Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 13:17:32

Ha most Dembelevel kapcsolatban és a csapattal kapcsolatban belemegyünk a fizetéscsökkentések kérdésébe, akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad és előjönnek az alapkérdések.
Eladni mindenkit, akiért pénzt kapunk, konszolidálni az anyagi helyzetet. Marad aki marad, legfeljebb játszik a B.
És akkor a fórumon sem lesz vita arról, hogy miért megy gyengén a csapatnak a BL.-ben EL.-ben, Konferencia Ligában, mert a közelében sem leszünk.
Konkrétan Dembelevel kapcsolatban mindenki tudja az előéletét sérülékenység szempontjából, minden csapatnak van orvosa és tudja, hogy miként gyógyulnak az ilyen sérülések, és milyen gyakran jöhetnek elő.
Dembele jelenleg az egyetlen játékosunk jobb oldalon, és talán az egész csapatban előre játékban, aki gyors, támadja a kaput, helyzetbe hozza a társakat. Mielőtt valaki megróna Raphinha alternatívával...szerintem az ő helyét máshol kellene megtalálni, ha Dembi egészséges.
Pedri és FDJ. társaságában Gavi mellett ( Ha végre Busi a helyére kerülne) alapember kellene legyen egy modern megújuló Barcelonában.
Ehhez persze az egész játékunkat át kellene gondolni. Xavi remélem nézi a BL-t. ...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.13. 12:23:55

Capologyt nem nagyon èrdemes szerintem figyelembe venni. Múltjor írtam, mindenhol keverik a nettó, bruttó bèreket. Elvileg Busquets fizetèse 36 bruttó, tegnap pedig arról cikkeztek (As, Sport), hogy 3,5 nettó, 7 bruttóra csökken, amit elvileg a spanyol szabályok is tiltanak (nem csökkenhet felètől többel), valószínűleg az első áll közelebb a valósághoz.
https://www.google.com/amp/s/en.as.com/ ... utType=amp
A fizetèseket pontosan senki nem tudja, de elvileg 650 millió körül van idèn a bèrkeret (szerintem itt minden szakág, alkalmazott benne van) a La Liga közlèse szerint, ezèrt nem lehetett tèlen sem igazolni. A link alatt az idei "fizetèsi sapka" a La Liga által, amit csökkenteni kell 430-460 millióra. Ez a mínusz 200 millió, amiről beszèlnek. De ki tudja, ebből mennyi az átütemezett bèr, kölcsönben lèvők fizetèsènek egy rèsze (Umtiti, Lenglet), kötelező kifizetendő bónusz (Busquets, Pique, Alba, Messi stb.) Laporta új bèrsapkája szerint nem lehet senkinek több a fizetèse 10 millió nettónál az alapja. Elvileg csak Busquets, De Jong ès Alba van fölötte. Ehhez jön mèg az amortizációs díja az igzolásoknak (ár/szerződès ève, èvenkènt kalkulálva) szóval nagyon nehezen lehet kikalkulálni, mert sok ismeretlen és egyenlet. Amit elvileg tudunk, ès ne legyen off, Dembele szerződèse lejárt, ezèrt nincs amortizációs költsège, bère elvileg 12 nettóról 7,5 millió nettóra csökkent +bónuszok. (Talán 3-at írtak)
Ezeket kell figyelembe venni ahhoz, hogy ki távozzon a támadók közül. Nehèz helyzet, mert Dembeleben ott van az extra, de sokat sèrült. Mellette szól, hogy elvileg változtatott az èletmódján, a hírek szerint a felesège ès gyereke születèse miatt mentalitásán is változtatott. Viszont 2024-ig van szerződèse, egyesek szerint 100, mások szerint (2023.07.01-től) 50 milliós kivásárlási árral
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.13. 11:25:04

Andris írta:
2023.04.13. 10:41:25

Pedrinek sem az első szerintem. :)

Belátom, hogy így ahogy te írod, valóban hülyén hangzik az elképzelésem, de szerintem mégis el kéne tudni vonatkoztatni a múlttól : Dembelé életmódja, fizikuma, felkészülése, tudatossága és látványosan felépítése is megváltozott az utóbbi két évben. És a sérülés - 2 hét játék - sérülés - 3 hét játék - sérülés ciklus is megtört teljesen, kifejezetten hosszú ideig volt egészséges és jó formában, mire jött ez az izomsérülése. (Ami bárkinek jöhet bármikor, leggyakoribb.. és az se ritka, hogy hónapokig húzódik)
Egész egyszerűen annyira megváltozott az alapállapot, hogy szerintem ez a mostani sérülés nem feltétlen kéne hogy vészharangokat kongasson.

Te érveltél úgy, hogy minek tartsunk meg valakit, aki fél szezonban használhatatlan :) én csak erre mondatm, h szerintem még mindig jobb, mint azok, akik egész szezonban használhatatlanok, pedig egészségesek.

