Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.28. 22:26:15

Ajjaj. És mennyire jellemző, hogy egy olyan meccs után, mint a minap, mikor szenzációs volt, azt hozta, amit mindig akartunk látni tőle, és még vért is ivott hozzá a mezőnyben... erre megsérül. Lehet, hogy ő ezt érzi valahol belül, és szándékosan sétálgat a meccsek 90%-ában, mert nem bírja fizikailag a nagy melót, amit a múltkor (meg ma is a sérüléséig) beletett. Ha így van, tudatosan kell menedzselni ezt valahogy, ha meg szimpla pech, akkor remélhetőleg nem esik vissza valami negatív spirálba.

És pont akkor, mikor Raphinha meg látszólag kb megütötte (megint) a mélypontot, amiből már azért kimászott egyszer.

Ez most nem néz így ki jól. Lewy persze visszajön, akivel a brazil sokkal jobban működik, Pedri is egyre jobban belejön a gólszerzésbe, remélem pótoljuk majd valahogy, Dembélével meg vigyázzunk és épüljön fel rendesen. Azt sem tartom kizártnak, hogy gyorsan kukázunk valakit most valahonnan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.28. 21:05:12

Na, elkiabááltuk.
Súlyos a sérülés, minimum három hetes kihagyás. A Cadíz ellen már padra ülhet MU visszavágóján talán játszhat.
Nagyon nem volt erre szükség. #-o #-o
Jó lenne ha Raphinha vagy Fati összekapná magát.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2023.01.26. 21:17:58

sajnos mindig is voltak olyan (szuper) tehetséges egyéniségek a fociban akik istenadta képességekkel - mint ő aki két szuper bal, izé jobb, vagy talán ő maga sem tudja milyen lábbal - voltak megáldva, de egy megfelelő edző és családi háttér nélkül teljesen elkallódtak, talán most Dembinek is összeáll a kép és mind a két tekintetben megérkezett számára a tökéletes (felügyelet) támogatás. Örömteli, hogy már régóta elkerülik a sérülések, odafigyel az étrendjére, rendesen/ késések nélkül látogatja az edzéseket, szóval sportemberhez méltó életet él. Részemről, külön öröm, hogy már nem pofázik - hülyeségeket- a bírónak és talán már spanyolul is megtanult annyira, hogy nem állíttatja ki magát mikor szimplán csak kommunikálni próbál a pályán.
A kulcs a játékában, hogy hisznek benne, hisznek a képességeiben, biztatják, támogatják és most él vele..... a kérdés, hogy konstans megtudja tartani ezt a formáját, vagy csak fellángolásokat kapunk belőle, de én ezeknek is hálás vagyok, mert Messi óta nincs dinamika, váratlan a csapatban, illetve ami talán számomra a legfontosabb, hogy otthon a szobában a TV előtt önfeledt a kiabálás, az öröm mikor ez a két jobb/ bal láb gyorsvonatként megiramodik a félpályáról a kapu irányába és tudjuk, hogy valami végre következni fog...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.26. 14:42:59

Tegnap szuper jó volt, de azért még ne osszuk ki neki az aranylabdát.
Örülök, hogy 2023-ban jobb formában tért vissza, mert a tavaly október vége-december azért felejtős volt nála. Volt 1 tökéletes meccse ezalatt a Bilbao ellen, egyszer jó volt az Almeria ellen, és felejthető 7 meccsen +a vb-n, bár az nekünk irreleváns.
Jó, hogy úgy tűnik ez az év jobban indul, mint ahogy a tavalyi végződött, csak így tovább.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.26. 13:34:19

Amikor még leigazoltuk, talán több is volt benne, aztán itt mindezt nagyon hamar elvesztette. Tudom, a sérülések, de a komótosan körbepasszoljuk, pató pálosan kivárjuk a legjobb lehetőséget foci nem az ő élettere igazán.
Neki mindíg is a lendület és a nagyobb területek kínálta lehetőségek az igazi erőssége.
Fejlődött valóban Xavinál az összjáték, beadások, bepasszok (tegnap Frenkienek) területén, de amilyen pl tegnap a góllal végződött gyors támadás és ehhez hasonló szituációk az amiben a legtöbb hasznát vehetné a csapat. Minál hátrábbról és váratlanul indítani vagy amikor letámadnak minket és éppen a szokásos labdakihozatalunkat zavarják, na akkor Dembit kiugratni egy használható labdával....
Jut eszembe, Koeman alatt hányszor, de hányszor próbált beindulni Grízzel egyetemben, sosem kaptak labdát.

