Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.01. 18:23:51

Andris írta:
2022.02.01. 17:52:08

Szerintem az a presztízsveszteség, ha kicsinyes bosszúból nem használunk egy játékost amikor nagyonis rászorulnánk.
Meg az, hogy azt üzenjük a játékosoknak, hogy ha nem akarnak hosszabbítani, és nem akarnak szezon közben távozni sem, akkor a sarokba lesznek állítva.

Egyébként meg ilyen helyzet eleve nem alakulhat ki, hogy valakinek kevesebb mint két év van a szerződéséből, és nincs rendezve az ügye. Ez főleg a mindenkori vezetőség felelőssége szerintem. Mármint, nem szabad hagyni, hogy kialakuljon. Mert amúgy kialakulhat, hiszen erről szólnak a határozott idejű szerződések.

Az mindegy, hogy szerinted hogy gondolnak, az edzés videok, fotók és beszámolók alapján mindenkivel ugyanolyan jó a kapcsolata, mint volt.

Azért azt szeretném nyomatékosítani, hogy
a) szezon közben, meg utolsó napokban csapatot váltani alapvetően sportszakmailag helytelen, illetve közel sem olyan könnyű és problémamentes, mint nyáron.. főleg ha az ember nem igazán akarja.
b) alapjáraton teljesen normális, hogy valaki a saját pénzügyi érdekeit tartja szemelőtt, és minnél többet akar keresni, főként, ha meg van győződve a saját képességeiről.. nem várhatjuk senkitől, hogy ezekhez kevésbé ragaszkodjon, csak mert mi vagyunk a Barca. Ha valaki tudja, hogy adnak neki jobb fizut is nyártól, miért fogadja el a mi ajánlatunkat? Persze akkor kockáztatja, hogy nem fog játszani. Hiszen másra fogunk akkor építeni. De most ugye nem vagyunk ilyen helyzetben, nincs senki, még az igazolások után sem, akire jelen infok alapján jó szívvel azt tudnánk mondani, hogy ő lehet mondjuk 4 év múlva a BL döntős Barca egyik alapembere. Szóval ő alig kockáztat, és mi meg elvileg rászorulunk, és játszatnunk kell, ha nem leszünk hisztis ovisok.
c) az is normális, hogy valaki ki akarja tölteni a szerződését, és aztán nyitni új fejezetet.. hiszen eredetileg erre vannak a határozott idejű szerződések. Más kérdés, hogy ezzel bizonyos speciális helyzetekben valamelyik fél nem jár jól.

Az egész utálatos helyzet alapja szerintem nem az, hogy Dembelé pofátlan, hanem az, hogy ilyen rohadt egy anyagi helyzetbe keverte magát a klub, meg hogy Laportáéknak az érkezésekor nagyobb gondjai lehettek, mint hogy időben rendezzék pl ezt a szerződést.

Na mindegy, már rohadtul unom a témát, és nem győzőm leírni minden nap, hogy alapvetően én se szeretem Dembelét, de olyan mértékben elvakultak és gyűlölködők egyes szurkolók néha, és a többség egy nyilvánvalóan manipulatív és hiteltelen sajtó által olyan szinten hagyja magát befolyásolni, amikkel szemben szükség van némi józan gondolkodásra és hangra is.
Én már azt hittem értelek de ez egyenesen őrület.

Mit gondolna a többi játékos aki bele ment a fizu csökkentésbe, ha ezek után Dembelét vigyorogva játszatnánk??
Sőt valaki más olyant is írt hogy lehet hogy még hosszabbítani fogunk vele, vagy kéne vele.

Őrület. Ez a csávó teljesen alánk rakott, ezek után kezet rázni sem szabad vele.

A klub szájából nem csinálunk többször farhátat. Meglett mondva mi lesz, úgy lesz és kész. Nem csicskolunk, nem lesz ja bocs mégse úgy vót.
Ez egy profi klub lesz újra, profi hozzáállással. Ha nincs teljes mellszélességgel a projekt mellett, az olyen mintha 0-val lenne a projekt mellett. Azaz ellene lenne.

Más esetek Lewa, Mbappé stb nem voltak ugyanilyenek. Messi szerződése is lejárt és már előtte nyáron faxozott szóval... és még se volt ugyanilyen helyzet.
Azért, mert nem volt nyiltan lekommunikálva hogy döntést várunk. Döntést, megy vagy hosszabbít. Szükség volt rá, hogy tudjunk erősíteni kölcsönökkel.

Ez onnantól hogy mi megkértük hogy csináljon valamit már más helyzet.

Minden joga megvan hozzá hogy ő nem döntött. Nekünk meg minden jogunk megvan akkor száműzni.

a) miről beszélsz? nem utolsó napokról van szó.. hónap óta tárgyaltak és csak ők nem mentek bele. Utána meg lett mondva január eleje/közepén hogy akkor keress klubbot magadnak, sőt, segítünk! Nem utolsó napok!

b) más reagált.

c) Ja mint Auba. Az a normális. Ha ott nem megy, eljön és máshol dolgozik mert egy karrierje van. Van ellenpélda, persze pl Bale, de azért ő mielőtt golfozni kezdett (a mi dembig ugye ps-ezik) azelőtt csak nyert pár BL-t pl döntőben duplázva meg hasonlók.

