Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.05. 12:14:38

Ja, képzeljétek csak el, micsoda erősítést tudtunk volna hozni, ha Dembelé hosszabbít! :D
A féléves fizetésee több mint 8 millió!!4! Ha belement volna a fizucsökkentésbe, akkor nyertünk volna akár 1,5 milliót is, amiből simán kijött volna egy jó Dzsudzsák, aki ingyé játszott volna, szívjóságból :D
Ha meg elmegy ez a senkiházi, akkor egyenesen 4 milliónk lett volna egy jó játékos megvételére, meg a fizetésére összesen. Még akár Moratát is kölcsönvehettük volna három hétre.
És ezek a worst case számok, ha elhisszük, hogy 16-17 millió az éves fix bérezése, és hogy tisztán 2:1 alapján mindet elkölthettük volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.05. 11:53:03

westerngom írta:
2022.02.05. 11:10:15
Gondolom a többi nagy klub is lelátóra vágja a lejáró szerződésű játékosát, ha nem akar szerződést hosszabbítani, mint pl. Bayern is tette Alaba-val, vagy a PSG teszi MBappe-val, pedig ott is megy a szappan opera.
Rendben, persze, mi nem ilyen senkiházi neve nincs klubok vagyunk, nálunk többet számít a morál, a lojalitás, a becsületes feddhetetlen klub vezetés, mert mi több vagyunk mint egy klub! Tényleg??? Ja, nem....
Te se tájékozódtál semmiről ha jól látom :D
Ha a PSG-nek 0 dellája lenne és élethalál harc lenne minden euro centért, és minél előbb meg akarnának szabadulni Mbappétól hidd el más lenne a sztori.
A különbség hogy Mbappét meg akarják tartani. Nyáron túl is. Alaba-t is meg akarták tartani, csak nem akármilyen áron, nem jutottak dűlőre, aztán cső.

Még mindig nem fogod fel te se, hiába írjuk le mi is 1000x hogy itt nem erről van szó.

Dembelét nem akarjuk megtartani, hanem minden áron minél előbb elküldeni. Mert nincs pénzünk hogy itt tartsuk.
A hosszabbítás annak szól hogy csökkentsük a jelenlegi anyagi terheinket, és hosszú távon kenjük szét.

Egyetlen hasonló példát se hoztatok fel. Nem almát körtével, hanem almát pálinkával hasonlítasz össze..

Ha hajlandó lett volna távozni vagy hosszabbítani akkor tudtunk volna erősíteni a télen.
LG írta:
2022.02.05. 11:42:37
Pontosan. Eddig az volt a probléma, hogy szűk a keret, a legtöbb poszton ezért nem is volt versenyhelyzet. Most ez jó eséllyel változhat (ha csak nem jön a sok sérülés)

A Dembelé-hater-ek helyebén is inkább annak szurkolnék, hogy valaki jogosan kiszorítsa a büntiből való lelátózás helyett. Azzal sokkan inkább beáraznánk, és egy-egy rosszabb meccs után nem kellene azon elméékedni, hogy mi lett volna, ha bevethető a fancia.
Én magam részéről annak szurkolok, hogy az játszon, aki teljesítményével megérdemli, mert ez a legjobb a csapatnak.
Itt is a példa. Fel se fogjuk hogy ha hajlandó lett volna ez a pénzéhes senki távozni most télen vagy megegyezni bármilyen fizu eltolásban (ha nyáron akar lelépni azt is megengedhettük volna neki úgyhogy hosszabbít és kb 0 eurért eladjuk mint korábban is raktunk ki ingyen játékosokat akiknek volt még szerződésük) de akkor tudtunk volna erősíteni a kereten. AKKOR LETT VOLNA versenyhelyzet ha hozhatunk még 2-3 embert, Dembelé béréből...


Szituáció értelmezésben elégtelenek vagytok.


Vagy lehet hogy nem az értelmes kritikusokra gondoltok, hanem azokra akik dacból lábtörést és hasonlókat kivánnak, de velük meg nem érdemes foglalkozni..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.05. 11:42:37

bence0330 írta:
2022.02.04. 23:01:23

Szerintem még az érkezők számára is az a jobb, ha kiszorítják Dembélét. Azzal bizonyíthatnak. Ki lehet amúgy állítani 11 ősbarcást, aki vért izzad a pályán, és csak nekünk akar játszani, de akkor mehetünk a második ligába (oké, ez nem igaz, mert a Barca pont olyan csapat, ahol egy közepes első ligás keretet csak ilyenekből is ki lehetne állítani). A mai foci nem így működik, sőt, régen sem így volt. Vannak, voltak, és lesznek zsoldosok, nem csak nálunk, mindenhol. A tény szerintem összesen annyi, hogy Dembélének van egy élő szerződése, amit ki fog tölteni, azután meg menni akar. A többi eleve részinfó, tippelgetés, vagy ami kvázi biztos, az is szubjektív megítélés tárgya. Plusz elvileg az is tény, hogy Xavi játszatni akarja. Így nincs is miről beszélni.