Szerintem felesleges a Raphival való összehasonlítás, mert más típusú játékosok.
Az aktuális csapatjáték, a társak helyzetfelismerő képességei és nyilván az edzői utasítások is nagy befolyással bírnak azokra a statisztikákra, melyek hasznos adatok, de önmagukban csak azokra támaszkodni nem lehet.
Szerencsére összetettebb játék a foci ennél.... :lol:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.01.26. 13:15:15

Nagyjából talán ketten-hárman lehettünk Xavi kinevezése után, akik hittek benne, hogy erre a srácra tényleg jó hatással, tanítói szándékkal tud lenni Xavi és kihozza belőle a szó szerinti állatot. Tavaly egy napot sem volt sérült, óriási önmagában, de az mindig is jellemezte, és ezt nagyon kevesen tudják a foci világában, hogy ha hozzá kerül a labda, mindig tudom, hogy valami történni fog. Különbséget jelent és ez óriási erény. Így tovább Demb, a károgókat pedig szeretettem várjuk kalapot emelni. =D>
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.26. 10:05:31

Dembele kivirágzása talán Xavi legnagyobb edzői érdeme. Nyilatkozatában joggal hivatkozik arra, hogy érkezésekor hogyan nyilatkoztak mások Dembiről. Ő meg belelátta azt, amit most mindenki lát.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.26. 09:26:21

Miért dícséritek ennyire?

Tegnap nem is volt a pályán, valószinűleg Messi volt fent titokban Dembele álarcban :mrgreen:


Komolyra fordítva a szót a tegnapi tényleg nagyon komoly volt tőle, mezőnyben is élt, ott szivatta a Soci játékosait ahol akarta, ilyet utoljára tényleg Messi-Neymarnál láttunk, emellett tegnap még játékintelligenciából is sokat mutatott, nem passzolt lesen lévőnek, néha mikor kellett várt és cipelte a labdát
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.25. 23:03:37

Fény volt ma az éjszakában. A gólban azért szerintem benne volt a kapus, de ez nem vesz el semmit a teljesítményéből.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.25. 23:02:24

Ez eszement volt, kb one-man show. Benne volt a szoci velünk szebeni horribilis játékstílusa s taktikája, de attól még kevesen tudták volna ezt így kihasználni. Nem is nagyon emlékszem rossz mozdulatára, még csak rossz passzra sem, azoknak is szeme volt végig...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.25. 22:57:29

Én nem tudom mi történt ma ezzel a sráccl, végre végigalussza a gyerek az éjszakát, vagy nem tudom, de nagyon rég nem játszott ennyire jól.

Így tovább, a mai előtt le a kalappal!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.20. 23:18:53

Kovbal88 írta:
2023.01.20. 12:47:28
Fati elkezdett formába lendülni. Ferran sajnos nagyon gyenge. Pedig tavaly nem volt rossz, annyi hogy nem rúgta be. Idén már nagyon helyzetbe se kerül, úgy érzem, hogy Rapinha is kezd magára találni, viszont Dembele nem tudott idén szintet lépni, hacsak abban nem hogy egy évet végigjátszott sérülés nélkül, nála ilyen korábban nem volt.
Mondjuk szerintem a francia szintet lépett, tavaly semmi pénzért nem tudott volna gólt lőni, de még kaput találni is alig, tán egy potyája volt , meg még egy gólja. Most meg 7-nél tart. Valaki elmagyarázta neki végre, hogy nem kell szétizmozni telirüszttel mindent, azóta egész jó befejező játékos lett belőle, nem is emlékszem, mikor lőtt fölé valamit legutóbb. Koncentrálta leszorít mindent, látszik is rajta a befejezéseinél, hogy nagyon figyel, hogy visszafogja magát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.12.21. 21:00:05

csababarca írta:
2022.12.21. 09:53:52
Irtózatosan gyenge volt, még a csoportmeccseken so-so, utána már duplanulla.
Nem is értem, mint a spacejam-ben amikor elvették a játékosok tehetségét, úgy mozgott.
Argentína róla rúghatott volna több gólt is, ha komolyabban rámennek.
Mondtam is faternak, hogy ott kellene támadni, mert nem tud védekezni, bumm össze is kócolta DM lábait.

Hát nem tudom vele mi lesz itt, hátha összeszedi magát, de ez egy nulla volt.

