Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 15:31:25

Kalapos írta:
2022.01.31. 11:48:02
Andris írta:
2022.01.31. 11:27:19
Én minden további nélkül elhiszem. A 20 milliót várunk érte nem azt jelenti, hogy nem fogjuk eladni két zacskó szotyiért, azt se, hogy nem fogunk mi fizetni 2 milliót, hogy elvigyék végre. Csak azt, hogy erről a pontrol indul az alkudozás. És ha van érdeklődő, akkor lehet alkudozni, minden további nélkül.

Semmilyen körülmények közt nem kell beismerni egy tárgyalás során, hogy mivel lennél már elégedett.
Szóval mégis igazam volt, amikor feltételezem hogy az a célunk hogy menjen ingyen, és ne kelljen a fizuját fizetni.

Nem arról tettem állítást hogy milyen igényekkel kezdünk tárgyalni, hanem hogy milyen célból, ami nyilván az hogy a fizu kereten csökkentsünk, vagy így, vagy úgy (hosszabbítás kisebb fizu vagy eladás/kölcsön és más állja a fizut).
Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Egyrészt Kalapos: nincs igazad, elvileg 20 millió körüli értéket várunk érte a hírek szerint. Arról megoszlanak a hírek, hogy elfogadunk-e játékoscserét v sem. Aztán lehet, hogy nem jön össze, de attól még így van valszeg. Hülyék lennének nem alkudozni. Pláne amilyen sajtója van Dembelének, és amilyen az elnökségnek, ha véletlen belesülnénk az egészbe, akkor se fogja senki Laportáékat hibáztatni........ pedig szerintem nagyon is durván felelősek az egész kialakult helyzetért, többszörösen is.
A másik pedig, hogy ezek szerint a médiának elhisszük hogy 20misi alatt nem akarjuk eladni és mi vagyunk a rosszak, de amikor az ő egekbe emelt igényeiről írnak vagy a késéseiről vagy egyéb nem profi hozzáállást jelentő eseményekről írnak, az mind tuti kamu, akkor az az állítás igaz, hogy ne higgyünk el semmit amit a médiában hallunk.
De ha Laporta a rossz vagy a klub, akkor minden igaz?

Szerintem se szent a klub, de tök nyilvánvaló hogy ezt a téli átigazolási szezont Dembelé és ügynöke tönkretette.
Hát szó szerint azt írtad, hogy "senkitől se kérünk pénzt érte", szóval nem, nem volt igazad. :D Nagyon is kérünk érte, aztán max nem kapunk.
De nyilvánvaló mindenkinek, hogy már a fizetése megúszása is nyereség lehet. Azt mondjuk nem hiszem, hogy ingyen odaadnánk úgy bárkinek, hogy még fizuját se vállalják egészében. Valamennyit biztos ér nekünk egy kis betartás, plusz az hogy ellenünk már nem használhatják majd. De fene tudja végülis.

Ami a médiát illeti, eléggé alaposan leírtam valamelyik topikba, hogy nem, a médiának semmit nem kell elhinni. Ez nem azt jelenti hogy sose írnak igazat, vagy hogy nincs valóságalapja bárminek, amit írnak.
Azt is leírtam, hogy forráskritikát kell gyakorolni.
Ez egyrészt áll abból, hogy az ember rendszeresen tájékozódik, és érzékeli adott esetben a különbséget cikk és cikk között. Egész más körítéssel, egész más megfogalmazásban hoznak le hasonló súlyú és jellegű dolgokat, lehet érzékelni sokszor, hogy melyiknek mennyire lehet szilárd az alapja.
Másrészt abból, hogy ha valami információhoz jutunk, akkor vizsgáljuk azt is, hogy ennek mennyi lehet konkért helyzetben a realitása, illetve mennyire tűnik logikusnak, valamint hogy kinek mennyire áll érdekében az, hogy ilyen információk keringnek a sajtóban.