Még jó, hogy a Chelsea nem vágja ki mindhárom sztárvédőjét, mert nyáron ingyen távoznak. Kaparhatnának a BL helyekért a helyettük beállított 3 ősCFC-s ifivel...

Ha Dembélét kiszorítja a Ferran-Adama-Auba (Fati, Memphis, másikFerrán, LDJ, Jutglá) sor, akkor baromira fogok örülni, és ne játsszon a francia! Bár a duplaterheléskor akkor is szerepet kaphat. De legyen szépen ott a lehetőségek közt, és teljesítmény alapján játsszon.
Pontosan. Eddig az volt a probléma, hogy szűk a keret, a legtöbb poszton ezért nem is volt versenyhelyzet. Most ez jó eséllyel változhat (ha csak nem jön a sok sérülés)

A Dembelé-hater-ek helyebén is inkább annak szurkolnék, hogy valaki jogosan kiszorítsa a büntiből való lelátózás helyett. Azzal sokkan inkább beáraznánk, és egy-egy rosszabb meccs után nem kellene azon elméékedni, hogy mi lett volna, ha bevethető a fancia.
Én magam részéről annak szurkolok, hogy az játszon, aki teljesítményével megérdemli, mert ez a legjobb a csapatnak.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.02.05. 11:22:03

(Másokhoz hasonlóan) egyszerűen azt szeretném látni, hogy Dembélé játsszon, ha megérdemli és a teljesítményével is kiérdemli. Akkor pedig ne játsszon, ha nem teljesít jól és a pályán nincs hasznára a csapatnak - ne pedig azért ne lépjen pályára, mert a klubvezetés sértettségből megtiltotta neki és az edzőnek. Szerencsére a döntés jelzi, hogy ha nagyon kell, a Barcelona tud racionálisan gondolkodni.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.02.05. 11:10:15

Andris írta:
2022.02.04. 22:34:32
A véleménynyilvánítás egy dolog, és egy másik egy játékosnak az állandó inzultálása, akit egyébként szeretne használni az edző. Ezért is finomítottam az álláspontom a második hozzászólásban. Mert egyébként az életnek jóformán minden területén a 100%os szabad véleménynyilvánítást pártolom. Nekem is megvan a véleményem, de szempont az is, hogy mi jó a csapatnak.

Egyébként bennem nem merült fel komolyabban, hogy rosszabbul jár vele a csapat. Azzal, hogy a játéklehetősége nincs korlátozva, végképp nem járhat rosszul a csapat. Ez még nem jelenti, hogy mindig kezdenie kéne, vagy akár bármikor.
Sok statja megjárta ezt a topikot, ami kicsit sem festi le az ő teljesítményét jó színben, mégsem változott a véleményünk különösebben, ezen pár meccsnek a csapatszinten elért eredményei sem változtatnak szerintem.
Én egyébként mérnökként nehezen írom le, hogy inkább a szememnek hiszek, mint a számoknak, de a focinál mégis az van, hogy szerintem a statisztikák javarésze csak arra jó, hogy a valós képet torzítsa, máskülönben pedig csak érdekesség számba mennek.
Ha azt látom, hogy vele jobb a támadójáték, akkor azt láttam. Arra meg, hogy épp egy vagy tíz meccsen milyen eredményeket érünk el, millió faktor van hatással. Pár meccs alapján kiválasztani a millióbol egyet, és azt mondani, hogy itt bizony korreláció van.. :D
Szóval bennem nem merül fel, hogy vele rosszabbak lennénk, mert eddig nem ezt láttam.

Az, hogy vele lényegesen jobbak vagyunk elől, viszont olyan dolog, amit láttam. Nyilván ez vélemény kérdése, és részben szubjektív, részben meg függ attól, hogy a játékot mennyire vagyunk képesek komplexitásában kvázi "elemezni", vagy fogalmazzak inkább úgy, hogy látni és érteni. Csak az a kérdés, hogy én vajon ezt illetően milyen szinten vagyok, az nem, hogy azt gondolom-e, amit gondolok. :D