És akkor most elolvasom az értékelést, és ez van benne: "Dembélé is kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, komoly veszélyt és fejtörést jelentett az ellenfelek számára."
TEhát akkor megint én vagyok a helikopter.
Én 2 éve nem értem, miért vannak elájulva tőle páran...És akkor Xavi lenyilatkozza , hogy a világ legjobb szélsője meg hasonlók, hagyjuk már.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.12.21. 20:59:08

Szerintem nem az a baj Dembelével, amiket írtok.
Először is örülök, hogy kb február óta egyfolytában játékra alkalmas. Ha van mellette valaki, aki elmondja, hogy Ő milyen fontos és hasznos tagja a csapatnak, akkor képes elhinni, és annak megfelelően játszani. Egyébként tényleg nagyon jó adottságai vannak, de benne semmi tudatosságot nem látok, annyira kiismerhetetlen, hogy ő sem tudja előre mit csinál a következő két másodpercben (a cselei nem olyanok, mint Messié vagy Neymaré). Ezért eleve téves elgondolás volt őt a tizenhatoson belüli védekezésre kérni. Törvényszerű volt ami történt. Ez számomra nem az Ő hibája, hanem az edzőé, aki arra kéri amire nem alkalmas...
A problémát én abban látom, hogy időközben 26 éves lesz, úgy hogy a nagy "csaták" kimaradtak az életéből és a fiatal 18-20 évesek berúgják az ajtót és helyet követelnek maguknak mint Kolo Muani a VB döntőn. Szerintem ezt nem lesz képes elbírni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.21. 18:24:18

Troym írta:
2022.12.21. 09:36:28
Szerintem ahogy nő a tét, úgy romlik a teljesítménye. Ha van elöl, aki megoldja a dolgokat, akkor ő is jó, mert kisebb rajta a felelősség,, de nem lesz az, aki a hátán viszi a csapatot egymaga. Azért tavasszal is ott volt mellette Auba, ősszel Lewy, de mikor nem ment a lengyelnek, többnyire neki sem. Plusz most 26 éves, de talán 2-3 olyan év lehetett eddig, amikor ennyi meccse volt 1 naptári évben.
Jó, nem is azt vártam tőle, hogy gólkirály lesz, de attól, hogy jó/rossz center van középen, még nem nagyon szabadna ilyen szinten elfelejteni focizni valakinek. Neki meg főleg nem, mert ha Torres játszik épp egy rossz meccset, akkor is kever valamit, helyet csinál, védekezget. Ha Raphinha játszik egy rossz meccset, akkor van minimum egy plusz szélső védőnk, aki akár még jobb is, mint az eredetiek (sajna), meg összjátékban minimum korrekt. Depay, Fati is, kevergetnek, kapura lőnek, lehet velük kényszerítőzni is, stb. Ezek a játékosok mind pályán vannak, mikor rossz napjuk van. Dembélé meg ha rosszul játszik, akkor egy darab gyorsmozgású bója kb. Szóval neki ezt nagyon nem szabadna, szerintem jobban nem, mint másoknak.
Annak, hogy ki van középen, max a gólpasszai számában szabadna megmutatkoznia szerintem, a játékában nemigen, legalábbis ilyen labdakezelés/passz szintjén nem nagyon szabadna sok köze lennie a dologhoz.
Aztán persze lehet, hogy valamiért nagyon nem érezte jól magát abban a közegben, remélem ez volt a szitu, bár ilyen emlékeim voltak róla az utolsó 1-2 meccsünkről is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.12.21. 18:13:56

megmondom őszintén engem meg is lepett, h Deschamps ennyire nyomatta Dembit. A múltban nyilatkozott párszor róla pár nem túl pozitív dolgot, és nem is olyan játékosnak tűnik, akit preferálna az öreg. Azt hittem, ugyanúgy esélytelen lesz neki bekerülnie a kezdőbe, mint Benzemának.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.12.21. 12:05:02

csababarca írta:
2022.12.21. 09:53:52
Irtózatosan gyenge volt, még a csoportmeccseken so-so, utána már duplanulla.
Nem is értem, mint a spacejam-ben amikor elvették a játékosok tehetségét, úgy mozgott.
Argentína róla rúghatott volna több gólt is, ha komolyabban rámennek.
Mondtam is faternak, hogy ott kellene támadni, mert nem tud védekezni, bumm össze is kócolta DM lábait.

Hát nem tudom vele mi lesz itt, hátha összeszedi magát, de ez egy nulla volt.