A 200 misis keretcsökkentésbe most nem mennék bele, mert továbbra se tudom értelmezni. A teljes keret bruttó fizetésösszege 260 millió, akkor hogy kéne ebből 200at levenni? És minden cent számít, ez ettől függetlenül igaz: ezért mondom, hogy inkább adjunk el Dembinél rosszabb, és nagyobb fizetésű támadókat. Mert ahogy írtam, mindenki annyit vagy többet keres, mint ő, és mindenki rosszabb (szerintem), a legtöbben még úgy is, ha belekalkulálom a sérülések miatti elérhetőséget is.
Ezzel nagyrészt egyetértek. Az, hogy az előzetes jóslástól eltérően most ennyire elhúzódott, annak valami különös oka lehet, mert Pedrivel és De Jonggal is hasonló a helyzet. Előbbinek jósoltak 1-1,5 hónapot február közepén, utána azt hiszem 3-4 héttel jött egy további nagyon hosszú etap, még most sem lehet tudni mikorra várható a visszatérése. FDJ-nek 2-3 hét volt ha jól emlékszem először, a Real ellen elvileg már pályára léphetett volna, aztán jött egy újabb két hetes hír. És ezek közel egy időben történtek, szóval itt valami nagyon be volt nézve.

Volt egy hosszú cikk még tavaly, hogy teljesen megváltoztatta az életmódját. Étkezése is más lett, külön diabetikus figyel rá, alvási szokásai is, otthoni egyénre szabott edzéstervet alakítottak ki, szóval ezekkel már nincs probléma. Ilyen húzódás az utóbbi időben sajnos egyre több akad. Pedrinek is volt tavaly egy ugyanilyen problémája a fél szezont ki is hagyta, de az azelőtti szezonban is volt egy kisebb húzódás.
A franciát én mindenképpen megtartanám 4-3-3-ban Raphinhával elég jók voltak és a támadók közül gyakorlatilag ő az egyetlen aki igazán képes váratlant húzni. Ősszel vele voltak bőven kontrák is, kell egy ilyen ember a csapatba és Xavi alatt a pályán mutatott munkában is feljavult. Szerintem baromi sokat számított, hogy Xavi a vezetőséggel is szembement azért, hogy lehozza a lelátóról és a teljesítménye is feljavult. Ha nincs olyan játékosunk aki 1 vs 1-ben, 1-vs 2-ben eredményes tud lenni az nagy hátrány.
!Elég megnézni milyen kavart tud okozni a másik oldalon, ha Baldé elkezd cselezni, aki véleményem szerint ebben az aspektusban a legjobb az egész csapatban.
Szerintem az ő hiánya az, hogy Xavi ennyire erőlteti ezt 2 csatáros játékot Gavit feltolva. De ha nem is teljes egészében, ez komoly tényező ebben a döntésében. A fizetése pedig szinte biztos, hogy nem megy feljebb, Laportáék így biztos nem állnának szóba vele, tavaly is inkább ingyen elengedték, minthogy emeljenek, idén pedig még inkább szükség van a fizetés nyírbálásra.
A Fati/Torres duóból tartom az egyiket feleslegesnek, főleg hogy Dembouz tud mindkét oldalon játszani. Még ha 2 ember is kidől előlről,akkor is ki lehet egy rendes sorral állni.
Szívem szerint inkább Fatit tartanám meg, de ő a hype-ja és a képességei alapján is jóval többet ér, a fizetéséről nem is szólva, plusz nála lehet, hogy ez csak formahanyatlás. FT szerintem max egy tízesért mehet el, főleg minket ismerve, bár Xavi konoksága lehet, hogy mindkettőt itt tartja.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 10:41:25

davi10 írta:
2023.04.13. 10:30:13
Andris írta:
2023.04.13. 09:46:05
...
Pedri-nek ez az első ilyen, hogy nem épül fel időre, Dembele-nek már a sokadik.
Szerintem semmilyen szinten nem racionális egy ilyen kórtörténettel rendelkező játékos előmenetelét elfelejteni, csak mert új edző és elnök van.
Attól, hogy Fati és Ferran is használhatatlan semmivel nem lesz jobb a helyzet :D
És a fizus eszmefuttatással sem értek egyet, ha tényleg 200 misivel kell csökkenteni a keretet, akkor minden cent számít. Nem azt mondtam, hogy mindenképp adjuk el, hanem hogy ideje feltenni a kérdést, hogy megéri-e itt tartani ilyen körülmények között.
Nyilván nem számoltam ki napra pontosan a szezon felét, de ha átlagolunk az előző szezonokból, plusz belekalkuláljuk, hogy neki általában nem 1 meccs formába lendülni, akkor szerintem olyan nagyon nem lőttem mellé.
Pedrinek sem az első szerintem. :)

Belátom, hogy így ahogy te írod, valóban hülyén hangzik az elképzelésem, de szerintem mégis el kéne tudni vonatkoztatni a múlttól : Dembelé életmódja, fizikuma, felkészülése, tudatossága és látványosan felépítése is megváltozott az utóbbi két évben. És a sérülés - 2 hét játék - sérülés - 3 hét játék - sérülés ciklus is megtört teljesen, kifejezetten hosszú ideig volt egészséges és jó formában, mire jött ez az izomsérülése. (Ami bárkinek jöhet bármikor, leggyakoribb.. és az se ritka, hogy hónapokig húzódik)
Egész egyszerűen annyira megváltozott az alapállapot, hogy szerintem ez a mostani sérülés nem feltétlen kéne hogy vészharangokat kongasson.

Te érveltél úgy, hogy minek tartsunk meg valakit, aki fél szezonban használhatatlan :) én csak erre mondatm, h szerintem még mindig jobb, mint azok, akik egész szezonban használhatatlanok, pedig egészségesek.

A 200 misis keretcsökkentésbe most nem mennék bele, mert továbbra se tudom értelmezni. A teljes keret bruttó fizetésösszege 260 millió, akkor hogy kéne ebből 200at levenni? És minden cent számít, ez ettől függetlenül igaz: ezért mondom, hogy inkább adjunk el Dembinél rosszabb, és nagyobb fizetésű támadókat. Mert ahogy írtam, mindenki annyit vagy többet keres, mint ő, és mindenki rosszabb (szerintem), a legtöbben még úgy is, ha belekalkulálom a sérülések miatti elérhetőséget is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 10:30:13

Andris írta:
2023.04.13. 09:46:05
...
Pedri-nek ez az első ilyen, hogy nem épül fel időre, Dembele-nek már a sokadik.
Szerintem semmilyen szinten nem racionális egy ilyen kórtörténettel rendelkező játékos előmenetelét elfelejteni, csak mert új edző és elnök van.
Attól, hogy Fati és Ferran is használhatatlan semmivel nem lesz jobb a helyzet :D
És a fizus eszmefuttatással sem értek egyet, ha tényleg 200 misivel kell csökkenteni a keretet, akkor minden cent számít. Nem azt mondtam, hogy mindenképp adjuk el, hanem hogy ideje feltenni a kérdést, hogy megéri-e itt tartani ilyen körülmények között.
Nyilván nem számoltam ki napra pontosan a szezon felét, de ha átlagolunk az előző szezonokból, plusz belekalkuláljuk, hogy neki általában nem 1 meccs formába lendülni, akkor szerintem olyan nagyon nem lőttem mellé.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 10:13:49

Fatis off: sajna ha valaki 16 évesen már meccseket dönt el, bizony kevesebb lesz a türelem vele szemben, vagy inkább nagyobb az elvárás. Én sem Fatival, sem pedig Dembélével nem tudnám eldöntnei, mit csináljak. Nekem mindkettőnél a munkamorál amúgy a fő probléma, Fatinál el tudnék tekinteni a formától, mert lehet bízni abban, hogy feljön, Dembélénél meg belekalkulálnám, hogy 3-4 hónapokat sérült, és akkor minimum Raphinha szintű poszttárs kell, aki hol cseréje, hol helyettese, és ez meg is van. Ezekkel nincs óriási gondom, ettől még megtartanám őket. A problémám nekem az, hogy szerintem egyikük sem férne be egy top angol csapatba vagy a BM-be, mert egyszerűen csak akkor csinálnak bármit, ha náluk van a labda, és ez plusz terhet rak Lewyre, Gavira, Pedrire, a szélsővédőkre mögöttük. És ez addig működik is, amíg klasszis szintet hoznak és meccseket döntenek el, még Messinél is ugye volt bőven lázongás, pedig ő aztán hozott cserébe meccseket bőven. Mindketten képesek erre a magas szintű játékra, amivel ellensúlyoznák a lustaságuk, de Fati jelenleg nem, Dembi meg sok rossz meccs után 1-2-szer. Egy Pep, Klopp, Flick, Arteta ezt a lézengést soha nem engedné meg szerintem, ez klasszikusan olasz ligás történet és tempó, akármennyire tehetségesek. És azért 1-2 éven belül jó lenne, ha ilyen szintű csapatokkal versenyezhetnénk.
De jelenleg, mondjuk jövőre alighanem így is erősítések lennének, ha Dembi épp egészséges, Fati meg legalább a régi önmaga 50%-át hozná. Én nem tudom eldönteni, eladnám, vagy megtartanám-e őket. Talán kicsit az utóbbi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.13. 09:51:03

drobika írta:
2023.04.13. 09:10:50
Fantasztikus mi megy vele kapcsolatban. Vagy inkább döbbenet.
Nem akarom a jelzőket, nem egyszer vállalhatatlanokat idézni, amiket kapott. Aztán valami nagy szerencse miatt tudott egy hosszabb periódust játszani, ahol kétségtelenül a csapat legjobbja volt legtöbbször, a támadó szekcióban egészen bizonyosan. Nagyon tudta segíteni a 9-es pozicióban Lewy-t is. Gyorsaságával, egy-egyezésével direkt a kaput támadó játékával folyamatosan veszélyes volt. ( Látható most a BL ezen szakaszában, hogy mennyire ezt a játékot játszák a nagy csapatok ). Látjuk most a hiányát a csapaton, igaz FDJ és Pedriét is.
Most megint megy az ekézése, eladása, fél szezonra való kidőlésének negatív irányú beállítása. Megjegyzem Pedri is mióta sérült. Egyszerűen nem tudom értelmezni a vele szembeni hozzáállást akkor sem, ha tisztelem más véleményét.
Mindenki nevében nem nyilatkozhatok, de nekem ennyire nem fekete-fehér a világ.
Egyik oldalon a srác kétségtelen tehetséges, nagy segítség lehet bizonyos meccseken, volt tavaly fél jó szezonja tavasszal, meg szeptemberig is jól nyomta, majd október-novemberben halványabb volt, aztán újra kezdett belelendülni, szóval mondjuk azt, hogy egy jó naptári évet nyomott 22-ben. Továbbá több poszton is bevethető, kétlábas, jól cselez, jó kiszolgáló.
Viszont nagy téttel bíró meccseken többnyire nem tud villanni, rengeteg rossz döntést hoz kapu körényékén, (ezek most nem annyira lényegesek) de legfőképpen nagyon sérülékeny, kis sérülések esetén is nagyon elhúzódik a gyógyulása.
Így meg naphosszat lamentálhatunk mennyire jó lehetne XY csapat ellen, micsoda tehetség, hogyan 1v1-ezik, bead, ad kulcspasszt, akármi, ha minden szezon jelentős részében nem elérhető.
Amúgy nekem ugyanez a gondom, mint neked csak Fati kapcsán. Mindenki leírta, elküldené stb. pedig 20 éves, gyenge formában van, de akkor ennyi erővel Dembele sem mutatott szinte semmit 24 éves koráig. Fati 2 évet volt sérült, szerintem kb. következő szezonra szedné össze magát, amúgy is a csatárok 23-24 éves korukban szoktak robbantani, ld Rashford. (Haaland, Mbappé inkább a kivétel, nem a szabály)

Amúgy is mindenki el kéne dönteni:
Mennyi a türelem a sérültekkel, gyengén játszókkal szemben, de hasonlóan kéne mérni mi az, amit elfogadhatónak tart valaki, mi nem.

Nálam Dembele 6 év itt tartózkodásából 4 év volt sérülés és 2 év játék.
Fati 3-4 éve van a keretben, ebből 2-t volt sérült. Pedri kb 1 évet volt sérült 3 szezon alatt. Amúgy náluk is elgondolkodnék mi legyen, ha 3-4 év múlva az jön ki, hogy 6-7 szezonjukból összeadva 4-5 teljes szezonban nem használhatóak.
Akkor egyszerűen hiába bármennyire jó valaki, ha nem tudsz azzal számolni, hogy pályára tudod küldeni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 09:46:05

davi10 írta:
2023.04.12. 19:22:51
Andris írta:
2023.04.12. 12:46:02
Az viszont a napnál is világosabb, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy eladjuk azokat a játékosainkat, akik amúgy egészséges emberként a legjobbak az egész keretben. Sőt, lehet hogy senkit nem adhatunk majd el, mert ígyse úgyse igazolhatunk majd senkit. Ingyen se.
Olyan helyzetbe se vagyunk, hogy ilyen limitált fizetési sapkával a keretben tartsunk olyat aki a szezon felében használhatatlan...
Teljesen megértem mindenki álláspontját, engem is nagyon aggaszt, hogy megint hónapok óta sérült.
Csak ilyenkor eszembe jut, hogy Pedri is hónapok óta sérült, meg tavaly is volt egy igen tekintélyes sérülése. (szerintem akkor is több hónapos, Koeman alatt szinte végig Gavi és Nico játszottak kezdőként)
Frenkie is sérült 1-2 hónapot idén is, szerintem tavaly is.
Araujonak is minden évben van pár hónapja (idén ősszel, tavaly meg szerintem még hosszabban hiányzott a lábfejével.. ?)

Dembelének rosszak persze az előzményei (nagyon), de szerintem az lenne a racionális gondolkodás mindenki részéről, ha mondjuk a Laporta elnökség - Xavi edzőség összeállásától kezdve mindenre és mindenkire nyitna egy tiszta lapot. Mert sose lehet tudni, hogy előtte mik történtek szakmai tekintetben, akár edzésen, akár az orvosi stábban, játékosfegyelemben, stb...

Nem mondom, hogy tettessük vaknak magunkat, Dembelének a múltja komoly sérülékenységre utal. De mégegyszer: nézzük meg, alapvetően egészséges volt jó ideje, a csapat egyik legjobbja, most meg elhúzódik a (talán Xavi óta legelső) sérülése, de arányaiban egy kicsivel se jobban húzódik el, mint bármelyik játékosunké.

Hogy gyorsan reagáljak konkrétan is: elvileg Dembelé új szerződése ugye (ami az idei és a jövő szezonra köttetett) lényegesen alacsonyabb fizut tartalmaz általánosságban is, mint az előző, valamint kerültek bele kitételek az elérhetőségére vonatkozólag is, legalábbis erről volt szó a hosszabbításakor nyáron. Capology szerint keveseknél van függő rész, és nála van 3 millió eurónyi.
Szintén a capology szerint Ansu Fati, és Raphi alapfizetése is valamivel magasabb, mint Dembeléé, Lewandowskié pedig közel a duplája. (És FT is ott van alig lemaradva)

És még valami: azt írod, hogy szezon felében használhatatlan. Ez persze egyelőre még nem igaz, sőt, ha idén vissza se tér, már akkor is több mint a felén játszott a szezonnak, de az is lehet h még fog idén. Viszont: az én szememben pl Fati, Ferran teljes szezonban voltak használhatatlanok, Baldé/Alba is játszhatott volna kb támadót, sőt megkockáztatom jobban jártunk volna. Ennyire voltak rosszak. Ugyanez szerintem maradéktalanul érvényes a szezon felére Lewa és Raphi esetében is, utóbbinak inkább félidőig, Lewának meg kb a BL kiesés óta.

Szóval alapvetően nem aggódnék ezen, az ő fizuja már csak egy a sok közül, cserébe szerintem minden támadónknál többet adott, és többet is fog tudni adni.

Amiről valójában kéne beszélnünk, az az, hogy vajon tudunk-e bárkit (akár ingyen) igazolni, ha szabadítunk fel fizetéseket? Mert ha nem (ahogy Tebas állítja), akkor aztán senkit nem szabad eladni/elengedni.
A másik, ami konkrétabban Dembelé jövője kapcsán lenne valóban releváns kérdés: hosszabbítani kell vele. Ha nem sikerül, akkor nem a sérülése(i) miatt, hanem a játékospiaci értéke miatt vagyunk kénytelenek eladni most azonnal (nyáron). Ha sikerül, hasonló fizetési feltételek mellett, akkor én biztos hosszabbítanék.. fel se merülne, hogy eladom a szerintem egyetlen olyan korú és minőségű támadónkat, aki még két meg négy év múlva is kezdő lehetne.

PS: szerintem iszonyúan óvatoskodunk is a sérülésekkel és a visszatérésekkel. Lehet, hogy más csapatok, vagy más helyzetben mi is már rég visszaengedtük volna őket. És ez ilyenkor 50-50 nyilván... mégis sokszor sokan meglépik. Viszont mi szerintem most nem így vagyunk, a helyzet az, hogy jövőt kellene és talán azt is építik Xaviék. Dembelé és Pedri esetében nem ér annyit a siettetés (ez a szezon minden kupájával együtt), hogy kockázatokat vállaljunk. A csapatnak alapvetően ki kéne lábalni a gödörből 5-10 éven belül, ez a fontos, nem az, hogy idén nyerünk-e kupákat vagy sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 09:10:50

Fantasztikus mi megy vele kapcsolatban. Vagy inkább döbbenet.
Nem akarom a jelzőket, nem egyszer vállalhatatlanokat idézni, amiket kapott. Aztán valami nagy szerencse miatt tudott egy hosszabb periódust játszani, ahol kétségtelenül a csapat legjobbja volt legtöbbször, a támadó szekcióban egészen bizonyosan. Nagyon tudta segíteni a 9-es pozicióban Lewy-t is. Gyorsaságával, egy-egyezésével direkt a kaput támadó játékával folyamatosan veszélyes volt. ( Látható most a BL ezen szakaszában, hogy mennyire ezt a játékot játszák a nagy csapatok ). Látjuk most a hiányát a csapaton, igaz FDJ és Pedriét is.
Most megint megy az ekézése, eladása, fél szezonra való kidőlésének negatív irányú beállítása. Megjegyzem Pedri is mióta sérült. Egyszerűen nem tudom értelmezni a vele szembeni hozzáállást akkor sem, ha tisztelem más véleményét.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.12. 19:22:51

Andris írta:
2023.04.12. 12:46:02
Az viszont a napnál is világosabb, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy eladjuk azokat a játékosainkat, akik amúgy egészséges emberként a legjobbak az egész keretben. Sőt, lehet hogy senkit nem adhatunk majd el, mert ígyse úgyse igazolhatunk majd senkit. Ingyen se.
Olyan helyzetbe se vagyunk, hogy ilyen limitált fizetési sapkával a keretben tartsunk olyat aki a szezon felében használhatatlan...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.12. 13:47:55

Andris írta:
2023.04.12. 12:46:02
Amúgy meg kár beszélni róla, mert a hosszabbítása már rég tervben van, és nyáron ezt minden valószínűség szerint nyélbe is ütik.
Mert amúgy mi erről vagyunk híresek hogy egy random szerződéshosszabbítást csak úgy pikk-pakk nyélbe ütünk. :D

Amúgy tök jó hogy bárkit eladnál helyette a támadók közül, - képességek alapján én is - csak akkor ki fog lenyomni egy szezont a jobbszélen? Mert Dembelé jó eséllyel nem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.12. 13:04:31

Andris írta:
2023.04.12. 12:46:02
Egy pillanatig nem vitatja senki, hogy egészségesen az egyik legjobb, csak nem egészséges. Mint egy sportautó, amit minden évben hónapokig szervizelnek.
Konkrétan közel az egész tavaszi szezonban megint kimarad. Majdnem az összes szezonja ilyen. Erre nehéz építeni, így nagyobb, vérmesebb céljaink nem lehetnek, ha a "sztár" mindig sérült, amikor legjobban kéne.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.12. 12:46:02

Mivel mindenkinél ez van, hogy a szám stimmel, csak hetek helyett hónapokban, ezért nem gondolnám, hogy ez Dembelé specifikus eset most. Pedrinél is ez van, de már Frenkienél is ugyanide tartunk, korábban Fatinál mégdurvább volt a dolog (nem a sérülések száma, hanem a jósolt visszatérés és a valós).

Én nem gondolom, hogy most indokoltan merülne fel az eladása, ha amúgy normál helyzetben lennénk. A fent említettek miatt. De ez akár lehetne is vita tárgya.

Az viszont a napnál is világosabb, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy eladjuk azokat a játékosainkat, akik amúgy egészséges emberként a legjobbak az egész keretben. Sőt, lehet hogy senkit nem adhatunk majd el, mert ígyse úgyse igazolhatunk majd senkit. Ingyen se.

Az már csak a személyes véleményem (amit korábban ezerszer megindokoltam), hogy ha eladhatnánk (mert belefér), akkor amúgy előbb adnám el bármelyik hármat az alábbiakból: FT, Fati, Lewa, Raphi, mint hogy Dembelét eladjam.

Amúgy meg kár beszélni róla, mert a hosszabbítása már rég tervben van, és nyáron ezt minden valószínűség szerint nyélbe is ütik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.12. 10:27:28

Az első hírek alapján 3 hét kihagyást jósoltak neki, ebből lassan 3 hónap lesz és szó sincs a visszatéréséről. Zseniális de komolyan. Nyáron el kell adni a fenébe valakinek, hátha egy PSG lerak érte 30-40 milliót, aztán menjen isten hírével. Bármennyire is a legveszélyesebb támadónk, azzal semmire nem megyünk ha minden áldott szezon felét a lelátón tölti.

Jövő nyárig van szerződése, most még kapunk érte pénzt, utána meg megint csapdában vagyunk. Ha felépül, elkezd jól játszani és épp nem sérül meg, akkor azért lesz hercehurca mert több pénzt akar, ha lesérül megint fél évre akkor meg meg vagyunk áldva vele mert vagy elmegy ingyen vagy a nyakunkon marad használhatatlanul.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.09. 22:59:14

Bármennyire segítség és klasszis "lenne", el kéne adni nyáron.
Ennek semmi értelme.
Lassan ott tartunk, hogy egy 3-4 hetes sérülés fél szezon kihagyás nála. Pont akkor volt táppénzen, amikor leginkább kellett volna.
Mondjuk ezek alapján ez az orvosi team se sokkal jobb, mint az előző, de az egy másik téma.

Egy Parisnak fel kéne ajánlani 40m körül hátha kell, hogyha Messi távozik onnan.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.21. 09:51:07

Combizomsérúlések, szakadások( Dembinek is volt már ) nehezen gyógyulnak, hegesedéssel járnak. Élsportban, nagy terhelés hatására kiújulhatnak. Dembinek szerencséje volt, és nekünk is, hogy most egy viszonylag hosszabb ideig láthattuk egy sérülésmentes időszakban. Nagyon sokra képes ez a gyerek. Mentálisan is javult és ez nyilván előnyére válik, vált. No meg persze Xavi bizalma, és a közönség maga mellé állítása. Sajnos azonban felette már örökké ott fog lebegni az az állandó veszély, hogy mi lesz ha...És ez azért fejben ott van mindíg. Az ő fegyvere a hirtelen felvett gyorsulási képesség, valamint az irányváltás, ezek pedig extrém terhelést adnak az izmoknak. Ha meg nem ad bele mindent, akkor oda is van az előny. 22-es csapdája.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.21. 09:41:26

Plusz a szezonunknak kb vége is, a bajnokság eldőlt, ha nem lesz pontlevonás, az utolsó idei klasszikóra ha fel is gyógyul, tuti, hogy nem lesz top formában, kb 1 db kupadöntő marad lényegi meccsnek, ha eljutunk valahogy oda. Igazából ez az egész a következő évre nézve érdekes már csak, most remélem láthatunk majd pár ifi támadót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.21. 09:33:51

Kár azon töprengeni mi lesz, ha felépül Dembele, mert ahhoz fel kéne épülnie, de róla beszélünk, most is a 3 hetes sérülés már 3 hónap és ki tudja hol a vége. Tényleg eljutunk oda, hogy a szezonban már vagy nem is lép pályára, vagy mire visszanyeri erejét / formáját véget ér az év.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.03.21. 07:45:11

Ég és föld a játéka a két oldalon, egyértelműen jobbos, poszttársak a brazillal, amit eddig is tudtunk. Ha Dembele jó formában lesz, akkor megy vissza a kispadra Raphinha.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 23:46:35

Oké, de nálunk is igaz, hatékonyabb nálunk is balról, mint jobbról, kerek perec ezt mondják a számok. A régi klubokat csak azért hoztam, mert szerintem van relevanciája, ha látjuk, hogy ott is ugyanolyan jól érezte magát, sőt, még jobban is a baloson, mert ez árulkodik a képességeiről, és hogy hol jobb, még ha kevésbé is releváns az itteni tatjainál, de mivel eléggé ugyanaz, azért szerintem számít ez is. Most meg csak a bajnoki statokban hasonlítottad össze a posztriválisokat, ami eléggé kétes dolog, de ha már így hajlítgatjuk a dolgot, akkor én meg azt mondom, hogy a brazilnak volt egy érthető 2 hónapos beilleszkedési periódusa (erre szerintem senkinek nem lehet egy rossz szava, még nála sokkal nagyobb játékosoknál, mint Neymar, Suarez is így volt, ez tiszta sor), és ha onnantól kezdve nézzük, amióta magára talált, november 1-től, magasan veri Dembit mindenben a bajnokságban is, de ami fontosabb, hogy meccsről meccsre hozza kb a szintet/győzelmet, és még javuló tendenciát is mutat, sok tartalékkal, fejlődő 1v1-el, most már ő is szétszivatott egy egész RM védelmet, közben még lassan vezérré is válik, egyre jobban hozza a formát nagy meccseken, amire Dembélé ritkán képes, stb.
De most annyira nem is a két játékos összehasonlítása volt tán a lényeg, hanem a topik névadójának két lába. :) És az alapján nyugodtan át lehet tenni a balosra, ha már jobb statokat is hoz ott (szemre is eredményesebb, élesebb ott, picit mást is játszik, céltudatosabban érkezget). Főleg, hogy gyakorlatban tényleg egy darab Fati van oda, eredeti posztját tekintve, aki meg nem szint jelenleg, jobbosra meg Raphinha és Torres is lenne (plusz ő is, ha épp kell)

A munkamoráljával viszont nem tudom, mit kéne kezdeni, mert ha tényleg belesérül az első intenzív meccsébe, az nagy gáz, és akkor tényleg elöl kell hagyni, csak akkor megint féloldalas a letámadásunk és a csapatvédekezésünk, ami az egyik legnagyobb fegyvere jelenleg a csapatnak, és ami Raphinha stabil kezdősége óta jelentősen jobban is működik. Nyilván ha egyszerűen nem bírja a lába a melót, akkor emiatt nem "sértegetem" tovább, akkor az csak pech.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.20. 23:38:22

bence0330 írta:
2023.03.20. 22:49:26


Mindenhol, és egész karrierjét tekintve jobb statokat hoz a balszélen, és azért ez elég nagy minta. Gólerősségben elég nagy a különbség, gólpasszban kicsi. Az idei egyetlen gólját, amit jobboson jegyezve, de amúgy átállva baloson lőtt, áttettem a önkényesen én is a balosra. De ha ezt visszaveszi valaki, akkor is nyilván marad az, hogy góllövésben nagyságrendekkel erősebb, gólpasszban meg valamennyivel.
Nálunk gólpasszban kicsit erősebb jobbról, gondolom ebben nagy szerepe van Aubának és Lewynek az elmúlt 1 évből, jobb befejezők, mint a korábbi klubjainál, bár ezen időszakban szinte csak jobboson játszott, főleg Aubánál, szóval ez is kicsi torzít szerintem.
Nem akarok ellentmondani neked, de hogy a Rennes-ben meg a Dortmundban mit csinált az jelenleg teljesen irreleváns. Ha csak a nagyobb igazolásokat nézem, akik az előző csapatukban milyen számokat, teljesítményeket, posztokat hoztak és itt mit, láthatjuk milyen fals a kép. Coutinho, Griezmann, Pjanic, Dest, Trincao, Torres stb. Vagy Lewy hatékonysága itt vagy a Bayernben, 3 támadós vagy 2 védős rendszerben, megint más a kép.

Azonfelül szét kellene választani egy Messi és post-Messi időszakot. Vagy kikkel játszott akkor és most.

De ha már ennyire a statokat nézzük.
Raphinha 25 meccs 1355 perc 6gól, 4 assist
Dembélé 18 meccs 1108 perc, 5 gól, 5 assist
És igaz, hogy fontos meccseket döntött el góljával/assistjával Raphinha, de a franciát se felejtsük el. Az Atma ellen az ő góljával nyertünk, a Soci ellen ő lött tovább minket, az Inter ellen is kellett az X-hez, a Bilbaot is kb. egyedül verte meg stb.

Én veled szemben nem vagyok elfogult egyik játékossal szemben sem, az én szememben teljesen mindegy melyikük nyeri meg a meccset vagy játszik jobban, de jelenleg szerintem Dembélével járunk jobban a jelenlegi támadási potenciált látva.
Lehet, hogy Raphinha jól védekezik, de kontrákban 1 vs 1-ben/1 vs 2-ben inkább a franciának vesszük hasznát. És a szenvedős, kevés helyzetes meccseken erre nagyobb szükség lett volna.

De en bloc én annak örülnék a legjobban, ha mindketten a pályán lennének Lewandowkskyval ellentétben én nem dőlnének ki a fáradtságtól, húzódásoktól a középpályásaink.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 23:33:42

Ebbol eleg nyilvanvalo, hogy baloson is jol tud teljesiteni, minimum egyforman, de talan meg jobban is. Illetve, igy van ez? Egyaltalan nincs igy.

Lathattuk, hogy hol van LENYEGESEN nagyobb hasznara a csapatnak es a tamadasoknak.

Megint egy kontra pont a faék egyszerusegu statoknak es a beloluk esetleg levonhato hibas kovetkezteteseknek.

Ettol fuggetlenul lehet ot probalgatni a baloson, de nem az a cel, hogy Raphi es Dembele is palyan lehessen. Az a cel, hogy a legjobb csapat keruljon palyara.
Es nem is az a cel, hogy Dembele goljait vagy golpontjait maximalizaljuk, sot meg csak a csapatet sem kell.
Azokat a golokat kell csapatszinten maximalizalni, amik pontokat, tovabbjutasokat ernek.

Ezek a fajta statisztikak sose fognak egy edzonek segiteni megtalalni egy jatekos posztjat es feladatkoret, mert meg egy szazszor reszletesebb adathalmaz-leiras se mond eleget a kornyezetrol, amiben a jatekos barmikor is elert barmit.

Mindannyian latni fogjuk, mit probal majd Xavi. Elhihetjuk majd neki, hogy az edzesek alapjan az a legjobb lehetoseg, es latjuk majd, hogy mire eleg.
Aztan ha kiderul, hogy inkabb Busqets meg Gavi jatszik tovabbra is harmadik tamado helyett, ne lepodjon meg senki. Siman realis ez a forgatokonyv is, hiaba nem idealis.

Nem gyozom hangsulyozni, hogy ez egy csapatjatek, minden meccs mas es mas… ebbol kifolyolag lehet siman igaz az, hogy egy jatekos feleannyi golponttal is jobb, mint egy masik, vagy hogy egy jatekos feleakkora szamokkal is lehet jobb egyik poszton, mint a masikon. Szigoruan a jatek, a csapat szempontjabol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 22:49:26

Barcelona:

Jobbos: 6999 perc 22 gól (318 percenként) 31 assziszt (225 percenként) 53 kanadai pont: 132 percenként
Balos: 2727 perc 13 gól (209 percenként) 10 assziszt (273 percenként) 2 kanadai pont: 118 percenként

Dortmund

Jobbos: 896 2 gól 8 assziszt
Balos: 888 3 gól 7 assziszt

Ezt nem részletezem, ugyanannyi perc, pontosan ugyanannyi gólpont, lényegében tökugyanaz, századokkal még itt is jobb a baloson, de ez nyilván lényegtelen.

Rennais:

Jobbos: 913 perc 2 gól (457 percenként) 1 gólpassz (913 percenként) 3 kanadai pont: 304 percenként
Balos: 575 perc 3 gól (191 percenként) 2 gólpassz (288 percenként), 5 kanadai pont: 115 percenként

Egész karrier:

Jobbos: 8800 perc 27 gól (326 percenként) 39 gólpassz (225 percenként) 66 kanadai pont (133 percenként)
Balos: 4198 perc 18 gól (233 percenként) 20 gólpassz (210 percenként) 38 kanadai pont (110 percenknt)

Mindenhol, és egész karrierjét tekintve jobb statokat hoz a balszélen, és azért ez elég nagy minta. Gólerősségben elég nagy a különbség, gólpasszban kicsi. Az idei egyetlen gólját, amit jobboson jegyezve, de amúgy átállva baloson lőtt, áttettem a önkényesen én is a balosra. De ha ezt visszaveszi valaki, akkor is nyilván marad az, hogy góllövésben nagyságrendekkel erősebb, gólpasszban meg valamennyivel.
Nálunk gólpasszban kicsit erősebb jobbról, gondolom ebben nagy szerepe van Aubának és Lewynek az elmúlt 1 évből, jobb befejezők, mint a korábbi klubjainál, bár ezen időszakban szinte csak jobboson játszott, főleg Aubánál, szóval ez is kicsi torzít szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.03.18. 13:14:22

Piszok módon hiányzik mert a támadó szekciónk alap embere, bármennyire is szereti néhány ember itt teli torokból köpködni, Dembele nélkül sehol sem lennénk a bajnokságban.

Jónak tartom, hogy nem rohantatjuk vissza, ha belegondolok hogy válogatottban kb. mindig lesérül valaki, és az rm sem a finom foci híve, abszolút jó döntés ekkora fórban. Ha most egál lenne vagy 1-2 pont lenne a madrid előnye, lehet játszana.

A fő probléma, hogy nincs helyettese, Fati hatalmas arccal nulla eredményességgel lép pályára, Ferran-al pedig csak a kezdőnk van meg pont és ennyi. Szóval tényleg nem kell ide Dembele, hisz dúskálunk támadók terén, ja nem.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.17. 21:10:04

kmb írta:
2023.03.17. 20:08:54
FCBsteve írta:
2023.03.17. 19:16:30

Gondolom 95-100% állapotban nem akarták "játékra alkalmas"-nak jelenteni, nehogy elvigyék válogatott meccsekre... Inkább maradjon ki a Classico és legyen még nyugis pár hete...
Sztem Pedri is ugyanígy...
Ez egy nagy hülyeség mert akkor a clasico után is mondhatnák hogy valamit éreznek és nem kell menni a válogatottba.3 hétből lesz 3 hónap.Pedrit meg nem ártana néha lecserélnie Xavinak,mert ez lesz a vége.Már a második eset hogy túl van hajszolva,és nem és nem tanulunk belőle.
Őt nem jósolták vasárnapra, kb. még 1-2 hét lett előzetesen bejelentve, szóval ez a verzió nála nem játszik, simán lehet, hogy benne van okként a válogatott szünet.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése