Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.04.04. 14:01:27

Nagyon jól tolja, de egy kis rotáció ráférne, remélem a következő meccseken kaphatna lehetőséget Adama is.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.04. 11:52:41

Atlantis írta:
2022.04.04. 10:59:57
Nem tudom eldönteni, hogy Xavi pszichológiai támogatása vagy....
Igen, szerintem egyértelműen ez az ok, mégpedig a tavalyi éve fényében gondolom így, mert tavaly is elkerülték a sérülések, szóval az nem lehet mentség az idei vs tavalyi teljesítményére.

Még tán valami plusz hála is van a részéről Xavi iránt, ha bárki más van itt, alighanem lelátózik fél évig...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.04. 10:59:57

Nem tudom eldönteni, hogy Xavi pszichológiai támogatása vagy Dembelé kezdett el felnőni, megkomolyodni, vagy csak jót tesz neki, hogy végre nem sérül le folyamatosan (lekopogom), de elképesztő a változás.

Régen is elképesztően veszélyes volt előrefele, és 1v1-ben szinte tarthatatlan. Még mindig van egy kissé furcsán suta mozgása, de ahogy most játszik az zseniális. Többen említették előttem és valóban igaz: folyamatosan hátraér és besegít a védekezésben. Láthatóan nem erőssége és el tudják vinni mellette a labdát, de ott van, nehezíti az ellenfelek dolgát és elképesztően olvassa a játékot, sok labdát szerez hátul.
Mindemellett az előre támadásban elképesztően hatékony. Annak ellenére, hogy még mindig elég pontatlanul játszik (lövések passzok a végén), képes meccsenként 2-3 olyan passzt kiosztani ami egyértelműen gól lehet ha a megfelelő ember érkezik.

Én továbbra sem hiszem, hogy maradni fog, de nagyon örülök hogy végre magára talált és legalább egy kicsit láthatjuk mi lehetett volna belőle nálunk ha elkerülik a sérülések.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.04.04. 10:55:57

Chino írta:
2022.04.04. 10:26:46
Amúgy csodálkozom, hogy ennyire üres a topicja. Hihetetlen mennyire alázatosan tette a munkájátt. Folyamatosan részt vett a letámadásokban, védekezni is rendre visszajárt, legalább kétszer annyiszor fűzték volna át Alvest, ha ő nem tesz le annyi munkát, emellett képtelenség volt 1 vs1-ben tartani. Egyértelmű, hogy a jobb oldal jelentette a veszélyt, nem egy gólpassz értékű labdát kiosztott és aki az mondja, hogy buta a játékhoz az utóbbi meccsenek csúnyán rácáfol.
Ki gondolta volna januárban/február elején, hogy nemsokára felállva ünneplik egymást a közönséggel a cseréjénél. És a gólörömöknél is észrvehető a különbség.
Én most már már közel sem tartom lehetetlennek, hogy maradni fog, akár a klub legutóbbi ajánlata mellett is. Szerintem ha rajta múlna nem lenne semmi probléma ezzel.
adja az isten, hogy igy legyen

csak eppen le ne seruljon

marmint hosszabbitas utan
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.04. 10:26:46

Amúgy csodálkozom, hogy ennyire üres a topicja. Hihetetlen mennyire alázatosan tette a munkájátt. Folyamatosan részt vett a letámadásokban, védekezni is rendre visszajárt, legalább kétszer annyiszor fűzték volna át Alvest, ha ő nem tesz le annyi munkát, emellett képtelenség volt 1 vs1-ben tartani. Egyértelmű, hogy a jobb oldal jelentette a veszélyt, nem egy gólpassz értékű labdát kiosztott és aki az mondja, hogy buta a játékhoz az utóbbi meccsenek csúnyán rácáfol.
Ki gondolta volna januárban/február elején, hogy nemsokára felállva ünneplik egymást a közönséggel a cseréjénél. És a gólörömöknél is észrvehető a különbség.
Én most már már közel sem tartom lehetetlennek, hogy maradni fog, akár a klub legutóbbi ajánlata mellett is. Szerintem ha rajta múlna nem lenne semmi probléma ezzel.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.04.04. 06:39:25

Az elmúlt 3 bajnokiját 5 gólpasszt kiosztott. Úgy, hogy pl. tagnap is simán lehetett volna több, ha a társak jobban fejeznek be.

Ha a bajnoki meccseket nézzük, akkor megvan neki a 1/1 meccs/gólpont, igaz, ez főleg asszisztokból jött össze. A formáját nézve még gyarapudhat ez a szám, főleg, ha Fati játszik majd Torres helyett.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.03.21. 20:00:11

Pedig amúgy elég sokat hibázott a meccsen, sok eladott labdája volt meg hülyeségei, de még így is bőven sokat adott tegnap (is). Így azért elég jó a szitu, hogy van rendes alternatívája és vagy ő vagy Adama azért biztos kifog egy jobb napot.
Ha van egy kis esze, mégis aláír és win-win szitu lesz.
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2022.03.21. 19:31:36

Nekem most úgy tűnik, hogy fejben nagyon összeszedte magát. Ami jó, és ideje is volt már, de félő, hogy csak azért teszi így oda magát, hogy komolyabb bért tudjon kialkudni magának a következő csapatától.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.21. 17:21:55

Ő is példája annak, hogy Xavi nem beszél a levegőbe. Volt már pár olyan kijelentése, amire csóváltam a fejem, és minden ilyen beigazolódott. Mit például hogy Dembélé a világ (egyik?) legjobbja lehet a posztján, majd felröhögtem, mikor olvastam. És igaza lett, ő ezt meglátta, és kihozta belőle. Ferránnál is hányan fogták a fejüket, de még azok is bizalmatlanok voltak kicsit, akik mellette voltak. Rászolgált ő is a bizalomra. És lehetne még sorolni ehhez hasonló ügyeket, a maga korlátozottabb lehetőségeivel Alvest pl, és amire, aki ellen használja, úgy még ő is remekelni tud.

Dembélében már én is reménykedem, hogy marad, Auba tán meggyőzi majd. Nyilván csak ésszerű keretek közt. És a srác még mindig nem találta meg a régi góllövő cipőjét, és anélkül is klasszis szintet hoz. Mi lesz, ha még ebben a tekintetben is belejön megint...?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1948
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.03.21. 17:14:13

sokat kampányoltam ellene úgymond, de megmondom őszintén, én is örülnék, ha megegyeznénk vele, és folytatná ezen a most megkezdett úton.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.21. 16:34:28

Már írtam, hogy szeretném, hogy maradna, és szerintem ő is ezzel járna jól. Több pénzt kaphatna egy MU-ban, PSG-ben, de mindkét csapat csak keresi a kiutat a szenvedésből. Mi pedig egyre inkább úgy tűnik, hogy megtaláltuk azt, ahogy ő is a helyét a csapatban. Xavi számára a tökéletes edző, mással most a lelátóról nézni a meccseket. Aubával pedig évek elteltével is műküdik a kémia.
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2022.03.15. 10:19:40

Amióta nálunk van, egy "vékony kis kötélen" táncol_ _ _ rettenet , összetett egyéniség lehet.
Amikor van mögötte stáb-ember(Xavi) elképesztő kvalításai villannak fel, egy egy megmozdulásán látszik, óriási tehetség a srác..
Aztán van hogy ott van mögötte a megfelelő ember(Xavi) és mégis olyan elképesztő hülyeségeket csinál pl: áll előtte a védő és konkrétan belefut ezerrel az emberkébe, se csel sem semmi csak labdával ahogy van elgázolja a védőt.. Ilyenkor vakarom a fejem ez mi a franc volt, mit is akart ezzel?

Szóval a mondandóm lényege: Most ott van mögötte az a stáb és ember aki úgymond rendbe teheti azt a zűrös agyát, akik megfelelően tudják trenírozni( nem feltétlen kell megszakítani a nagyon érzékeny izomzatát stb) , ha most nem lesz belőle valaki akkor soha!

Rettentő sok pénzünkbe van és rettentő sok idő amit elvett a csapattól (ezt nyilván átvitt értelemben) , ne most üldözzük, engedjük el!

Nem neki kell időt adni, ink Xavinak hogy kezdjen vele valamit(nagyon jó úton jár), kell egy picike türelem így utoljára!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.14. 10:01:25

LG írta:
2022.03.14. 06:23:22
davi10 írta:
2022.03.13. 21:30:21
Basszus ha így folytatja, még a végén rendesen sajnálni fogom, ha elmegy :|
Utoljára, mikor Laport nyilatkozott róla, nekem az alapján közel sem tűnik biztosnak a távozása.

Legnagyobb valószínűséggel a PSG-ne mehetne, de ott épp most jön ki, hogy megbukott a projektjük. Persze, ezt úgy is lehet nézni, hogy Dembelé lehetne az új projekt egyik főszereplője. De azért itt is elindult már valami. Szóval rajta múlik, mert a nyilatkozatokból az jön le, hogy a klub még mindig hajlandó lenne tárgyalni.
Tegnap olvastam egy cikket, amiben Jordy Cruyff szavai alapján úgy tűnt, hogy ő már lezárta a Dembélé ügyet azzal, hogy a szezon végén el fog menni, és az a minimum, hogy addig mindent megtesz a csapatért.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.14. 06:23:22

davi10 írta:
2022.03.13. 21:30:21
Basszus ha így folytatja, még a végén rendesen sajnálni fogom, ha elmegy :|
Utoljára, mikor Laport nyilatkozott róla, nekem az alapján közel sem tűnik biztosnak a távozása.

Legnagyobb valószínűséggel a PSG-ne mehetne, de ott épp most jön ki, hogy megbukott a projektjük. Persze, ezt úgy is lehet nézni, hogy Dembelé lehetne az új projekt egyik főszereplője. De azért itt is elindult már valami. Szóval rajta múlik, mert a nyilatkozatokból az jön le, hogy a klub még mindig hajlandó lenne tárgyalni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.13. 21:30:21

Basszus ha így folytatja, még a végén rendesen sajnálni fogom, ha elmegy :|
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.03.03. 07:45:14

Vakmacska írta:
2022.03.01. 12:00:09
Már a Napoli ellen is megmutatta, hogy van benne potenciál.
Sosem a potenciállal volt a gond, hanem sokkal inkább azzal, hogy szokoevente tudta azt magából kihozni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.03.01. 12:00:09

Már a Napoli ellen is megmutatta, hogy van benne potenciál.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.01. 08:30:06

Leon írta:
2022.03.01. 00:31:54
Most tolt egy jó meccset és ő azisten?
Haggyuk már, nyáron mehet a fenébe a féleszű ügynök bugris haverjával együtt!
Már megint ezek a ferdítések. :lol: Xavi alatt nem egy jó meccse volt, hanem általában jól játszott. A legutóbbi volt igazán kiemelkedő, de csak a Demeblé-gyűlőlők akarják úgy beállítani, hogy előtte nem csinált semmit.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.03.01. 00:31:54

Most tolt egy jó meccset és ő azisten?
Haggyuk már, nyáron mehet a fenébe a féleszű ügynök bugris haverjával együtt!
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.28. 16:17:13

Igazából vicces, hogy úgy néz ki, az utolsó esélyét az utolsó utáni pillanatban kapta, amikor már tényleg szinte mindenki leírta.
Kérdés, hogy mentalitásban, fejben tud-e fejlődni, mert a képességeivel sosem volt baj, de a mostani történések bizakodásra adnak okot, Xavi tud valamit.
Persze rajta is bőven múlik a dolog, de ha lehozza így ezt a szezont, még bármi történhet.
Mi meg addig hátradőlhetünk és élvezhetjük a meccseket, úgy néz ki.
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.02.28. 13:59:42

En is azon a velemenyen vagyok, h kar lenne meg oromtancot jarni. Az utobbi meccseken egesz jol szallt be cserekent, a tegnap meccse pedig egyenesen szuper volt. =D>
De mindig is voltak ilyen szuper meccsei, csak az a baj h sokszor meg lefele logott ki, nagyon.
Hamarosan szerintem ujra kezdokent is meg fogja kapni a lehetoseget, es meg is erdemli az utolso par meccs alapjan. Jo volt latni a gol utani oromet is.

A szurkolok futyulesevel szerintem amugy semmi gond. A nezoknek ennyi jut, igy tudjak kifejezni a nem-tetszesuket. Amint Demebele kepes lesz hozni fog egy elfogadhato szintet huzamosan, a nezok velemenye is valtozni fog, lehet ebbol meg eljenzes is.
Jelenleg szerintem tul sok negativ dolog hozhato fel ellene, amin egy jo meccs nem valtoztathat.