Emberileg 0.

Szerintem én középen állok mert nem gyűlölöm még őt se, csak egyértelmű hogy mindkét fél jobban járt volna ha távozik, de ő nem, mert nem. Szerintem innen nézve aki gyűlöli az az aki nem ismeri el pl azt hogy igenis aktív és playmaker és szükség lehetne rá, hanem azt mondja hogy 0 és 3ad osztály és Abde majd megoldja. Az is gyűlölet lenne ha most azt kívánnám hogy valaki pakoljon alá edzésen úgy hogy eltörik a lába, vagy ha azt mondanám játszassuk mert úgy legalább tuti megsérül.

Te inkább az elvakultan a pártját fogó embernek tűnsz. Mégis miben hibázott ő, szerinted, mert olyat nem sűrűn írtál hogy hát Dembibaba ezt nem így kellett volna, ejnye-bejnye.

Lelátóra se engedném fel, üljön oda egy szurkoló aki szereti is a klubbot, vagy egy turista aki legalább fizet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2022.02.01. 18:48:40-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.01. 18:17:25

Xavi a főnök, majd ő eldönti. Ha ő úgy gondolja, hogy hozzá tud tenni a csapathoz bámit is akkor nyilván játszani fog, ha nem, akkor nem.
Mbappé vajon menni fog a lelátóra tavasszal? Elvi alapon hasonló a helyzet, e tekintetben az másodlagos, hogy ki mekkora spíler a pályán. Lewa is így ment a BM-be és nem volt Dortmundban büszkeségi kérdés a játéka....
Oké, mindenkinek a saját fájdalma a legfájdalmasabb, de maga alatt a fát csak az ostobaság képes vágni.

Szerk.: jut eszembe Haaland.....Dortmund hosszabbítani akar, nyilván fizut is emelnének neki....ő nem igazán akar maradni.....menjen ő is a lelátóra?
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.02.01. 18:03:51

Andris írta:
2022.02.01. 17:52:08
Azért azt szeretném nyomatékosítani, hogy
a) szezon közben, meg utolsó napokban csapatot váltani alapvetően sportszakmailag helytelen, illetve közel sem olyan könnyű és problémamentes, mint nyáron.. főleg ha az ember nem igazán akarja.
b) alapjáraton teljesen normális, hogy valaki a saját pénzügyi érdekeit tartja szemelőtt, és minnél többet akar keresni, főként, ha meg van győződve a saját képességeiről.. nem várhatjuk senkitől, hogy ezekhez kevésbé ragaszkodjon, csak mert mi vagyunk a Barca
c) az is normális, hogy valaki ki akarja tölteni a szerződését, és aztán nyitni új fejezetet.. hiszen eredetileg erre vannak a határozott idejű szerződések. Más kérdés, hogy ezzel bizonyos speciális helyzetekben valamelyik fél nem jár jól.

Az egész utálatos helyzet alapja szerintem nem az, hogy Dembelé pofátlan, hanem az, hogy ilyen rohadt egy anyagi helyzetbe keverte magát a klub, meg hogy Laportáéknak az érkezésekor nagyobb gondjai lehettek, mint hogy időben rendezzék pl ezt a szerződést.

Na mindegy, már rohadtul unom a témát, és nem győzőm leírni minden nap, hogy alapvetően én se szeretem Dembelét, de olyan mértékben elvakultak és gyűlölködők egyes szurkolók néha, és a többség egy nyilvánvalóan manipulatív és hiteltelen sajtó által olyan szinten hagyja magát befolyásolni, amikkel szemben szükség van némi józan gondolkodásra és hangra is.
b) ha ez a játékos oldaláról normális, akkor a klub oldaláról miért nem az, hogy erőt demonstráljon, és a jövőbeli hasonló cselekményeknek az elejét vegye?
c) az miért nem normális, hogy a klub ezt a lehető legjobban meg akarja akadályozni? Mármint, hogy neki se legyen könnyű, ha már a klubot itt hagyja a ..ban. Úgy, hogy 4+ évig álom fizetést vett fel. Mármint értem, hogy ez nem az ő gondja, de ez sajnos a csapat gondja, nem másé. Tudom, rosszul volt menedzselve eddig a csapat, de most más idők járnak remélhetőleg, és ilyet nem lehet büntetlenül megtenni (remélem).

