszámba mennek. A tavalyi szezon második fele óta, ebben az idényben pedig különösen hasznos, a csapat legjobbjai között van. Nehezen tudnánk nélkülözni a gyorsaságát, és kiszámíthatatlanságát.!
Csak így tovább!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.08. 07:12:09

Tegnap vegre mutatott vmit abbol amiert 5 eve leigazoltuk :D remelem xavi mellett vegleg ratalalt a helyes utra, es a serulesek is elkerulik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 19:03:37

drobika írta:
2022.08.23. 17:57:08
Ő maga nyilatkozta, hogy jobban szeret játszani jobboldalon! Lehet itt statokat citálni, semmi értelme, mert a valóságban tisztán és félreérthetetlenül látszik, hogy a jobb oldalon tudja jobban segíteni a csapatot. Ráadásul ott a másikon Fati, Torres. Engedjük már el, ezt a Dembele balszél vonalat!
Elsősorban érdekességképp kerestem rá, mert nekem sosem volt az az érzésem, hogy jobb ott. A statokat meg nem lehet csak úgy sutba vetni, ha valaki az egyik oldalról majdnem háromszor annyi gólt lő, mint a másikról, az azért jelent valamit. Ennyi erővel felejtsük el, hogy Lewa csatár, pusztán azért mert lőtt párszáz gólt, lehet, hogy ő igazából középső védőként lenne a legjobb...
Nem akarom baloson játszatni direktben, de ha Fatit még cserének szánjuk, akkor messze a legerősebbnek tartom a Dembélé balos, Raphinha jobbos verziót. És a stat annyit minimum elárul, hogy be lehet ott Dembélét vetni, és akkor nem is vita tárgya, melyik oldalon a jobb. Raphinhának is kellenének a percek, eddig 2x30 percet játszhatott a helyén, így nem fog túl könnyen belerázódni, pláne az első góljáig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 18:36:03

drobika írta:
2022.08.23. 17:57:08
Ő maga nyilatkozta, hogy jobban szeret játszani jobboldalon! Lehet itt statokat citálni, semmi értelme, mert a valóságban tisztán és félreérthetetlenül látszik, hogy a jobb oldalon tudja jobban segíteni a csapatot. Ráadásul ott a másikon Fati, Torres. Engedjük már el, ezt a Dembele balszél vonalat!
Hát ha ő maga nyilatkozta, az más. Azt is nyilatkozta, hogy bal lábas, meg azt is, hogy jobbal jobban lő.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 17:57:08

Guille írta:
2022.08.23. 11:41:46
bence0330 írta:
2022.08.23. 11:19:28
Tehát gólerősségben majdnem 3-szor olyan jó balról, de még az összkanadaiban is jobb kicsit onnan, pedig a tavalyi szezonban sokat kozmetikázott az asszisztokkal. Én sosem gondoltam eleve, hogy a jobboson jobb lenne, max ilyen megszokásból otthonosabb neki. Mint ahogy tavaly és idén is csak balról rúgott gólt.
Így belegondolva jogos. Főleg jobbal szokta a lelátóra küldeni a labdákat, balról szépen ki tudja lőni a hosszú sarkot.

Mondjuk az is igaz, hogy tavaly rengeteget volt egyedül hagyva a jobb oldalon társ nélkül.
Ő maga nyilatkozta, hogy jobban szeret játszani jobboldalon! Lehet itt statokat citálni, semmi értelme, mert a valóságban tisztán és félreérthetetlenül látszik, hogy a jobb oldalon tudja jobban segíteni a csapatot. Ráadásul ott a másikon Fati, Torres. Engedjük már el, ezt a Dembele balszél vonalat!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 11:41:46

bence0330 írta:
2022.08.23. 11:19:28
Tehát gólerősségben majdnem 3-szor olyan jó balról, de még az összkanadaiban is jobb kicsit onnan, pedig a tavalyi szezonban sokat kozmetikázott az asszisztokkal. Én sosem gondoltam eleve, hogy a jobboson jobb lenne, max ilyen megszokásból otthonosabb neki. Mint ahogy tavaly és idén is csak balról rúgott gólt.
Így belegondolva jogos. Főleg jobbal szokta a lelátóra küldeni a labdákat, balról szépen ki tudja lőni a hosszú sarkot.

Mondjuk az is igaz, hogy tavaly rengeteget volt egyedül hagyva a jobb oldalon társ nélkül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 11:19:28

Jack Napier írta:
2022.08.23. 11:06:52
Biztos ki lehetne keresni ha van időd. Ezt a statot fb-on találtam.
Jogos.

Az itt töltött idejét alapul véve:

Jobbszélsőként: 4136 perc alatt 8 gól 23 assziszt 133 percenként 1 gólpont

Balszélsőként: 1512 perc alatt 8 gól, 4 assziszt 126 percenként 1 gólpont

Tehát gólerősségben majdnem 3-szor olyan jó balról, de még az összkanadaiban is jobb kicsit onnan, pedig a tavalyi szezonban sokat kozmetikázott az asszisztokkal. Én sosem gondoltam eleve, hogy a jobboson jobb lenne, max ilyen megszokásból otthonosabb neki. Mint ahogy tavaly és idén is csak balról rúgott gólt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.08.23. 11:06:52

bence0330 írta:
2022.08.22. 22:59:29
Jack Napier írta:
2022.08.22. 22:47:35
Dembélé statjai eddig: :shock:

🔵 Jobbal: 33 (15 Goals + 18 Assists)
🔴 Ballal: 33 (18 Goals + 15 Assists)

(Ennek örömére végre páros lábbal rúghatná kifelé az ügynökét.)
Ez tényleg durva.
Nem tudsz olyan statot, hogy a két szélen mit hozott? Persze időarányosan, mert baloldalt kevesebbet van.
Biztos ki lehetne keresni ha van időd. Ezt a statot fb-on találtam.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.23. 02:41:12

recrea írta:
2022.08.22. 23:36:58
Jack Napier írta:
2022.08.22. 22:47:35
Dembélé statjai eddig: :shock:

🔵 Jobbal: 33 (15 Goals + 18 Assists)
🔴 Ballal: 33 (18 Goals + 15 Assists)

(Ennek örömére végre páros lábbal rúghatná kifelé az ügynökét.)
Pedig 2016-ban világosan elmagyarázta a helyzetet :mrgreen:
https://youtu.be/glNhQ_ysuls

Egészen elképesztő adottság…nem is emlékszem hasonlóra, talán Zidane.
Sírok ezen a videón. Mindent leír róla, de nem csak a foci képességeiről, hanem a személyiségéről is. Az tuti, hogy egy karakter a csávó. Van benne valami suta idiótaság, de közben meg tehetség, meg érzék a focihoz, mostanában akarat is. Szétröhögtem magam anno azokon a híreken, hogy azért nem járt rendesen edzésre, mert x-box-ozott. Az ilyen Neymar meg Ronaldinho félék az éjszakába mennek/mentek vadulni, ő meg otthon a kis focis játékkal. Lehet magával játszott Pro mode-t :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.08.22. 23:36:58

Jack Napier írta:
2022.08.22. 22:47:35
Dembélé statjai eddig: :shock:

🔵 Jobbal: 33 (15 Goals + 18 Assists)
🔴 Ballal: 33 (18 Goals + 15 Assists)

(Ennek örömére végre páros lábbal rúghatná kifelé az ügynökét.)
Pedig 2016-ban világosan elmagyarázta a helyzetet :mrgreen:
https://youtu.be/glNhQ_ysuls

Egészen elképesztő adottság…nem is emlékszem hasonlóra, talán Zidane.
Válasz küldése