Hogy ezek után is így lesz-e, az jó kérdés, hiszen nagyban függ például attól, hogy mennyire viseli meg őt az eddigi történet, a szurkolók jövőbeli reakciója, illetve mennyire marad motivált. Vagy pl attól, hogy milyenek az új igazolások, még mindig fenn áll-e, hogy nincs jobb opció a kezdőbe. És még sorolhatnám.
Nyilván ez a része már tippjáték, és itt mindannyian fenntartjuk a tévedés jogát, és szerintem gondot se fok okozni, hogy ezt elismerjük. Nekem legalábbis nem hiszem.
UI: de nagyon örülnék, ha nem kéne és nem is lehetne mentségként használni, hogy szegényt folyton fütyülik.
köszönöm Andris, hogy vetted a fáradtságot és ezt leírtad, mert szerintem nagyon sokan vagyunk Veled azonos állásponton és látjuk a kialakult helyzetet hozzád hasonlóan. Sokunk már inkább hozzá sem szól, mert az aktuál politika csak a negatív hozzászólásoknak kedvez. (Igyekszem kulturáltan fogalmazni.)
Nagyon fárasztó olvasni néhány ember folyamatos mocskolódását ebben a topikban, látva, hogy más topikban még egy hozzászólása sem volt a regisztrációja óta.
Tudom, többen is kifejtették, hogy szabad szólás szabadság van és a fórumon mindenki szabadon kifejtheti a véleményét, de én sokszor a napi aktualitások miatt keresek fel egy-egy topikot és nem azért, hogy pár megcsömörlött, vagy alul tájékozott ember ismétlődő negatív véleményét olvassam.
Esetleg akiket a jogi oldal feszít azok nyugodtan tájékozódhatnának egy jogásznál, hogy nincs igazuk, csak könnyebb sértődötten puffogni. Gondolom a többi nagy klub is lelátóra vágja a lejáró szerződésű játékosát, ha nem akar szerződést hosszabbítani, mint pl. Bayern is tette Alaba-val, vagy a PSG teszi MBappe-val, pedig ott is megy a szappan opera.
Rendben, persze, mi nem ilyen senkiházi neve nincs klubok vagyunk, nálunk többet számít a morál, a lojalitás, a becsületes feddhetetlen klub vezetés, mert mi több vagyunk mint egy klub! Tényleg??? Ja, nem....
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.05. 09:46:24

Andris írta:
2022.02.04. 21:26:39
… örülnék, ha ez egy olyan fajta véleménynyilvánítás lenne (amihez abszolút joguk van), ami nem ismétlődik egészen amíg pályáralép.... az elején kapjon egy nagyot, éreztessék vele, hogy azért ez nem oké, de aztán viszont ha az edző már úgy döntött, igazán lehetne nyugton hagyni dolgozni.
Tudathatják vele, hogy mi a szitu, de nem kéne minden meccsen, meg minden labdaérintésnél. Ez már megint csak a csapatnak lenne rossz, és túlmutat a véleménynyilvánítás keretein szvsz.
Pedig félek, hogy ez lesz.
Ez nem olyan, mint amikor André Gomesnek vagy Coutinhónak nem ment a játék, pedig próbálkoztak, és semmi rosszat nem tettek (a rossz játékon kívül) a klubnak, nem szívatták meg a kenyéradó munkahelyüket.
Dembélét nem a gyengébb teljesítménye miatt fütyülnék ki, ezt mindannyian tudjuk.
De valószínűleg most sem a teljes stadion fütyülne, hiszen vannak, akik eleve nem fütyülnének ki senkit (pl. én), meg olyanok is, akik a történtek ellenére sem haragszanak Dembélére. Ennek ellenére, a sajtó akár egy-két füttyöt is felnagyíthat majd, tuti hogy találna a poszthoz néhány lelátói mobilos videót, ami tovább növelheti a klikkelések számát, és a szappanopera további epizódokkal bővülhet.
Viszont Xavinak van akkora respektje, hogy ha tényleg játszatni akarja, azzal mérsékelni tudja a hevesebb szurkolók dühét is. Ha meg Dembélé esetleg a képességeit megközelítően játszik, sőt végre valahára még gólt is szerez, már csak elszigetelt füttyögés lesz.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.04. 23:05:56

Valamennyire biztosan hasznunkra lesz, ha játszik, de olyan nagyon sok nem fog ezen múlni szvsz. Én már elengedtem azt h rajta gorcsoljek, fél évig még eltengődik itt aztán úgyis elhúz végre valahová, addig meg tegyen Xavi saját belátása szerint vele.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 23:01:23