Ez szerintem egyáltalán nem elvakultság, inkább valaki próbálja Dembélé oldaláról nézni az ügyet, mások meg a klub oldaláról.
Én egyáltalán nem útálom Dembélét, bár sosem szerettem, de ebben a helyzetben szerintem is csak az lehet mostmár az elfogadható, ha csak simán a lelátón hagyják az év végéig, aztán meg mehet a Leipzigen keresztül kölcsönbe a Valenciába, mint a másik delikvens.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 17:52:08

barka írta:
2022.02.01. 17:08:10
Szerintem ha játszatják óriási presztízs veszteség a klubnak. Lényegében azt üzenjük meg játékosoknak, hogy nyugodtan szórakozhattok velünk. Innentől hitelességét veszítené Xavi, Alemany és mindenki.
Szerintem a találkozás lényege nem a játéka lesz, hanem hogyan szeparálják el és mi az ami még a szerződésbe belefér hogy elkerüljék a pert. Külön edzetném, a csapat összejövetelekről eltiltanám, szétfingatnám edzésen mehetne a cuper teszt minden nap, legyen jó kondiba.
Számomra nonszensz amit megtett. Több ajánlatot is visszautasított távozhathatott volna emberként, helyette inkább maradt bevállalta a kiközősítést. Engem zavarna a jelenléte csapattagként és szerintem Dani Alves és a többi ikon hasonlóan gondolkodik. Nem csodálkoznék egy- egy keményebb belépőt is kapna.
Ismerte a helyzetét a klubnak jó ajánlatot kapott nem felelt meg, kapott két lehetőséget az utolsó napon is, az sem felelt meg. Ezek után nem hiszem hogy maradt kérdés a vezetőkben és a szurkolókban sem. Nem is értem miért gondolják sokan, hogy játszon.
Szerintem az a presztízsveszteség, ha kicsinyes bosszúból nem használunk egy játékost amikor nagyonis rászorulnánk.
Meg az, hogy azt üzenjük a játékosoknak, hogy ha nem akarnak hosszabbítani, és nem akarnak szezon közben távozni sem, akkor a sarokba lesznek állítva.

Egyébként meg ilyen helyzet eleve nem alakulhat ki, hogy valakinek kevesebb mint két év van a szerződéséből, és nincs rendezve az ügye. Ez főleg a mindenkori vezetőség felelőssége szerintem. Mármint, nem szabad hagyni, hogy kialakuljon. Mert amúgy kialakulhat, hiszen erről szólnak a határozott idejű szerződések.

Az mindegy, hogy szerinted hogy gondolnak, az edzés videok, fotók és beszámolók alapján mindenkivel ugyanolyan jó a kapcsolata, mint volt.

Azért azt szeretném nyomatékosítani, hogy
a) szezon közben, meg utolsó napokban csapatot váltani alapvetően sportszakmailag helytelen, illetve közel sem olyan könnyű és problémamentes, mint nyáron.. főleg ha az ember nem igazán akarja.
b) alapjáraton teljesen normális, hogy valaki a saját pénzügyi érdekeit tartja szemelőtt, és minnél többet akar keresni, főként, ha meg van győződve a saját képességeiről.. nem várhatjuk senkitől, hogy ezekhez kevésbé ragaszkodjon, csak mert mi vagyunk a Barca. Ha valaki tudja, hogy adnak neki jobb fizut is nyártól, miért fogadja el a mi ajánlatunkat? Persze akkor kockáztatja, hogy nem fog játszani. Hiszen másra fogunk akkor építeni. De most ugye nem vagyunk ilyen helyzetben, nincs senki, még az igazolások után sem, akire jelen infok alapján jó szívvel azt tudnánk mondani, hogy ő lehet mondjuk 4 év múlva a BL döntős Barca egyik alapembere. Szóval ő alig kockáztat, és mi meg elvileg rászorulunk, és játszatnunk kell, ha nem leszünk hisztis ovisok.
c) az is normális, hogy valaki ki akarja tölteni a szerződését, és aztán nyitni új fejezetet.. hiszen eredetileg erre vannak a határozott idejű szerződések. Más kérdés, hogy ezzel bizonyos speciális helyzetekben valamelyik fél nem jár jól.

Az egész utálatos helyzet alapja szerintem nem az, hogy Dembelé pofátlan, hanem az, hogy ilyen rohadt egy anyagi helyzetbe keverte magát a klub, meg hogy Laportáéknak az érkezésekor nagyobb gondjai lehettek, mint hogy időben rendezzék pl ezt a szerződést.

Na mindegy, már rohadtul unom a témát, és nem győzőm leírni minden nap, hogy alapvetően én se szeretem Dembelét, de olyan mértékben elvakultak és gyűlölködők egyes szurkolók néha, és a többség egy nyilvánvalóan manipulatív és hiteltelen sajtó által olyan szinten hagyja magát befolyásolni, amikkel szemben szükség van némi józan gondolkodásra és hangra is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.02.01. 17:50:52

