Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.03. 15:23:52

Nem találtam róla semmit, de hátha összefutott valaki a infóval.

Mennyire beszél már spanyolul? Már itt van fél éve, jó lenne, ha már megértetné magát. Fontos a gyors adaptáció, pláne egy fiatal játékos esetében.

Azért kérdezem, mert olyan érzésem van vele kapcsolatban a képek, videók és testbeszéd alapján, hogy nem csak a pályán, de a csapatban sem igazán találja a helyét. Lehet, hogy csak belemagyarázom, de azért kíváncsi vagyok. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.03. 13:37:15

Nem egyértelmü? :D
Dembélé itt van nálunk, mig Neymar nincs :D
Amig itt volt, addig minden el volt nézve neki,azóta szembeköpte a hazát.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.03. 13:34:06

Neymarnal csak jobb lehet!
Ezt miből sikerült leszűrni? #-o
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.03. 13:24:08

Aki nem látja, hogy nem egy nyeretlen kétéves, az vizsgáltassa meg a látását! :D
Ettől még nem borítékolt a nagyívű pálya itt, de látszik a minőség..
A tavalyi dortmundi szezonja is látványos volt, gyors, lelkes, és jól lát a pályán... itt az ideje, hogy megmutassa mire is képes. Neymarnal csak jobb lehet!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.03. 13:16:34

Remélem azért a szezon hajrájában fog tudni rendszeresen játszani. Kb. 9 hónap a szezon, gyakorlatilag ebből cirka fél évig szinte végig sérült...
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.03. 12:48:22

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:...
...
Aki nem látja, hogy nem egy nyeretlen kétéves, az vizsgáltassa meg a látását! :D
Ettől még nem borítékolt a nagyívű pálya itt, de látszik a minőség...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.03. 12:37:14

MessiNeymarSuarez írta:Aki kételkedik benne, annak érdemes Youtube videókat nézni róla.
Én elégedett voltam azzal, amit produkált azon a kevés meccsén. A Celta elleni szólójával pedig megmutatta, mi rejtőzik benne. Olyat a Camp Nou a közelmúltban max Messitől és Neymartól látott.

Szerk: új edzőskép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.02.03. 13:01:08-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.03. 12:13:45

A főcikk alapján a Getafe ellen térhet vissza, és a cél az hogy a Chelsea elleni odavágón már teljes mértékben bevethető legyen, és hozzá is tudjon adni érdemben a játékhoz.

Tény ami tény, jól jöhetne cserének egy fáradt Chelsea elleni védelemre ráküldve.

Amúgy szegény srác elől rendesen el lett lopva a show, pedig hatalmas tehetség és nagy jövő áll előtte, remélem ez a komoly sérülés és lemaradás nem fogja túlságosan megviselni mentálisan.

Aki kételkedik benne, annak érdemes Youtube videókat nézni róla.(Amit amúgy meg is értek, ezalatt a kevés idő alatt nem sokat tudott mutatni abból hogy miért ért meg 105+ milliót, de majd el jön az ideje.)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.28. 16:32:02

MessiNeymarSuarez írta:
Cestus írta:Lassan nem kellene visszatérnie? Getafe ellen mondjuk?
15-én hozták meg az eredményt, hogy 3-4 hétre dőlt ki, szóval várhatóan február 5-12 között térhet vissza, ha nem ütnek fel komplikációk, és nem sérül le közben megint.


Remélem most rendesen felépítik a srácot, eléggé betett neki az alapozás kihagyása, eddig sérülése sem volt.
Köszi a választ. Csak fura, hogy semmi hír róla.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.28. 16:09:42

Cestus írta:Lassan nem kellene visszatérnie? Getafe ellen mondjuk?
15-én hozták meg az eredményt, hogy 3-4 hétre dőlt ki, szóval várhatóan február 5-12 között térhet vissza, ha nem ütnek fel komplikációk, és nem sérül le közben megint.


Remélem most rendesen felépítik a srácot, eléggé betett neki az alapozás kihagyása, eddig sérülése sem volt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.28. 16:02:02

Lassan nem kellene visszatérnie? Getafe ellen mondjuk?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.16. 19:06:05

Hosszútávú befektetés lett ő, úgy látszik. Annak nyilván nagyon drága volt, de örüljünk, hogy nálunk van. Így nem kell azt néznünk, hogy 1-2 éven belül habfehér vagy Eiffel-tornyos mezben szívatja szét a széleinket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.16. 18:39:10