Asensi írta:
2022.02.04. 22:51:45
Én értem, hogy vannak akik játszatnák. De az a tévedés. Dembelé kinyilatkozta, hogy ő el akarja hagyni nyáron Barcelonát. Már egy másik klub érdekeit tartja szem előtt. Ezt kell tudomásul venni. Játszanak azok, akiknek fontos a klub sikere! Játszanak azok, akikre a szeptemberi csapat fog épülni! Neki egy percre sem szabad pályára lépni!
Azok a támadók akik most jöttek, azzal a céllal jöttek, hogy játszanak. Nem pedig azért, mert szerettek volna egy ingyen jegyet a Barca lelátójára. Ha mellettük, mást is szükséges játszatni, akkor meg játszanak a fiataljaink.
Szerintem még az érkezők számára is az a jobb, ha kiszorítják Dembélét. Azzal bizonyíthatnak. Ki lehet amúgy állítani 11 ősbarcást, aki vért izzad a pályán, és csak nekünk akar játszani, de akkor mehetünk a második ligába (oké, ez nem igaz, mert a Barca pont olyan csapat, ahol egy közepes első ligás keretet csak ilyenekből is ki lehetne állítani). A mai foci nem így működik, sőt, régen sem így volt. Vannak, voltak, és lesznek zsoldosok, nem csak nálunk, mindenhol. A tény szerintem összesen annyi, hogy Dembélének van egy élő szerződése, amit ki fog tölteni, azután meg menni akar. A többi eleve részinfó, tippelgetés, vagy ami kvázi biztos, az is szubjektív megítélés tárgya. Plusz elvileg az is tény, hogy Xavi játszatni akarja. Így nincs is miről beszélni.

Még jó, hogy a Chelsea nem vágja ki mindhárom sztárvédőjét, mert nyáron ingyen távoznak. Kaparhatnának a BL helyekért a helyettük beállított 3 ősCFC-s ifivel...

Ha Dembélét kiszorítja a Ferran-Adama-Auba (Fati, Memphis, másikFerrán, LDJ, Jutglá) sor, akkor baromira fogok örülni, és ne játsszon a francia! Bár a duplaterheléskor akkor is szerepet kaphat. De legyen szépen ott a lehetőségek közt, és teljesítmény alapján játsszon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.02.04. 22:51:45

Andris írta:
2022.02.04. 21:26:39
Tudathatják vele, hogy mi a szitu, de nem kéne minden meccsen, meg minden labdaérintésnél. Ez már megint csak a csapatnak lenne rossz, és túlmutat a véleménynyilvánítás keretein szvsz.
Pedig félek, hogy ez lesz.
Én értem, hogy vannak akik játszatnák. De az a tévedés. Dembelé kinyilatkozta, hogy ő el akarja hagyni nyáron Barcelonát. Már egy másik klub érdekeit tartja szem előtt. Ezt kell tudomásul venni. Játszanak azok, akiknek fontos a klub sikere! Játszanak azok, akikre a szeptemberi csapat fog épülni! Neki egy percre sem szabad pályára lépni!
Azok a támadók akik most jöttek, azzal a céllal jöttek, hogy játszanak. (Némelyik jelképes fizetésért és azért, hogy itt váljon belőle a játéka miatt sztár.) Nem pedig azért, mert szerettek volna egy ingyen jegyet a Barca lelátójára. Ha mellettük, mást is szükséges játszatni, akkor meg játszanak a fiataljaink.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asensi 2022.02.04. 23:01:42-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 22:34:32

A véleménynyilvánítás egy dolog, és egy másik egy játékosnak az állandó inzultálása, akit egyébként szeretne használni az edző. Ezért is finomítottam az álláspontom a második hozzászólásban. Mert egyébként az életnek jóformán minden területén a 100%os szabad véleménynyilvánítást pártolom. Nekem is megvan a véleményem, de szempont az is, hogy mi jó a csapatnak.

Egyébként bennem nem merült fel komolyabban, hogy rosszabbul jár vele a csapat. Azzal, hogy a játéklehetősége nincs korlátozva, végképp nem járhat rosszul a csapat. Ez még nem jelenti, hogy mindig kezdenie kéne, vagy akár bármikor.
Sok statja megjárta ezt a topikot, ami kicsit sem festi le az ő teljesítményét jó színben, mégsem változott a véleményünk különösebben, ezen pár meccsnek a csapatszinten elért eredményei sem változtatnak szerintem.
Én egyébként mérnökként nehezen írom le, hogy inkább a szememnek hiszek, mint a számoknak, de a focinál mégis az van, hogy szerintem a statisztikák javarésze csak arra jó, hogy a valós képet torzítsa, máskülönben pedig csak érdekesség számba mennek.
Ha azt látom, hogy vele jobb a támadójáték, akkor azt láttam. Arra meg, hogy épp egy vagy tíz meccsen milyen eredményeket érünk el, millió faktor van hatással. Pár meccs alapján kiválasztani a millióbol egyet, és azt mondani, hogy itt bizony korreláció van.. :D
Szóval bennem nem merül fel, hogy vele rosszabbak lennénk, mert eddig nem ezt láttam.