Mehet a Honvédba júniusig. Legalább szed magára egy kis fókazsírt a hideg kontinentális télben :D
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.02.01. 17:48:27

jclayton írta:
2022.02.01. 17:26:22
Asensi írta:
2022.02.01. 17:16:09
Ha szivatni akarják, azt meg tudják tenni. De nem ez a lényeg az ő padozásánál, hanem az, hogy akkor más valakiket kell felépíteni. Ugyanis nem csak a negyedik hely a cél, hanem a jövő idényre is lehető legjobban felkészülni. Ezt nem Dembelével kell már. Remélem az Atletico elleni meccsen mutat pár olyan dolgot Adama, mint a videójában, utána pedig mindenki elfelejti Dembelét.
Adama Traoré nagyjából két évvel idősebb, mint Dembélé és féléves kölcsönben van a csapatnál harminc milliós vételi opcióval. Abuameyang 32 éves és másfél évre kerül a Barcelonához. Konkrétan miben is lehet rájuk számítani a jövő Barcelonájában?
A két említett játékost természetesen nem a jövőépítésre hozták, hanem a pontszámok és eredmények cicomázására.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.02.01. 17:46:47

barka írta:
2022.02.01. 17:08:10
Szerintem ha játszatják óriási presztízs veszteség a klubnak. Lényegében azt üzenjük meg játékosoknak, hogy nyugodtan szórakozhattok velünk. Innentől hitelességét veszítené Xavi, Alemany és mindenki.
Szerintem a találkozás lényege nem a játéka lesz, hanem hogyan szeparálják el és mi az ami még a szerződésbe belefér hogy elkerüljék a pert. Külön edzetném, a csapat összejövetelekről eltiltanám, szétfingatnám edzésen mehetne a cuper teszt minden nap, legyen jó kondiba.
Számomra nonszensz amit megtett. Több ajánlatot is visszautasított távozhathatott volna emberként, helyette inkább maradt bevállalta a kiközősítést.
Ne haragudj, de ez annyira gyerekes és szánalmas hozzáállás... Annyit tett, hogy nem hosszabbított és nem fogadott el állítólagosan egy ajánlatott se, amiről pont nem tudhatjuk hogy milyenek voltak, ha voltak egyáltalán.

Jelenleg egy rakat top játékosnak lejár a szerződése, miért csak nálunk van ennyire látványos vergődés az ügy körül, mások miért tudják intelligensen kezelni?
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.01. 17:33:54

Nem tudom, hogy láttátok-e a teljes Laporta nyilatkozatot Dembelevel kapcsolatosan, de ő azt mondta, hogy se a klub se más csapatok ajánlatát nem fogadta el, az szerintük azért lehet, mert fű alatt vkivel megegyezett a júniusi átigazolásról…
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.01. 17:28:35

jclayton írta:
2022.02.01. 17:26:22
Asensi írta:
2022.02.01. 17:16:09
De nem ez a lényeg az ő padozásánál, hanem az, hogy akkor más valakiket kell felépíteni. Ugyanis nem csak a negyedik hely a cél, hanem a jövő idényre is lehető legjobban felkészülni.
Adama Traoré nagyjából két évvel idősebb, mint Dembélé és féléves kölcsönben van a csapatnál harminc milliós vételi opcióval. Abuameyang 32 éves és másfél évre kerül a Barcelonához. Konkrétan miben is lehet rájuk számítani a jövő Barcelonájában?
Gondolhatott akár Abde, Akhomach, Jutgla vonalra. Ha közülük bejön valamelyik és hosszabb távon használható.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.02.01. 17:26:22

Asensi írta:
2022.02.01. 17:16:09
Ha szivatni akarják, azt meg tudják tenni. De nem ez a lényeg az ő padozásánál, hanem az, hogy akkor más valakiket kell felépíteni. Ugyanis nem csak a negyedik hely a cél, hanem a jövő idényre is lehető legjobban felkészülni. Ezt nem Dembelével kell már. Remélem az Atletico elleni meccsen mutat pár olyan dolgot Adama, mint a videójában, utána pedig mindenki elfelejti Dembelét.
Adama Traoré nagyjából két évvel idősebb, mint Dembélé és féléves kölcsönben van a csapatnál harminc milliós vételi opcióval. Abuameyang 32 éves és másfél évre kerül a Barcelonához. Konkrétan miben is lehet rájuk számítani a jövő Barcelonájában?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.01. 17:22:04

Nekem az is érthető magyarázat, ha törlik a regisztrációját Dembelenek, hogy a hosszabbítása esetén Gavinak legyen helye a nagy keretben, ami meg jelenleg tele van.
Gondolom minimum részben, de emiatt a szerencsétlen miatt sincs még aláírva az új Gavi szerződés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.02.01. 17:16:09

Andris írta:
2022.02.01. 16:55:35
Továbbra sem értem, miért gondolja bárki, hogy ha most padozik 3-3,5 hónapig, de amúgy kötelező edzésben tartani, az neki borzalmas csapás lesz, mi meg jól megmutattuk neki. Szerintem szó sincs erről, csak karbantartjuk valamelyik jövő évi riválisunk számára, közben fizetjük a millióit, és nála gyengébb támadókkal szenvedünk tovább a negyedik helyért.
Ha szivatni akarják, azt meg tudják tenni. De nem ez a lényeg az ő padozásánál, hanem az, hogy akkor más valakiket kell felépíteni. Ugyanis nem csak a negyedik hely a cél, hanem a jövő idényre is lehető legjobban felkészülni. Ezt nem Dembelével kell már. Remélem az Atletico elleni meccsen mutat pár olyan dolgot Adama, mint a videójában, utána pedig mindenki elfelejti Dembelét.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.01. 17:12:22