Pl csont nélkül elhiszem, hogy 20 milliót kérünk érte, kvázi ez a nyitó ajánlatunk, mert én is ezt tenném a klub helyében. Teljesen logikusnak tűnik maga az állítás, és reálisnak az induló ár is.
Ugyanakkor a Mundonak nem biztos hogy elhiszem nyilatkozatok nélkül (amit a mai napig senkitől nem kaptunk), hogy csúnya Dembelé és a mégcsúnyább ügynöke 5000 millió fizetést és bónuszt kér, és hagy ne soroljam a körülményeket (sérülés, teljesítmény, gazdasági környezet, stbstb), hogy miért tűnik földtől elrugaszkodottnak. Meg hogy vajon kinek áll érdekében, hogy az ilyen info kerüljön címlapra, és vajon ezt el tudja-e érni anélkül, hogy konkrétan nyilvánosság elé állna.
Ne legyen félreértés: lehet hogy Dembelé meg az ügynöke még így is többet kért, mint kellett volna, de nyakamat rá, hogy nem 40+20 milliót. Annál meg egész biztosan többet akartak kérni és elérni, mint amennyit állítólag a klub adott volna. Ez is persze egy kérdőjeles info, de állítólag a mostani fizujának is a töredékét adták volna. Nem ennek a jogosságát vitatom, de még jó, hogy ennél többet akartak elérni. Plusz ez az info eddig sehol nem volt....... most hogy már lezárul az ügy, és az ajánlat amúgy is visszavonásra került, valami csak kiszivárgott esetleg.

De mindegy, ne higyj nekem :D nyilván én is csak tapogatózok, de egyáltalán nem inkonzisztens az ahogy a médiához állok. Ha szerencsénk van, sose derül ki, nem lesz jelentőssége. Ha valamivel nem lesz szerencsénk, akkor majd sokan felriadnak egyszer az álomvilágból, és rájönnek, hogy a egyes információforrások nem érdemelnek feltétlen hitelt, sőt. Ahogy történt ez Bartomeuval és a Mundoval, évekig meg voltunk vezetve.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.31. 13:00:38

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.31. 12:08:02
Ha kölcsönbe sem tudjuk elpasszolni akkor az minden bizonnyal azért lesz mert az új klub nem tudja állni az igen magas fizuját, és fizetéscsökkentésbe mint ahogy itt sem ment bele, a kölcsön által sem fog, és az FFP jelenleg a PSG-t is erősen szorítja. Feltételezhetően ezért is jött képbe Icardira elcserélés mint opció
Jönne képbe, de őt meg mi nem tudnánk fizetni/regisztrálni. Hiába menne a csere, nyilván nem a PSG-ből fogunk tudni áthozni olyan karitatív játékosokat, akik örömmel lemondanak a fizujuk 70%-ról gondolom.
A PSG meg gondolom, úgy van vele, hogy nem prioritás, oké, ha összejön, de bőven megvannak ők nélküle is.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.01.31. 12:24:18

Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Másrészt Barcaforever: Dembelé szigorúan csak a képességei alapján azért továbbra is egy csiszolatlan gyémánt. Pont olyan csapatoknak, mint a PSG, simán megéri, egy olcsó lottószelvény. Ha ingyenes lesz, akkor már bárki elhozhatja majd. Most nincs érte verseny, és ha valahol pénz nem számít...
Csiszolatlan gyémánt, aha :D Négy éve egy egyeneset nem rúgott a labdába, 10-ból 8-szor belevezeti a védőbe a labdát, egy emlékezetes megmozdulása nem volt (ja, de várj, a Pool ellen kihagyott ziccer 3-0-nál...). Nettó emberhátrány az ürge, nemtom ki hol él, aki játszatná az utolsó félévben, mikor ott fogja magát kímélni, ahol tudja, nehogy megsérüljön a zsíros szerződés nyélbe ütése előtt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 12:08:02

Ha kölcsönbe sem tudjuk elpasszolni akkor az minden bizonnyal azért lesz mert az új klub nem tudja állni az igen magas fizuját, és fizetéscsökkentésbe mint ahogy itt sem ment bele, a kölcsön által sem fog, és az FFP jelenleg a PSG-t is erősen szorítja. Feltételezhetően ezért is jött képbe Icardira elcserélés mint opció
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.31. 11:48:02

Andris írta:
2022.01.31. 11:27:19
Én minden további nélkül elhiszem. A 20 milliót várunk érte nem azt jelenti, hogy nem fogjuk eladni két zacskó szotyiért, azt se, hogy nem fogunk mi fizetni 2 milliót, hogy elvigyék végre. Csak azt, hogy erről a pontrol indul az alkudozás. És ha van érdeklődő, akkor lehet alkudozni, minden további nélkül.