Ha majd nem csak cserekent hanem kezdokent is tud lenditeni a csapat jatekan, es konstans tud hozni egy elfogadhato szintet, akkor el lehet gondolkodni a megtartasan, de csakis esszeru(!!!) keretek kozott.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.28. 13:59:26

Életkorából és adottságaiból adódóan benne lehet fejlődési potenciál. A többi már az edző-játékos-csapat kémiáján múlik.
Nem jókor került hozzánk a saját karrierje szempontjából, de most más időszámítás kezdődött.
Önmagukért beszéltek a tegnapi testbeszédek.
Ha Xavi lát vele jövőt, bárki is legyen az ügynöke, a srác maradni fog.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.28. 13:00:26

Subinho írta:
2022.02.28. 12:50:11
Tegnap valóban nagyon jól állt be, jól játszott és lőtt egy hatalmas nagy gólt is! Hatalmas gratula neki! Szép volt! De ne felejtsük el, volt már ilyen, a tavalyi szezonban is, meg előtte is. Van 1-2 kiemelkedően jó meccse, amikor elkapja a fonalat, elsül a lába, óriási nagy gólt lő, aztán következő meccseken lövöldözi ki a stadionból a lasztikat.
Most valóban jól játszott, jár a maximális dicséret, de tartós lesz ez a forma? Nem gondolom. Lehet ez lesz a szezonbeli egyetlen bajnoki gólja. Ráadásul, amikor elkapja a fonalat és jól játszik pár meccset, akkor szokott megsérülni. Nyugtával dicsérjük a napot és majd akkor sajnáljuk, h elmegy, ha nem csak 1-2 meccsen lesz kiemelkedő, hanem rendszeresen. 5 év alatt ilyen nem volt. Ha most ez lesz, akkor majd én is sajnálni fogom, hogy elmegy... Addig meg a fizetéséből ki tudjuk gazdálkodni Araujo, Pedri, Gavi új bérét. Ráadásul ők nem csak egy meccsen villannak.
Teljesen egyetértek. Tegnap ő volt kétségtelenül a MOM!!!, de azért még én se osztanék aranylabdát neki :D Hatalmas öröm, ha így nyom végig egy fél szezon, de ez egyenlőre 1 meccs. Pont csütörtökön nagyon halvány volt.
Nyilván az a legjobb, ha rám és többi szkeptikusabb nézőre rácáfol, és a segítségével meglesz a dobogó + EL, de még azért attól még messze vagyunk egyenlőre, várjuk ki a végét.
A hosszabbítási ügye meg elvileg eddig sem a szakmai dolgokon múlt, hanem a csúnya zöldhasúakon.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.28. 12:57:09

jatssza ki a hatralevo idejet, aztan menjen isten hirevel

remelem, mashol megtalalja a szamitasait...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.28. 12:50:11

Tegnap valóban nagyon jól állt be, jól játszott és lőtt egy hatalmas nagy gólt is! Hatalmas gratula neki! Szép volt! De ne felejtsük el, volt már ilyen, a tavalyi szezonban is, meg előtte is. Van 1-2 kiemelkedően jó meccse, amikor elkapja a fonalat, elsül a lába, óriási nagy gólt lő, aztán következő meccseken lövöldözi ki a stadionból a lasztikat.
Most valóban jól játszott, jár a maximális dicséret, de tartós lesz ez a forma? Nem gondolom. Lehet ez lesz a szezonbeli egyetlen bajnoki gólja. Ráadásul, amikor elkapja a fonalat és jól játszik pár meccset, akkor szokott megsérülni. Nyugtával dicsérjük a napot és majd akkor sajnáljuk, h elmegy, ha nem csak 1-2 meccsen lesz kiemelkedő, hanem rendszeresen. 5 év alatt ilyen nem volt. Ha most ez lesz, akkor majd én is sajnálni fogom, hogy elmegy... Addig meg a fizetéséből ki tudjuk gazdálkodni Araujo, Pedri, Gavi új bérét. Ráadásul ők nem csak egy meccsen villannak.
Válasz küldése