Az, hogy vele lényegesen jobbak vagyunk elől, viszont olyan dolog, amit láttam. Nyilván ez vélemény kérdése, és részben szubjektív, részben meg függ attól, hogy a játékot mennyire vagyunk képesek komplexitásában kvázi "elemezni", vagy fogalmazzak inkább úgy, hogy látni és érteni. Csak az a kérdés, hogy én vajon ezt illetően milyen szinten vagyok, az nem, hogy azt gondolom-e, amit gondolok. :D

Hogy ezek után is így lesz-e, az jó kérdés, hiszen nagyban függ például attól, hogy mennyire viseli meg őt az eddigi történet, a szurkolók jövőbeli reakciója, illetve mennyire marad motivált. Vagy pl attól, hogy milyenek az új igazolások, még mindig fenn áll-e, hogy nincs jobb opció a kezdőbe. És még sorolhatnám.
Nyilván ez a része már tippjáték, és itt mindannyian fenntartjuk a tévedés jogát, és szerintem gondot se fok okozni, hogy ezt elismerjük. Nekem legalábbis nem hiszem.
UI: de nagyon örülnék, ha nem kéne és nem is lehetne mentségként használni, hogy szegényt folyton fütyülik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.04. 22:34:20

Én mondjuk azt nem értem, hogy olyan emberek, akik eddig azt mondták, bízzuk Xaviban, most olyanok kérdőjelezik meg a döntését....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.04. 21:34:49

Andris írta:
2022.02.04. 20:40:43
Már előre félek, mit fog kapni a stadionban a sok önjelölt edzőtől és elnöktől, akiknek képtelen befogadni az agya, hogy vannak akik másképp gondolkodnak, mint ők, és még az is lehet, hogy ez a jó döntés a csapat számára.
Fel se merül bennetek, hogy mi van, ha ez a rossz döntés?
Lehet, hogy ő a világ legjobb játékosa (bár ezt eddig akkor bravúrosan titkolta) de csapategység szempontjából meg káros.
Miért gondolom?
Az utolsó 5 olyan meccsen, ahol játszott volt 1 győzelem 3 döntetlen 1 vereség. Utolsó 10 meccs, ahol ott volt 3gy-4d-3v
Ezzel szemben az utolsó 4 meccs, ahol nem játszott: 3 győzelem, 1 vereség a kupameccsen a Bilbaotól.
Visszább nem mentem, mert korábban nem Xavi volt az edző.
Ha már annyira nagy szükség van rá szerintetek és olyan fergeteges hatása van a meccsekre ez hogyhogy nem látszik sem gólok, sem gólpasszok, sem kulcspasszok, sem csapateredmények, sem más szinten. Ami látszik, hogy több gólt kapunk, ha pályán van.

A szurkolóknak meg joga van véleményt nyilvánítani. Szerintem nem fog repülni malacfej, úgyhogy egyrészt túléli és veheti úgy, hogy neki innentől minden meccs idegenben van. Azzal, hogy nem írt alá, úgyis ezt mondta ki ő maga is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 21:26:39

Eh végülis elfogadom. De örülnék, ha ez egy olyan fajta véleménynyilvánítás lenne (amihez abszolút joguk van), ami nem ismétlődik egészen amíg pályáralép.... az elején kapjon egy nagyot, éreztessék vele, hogy azért ez nem oké, de aztán viszont ha az edző már úgy döntött, igazán lehetne nyugton hagyni dolgozni.

Tudathatják vele, hogy mi a szitu, de nem kéne minden meccsen, meg minden labdaérintésnél. Ez már megint csak a csapatnak lenne rossz, és túlmutat a véleménynyilvánítás keretein szvsz.
Pedig félek, hogy ez lesz.

Torresnél és Alvesnél leírtam, hogy ez egy indikátor. Arra gondoltam, hogy mivel már nyíltan nyilatkoznak a helyzteről, mitöbb a játszatása mellett érvelnek, azt jelezheti, hogy tényleg játszani fog. Nem azért írtam, mert különösebben releváns lenne a véleményük. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.04. 21:16:25

Andris írta:
2022.02.04. 20:40:43
Már előre félek, mit fog kapni a stadionban a sok önjelölt edzőtől és elnöktől, akiknek képtelen befogadni az agya, hogy vannak akik másképp gondolkodnak, mint ők, és még az is lehet, hogy ez a jó döntés a csapat számára. Akiknek mindegy, hogy az edző döntött, mindegy, hogy az egyetlen biztos tény, hogy nem lehetnek a teljes igazság birtokában, mert itt a nagy lehetőség, hogy még tovább rontsák a helyzetet.

Közben a Mundon es a Sporton is kulon cikkek szolnak arrol, hogy FTorres es Alves szerint is játszania kéne. Ez is egy erős indikátor azt hiszem, hogy mit várhatunk.
Hát Andris azért kicsit gondold, ezt át kérlek :D
Nem önjelöltség kérdése az, hogy valaki megsértődik egy játékosra. Megvan, hogy miként lehet bánni egy klubbal és hogyan nem, és a szurkolóknak minden joguk megvan arra hogy kinyilvánítsák a véleményüket. A felkent elnök is megvan sértődve, de őt köti a tisztje hogy ne hisztizzen nyilvánosan.

Ha tényleg pályára kerül, azt fogja kapni amit érdemel, a teljesítménye és a tettei (nem tettei) alapján.

Ha kifütyülik, akkor jól teszik! Én a stream előtt is fütyülni fogok..
Laporta is fülyülne csak nem teheti. A szurkolók a klub szócsövei..

Nem rontják azzal tovább a levegőt ha véleményt nyilvánítanak, Dembelé rontja azzal hogy nem írja ki Instára hogy hát bocsi el akarok menni, de addig is mindent megteszek a klubbért és stb. Ez is óriási kamu lenne mert nem akar megtenni ő semmit, csak bezsebelni a magas fizut nyárig is, de nem telne semmibe vállalnia valami felelősséget..

Ne hogy már mi Dembélé "utálóknak" kelljen megszégyenkeznünk, mert esetleg pályára kerül..
A mi agyunk befogad bármit, csak éppen valamit többre értékelünk mint a balfék perceit, amit eleve nem értékelünk nagyra mivel hogy nem jó a teljesítménye.
Szóval úgy elég nehéz bevédeni őt a csapatba a szurkolói szemekben, ha eleve nem játszik jól, és még ott tesz alánk a saját érdekében ahogy tud.
Ezek után a mi agyunkkal semmi baj, csak más értékrendszert használunk és máshogy ítéljük meg Dembelé közel 0 teljesítményét.

Csak mozogjon ott a fejekben ha hajlandó lett volna elmenni közel ennyit kereshetett volna mint most, de mi erősíthettünk volna akár 2-3 játékossal még abból a fizu keretből ami az ő lelépésvel felszabadult.

...De a mi agyunk nem bírja befogadni hogy ő milyen hasznos lesz, és hogy neki milyen fontos szegénynek a pénz mert szegény országból származik. De sajnálom :D
Ha értem is, nem sajnálom, legkevésbé sem, mert a klubomnak mérhetően nehezebb lesz vele a keretben, mint ha 3 másik lenne helyette pl védelemben.


Xavi nyilván a lehető legtöbb emberre akar számítani. Ő bukhat a legtöbbet az ilyen belharcokon. De ha Auba és Adama nem lesznek dupla nullák (mint amilyen Dembelé meg Abde volt..) akkor minek játszon ez a szerencsétlen? Először játszanak az újak, ha beválik 1, aztán ha Depay is felépül akkor már abszolút nem lesz szükség Dembélére hogy rontsa ott a levegőt.

Nem véletlen hogy bármit megtettek volna hogy kirakják valahogy ezt a nagyképű önző alakot valahogy a klubból, és hozzanak másokat.



Torres és Alves? Nyilván ők ismerik a legjobban, hiszen már vagy 1 hónapja edzenek vele együtt :DD :DD
Ők pontosan tudják mire lehet tőle számítani.. Valahogy nem érzem hitelesnek a dolgot :D

Továbbá nem dacról és érzelmekről van szó. Ha azt mondtuk úgy lesz, úgy kell lennie, vagy hazudtunk. Szokott a klub hazudni, de attól még nem kéne.
Ha ezt mondtuk neki és a világnak, akkor ehhez is kéne tartani magunkat.
Ez nem dac. Ez gerinc.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 20:59:22

Andris írta:
2022.02.04. 20:40:43
Már előre félek, mit fog kapni a stadionban a sok önjelölt edzőtől és elnöktől, akiknek képtelen befogadni az agya, hogy vannak akik másképp gondolkodnak, mint ők, és még az is lehet, hogy ez a jó döntés a csapat számára. Akiknek mindegy, hogy az edző döntött, mindegy, hogy az egyetlen biztos tény, hogy nem lehetnek a teljes igazság birtokában, mert itt a nagy lehetőség, hogy még tovább rontsák a helyzetet.