Semmilyen körülmények közt nem kell beismerni egy tárgyalás során, hogy mivel lennél már elégedett.
Szóval mégis igazam volt, amikor feltételezem hogy az a célunk hogy menjen ingyen, és ne kelljen a fizuját fizetni.

Nem arról tettem állítást hogy milyen igényekkel kezdünk tárgyalni, hanem hogy milyen célból, ami nyilván az hogy a fizu kereten csökkentsünk, vagy így, vagy úgy (hosszabbítás kisebb fizu vagy eladás/kölcsön és más állja a fizut).
Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Egyrészt Kalapos: nincs igazad, elvileg 20 millió körüli értéket várunk érte a hírek szerint. Arról megoszlanak a hírek, hogy elfogadunk-e játékoscserét v sem. Aztán lehet, hogy nem jön össze, de attól még így van valszeg. Hülyék lennének nem alkudozni. Pláne amilyen sajtója van Dembelének, és amilyen az elnökségnek, ha véletlen belesülnénk az egészbe, akkor se fogja senki Laportáékat hibáztatni........ pedig szerintem nagyon is durván felelősek az egész kialakult helyzetért, többszörösen is.
A másik pedig, hogy ezek szerint a médiának elhisszük hogy 20misi alatt nem akarjuk eladni és mi vagyunk a rosszak, de amikor az ő egekbe emelt igényeiről írnak vagy a késéseiről vagy egyéb nem profi hozzáállást jelentő eseményekről írnak, az mind tuti kamu, akkor az az állítás igaz, hogy ne higgyünk el semmit amit a médiában hallunk.
De ha Laporta a rossz vagy a klub, akkor minden igaz?

Szerintem se szent a klub, de tök nyilvánvaló hogy ezt a téli átigazolási szezont Dembelé és ügynöke tönkretette.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.31. 11:36:08

PSG visszalepett :(

hatha a MU elviszi...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 11:27:19

Én minden további nélkül elhiszem. A 20 milliót várunk érte nem azt jelenti, hogy nem fogjuk eladni két zacskó szotyiért, azt se, hogy nem fogunk mi fizetni 2 milliót, hogy elvigyék végre. Csak azt, hogy erről a pontrol indul az alkudozás. És ha van érdeklődő, akkor lehet alkudozni, minden további nélkül.

Semmilyen körülmények közt nem kell beismerni egy tárgyalás során, hogy mivel lennél már elégedett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.31. 11:22:49

bence0330 írta:
2022.01.31. 11:16:03
Nekem is hihetetlen. Szerintem ha megy, ingyen fog. Ezt a békát még le kéne nyelni, a jövőben meg jobban el kell kerülni a hasonló eseteket.
Igen, és Dembinek is le kéne nyelni. Ő is jobban jár, persze, ha egy olyan klubhoz kerül, ami amúgy sem lenne ellenére. Remélhetőleg a PSG ilyen, nem egy Newcastle-ről van szó.
Szerintem neki megfelelne ez a deal, csak a csodás ügynökétől félek. [-o<
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 11:16:03

Guille írta:
2022.01.31. 11:09:20
Én is olvastam ezt a 20 millás igény részünkről, de nem akarom elhinni. Miért szúrnánk tökön magunkat ezzel? Lényegében bármi áron el kéne már passzolni, azzal is jobban járnánk. Persze lehet bohóckodni 5-10 millákon, de tudja a PSG, hogy sz*rban vagyunk, nem hiszem, hogy ezen múlna.
Nekem is hihetetlen. Szerintem ha megy, ingyen fog. Ezt a békát még le kéne nyelni, a jövőben meg jobban el kell kerülni a hasonló eseteket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.31. 11:09:20