Én hiszek benne ,hogy klasszis lesz belőle itt 1-2 éven belül ,ez a szezon a sérülések miatt sajna elcsúszott neki,bár még egy jó áprilisi,májusi hajrával szépíthet rajta bőven.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.16. 11:47:49

mess2009 írta:
nem a fényképészeknek bohóckodik mint Neymar.
.
nem szokásom megsértődni mások helyett, Ney pedig nemigen szorul rá de azért megjegyezném, hogy Messi után a világ legjobb játékosát minősítetted....
Ezek szubjektív dolgok, sajnálom ha sokan így gondolják, én nem gondolom így. Több a reklám mint a foci, de természetesen el kell ismerni az érdemeit.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.16. 11:15:27

Sokan mondják, hogy Dembélé felesleges a labdatartós focinkba, idegen test, terület kell neki, stbstb. Részben igaz, ha nagy terület van előtte, jobban kijön a sebessége. Mint minden gyors játékosnak.. Ettől még nem feltétlen kell neki terület ahhoz, hogy érvényesüljön. A gyerek álló helyből is képes embereket megverni - aki nézte Dortmundban is, az tudja -, mellé a gyorsulása félelmetes, 3 m-en otthagyja az ellenfelét bármikor kb. Juve ellen is pl itt volt ez, ahogy otthagy a sűrűben 3 embert, azt öröm nézni. Itt elhagyta utána a lasztit, tudom, de itt jön ki, hogy se játékban nem volt, se a társakat nem érezte. Ha ezekben fejlődik, az ő képességei pont nem lesznek problémásak egy tömörülő védelem ellen szerintem. Alapból egy olyan csapatból jött, ami szintén labdatartós focit játszott, mégis brillírozott ott. A München után ők voltak a 2. helyen labdabirtoklásban a Bundesligában tavaly, nekem nem úgy tűnt, hogy annyira szenvedne egy ilyen rendszerben Dembélé. Nyilván nem fog olyan természetesnek hatni mint egy Pedro anno, de ez nem is feltétlen probléma. Az utóbbi éveket elnézve amúgy is elmondható, hogy elég jól szokott jönni egy ilyen típusú játékos is ezekbe a csapatokba, ők azok, akik el tudják dönteni a meccset egy egyéni villanással, hogyha necces a helyzet. És Dembélében nagyon megvan ez a képesség. Pep Münchenjébe se illett volna papíron se Costa, se Coman, aztán mégis baromi jól jöttek rengeteg alkalommal, és fontos emberek voltak. Most Sterling, totál nem Pep féle játékos, Sanét se mondanám annak, bár ő határeset. Ennek ellenére az angol brillírozik jobban, és hatalmas segítséget jelent a csapatnak az, hogy képes egymaga eldönteni egy meccset az egyéni villanásával - nem egy bevert helyzetre gondolok, hanem amikor a semmiből teremt valamit. Nálunk a Pedro-Villa féle időkben nem ez volt a szélsőink erőssége elsősorban, de úgy is működött a csapat, viszont szerintem ahhoz most nincs meg a középpályánk, hogy csak olyan szélsőkkel akiknek a labda nélküli munkája az elsőrangú, hatékony legyen a támadójátékunk. Úgyhogy Messi mellé jó, ha van egy ilyen játékos még, akinek a gondolatai folyton akörül járnak, hogy helyzetet teremtsen valamilyen módon. Ami az egyensúlyhoz a támadó harmadban fontos még szerintem, hogy a harmadik játékos labda nélkül sokat mozogjon, és legyen kegyetlen befejező, ez Suárezben megvan hál istennek. Szerintem ez a hármas baromi jó triót alkothat idővel, a Valverde féle focinkban is.

Én a pozícióját se "féltem" igazából. Van most a 442 féle rendszer, de láthattuk rengetegszer, hogy még ezt is variálja Valverde csomószor. Amíg Deu képben volt, sokszor hivatalosan 433 volt, amikor Paco játszott mondjuk 4312, ez a 4 középpályásos "442" is rengeteg variációban feltűnt már, attól függ milyen profilokkal volt felküldve a csapat. A 433 Inivel a baloson és Coutinhoval a baloson is elég máshogy fog festeni szerintem, a 442 más ha Paulinho és ha Gomes van ott 4. embernek, a mester fel van nagyon készülve, szerintem Dembélé helyét is simán megtalálja úgy, hogy a csapat se szenvedje meg a kárát. Nem alapjaiban fog megváltozni a játékunk amúgy se, ha ő beszáll valaki helyett.
P.U.Y.O.L. írta:Én is az ő butaságát vélem felfedezni a dologban. A Celta ellen is úgy fejezte be a meccset, hogy fogdosta a combját savanyú arckifejezéssel. Meg is kérdezték Valverdét a meccs után, hogy mi a helyzet és ő azt nyilatkozta, hogy beszélt a játékossal, aki azt mondta neki, hogy nincs semmi baja...
Mondjuk ha ez így van - szerintem nem teljesen azért -, akkor az az egész stábot is minősíti részben. 0-24-ben monitorozva van minden mozdulatuk, azt is tudják kis túlzással a srácok hány levegőt kell venniük 1 perc alatt, hogy a legjobb formájukat hozzák, és akkor 4-5 nap alatt ez nem tűnik fel? Kétlem, hogy itt Dembélé eltitkolta volna az orvosok elől, hogy valami nem okés, ők meg elhitték neki a Celta ellen ezt bármiféle vizsgálat nélkül.

Az látszik, hogy Dembélé sincs a helyzet magaslatán, de innentől az orvosoknak akkor keményebben kell majd bánni vele ilyen helyzeteknél.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.16. 10:55:04

20 éves kölyökként valszeg nem érzi, hogy milyen az a fájdalom, ami mellett még érdemes erőltetni a játékot, és mikor kell pihenni. Ha sosem játszik, az sem jó. Mindenesetre ha ezt a szezont sérülésekkel bajlódva tölti, nem kellene nyáron a VB-n bohóckodnia, Deschamps talán be sem hívja, és akkor nyáron Barcelonában felépíthetik a gyereket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.16. 10:48:33

Azért ja,ne temessük el,"csak" 3-4 hét,pl a bl visszavágón már simán játszhat.Sajnálom,,hogy ilyen lett az első szezonja,de nagyon fiatal,nem csak erre a szezonra vettük. Ráadásul még EV se igazán tudja hogy hol használja,most játszott a jobb oldalon mint kp,de az nem biztos,hogy a legjobb hely neki,lesz még itt kísérletezgetés ha visszajön. Én nem is attól tartok,hogy majd most mindig lesérül,hanem hogy meg ne kattanjon,csak mert nem tudja rögtön megváltani a világot. Szóval ja,remélem kicsit beszélgetnek vele,és ő is belátja,hogy ha fáj a lába akkor mondja el időben.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.16. 10:42:13

Engem az aggaszt a leginkább, hogy miért van ennyi izomsérülés idén.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.16. 10:26:11

pr13 írta:A Cat Radio szerint a Celta elleni meccs után elvégeztek néhány vizsgálatot, és izomfáradtságot diagnosztizáltak, de Dembele mondta, hogy minden oké és így ment az Anoeta-ba.
Remélem ez két sérülés most már intő jel neki arra, hogy ha bármi baja van szól és nem a saját feje után megy...
Sejthető volt...nem az eszéért fogjuk szeretni a fiút. Izomsérüléssel nem lehet játszani, nem lehet bemelegíteni, kb egy rossz mozdulat aztán szevasz...eddig kétszer meg is történt vele, nem ártana egy szakember, aki beszélget vele.

Egyébként nem kell pánikolni, izomsérülésből semmi maradandó nem lesz, főleg, h 20 éves a srác. Semmiféle jövőbeli sérülést nem kell prognosztizálni. A BL-ben azért használni kéne, mert ebből az 5 félmeccsből is kiderült, h tartanak tőle a védők, vagyis rásegítenek Dembelere, ergo több helyet tud nyitni Albanak vagy Messinek. Utóbbinak még hely sem kell a gólhoz, ha meg van neki, akkor hátul már lehet pacsizni, ahogy megindul.

Én nagyon hiszek a franciában, Celta ellen fél óra alatt 3 kötvényt szórt szét, tudom, h ez nem számít, de azért látszik, h igen jóban van a labdával meg az is, h nemhogy a védő, de sztem még ő maga sem tudja, h merre fog megindulni adott pillanatban.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.01.16. 09:06:43

A Cat Radio szerint a Celta elleni meccs után elvégeztek néhány vizsgálatot, és izomfáradtságot diagnosztizáltak, de Dembele mondta, hogy minden oké és így ment az Anoeta-ba.
Remélem ez két sérülés most már intő jel neki arra, hogy ha bármi baja van szól és nem a saját feje után megy..

Azt meg szerintem 200 perc játék után nem nagyon kellene eldönteni, hogy beleillik-e a képbe, vagy sem. Ha azt a teljesítményt tudja hozni stabilan amit a Dortmundban mutatott, akkor Valverde fog neki helyet találni a kezdőben. Azon kívül meg bőven lehet még a srácban több is. Csak ne legyen belőle Dembale..
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.16. 08:17:02

Makanaki írta:
Yokozuna írta: nem a fényképészeknek bohóckodik mint Neymar.
.
nem szokásom megsértődni mások helyett, Ney pedig nemigen szorul rá de azért megjegyezném, hogy Messi után a világ legjobb játékosát minősítetted....
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.16. 07:17:16

recrea írta:Ha húzza a lábát vagy fáj neki, akkor emberünk vajon miért nem szól, h gond van. Kétlem, h a lefelé séta közben húzódott meg. Ennek is annyi esze lehet, mint a kapufának kb.
Én is az ő butaságát vélem felfedezni a dologban. A Celta ellen is úgy fejezte be a meccset, hogy fogdosta a combját savanyú arckifejezéssel. Meg is kérdezték Valverdét a meccs után, hogy mi a helyzet és ő azt nyilatkozta, hogy beszélt a játékossal, aki azt mondta neki, hogy nincs semmi baja...

Már másodszor játsza ezt el amióta nálunk van. Ha szól, hogy valami nem oké, most lehet, hogy csak a holnapit kellett volna kihagynia.

Értem, hogy nagyon akar bizonyítani és játszani, de remélem 2 sérülés hasonló okok miatt már elég lesz, hogy tanuljon belőle.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.16. 05:46:32

Yokozuna írta:Neymar elvesztését nem Paulinho, de kiváltképp nem Dembelé fogja megoldani. Ezt egyértelműen Valverde, és a csapat oldotta meg. Dembelé eddigi produkciója értékelhetetlen, és ha EV következetes, tőle is nagyon hamar meg fogja vonni a bizalmat, 150 millió ide vagy oda.
Ne már! Persze hoyg Valverde, de ő nem fog beállni játszani. Az igaz hogy kapura nem igazán volt veszélyes, de amikor labdához ér, csak lesik a rutinos védők hogy merre van a labda és a kapu felé cselez, nem a fényképészeknek bohóckodik mint Neymar. Az a könnyedség ahogy labdát kezeli Ronaldinhora emlékeztet. Az is látszik rajta hogy kíméli magát, ami szintén érthető egy hosszú sérülés után (nem íg volt szeptemberben). Ha arra gondoltál hogy nem rúgott még gólt amikor "értékelhetetlennek" nevezted azt a néhány percet amennyit játszott, akkor igazad lehet, de én nem is vártam tőle még.
A 442-t ne feledjük hogy kényszerből játszottuk és talán azért mert túl sok, középpályás van (és Masch és SR nincs is ide számolva). Dembélével szerintem nem az volt a cél hogy a helyén játsszon, hanem a perceket gyújtse, szokja a légkört, az esős meccsen beállítani nem volt szerencsés.
Ez a csapat Coutinhoval az élen még nagyon nincs összeszokva, csupa kényszermegoldás, amit jól megoldanak egyelőre azok akik a pályán vannak, mert van Messi, Alba, Busquets és már Suárez is.
Nem tudom a CR-Messi sorozat után ki lesz az aranylabdás, de látok rá esélyt hogy Dembélé (bár ehhez szerencse is kell).
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.16. 00:02:56

Yokozuna írta:Neymar elvesztését nem Paulinho, de kiváltképp nem Dembelé fogja megoldani. Ezt egyértelműen Valverde, és a csapat oldotta meg. Dembelé eddigi produkciója értékelhetetlen, és ha EV következetes, tőle is nagyon hamar meg fogja vonni a bizalmat, 150 millió ide vagy oda.
Tessék? :D

Kinyírtok...
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.16. 00:02:32

Yokozuna írta:Neymar elvesztését nem Paulinho, de kiváltképp nem Dembelé fogja megoldani. Ezt egyértelműen Valverde, és a csapat oldotta meg. Dembelé eddigi produkciója értékelhetetlen, és ha EV következetes, tőle is nagyon hamar meg fogja vonni a bizalmat, 150 millió ide vagy oda.
Azért kéne, hogy megvonja tőle a bizalmat, mert a szerencsétlen két teljes meccset nem tudott lejátszani a szezonban sérülések miatt?
Azt megérteném ha játszott volna annyit mint a többiek és nem tett volna hozzá semmit, de ennyi játszott perccel és szinte semmi beilleszkedéssel mégis mit vársz tőle?
Stalkyard írta:Szerintem amíg nem játszik legalább 3 hónapot folyamatosan, egészségesen, addig felesleges azon elmélkedni, hogy beleillik-e a rendszerünkbe vagy sem.
Ezt nagyon adom.

Sokan mondják, hogy felesleges volt ide, de szerintem meg nem. Baromi fiatal még, ha a háta mögött tudja hagyni a fránya sérüléseket, akkor biztos vagyok benne, hogy fejlődni tudna. A tehetség és a potenciál mindenképp megvan benne. A Celta elleni fél órában csillogtatott is ezt-azt. Pont lett volna 1 hónapja, hogy formába lendüljön a BL-ig, erre lesérül...fene egye meg. Pedig kellene egy Jolly Joker ember a nagy meccsekre, akit még az ellenfelek sem ismernek annyira.
Válasz küldése