Közben a Mundon es a Sporton is kulon cikkek szolnak arrol, hogy FTorres es Alves szerint is játszania kéne. Ez is egy erős indikátor azt hiszem, hogy mit várhatunk.
Hát nem tudom. Én egyértelműen a dacból, érzelmekről fűtött lelátóztatás ellen vagyok, szerintem a józan ész győzött. De szerintem egy füttykoncertet igenis megérdemel a nézőktől. Nem azért, mert pályára lép, hanem a klubbal való együttműködés hiánya miatt. Bizonyítson, és abbamarad a fütty.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 20:40:43

Már előre félek, mit fog kapni a stadionban a sok önjelölt edzőtől és elnöktől, akiknek képtelen befogadni az agya, hogy vannak akik másképp gondolkodnak, mint ők, és még az is lehet, hogy ez a jó döntés a csapat számára. Akiknek mindegy, hogy az edző döntött, mindegy, hogy az egyetlen biztos tény, hogy nem lehetnek a teljes igazság birtokában, mert itt a nagy lehetőség, hogy még tovább rontsák a helyzetet.

Közben a Mundon es a Sporton is kulon cikkek szolnak arrol, hogy FTorres es Alves szerint is játszania kéne. Ez is egy erős indikátor azt hiszem, hogy mit várhatunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.02.04. 20:23:18

Szerintem még a diónyi agyával is tudta ha nem állapodik meg a Barcával akkor simán végigpadozhat itt fél évet szóval jó eséllyel őt marhára nem érdekli, hogy megy a VB-re vagy sem. Papíron már amúgy is világbajnok.
Van elég támadónk. Nem kell ez a porcelán kolonc a csapat nyakára. Remélem az életben nem látom viszont Barca mezben.
Meg amúgy is, tényleg az ő fantasztikus tehetsége és az elhivatott hozzáállása kell ahhoz, hogy valahogy összekaparjunk egy nyamvadt BL helyet?
Erősen kétlem.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.02.04. 20:21:46

MessiNeymarSuarez írta:
2022.02.04. 16:54:44
Chino írta:
2022.02.04. 15:38:05
Az AS szerint Xavinak sikerült meggyőznie Laportát, hogy ne lelátóztassa Dembélét, az Atma elleni keretben jó eséllyel bent lesz.
Mondjuk nem biztos hogy jó lenne egyből egy hazai meccsen beállítani, elég friss még a balhé, majd az Espanol ellen ráér játszani. Bár a következő hazai meccsen ha játszik vagy elmegy melegíteni, biztos hatalmas füttyöt kap.
Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek
Mindenesetre örömteli hogy ezek szerint végre van szava az edzőnek, és ilyen kényes témában is hajlandó Xavi felszólalni, az elnök pedig hallgatni rá.

Amilyen szerencsések vagyunk úgy is az lesz hogy most beáll, 3.14-csát csinálva a szánkból, aztán rá lesérül megint félévre :lol: :lol:
Elfogadható lenne az a forgatókönyv ha ezek után Dömdödöm kiállna és nyilvánosan megköszönné a bizalmat, és hálából hosszabbít jelentősen lejjebb adva az igényeit de erre várhatunk.
Én biztos vagyok benne, hogy már megegyezett a párizsiakkal, és nyáron lelép.

Egyedül ők azok akik kifizetnének neki(k) annyi pézt amennyit kér...
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.02.04. 18:03:46

Egyébként akármennyire is fasírtban van a klubbal, Dembelének azért kellene legyen motivációja hogy odategye magát. Év végén VB, arra gondolom azért elutazna, ha másért nem, legalább azért, hogy Grizouval együtt cikizhesse a szállásuk dolgozóit.
Ha most Xavinál lelátóra kerül, kisebb eséllyel viszi majd egy jobb klub, amivel a francia keretbe kerülésének esélye is nyilván csökken. Gondolom azért ilyenekbe csak belegondol.
Legalábbis én így látom, azért ennyi idővel egy válogatott esemény előtt ez a fajta tervezés a legtöbb focistánál már bőven a perspektíva része.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 16:54:44

Chino írta:
2022.02.04. 15:38:05
Az AS szerint Xavinak sikerült meggyőznie Laportát, hogy ne lelátóztassa Dembélét, az Atma elleni keretben jó eséllyel bent lesz.
Mondjuk nem biztos hogy jó lenne egyből egy hazai meccsen beállítani, elég friss még a balhé, majd az Espanol ellen ráér játszani. Bár a következő hazai meccsen ha játszik vagy elmegy melegíteni, biztos hatalmas füttyöt kap.
Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek
Mindenesetre örömteli hogy ezek szerint végre van szava az edzőnek, és ilyen kényes témában is hajlandó Xavi felszólalni, az elnök pedig hallgatni rá.

Amilyen szerencsések vagyunk úgy is az lesz hogy most beáll, 3.14-csát csinálva a szánkból, aztán rá lesérül megint félévre :lol: :lol:
Elfogadható lenne az a forgatókönyv ha ezek után Dömdödöm kiállna és nyilvánosan megköszönné a bizalmat, és hálából hosszabbít jelentősen lejjebb adva az igényeit de erre várhatunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.04. 16:20:44

bence0330 írta:
2022.02.04. 15:57:57
Chino írta:
2022.02.04. 15:38:05
Az AS szerint Xavinak sikerült meggyőznie Laportát, hogy ne lelátóztassa Dembélét, az Atma elleni keretben jó eséllyel bent lesz.
Mondjuk nem biztos hogy jó lenne egyből egy hazai meccsen beállítani, elég friss még a balhé, majd az Espanol ellen ráér játszani. Bár a következő hazai meccsen ha játszik vagy elmegy melegíteni, biztos hatalmas füttyöt kap.
Hála az égnek, röhejesnek tartottam azt a dacoskodást. Örülök, hogy Laporta enged az arcából, ez nálam pirospont, nem könnyű meghozni elnökként ilyen lépést, nálam ez erőt sugall.
Egy füttykoncertet megérdemel azért Dembélé is, ez így lesz rendjén. Aztán hallgattassa el a szurkolókat, a feladat adott. :)
Egyetértek, ez nem nálam sem rossz pont Laportának, legalább látszik, hogy Xavi nem csak egy báb. Pl. egy Valverde biztos nem mert volna szembemenni a felsőbb utasítással.

Fütykoncert lesz valószínűleg, de egy profi játékost nem szabadna, hogy megzavarjon. Legyen csak Dembelé az Atma ellen, ha nem is feltétlenül kezdőként. De a meccs álásától függően beállhat. Aztán idővel, ha Aubával összehoznak néhány gólt, megenyhülnek a szurkolók is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.04. 16:06:44

jclayton írta:
2022.02.04. 14:26:49
Troym írta:
2022.02.04. 12:46:25
24 éves és az elmúlt 4 évből 3-at sérült volt.
Azt az egy szezont viszont elég jól megnyomta százhat pályára lépéssel, már értem, miért panaszkodik mindig a terhelésre. (amúgy az elmúlt három idényben - beleszámolva a mostani csonkát - hatvannégy meccset játszott, ami tényleg nem sok, de nem is a "mindig sérült" szinonimája, főleg nem Fati-mércével).
Oké, pontosítok. 1624 napja jött (4,5 éve), 705 napot volt sérült eddig, ebből 547 a térdszalagja miatt. Az egészséges időszakának nagy része meg az ittléte első 1,5 éve.
A Fati összehasonlítást meg nem tudom értelmezni olyannál, aki 547 napig volt sérült ugyanazzal a testrészével, akkor Dembele mitől "jobb" ebben?
Ha még olyat hozna fel valaki Fati ellenpéldájaként, aki szökőévente egyszer megfázik, azt megértem, de pont Dembele a "hadirokkantság" szinonimája.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 15:57:57

Chino írta:
2022.02.04. 15:38:05
Az AS szerint Xavinak sikerült meggyőznie Laportát, hogy ne lelátóztassa Dembélét, az Atma elleni keretben jó eséllyel bent lesz.
Mondjuk nem biztos hogy jó lenne egyből egy hazai meccsen beállítani, elég friss még a balhé, majd az Espanol ellen ráér játszani. Bár a következő hazai meccsen ha játszik vagy elmegy melegíteni, biztos hatalmas füttyöt kap.
Hála az égnek, röhejesnek tartottam azt a dacoskodást. Örülök, hogy Laporta enged az arcából, ez nálam pirospont, nem könnyű meghozni elnökként ilyen lépést, nálam ez erőt sugall.
Egy füttykoncertet megérdemel azért Dembélé is, ez így lesz rendjén. Aztán hallgattassa el a szurkolókat, a feladat adott. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.04. 15:38:05

Az AS szerint Xavinak sikerült meggyőznie Laportát, hogy ne lelátóztassa Dembélét, az Atma elleni keretben jó eséllyel bent lesz.
Mondjuk nem biztos hogy jó lenne egyből egy hazai meccsen beállítani, elég friss még a balhé, majd az Espanol ellen ráér játszani. Bár a következő hazai meccsen ha játszik vagy elmegy melegíteni, biztos hatalmas füttyöt kap.
Forca Barca!!!!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 14:44:19

LG írta:
2022.02.04. 12:25:59
Azt se felejtsük el, hogy a Dortmundban a gabonival nagyon jó kémia volt közöttünk, mindketten életük legjobb szezonját hozták. Én megnézném Barcelonában is, mit tudnak együtt.
Megnéztem pár összefoglalót dortumundi meccseikből. Én nagyon szívesen látnék pár olyan támadást Barca mezben velük. Félek tőle, hogy elég sok minden kellene ehhez, de hátha...
Válasz küldése