Én is olvastam ezt a 20 millás igény részünkről, de nem akarom elhinni. Miért szúrnánk tökön magunkat ezzel? Lényegében bármi áron el kéne már passzolni, azzal is jobban járnánk. Persze lehet bohóckodni 5-10 millákon, de tudja a PSG, hogy sz*rban vagyunk, nem hiszem, hogy ezen múlna.
Az lehet még ugye a baj, hogy Aubameyanggal elvileg már megegyeztünk, a PSG meg csak játékost adna.
Icardi papíron ok lehetne, de vele is gondolom szintén az a baj, hogy kis fizuért nem tolja el a képét sehova.
Femeni
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.01.20. 21:08:08

2022.01.31. 11:00:23

fanbarca írta:
2022.01.31. 08:37:16
Barcaforever írta:
2022.01.31. 08:26:42
Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Logikus lépés lenne tőlük, ha bedobnák helyette MBappe-t. Két lejáró szerződésű játékos, mindenki jól járna.







:mrgreen:
Esetleg visszaadják érte Messit. 8)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 10:57:33

Kalapos írta:
2022.01.31. 09:25:47
Barcaforever írta:
2022.01.31. 08:26:42
Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Senkitől se kérünk pénzt érte, azt akarjuk elérni hogy ne kelljen nekünk fizetni a fizuját, vagy legalább ne az egészet.

Ennyiről szól semmi másról, mert ha felszabadul kis fizu keret amikor elmegy, lehet hozni több játékost is pl kölcsönbe rövid távon erősíteni.

Vagyis ez volt az ötlet, csak Dembelé nem megy bele.
Egyrészt Kalapos: nincs igazad, elvileg 20 millió körüli értéket várunk érte a hírek szerint. Arról megoszlanak a hírek, hogy elfogadunk-e játékoscserét v sem. Aztán lehet, hogy nem jön össze, de attól még így van valszeg. Hülyék lennének nem alkudozni. Pláne amilyen sajtója van Dembelének, és amilyen az elnökségnek, ha véletlen belesülnénk az egészbe, akkor se fogja senki Laportáékat hibáztatni........ pedig szerintem nagyon is durván felelősek az egész kialakult helyzetért, többszörösen is.

Másrészt Barcaforever: Dembelé szigorúan csak a képességei alapján azért továbbra is egy csiszolatlan gyémánt. Pont olyan csapatoknak, mint a PSG, simán megéri, egy olcsó lottószelvény. Ha ingyenes lesz, akkor már bárki elhozhatja majd. Most nincs érte verseny, és ha valahol pénz nem számít...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.01.31. 10:33:34

Azt olvastam az oldalon, hogy állítólag a PSG elcserélné Icardit Dembelére, én szerintem ezt meg kellene ragadni és elfogdani az ajánlatot.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 09:57:12

Továbbra sem értem, persze lehet velem van a baj, de miért is volna jó, főleg a jelenlegi helyzetben nem játszatni a hátralévő időben? Amennyiben persze marad bármilyen okból.

ő lesz büntetve ezzel? Vagy esetleg a csapat? Nem azt kellene nézni, hogy vannak elérendő célok is ebben a szezonban, mondjuk a 4. hely megszerzése, amiben esetleg szerepet kaphat?
A viselkedése nyilván elég bunkó. Meg lehetne jelzőket hozni, de ne lepődjünk már meg, Dortmundban is ezt csinálta lelépés előtt ( miért is, ki támogatta ebben...), és a másik aranyszerzemény Coutinho szntén zenész... Most kapjuk vissza azt, amit mi is adtunk másoknak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.31. 09:52:14

Kalapos írta:
2022.01.31. 09:25:47
Barcaforever írta:
2022.01.31. 08:26:42
Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Senkitől se kérünk pénzt érte, azt akarjuk elérni hogy ne kelljen nekünk fizetni a fizuját, vagy legalább ne az egészet.

Ennyiről szól semmi másról, mert ha felszabadul kis fizu keret amikor elmegy, lehet hozni több játékost is pl kölcsönbe rövid távon erősíteni.