És akkor most elolvasom az értékelést, és ez van benne: "Dembélé is kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, komoly veszélyt és fejtörést jelentett az ellenfelek számára."
TEhát akkor megint én vagyok a helikopter.
Ha a mezőnyhöz mérjük, akkor csak gyenge volt, ha magához, akkor hulla gyenge. Így utólag megmosolyogtató, h pár éve egy lapon volt említve Mbappeval, aki jelenleg magasan a legjobb nálam. Oké, Messi az Messi, de értitek biztosan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.21. 09:53:52

Irtózatosan gyenge volt, még a csoportmeccseken so-so, utána már duplanulla.
Nem is értem, mint a spacejam-ben amikor elvették a játékosok tehetségét, úgy mozgott.
Argentína róla rúghatott volna több gólt is, ha komolyabban rámennek.
Mondtam is faternak, hogy ott kellene támadni, mert nem tud védekezni, bumm össze is kócolta DM lábait.

Hát nem tudom vele mi lesz itt, hátha összeszedi magát, de ez egy nulla volt.

És akkor most elolvasom az értékelést, és ez van benne: "Dembélé is kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, komoly veszélyt és fejtörést jelentett az ellenfelek számára."
TEhát akkor megint én vagyok a helikopter.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.21. 09:36:28

Szerintem ahogy nő a tét, úgy romlik a teljesítménye. Ha van elöl, aki megoldja a dolgokat, akkor ő is jó, mert kisebb rajta a felelősség,, de nem lesz az, aki a hátán viszi a csapatot egymaga. Azért tavasszal is ott volt mellette Auba, ősszel Lewy, de mikor nem ment a lengyelnek, többnyire neki sem. Plusz most 26 éves, de talán 2-3 olyan év lehetett eddig, amikor ennyi meccse volt 1 naptári évben.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.21. 09:15:37

Hát nagyon remélem, hogy hozzánk egész más játékkal jön vissza, mert a mi utolsó meccsinken plusz a VB-n olyan gyenge volt, amilyennek még nemigen láttam. És az a baj, hogy ha más játékos gyenge, akkor el lehet róla mondani, hogy legalább az összjáték megy, a mezőnymunka, védekezés, akármi. Ha Dembélé rosszul játszik, akkor alighanem a világ egyik leghasznontalanabb játékosainak egyike, se védekezés, se összjáték, sőt, olyankor még egy labda levétele is nehezére esik.
Aztán két meccsre rá lehet, hogy megint úgy kígyózik át mindenkin a maga ütemtelen módján, mint kés a vajon.

Nagyon fura játékos, szerintem az egyik legfurább, akit láttam elit szinten.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.10. 15:54:33

csababarca írta:
2022.10.10. 09:28:53
davi10 írta:
2022.10.10. 08:32:28

Mindenki elő van véve, de Dembele-nél a leglátványosabb a visszaesés meccsek óta.
FT, EG szerintem amúgy többet van pofozva.

Komplett csapatszintű problémáink vannak, és csapatrészek képtelenek működni együtt, messze túlmutat ez már azon, hogy Busquets játszik, vagy Dembelé melyik oldalon van, stb. Bárcsak ez lenne a problémánk, de itt ennél sokkal komolyabb bajok vannak, de egyszerűbb egy-egy játékosra rászállni.
Igen bajok vannak több helyen, és a középpályán is, csak az a baj hogy utóbbiak próbáljak korrigálni a hibájukat. Dembelé megiramodik a labdával, lehúzza a szélre, csinál egy cselt, amibe beleakad, vagy beadás gyanánt kirúgja a lelátóra( jobb esetben) De sajnos az esetek 80%-ban ezekből kontráznak le minket, mert a szélső játékosunk magával hozza a Robertot, Baldét, valakit és üres marad a pozíció. Amit eddig minden ellen kíméletlenül kihasznált... Ne értsd félre, természetesen ez van a másik oldalon is, de Dembelénél hatványozottan jelen van ez.
És ha már Raphina, lehet hogy Ő is nulla, de legalább rohan vissza mindig védekezni....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.10. 14:53:50

csababarca írta:
2022.10.10. 09:28:53
Csak a tegnapi alapján nem értem miért rá ugrott a fórum, hogy "meg kellett nyitni" a topikját.
Megint full vakon volt az egész kp meg támadósor, (persze tudom, Gavi mennyei volt megint :lol: ) bejött Dembelé meg Fati, ugyanolyan rémgyengék voltak, mint akik helyett jöttek.

Komplett csapatszintű problémáink vannak, és csapatrészek képtelenek működni együtt, messze túlmutat ez már azon, hogy Busquets játszik, vagy Dembelé melyik oldalon van, stb. Bárcsak ez lenne a problémánk, de itt ennél sokkal komolyabb bajok vannak, de egyszerűbb egy-egy játékosra rászállni.
Más játékos topicja is nyitva van már, csak szólnod kellett :D Gavi-ról írtam is, ha már szóbahoztad, és tényleg érdekelne a méghosszabb írásod.