Andris írta:
2022.02.01. 16:55:35
Továbbra sem értem, miért gondolja bárki, hogy ha most padozik 3-3,5 hónapig, de amúgy kötelező edzésben tartani, az neki borzalmas csapás lesz, mi meg jól megmutattuk neki. Szerintem szó sincs erről, csak karbantartjuk valamelyik jövő évi riválisunk számára, közben fizetjük a millióit, és nála gyengébb támadókkal szenvedünk tovább a negyedik helyért.
Ha már itt maradt, ráadásul jött egy Auba, aki a Bundesliga gólkirálya volt együtt játszva Dembivel 2017-ben, muszáj lenne játszatni.
Dembi fele gólpassz, mint 2017-ben és Aube fele gól, mint 2017-ben, kicsit frissítene rajtunk.... :roll:
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2022.02.01. 17:08:10

Szerintem ha játszatják óriási presztízs veszteség a klubnak. Lényegében azt üzenjük meg játékosoknak, hogy nyugodtan szórakozhattok velünk. Innentől hitelességét veszítené Xavi, Alemany és mindenki.
Szerintem a találkozás lényege nem a játéka lesz, hanem hogyan szeparálják el és mi az ami még a szerződésbe belefér hogy elkerüljék a pert. Külön edzetném, a csapat összejövetelekről eltiltanám, szétfingatnám edzésen mehetne a cuper teszt minden nap, legyen jó kondiba.
Számomra nonszensz amit megtett. Több ajánlatot is visszautasított távozhathatott volna emberként, helyette inkább maradt bevállalta a kiközősítést. Engem zavarna a jelenléte csapattagként és szerintem Dani Alves és a többi ikon hasonlóan gondolkodik. Nem csodálkoznék egy- egy keményebb belépőt is kapna.
Ismerte a helyzetét a klubnak jó ajánlatot kapott nem felelt meg, kapott két lehetőséget az utolsó napon is, az sem felelt meg. Ezek után nem hiszem hogy maradt kérdés a vezetőkben és a szurkolókban sem. Nem is értem miért gondolják sokan, hogy játszon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 16:55:35

davi10 írta:
2022.02.01. 16:42:19
Andris írta:
2022.02.01. 16:36:15
Kiváncsi leszek, de szerintem a Messi ügyhöz képest semekkora arcvesztést nem jelent Laportának, ha hirtelen újra csapattag lesz. Kérdés, hogy anyagi oldalról van-e bármi értelme jegelni.
Nem csak Laporta-nak lenne arcvesztés, Xavi és Alemany is lenyilatkozta, hogy vagy hosszabbít vagy lelátózik.

Én nem raknám a csapatba, az tuti. Főleg így, hogy télen jött 3 támadó. Egye meg amit főzött, Ő is meg az ügynöke is.
Xavi szerintem azt nyilatkozta csak, hogy a klub kérésére hagyta ki, amíg függőben van a helyzete, addig ez így marad. De lehet, hogy rosszul emlékszem.
Alemany pedig azt, hogy vagy hosszabbít, vagy távozik Január 31ig. Ezek közül már most nem teljesült egyik se, ugyanis az ajánlatot is visszavonták.
El tudom képzelni, hogy még két hétig padoztatják, mint egy utolsó utáni blöff, de utána vagy keretbe rakják ígyis úgyis, vagy hosszabbít, vagy kijelenthetjük, hogy ők győztek.

Ahogy fogalmazol, szerintem nem ők eszik majd meg amit főztek, hanem mi. Feltéve hogy padoztatjuk. Lentebb leírtam, hogy ez kizárólag milyen esetekben nem lenne így, és azok mennyire nem valószínűek.

Továbbra sem értem, miért gondolja bárki, hogy ha most padozik 3-3,5 hónapig, de amúgy kötelező edzésben tartani, az neki borzalmas csapás lesz, mi meg jól megmutattuk neki. Szerintem szó sincs erről, csak karbantartjuk valamelyik jövő évi riválisunk számára, közben fizetjük a millióit, és nála gyengébb támadókkal szenvedünk tovább a negyedik helyért.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 16:42:19

Andris írta:
2022.02.01. 16:36:15
Kiváncsi leszek, de szerintem a Messi ügyhöz képest semekkora arcvesztést nem jelent Laportának, ha hirtelen újra csapattag lesz. Kérdés, hogy anyagi oldalról van-e bármi értelme jegelni.
Nem csak Laporta-nak lenne arcvesztés, Xavi és Alemany is lenyilatkozta, hogy vagy hosszabbít vagy lelátózik.

Én nem raknám a csapatba, az tuti. Főleg így, hogy télen jött 3 támadó. Egye meg amit főzött, Ő is meg az ügynöke is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 16:36:15

A Mundon azt olvasom, hogy Laporta nyilatkozta: a klub érdekeinek megfelelően fognak dönteni.

A Sport-on van egy cikk, ami szerint ma délután lesz meetingje Xavinak, Laportának, Jordi Cruyffnak és Alemanynak. Ezen dől el Dembelé sorsa. Állítják, hogy Xavi szeretné, ha rendelkezésére állna a srác a továbbiakban is.
Xavi és edzői stábja kifejezetten elégedett Dembelé hozzáállásával, játékával és edzésmunkájával, ha jól értem kiemelik hogy lenyűgöző időnként edzésen. Még mostanság is minden rendben, amióta a szerződés balhé ment.
Sőt azt is állítják, hogy mindenkivel nagyon jóban van a csapatból, egyáltalán nem antiszoc, vagy bármi. Lehet, hogy nem egy nyelvzseni, de azért csak megértik egymást.

Kiváncsi leszek, de szerintem a Messi ügyhöz képest semekkora arcvesztést nem jelent Laportának, ha hirtelen újra csapattag lesz. Kérdés, hogy anyagi oldalról van-e bármi értelme jegelni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 15:57:41

andra írta:
2022.02.01. 15:09:58
jclayton írta:
2022.02.01. 14:19:18
...

Dembélének nem azért kéne játszania, mert a státuszából fakadóan kijár neki, hanem mert segíthet a csapatnak. Illetve pontosítok nagyon gyorsan: szerintem amikor a többség itt arra céloz, hogy játszania kéne, akkor arra gondol, hogy játszania kéne akkor ha a teljesítménye, a formája, a hasznossága miatt megérdemli. ...
Ha nem vagyunk vele előbbre (a BL-t érő helyezés nélküle is megvan), akkor inkább a következő szezon csapatát kell építeni!

Ha a jövő csapata helyett az ingyen távozó, és eddig jelentéktelen teljesítményt nyújtó Dembele-t építenénk fel, annak jövőre is szívás lenne a vége.
jclaytonnak nagyon is igaza van, arra gondolunk, hogy segíthet a csapatnak. A két legfontosabb sorozatban kemény versenynek nézünk elébe.
És persze, ha Fati egészséges lenne, akkor talán nem lenne akkora kérdés. De mivel konkrétan egy egészséges csatár sincs a keretben, valószínűleg az új igazolásokkal együtt se, akire a jövőt építenénk (max FT).... ezért nyugodtan játszathatnánk egy eddig sem jelentéktelen teljesítményt nyújtó Dembelét.
Ha meg véletlen Fati hamar felépülne (2 hónap), vagy Depay felépülne és fel is javulna, és nem lenne gond velük, meg Adama is nagyon beválna, akkor amúgy is tárgytalan az egész dolog. De azért rájuk nem építjük a jövő csapatát, ezt ne gondolja senki. Mármint, ennek nincs különösebb valószínűsége, amennyire most meg lehet tippelni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.01. 15:49:41

Xavier Hernandez írta:
2022.02.01. 15:31:52
Hát nem, pont erre akartam utalni. A legtöbb európai embernek nagyon hamis képe van az afrikai állapotokról, én konkrétan jártam Maliban egy Budapest-Bamako futam kapcsán, igaz, ennek már 14 éve, de hidd el, az ottani elmaradottság, nyomor nem mérhető a brazil vagy argentin szegénységhez képest!
Nem csak anyagiakról beszélek, ott nemhogy nincs közoktatás, de még villany sem, munka sincs, az emberek a porban fekszenek naphosszat, kb. úgy kell elképzelned az ottani állapotokat, mintha egy borsodi cigánytelepen kisebb atombombát robbantottak volna! Egy olyan embertől, akinek a gyökerei egy ilyen világban vannak, morálisan megalapozott és racionális döntést, viselkedést elvárni nevetséges.
Ja, mint Adame Traore, aki sz*rért-h*gyért írt alá most hozzánk, mert akkora dolognak tartotta, hogy itt játszhat újra. Szintén Maliból vannak a gyökerei.

Értem én ezt a narratívát, de azért na, ezek a srácok beluga kaviárral dobálják az aranyórájukat az 5 penthouse-uk teraszán, miközben 8 maláj modell nyalogatja őket. Ok, Dembi nem, ő csak PS-ezik :D
Azért nem a Gyirmótba akartuk kitenni felmosni részmunkaidőben könyörgöm.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.02.01. 15:31:52

Chino írta:
2022.02.01. 15:13:47
Xavier Hernandez írta:
2022.02.01. 14:51:17
Mint Barca szurkoló természetesen nem szimpatizálok vele, a pokolba kívánom, de valahol a játékos oldaláról nézve érthető ez. Itt eurómilliókról beszélünk, amiből még az unokái is király módon élhetnek akkor is, ha Dembélé soha többé nem lép pályára sehol, és holnap kihajítja a stoplist.
Ne felejtsük el, Dembélé második generációs "francia", szülei Maliból jöttek, ami a világ egyik legnyomorultabb és legelmaradottabb országa. Ezeket a fekete srácokat nem a futball imádata, a sportsikerekkel járó dicsőség, hanem a mérhetetlen vagyon megszerzése motiválja. Mindez annak az egyenes folyománya, hogy a modern foci már nem lokális alapon szerveződik, nem csak a csapatok, de a szurkolótáborok is nemzetköziek lettek, a klubmenedzsmentek számára egyedül az üzleti szempontok számítanak. Na ebben kalkulálta el magát nagyon a Bartomeu-féle vezetés, mértéktelenül szórták a pénzt ilyen nímandokra, akikben semmiféle lojalitás nincs a csapat iránt, de miért is lenne vajon? A mérhetetlen nyomorból jöttek, csak a pénz számít. Azért valljuk meg, nem lehet annyira rossz a Barca kispadján ülni a Camp Nouban úgy, hogy ezért még eurómilliókat is fizetnek :).
Azért ez a francia focisták felére, de még rengeteg spanyolra és szinte az összes dél-amerikai játékosról elmondható.
Kicsit fals így ez az állítás. Ugyanúgy választják a pénzt az olasz, angol játékosok, mint a "Dembélé-félék".
Hát nem, pont erre akartam utalni. A legtöbb európai embernek nagyon hamis képe van az afrikai állapotokról, én konkrétan jártam Maliban egy Budapest-Bamako futam kapcsán, igaz, ennek már 14 éve, de hidd el, az ottani elmaradottság, nyomor nem mérhető a brazil vagy argentin szegénységhez képest!
Nem csak anyagiakról beszélek, ott nemhogy nincs közoktatás, de még villany sem, munka sincs, az emberek a porban fekszenek naphosszat, kb. úgy kell elképzelned az ottani állapotokat, mintha egy borsodi cigánytelepen kisebb atombombát robbantottak volna! Egy olyan embertől, akinek a gyökerei egy ilyen világban vannak, morálisan megalapozott és racionális döntést, viselkedést elvárni nevetséges.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.01. 15:13:47

Xavier Hernandez írta:
2022.02.01. 14:51:17
Mint Barca szurkoló természetesen nem szimpatizálok vele, a pokolba kívánom, de valahol a játékos oldaláról nézve érthető ez. Itt eurómilliókról beszélünk, amiből még az unokái is király módon élhetnek akkor is, ha Dembélé soha többé nem lép pályára sehol, és holnap kihajítja a stoplist.
Ne felejtsük el, Dembélé második generációs "francia", szülei Maliból jöttek, ami a világ egyik legnyomorultabb és legelmaradottabb országa. Ezeket a fekete srácokat nem a futball imádata, a sportsikerekkel járó dicsőség, hanem a mérhetetlen vagyon megszerzése motiválja. Mindez annak az egyenes folyománya, hogy a modern foci már nem lokális alapon szerveződik, nem csak a csapatok, de a szurkolótáborok is nemzetköziek lettek, a klubmenedzsmentek számára egyedül az üzleti szempontok számítanak. Na ebben kalkulálta el magát nagyon a Bartomeu-féle vezetés, mértéktelenül szórták a pénzt ilyen nímandokra, akikben semmiféle lojalitás nincs a csapat iránt, de miért is lenne vajon? A mérhetetlen nyomorból jöttek, csak a pénz számít. Azért valljuk meg, nem lehet annyira rossz a Barca kispadján ülni a Camp Nouban úgy, hogy ezért még eurómilliókat is fizetnek :).
Azért ez a francia focisták felére, de még rengeteg spanyolra és szinte az összes dél-amerikai játékosról elmondható.
Kicsit fals így ez az állítás. Ugyanúgy választják a pénzt az olasz, angol játékosok, mint a "Dembélé-félék". És ezzel nincs semmi baj, csak ezeknek reális keretek között kellene lenni. És azt se mondhatni, hogy 18 éves kora óta éhbérért játszanak. Messinek már vagy 10 éve annyi a pénze, hogy még az ükunokái sem fogják tudni elkölteni, mégsem játszik 8-10 millióért. És akkor nem beszéltem még a sok marketing bevételéről.
Rengeteg játékos csökkentett a fizetésén a klub anyagi helyzetét szem előtt tartva. De ha az új igazolásokat tekintjük. Adama centekért játszik, úgy hogy nagyon jól tudja kicsi az esély hogy jövőre is itt legyen, FT is leadott a fizujából, Coutinho is lényegesen kevesebbet keres. Auba kicsit más, mert most ugyan nagyon keveset keres, de a következő szezonban ez megemelkedik.
Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy nem próbáltak meg Dembélénél sem egy hasonlóan átütemezett fizetési struktúrát kidolgozni. Több ilyen is volt, még egy kölcsönjátékosnál is hasonlóan jártak el.
Még maga Sissoko is elismerte, hogy magasak az igényeik.


Troym írta:
2022.02.01. 14:04:52

Ezek a marca-n fenn vannak mai napig.
Gondoljátok, hogy a hihetetlen magas bérekről ismert Barcában nincsenek ilyenek még nagyobb összegekkel? Nyilván Dembi szerződése nem derült ki, de ha egy LLoris 10-12.000 fontot kapott 7-8 éve minden meccsért egy angol középcsapattól, akkor Dembi mennyit? Itt még Song is elmondta, hogy Angliához képest is szanaszét kereste magát.

Amúgy, ha a fickó bére 14-16 millió, akkor miért elrugaszkodott 2-3-4 milliós bónusz? 20-30% teljesítményarányos nem annyira nagy szerintem.
Lehet, hogy vannak ilyenek, de ezek szerintem ritkák, mint a fehér holló. Olyan sűrűn van, hogy pályáralépésekhez, címekhez, egyéni díjakhoz kötik (azt hiszem a gólkirályi címet bele szokták foglalni), de meccsenkénti járulékok nem hiszem, hogy bevett szokások. Sok fizetést is ez alapján módosítanak, van egy alapbér+bónuszok. Így lehet játszani a fizetésekkel is. A több pénzzel jobb eredmények is párosulnak, amik a klubnak is pozitívak. Sissoko például emiatt utasította el az első ajánlatot. Sokallta a bónuszokat magasabb alapbért akart.
Hallani ilyen bajnoki címről, Bl elődöntőről stb.

De az igazolásoknál is szoktak hasonlók lenni. Ott van pl. Coutinho pályáralépési záradéka, vagy +10(?) millió a Citynek, ha BL-t nyerünk és a meccsek több mint 3/4-én játszik, Aranylabdás/aranycipős lesz.
Forca Barca!!!!
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2022.02.01. 15:09:58

jclayton írta:
2022.02.01. 14:19:18
...

Dembélének nem azért kéne játszania, mert a státuszából fakadóan kijár neki, hanem mert segíthet a csapatnak. Illetve pontosítok nagyon gyorsan: szerintem amikor a többség itt arra céloz, hogy játszania kéne, akkor arra gondol, hogy játszania kéne akkor ha a teljesítménye, a formája, a hasznossága miatt megérdemli. ...
Ha nem vagyunk vele előbbre (a BL-t érő helyezés nélküle is megvan), akkor inkább a következő szezon csapatát kell építeni!

Ha a jövő csapata helyett az ingyen távozó, és eddig jelentéktelen teljesítményt nyújtó Dembele-t építenénk fel, annak jövőre is szívás lenne a vége.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 15:05:48

davi10 írta:
2022.02.01. 12:57:02
Rabiot se játszott semmit a PSG-ben fél évig, ha jól rémlik.

Amúgy szerintem hosszabbítani fog végül. A barom ügynöke is belátta, hogy nem ér annyit Dembele, mint hiszik.
Azt sem tartom kizárnak hogy rég megegyezett már valakivel a hátunk mögött szóban(akár már a nyáron), ezáltal ha azt a Barca nem licitálja felül akkor nem hosszabbít és máshova sem megy el ahol a Barca pénzt látna belőle. Hivatalosan nem lehetséges, de azért láthattunk már példát a szerszám másik feléről mikor Griezmannal egyeztünk meg sunyiban szezon közben.

Nameg ezek tudatában vajon élne-halna a címerért erre a fél évre? Szerintem megpróbálna 1-2 látványos megoldást amitől felfigyelhet a sajtó a nyárra való tekintettel, de nem fog dagonyában becsúszva szerelni sérülés kockáztatva.

Szerintem a klub álláspontja világos: Változás van, aki nem akar a Barca mezében játszani és ezért mindent megtenni annak nincs itt a helye, mindenki pótolható és ha te neked ez nem felel meg, szerzünk helyetted mást aki töredékéért örömmel pályára lép helyetted.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.01. 14:53:11

Troym írta:
2022.02.01. 14:04:52
Balotelli - Liverpool 2014: ... és akár félmilliót is, ha a Premier League-ben gólt szerez.
Röhej, ha ezt elhiszed. Én ilyen szerződést max egy kapusnak tudok elfogadni. :mrgreen:
Nem kell mindent elhinni, ez baromság.
Troym írta:
2022.02.01. 14:04:52
Van der Vaart 2015
2015-ben, amikor a Real Betishez szerződött, Rafael Van der Vaart beleegyezett egy kitételbe, amely kimondta, hogy "bármilyen sportcipőt használhat, de semmi esetre sem tartalmazhat pirosat", mivel ez a városi rivális Sevilla színe. Emiatt a játékos 14 havi 114 428 eurós kifizetést kapott.
Nem azért kapott pénzt, mert nem vállalta, hogy nem hord pirosat. Hanem a szerződése ilyen fizetést tartalmazott, amiben volt egy kitétel is.
Az én munkaszerződésemben is benne van, hogy milyen infókat nem oszthatok meg kívülállókkal. De nem azért fizetnek, hogy ilyen jó kis infókat titokban tartsak, hanem mert jól elvégzem a munkám.
més que un club
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.01. 14:52:57

Remélem ezek után Dembelé nem kap 1 percet sem. Nem azért, mert ő a világ leggonoszabb embere, hanem akkor legyünk következetesek, ha már Xavi is kimondta, hogy nincs visszaút és Laporta is azt mondta nem veszi többet fel a mezt, akkor legyen így. Lett most egy pár támadó a keretben, a minőség az jó kérdés, majd az kiderül, de annyira szerencsétlenek csak nem leszünk mint ősszel hogy lesérül 4-5 támadó egyszerre, Most Fati-n kívül elvileg mindenki egészséges, arra leszek kíváncsi ha ez így marad hogy oszlanak majd el a percek.
Válasz küldése