Vagyis ez volt az ötlet, csak Dembelé nem megy bele.
A vezetőségnek elsősorban pénz kellene. Ez így nem is lenne baj, mert a PSG-ről beszélünk, de ők az FFP miatt csak játékost tudnak adni. Icardi viszont nem akar menni, Di Maria posztja le van fedve, Bernat lehet még tárgyalási alap. Én simán kicserélném egy az egyben a két játékost. Arra jó lenne, hogy rotálja Albát, mi pedig felszabadítanánk egy komoly bértömeget. Ha tényleg lelátóztatni akarják, akkor ez teljesen jó deal. Kapnánk egy használható játékost és elmenne aki csak a pénzt viszi.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 09:47:23

Erre csak Kalapos kolléga hozzászólását tudnám hozni az átigazolások topicból amivel teljes mértékben egyetértek:
Kell valaki(Adama) akivel megvan a 11 ember akit kiküldünk focizni mert jelenleg nincs elég akit nevezhetünk. Ekkora a baj igen, a sapka miatt. A sapkából meg leginkább Dembelé lóg ki, szóval ha 30 gólt rakott volna el, akkor is bajt jelentene, de akkor talán maradhatna, de így, esélytelen hogy megtartsuk mert miatta nincs mozgásterünk változtatni a kereten ami a vaknak is nyilvánvalóan gyenge, de maxon van a fizu sapka, tehát nem lehet rajta változtatni, amig nem csökken a fizuja a szerencsétlennek vagy nem megy el. Ez vele a baj, nem az hogy nem lövibe a helyzeteit.

Ha hajlandó lett volna jan 1-el hosszabbítani, akkor 100% hogy már 3 embert hoztunk volna, balhátvédet csatárt és szélsőt. Azért nem tudtunk erősíteni mert ez a szerencsétlen ki akarja tölteni a szerződését, és ezzel meglövi a teljes építkezést. Annyi nincs benne hogy miután mindenki, de mindenki vagy elment vagy lemondott a fizujáról körbe nézzen és rájöjjön hogy ő maradt egyedül aki makacskodik. Mindenki más vagy elment vagy beállt a sorba.

Alemany meg igenis jól csinálja, és logikus a munkája, már csak annyi kell hogy valahogy Dembelét kitegyék. Ha hosszabbított volna az is jó lett volna, de ilyen közjáték után szerintem ő nem kivánatos személy a Barca létesítményeiben.
Döntésével még ha minden joga meg is volt hozzá, de tönkretette a teljes téli átigazolási ablakunkat, és rengeteget rontott a BL esélyeinken, és ezáltal a nyári építkezésünkön is.
A klub már nyáron is pátyolgatta mikor sérült volt, már akkor céljuk volt a hosszabbítás-fizucsökkentés, amiről a hírek szerint szóban meg is lett egyezve aztán azóta sem történt meg.
A klub célja az lett volna hogy minél hamarabb, még az utolsó félév előtt legyen hosszabbítás, amit úgy néz ki azzal háláltak meg hogy húzták az időt, visszakoztak.
Fordítva ülnek a moziban mert miközben a többi magas fizetésű játékost többek között Messit el kellett engedni, Araujo oszlopos tagként 800ezer euro körül keres és szinte mindenki engedett a fizuból, addig ők benyögik a magas elvárásokat(amit maga az ügynök ismert el) mintha Neymar 2 lenne a gyerek és nem töltötte volna a 4.5 év jelentős részét sérülten. Mindezt úgy hogy eközben ingyen, vagy fizuról jelentősen lemondva jönnek és játszanak nálunk a játékosok.
Eleve mire vár el komolyabb fizetést mint Pedrié és társaié? Semmivel sem fontosabb tagja a csapatnak, cserébe tele volt balhéval, rossz étkezéstől kezdve az éjszakai Fifázásokig meg a Griezmann-Dembele-féle ázsiaiakon gúnyolódásig volt itt minden.

Szerintem jól cselekedett a klub, ha most nem kapkodják el akkor az mégsem azt jelenti hogy a fél világ extra fizuval azonnal vinni akarja(mert a követeléseik kb ezt súgják), aztán ez alapján szezon közben újból le lehet ülni majd az asztalhoz és vagy elfogadják az ehhez mért számokat vagy viszlát, de ha konkrétan miattuk(igen, még Umtitit is valahogy rávették a jelentős fizucsökkentésre) híusul meg a téli erősítés akkor ne várják a pozitív fogadtatást a Camp Nou-tól.
Nagyon remélem hogy ha nem lesz megegyezés nem fogják játszatni, ezzel üzenve hogy vége a Barto-féle "nesze neked rekord fizu, ja hogy állítólag vinne a MU és mindenki? Akkor még megduplázzuk"-féle megijedős pénzszórás.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.31. 09:25:47

Barcaforever írta:
2022.01.31. 08:26:42
Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Senkitől se kérünk pénzt érte, azt akarjuk elérni hogy ne kelljen nekünk fizetni a fizuját, vagy legalább ne az egészet.

Ennyiről szól semmi másról, mert ha felszabadul kis fizu keret amikor elmegy, lehet hozni több játékost is pl kölcsönbe rövid távon erősíteni.

Vagyis ez volt az ötlet, csak Dembelé nem megy bele.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.31. 08:37:16

Barcaforever írta:
2022.01.31. 08:26:42
Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Logikus lépés lenne tőlük, ha bedobnák helyette MBappe-t. Két lejáró szerződésű játékos, mindenki jól járna.







:mrgreen:
més que un club
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.31. 08:26:42

Sztem itt marad a nyakunkon és azt se tartom kizártnak, hogy először lelátozzák, majd játszatni kell.

MU-nak nem kell, PSG elméletileg becheckolt, de az se biztos, hogy abból lesz vmi, feltenném az alapvető kérdést, hogy mégis minek vennék meg pont most pénzért, semmi értelme. @Romano
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.30. 23:27:16

LG írta:
2022.01.30. 19:52:05
Troym írta:
2022.01.30. 19:36:46
Még ha 100%-ban is a játékos és ügynöke mondja az igazat (szerintem nagyon nem igy van) akkor is engedtessék meg annyi részrehajlás, hogy a csapatnak szurkolunk, akár tagja a srác, akár nem. Nagyobb nevek is távoztak nála és gondolom majdnem mindenki nevében mondom, hogy bármi történt maradt a csapat mellett. Szerintem az első ajánlat hasonló lehetett, mint a jelenlegi bére, de azt 1 hete mondták, hogy visszavonták. Ez a megjelent ajánlat az lehet, hogy ha annyira maradna, ahogy nyekergik mindenfelé a sajtóban, bizonyítsa. Én is ezt tettem volna.
Hidd el, én is csapatnak szurkolok, de azzal nem szimpatizálok, amilyen módszerekkel dolgozik a vezetőség. Mert nem az első eset, hogy befekítik a játékos, hogy a klubot jobb színben tüntessék fel. Emlékezhetünk Umtiti vagy Alba kifakadására nyáron, vagy Moriba esetére.

Az előző vezetés is ezt csinálta, és én abban bíztam, hogy az ő bukásukkal ennek vége, jöhet egy korrektebb, tisztább időszak a klub életében, de eddig nagyon nem így van.
Ez most nem hiszem, hogy bármennyire befeketítené Laportát, Sissokot vagy Dembélét. Ment egy fél évig a dráma, a vezetőség ajánlatot tett ggondolkodtak visszalökték, ők más igényeket támasztottak stb. Ez megy már szeptember óta. Lezárták azzal, hogy a korábbi ajánlatokat visszavonták és maradhat egy jóval kedvezőtlenebbért. Nem ez az 1 éves volt a korábbi amit kínáltak neki, azokat elutasította. Ezzel nincs befeketítve a játékos.
Azt felhozni pedig, hogy bezzeg kifizettünk 55 miliót FT-ért tehát van pénzünk... Egy fillért se kellett még fizetni, 4 részletben kell majd kipengetni, és csökkentett fizuval érkezett. Azt Sissoko is elismerte, hogy magasak az igényeik, szóval nem tudom mi ez az át lett verve, meg be lett feketítve Dembélé.


Az viszont ami Dortmundban történt pedig nem annyira kirívó eset. Anno pl. Modricnál is hasonló volt.
Én szerettem volna, hogy
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.30. 23:21:36

jclayton írta:
2022.01.30. 22:09:09


Ez a dráma nem hiányzik. Focisták százainak jár le a szerződése minden évben, egyszerűen nem emlékszek arra, hogy hasonló volumenű, személyeskedésig fajuló színjáték zajlott volna mondjuk Pogba, Dybala, Süle, Rudiger, Mbappé(!) körül. Ezek a focisták edzenek, játszanak, aztán az év végén, ha úgy alakul szépen elmennek. Na, valami hasonlót hiányolok, ez a teljes professzionalizmus hiánya - és nem csak Dembélé részéről, igazából ő a nyilatkozatában pont kiemelte, hogy hajlandó játszani, még ha nyáron beint is a csapatnak. Még huszonnégy óra spekuláció, aztán rossz esetben fél év kínlódás.
Engem is ez zavar a legjobban ebben az egészben.
Biztosak lehetünk benne, hogy az ilyen szituációkban rengeteg veszekedés volt más klubokban is a játékosokkal és most miközben sajnáljuk a klubokat, azért több olyan eset volt,ahol a játékost dróton rángatták,ami miatt össze-vissza nyilatkozott és a legkevesebb szava a játékosnak volt,hogy hol fog játszani. A klubok adták-vették őket és egy szavuk nem lehetett, különben ráfizettek.

Nem férhet ahhoz sem kétség, hogy sok olyan helyzet lehetett, ahol a klub zsarolta a játékost, hogy ha nem megy el, vagy nem hosszabbít,akkor egy évet a padon fog ülni,mert vesznek valakit a helyére és akkor úgyis őt kell beépíteni.

De, ahogy írtad, ilyen nyílt gyűlöletkampányt nem sokat láthattunk. Szerintem az egész valódi célja az ellenségkép kreálása. Ez egy jól ismert stratégiai fogás, ha van egy ellenség, akkor van kin levezetni a feszültséget, van kire látszatintézkedéseket hozni és minden bajt rákenni, miközben mi szépen keverhetjük a lapokat,ahogy nekünk jó. Barto már lassan távoli célpont, már nem lehet mindent ráfogni. Dembele pedig alkalmas volt erre a szerepre,mert vsz nem akart ittmaradni és a klub sem akarta valójában,hogy maradjon.
Az a baj, hogy bár rövidtávon ezzel a stratégiával sikereket lehet elérni, egész népcsoportokat is fel lehet szítani, de hosszútávon nem nyerő. Mi van a kreált ellenség és a gyűlölködés után? Semmi, a mély, sohasem begyógyuló sebeken kívül. Egy cég, vagy focicsapat esetében azért tragédia nincs a dologból, de normális, összetartó közeget nem lehet így építeni, a lehetséges játékosaink zöme két klub közül garantáltan nem minket fog választani, stb.

Dembele nem volt jó üzlet a Barcának(és lehet fordítva is így van), de az nem a következő fél éven múlt volna. A fizetése sem most lett elviselhetetlen, mindkét fél profitálhatott volna ebből a közös félévből, amikor végre nem kellett volna félni,hogy mi van,ha megsérül.
Lehetett volna csere ember is, bármi.
Csak, akkor most nem lenne egyértelmű,hogy kire kell haragudni mindenért is, ha nem úgy szerepelnénk,ahogy akartuk. Laportára, Xavira, Busiékra..?
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2022.01.30. 23:00:32

Psg lesz ebből úgy néz ki! Albert Roge es Gerard Romero szerint a Chelsea es a Man utd volt csak képben anglilaliból, de ők is az ffp miatt offolták most ezt az aranylabdajelöltet. Icardi esetleg Bernat aki beléphet az ütletbe, amugy 20millio várnánk az arabtól.

Dembele off takarodj végre!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.30. 22:09:09

Őszintén szólva engem már kicsit fáraszt, hogy valaki túl- valaki meg alulértékeli Dembélét, meg hogy milyen a hatása a játékra, mennyit fejlődik vele a csapat támadójátéka. Valahol ezen a ponton mindegy (bár tartom, hogy jobb a csapat Dembélével, mint nélküle, ha másért nem, azért, mert egy újabb támadófegyver).

Viszont nem is nekem kell tudnom. A csapatvezetésnek és az edzőnek kéne. Ezen a ponton pedig komikus, hogy a Barcelona egyszerre csinál úgy, mintha a legfontosabb és a legnélkülözhetőbb játékosa lenne egyszerre. Fontos, mert a megtartásáért olyan zsarolás- és drámasorozatot sikerült bemutatni, belevonva az elnököt, sportvezetést, sajtót, Xavi-t, szurkolókat, mintha legalábbis a második Messinek kéne ittmaradnia. Tényleg, ha már itt tartunk, Messi távozásán milyen csöndben és gyorsan túllépett mindenki, mert anyagi körülmények. És emellett egyszerre jelentéktelen, mert a klub ezzel párhuzamosan azt is mutatja, nincs szüksége egy (erős?)közepes kvalitású csatárra, mehet Dembélé a büntibe és a padra, megválnak tőle két csomag szotyiért, pénzt nem érdemel.

Ez a dráma nem hiányzik. Focisták százainak jár le a szerződése minden évben, egyszerűen nem emlékszek arra, hogy hasonló volumenű, személyeskedésig fajuló színjáték zajlott volna mondjuk Pogba, Dybala, Süle, Rudiger, Mbappé(!) körül. Ezek a focisták edzenek, játszanak, aztán az év végén, ha úgy alakul szépen elmennek. Na, valami hasonlót hiányolok, ez a teljes professzionalizmus hiánya - és nem csak Dembélé részéről, igazából ő a nyilatkozatában pont kiemelte, hogy hajlandó játszani, még ha nyáron beint is a csapatnak. Még huszonnégy óra spekuláció, aztán rossz esetben fél év kínlódás.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.30. 21:40:44

Sanama írta:
2022.01.30. 20:40:41

Andris, az hogy ő a legveszélyesebb:
Bocsánat, de szerintem ez egy berögzült, nem túl igaz állítás. Amikor játszott, voltak lövései, amik 2-3 méterrel kapu mellé mentek. Ez nem veszélyes, ez veszélytelen. Luuk De Jong veszélyesebben játszott, de még anno Braithwaite is. Az, hogy nagy számok törvénye alapján bejött 1-2 megindulása nagy nehezen, nem veszélyes, főleg nem a legveszélyesebb.
Azt aláírom, ha tudná rendre hozni a cseleit, és emellett a befejezései nem 3 méterrel a kapu fölött kötnének ki, talán állna ez az állítás vele, de a meccseken nem ez volt a realitás. De ez a "ha" bárkire mondva megállja a helyét.
Ezeket a köröket is fussuk. A gólok valóban hiányoznak tőle, nem is ezért tartjuk őt fontosnak. Hanem azért, mert ő képes dobni az egész csapat játékán. Ezt látni a meccseken. Luuk de Jong számomra kellemes meglepetés, az elvárásaim felül teljesít, nem remeg meg a kapu előtt, jól fejez be. De ő a játékunkat nem tudja fölpörgetni. Ugye az utóbbi két meccsen nem voltam Dembelé, és azt látni kell, hogy mekkorát szenvedtünk nélküle. És azért fog hiányozni még így is, hogy a gólok nem jönnek vissza. Jelenleg másban nincs meg ez a képesség a csapatban. Puig volt még ilyen anno, mikor kezdett berobbani, de mára sajna úgy tűnik, megcsömörlött, és ez is kiveszett belőle. Aztán ott van Fati, aki hetekre kidőlt ismét. Végül a friss érkező Adama, akitől várjuk ezt. Hát nem tudom, szerintem nem rózsás a helyzet. :?
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2022.01.30. 21:13:19

Minden mondatoddal egyetértek Sanama!
Válasz küldése