Ferran-ról meg sokakról nincs értelme minden meccs után elmondani ugyanazt, de Dembele, aki hónapokig baromi jó volt, nála feltűnőbb ez a formahanyatlás. Szerintem ha nem megy a csapatnak, senki nem Ferran-tól várja, hogy mentse meg a csapatot, hanem inkább Dembele-től.
Feast4 írta:
2022.10.10. 10:42:17
Szerintem ez se igaz. Raphinha az aki full vakon van meccsek óta, sőt amikor még lendületben voltunk is vakon volt, csak ugye szimpi a srác (megjegyzem nekem is), nem áll ki rá a szócső kése. De szerintem meccsek óta ő a legrosszabb.
Szerintem tegnap egyáltalán nem volt rossz. Az, hogy az Inter ellen valami hülye poszton láthatatlan volt egész meccsen, azt inkább Xavi nyakába varrnám, mert 10 perc után lehetett látni, hogy ez így nem működik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.10. 10:50:37

Chino írta:
2022.10.10. 10:18:31
Azért azt se felejtsük el, hogy ő mikor szállt be és Raphinha mikor volt bent.
De elmondhatnánk ezt a Torres-Fati cseréről is. Egy olyan időszakban léptek pályára, amikor a Celta már vérszemet kapott és a csapat en bloc meghülyült.
Nyilván ez csak hipotézis, de ha kezdőként lépnek pályára jó eséllyel már a félidőben 2-3-mal mehettünk volna. A brazilról kb. annyi maradt meg, hogy egy tizenegyest kaphattunk volna róla, meg volt egy brutális lövése. Torres pedig újra alulmúlta magát. Tiszta ziccerben luftot rúg, a helyzeteit képtelen értékesíteni. Érdemes volt Alba fejét nézni, amikor egy tökéletes labdát adott neki ő meg teljesen vakon volt.
A második félidőben is egyedül Dembélé veszélyeztette a kaput, még ha könnyű zsákmány is volt a kapusnak. Szóval a tegnapiért őt pont nem venném elő.
Alapvetően teljesen igaz amit írsz, szerintem sokaknál az verte ki inkább a biztosítékot, hogy a meccs egy olyan fázisában adott el gyors egymásutánban 3 labdát, amikor enélkül is nagyon nyomott a Celta, ez pedig csak még egy lapáttal dobott rá. Ráadásul nagyon könnyelmű, flegma labdavesztések voltak ezek, bármikor lepasszolhatta volna őket egyszerűen is, és akkor kicsit tudott volna szusszanni a csapat. Isteni szerencse, hogy nem fizettünk rá. Ettől függetlenül piszok gyenge volt a csapatteljesítmény a második félidőben, nagy mák, hogy megúsztuk.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.10.10. 10:42:17

davi10 írta:
2022.10.10. 08:32:28
Mindenki elő van véve, de Dembele-nél a leglátványosabb a visszaesés meccsek óta.
FT, EG szerintem amúgy többet van pofozva.
Szerintem ez se igaz. Raphinha az aki full vakon van meccsek óta, sőt amikor még lendületben voltunk is vakon volt, csak ugye szimpi a srác (megjegyzem nekem is), nem áll ki rá a szócső kése. De szerintem meccsek óta ő a legrosszabb.

Igazság az, hogy a széljátékunk borzalmas, a kp. meg valahogy a 50-60 perc után elfelejti milyen rendezvényen van. Nem tudom mi a baj, de valahogy nagyon megment.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 10:35:31

Szerintem a kritika az egész szünet utáni teljesítményét illeti a megszólalók részéről, de szerintem is még kb ő volt a legveszélyesebb ezen a 3 meccsen. Nem mondom hogy magához képest jó, vagy hogy a csapatból a legjobb, az sajna TS, Gavi, meg Busquets kb, de támadásban mindenki szellemként jött vissza, ő legalább egy félhalott csak. Lewy 3 meccsen 1 veszélyes megmozdulást hozott össze, abból mondjuk gól lett, Raphinha kicsit több veszélyes megmozdulást, de max a tizi megadásával mondhattuk volna hasznosnak, Dembélé meg azért teremtett pár kavarodást, 1-2 jobb lövése is volt, kreált helyzetet ezen a 3 meccsen, és soha nem lógott ki lefelé a csapatból. Torres és Fati sajna említésre sem méltók.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése